Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,957 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 487 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

Γατόπαρδος.

Διάσημο Μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε: στις 20:12, 19-11-12:

Μικρός μαζί με άλλους 2 φίλους μου είχαμε γεμίσει το ντεπόζιτο μιας caterpillar με νερό.....την άλλη μέρα δεν έπερνε μπρος!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dusk

Νεοφερμένος

Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Dusk έγραψε: στις 12:33, 20-11-12:

χμμμ τι κάναμε "μικροί"(5-15) ε...

Όταν ήμουν μωρό μου έχουν πει πως έτρωγα από τις γλάστρες την κοπριά έτσι αναγκάστηκαν οι γονείς μου να τις βγάλουν όλες από το σπίτι!

Σκαρφάλωνα στα ντουλάπια και χτυπούσα κουδούνια όπως οι πιο πολλοί μας πιστεύω.

Ζινταν την είχα δει και εγώ με τον αδερφό μου μέσα στο σπίτι και είχαμε σπάσει αρκετά πράγματα!

Μια μέρα τον είχα πείσει να βάλει ένα μπαλάκι του αεροβόλου στην μύτη του!
(γενικά του χα κάνει πολλά για τα οποία δεν είμαι περήφανος κ μια μέρα με κυνηγούσε με το κουζινομάχαιρο!!!)

Με φίλους να τρώμε(και όχι μόνο) "δωρεάν" προϊόντα από μεγάλα Super Market.

Το κλασσικό με τα χαρτάκια και τον στυλό μέσα στην τάξη...

Στα κέντρα μετά από βαφτίσια και γάμους να ανακατεύουμε μέσα στα ποτήρια διάφορα ποτά και φαγητά για το δικό μας "κοκτέιλ" (άσχετα αν δεν το έπινε ποτέ κανείς)

Σίγουρα είναι κ άλλα, αλλά δεν τα θυμάμαι τώρα!!
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 12:42, 20-11-12:

Εβαζα κάτω τον αδερφό μου και παίζαμε "Κομμωτήριο". Μια φορά μάλιστα είχα καταφέρει να τον κουρέψω και ο καημένος ήταν σα να του είχε φάει ο σκόρος το κεφάλι.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,307 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:52, 20-11-12:

Η Γιαγιά μου έχει μια γειτόνισσα ΚΚΕ και μια ΝΔ.
Όταν είχαμε εκλογές λοιπόν,εγώ έτρεχα στη γειτονιά και τους έλεγα οτι ο παππούς μου μου είπε οτι βγήκε το κόμμα τους,και οτι του το είχε πει ένας φίλος του.
Επειδή οι ειδήσεις δεν είχαν καν αρχίσει,στη γειτονιά βούιζε οτι είχαν βγει διαφορετικά κόμματα και όταν έρχονταν στης γιαγιάς μου να δουν τα αποτελέσματα,έπαιρνα τα ψηφοδέλτια και έκανα πως κάνουμε εκλογές.
Μάλιστα,επειδή μ'άρεσε το πράσινο,είχα κάνει μια τεράστια ζωγραφιά (αυτές στα χαρτόνια) που έγραφε πασόκ με πράσινα γράμματα

Αυτό το συνέχισα μέχρι τα 8 μου,που η κυρα-Μαριώ με κυνήγηξε με τη σκούπα επειδή της είχα κολλήσει ψηφοδέλτια στη πόρτα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 19:02, 20-11-12:

εμένα η γιαγιά μου είχε τζάκι στο σπίτι της και το άναβε κάθε χειμώνα. Εγώ λοιπόν σαν παιδάκι που ήμουνα πήρα μια φορά ένα μπουκάλι με οινόπνευμα και από κανα μέτρο απόσταση πάτησα μια και και έριξα στο τζάκι. Αστραπιαία όμως αναφλέχθηκε το οινόπνευμα και η φωτιά πήγε στο μπουκάλι το οποίο έκανε μια ωραιότατη έκρηξη ευτυχώς όμως πρόλαβα και το πέταξα κάτω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,307 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 15:50, 03-12-12:

επίσης με αυτή τη φίλη μου,συναντιόμασταν,κόβαμε χαρτάκια απ'το TV Zapping (αυτά με τις τσίτσιδες)
και τα βάζαμε σε φακελάκια και τα δίναμε μαζί με το λογαριασμό της ΔΕΗ στις γιαγιάδες
Μας κυνήγαγαν με τα σκουπόξυλα μετά
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 15-08-13 στις 17:05. Αιτία: Split
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 22:15, 08-02-13:

Όταν ήμουν παιδί, ντυνόμουν φάντασμα και τρόμαζα τη μικρή μου αδερφή. Όταν έπαψε να φοβάται, σταμάτησα να το κάνω αυτό.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,058 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 01:31, 09-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Όταν ήμουν μικρή προσπαθούσα να ξαναεντοπίσω την ίδια τρίχα στα μαλλιά μου.

Πείτε μου ότι το έκανε και άλλος αυτό
Εγώ μια φορά προσπάθησα να μετρήσω πόσες τρίχες έχω στα μαλλιά μου.

Απλά τραγικό, ντάξυ
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,287 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 02:21, 09-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Εγώ μια φορά προσπάθησα να μετρήσω πόσες τρίχες έχω στα μαλλιά μου.

Απλά τραγικό, ντάξυ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και γω μικρη ήθελα να μετρήσω ποσες τρίχες έχω στα χέρια μου
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,058 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 09:10, 09-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και γω μικρη ήθελα να μετρήσω ποσες τρίχες έχω στα χέρια μου
Καλή φάση

Επίσης όταν έκανε η μάνα μου κέικ με σοκολάτα και σε κάποια φάση περίσσευε η λιωμένη σοκολάτα σε ένα τάπερ πήγαινα να την φάω και γινόμουν χάλια ένα σοκολατένιο παιδάκι ;3
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 16:34, 11-02-13:

Λοιπόν, όταν ήμουν μικρή, πίστευα πως τα κάλαντα λένε "Καλην εσπέρ' ΑΝΑΡΧΟΝΤΕΣ"...
Μάλιστα είχα πει στην τάξη "Πόσοι ήταν οι ανάρχοντες"????
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,627 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 17:05, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Λοιπόν, όταν ήμουν μικρή, πίστευα πως τα κάλαντα λένε "Καλην εσπέρ' ΑΝΑΡΧΟΝΤΕΣ"...
Μου θύμισες τώρα τον πρωταγωνιστή από τα Ματωμένα Χώματα της Διδώς Σωτηρίου που του έλεγε ο αυστηρός πατέρας του να πει την προσευχή στο κυριακάτικο τραπέζι που μαζευόταν όλη η οικογένεια....και αυτός αντί να πει Πάτερ ημών ,έλεγε "Πατ"
"ερημών" ξεχωριστά.
Το "Πατ" το καταλάβαινε , το "ερημών" δεν έπιανε.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,207 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε: στις 17:55, 11-02-13:

Έβλεπα όταν ήμουνα 10 χρονών στην τηλεόραση ανα τακτά διαστήματα σε διάφορες σειρές ή και ταινίες που οι άνδρες κλείνονταν σε ένα δωμάτιο και γέμιζαν ένα κουτάκι με το σπέρμα τους. Νόμιζα πως μέσα σε εκείνο το κουτάκι έβαζαν σποράκια.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 19:29, 11-02-13:

Όταν ήμουν μικρός νόμιζα πως παλιά οι άνθρωποι έβλεπαν ασπρόμαυρα όπως στις ελληνικές ταινίες
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 20:49, 11-02-13:

πλάκα κάνεις ρε συ και εγώ χαχαχαχα

και όταν με είπαν ότι δεν είναι έτσι έπαθα σοκ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε: στις 22:55, 11-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Και ένα άλλο περιστατικό που θυμήθηκα τώρα αλλά τη πλήρωσε ο μικρότερος ξάδερφος μου άδικα. Είχαμε πάει στην άλλη μου τη γιαγιά για να μείνουμε όλη μέρα εκεί και να κοιμηθούμε και το βράδυ, η οποία γιαγιά είχε ένα βαζάκι γεμάτο με σοκολατάκια, που εγώ τα λιμπίστηκα. Αρπάζω το βάζο και πάω στο πίσω το μπαλκόνι σε μια γωνίτσα και τρώω σα το μοσχάρι, έρχεται και ο μικρός και με κοιτάει και του λέω άντε πάρε και εσύ και του δίνω 3-4 σοκολατάκια,και του λέω για να μη το καταλάβει η γιαγιά κρύψε τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι σου και πάει ο βλάκας και το κάνει. Μόλις τελείωσα και εγώ πάω και βάζω και τα δικά μου τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι του και πάω πλένομαι. Πως έρχεται μια φίλη της γιαγιάς για καφέ, βγάζει η γιαγιά το βαζάκι και πουθενά τα σοκολατάκια, μας φωνάζει και τους δύο στο σαλόνι, και βλέπει το μικρό μέσα στις σοκολάτες, και εγώ πεντακάθαρη τρώει της χρονιάς του και φωνάζει ότι δεν το έκανε αυτός και έφαγε πολύ λίγα, αλλά η γιαγιά που να ακούσει, στο τέλος τον πιστεύει όμως και του ζητάει και συγνώμη, εγώ εννοείται έκανα την ανήξερη..φτάνει το βράδυ πάει να μας βάλει στα κρεβάτια και βρίσκει κάτω από το μαξιλάρι του τα χαρτάκια και εκεί άρχισε και νέος γύρος με ξύλο γιατί η γιαγιά ανακάλυψε ότι και έφαγε τα σοκολατάκια, και έλεγε και ψέματα.
ΥΓ : Ο ξάδερφος μου μέχρι και σήμερα λέει την αλήθεια όταν το συζητάμε σε οικογενειακά τραπέζια, αλλά κανένας δεν τον πιστεύει
Εχω λιωσει απιστευτο!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:57, 13-02-13:

αχαχαχαχα και εγώ το έκανα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,219 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:59, 13-02-13:

Κάτι που θυμήθηκα οτι έκανα:
Νόμιζα οτι υπήρχαν άνθρωποι μόνο στην πόλη μου
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε: στις 20:27, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Κάτι που θυμήθηκα οτι έκανα:
Νόμιζα οτι υπήρχαν άνθρωποι μόνο στην πόλη μου
^
Και αυτό θεωρείται σκανταλιά;
That's so scandal !
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,219 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 20:30, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
^
Και αυτό θεωρείται σκανταλιά;
That's so scandal !
τιτλος: Σκανταλιες που καναμε και τι ''πιστευαμε΄΄ οταν ημασταν μικροι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες