Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,724 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 22:58, 31-03-12:

Δεν με έχουν πάρει και τα χρόνια αλλα όταν ήμουνα μικρή και πήγαινα νήπια...μαζι με την αδερφή μου, όταν η μαμά ήταν στην κουζίνα, παίρναμε τηλέφωνο σε διάφορους και τους μιλούσαμε. Τους λέγαμε τι κάνουν και μόλις βλέπαμε την μαμά να έρχεται τους το κλείναμε στα μούτρα!!
Επιπλέον όταν ήμουνα μικρή (νήπια πάλι ) πήγαινα στον κήπο της γιαγιάς μου και ξερίζωνα όλα τα κρεμμύδια!! Μετά τα έπαιρνα πήγαινα κάτω απο ένα τραπέζι και τα έτρωγα κρυφά !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 09:17, 08-04-12:

Μια σκανταλιά που θυμήθηα πρωί πρωί!!!
Ήμουν γύρω στα 7, και όπως κάθε σαββατοκύριακο είχα πάει στην γιαγιά μου. Εκεί ήταν και ο ξαδερφος μου(ίδια ηλικία).
Πάνω στο παιχνίδι βρήκαμε κάτι αυτοκολλητα από αυτά που γράφουν τις τιμές πάνω σε διάφορα προιόντα(του θείου μου). Έτσι αποφασίσαμε(δική μου ιδέα ) όταν η γιαγιά πάει στο σούπερ μάρκετ να κολλήσουμε αυτά τα αυτοκόλλητα σε ΌΛΟ το σπίτι. Με το που φεύγει η γιαγιά λοιπόν αρχίζουμε... Πόρτες, τοίχους, τηλεόραση, πάτωμα ΠΑΝΤΟΥ. Μέχρι και στο κλουβί του παπαγάλου βάλαμε.
Το καταδιασκεδάσαμε!!!
Μόλις γυρίσε η γιαγιά δεν κατάλαβε κατευθείαν τίποτα(ήταν μικρά και άσπρα), αλλά όταν πήγε να βάλει τα πράγματα στο ψυγείο τα είδε (μέσα έξω είχαμε βάλει, ήταν και πολλά).
Εμείς να έχουμε πεθάνει στα γέλια
Όταν κατάλαβε τι είχε γίνει άρχισε να ξεκολλάει, και όσο ανακάλυπτε πόσα είναι τόσο της ανέβαινε η πίεση.
Πώς κρατήθηκε και δεν μας έδειρε ένας Θεός ξέρει!
Όταν γύρισε ο θείος μου αργότερα έβαλε κι αυτός τα γέλια κι εμείς ηρεμίσαμε γιατί στο εντωμεταξύ είχαμε καταλάβει την βλακεία που κάναμε...
Κάναμε πολύ καιρό να ξαναπάμε στη γιαγιά...Και όταν ξαναπήγαμε θυμάμαι πως υπήρχαν μερικά ξεχασμένα αυτοκολλητάκια εδώ κι εκεί...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 19:40, 08-04-12:

Eκτος απο σκανταλιαρικο παιδακι ημουν και σκανταλιαρικο μωρακι!Οι 2 παρακατω ιστοριουλες συνεβηκαν στην ηλικια 1ος και 1,5 χρονων αντιστοιχα!

Ιστοριουλα Νο1: Αχ αυτο το παστιτσιο
Η μαμα ξυπνησε πρωι πρωι για να ετοιμασει το παστιτσιο.Οταν ξυπνησα , εφαγα κλπ πηγα να παιξω(; ) στο δωματιο μου ενω η μαμα σιδερωνε στο διπλανο δωματιο...Ελα ομως που δε μπορουσα να κατσω σε ενα μερος!Αποφασισα λοιπον να παω αθωριβα στην κουζινα , ανοιξα το φουρνο,ειδα το ετοιμο παστιτσιο, εβγαλα ενα μεγααααλο μακαρονι και το εβαλα στο στωμα.Ελα ομως που δε μπορουσα να το μασισω...και ετσι το μακαρονι σταθηκε στο λαιμο , παλι καλα ειχε τρρυπα και μπορουσα κουτσα στραβα να παρω λιιιιιγο αερα...Η μαμα μετα απο 1 λεπτο ακουσε παραξενους θορυβους απο εμενα...ηρθε, κατατρομαξε και μου τραβιξε το μακαρονι...Εεεεε μετα αναρωτιεται η μαμα γιατι ειμαι λιχουδα!Μα καλα δε καταλαβαινει;

Ιστοριουλα Νο2:Κοτες;Κανενα προβλημα!
Θα πηγαιναμε πρωτη φορα στο σπιτι της γιαγιας στο χωριο και η καλη μου η μανουλα ανησυχουσε μηπως φοβιθω τις κοτες και κλαιω ,πραγμα καθολου ασυνηθιστο!Εγω παλι μολις φτασαμε στο χωριο , κατεβηκα απο το αμαξι , πηρα ενα ξυλο , μπηκα στο κοτετσι και αρχισα να κυνηγαω τις κοτες!Αυτο βεβαια αποτελεσε ενα μικρο μικρο σοκ για τη μανουλιτσα μου!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mayram999
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε στις 20:08, 07-06-12:

Χεχεχε μια φορά,πρέπει να ήμουν 4-5 χρονών, εκεί που έπινε ο αδερφός μου νερό στην κουζίνα πήγα και έσπασα ένα πιάτο δίπλα του.Ακούω την μάνα μου να σηκώνετε (κοιμόταν.και είναι από τα άτομα που δεν ξυπνάνε με κέφια xD )πάω και χώνομαι κάτω από ένα τραπεζάκι (στο μεταξύ ο αδερφός μου ήταν ακόμα εκεί)και ακούω την μάνα μου να λέει "Ποιος έσπασε το πιάτο?" και μετά έπεσε μια σφαλιάρα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 21:18, 07-06-12:

εγω μικρη επερνα απο τα ντουλαπια της κουζινας τα μαχαιρια,τα πυρουνια και τα κουταλια τα εβγαζα στο μπαλκονι και τα πεταγα στους περαστικους!
ακομη, κλειδωνομουν στο μπανιο και αδειαζα σαμπουνια χλωρινες, οτι εβρισκα, σε μια λεκανη και τα ανακατευα και οι γονεις μου σπαγαν τ πορτα για να μου ανοιξουν γιατι απο παρακαλια δεν καταλαβαινα ομολογω να πω οτι ημουν πολυ ''παλιοπαιδο''....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:36, 07-06-12:

Η υπέρτατη σκανταλιά που είχαμε κάνει με μια φίλη μου μικρή ήταν: πήραμε από το περίπτερο εκεί που παραθερίζαμε ένα παγωτό κυπελάκι, το φάγαμε και μετά βάλαμε μέσα χώμα και πετρούλες, το πλύναμε και το ξαναβάλαμε στο ψυγείο των παγωτών. Δεν είδαμε βέβαια τι απέγινε εκείνο το κυπελλάκι, αλλά γελούσαμε με τη σκέψη κάποιου να ανοίγει το παγωτό και να βρίσκει μέσα χώμα!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akirvass

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akirvass
Ο akirvass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O akirvass έγραψε στις 17:07, 15-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Loony
Μια σκανταλιά-βλακεία που εχω κάνει ήταν όταν είχα δει στο καφέ της χαράς τον φατσεα να καίει χαρτονομίσματα και έκανα το ίδιο.:*)

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ????

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akirvass

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akirvass
Ο akirvass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O akirvass έγραψε στις 17:27, 15-06-12:

Eγω τις περισσότερες σκανταλιές τις έκανα πέρυσι!alljumpy: (σας έπρηξα με τις φατσούλες) είχε η τάξη μας που λέτε υπολόγιστη!Οπότε εγώ και ο καλύτερος μου φίλος (εξπερτ σε αυτά) εγκαταστήσαμε ένα πρόγραμμα,και έτσι από τους υπολογιστές στο σπίτι μας,ελέγχαμε τον υπολογιστή της τάξης Hταν και τέλος του σχολείου οπότε ήμασταν σχεδόν συνέχεια στους υπολογιστές μας! Ειχε πολύ πλάκα γιατι τους ελέγχαμε και γράφαμε " είμαι το φάντασμα του σχολείου! η κατάρα μου θα πέσει σε εσάς.θα χυθεί αίμα στις οικογένειές σας και κυρίως στην δικία σου Αθηνά (<--- η δασκάλα ) Μια άλλη φορά,ειχαμε κάνει κάτι και όταν άνοιγε ο υπολογιστής εμφανιζόντουσαν σε όλη την οθόνη εκατομμύρια παραθυράκια που έλεγαν virous found και τέτοια Κάναμε αρκετά τέτοια πχ οθόνες που φαινόντουσαν σαν να χάλασαν,αντιστροφή δεξιού με αριστερού κλικ στο ποντίκι και άλλα πολλάΕίχε πολύ πλάκα, γιατί μέχρι και την κυρία της πληροφορικής είχαν φωνάξει και δεν ήξερε τι γινόταν

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

paul95

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη paul95
Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O paul95 έγραψε στις 15:30, 16-06-12:

Eμένα μου είχε πέσει ολόκληρο ταψί με κοτόπουλο και ρύζι. Βρέθηκε ρύζι μέσα στο φούρνο, στο συρταράκι από κάτω, στο χαλί, ανάμεσα στο φούρνο και τον πάγκο, παντού! Το πως δεν κάηκα από θαύμα έγινε!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ntinaki_lactaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ntinaki_lactaki
H ntinaki_lactaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H ntinaki_lactaki έγραψε στις 10:56, 23-06-12:

Νομιζω ηρθε η ωρα να πω και εγω τις φανταστικες μου και φρικτες ιστοριες!
ιστορια 1: οταν ημουν 4 ετων ειχα κολλυση απο την αδερφη μου ανεμοβλογια και για να την εκδικηθω επερνα τις κουκλες μου και καθως τις πετουσα επανω της με δυναμη την εβριζα,εννοειται οτι εφαγα ξυλο απο τη μητερα μου αλλα πηρα την εκδιγκηση μου για το ξυλο που εφαγα κολλησα τη μητερα μου ανεμοβλογια!

ιστορια 2:παντα οταν χτυπουσε το τηλεφωνο και ηταν για την αδερφη μου σηκωνα το αλλο ακουστικο και ακουγα τη ελεγε με τη φιλη της 'η με το αγορι της!οταν εκανε παρτι και μαζευοντουσαν στο σπιτι μας ολο το σχολειο επερνα το λαστιχο απο το μπαλκονι ανοιγα τη βριση και τους μπουγελωνα,η μητερα μου ετρεχε για να με χτυπησει και εγω πηγαινα πισω απο τη γιαγια μου (που ηταν γριουλα) για να μην μπορεσει να με χτυπησει!
ιστορια 3 : καθε καλοκαιρι πηγαιναμε λιγες μερες στο χωριο της μητερας μου!εκει η γιαγια μου (θεια της μητερας μου) ειχε ενα δωματιακι για να φτιαχνει πιτες για τους καλεσμενους και συγγενης που ερχονται απο μακρυα!ετσι μια μερα θελαμε εγω και η ξαδερφη μου να κανουμε μια σκανταλια πηγαμε σε εκεινο το δωματιο ριξαμε το λαδι παντου,πεταξαμε η μια στην αλλη αλευρι,πεταξαμε ολα τα αυγα στον τοιχο και αλλα πολλα που δεν τα θυμαμαι!η γιαγια με το που μας ειδε σαστισε πηγε στο δωματιο το καθαρισε και μετα μας ειπε "δεν θα πω τιποτα στους γονεις σας γιατι θελω τα εγγκονια μου να περνανε καλα" (εννοειται το εκμεταλευτηκα)!
ιστορια 4:οταν ημουν 4 ετων μεναμε σε ενα σπιτι με μεγαλη κουζινα!μια μερα ειχε ερθει ο παππους μου και η γιαγια μου για φαγητο στο σπιτι μας...απο οτι θυμαμαι ειμασταν ολοι μεσα στην κουζινα και μαγειρευαμε και ο παππους με ειχε βαλει πανω στο παγκο της κουζινας και καποια στιγμη εκανα μια λαθος κινηση και βρεθηκα μεσα στο σκουπιδοντενεκε μετα δεν θυμαμαι τι εγινε!

αυτη τη στιγμη δεν θυμαμαι κατι αλλο αλλα οταν θυμηθω θα σας γραψω...!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 00:56, 19-08-12:

Όταν μουν μικρή, μου άρεσε να καταβρέχω με το λάστιχο όποιον/α περνούσε κάτω από τη βεράντα μου. Μια φορά, όμως, μια γειτόνισσα με έπιασε στο δρόμο και έφαγα της χρονιάς μου! Έκτοτε δεν το ξαναέκανα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 01:19, 19-08-12:

Όταν ήμασταν μικροί πηγαίναμε στο μπακάλικο του χωριού εγώ με έναν φίλο μου. Αυτός απασχολούσε το μπακάλη και εγώ έκλεβα μικρά λακτάκια και αυτοκόλλητα ποδοσφαίρου. Μια μέρα μας πιάσανε φάγαμε της χρονιάς μας και από τότε δεν ξανακλέψαμε

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Morgaine

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morgaine
H Morgaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Morgaine έγραψε στις 01:22, 19-08-12:

Φτυναμε τους περαστικούς με σπορια απο καρπούζι, στο μπαλκόνι της γιαγιάς, κ άμα βγαιναμε βόλτα στο δρόμο σφυριζαμε στα όμορφα αγόρια.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 01:25, 19-08-12:

Α εσύ ήσουν που μου σφύριζες συνέχεια

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 09:58, 19-08-12:

Οκ οκ θυμηηθηκα λοιπον.Στο νηπιο(ιδιωτικο η κυρια)το μεσημερι ειχαμε δυο φαγητα και επιλεγαμε.Ε καθε παρασκευη ειχαμε σπανακορυζο και φακες.εγω σιχαινομουν και σιχαινομαι το σπανακορυζο και παντα επαιρνα φακες.Μια παρασκευη ενω περιμενα το γευμα μου ηρθε η σερβιτορα με μια δασκαλα(οχι τη δικη μου η δικη μου ηταν τελεια)Και μου ειπαν οτι θα φαω σπανακορυζο.Βαλθηκα να τους εξηγω οτι το σιχαινομαι της ρωταγα αφου εχει η κατσαρολα φακες γιατι να μη φαω και αλλα πολλα.Οι στριγγλες με αναγκασαν να τις φαω.Γυριζοντας σπιτι(με το λεωφορειο του νηπιου (την λιμο την πηγαμε για σερβισ)Εξω απτο σπιτι μου σταματησε το λεωφορειο να κατεβω.Τοτε εκανα ενα εμετο -που λογω του αποτομου φρεναρισματος εξαπλωθηκε-ακομα θα τον πλενουν.Μενουν όλοι αλαλοι κι εγω με μαγκια αλλα και με αγανακτηση:
αφου σας ειπα δεν το τρωω το σπανακορυζο.αμαν
Εξηγω στη μαμα τι συμβαινει και φευγουμε κυριες.Δεν θυμαμαι αλλα νομιζω απο τοτε δεν με ξαναανγκασαν να φαω σπανακορυζο

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:34, 19-08-12:

Κυκλοφορούσα με το βρακί στο κεφάλι
Τραγούδαγα με τη σφουγγαρίστρα με αποτέλεσμα να χύνονται νερά σε όλο το πάτωμα.
πέταγα κάτω πατάτες.
πάταγα τη μύτη του παππού μου.
έσπαγα τα κραγιόν της μάνας μου.
Μεγαλώνοντας..

έφερνα σπίτι την τότε κολλητή/τώρα φίλη μου και το γκρεμάγαμε
είχαμε σπάσει τη κεραία της τηλεόρασης
και παίρναμε φάρσες σε νοσοκομεία!
Δε μου έρχονται άλλα

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 16:05, 19-08-12:

εγώ θυμάμαι πως όταν ήμουν μικρός γύρω στα 5-6 χρονών εγώ και ενας φίλος μου απο τη γειτονιά είχαμε πάρει ένα φτυαράκι(κοινώς φαράσι) και μαζεβαμε χόμματα απο τη διπλανη οικοδομή που χτιζόταν. Εκείνος είχε ένα λάστιχο και δήθεν πότιζε τα λουλούδια και εγώ είχα το φτυαράκι γεμάτο με χόμμα....και όποτε περνούσε ένα αυτοκίνητο ο φίλος μου έριχνε νερό στο παμπρίζ και αμέσως μετά εγώ τα χόμματα...με αποτέλεσμα το χόμμα να κολλάει στα παράθυρα και να γίνεται λάσπη...ώσπου βρέθηκε ένας κύριος που σταμάτησε και φώναξε τους γονείς μας

Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 16:24, 19-08-12:

Δεν μπορώ να θυμηθω πολλά πράγματα αλλά οι τηλεφωνικές φάρσες έδιναν κι επέρναν ειδικά στο γυμνασιο που είχαμε καρτοτηλέφωνο στο σχολείο.
Πέρναμε σε αστυνομίες, πυροσβεστικές, εκάβ και λέγαμε βλακείες του τύπου: "-ναι; 199 εκεί; να 'ρθω να γίνουμε 200;" ή "καίγομαι, καίγομαι αχ στείλτε κάποιον να σβήσει''
Στο τσακίρ κέφι όταν είχαμε και τηλεκάρτα πέρναμε σε σταθερά και λέγαμε οτι είμαστε απ τον ΑΝΤ1 ή το MEGA και καλά οτι είναι ο τυχερός τηλεθεατής , με μια μονο σωστή απάντηση κερδίζει τα πάντα όλα κλπ κλπ.. οι περισσότεροι μας διαλόστελναν ("κωλόπαιδα, δεν ντρέπεστε ενοχλείται τον κόσμο μεσημεριάτικα", "μανάδες δεν έχετε να σας μαζέψουν" κι άλλα τέτοια κοσμιτικά).
Μια φορά είχα πει σε μια γιαγιά οτι έχει να διαλέξει ανάμεσα στο ποσο των 500 ευρώ ή σε ενα ψυγείο αν μου πει τι μαγείρεψε ο Μαμαλάκης στην τελευταία εκπομπη. Της είπα οτι κέρδισε κι εκείνη το πίστεψε κι μετά αισθανόμουν άσχημα που τις έδωσα ελπίδες για κάτι που δεν θα πάρει ποτέ.
Στην 3η γυμνασίου η πόρτα της τάξης μας είχε χαλασμένο πόμολο, λίγο πριν ξεκινήσει το μάθημα το τράβηξα και μου έμεινε στο χέρι, μετά κάποιος έξυπνος το εκτόξευσε στο υπερπέραν απ το παράθυρο,όταν μπήκε η καθηγήτρια ΤΥΧΑΙΑ φύσηξε και έκλεισε η πόρτα, κλειδωθήκαμε μέσα, και μετά βγαίναμε ένας ένας απο το παράθυρο.
Την ίδια μέρα ενα απο τα αγόρια της τάξης με κυνηγούσε, δε θυμάμαι γιατί, και όπως έτρεχα άρπαξα την τσάντα του και τον απειλούσα οτι θα την πέταξω απ'το μπαλκόνι της τάξης που βρισκόταν στο 2ο όροφο, αν δεν σταματούσε, με σκοπό να καταλήξει στο προάλιο που βρισκόταν ακριβώς απο κάτω... μόνο που... σκάλωσε πάνω στα κλαδιά ενός δέντρου λίγο πιο πέρα με αποτέλεσμα να στήσουμε ολόκληρη επιχείρηση για να την κατεβάσουμε.
Τέλος, στην ή 2α ή 3η γυμνασίου, δεν θυμάμαι, είχαμε έναν καθηγητή λίγο χαζούλη, με καράφλα και του πετάγαμε μικρά μικρά μπαλάκια πλαστελίνης (με αυτοσχέδια όπλα φτιαγμένα απο στυλό που είχαν φτιάξει τα προκομένα αγόρια μας) και εκείνος έλεγε κάθε 3 και λίγο ''μα απο που στάζει ρε παιδιά, μου έρχονται σταγόνες στο κεφάλι'' (μάλλον επειδή η πλαστελίνη ήταν κρύα)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 14:12, 21-08-12:

Μου λενε οτι εσπαγα τα ποτηρια με τα δοντια... και οτι ετρωγα τις χαρτοπετσετες!
Δεν ημουν και το πιο φυσιολογικο παιδι,αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 22:22, 24-08-12:

Έπαιζα με οτιδήποτε γυαλιστερό με τα ασημικά, με τα κοσμήματα της μαμάς μου... Μου το χτυπάει ακόμα ότι χάλασα το χρυσό της κολιέ...

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 00:54, 25-08-12:

Ηταν τοσες πολλες οι σκανταλιες που έκανα που δεν ξερω ποια να πρωτοθυμηθω

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 01:28, 25-08-12:

λοιπον καποια που θυμαμαι ...
πετουσα απο το μπαλκονι της γιαγιας μου το σαπουνι και περιμενα να περασουν μηχανακια ...
επερνα τηλεφωνα στη τυχη και τους ελεγα οτι κερδισανε τηλεοραση αλλα για να την παραλαβουνε επρεπε να απαντησουν σε ερωτησεις
(δε θυμαμαι τι ερωτησεις εβαζα)και οταν καποιοι ψαρωνανε το εκλεινα...
και ελεγα πεταγα νερομπαλονα σε ενα γειτονα που μας εβριζε οταν παιζαμε στη γειτονια με τα αλλα παιδακια...
(βεβαια ειχα το ποδηλατο και εφευγα γρηγορα )

Παράθεση

stefanos45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos45
Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O stefanos45 if it happened, it was for a reason έγραψε στις 03:27, 25-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ~Dida~
Δεν μπορώ να θυμηθω πολλά πράγματα αλλά οι τηλεφωνικές φάρσες έδιναν κι επέρναν ειδικά στο γυμνασιο που είχαμε καρτοτηλέφωνο στο σχολείο.
Πέρναμε σε αστυνομίες, πυροσβεστικές, εκάβ και λέγαμε βλακείες του τύπου: "-ναι; 199 εκεί; να 'ρθω να γίνουμε 200;" ή "καίγομαι, καίγομαι αχ στείλτε κάποιον να σβήσει''
Στο τσακίρ κέφι όταν είχαμε και τηλεκάρτα πέρναμε σε σταθερά και λέγαμε οτι είμαστε απ τον ΑΝΤ1 ή το MEGA και καλά οτι είναι ο τυχερός τηλεθεατής , με μια μονο σωστή απάντηση κερδίζει τα πάντα όλα κλπ κλπ.. οι περισσότεροι μας διαλόστελναν ("κωλόπαιδα, δεν ντρέπεστε ενοχλείται τον κόσμο μεσημεριάτικα", "μανάδες δεν έχετε να σας μαζέψουν" κι άλλα τέτοια κοσμιτικά).
Μια φορά είχα πει σε μια γιαγιά οτι έχει να διαλέξει ανάμεσα στο ποσο των 500 ευρώ ή σε ενα ψυγείο αν μου πει τι μαγείρεψε ο Μαμαλάκης στην τελευταία εκπομπη. Της είπα οτι κέρδισε κι εκείνη το πίστεψε κι μετά αισθανόμουν άσχημα που τις έδωσα ελπίδες για κάτι που δεν θα πάρει ποτέ.
Στην 3η γυμνασίου η πόρτα της τάξης μας είχε χαλασμένο πόμολο, λίγο πριν ξεκινήσει το μάθημα το τράβηξα και μου έμεινε στο χέρι, μετά κάποιος έξυπνος το εκτόξευσε στο υπερπέραν απ το παράθυρο,όταν μπήκε η καθηγήτρια ΤΥΧΑΙΑ φύσηξε και έκλεισε η πόρτα, κλειδωθήκαμε μέσα, και μετά βγαίναμε ένας ένας απο το παράθυρο.
Την ίδια μέρα ενα απο τα αγόρια της τάξης με κυνηγούσε, δε θυμάμαι γιατί, και όπως έτρεχα άρπαξα την τσάντα του και τον απειλούσα οτι θα την πέταξω απ'το μπαλκόνι της τάξης που βρισκόταν στο 2ο όροφο, αν δεν σταματούσε, με σκοπό να καταλήξει στο προάλιο που βρισκόταν ακριβώς απο κάτω... μόνο που... σκάλωσε πάνω στα κλαδιά ενός δέντρου λίγο πιο πέρα με αποτέλεσμα να στήσουμε ολόκληρη επιχείρηση για να την κατεβάσουμε.
Τέλος, στην ή 2α ή 3η γυμνασίου, δεν θυμάμαι, είχαμε έναν καθηγητή λίγο χαζούλη, με καράφλα και του πετάγαμε μικρά μικρά μπαλάκια πλαστελίνης (με αυτοσχέδια όπλα φτιαγμένα απο στυλό που είχαν φτιάξει τα προκομένα αγόρια μας) και εκείνος έλεγε κάθε 3 και λίγο ''μα απο που στάζει ρε παιδιά, μου έρχονται σταγόνες στο κεφάλι'' (μάλλον επειδή η πλαστελίνη ήταν κρύα)
ενταξει ελιωσα!!

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 09:37, 25-08-12:

Θυμάμαι ότι έκανα κάτι πάρα πολύ κακό
Πήγαινα στο αυτοκίνητο του γείτονα που μου έσπαγε τα νεύρα, έπαιρνα μικρά κομματάκια ξύλο και του χάλαγα τις κλειδαριές του αυτοκινήτου

Παράθεση

Queen of Hearts

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 714 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 10:12, 25-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
λοιπον καποια που θυμαμαι ...
πετουσα απο το μπαλκονι της γιαγιας μου το σαπουνι και περιμενα να περασουν μηχανακια ...
επερνα τηλεφωνα στη τυχη και τους ελεγα οτι κερδισανε τηλεοραση αλλα για να την παραλαβουνε επρεπε να απαντησουν σε ερωτησεις
(δε θυμαμαι τι ερωτησεις εβαζα)και οταν καποιοι ψαρωνανε το εκλεινα...
και ελεγα πεταγα νερομπαλονα σε ενα γειτονα που μας εβριζε οταν παιζαμε στη γειτονια με τα αλλα παιδακια...
(βεβαια ειχα το ποδηλατο και εφευγα γρηγορα )
καλα αυτο με την τηλεοραση που δηθεν κερδισαν ηταν συνηθισμενο κολπο!!και εγω το εκανα αλλα εβαζα και αλλα δωρα πχ.ταξιδια,βιντεο,καφετιερες και τετοια!! ελεγα οτι σας παιρνω τηλεφωνο απο το super game αλλα κανεις δεν με πιστευε και μου το εκλειναν
επισης με τον ξαδερφο μου,καθομασταν πεσμενοι στα πλακακια του μπαλκονιου της πολυκατοικιας του και με ενα πλαστικοβολο ριχναμε στους περαστικους!! ευτυχως που δεν μας εβλεπαν,ειχαμε ακουσει τρελο βρισιδι

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 12:44, 25-08-12:

Όταν θύμωνα με τον μπαμπά μου (είτε δεν με άφηνε να κάνω κάτι είτε με μάλωνε)
πήγαινα το βράδυ και του έβαφα τα νύχια των ποδιών με βερνίκι χαχαχα
αγαπημένο ήταν το πορτοκαλί.
Ξύπναγε το πρωί και φρίκαρε χαχαχα και γελούσαν με τη μάνα μου

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαρακι139 (Μαρια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρακι139
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H μαρακι139 έγραψε στις 13:14, 25-08-12:

τι να πρωτοθυμηθω!!! οταν ημουν μικρη δεν ειχα κοριτσια στη γειτονια για να παιζω και αναγκαστικα εκανα παρεα με τον αδερφο μου και αλλα αγορια της γειτονιας! ειχαμε λοιπον κοντα στο σπιτι μας ενα μαγαζι που εφτιαχνε ντονατς! τρωγαμε καθε καθε βραδυ ωσπου η μαμα μου δεν μας εδωσε λεφτα ενα βραδυ για να παμε.. τους μαζευω και τους λεω παιδια ακουστε τι θα κανουμε εχω τρομερη ιδεα πηγαμε λοιπον στο μαγαζι ονομασαμε αυτο που καναμε ''επιχειρηση ντονατς'' ειχαμε και κατι αεροβολα στα χερια(!) και παει ο ενας ανοιγει τις βρυσες παει ο αλλος ανοιγει την πορτα απο το σκυλακι τους για να βγει εξω και μπαινουμε εγω με ενα φιλο στο μαγαζι και περνουμε 3 ντονατς!! αυτο εγινε γτ το ζευγαρι ειχε βγει εξω να δει τι ειχε συμβει τελειο βραδυ!! μια αλλη φορα ημασταν εγω ο αδερφος μου ενα αγορι και η αδερφη του! ο αδερφος μου εδωσε την ιδεα να κανουμε σπιτακι με παλετες(ξυλα) ομως δεν μας ηθελαν εμας τις 2 μαζι τους και ετσι καναμε ξεχωριστα! διπλα απο το σπιτι μου ειχε ενα σπιτι στο οποιο δεν εμεναν ανθρωποι! αποασισαμε λοιπον να τα φτιαξουμε εκει εγω με τη φιλη μου ασχετες εντελως φτιαξαμε κατι σαν παραγκα ηταν ο αδερφος μου με το αλλο αγορι καρφωναν τα ξυλα εκαναν τεραστιο το σπιτι εβαλαν μεσα πραγματα κουβερτες οτι αλλο θες και μας κοροιδευαν που το δικο μας ηταν χαλια ενω το δικο τους τελειο! ερχεται λοιπον αυτος που ειχε το σπιτι και αρχισε και φωναζε που καρφωσαμε τα καρφια εξω απο το σπιτι του, που καναμε τα σπιτακια και πετουσαμε τα σκουπιδια μας στον κηπο του(!) και για να μη σας τα ποληλογω μας ειπε να τα χαλασουμε και να φυγουμε.. ε εγω με τη φιλη μου οπως ειπα δεν ειχαμε κανει σπουδαια δουλεια περνουμε απο μια παλετα η καθε μια και φευγουμε περνουμε και τα χαλακια που ειχαμε βαλει για να μη καθομαστε στο χωμα και φυγαμε! ο αδερφος μου και ο φιλος του ομως καθονταν ξεκαρφωναν ποση ωρα και εκαναν ποσες ωρες να τελειωσουν και μετα τους κοροιδευαμε εμεις! το τι γελιο καθε φορα που το θυμομαστε δεν περιγραφεται

Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 13:24, 25-08-12:

Παραλίγο να βάλω φωτιά στο σπίτι...

Παράθεση

Olie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Olie
H Olie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Olie έγραψε στις 14:43, 25-08-12:

Γενικα δεν θυμαμαι πολλες σκανταλιες που εκανα, αν και ημουν εκ φυσεως πολυ ζωηρη. Παρολα αυτα θυμαμαι μια που ηταν λιγο τραβηγμενη.
Ειχαμε παει διακοπες με τουσ γονεις μου κι αλλες δυο οικογενειες (με παιδια) σε ενα χωριο διπλα στη θαλασσα. Στο συγκεκριμενο χωριο και ξενοδοχειο πηγαιναμε για πανω απο 5 ρονια, οποτε ολοι μας ηξεραν.
Οι ιδιοκτητες του ξενοδοχειου ειχαν και 2 παιδια, εκ των οποιων το ενα δεν το συμπαθουσαμε καθολου!!! Ετσι λοιπον προσπαθουσαμε να του σπασουμε τα νευρα και σε αυτον αλλα και στουσ γονεις του!
Τα μεσημερια ηταν η χειροτερη ωρα για μας γιατι οι δικοι μας κοιμοντουσαν και δεν πηγαιναμε θαλασσα, οποτε καθομασταν κατω στο ξενοδοχειο.
Θυμαμαι χαρακτιριστικα 1 μεσημερι που η μια απο τουσ ιδιοκτητες ειχε ανοιξει ενα δωματιο για να το καθαρισει. Οι ενοικοι μολις ειχαν φθγει και το δωματιο ηταν αδειο! Το δωματιο αυτο ηταν το καλυτερο του ξενοδοχειου και ολοι θελεμε να μεινουμε εκει!
Αφου η ιδιοκτητης εφυγε και και το δωματιο ηταν ξεκλειδωτο, ειχα τη φαεινη ιδεα να μπουμε μεσα!
Οχι μονο μπηκαμε, αλλα το καναμε λαμπογυαλο! Σκορπισα αβα σ ολο το νεροχυτη, ηεσρτωσα τα σεντονια, γεμισα νερα το μπανιο, πεταξα κατω τα μαξιλαρια!
Δεν ξερω γιατι τα κανα ολα αυτα, προφανωςμου ειχε μεινει απωθημενο που δεν ειχαμε μεινει ποτε σ αυτο το δωματιο, καθως ηταν παντα νοικιασμενο!
Δυστυχως η φαρσα μου μαθευτηκε γρηγορα, και καθως ημουν η πιο ζςηρη, ολοι αμεσως καταλαβαν οτι ευθυνομουν εγω!
Μετα απ αυτο θυμαμαι ακομα τις φωνες των γονιων μου, αφου προηγουμενως οι ιδιοκτητες τους φωναξαν για να τους κανουν τα αναλογα παραπονα!

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 15:00, 25-08-12:

καποιοι απο δω μεσα δεν ηταν παιδια ..εξολοθρευτες ηταν

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 18:57, 25-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Βλα
Παραλίγο να βάλω φωτιά στο σπίτι...
και εγω το χω κανει αυτο , τελευταια στιγμη προλαβανε οι δικοι μου την τραγωδια
χαχα

Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 19:23, 25-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
καποιοι απο δω μεσα δεν ηταν παιδια ..εξολοθρευτες ηταν
Ok το πιασα!

Παράθεση

killershark

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη killershark
Ο killershark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O killershark έγραψε στις 18:30, 09-09-12:

εγω θυμαμαι λιγα πραγματα αλλα χαρακτηριστικο ηταν οτι παιζαμε στο ρεμα χαλνδριου με κατι οπλα αεροβολα τα σημερινα αιρσοφτ που πεταγαν κατι μπιλιτσες .θυμαμαι που ακουγα φωνες επειδη πυροβολουσα τισ γατες της γειτονισας ναι δεν τις αγαπουσα τις γατες

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:17, 13-09-12:

έβρεχα τη γειτόνισσα της γιαγιάς μου.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 20:27, 13-09-12:

Α! Τι θυμήθηκα!
Όταν πήγαινα στην πρώτη λυκείου (μιλάμε τώρα για το 1993) είχα ντυθεί μάγισσα. Είμαι ψιλόλιγνη, μελαχρινή, με μαύρα ίσια μαλλιά, μακρόστενο πρόσωπο και μεγάλη μύτη. Άρα, με βοηθούσε και το παρουσιαστικό γι' αυτού του είδους το μασκάρεμα.Ένα απόγευμα, λοιπόν, που είχα βγει με φίλες μου κάθε φορά πουέβλεπα έναν ομορφούλη στο δρόμο, του έριχνα και δύο τρεις στον πισινό με τη σκούπα για να με προσέξει. Πολύ γέλιο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 13-09-12 στις 21:45. Αιτία: τυπογραφικό λάθος
Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Jason Del Piero
Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Jason Del Piero έγραψε στις 21:09, 13-09-12:

Οταν είμασταν 10-11 χρονών στην αλάνα που παίζαμε είχαμε τον κλασσικό μαλ@!α που όποτε έπεφτε η μπάλα μες στο σπίτι του την έπαιρνε και απειλούσε ότι θα την σκίσει...θα μας είχε κρατήσει και 3-4 μπάλες....όταν μας πήρε και την τελευταία μπήκε ένας φίλος κρυφά μες την αυλή του να την πάρει...οι υπόλοιποι τον περιμέναμε απέξω...στο παρατσακ πριν φύγει βγαίνει έξω ο γέρος και αρχίζει και ουρλιάζει!!!!Και εμείς για να τον καθυστερήσουμε απο το να προλάβει το παιδί του πετάξαμε οοοοοοτι χαλίκι και πετρούλα βρήκαμε στο δρόμο!!!!Ο τύπος κρύφτηκε μες το σπίτι του η μπάλα ξανάγινε δικιά μας και αποστολή εξετελέστει!!!!

Επίσης είχαμε ενα σπίτι που κάθε φορά που λείπαν οι ιδιοκτήτες μπαίναμε στην αυλή τους και κρυβόμασταν όταν παίζαμε κρυφτό....μια μέρα μπήκαμε αλλά οι τύποι(το ζευγάρι)γύρισαν την ώρα που κρυβόμασταν.... μιλάμε για καλή τρομάρα!!!

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 14:20, 16-09-12:

Λοιπον
Οταν ημουν μικρη,αν και ησυχο παιδακι, εκανε καποιες σκανταλιες. Χαρακτηριστικα θυμαμαι τις εξης:

*Ειχα τη συνηθεια να παιρνω το μαντιλι της γιαγιας απο το κεφαλι της και να το ριχνω μεσα σε κουβα με νερο.

*Επαιρνα το λαστιχο και εκανα μπανιο την αλλη μου γιαγια επειδη δεν πλενοταν συχνα

*Η μια γιαγια μου μαζευε σαλιγκαρια και τα εβαζε σε ενα βαρελι με αλευρι και μαραθο ωστε να μεγαλωσουν πιο γρηγορα και να τα μαγειρεψει. Εγω επειδη αγαπουσα τα σαλιγκαρακια, πηγαινα κρυφα και τα εβγαζα απο το κουβα και τα αφηνα αλλου για να μην τα βρει. Οταν πηγαινε να τα μαζεψει απο το κουβα, πηγαινα και εγω για να δω την αντιδραση της.

*Μια φορα ειχαμε γυρισει απο μονοημερη στην ευβοια και ειχα παρει το πορτοφολι του πατερα μου και το εκρυψα σε ενα συρταρι με τραπεζομαντηλα. Εψαχναν ωρες να το βρουν. Τελικα δεν το βρηκαν και πηγαν μεχρι την ευβοια και εψαχναν.
Οταν τους ειπα την αληθεια, εφαγα της χρονιας μου.

*Οταν ημουν 3 ετων ειχα την κακια συνηθεια κατα τη διαρκεια του μεσημεριανου φαγητου, να παιρνω το γιο-γιο μου και να κανω κακα κατω απο το τραπεζι

*Αλλη μια συνηθεια που ειχα ηταν να ριχνω νερο μεσα στις σαλατες

*Ενα καλοκαιρι θελοντας να βοηθησω στο στρωσιμο του τραπεζιου, πηρα το ταψι με τις μπαμιες απο το φουρνο για να το παω στο τραπεζι της βεραντας. Στα μισα της διαδρομης, μου επεσε κατω. Τι ακουσα μετα απο τη μανα μου!

*Μια φορα θυμαμαι ειχε ερθει να με δει ο παππους μου(τον οποιο δεν χωνευα καθολου). Οταν πηγε να με παρει αγκαλια, βουτηξα ενα γατι(απο τα πολλα που ειχαμε) και του το πεταξα πανω του. Το γατι γαντζωθηκε στο σακακι του και του το εσκισε.

*Επειδη εβλεπα τη μητερα μου και τη ξαδερφη μου που φοραγαν σερβιετα και οταν την εβγαζαν ηταν κοκκινη, πηρα και εγω μια και τη χρωμματισα. Πηγα τρεχοντας στη μητερα μου, κατεβασα το βρακι μου και της την εδειξα. Η μανα μου φρικαρε γιατι νομιζε πως ειχα χτυπησει

*Οταν ημουν μικρη εβριζα παρα πολυ! Ειχαμε παει σε ενα λουνα-παρκ και με πηγαν να παιξω αυτο το παιχνιδι που ψαρευουμε και κερδιζουμε καποιο παιχνιδακι. Που λετε ειχα βαλλει στο ματι μια κουκλα και την ηθελα. Ψαρευω λοιπον και η κυρια που ειχε το παιχνιδι μου δινει ενα αυτοκινητακι λεγοντας μου πως αυτο ειχα κερδισει. Νευριασα και της το πεταξα στα μουτρα λεγοντας της πως θελω την κουκλα, εκεινη ομως προσπαθουσε να μου εξηγησει πως δεν γινοταν να μου δωσει κατι αλλο γιατι ειχα κερδισει αυτο το συγκεκριμενο παιχνιδι. Νευριασα και ξεσποντας σε κλαμματα της ειπα:"Μωρη μαλακισμενηηη,θελωω την κουκλααα."

Αυτα
Αν θυμηθω αλλα θα σας γραψω!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:54, 16-09-12:

Η μαμά σου και η ξαδέρφη σου έβγαζαν τις χρησιμοποιημένες σερβιέτες τους μπροστά σου?

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 14:57, 16-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Η μαμά σου και η ξαδέρφη σου έβγαζαν τις χρησιμοποιημένες σερβιέτες τους μπροστά σου?
Στο μπανιο τις εβγαζαν και με κλειστη την πορτα, αλλα εγω κρυφοκοιταγα απο την κλειδαροτρυπα

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:05, 16-09-12:

Λέω κι εγώ, τοοόση άνεση πιά?
Πάντως αυτό με το γιογιό το έκανα κι εγώ. Σαν παιδάκι μόλις έτρωγα με έπιανε και πριν τελειώσουν οι άλλοι το φαγητό (εγώ έρτωγα τόσο λίγο που τελείωνα πολύ γρήγορα) έφερνα το γιογιό μου και τα έκανα μπροστά σε όλους. Θυμάμαι μια φορά ήμασταν όλο το σόι στο τραπέζι (κάποια γιορτή θα ήταν) και έτσι όπως ξεκίναγαν όλοι το φαγητό τους ήρεμα κι ωραία, εγώ έκανα ένα εκκωφαντικό "ΜΠΡΡΡΡΡΤΣ!" και μετά δήλωσα πως πάω να τα κάνω. Οι δικοί μου γέλεγαν αλλά το σόι προσβλήθηκε και μου έκανε κύρηγμα μετά.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 15:12, 16-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^Dark Angel^
Προσκυνώ έτσι;
Μα τι διαβολάκι ήσουν

Ας πω και εγώ τα δικά μου λοιπόν.

Εγώ είχα μια μανία να λαχταράω την αγαπημένη μου γιαγιά, η οποία έπειτα από παρακάλια της μάνας μου δε μπορούσε να με χτυπήσει παρά μόνο να μου εξηγήσει το λάθος μου, και έτσι εγώ άρπαζα την ευκαιρία και της έκανα τη ζωή μαρτύριο, όσο θυμάμαι το τι κλάμα έριχνε μέχρι να ηρεμήσει πονάει η ψυχή μου
(αλλά τότε πραγματικά το ευχαριστιόμουν )
Μια μέρα που λέτε έφτιαξε τραχανά, που εγώ έβγαζα/βγάζω σπυριά όποτε βλέπω το συγκεκριμένο φαγητό, να της λέω ότι ΔΕΝ το τρώω κάνω εμετό κάθε φορά, εκεί αυτή πείσμα, θα το φας. Πάει στη τουαλέτα και κρύβομαι εγώ στη κρεβατοκάμαρα κάτω από το κρεβάτι, και ανοίγω την εξώπορτα του σπιτιού, βγαίνει η γιαγιά να φωνάζει ΖΩΗΗΗΗ ΠΟΥ ΕΊΣΑΙΙΙ ΈΛΑ ΤΡΏΜΕ, κιχ εγώ, να γελάω διαβολικά κάτω από το κρεβάτι, η καημένη έκανε φύλλο και φτερό όλο το σπίτι,μόλις είδε τη πόρτα ανοιχτεί βγήκε έξω στη γειτονιά να με ψάχνει γιατί νόμιζε ότι έφυγα από το σπίτι, μέχρι που γύρισε πίσω να πάρει τηλ για βοήθεια και με βρήκε να ακούω μουσική από το κασετόφωνο και να χορεύω. Το τι κλάμα είχε ρίξει εκείνη τη μέρα δε περιγράφεται

Επίσης, ένα καλοκαίρι ήμασταν στο χωριό και εγώ σήκωνα τα καρπούζια και έπαιζα, με λέει η γιαγιά, Ζωή άσε κάτω το καρπούζι θα πονάει η μέση σου μετά, μικρή είσαι ακόμη, εεεε και εγώ το άφησα επιτόπου από τα χέρια μου, έκανε ένα σπλατσ και έσπασε πάνω στο μάρμαρο,το σαλόνι της μετά είχε κόκκινο πάτωμα

Μια άλλη φορά με είχε πάει βόλτα και σταματήσαμε σε μια φίλη της για καφέ, κάτι έκανα και με μάλωσε και άρχισα να κλαίω και με πήρε η φίλη της αγκαλιά να με ηρεμήσει, αλλά τότε την έπιασε τη γιαγιά παράπονο και άρχισε να κλαίγεται για όλες τις ζημιές που κάνω, με νευρίασε απίστευτα και της λέω ένα "κοίτα άμα άμα ζοριστώ κάνω και εμετό εγώ", αλλά δε με άκουσε η άτιμη, και κρααακ ανοίγω το στόμα και φεύγει όλο πάνω στη φίλη της και της είπα και με υφάκι, εγώ στο είπα

Με είχε πάει βόλτα στο πάρκο, και εκεί είχε και άλλα παιδάκια που έπαιζαν, αλλά εγώ κολλούσα συνέχεια με τα αγόρακια που κάνανε βλακείες, με λέει ο νταής της παρέας και μεγαλύτερος από όλους ότι αν θέλω να κάνω παρέα μαζί τους να πάω να κάνω κάτι άσχημο στη γιαγιά μου, και εγώ το βούρλο πήγα και της σήκωσα τη φούστα από πίσω

Και ένα άλλο περιστατικό που θυμήθηκα τώρα αλλά τη πλήρωσε ο μικρότερος ξάδερφος μου άδικα. Είχαμε πάει στην άλλη μου τη γιαγιά για να μείνουμε όλη μέρα εκεί και να κοιμηθούμε και το βράδυ, η οποία γιαγιά είχε ένα βαζάκι γεμάτο με σοκολατάκια, που εγώ τα λιμπίστηκα. Αρπάζω το βάζο και πάω στο πίσω το μπαλκόνι σε μια γωνίτσα και τρώω σα το μοσχάρι, έρχεται και ο μικρός και με κοιτάει και του λέω άντε πάρε και εσύ και του δίνω 3-4 σοκολατάκια,και του λέω για να μη το καταλάβει η γιαγιά κρύψε τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι σου και πάει ο βλάκας και το κάνει. Μόλις τελείωσα και εγώ πάω και βάζω και τα δικά μου τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι του και πάω πλένομαι. Πως έρχεται μια φίλη της γιαγιάς για καφέ, βγάζει η γιαγιά το βαζάκι και πουθενά τα σοκολατάκια, μας φωνάζει και τους δύο στο σαλόνι, και βλέπει το μικρό μέσα στις σοκολάτες, και εγώ πεντακάθαρη τρώει της χρονιάς του και φωνάζει ότι δεν το έκανε αυτός και έφαγε πολύ λίγα, αλλά η γιαγιά που να ακούσει, στο τέλος τον πιστεύει όμως και του ζητάει και συγνώμη, εγώ εννοείται έκανα την ανήξερη..φτάνει το βράδυ πάει να μας βάλει στα κρεβάτια και βρίσκει κάτω από το μαξιλάρι του τα χαρτάκια και εκεί άρχισε και νέος γύρος με ξύλο γιατί η γιαγιά ανακάλυψε ότι και έφαγε τα σοκολατάκια, και έλεγε και ψέματα.
ΥΓ : Ο ξάδερφος μου μέχρι και σήμερα λέει την αλήθεια όταν το συζητάμε σε οικογενειακά τραπέζια, αλλά κανένας δεν τον πιστεύει

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Δραστήριο Μέλος

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 16:22, 16-09-12:

Αααα! Θυμηθηκα και αλλα!

*Οταν ερχοταν η γιαγια μου απο το χωριο, επαιρνα τα βρακια της και τα φοραγα στις γατες μου

*Επειδη μεναμε σε μονοκατοικια και παντου γυρω μας ειχε χωραφια, καθε ανοιξη και καλοκαιρι ερχοταν μια χελωνα αρκετα μεγαλη. Μια μερα λοιπον ειχα δει ενα καρτουν με ενα ζωακι που ειχε ανεβει πανω στη χελωνα. Το ιδιο απογευμα εμφανιστηκε η μεγαλη χελωνα και ανεβηκα πανω της.

*Οταν ημουν 2 ετων ειχαμε παει στο χωριο της γιαγιας μου. Μια γειτονισσα που δεν χωνευε τη γιαγια μου και που ηξερε οτι φοβαται τα βατραχια και τις χελωνες, μου ειπε να παρω ενα βατραχι και να της το παω. Μολις με ειδε να ερχομαι κρατωντας το βατραχι στα χερια, κλειδωθηκε μεσα στο σπιτι.

*Το σπιτι της γιαγιας μου στο χωριο ηταν διπλα σε ενα χωραφι με κατι προβατα. Εγω επειδη ειμαι πολυ φιλοζωη, ειχα για φιλη ενα προβατο την Παρδαλο! Μολις της φωναζα, ερχοταν! Επειδη ομως το σπιτι ηταν λιγο υπερυψωμενο απο το χωραφι, δεν εφτανα να την ταισω, ετσι πηρα τον αγαπημενο κουβα της γιαγιας μου, εδεσα στο χερουλι ενα σκοινι, εβαλλα μεσα μουροφυλλα και μακαρονια και το εριξα σιγα-σιγα μεσα στο χωραφι. Ερχεται η Παρδαλω που ηταν ηρεμη να φαει αλλα ερχεται και μια αλλη που δεν με ειχε συνηθισει. Βαζει η αλλη προβατινα το κεφαλι της μεσα στο κουβα να φαει. Παω να μετακινηθω εγω και η προβατινα φοβηθηκε με αποτελεσμα να παρει μαζι της περασμενο στο λαιμο της το τσιγκινο κουβα. Επειδη ετρεχε, ο κουβας χτυπουσε και εβγαζε εναν ηχο που τρομαξε ολο το κοπαδι. Χεστηκα απο το φοβο μου και πηγα τρεχοντας μεσα στο σπιτι. Ξαφνικα ακουω τη γιαγια μου:-Τι επαθαν τα ζα και κανουν ετσι?
-Τιποτα,τιποτα...παμε να κοιμηθουμε, ειναι μεσημερι.
Ποτε δεν της ειπα τι εγινε εκεινη την ημερα.

*Αλλη μια συνηθεια που ειχα ηταν οτι φυτευε η γιαγια μου να της το ξεριζωνω

*Μικρη ημουν διαολι Μια μερα ειχαμε παει σε μια πλατεια για να παιξω με τα αλλα παιδακια. Εκει κοντα σε διαφορα σημεια ειχαν φυτεψει τριανταφυλλιες. Αφου επαιξα με κατι παιδακια, ερχεται ενα αγορακι πιο μεγαλο απο εμενα. Καθως παιζαμε, τσακωθηκαμε και τον πεταξα μεσα στις τριανταφυλιες. Ειχε γκρατσουνιστει απο τα αγκαθια και ματωνε.

*Εκλεβα απο το σουπερ-μαρκετ και τα jumbo ρουχα και παππουτσια για τις κουκλες μου.

*Κρυβομουν μεσα σε ντουλαπες και με εψαχναν για ωρες.

*Εκλεβα απο τη λαικη λαχανικα και τα "μαγειρευα" οταν πηγαινα σπιτι.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:52, 16-09-12:

Κι εγώ το πρώτο πράγμα που σούφρωσα ήταν μια τρελόμπαλα από τα Jumbo.
Και όταν έκανα βλακείες στη γιαγιά, πάντα τα φόρτωνα στον μικρό μου ξάδερφο για να τις φάει αυτός.
Εχουμε πολλά κοινά τελικά.
Α, και εγώ είχα κρύψει το ρολοί της μαμάς μου, η οποία βιαζόταν να φύγει με το πλοίο και το έψαχνε, μετά κατηγόρησε τον μπαμπά μου ότι το έχασε, τελικά έφυγε το πλοίο, οι δικοί μου σκοτώθηκαν και την άλλη μέρα ομολόγησα: "μπαμπά, εγώ το είχα το ρολόι αλλά φωνάζατε και τρόμαξα οπότε δεν το είπα".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christinelle : 16-09-12 στις 18:58.
Παράθεση

alexbz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη alexbz
Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O alexbz έγραψε στις 22:47, 22-10-12:

εχετε κανει βλακειες στην παιδικη σαε ηλικια?διηγηθειται μας τν ιστορια σας!εγω θυμαμαι μικρος με την παρεα μου απο νερατζια σε τζαμια και κυνηγητα με ενοικους μεχρι γκραφιτι και κυνηγητα με αστυνομιες!μεγαλωσαμε τωρα αυτα τα χρονια περασαν πειτε μας τις εμπειριες σας!

Σημείωση:
Το παρόν μήνυμα προέρχεται απο το συγχωνευμένο θέμα "Αλήτες παιδικής ηλικίας"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 28-11-12 στις 23:04. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

Fagia ツ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fagia ツ
H Fagia ツ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Animator και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Fagia ツ έγραψε στις 14:32, 27-10-12:

αμμμμ εγω οταν ημουν 1,5 ετους επιασα μια μπαλα γιαλιη απο το χριστουγεννιατικο δεντρο και την δαγκωσα ( η μανα μ επαθε φρικη οταν με ειδε μεσα στα αιματα και τα γυαλακια ^^ )

φετος πηγαμε διακοπες στην παλιοχωρα , σε μια παραλια π ειχε κατι κρινακια κ εγραφε παντου protect the lilies ....η μικρη μ αδερφη(4) καταλαθος παραλιγο ν πατησει ενα λουλουδι και ακολουθησε ο παρακατω διαλογος
μαμα= αγαπη μ προσεχε λιγο ειναι ειδος υποεξαφανιση
μικρη= α! δλδ αμα τα πατησω θα εξαφανιστω? ( οσο το θυμαμαι γελαω χδ )

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:43, 27-10-12:

Με τον ξαδερφο μου μια φορα ημασταν στο σπιτι και παιζαμε και η μανα μου μας τραβαγε βιντεο..και καποια στιγμη μου ειχε παρει ενα παιχνιδι και εγω τσιριζα και ο ξαδερφος μου με κοροιδευε και μας λεει καποια στιγμη η θεια μου "Σταυρουλιτσα μου κανε μια αγκαλια τον Κων/νο να ηρεμησει να παιξετε σαν καλα παιδακια" και παω εγω να τον αγκαλιασω και ΤΣΟΥΠ του την αρπαζω το παιχνιδι

Παράθεση

Socrates ... 99 (Σωκράτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Socrates ... 99
Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Socrates ... 99 έγραψε στις 23:42, 27-10-12:

Τι να πρωτοθυμηθώ; Από τις κορυφαίες σκαντάλιες μου ήταν όταν (ήμουν κανά 7-8 χρονών τότε) έβαλα φωτιά μια μεσαίου μεγέθους κουρτίνα με λακ για τα μαλλιά. Ακόμα μια, ήταν πάλι στην ίδια ηλικία, όταν έβαλα και πάλι φωτιά αυτή την φορά στην αυλή του γείτονα αλλά πρόλαβε και την έσβησε η μητέρα μου. Ευτυχώς όμως ζει στην Ελβετία και δεν το πήρε χαμπάρι.

Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kostis_Paros
Ο Kostis_Paros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Kostis_Paros έγραψε στις 21:34, 29-10-12:

Λοιπον,παιδια ο τιτλος λεει το θεμα “Ανοήτα πράγματα που κάναμε κ νομιζαμε μικροι αλλά δεν παραδεχόμαστε!“
Θα ξεκινησω με το πλεον κλασσικο που ειμαι σιγουρος οτι ολοι καναμε. Ανοιγοκλεινα την πορτα του ψυγειου και κρυοκοιτουσα για να δω αν θα σβησει το φως! :P α,κ ενα αλλο ,που πιστευα πολυ μικρος ηταν οτι στον κοσμο μας υπηρχαν τρεις χωρες μονο, η Αγγλια,η Ελλαδα η Τουρκια!Αχαχαχα!ακουω τα δικα σας!

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 97 έως 103 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Ανόητα Πράγματα που κάναμε ή νομίζαμε μικροι (αλλά δεν παραδεχόμαστε!)".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 10-11-12 στις 21:38. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 00:24, 30-10-12:

πιστευα οτι μια ελια π εχω εγω στο χερι την εχουν ολοι οι ανθρωποι

Παράθεση

Kostis_Paros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kostis_Paros
Ο Kostis_Paros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Kostis_Paros έγραψε στις 07:36, 30-10-12:

χαχαχα γαματο!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους