Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,046 μέλη και 2,411,841 μηνύματα σε 75,395 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 564 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία στην ζωή σας;

Πιστεύετε ότι έχετε αληθινούς φίλους;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 107)
Έχω αληθινούς φίλους
62
57,94%
Δεν έχω αληθινούς φίλους
45
42,06%

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,462 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 21:18, 04-05-10:

Πιστεύω στην φιλία, και έχω αρκετές πραγματικές φιλίες, που ούτε με πρόδωσαν ποτέ (τουλάχιστον μέχρι τώρα) και ούτε πρόδωσα ποτέ (τουλάχιστον έτσι πιστεύω) !
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 01:55, 05-05-10:

Λολ, η έκφραση αληθινός φίλος μου θυμίζει αρωματικές σελίδες παιδικού ημερολογίου, σαν αυτό που κρατούσα εκεί γύρω, έκτη δημοτικού με πρώτη γυμνασίου.

Μπουχού οι άνθρωποι είναι σκάρτοι, με πρόδωσαν, με παγίδευσαν, με εκμεταλλεύτηκαν, με εξευτέλισαν, με εγκατέλειψαν. Υψώνω δυνατά τη φωνή μου να γίνει ένα με τη μιρλίζουσα ιαχή των μοναχικών πολεμιστών γύρω μου που με κοιτούν συγκαταβατικά γιατί κι αυτοί έχουν υποφέρει όπως κι εγώ. Για στάσου όμως. Αν ΟΛΟΙ εμείς υπήρξαμε θύματα ποιοι στην κόλαση είναι οι θύτες;!

Κι έτσι λοιπόν κατάλαβα. Υπήρξα θύμα και θύτης. Και ο ίδιος ο θύτης μου υπήρξε θύμα. Ενίοτε και δικό μου. Δράση-αντίδραση, πόσο εγωϊσμό χρειάζεται ακόμα να παραμερίσω για να μάθω να βλέπω χωρίς φωσφορίζοντες συναισθηματισμούς και μεροληψίες; Τη στιγμή που τα πάντα ρει πώς μπορώ να έχω εγώ την απαίτηση και από τον εαυτό μου και από τους ανθρώπους μου να είναι συνεπείς σε κάθε επιφαινόμενη αισθαντική φανφάρα; Οι άνθρωποι έρχονται και παρέρχονται, οι λέξεις αποτυπώνουν το τρέχον συνειδησιακό ρεύμα και μόνο και ως εκ τούτου έχουν βάθος ψυχής και όχι βάθος χρόνου.

Έχω συνοδοιπόρους τους οποίους υπεραγαπώ αλλά πάντα σκέπτομαι πως όταν έρθει το πλήρωμα θα λήξει και η κοινή μας πορεία. Η ζωή μας παίρνει μακριά. Έτσι απλά. Τίποτα καλό σε αυτό. Τίποτα κακό επίσης.

*η ομπσκιούρα προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, χαρχαρ
14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 09:39, 05-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Λολ, η έκφραση αληθινός φίλος μου θυμίζει αρωματικές σελίδες παιδικού ημερολογίου, σαν αυτό που κρατούσα εκεί γύρω, έκτη δημοτικού με πρώτη γυμνασίου.

Μπουχού οι άνθρωποι είναι σκάρτοι, με πρόδωσαν, με παγίδευσαν, με εκμεταλλεύτηκαν, με εξευτέλισαν, με εγκατέλειψαν. Υψώνω δυνατά τη φωνή μου να γίνει ένα με τη μιρλίζουσα ιαχή των μοναχικών πολεμιστών γύρω μου που με κοιτούν συγκαταβατικά γιατί κι αυτοί έχουν υποφέρει όπως κι εγώ. Για στάσου όμως. Αν ΟΛΟΙ εμείς υπήρξαμε θύματα ποιοι στην κόλαση είναι οι θύτες;!

Κι έτσι λοιπόν κατάλαβα. Υπήρξα θύμα και θύτης. Και ο ίδιος ο θύτης μου υπήρξε θύμα. Ενίοτε και δικό μου. Δράση-αντίδραση, πόσο εγωϊσμό χρειάζεται ακόμα να παραμερίσω για να μάθω να βλέπω χωρίς φωσφορίζοντες συναισθηματισμούς και μεροληψίες; Τη στιγμή που τα πάντα ρει πώς μπορώ να έχω εγώ την απαίτηση και από τον εαυτό μου και από τους ανθρώπους μου να είναι συνεπείς σε κάθε επιφαινόμενη αισθαντική φανφάρα; Οι άνθρωποι έρχονται και παρέρχονται, οι λέξεις αποτυπώνουν το τρέχον συνειδησιακό ρεύμα και μόνο και ως εκ τούτου έχουν βάθος ψυχής και όχι βάθος χρόνου.

Έχω συνοδοιπόρους τους οποίους υπεραγαπώ αλλά πάντα σκέπτομαι πως όταν έρθει το πλήρωμα θα λήξει και η κοινή μας πορεία. Η ζωή μας παίρνει μακριά. Έτσι απλά. Τίποτα καλό σε αυτό. Τίποτα κακό επίσης.

δεν ξέρω για εσένα(αν σε έπεισες ), αλλά εμένα με έπεισες σίγουρα..., προσεγγίζεις την πραγματικότητά σου(μου, του....), με έναν ξεχωριστό τρόπο, όπως λίγοι ξέρουν να κάνουν....
η απάντησή σου, δε με άγγιξε απλά, αλλά μπορώ να πω, με χαστούκισε συγχρόνως....
στο παρών θέμα, η απάντηση σου για τη φιλία, συναντιέται με τη σκέψη μου....
αυτό δεν είναι ένα στοιχείο..., που μας συνδέει...; νομίζω πως ναι....
και αν ναι..., απλά ναι..., πάντως είναι ένα ναι, ή όχι, έτσι δεν είναι...;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,146 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε: στις 15:54, 09-05-10:

Ναι. Απλά κι επιγραμματικά διότι δεν έχω θέσει στάνταρτσ, πλαφόν κτλ. Τρώμε τζανκ φουντ βλέποντας ηλίθιες σειρές για νόου λάηφερς συζητώντας για τον αυνανισμό. Όποιος φεύγει απ το σπίτι του άλλου κατεβάζει και τα σκουπίδια μαζί. Όταν πας σε σπίτι φίλου καπνιστή πρέπει να του πας και χαρτάκια. Περνάς μαζί τους διακοπές/αργίες/καθημερινές όποτε γουστάρεις κι όταν δεν έχεις κέφια λες ένα "δεν θέλω/δεν μπορώ" και κανείς δεν σου πρήζει το συκώτι. Μοιράζεσαι όλες τις μαλακίες και είτε τις ανέχονται είτε σε μια μυστική παράξενη πράξη δοσοληψίας μαλακισμένων σκέψεων σου λένε και άποψη όταν τελειώσεις τον μονόλογο. Σου αφήνουν το τελευταίο μπισκότο στο κουτί. Όταν έχεις ορμονικά ή αληθινά προβλήματα θα είναι εκεί -όχι πάντα- για να πάρουν ολίγη από μιζέρια. Όταν κωλοχαίρεσαι χαίρονται κι αυτοί ως ένα σημείο, περισσότερο αν κεράσεις και κανα ποτό. Αν κάνει ο καθένας λίστα με πράγματα που θα ήθελε να έχει κάποιος/κάποια για να τον λέει "φλλλαράκ" τότε καήκαμε, ας αρχίσουμε να γράφουμε ημερολόγια και να παίζουμε με ταμαγκότσι. Οι φίλοι είναι καλό πράγμα. Προκύπτει, νταξ θέλει λίγη δουλειά και υποχωρήσεις αλλά είναι ωραία. Να είσαι με φίλους. Κι ας σου κλέβουν το πάπλωμα το βράδυ. Κι ας ξεχνάνε ποπ κορν, γιορτές, κανα ντιβιντι που 'χουν 2 χρονια σπιτι τους και τέτοια. Ηναφ με τις απαιτήσεις και τις λίστες.
14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 20:09, 05-06-10:

εχω αληθινους φιλους αλλα ελαχιστους οι υπολοιποι ειναι απλως γνωστοι και τιποτα παραπανω...πρεπει να λεω ευτηχως κι ολας γιατι αλλοι δεν εχουν καθολου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 14:56, 10-06-10:

Η αληθινή φιλία κατά κύριο λόγο βασίζεται στην διάρκεια, στην ειλικρίνεια και στο να δίνεις χωρίς αντάλλαγμα.

Στην ζωή είναι πολύ δύσκολο να μην σε νοιάζει πρώτα ο εαυτός σου και έτσι πολλοί από μας χάνουμε την κύρια αξία της φιλίας. Πόσο ωραίο είναι να ξέρεις ότι αν συμβεί κάτι άσχημο σε σένα θα υπάρχει κάποιος να σου συμπαρασταθεί με όποιον τρόπο μπορεί και το αντίστροφο. Για να το πετύχεις αυτό θα πρέπει ο εγωισμός να μην μπαίνει ανάμεσα σε αυτή την σχέση και η ειλικρίνεια να κυριαρχεί. Από το πιο μικρό ως το πιο μεγάλο η καλόβουλη κριτική από κάποιον φίλο είναι άκρως αποδοτική και ωφέλιμη. Έχοντας καταφέρει αυτά που μόνο εύκολα δεν είναι τότε η σχέση έχει την δυνατότητα και την προοπτική να διαρκέσει και να είναι μία αληθινή φιλία.

Στην δική μου τώρα περίπτωση έχω μία αληθινή φιλία στην ζωή μου με την οποία έχουμε κάνει λάθη αλλά η αμφίδρομη επιθυμία μας να διατηρήσουμε αυτή την σχέση μας έκανε να τα επιδιορθώσουμε όσα λάθη κάναμε και όσες συνέπειες είχαν αυτά στην σχέση μας και στην εμπιστοσύνη μας. Ξέρω ότι έχω απέναντι ένα άτομο που ότι θελήσω, ότι πάθω θα είναι εκεί χωρίς δεύτερη σκέψη. Αλλά και εκείνη ότι χρειαστεί θα είμαι εκεί για εκείνη.

Κατά την άποψη μου, η φιλία στην ζωή του ανθρώπου μπορεί να προσφέρει τόσα πολλά καλά αγαθά, αξίες και εμπειρίες ισάξιες με τον έρωτα και την αγάπη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,034 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 15:19, 18-06-10:

Πιστεύω πως δεν καθορίζει η εποχή αν είναι δυνατή η δημιουργία μιας γερής φιλίας, αλλά αποκλειστικά και μόνο ο άνθρωπος...
Δεν έχω φίλους. Έχω γνωστούς του καφέ μόνο. Αλλά και αυτό πια με κουράζει... Θέλω κάτι πιο δυνατό, κάτι σίγουρο, κάπου να δώσω αυτά που έχω...κάποιον να τα δεχτεί...
Αλλά...δεν ξέρω πραγματικά τι πρέπει να γίνει....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 17:44, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από DESPOINA
Πιστεύω πως δεν καθορίζει η εποχή αν είναι δυνατή η δημιουργία μιας γερής φιλίας, αλλά αποκλειστικά και μόνο ο άνθρωπος...
Δεν έχω φίλους. Έχω γνωστούς του καφέ μόνο. Αλλά και αυτό πια με κουράζει... Θέλω κάτι πιο δυνατό, κάτι σίγουρο, κάπου να δώσω αυτά που έχω...κάποιον να τα δεχτεί...
Αλλά...δεν ξέρω πραγματικά τι πρέπει να γίνει....
Μήπως έχεις πολλές απαιτήσεις από τους ανθρώπους γύρω σου, και ψάχνοντας να βρεις αυτό που εσύ θεωρείς ως τον ιδανικό φίλο κλείνεις τις πόρτες σου σε ανθρώπους που προσπαθούν να σε προσεγγίσουν?

Εγώ θεωρώ πως ο καλύτερος μου φίλος είναι ο εαυτός μου, η Ζωή! Γιατί όλα από εκεί ξεκινάνε. Αν καταφέρει κανείς να αγαπήσει τον εαυτό του, τότε μόνο θα καταφέρει να δοθεί πραγματικά και σε άλλους ανθρώπους. Και πιστεύω πως είμαι πολύ τυχερή, γιατί και έχω ανοιχτεί σε αγαπημένους μου ανθρώπους αλλά και έχω πάρει πολύ αγάπη στην ζωή μου. Και μόνο αυτά τα θετικά συναισθήματα κρατάω, γιατί μόνο αυτά αξίζουν...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,034 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 18:24, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Μήπως έχεις πολλές απαιτήσεις από τους ανθρώπους γύρω σου, και ψάχνοντας να βρεις αυτό που εσύ θεωρείς ως τον ιδανικό φίλο κλείνεις τις πόρτες σου σε ανθρώπους που προσπαθούν να σε προσεγγίσουν?

Εγώ θεωρώ πως ο καλύτερος μου φίλος είναι ο εαυτός μου, η Ζωή! Γιατί όλα από εκεί ξεκινάνε. Αν καταφέρει κανείς να αγαπήσει τον εαυτό του, τότε μόνο θα καταφέρει να δοθεί πραγματικά και σε άλλους ανθρώπους. Και πιστεύω πως είμαι πολύ τυχερή, γιατί και έχω ανοιχτεί σε αγαπημένους μου ανθρώπους αλλά και έχω πάρει πολύ αγάπη στην ζωή μου. Και μόνο αυτά τα θετικά συναισθήματα κρατάω, γιατί μόνο αυτά αξίζουν...
Όχι, δεν τίθεται το θέμα που λες...απλά είχα μια αποτυχία σε μια φιλική σχέση και κλείστηκα και εγώ στον εαυτό μου το άφησα κιόλας...Μαμημένη ανασφάλεια βλέπεις...
Έχεις δίκιο στο τελευταίο μέρος της απάντησης σου...Από εκεί αρχίζουν όλα...από το αν τα έχεις καλά με εσένα.
Παράθεση

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε: στις 14:54, 04-07-10:

στην δικιά μου ηλικία από τη μία πιστεύω πως είναι πολύ εύκολο να κάνεις φίλους ,οι φίλοι αυτοί όμως δεν είναι πραγματικοί πολλες φορές αν όχι πάντα.Κυρίως κυριαρχεί η επιδίωξη του να έχεις όσο το δυνατόν περισσότερους γνωστους κάτι το όποιο απεχθάνομαι και δεν υποστηρίζω και γι'αυτο έχω μόνο λίγους καλους φίλους από τους οποίους μόνο 1 ή 2 αξίζουν πραγματικά....
Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε: στις 15:09, 04-07-10:

@Obscura: Ζωγράφισες!
Τα είπες όλα με ένα σου ποστ.
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,908 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 23:09, 04-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
Ναι. Απλά κι επιγραμματικά διότι δεν έχω θέσει στάνταρτσ, πλαφόν κτλ. Τρώμε τζανκ φουντ βλέποντας ηλίθιες σειρές για νόου λάηφερς συζητώντας για τον αυνανισμό. Όποιος φεύγει απ το σπίτι του άλλου κατεβάζει και τα σκουπίδια μαζί. Όταν πας σε σπίτι φίλου καπνιστή πρέπει να του πας και χαρτάκια. Περνάς μαζί τους διακοπές/αργίες/καθημερινές όποτε γουστάρεις κι όταν δεν έχεις κέφια λες ένα "δεν θέλω/δεν μπορώ" και κανείς δεν σου πρήζει το συκώτι. Μοιράζεσαι όλες τις μαλακίες και είτε τις ανέχονται είτε σε μια μυστική παράξενη πράξη δοσοληψίας μαλακισμένων σκέψεων σου λένε και άποψη όταν τελειώσεις τον μονόλογο. Σου αφήνουν το τελευταίο μπισκότο στο κουτί. Όταν έχεις ορμονικά ή αληθινά προβλήματα θα είναι εκεί -όχι πάντα- για να πάρουν ολίγη από μιζέρια. Όταν κωλοχαίρεσαι χαίρονται κι αυτοί ως ένα σημείο, περισσότερο αν κεράσεις και κανα ποτό. Αν κάνει ο καθένας λίστα με πράγματα που θα ήθελε να έχει κάποιος/κάποια για να τον λέει "φλλλαράκ" τότε καήκαμε, ας αρχίσουμε να γράφουμε ημερολόγια και να παίζουμε με ταμαγκότσι. Οι φίλοι είναι καλό πράγμα. Προκύπτει, νταξ θέλει λίγη δουλειά και υποχωρήσεις αλλά είναι ωραία. Να είσαι με φίλους. Κι ας σου κλέβουν το πάπλωμα το βράδυ. Κι ας ξεχνάνε ποπ κορν, γιορτές, κανα ντιβιντι που 'χουν 2 χρονια σπιτι τους και τέτοια. Ηναφ με τις απαιτήσεις και τις λίστες.
πέρα από 2 υπέροχα ποστς , κάτι με λέει ότι αυτές οι 2 είναι φίλες
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε: στις 11:02, 03-09-10:

Πραγματική φιλία.. χμμ ενδιαφέρον ακούγεται.. Πιστεύω πως είναι δύσκολο να βρεθεί σήμερα.. Αν με ρωτήσετε αν έχω πραγματικούς φίλους θα σας απαντήσω έχω μόνο μία κολλητή που την βλέπω σαν αδερφή μου και παρόλο που δεν έχουμε τίποτα κοινό ''κολλήσαμε'' αμέσως! Σε αυτήν βλέπω χαρίσματα που οι αλλοί δεν καταλαβαίνουν πως έχει και τα οποία εγώ θεωρώ σημαντικά. Πολλοί θέλουν να το παίξουν φίλοι ωστόσο είμαι επιφυλακτική και δεν εμπιστεύομαι κανέναν εύκολα... Οι φίλοι άλλωστε θα φανούν στα δύσκολα αφού στη χαρά όλοι είναι μαζί σου!
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 12:11, 03-09-10:

Χμμμμ...

Αληθινους φιλους... Πιστευα πως ειχα... Με τον καιρο καταλαβα οτι εκανα λαθος...

Και δεν εκανα κιολας... Εχω αληθινους φιλους...1, 2, 3, 4 δεν ξερω ακριβως... Το πληρωμα του χρονου θα το δειξει... Αλλα ξερω οτι εχω καποιους... Που μπορει να εκανα μ@λ@κιες στις μεταξυ μας σχεσεις... Αλλα και παλι, ορθοποδησαμε τελικα και κραταμε πολυ γερα ακομη... Η αληθεια ειναι πως ακριβως αυτο ηταν το σημειο που τελειωσε η παρεα του καφε και ηρθε η φιλια...

Το αν κανω τελικα λαθος, θα φανει στην πορεια... Αλλα τωρα προτιμω να χαρω αυτο που εχω...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kritikaros : 03-09-10 στις 14:49.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,513 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 12:19, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Χμμμμ...

Αληθινους φιλους... Πιστευα πως ειχα... Με τον καιρο καταλαβα οτι εκανα λαθος...

Και δεν εκανα κιολας... Εχω αληθινους φιλους...1, 2, 3, 4 δεν ξερω ακριβως... Το πληρωμα του χρονου θα το δειξει... Αλλα ξερω οτι εχω καποιους... Που μπορει να εκανα μαλακιες στις μεταξυ μας σχεσεις... Αλλα και παλι, ορθοποδησαμε τελικα και κραταμε πολυ γερα ακομη... Η αληθεια ειναι πως ακριβως αυτο ηταν το σημειο που τελειωσε η παρεα του καφε και ηρθε η φιλια...

Το αν κανω τελικα λαθος, θα φανει στην πορεια... Αλλα τωρα προτιμω να χαρω αυτο που εχω...
Σαν να λέμε δηλαδή, από το ολότελα..................................
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 12:27, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Σαν να λέμε δηλαδή, από το ολότελα..................................
Λες??? Εγω δεν το βλεπω ετσι... Απλως... Παντα μπορουμε να πεσουμε εξω... Αλλα αν εχουμε τοσο φοβο μην πληγωθουμε τελικως δεν ζουμε...

ΥΓ. Εχεις καταλαβει ακριβως για τι λεω στο προηγουμενο ποστ???
Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε: στις 12:31, 03-09-10:

Πιστεύω οτι έχω δυο πραγματικούς φίλους..άσχετα που είναι συγγενείς μου.Δεν έχει σημασία αυτό,ή έχει??
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,472 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 12:34, 03-09-10:

οχι, δεν εχω.
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,313 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 13:43, 03-09-10:

Οι φίλοι στη ζωή είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού.Παρέες μπορεί να έχεις πολλές,αλλά φίλους λίγους.
Παράθεση

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε: στις 13:55, 03-09-10:

Στην σημερινη εποχη υπαρχουν φιλοι οι οποιοι σε κανουν παρεα για να σε εκμεταλλευτουν οπως στο σχολειο σε κανουν παρεα μεχρι να τους βοηθησεις και μετα σε παρατανε.Αλλα υπαρχουν και πραγματικοι φιλοι οι οποιοι ειναι διπλα σου.Αλλα υπαρχει μια τεραστια διαφορα αναμεσα στην παρεα και στην φιλια.Παρεα σημαινει οτι υπαρχουν διαφορα ατομα τα οποια κανεις παρεα για καποιο μικρο χρονικο διαστημα.Φιλια σημαινει οτι εχεις λιγους φιλους αλλα και καλους που καθονται διπλα σου ολες τις μερες και σου συμπαραστεκονται.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria.... : 03-09-10 στις 14:49.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια