Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,724 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 09:48, 06-03-12:

Με έχει πιάσει μια νοσταλγία τελευταία με όλες τις χαζομάρες που έκανα μικρή αλλά όλοι τις δικαιολογούσαν γιατί ήμουν γούτσου κοριτσάκι και έλεγα "εεεεν ήηηξερα, συνώωωμη".
Οι δικοί μου λοιπόν δούλευαν 2-3 δουλειές για να έχω εγώ και ο αδερφός μου παιχνίδια και να μην μας λείψει τίποτα. Κάποια στιγμή αγόρασαν ένα βίντεο, πανάκριβο τότε, με πολύ κόπο και οικονομίες, ώστε να νοικιάζουν παιδικά σε βιντεοκασέτες (τα μεταγλωττισμένα τα σνομπάραμε από παιδάκια). Εγώ λοιπόν αποφάσισα ότι το βίντεο εχει μια καλύτερη χρήση: πάρκινγκ για τα αυτοκινητάκια! Σήκωσα την "γκαραζόπορτα" και τα έβαλα όλα μέσα για να είναι προστατευμένα! Πάει το καινούριο βίντεο....
Μια άλλη φορά, στο δημοτικό, είχα ζωγραφίσει στον πίνακα κάτι που θα μπορούσες να το περιγράψεις σαν σκηνή από S&M τσόντα. Αλήθεια, δεν το είχα δει πουθενά, απλά μάλλον είχα βρώμικο μυαλό. Ε, σε λίγο μπήκε η μαμά της καλύτερης μου φίλης και το είδε. Από τότε, μου απαγόρεψε να πηγαίνω σπίτι τους γιατί είχα και δεύτερο παράπτωμα (το πρώτο ήταν ότι μια άλλη φορά που πήγα παίρναμε ροζ τηλέφωνα και 090 και κάναμε "φάρσες", φουσκώνοντας τον λογαριασμό τους).
Α, και στο χωριο όταν έκανα βλακείες έλεγα ότι τις έκανε ο ξαδερφός μου και ο παππούς έπαιρνε ένα κλαρί και τον έδερνε.
Επίσης ο δικός μου έκλεβε τους κουμπαράδες της τάξης (πιό πετυχημένο από το να ζωγραφίζεις τσοντοσκηνές).
Εσεις τι κάνατε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 11:18, 06-03-12:

Μια σκανταλιά-βλακεία που εχω κάνει ήταν όταν είχα δει στο καφέ της χαράς τον φατσεα να καίει χαρτονομίσματα και έκανα το ίδιο.:*)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 12:20, 06-03-12:

Μια καλή που θυμάμαι που έκανε η αδερφή μου (αρκετά μικρότερη μου) ήταν να μου βάλει μια μέλισσα γομάρι (πως το κατάφερε δε ξέρω) μέσα στη σχολική σάκα μου.Κάτι φάπες που έφαγε η μικρή.Ακόμα τις θυμάται

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:45, 06-03-12:

Πήγαινα δημοτικό, και είχαμε πάει για Πάσχα με την οικογένειά μου και άλλες 3 οικογένειες (φίλοι του μπαμπά από το Πανεπιστήμιο, όλες οικογένειες με παιδιά) στο Καρπενήσι .Μέναμε σε ένα τεράστιο σπίτι , όλοι μαζί...
Σε κάποια φάση ήθελα να κάνω κάτι να γουστάρουμε, να βγούμε από τη μονοτονία βρε αδερφέ!

Διάλεξα λοιπόν την πιο υποχόνδρια και σπασαρ@ιδο μαμά -μία που υστερίαζε για τα πάντα,φρίκαρε με τα πάντα και ανέλυε σε εκνευριστικό βαθμό τα πάντα- και έτσι όπως είχε απλωμένα τα ρούχα , πήγα και πήρα όλες τις απλωμένες κάλτσες και τις πέταξα πιο πέρα σε ένα χαντάκι.

Όταν το διαπίστωσε φρίκαρε -όπως ήταν αναμενόμενο- , μας συγκέντρωσε όλα τα παιδιά, μας έβαλε στη σειρά και μας έκανε αμείλικτη ανάκριση με στρατιωτική αυστηρότητα...
¨ποιος πήρε τις κάλτσες¨
¨δεν έχετε να πάτε πουθενά αν δεν ομολογήσετε ποιος πήρε τις κάλτσες¨

Το κακό και το άδικο είναι ότι οι υποψίες της έπεσαν στα πιο ζωηρά παιδιά της παρέας, και όχι σε μένα...
Όταν την άκουγα να λέει με σιγουριά ¨Φραγκή, πες πού έβαλες τις κάλτσες! ¨
και...¨Έλενα.Σε ακούω. Πού-είναι-οι-κάλτσες!¨ ήθελα να λιώσω από τα γέλια-τα οποία και προσπαθούσα να πνίξω-...
Και έχω από μικρή θέμα με τα ψέματα -δεν είναι το φόρτε μου- και όσο προσπαθούσα να είμαι σοβαρή, τόσο μου ερχόταν το αντίθετο...σε κάποια φάση με εντόπισε που κατέβαλα προσπάθεια να μην γελάσω,
μου κάνει ¨Μαρίνα! Γιατί γελάς;; ξέρεις κάτι για τις κάλτσες;;¨
Ψέλλισα όχι, το πίστεψε, άλλωστε δεν ήμουν από τους βασικούς υπόπτους ....

Αφού έκανε ενδελεχή έρευνα στην περιοχή , βρήκε τις κάλτσες πολύ πιο πέρα , στο χαντάκι, ....και έπρηξε τα ούμπαλα μικρών και μεγάλων για μέρες
¨μα πώς βρέθηκαν εκεί οι κάλτσες!¨, ¨μα είναι ανεξήγητο!¨

Οποτε κάναμε ανασκόπηση της εκδρομής στο Καρπενήσι, το συμβάν με τις κάλτσες ήταν στα top συμβάντα, και άκουγες (από τους μεγάλους) σχόλια του τύπου ¨Ρε την πουτ@ν@ , μας γάμ@σε με τις κωλοκάλτσες¨ ...

Με αυτή την παρέα βρισκόμαστε ακόμα, τα -άλλοτε- παιδιά πλέον φλερτάρουμε τα 30-35,
και κάποια στιγμή πριν 2-3 χρόνια ομόλογησα ότι εγώ ήμουν αυτή που είχα κρύψει τις κάλτσες ...
-Και γιατί το έκανες αυτό;; μου κάνει η θεία η Άννα (η σπασαρ@ίδο που λέγαμε)
-Έτσι! Για να σπάσει η μονοτονία!

23 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:55, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από marina289

Διάλεξα λοιπόν την πιο υποχόνδρια και σπασαρ@ιδο μαμά -μία που υστερίαζε για τα πάντα,φρίκαρε με τα πάντα και ανέλυε σε εκνευριστικό βαθμό τα πάντα- και έτσι όπως είχε απλωμένα τα ρούχα , πήγα και πήρα όλες τις απλωμένες κάλτσες και τις πέταξα πιο πέρα σε ένα χαντάκι.

Όταν το διαπίστωσε φρίκαρε -όπως ήταν αναμενόμενο- , μας συγκέντρωσε όλα τα παιδιά, μας έβαλε στη σειρά και μας έκανε αμείλικτη ανάκριση με στρατιωτική αυστηρότητα...
¨ποιος πήρε τις κάλτσες¨
¨δεν έχετε να πάτε πουθενά αν δεν ομολογήσετε ποιος πήρε τις κάλτσες¨

Το κακό και το άδικο είναι ότι οι υποψίες της έπεσαν στα πιο ζωηρά παιδιά της παρέας, και όχι σε μένα...

μου κάνει ¨Μαρίνα! Γιατί γελάς;; ξέρεις κάτι για τις κάλτσες;;¨
Ψέλλισα όχι, το πίστεψε, άλλωστε δεν ήμουν από τους βασικούς υπόπτους ....

Αφού έκανε ενδελεχή έρευνα στην περιοχή , βρήκε τις κάλτσες πολύ πιο πέρα , στο χαντάκι, ....και έπρηξε τα ούμπαλα μικρών και μεγάλων για μέρες
¨μα πώς βρέθηκαν εκεί οι κάλτσες!¨, ¨μα είναι ανεξήγητο!¨

Παλιοκόριτσο.....!!!!!(αδυναμία μου!!!!)

Λοιπόν .....εξαιρετικό θέμα. Μπράβο Κρίστυ.

Μικρή (παρ' ότι εσωστρεφές παιδί και πολύ ήσυχο, σε βαθμό ανησυχίας) ήξερα πως άρεσε στην γιαγιά μου Ελένη........ η Μερέντα. ΝΑΙ, υπήρχε από τότε. Και μια ημέρα....πήρα το κουτάκι και άδειασα την μερέντα και έβαλα μέσα, χώμα και νερό....(κοινώς λάσπη....) και το έβαλα στο ντουλάπι....Ακόμη θυμάμαι το ξύλο που έφαγα......

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 14:42, 06-03-12:

Εγώ μικρή βουτύρωνα παρέα με την αδερφή μου τα τζάμια και μετά πετάγαμε αλεύρι πάνω τους.Βγαίναμε στο μπαλκόνι και προσπαθούσαμε να πετάξουμε και τότε μας έβλεπαν οι γείτονες και φώναζαν την μάνα μας να μας μαζέψει
Εγώ μικρή είχα το συνήθειο να κυκλοφορώ τσιτσίδι,δεν ήθελα με τίποτα να ντυθώ.Έτσι πήρα ένα κόκκινο τάνγκα της μάνας μου και έτρεξα στους γείτονες και τους χτύπαγα την πόρτα, όλο μου έπεφτε το άτιμο αλλά το σήκωνα!Δεν θέλω να φαντάζομαι την ντροπή της μάνας μου όταν ήρθε να με πάρει

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Effy18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Effy18
H Effy18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Effy18 έγραψε στις 14:45, 06-03-12:

Χμμ, εκανα κι εγω μ***κιες μικρη... Κλεινομουν στην ντουλαπα του δωματιου μου και δεν εβγαινα ακομη κι αν ακουγα τη μανα μου με τους γειτονες που με φωναζαν απο το δρομο, μια φορα ειχα πασαλειψει το μπανιο με τα κακα μου 2 χρονων μωρο και μια μερα εριξα μια γατα απο το μπαλκονι για να εβλεπα αν ηταν 7ψυχη (δεν ηταν...) Τι αλλο?? Μου ειχαν κανει καποτε δωρο χαμστερακια κι εγω τα αφησα ελευθερα στο κρεβατι των γονιων μου, κι έπαθε υστερια η μανα μου που τα σιχενεται... Και τελος μια μερα κλειδωσα τη μανα μου στο μπανιο κι επειδη δεν ηξερα πως να ξεκλειδωνα την τραβαγανε οι γειτονες απο το φωταγωγο (μετα εφαγα ΤΟ ξυλο...)
Αυτα

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 15:12, 06-03-12:

Εγώ όταν ήμουν μικρός, όταν πήγαινα τα απογεύματα στα Αγγλικά με τους φίλους μου, είχαμε την πολύ καλή συνήθεια να χτυπάμε τα κουδούνια των σπιτιών και να τρέχουμε να εξαφανιστούμε, ώσπου κάποια μέρα με κάρφωσε ένας συμμαθητής μου και βρήκα άσχημο μπελά, και δεν θυμάμαι εκείνο το βράδυ αν ήμουν καν εγώ ή κάποιος από την παρέα.
Δεν θυμάμαι αν το σταμάτησα αυτό, αλλά σίγουρα το περιόρισα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 15:22, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
....
Συνεχίζεις να χτυπάς τα κουδούνια;;;;;
Το χειρότερο μου......

Σκανταλιές συνεχίζουν κάποιοι να κάνουν κι όταν μεγαλώσουν... Τότε αυτές πως λέγονται;;;;
Σκανταλιά δεν θυμάμαι να έκανα... γιατι μου αρεσε να ερευνώ τα πάντα... και να τα περιεργάζομαι....
εκεί σκαν(τ)αλιζόμουν.....
τ=δ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leuki kataigida
H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε στις 15:59, 06-03-12:

χμμ...παιζαμε με τον αδερφο μου συνεχως μπαλα μεσα στο σπιτι(την ειχα δει και πολυ Zidane)
αρκετες τζαμαριες βεβαια κατερευσαν!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 16:10, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από leuki kataigida
χμμ...παιζαμε με τον αδερφο μου συνεχως μπαλα μεσα στο σπιτι(την ειχα δει και πολυ Zidane)
αρκετες τζαμαριες βεβαια κατερευσαν!
Ήσουν στην αρχή της καριέρας σου, για αυτό!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 18:56, 06-03-12:

εγώ πάλι, γιατί όταν είδα το θέμα στη λίστα, πριν το ανοίξω, ήμουν 99% σίγουρη οτι το χει ανoίξει η cristinelle??

το μόνο που μου ρχεται είναι οτι έδερνα τα αγόρια της τάξης,μιλάμε για πολύ ξύλο..
και δάγκωσα άσχημα μια συμμαθήτριά μου στο χέρι (παραλίγο να της φύγει ολόκληρο κομμάτι)..
αυτά για την ώρα.. φοβάμαι οτι θα επιστρέψω δριμύτερη....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:05, 06-03-12:

Εγώ σε μια γιορτή ήμουν τριών-τεσσάρων όταν ένας γνωστός, κατά καμμιά δεκαπενταετία χρόνια μεγαλύτερος, φορούσε κολλητο τζιν και μου κανε εντύπωση που κάτι στρογγυλό εξείχε ανάμεσα στα πόδια του και προφανώς μου κανε εντύπωση αφού δεν είχα εγώ τέτοιο στρογγυλό πράμα. Και στη μέση του κόσμου, πάω, του το πιάνω και του λέω ''τι ειν'αυτά τα μπαλάκια;;''

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
το μόνο που μου ρχεται είναι οτι έδερνα τα αγόρια της τάξης,μιλάμε για πολύ ξύλο..
Θυμήθηκα τωρα κι εγώ που χα δείρει μία με τρεις ξανάστροφες επειδή είχε πάει και είχε πει σ'αυτόν που μ'αρεσε οτι μ'αρέσει, αλλά εγώ δεν ήθελα να του το πει. Τι καρφί και βλαμμένη! Αυτή εν τω μεταξύ καθόταν και της έτρωγεKρίμα τωρα που το σκεφτομαι, αλλα πες μου τα θελε, δεν τα θελε ο πωπος της; Ποσο μου την εσπαγαν οι ρουφιανιές!! Κι ακόμα δηλαδή!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 06-03-12 στις 20:25.
15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 20:19, 06-03-12:

όχι εγώ δεν χρειαζόμουν λόγο, η αφορμή μου έφτανε.. ήμουν πολύ αγοροκόριτσο και έβλεπα φανατικά Ζήνα και Ηρακλή..
πάντως αυτό το "κρίμα" που λες για το κοριτσάκι, το λέω και γω για όλα τα αγοράκια της τάξης μου..
μέχρι που φοβάμαι μην τους συναντήσω στο δρόμο και μου τις επιστρέψουν έστω και αργά..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 20:21, 06-03-12:

Ήμουν πρώτη ή δευτέρα δημοτικού και ζούσαμε στο Σικάγο. Καθώς οδηγούσε ο πατέρας μου στο high way (εθνική οδός σα να λέμε), εγώ είπα να ανοίξω λίγο την πόρτα να πάρουμε λίγο αέρα βρε αδερφέ. Αυτός μάλλον δε ζεσταινόταν τόσο αν κρίνω απ΄το ξύλο που έφαγα

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:29, 06-03-12:

όχι εγώ δεν χρειαζόμουν λόγο, η αφορμή μου έφτανε.. ήμουν πολύ αγοροκόριτσο και έβλεπα φανατικά Ζήνα και Ηρακλή..
πάντως αυτό το "κρίμα" που λες για το κοριτσάκι, το λέω και γω για όλα τα αγοράκια της τάξης μου..
μέχρι που φοβάμαι μην τους συναντήσω στο δρόμο και μου τις επιστρέψουν έστω και αργά..
Αυτή πάντως που είχα γω σφαλιαρίσει, αργότερα καμμία δεν την έκανε παρέα γιατί την έπεφτε σε ολων μας τους γκομενους και στο Λύκειο έμαθα οτι συνέχιζε με τον ίδιο ζήλο. Αλλά γενικώς ήταν ψιλοπροβληματική, οπότε ούτε χαστούκι άξιζε τότε. Αμα συναντήσεις τ'αγόρια, μπορεί, σε αντίθεση με μια κοπέλα, να σε γουστάρουν κιόλας που τους έδερνες τότε

Αρχική Δημοσίευση από lowbaper92
Ήμουν πρώτη ή δευτέρα δημοτικού και ζούσαμε στο Σικάγο. Καθώς οδηγούσε ο πατέρας μου στο high way (εθνική οδός σα να λέμε), εγώ είπα να ανοίξω λίγο την πόρτα να πάρουμε λίγο αέρα βρε αδερφέ. Αυτός μάλλον δε ζεσταινόταν τόσο αν κρίνω απ΄το ξύλο που έφαγα

Αμαν! Ρε συ τι εκανες! :O Παλι καλά που δεν έφυγες μαζί με την πόρτα να παρεις μια και καλή αερα...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 20:42, 06-03-12:

Ε λοιπον κι εγω , οπως και πολλα κοριτσακια στην ηλικια των 4 ειχα φοβερο κολλημα με τα καλυντικα , ρουχα(και συγκεκριμενα εσωρουχα) της μαμας.
Οταν λοιπον οι γονεις μου ηταν να βγουν και η μαμα βαφοταν , πηγαινα και επαιρνα τα καλυντικα της και βαφομουν και εγω μαζι.Γινομουν ενας ωραιοτατος κλοουν και μετα τους ελεγα<<Μαμακα , μπαμπακα τωρα που βαφτηκα και μοιαζω κι εγω μεγαλη μπορω να ερθω μαζι σας;; >> ...Η απαντηση βεβαια ηταν παντα απογοητευτικη και εγω , για να γινω πιο drama queen ξεσπαγα σε φοβερα .Ποσες ωρες εκανε η καημενη η γιαγιακα να με ηρεμισει...

Το κακο ειναι οτι η μικρη μου αδερφη (4 χρονων) εχει το ιδιο κολλημα με εμενα και δυστηχως αντι να παρει της μαμας τα καλυντικα παιρνει τα δικα μου και τα κρυβει: κατω απο το μαξιλαρι της , σε καπια κρυφη γωνιτσα ενος ντουλαπιου ακομα και μεσα σε τσεπες που εχουν τα ρουχαλακια των μωρων της . Αντε μετα να τα βρεις!!!Γιατι σε εμενα ;;;
Τα τακουνια που εσπασα με το να κανω πασαρελα τα παπουτσια της μαμας ηταν αααπειρα!!

Το καλυτερο σας το αφηνω για το τελος!Μικρη λοιπον δεν ειχα την συνηθη απορια για το πως γεννιουνται τα μωρα αλλα για το ποια ειναι η χρηση της σερβιετας και αυτα ειναι τα σταδια χρησης της μεχρι να μαθω την αληθεια:
1) Εχετε σκεφτει ποτε οτι θα μπορουσε με λιγη φαντασια να ειναι ταινια αποτριχωσης;;;Ε λοιπον εγω ναι!Οταν ημουν 4ρων(ε ρε αυτη η ηλικια) ειχα χαραμισει πανω απο 2 πακετα σερβιετες για να κανω αποτριχωση στα ποδια μου...η μαμα μολις με ειδε εγινε εξαλη...Γιατι αραγε;;
2)Μετα αποφασισα να τοποθετησω το χαρτι το οποιο καλυπτει την κολωδη επιφανεια απο το σερβιετακι.Το τοποθετησα κανονικα πανω στο βρακακι μου και το φορεσα...αλλα παραηταν ενοχλιτικο
3)Σαν καλη μαμα των μωρων μου(6-7 χρονων) επρεπε να τα βαζω πανες οταν κατουριοντουσαν : <<Ευρηκα!>> η σεβιετα ηταν η καλυτερη πανα!!!Ε , και αυτο εκανα
4) δεν υπαρχει , η καλη μου μαμα αφου εκνευριστηκε τοοοσο πολυ μαζι μου , δε κοστιζουν και λιγα οι σρβιετες, μου ειπε οοοολη την αληθεια
Αυτα προς το παρον...αν θυμηθω αλλα θα επιστρεψω !!!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:26, 06-03-12:

Aπο μικρή θυμαμαι ειχα κολλημα με τους ηχους....
Ετσι λοιπον εριχνα οτιδηποτε στο πατωμα ετσι ωστε να ακουω τον ηχο που θα εβγαζε...Απο γυαλινα ποτηρια μεχρι.....μολυβια...
Ο αγαπημενος μου ηχος ηταν εκεινος απο το μπρυκι...Ετσι λοιπον ημουν συνεχεια με ενα μπρυκι αν χειρας και το βαραγα οπου βρω...
Να φανταστειτε το καρυδενιο τραπεζι στην κουζινα μας και το πιανο εχουν ακομα σημαδια απο το μπρυκι...
Θυμαμαι ξυπναγα πιο νωρις το πρωι και επαιρνε τα καπακια απο τις κατσαρολες πηγαινα αθορυβα στα δωματια των αλλων και ...ΝΤΑΝ!!!!!
Μετα ετρεχα και πηγαινα γρηγορα γρηγορα στο κρεβατι μου.

Επισης επειδη δεν ηθελα να ερχετε ο αδελφος μου στο δωματιο μου ο οποιος σαν μικροτερος τα εκανε και τα κανει χαλια ειχα παει στην πορτα του δωματιου και ειχα γραψει ΟΧΊ ΑΡΗ! με μαρκαδορο που δεν εβγαινε...Πρωτη δημοτικου θα ημουν τωρα...χαχαχχαχαχα Και μαλιστα δεν ειχα γραψει όχι αλλα οχί

Περασαν λοιπον τα χρονια και εμεις πουλησαμε το σπιτι σε μια οδοντιατρο οπου το εκανε το ιατρειο της..Πηγα λοιπον προσφατα και τι να δω....
Το ΟΧΊ ΑΡΗ στην πορτα...
Ειχαμε βαψει και εμεις την πορτα ,την ειχαμε καθαρισει,την ειχαμε βερνικωσει,την ξαναεβαψε και εκεινη αλλα η φρασουλα μου ηταν ακομα εκει ....Δεν μπορειτε να φανταστειτε πως ενιωσα...
Γενικα ημουν πολυ σκανδαλιαρικο παιδακι..
Συν το οτι ειχα τις τασεις να απομακρυνομαι να χανομαι ...Αλλο αυτο ειναι μια αλλη μεγααααααααααααλη ιστορια

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 21:42, 06-03-12:

εγώ δεν ήμουν-είμαι σκανταλιάρικο παιδί οπότε υποθέτω είμαι η ίδια οφφτοπικ

ΑΛΛΑ μια φορά θυμάμαι, στο γυμνάσιο, ενώ πηγαίναμε εκδρομή
είχα πετάξει μια τσίχλα(λογικά τριντεντ θα ήταν) μέσα στο λεωφορείο
πάνω στο κεφάλι μιας κοπέλας με πορτοκαλί μαλλιά
και δεν ήταν καταλάθος, ούτε είχα κάποιο πρόβλημα με τη κοπέλα απλά ήθελα να γελάσω λίγο.
Ντάξει, ζήτησα συγγνώμη και το έπαιξα και το θεατράκι μου
αλλά η κοπέλα πήγε και κουρεύτηκε γιατί είχε κολλήσει άσχημα η τσίχλα
και είχε γίνει χάλια το μαλλί της

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 21:59, 06-03-12:

Δε ξέρω, άμα θεωρείται σκανταλιά ή... βλακεία...

Δε θυμάμαι πόσο ήμουν, αλλά θυμάμαι πολύ καθαρά τη σκηνή.
Ήταν η αδερφή μου και είχε πιάσει ένα μαχαίρι. Εγώ το έξυπνο ήθελα να της το πάρω και το πιάνω από το κοφτερό μέρος, το μεταλλικό.
Στην αρχή δε καταλάβαινα τι έκανα και το πιανα και το ξανάπιανα, αφού ''γλιστρούσε''.
Ε όταν συνειδητοποίησα τα αίματα, τρέχω με την αδερφή μου έξω από την τουαλέτα που ήταν η μαμά και αρχίζαμε να φωνάζουμε.
Αν έκλαιγα ή αν πονούσα, δε το θυμάμαι.

Τέλος πάντων τη συνέχεια... Τη φαντάζεστε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:09, 06-03-12:

Τι μου θυμήσατε...
Λοιπόν, την τσίτσιδη φάση την είχα περάσει κι εγώ εκεί γύρω στα 4-5. Με πήγαιναν οι γονείς μου σε κοσμικά γεγονότα (γάμους, βαφτίσια, γιορτές, κλπ) κι εγώ ξεβρακωνόμουν, φώναζα στον κόσμο "να ο κώλος μου" και τους έκανα ρεζίλι. Ακόμα ντρέπομαι όταν συναντάω αυτούς τους ανθρώπους γιατί ακόμα θυμάμαι σε ποιούς το έχω κάνει. Αλλά μάλλον είναι πολλά παιδάκια έτσι, οπότε ίσως δεν θα έπρεπε να ντρέπομαι τόσο.
Και σχετικά με το ξύλο στα αγοράκια, θυμήθηκα ότι στο δημοτικό είχα δώσει μια πολύ δυνατή κλωτσιά ανάμεσα στα πόδια ενός συμμαθητή μου...για πλάκα. Δεν μου είχε κάνει τίποτα το παιδάκι. Μετά έπεσε στο πάτωμα, διπλώθηκε και ούρλιαζε από τον πόνο οπότε κατάλαβα ότι δεν είχε τόση πλάκα για αυτόν και του είπα συγγνώμη. Αργότερα, στο γυμνάσιο, έβαζα να νύχια μου βαθιά στο δέρμα των αγοριών και τους έγδερνα μέχρι που μου έμενε "μακαρόνι" δέρματος στο χέρι. Αλλά τότε έφταιγαν γιατί με έβριζαν χωρίς λόγο οπότε καλά να πάθουν. Ασε που δεν κόλλαγαν και με χτύπαγαν κι αυτοί, οπότε σιγά μην τους λυπηθώ.
Ενας από αυτούς αργότερα έγινε πρόεδρος στο 15μελές. Ηταν λοιπόν να πάμε εκδρομή και του είπα ότι θέλω να πάμε στο ψαροχώρι από όπου κατάγεται η μαμά μου γιατί θέλω να δω μια φίλη μου. Ε, κανόνισε και η 5ήμερη ήταν εκεί (!) Μετά του λεω ότι δεν θα πάω γιατί δεν έχω λεφτά. Ε, τα πλήρωσε αυτός. Και μετα πάω στον διευθυντή και λέω ότι κάτι μου έτυχε και θέλω τα λεφτά της εκδρομής πίσω γιατί δεν θα μπορέσω να πάω. Ε, τα πήρα...αλλά ο διευθυντής του το είπε (έπρεπε να ξέρει για τα άτομα) και αναγκαστικά του τα επέστρεψα.
Skylofili, είμαι σίγουρη ότι έχεις κι άλλα οπότε περιμένω.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:39, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Α, και στο χωριο όταν έκανα βλακείες έλεγα ότι τις έκανε ο ξαδερφός μου και ο παππούς έπαιρνε ένα κλαρί και τον έδερνε.
Και σχετικά με το ξύλο στα αγοράκια, θυμήθηκα ότι στο δημοτικό είχα δώσει μια πολύ δυνατή κλωτσιά ανάμεσα στα πόδια ενός συμμαθητή μου...για πλάκα. Δεν μου είχε κάνει τίποτα το παιδάκι.
Αργότερα, στο γυμνάσιο, έβαζα να νύχια μου βαθιά στο δέρμα των αγοριών και τους έγδερνα μέχρι που μου έμενε "μακαρόνι" δέρματος στο χέρι.
Ενας από αυτούς αργότερα έγινε πρόεδρος στο 15μελές. Ηταν λοιπόν να πάμε εκδρομή και του είπα ότι θέλω να πάμε στο ψαροχώρι από όπου κατάγεται η μαμά μου γιατί θέλω να δω μια φίλη μου. Ε, κανόνισε και η 5ήμερη ήταν εκεί (!) Μετά του λεω ότι δεν θα πάω γιατί δεν έχω λεφτά. Ε, τα πλήρωσε αυτός. Και μετα πάω στον διευθυντή και λέω ότι κάτι μου έτυχε και θέλω τα λεφτά της εκδρομής πίσω γιατί δεν θα μπορέσω να πάω. Ε, τα πήρα...αλλά ο διευθυντής του το είπε (έπρεπε να ξέρει για τα άτομα) και αναγκαστικά του τα επέστρεψα.
Εσύ δεν ήσουν παιδί, ήσουν ο διάολος παραμορφωμένος.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 01:44, 07-03-12:

Απλά ήμουν λίγο ζωηρή, όχι και διαολος. Αντε, το πολύ διαολάκι.
Εχω και πιό light αμα θέλετε. Μια φορά είχα κρύψει το ρολόι της μαμάς και αυτή νόμιζε ότι ο μπαμπάς μου το είχε βάλει καπου. Αφού λοιπόν τσακώθηκαν για το ρολόι και η μαμά έφυγε τελικά γιατί είχε κάτι δουλειές, εγώ είπα στο μπαμπά που το έχω και εξήγησα ότι φοβόμουν να πω ότι το έχω εγω γιατί φώναζαν και τρομοκρατήθηκα.
Σας άρεσε?
Οχι?
Εσείς το ζητήσατε!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:00, 07-03-12:

Ζωηρό το λες εσύ το γδάρσιμο με τα νύχια σου;;
Οντως ησουν διαβολεμενο. Τουλαχιστον ηρεμησες μεγαλωνοντας;

Μια φορά τώρα που θυμήθηκα. Γενικά έκανα κάνα τσιγαράκι στις τουαλέτες κι έφαγα αποβολή μια φορά για μια μέρα. Και πηγα στο διευθυντή και του είπα ''Μα κυριε το χα ανάγκη! Γράφουμε Βιολογία αυριο, έχω στρες! '''Γενικά με συμπαθούσε κι έτσι ναι μεν δεν την απέσυρε, αλλά μου τις δικαιολόγησε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 07-03-12 στις 02:06. Αιτία: Συνενωση συνεχομενων αναρτησεων :)
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 02:14, 07-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ζωηρό το λες εσύ το γδάρσιμο με τα νύχια σου;;
M' αρέσει που κόλλησες στο μόνο δικαιολογημένο! Για όλα τα άλλα έχεις δίκιο ο,τι και να πεις, αλλά αυτό ήταν καθαρά από αυτοάμυνα.

Α, μια φορά με είχε βγάλει ο μπαμπάς μου βόλτα στο λόφο. Ημουν 4-5 και είχα περάσει το δρόμο μόνη μου και μετά έτρεξα και κρύφτηκα κάπου. Ο μπαμπάς μου πανικόβλητος με έψαχνε κι εγώ χαιρόμουν που είχα κρυφτεί τόσο καλά και δεν με έβρισκε. Αρχισε να νυχτώνει και ο μπαμπάς είχε επιστρατεύει την βοήθεια μιας γειτόνισσας στην αναζήτησή μου. Τότε είδε κάτι άντρες να φορτώνουν ένα μεγάλο μακρόστενο πράγμα τυλιγμένο σε σεντόνι μέσα στο πορτ μπαγκαζ τους. Ηταν σίγουρος ότι με απήγαγαν για να πουλήσουν τα όργανά μου στη μαύρη αγορά ή κάτι ανάλογο. Αφού λοιπόν ο μπαμπάς είχε πάθει νευρικό κλονισμό, εγώ εμφανίστηκα σαν να μην τρέχει τίποτα και του φώναξα "άντε, θα πάμε στις κούνιες επιτέλους?". Χιχι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 04:06, 07-03-12:

Σὰν μικρὸ παιδὶ κι ἐγὼ εἶχα κάνει τὶς σκανταλιές μου...

Μιὰ πολὺ χαρακτηριστικὴ ποὺ θυμᾶμαι εἶναι ποὺ πῆρα ἕνα καλὸ σερβίτσιο ποὺ εἴχαμε στὸ σπίτι καὶ ἄρχισα νὰ πετάω ἕνα-ἕνα τὰ ποτήρια ἀπὸ τὸ μπαλκόνι...

Θυμᾶμαι ὅταν ἤμασταν μόνοι στὸ σπίτι μὲ τὸν ἀδελφό μου, παίρναμε ὅ,τιδήποτε ὑπῆρχε ποὺ πινόταν καὶ ὅποιο μπαχαρικὸ ἦταν διαθέσιμο καὶ δημιουργούσαμε τὸ «ὑπὲρ-ποτό». Θυμᾶμαι μιὰ φορὰ εἶχα δοκιμάσει κιόλας, ἀλλὰ ἐπειδὴ μέσα εἶχε κανέλα, ὑπερίσχυε ὅλων τῶν ἄλλων ἀρωμάτων καὶ δὲν ἦταν τόσο ἀηδία.

Κάποια στιγμὴ μᾶς εἶχε πιάσει ἡ μανία μὲ τὸν ἀδελφό μου (τὶς περισσότερες σκανταλιὲς τὶς κάναμε μαζὶ) καὶ πετάγαμε αὐγὰ στὰ διπλανὰ σπίτια. Μάλιστα μιὰ γειτόνισσα νόμιζε ὅτι τῆς εἴχαν κάνει μάγια καὶ ἦταν ἕτοιμη νὰ φωνάξῃ τὸν παπά.

Τέλος, εἶχα κι ἐγὼ λίγο «μακριὰ χέρια» στὸ ψιλικατζίδικο ἢ στὸ περίπτερο... Σὰν πιτσιρίκι ἤθελα νὰ δοκιμάσω πῶς εἶναι νὰ τρῶς μιὰ σοκοφρέτα «τσάμπα»

Ἔχω κάνει κι ἄλλα, ἀλλὰ δὲν τὰ θυμᾶμαι τώρα...

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 12:15, 07-03-12:

Αν και ήμουν επιθετική και γενικά πολύ δυνατός χαρακτήρας, δεν θυμάμαι και τίποτα ιδιαίτερες σκανταλιές.. τα μόνα που μου 'ρχονται:

1.δευτέρα δημοτικού,είχε έρθει μια φίλη μου σπίτι και παίζαμε με τις κούκλες.. δεν θυμάμαι τι ακριβώς έγινε,αλλά κάτι μου έκανε η αδερφή μου (νομίζω μου έκρυψε την κούκλα??) και τσακωθήκαμε, οπότε πάνω στον καβγά, γυρνάω και της λέω με ύφος "άντε και γ@μησου".. που αν το πει ένα παιδάκι τώρα,θα περάσει στο φλου,αλλά 20 χρόνια πριν.. το αποτέλεσμα ήταν να φάμε και οι δυο τιμωρία απο την μαμά.. η δική μου? να μην δω τον "Πέτρο και τα κορίτσια του"..

2.κάθε μέρα το καλοκαίρι, πήγαινα στην πλατεία της γειτονιάς με την γιαγιά μου,οπού υπήρχε και μια μεγάλη εκκλησία.. κάθε παρασκ/σαββ/κύριακο γινόντουσαν γάμοι, και όλα τα παιδιά της πλατείας πηγαίναμε καλεσμένοι απο μόνοι μας, αλλά δεν μας έκοβε οτι κάναμε μπαμ, οτι ήμασταν σαν τις μύγες μες το γάλα.. (ρούχα παιχνιδιού,μαύρα γονατα απο το παιχνίδι,χώματα στα ρούχα), παρόλαυτα, στηνόμασταν στην σειρά να ευχηθούμε στους νιόπαντρους για να πάρουμε μπομπονιέρα και στις βαφτίσεις για να πάρουμε γλυκό.. όταν γύρναγα στην γιαγιά μου και με ρωτούσε με τις άλλες συνταξιούχες αν ήταν η νύφη όμορφη, πάντα η απάντησή μου ήταν "σαν μαϊμού ήτανε" (όλες υπερφορτωμένες,με έντονο μακιγιάζ, και οι γαμπροί πάντα ιδρωμένοι)... μια φορά χαρακτηριστικά, η μια φίλη της γιαγιάς μου, μου λέει "σκυλοφιλη, τους ευχήθηκες να ζήσουνε?" "όχι,τους ευχήθηκα να πεθάνουνε!" .. απο όλο το παγκάκι ακούστηκε ένα "ααααααα" και η γιαγιά μου σοκαρισμένη "καλε πλάκα κάνει το παιδίιιι"

3.Συχνά πηγαίναμε με τον παππού μου σε ένα φιλικό σπίτι και εγώ έπαιζα με τον γιό τους... στο σπίτι αυτό, πάντα στο πάτωμα υπήρχαν πεταμένα νομίσματα.. σε κάθε γωνιά και ένα (πρόσφατα μου εξήγησε ο πατέρας μου οτι πολλοί το κάνανε για να δείχνουν στους επισκέπτες οτι έχουν πολλά λεφτά).. Εγώ τα έβλεπα πάντα ακ δεν καταλάβαινα, οπότε κάποια στιγμή,είπα να τα μαζέψω! τότε θεωρούσα οτι δεν τα κλέβω,αλλά απλά τοι τα μαζεύω απο κάτω αφού είναι "πεταμένα"... γέμισα τις τσέπες μου με νομίσματα,και κει που πάμε να φύγουμε σπίτι,βλέπει ο παππούς τις τσέπες μου (οι οποίες είχανε κρεμάσει απο το βάρος).. εγώ χωρίς να έχω καταλάβει τι το περίεργο έκανα,του είπα "τα βρήκα κάτω και τα μάζεψα"... η σπιτονοικοκυρά γέλαγε και μου έβαλε ένα χιλιάρικο στη τσέπη, ενώ ο καημένος ο παππούς μου είχε αλλάξει 10 χρώματα απο την ντροπή του..

4.μια άλλη φορά η ίδια κυρία, είχε αγοράσει σε εμένα και στον γιό της τσίχλες big babol (βγαίνουν ακόμα ρε παιδιά??), αλλά εμείς καταλάβαμε οτι πρέπει να τις φάμε όλες, οπότε γεμίσαμε τα στόματά μας, τα οποία δεν μπορούσαμε καλά καλά να κλείσουμε..

Το καλύτερο βέβαια με διαφορά, το έκανε η αδερφή μου...
Είχε μεγάλη φοβία στις αράχνες την οποία μετέδωσε και σε εμένα.. Κάποια μέρα (πήγαινα δευτέρα-τρίτη δημοτικού)..γύρισα από το σχολείο και ήταν η αδερφή μου σπίτι.. πήγα να μπω στο μπάνιο να κατουρήσω, και μου λέει η αδερφή μου "πρόσεχε, στο μπάνιο υπάρχει μια τεράστια αράχνη,ακριβώς πάνω απο την λεκάνη".. μπαίνω στο μπάνιο,και όντως υπήρχε μια μεγάλη αράχνη πάνω στα πλακάκια του μπάνιου.. οπότε η skylofili περίμενε να ερθουν οι γονείς απο την δουλειά για να την σκοτώσουν και έτσι να πάει να κατουρήσει.. παιδιά,δεν ξέρω πόσες ώρες τα κράταγα μέσα μέσα μου.. το βράδυ,ήρθαν οι γονείς απο την δουλειά,ενώ εμένα πήγαινε να σκάσει η φούσκα μου!! τρομοκρατημένη έτρεξα και τους ειδοποίησα για το "τέρας" της τουαλέτας.. βλέποντάς την οι γονείς μου έσκασαν στα γέλια.. την είχε ζωγραφίσει η αδερφή μου με μαρκαδόρο..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skylofili : 07-03-12 στις 15:26.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:55, 07-03-12:

Εγώ τα έβλεπα πάντα ακ δεν καταλάβαινα, οπότε κάποια στιγμή,είπα να τα μαζέψω! τότε θεωρούσα οτι δεν τα κλέβω,αλλά απλά τοι τα μαζεύω απο κάτω αφού είναι "πεταμένα"... γέμισα τις τσέπες μου με νομίσματα,και κει που πάμε να φύγουμε σπίτι,βλέπει ο παππούς τις τσέπες μου (οι οποίες είχανε κρεμάσει απο το βάρος).. εγώ χωρίς να έχω καταλάβει τι το περίεργο έκανα,του είπα "τα βρήκα κάτω και τα μάζεψα"... η σπιτονοικοκυρά γέλαγε και μου έβαλε ένα χιλιάρικο στη τσέπη, ενώ ο καημένος ο παππούς μου είχε αλλάξει 10 χρώματα απο την ντροπή του..

Θυημήθηκα κι άλλο σε ταβέρνα -ήμουν στα 4-5 σκατουλάκι- μου ειπαν να παω να ζητησω το λογαριασμο και παω στον κυριο και του λεω ''Γεια σας. Θα'ρθετε να μας πληρωσετε;;''
Εν τω μεταξυ παρομοια πατατα εκανα χθες: Παρηγγειλα κάτι που είχε 4 ευρώ και είχα κατοστάευρω, τους είχα ειδοποιήσει βέβαια πως δεν έχω ψιλά και όταν ήρθε το παλικάρι, σκεφτόμουν ταυτόχρονα να πάρω το φαι μου και να του αφήσω το 1 ευρώ και του λέω ''Κρατήστε 95 ευρώ''

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 13:04, 07-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Παρηγγειλα κάτι που είχε 4 ευρώ και είχα κατοστάευρω

δεν τα λένε αυτά έτσι... δεν τα λένε..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:06, 07-03-12:

δεν τα λένε αυτά έτσι... δεν τα λένε..
Δεν είχα προλάβει να το χαλάσω ρε συ και τα ψιλά δεν έβγαιναν 4

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:04, 07-03-12:

Είχα κάνει κι εγώ ένα παρόμοιο...μετά την παρέλαση στο δημοτικό πήγαμε με μία φίλη του μπαμπά μου και τα παιδιά της για παγωτό. Στο τέλος πλήρωσε αυτή και άφησε και φιλοδώρημα, το οποίο το πήρα και έβαλα στην τσέπη μου. Στο αυτοκίνητο όμως έκαναν γκλινγκ γκλινγκ τα νομίσματα από τους κραδασμούς και εγώ είχα κοκκινίσει από την ντροπή μου. Πρόσφατα βρήκα το θάρρος να της το εξομολογηθώ.
Και όταν άνοιξε ο θείος μου ένα μαγαζί και είχαμε πάει να βοηθήσουμε, πρέπει να του είχα πάρει τουλάχιστον 200 δραχμές από την ταμειακή, όση ώρα έπαιζα την ταμία. Δεν το κατάλαβε και δεν πρόκειται ποτέ να το πω.

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 20:19, 07-03-12:

1. είχα υποβιβάσει τον δάσκαλο των θρησκευτικών
σε πουτανάκι μου,
καθώς όταν γυρνούσε το βλέμμα του στο παράθυρο,
έκανα ότι τραβούσα μαλακία κάνοντας το σήμα του σατανά
(3 fingers)
με χεντμπανγκινγκ και πετώντας τη γλώσσα μου
έξω ώσπου να μουδιάσει και να μη τη νιώθω.

Μετά απότομα σηκωνόμουν από το θρανίο,
ζούπαγα μια κιμωλία στον πίνακα μέχρι να γίνει θρύμματα
(ενώ εκείνος έντρομος παρακολουθούσε - ΚΙ ΟΛΗ Η ΤΑΞΗ)

ΚΑΙ έβγαινα απ΄τη τάξη για να αγοράσω σοκοφρέτα

..πάντα με έπιανε μια λιγούρα ύστερα.

2. έκρυβα τα στρινγάκια της κοπέλας μου,
κάτω από το μαξιλάρι
κι όταν έκανε μπάνιο και έψαχνε το συρτάρι
έκανα την παναγία κι όταν δεν έβλεπε τα φορούσα ΟΛΑ
ΚΟΛΛΑΡΟ

...

έπαιρνα το πιο αθώο ηλίθιο βλέμμα που υπάρχει
και τη ρωτούσα

"ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΤΙΙΙΙΙΙΙ? (ΤΟ "Ι" μακρόσυρτο για να κοιτάξει)

υπάρχει κι ενα τρίτο με δονητή,
αλλά λέω να το κρατήσω για μένα.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 20:38, 07-03-12:

Μα τι γλυκά παιδιά που ήμαστε όλα.

Αχμ, κάτι για νύχια είδα. Ακόμη δεν το έχω ξεπεράσει το στάδιο αυτό. Είναι η πιο καλή μου άμυνα ακόμη και σε παιχνίδια. Έχω σημαδέψει κόσμο και κοσμάκη.

Η πιο μεγάλη εξυπνάδα που είχα κάνει λοιπόν ήταν σε μικρή ηλικία. Παιδικός σταθμός. Ήμουν παράξενο παιδί γενικά και ποτέ δε ζωγράφιζα το δέρμα των ανθρώπων στις φωτοτυπίες γιατί δεν είχα το σωστό χρώμα. Σε μια εθνική επέτειο μας είχαν μοιράσει να ζωγραφίσουμε το ευζωνάκι. Καθόταν μικρό χαριτωμένο Κιτ να δει τι χρώματα θα βάλει γιατί ήθελα να είναι πιστό αντίγραφο καταλαβαίνετε κι έρχεται η απαισιότατη Εύα που δεν τη συμπαθούσα γιατί μου έλεγε αηδιαστικές λέξεις και δε μου άρεσε (τόσο παράξενη, ναι), παίρνει το μωβ και μου λέει: «Να σου κάνω την αρχή;» και τραβάει μια γραμμή στο πρόσωπο του ευζωνακίου μου!!! Δε θυμάμαι τη συνέχεια. Η ανάμνηση ως εκεί είναι πολύ καθαρή ακόμη και σήμερα. Η αδελφή μου μου είπε ότι μετά από αυτό πήρα ένα ψαλιδάκι και προσπάθησα να κουρέψω την Εύα.

Η επόμενη εξυπνάδα ήταν τραγική για το γλυκό μπαμπάκα μου που δε με χτύπησε μετά το σκηνικό, αλλά γελούσε μέχρι δακρύων.
*τσιου τσιου το κουδούνι*
- Ποιος είναιιιι;
- Ο Σπύρος! (συνεργάτης του μπαμπά)
*ανοίγει πόρτα*
- Είναι εδώ ο μπαμπάς σου;
- Ναι αμέ...
*διασχίζει το διάδρομο κι ανοίγει διάπλατη την πόρτα του μπάνιου*
- Εδώ είναι!

- no comment -

24 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:20, 08-03-12:

Μια φορά στο χωρίο ήμουν στην αυλή και έπαιζα χαρωπά με τα παιχνιδάκια μου. Η γιαγιά μου κάποια στιγμή βγαίνει έξω για να πάει στον παλιό "καμπινέ" και αμέσως περνάει ένας χωρικός και με ρωτάει αν είναι η γιαγιά μου σπίτι. Εγώ τότε του φωνάζω "ΝΑΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ!" για να είμαι σίγουρη οτι θα με ακουσει.
Μετά η γιαγιά ντρεπόταν να πάει για καφέ με τις γειτονισσες.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 13:05, 08-03-12:

Λοιπόν,ας πω και εγώ την ιστορία μου.
Ήμασταν μικρά με την αδερφή μου.3 εγώ 2 αυτή.Οι γονείς μας ήταν στην κουζίνα μαζί με κάτι φίλους.Εμείς στο σαλόνι.
Σε ένα ράφι είχε κάτι χάπια η μάνα μας (δεν θυμάμαι τι ακριβώς) και η αδερφή μου μου έλεγε πως είναι βιταμίνες,και πως έπρεπε να τις πάρουμε για να δυναμώσουμε.Αλλά δεν τις έφτανε,και έβαλε εμένα να τις φτάσω.Τις πέρνω που λέτε και αρχίζουμε να χαπακωνόμαστε.
Αλλά η "έξυπνη" η αδερφή μου,έδινε 2 σε εμένα και 1 σε αυτήν.Και όλη την ώρα καθόμασταν ήσυχα ησυχα παίρνοντας τις "βιταμίνες" μας. Η μάνα μας παραξενεύτηκε,λέει:"Αυτά πάντα φασαρία κάνουν,τι έγινε τώρα",οπότε είπε να έρθει να μας ρίξει μία ματιά.
Και μας βλέπει με τα στόματα πασαλειμένα απο τα χάπια,και πανικόβλητη φωνάζει τον πατέρα μας.
Αμέσως μας πάνε στο μπάνιο και μας προκαλούνε εμετό(ευτυχώς φτηνά την γλυτώσαμε).
Αργότερα που είπαμε τι ακριβώς συνέβη οι γονείς μας δεν μπόρεσαν να κρύψουν την "περηφάνεια" τους για την καπατσοσύνη της κόρης τους.

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 15:22, 08-03-12:

Εγώ είχα κάνει μερικές σκανταλιές, μόνο στο γυμνάσιο, αλλά για να τις κάνω κ να έχουν επιτυχία βασιζόμουν στο ότι όλοι θεωρούσαν ότι ήμουν ένα καλό κ ήσυχο κοριτσάκι. Όχι ότι δεν ήμουν αλλά με έπιανε καμιά φορά κ μένα η μαλακία μου...
Μια σκανταλιά που έκανα, κάθε τόσο, ήταν η ακολουθη: είχα αγοράσει από ένα μαγαζί με τρικ ένα σπρέυ που μύριζε φρικτά!!!Φτάνοντας σχολείο, πριν χτυπήσει κουδούνι για την 1η ώρα, μερικές φορές ανέβαινα στην τάξη μου κ την ψέκαζα καλά καλά..Το αποτέλεσμα ήταν να μη μπαίνει κανείς για μάθημα μέσα (ούτε οι καθηγητές δεν έμπαιναν) κ να ψάχνουμε συχνά την 1η ώρα πού να πάει το τμήμα μας να κάνει μάθημα....Χάσαμε έτσι αρκετές 1ες ώρες...
Είχα εξαφανίσει τα μπουφάν 3 συμμαθητών μου στις τουαλέτες κ είχε επικρατήσει ένας χαμός.....Τι να γίναν τα μπουφάν...Εγώ βέβαια δεν είχα μιλήσει γιατί προφανώς με κτ τέτοιο έπαιζε αποβολή κ ο εγωισμός μου δεν σήκωνε κτ τέτοιο....
Είχα προσέξει ότι 5 αγόρια (που δεν πήγαινα με τπτ) στην τάξη μου είχαν μαύρη τσάντα polo κ σε κανα διάλειμμα τις μπέρδευα μεταξύ τους.
Όλα αυτά βέβαια δεν τα έκανα με τρομερή συχνότητα για να μη με τσακώσουν (κ δεν με τσάκωσαν ποτέ). Τα έκανα 1-2 ή και 3 φορές το μήνα. Γενικά πάντως είχε δημιουργηθεί ένα άγχος στην τάξη μου κ οι καθηγητές κατηγορούσαν κανα 2 αγόρια που θεωρούσαν άτακτα. Εγώ κ μια φίλη μου, που με κάλυπτε, σπάγαμε τρελή πλάκα. Και φυσικά δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν ο υπεύθυνος καθηγητής στην τάξη αφιέρωσε όλο το 2ώρο που είχε να μας κάνει φυσική, κ καπάκι, χημεία για να βρει τον 'ένοχο' κ παρακαλούσε όποιος το κάνει ας έρθει να του το πει -έστω κ κρυφά- κ 'ότι δεν θα υπάρξει καμία τιμωρία'. Ανέκρινε όλα τα κωλ...δα της τάξης κ είχε απελπιστεί. Και εγώ κ η φίλη μου κρατιόμασταν να μη γελάσουμε όλο το 2ωρο...

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 15:35, 08-03-12:

Θυμᾶμαι ὅταν ἤμασταν μόνοι στὸ σπίτι μὲ τὸν ἀδελφό μου, παίρναμε ὅ,τιδήποτε ὑπῆρχε ποὺ πινόταν καὶ ὅποιο μπαχαρικὸ ἦταν διαθέσιμο καὶ δημιουργούσαμε τὸ «ὑπὲρ-ποτό». Θυμᾶμαι μιὰ φορὰ εἶχα δοκιμάσει κιόλας, ἀλλὰ ἐπειδὴ μέσα εἶχε κανέλα, ὑπερίσχυε ὅλων τῶν ἄλλων ἀρωμάτων καὶ δὲν ἦταν τόσο ἀηδία.
Κι εγώ το εκανα αυτο!!Μονο που εγω το ειχα φιλοσοφισει πιο πολυ το θεμα: εβαλα σε ενα ποτηρι νερο και αναδευσα μεσα λιγο απο ολα τα μπαχαρικα που βρηκα , μεχρι και σαφραν που θυμαμαι τοτε η μανουλα μου το χρυσοπληρωσε.Μετα πηγα με μεγαλη περιφανεια στο σαλονι και με λογιο υφους ειπα:<<μητερα , πατερα , ανακαλυψα το φαρμακο κατα του AIDS!>>.
Αυτοι ειχαν σκασει στα γελια...και εγω απορουσα γιατι

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 14:55, 10-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Εγώ όταν ήμουν μικρός, όταν πήγαινα τα απογεύματα στα Αγγλικά με τους φίλους μου, είχαμε την πολύ καλή συνήθεια να χτυπάμε τα κουδούνια των σπιτιών και να τρέχουμε να εξαφανιστούμε, ώσπου κάποια μέρα με κάρφωσε ένας συμμαθητής μου και βρήκα άσχημο μπελά, και δεν θυμάμαι εκείνο το βράδυ αν ήμουν καν εγώ ή κάποιος από την παρέα.
Θα κλεισω το καλοκαιρι τα 17 και ακομα το κανω με τους φιλους μου...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:01, 10-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
2. έκρυβα τα στρινγάκια της κοπέλας μου,
κάτω από το μαξιλάρι
κι όταν έκανε μπάνιο και έψαχνε το συρτάρι
έκανα την παναγία κι όταν δεν έβλεπε τα φορούσα ΟΛΑ
ΚΟΛΛΑΡΟ

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 19:43, 10-03-12:

έτρωγα μερέντα με το κουτάλι κρυφά στην κουζίνα.

p.s. μετά που ρώταγε η μάνα μου ποιος την έφαγε, έκανα την πάπια.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,093 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 19:51, 10-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από grotesque_mask
τελικά την μερέντα όλοι με το κουτάλι την τρώγαμε και πασαλειβόμασταν.

...κι ακόμα με το κουτάλι την τρώμε

ον τόπικ, κάνω ακόμα σκανταλιές αλλά δε σας τις λέω ρε

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 20:04, 10-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από pop corn
τελικά την μερέντα όλοι με το κουτάλι την τρώγαμε και πασαλειβόμασταν.

...κι ακόμα με το κουτάλι την τρώμε

ον τόπικ, κάνω ακόμα σκανταλιές αλλά δε σας τις λέω ρε
θελουμε να τις μαθουμε

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 00:46, 11-03-12:

Τα κλασικα μωρε που κανουν ολα τα παιδια. Εσπαγα τζαμια, ζωγραφιζα στους τοιχους, τρομαζα τους γονεις μου οταν κοιμοντουσαν , κατεβαζα το παντελονι της αδερφης μου, αρπαζα τα γαριδακια και τα ανοιγα οταν αρνουνταν να μου τα αγορασουν ,εκανα οτι μαγειρευα και τα εκανα ολα λιμπα, επαιζα με σπιρτα , εκβιαζα τους γονεις μου οτι θα μαρτυρησω κατι που ακουγα για καποιον που συζητουσαν αν δεν μου εκαναν καποιο χατιρι αλλα ημουν καλη μαθητρια.

Use a condom...

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:45, 12-03-12:

αυτό
δηλώνω ένοχη

Παράθεση

Irene*

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Irene*
H Irene* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Irene* έγραψε στις 03:21, 13-03-12:

Φώναζα την αδερφή μου(ακόμα αναρωτιέμαι για ποιο λόγο) και τραβούσα τα πετσετάκια που έστρωνε η μητέρα μου στα τραπέζια με αποτέλεσμα να πέφτει ό,τι βρισκόταν πάνω από αυτά.Μ'αυτό τον τρόπο είχα σπάσει ένα πανάκριβο βάζο και όχι μόνο...

Παράθεση

Lena1993 (Λένα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lena1993
H Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Lena1993 :) έγραψε στις 19:50, 13-03-12:

προσπαθούσα συνεχώς να "καταστρέψω" τη μικρή μου αδερφή, εξαιτίας της οποίας δεν ήμουν πια το επίκεντρο όλων μια φορά έσπασα ένα παλιό κολιέ με μαργαριτάρια της μάνας μου και έπεισα την αδερφή μου να χώσει ένα μαργαριτάρι όσο πιο βαθιά μπορεί στο ρουθούνι της γενικά....ΠΟΛΛΕΣ σκανταλιές... πάρα πολλές

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 20:09, 13-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
αυτό
δηλώνω ένοχη

Μα ποσο ταιριαζουμε!
Και μελι και Νεσκουικ εγω ετρωγα κρυφα...ημουνα λυχουδα τι να κανουμε!

Αααα επισης στην ηλικια των 4ρων<<μαγειρευα>>.Να μερικες συνταγες μου:
α)καροτακια κομμενα ροδελες πασπαλισμενα με ζαχαρη και κανελα(οσο αηδιαστικο και αν φαινεται ειναι νοστιμο...ετσι νομιζω δηλαδη)
β)σπανακοπιτα της γιαγιας με σαλτσα κετσαπ και ξεφλουδισμενα αμυγδαλα
γ) γιαουρτι (τυπου στραγκιστο)με πολυχρωμες καραμελιτσες
καθως και πολλες πολλες αλλες που αυτη τη στιγμη μου διαφευγουν
Αχ καημενη μανουλα

Παράθεση

whiteflower

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη whiteflower
H whiteflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H whiteflower έγραψε στις 19:06, 14-03-12:

Στο δημοτικό,7-8 θα'μουν, εβλεπα εκπομπες στην ΤV που ειχαν σχεση με χειροτεχνειες.
Μια ''χειροτεχνεία'' που μου εκανε εντυπωση ηταν το να φτιαχνεις προσωπα πανω σε αβγα ...!!
Και ανοιγω το ψυγειο , παιρνω όλο το κουτι με τα αβγα ( απο τις κοτες της γιαγιας οχι οτι κι οτι) και αρχιζω να απλευθερωνω τις καλλιτεχνικες μου ανυσηχιες με μολυβι!!
Επειδη το μολυβι δε φαινοταν, το πατουσα με αποτελεσμα ΠΛΑΑΤΣ, να σπαω τα αβγα
Και καθως τα εσπαγα ανεβαινα στο μπαλκονι του πανω σπιτιου και τα εξφεντωνιζα στο μπαλκονι της γειτονισσας ωστε οταν ερθει η μαμα μου να μην καταλαβει τι ειχα γινει τα αβγα(πανεξυπνο)...χαχαχαχ

Η γειτονισσα δεν ειπε τιποτα, αλλα φανηκαν τα σημαδια των αβγων στων τοιχο του μπαλκονιου της και η μαμα το καταλαβε αφου της ελειπαν και ετσι λυθηκε το μυστηριο των χαμενων αβγων!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 19:56, 16-03-12:

Σαν παιδί δεν έκανα σκανταλιές. Ήμουν αρκετά καλό παιδί και όχι άτακτο, άντε να έσπαγα κανένα γυάλινο του σπιτιού ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ.
  • Θυμάμαι μόνο μια φορά που ήμουν σπίτι με τον αδερφό μου, κάπου στα 6-7, και είχα πάρει αυτές τις στρογγυλές βούρτσες για τα μαλλιά της μαμάς, και είχα προσπαθήσει να φτιάξω τα μαλλιά μου.
    Δεν ήξερα να το χρησιμοποιώ, με αποτελέσμα να μπλεχτεί στα μαλλιά μου και να μη μπορώ να το βγάλω.
    Φώναξα τον αδερφό μου να με βοηθήσει, αλλά δε ξεκόλλαγε.
    Πήρα τη μαμά τηλέφωνο κλαίγοντας και της είπα τι έγινε. Όταν γύρισε από τη δουλειά, πέρα από το ότι μου' βαλε τις φωνές που μπλέκω με αυτά, προσπάθησε να μου βγάλει τη βούρτσα και δε μπορούσε ούτε αυτή.
    ΤΕΛΙΚΑ μου έκοψε τα μαλλιά, γιατί δεν έφευγε αλλιώς και κατέληξα με ένα καρεδάκι μέχρι το λαιμό.
    Περιττό να πω ότι μετά πήρανε μια κοπέλα για να με προσέχει καθημερινά, για να μη μένω μόνη μου.
  • Και μια άλλη φορά, λίγο μεγαλύτερη, πάλι μόνη με τον αδερφό μου σπίτι, είχα καθαρίσει πατάτες για να τηγανίσω για να φάμε.
    Είχα βάλει το λάδι που λες, να καίει και είχα πάει στο δωμάτιό μου να διαβάσω, να κάνω κάτι τέςπα.
    Εεεεεεεεε ξεχάστηκα.
    Το λάδι είχε κάψει ΤΟΣΟ πολύ που καιγόταν και έβγαζε από παντού ατμούς. Ο αδερφός μου - μικρός κι αυτός τότε, πού να ξέρει - παίρνει το τηγάνι και το βάζει κάτω από τη βρύση και βάζει νερό για να τη σβήσει. ΔΕ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΔΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΝΑΒΕΙ, με αποτέλεσμα να φουντώνει μια φωτιά μέχρι εκεί πάνω. Κάηκαν κουρτίνες, πετσέτες, ντουλάπια, μαύρισε το ταβάνι, κάηκαν τα φυτά της μαμάς που ήταν στο παράθυρο, γενικά υπήρχε μια ΜΙΚΡΗ ζημιά.
    Όταν γύρισαν οι δικοί μου, δεν είπαν κάτι, μόνο καλά που δεν έγινε τίποτα πιο σοβαρό και δε πάθαμε κάτι.
    Τραγικό.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 20:18, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Σαν παιδί δεν έκανα σκανταλιές. Ήμουν αρκετά καλό παιδί και όχι άτακτο, άντε να έσπαγα κανένα γυάλινο του σπιτιού ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ.
    • Θυμάμαι μόνο μια φορά που ήμουν σπίτι με τον αδερφό μου, κάπου στα 6-7, και είχα πάρει αυτές τις στρογγυλές βούρτσες για τα μαλλιά της μαμάς, και είχα προσπαθήσει να φτιάξω τα μαλλιά μου.
      Δεν ήξερα να το χρησιμοποιώ, με αποτελέσμα να μπλεχτεί στα μαλλιά μου και να μη μπορώ να το βγάλω.
      Φώναξα τον αδερφό μου να με βοηθήσει, αλλά δε ξεκόλλαγε.
      Πήρα τη μαμά τηλέφωνο κλαίγοντας και της είπα τι έγινε. Όταν γύρισε από τη δουλειά, πέρα από το ότι μου' βαλε τις φωνές που μπλέκω με αυτά, προσπάθησε να μου βγάλει τη βούρτσα και δε μπορούσε ούτε αυτή.
      ΤΕΛΙΚΑ μου έκοψε τα μαλλιά, γιατί δεν έφευγε αλλιώς και κατέληξα με ένα καρεδάκι μέχρι το λαιμό.
      Περιττό να πω ότι μετά πήρανε μια κοπέλα για να με προσέχει καθημερινά, για να μη μένω μόνη μου.
    • Και μια άλλη φορά, λίγο μεγαλύτερη, πάλι μόνη με τον αδερφό μου σπίτι, είχα καθαρίσει πατάτες για να τηγανίσω για να φάμε.
      Είχα βάλει το λάδι που λες, να καίει και είχα πάει στο δωμάτιό μου να διαβάσω, να κάνω κάτι τέςπα.
      Εεεεεεεεε ξεχάστηκα.
      Το λάδι είχε κάψει ΤΟΣΟ πολύ που καιγόταν και έβγαζε από παντού ατμούς. Ο αδερφός μου - μικρός κι αυτός τότε, πού να ξέρει - παίρνει το τηγάνι και το βάζει κάτω από τη βρύση και βάζει νερό για να τη σβήσει. ΔΕ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΔΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΝΑΒΕΙ, με αποτέλεσμα να φουντώνει μια φωτιά μέχρι εκεί πάνω. Κάηκαν κουρτίνες, πετσέτες, ντουλάπια, μαύρισε το ταβάνι, κάηκαν τα φυτά της μαμάς που ήταν στο παράθυρο, γενικά υπήρχε μια ΜΙΚΡΗ ζημιά.
      Όταν γύρισαν οι δικοί μου, δεν είπαν κάτι, μόνο καλά που δεν έγινε τίποτα πιο σοβαρό και δε πάθαμε κάτι.
      Τραγικό.
Τα έκανες όλα σε ένα πουλάκι μου!! Πως δεν αρπάξατε??

Εγω πάλι ήμουν με τις ώρες μου, σε γενικές γραμμές ήσυχη αλλά αν με πείραζε κανένας του άλλαζα τα φώτα.

Ετσι λοιπόν ξεκινά η ιστορία μου...
Γενικότερα σαν οικογένεια κάναμε συχνά καμπινγκ, εξάλλου για χρόνια δεν είχα αδέρφια, ήμουν μόνη σαν το λεμόνι. Ενα καλοκαίρι λοιπόν, ήμουν με τους δικούς μου και τους νονούς μου κάμπινγκ στην Ευβοια( αν θυμάμαι καλά), 5 χρονών σκατό ήμουν. Η νονά μου εχει ενα γιο στην ηλικία μου πολύ σκανταλιάρη όμως. Είχαμε γνωρίσει λοιπόν εκεί ένα άλλο αγοράκι με το οποίο κάναμε παρέα.
Μια ωραία πρωινή μέρα όμως μας την έπεσε ο τύπος. Ημασταν σε μια αλάνα καθισμένοι αντικριστά σε απόσταση περίπου 5 μέτρων και καθώς τσακωνόμασταν κάνει την λάθος κίνηση να αρπάξει μια πέτρα να μας πετάξει. Δεν ήξερε όμως που χε μπλέξει...
Αρπάζω μια κοτρόνα πρώτη και του ανοίγω την κεφάλα. Μόλις είδαμε τα αίματα χεστήκαμε πάνω μας. Εκβίαζα τον φίλο μου μην πεί τίποτα στους δικούς μας, μέχρι που εμφανίστηκε η μάνα του στους γονείς μου.
Που να φανταζόταν αυτός ο πατέρας μου πως αντί για κορίτσι είχε κάνει εναν δολοφόνο

Μόλις είπαμε την ιστορία μόνο που δεν την έβρισε τη μάνα του, αφού και εκείνη παραδεχτηκε οτι ο γιος της είναι κωλόπαιδο και όλο σε καβγάδες μπλέκει. Εμένα δεν με μάλωσε κανένας, ό φίλος μου όμως έφαγε το ξύλο της αρκούδας απο τη νονά μου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους