Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

orange crush

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη orange crush
H orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H orange crush έγραψε στις 16:31, 05-09-14:

Πόσες αναμνήσεις...θυμάμαι μια φορά , ήμουν δεν ήμουν 4 χρονών και καθόμουν στο σπίτι. Ξαφνικά έρχεται ο θείος μου επίσκεψη με τη μηχανή του. Μπαίνει αυτός μέσα κι εγώ μένω να θαυμάζω τη μηχανή ... ε, μ' έτρωγε η περιέργεια κι αποφάσισα να ανεβώ πάνω της ...Πάω να ανέβω με όση δύναμη είχα και όπως πάω , η γάμπα μου ακουμπάει την καυτή -ακόμα- εξάτμιση ... πόνος, κλάμα και πολλά κιλά οδοντόκρεμα ... ακόμα έχω ένα μεγάλο κυκλικό σημάδι στη δεξιά μου γάμπα... Η περιέργεια "σκότωσε" τη γάτα, που λένε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

niek

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 23:21, 05-09-14:

Έχουμε και λέμε:
1)Πηδούσα από το τελευταίο ράφι της ντουλάπας ( αυτό στο ταβάνι) στο κρεβάτι και ξανασκαρφάλωνα!
2) Κρύφτηκα σε ντουλάπι μαζί με τον αδερφό μου και οι γονεις μου παραλίγο να καλέσουν την αστυνομία για εξαφάνιση. Μετά σφηνώσαμε και οι δύο.
3)3η δημοτικού σκαρφάλωνα στις πόρτες του σπιτιου και προχωρούσα στους τοίχους
4)4 χρονών ήμουν όταν ήρθε για επίσκεψη κάποια κυρία στο σπίτι και η μητέρα μου με έβαλε να την πάω στο βιβλιοπωλείο να πάρει κάτι. Φτάσαμε κοντά στο βιβλιοπωλείο και επειδή είχα την περιέργεια να πάω και από τον άλλο δρόμο ποτέ δε βρήκε το βιβλιοπωλείο.
5)Έκανα πως έκλεινα τον αδερφό μου στον καταψύκτη και η γιαγιά, επειδή με είχε ικανή, πήγαινε να δει.
6)Έβαζα φωτιές παντού και παραλίγο να κάψω το χωριό.

Δε μιλάω για τοίχους( ένας τοίχος στο σπίτι της γιαγιάς μου έχει συνθήματα του ΌΧΙ και ένας άλλος ουράνιο τόξο, μπόμπ σφουγγαράκη και βάτραχο)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 01:57, 07-09-14:

Δεν είναι ότι έχω κάνει τις αταξίες, γι' αυτό και η συγκεκριμένη μου έχει μείνει(επειδή δεν την λες και φοβερή αταξία)
Δευτέρα γυμνασίου, γράφαμε χημεία. Είχα διαβάσει πολύ καλά.
Έρχεται στο διάλλειμα πριν την ώρα της χημείας που θα γράφαμε η καθηγήτρια(ηρθε 2-3 λεπτά πριν χτυπήσει το κουδούνι για μέσα), και το βούρλο αφήνει τη στίβα με τις φωτοτυπίες των θεμάτων, 23: ένα για κάθε μαθητή.

Ήμασταν καμμιά δεκαριά παιδιά μέσα στην τάξη όταν την είδαμε να αφήνει τα θέματα και να φεύγει.
Με το που φεύγει, σηκώνεται ένας από τους κλασσικούς αδιάβαστους που υπάρχουν σε κάθε τάξη, παίρνει ένα από τα 23 θέματα το διαβάζει λίγο και το αφήνει κάπου κρυμμένο (δε θυμάμαι ακριβώς που το έκρυψε).
Μετά φεύγει κι αυτός και κάτι φίλοι του, και μένω μόνος στην τάξη.
Εκείνον τον καιρό για κάποιο λόγο, η κλασσική χριστιανική εικόνα που για κάποιο λόγο έχουν κοτσάρει σε κάθε τάξη δεν ήταν κρεμασμένη πάνω απ' τον πίνακα αλλά ήταν κάτω από τον πίνακα.
Ε, εκείνη την ώρα πάω παίρνω τη φωτοτυπία, παίρνω και την εικόνα(η οποία είχε από πίσω ένα κάτι σαν σκίσιμο, σαν φάκελος) και μπόρεσα να χώσω μέσα τη φωτοτυπία αφού την τσαλάκωσα στη μέση.
Χαλαρός, βγαίνω έξω και συνεχίζω το υπέροχο διάλειμμά μου, έχοντας μόλις βγάλει λαβράκι.

Πριν μας τα μοιράσει η καθηγήτρια, τα ξαναμετράει και βλέπει ότι ένα λείπει. Γίνεται ο χαμός, δεν γράψαμε και λέει θα γράψουμε την επόμενη φορά μιας και κάποιος προφανώς το πήρε (σώωωωωωπα ). Αυτήν εν τω μεταξύ να τα έχει πάρει. Το σκυλί το όρθιο.
Με το φίλο μου, που ήταν απουσιολόγος, κάθε φορά, στο τέλος της μέρας, επιστρέφαμε μαζί το απουσιολόγιο στο γραφείο των καθηγητών. Όταν το επιστρέψαμε το τα 'πα όλα. Γυρίσαμε διακριτικά στην τάξη, ανοίξαμε την εικόνα και βρήκαμε το γραπτό Τομ Χανκς στον Κώδικα Ντα Βίντσι την είδα
Ο φίλος μου είδε πάνω κάτω το στυλ των θεμάτων, εγώ απολάμβανα την όλη φάση "μη μας πιάσουν" και την κάναμε από κει

Δεν είναι βέβαια τόσο hardcore όσο το δικά σας

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 10:36, 07-09-14:

Επισης, επειδή το θεμα λεει και τι πιστεύαμε μικροί...
Ειχα δει μια ταινία με ένα σχολειο και στο γυμναστήριο, η δασκάλα που ηταν πολυ αυστηρή, έβαλε ένα παιδί μεσα σε ένα ντουλάπι, το έδεσε και του είπε πως αν ήθελε να βγει, θα έπρεπε να λυθεί μόνο του. Απ'εξω ηταν αλλα παιδιά που γελούσαν, το κορόιδευαν, κτλ. Ε, και εγω πίστεψα πως αυτο ειναι συνηθισμένο στα σχολεία, επειδή κι εμεις είχαμε παρόμοια ντουλάπια στο γυμναστήριο και ανησυχουσα οτι θα το κανουν και σε εμενα Σκεφτόμουν μάλιστα οτι επειδή ήμασταν ακομα πρωτακια, λογικα θα μας το εκαναν αυτο στην πεμπτη ή εκτη.εννοείται οτι αργότερα καταλαβα οτι έλεγα βλακείες

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη NightOwl
H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε στις 19:31, 07-09-14:

1. Όταν πήγαινα παιδικό σταθμό δάγκωνα όλα τα παιδάκια! Σε ένα κοριτσάκι είχα ιδιαίτερη συμπάθεια με αποτέλεσμα να του κόβω κομμάτια Μια μέρα βρίσκει η μάνα της τη μάνα μου στην είσοδο του σχολείου και της λέει πως εισηγήθηκε στη διευθύντρια να με αποβάλλουν γιατί το παιδί της γυρνούσε σε άθλια κατάσταση στο σπίτι (το βλέμμα που της έριξα πρέπει να το θυμάται ακόμα)! Η μητέρα μου δε μου μιλούσε για μέρες... Μου κατέστρεψε το παιδικό μου κόσμο!
2. Στο νήπιο με έβαλαν να παίξω το κοριτσάκι στο παραμύθι ''Το κορίτσι με τα σπίρτα''. Κάποια στιγμή στο παραμύθι ένα αγόρι κλέβει την παντόφλα από το κοριτσάκι. Εμένα μου εξήγησαν ότι θα το κάνει ένα αγοράκι γιατί έτσι είναι το παραμύθι! Όταν όμως το αγοράκι που έβαλαν μου την παίρνει, αρχίζω και τρέχω με την άλλη παντόφλα στο χέρι, το πιάνω και το αρχίζω... Χρειάστηκαν 2 δασκάλες για να το σώσουν (Το καλό είναι ότι η σκηνή υπάρχει σε βίντεο)!!!

Ναι, ήμουν πολύ κοινωνικό παιδάκι!!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

intefina (Ιδιαίτερη Περίπτωση)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη intefina
H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 19:38, 07-09-14:

Εγώ όταν ήμουνα μικρή πίστευα ότι πάνω απ' τον ουρανό-σύννεφα υπάρχει ένα τεράστιο super market (Σκλαβενίτης στυλ, εκεί πήγαινα όταν έμενα Αθήνα μικρή και μου μεινε η εικόνα ) όπου ψωνίζουν οι πεθαμένοι και πάνω απ' το super market είναι ο Θεός και οι υπόλοιποι που δεν ψωνίζουν..εε έχουν φύγει απ' τη ζωή!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 11:32, 08-09-14:

1. Νόμιζα ότι υπήρχε Άη Βασίλης μέχρι που το κλασικό βλαμμένο της τάξης μου το ξεφούρνισε στο δημοτικό Μετά όταν το κατάλαβε και η αδερφή μου της είπα να το παίξει ψόφιος κοριός για να συνεχίζουν να μας παίρνουν δώρα
2. Είχα την εντύπωση ότι μένεις έγκυος άν φιλάς τον άλλο πολλή ώρα
3. Πίστευα ότι για να πας Αθήνα-Θεσσαλονίκη έπρεπε να ανέβεις ανηφόρα γιατί έτσι είναι στον χάρτη
4. Επίσης ήμουν κι εγώ από εκείνα τα σπαστικά που δεν ήθελαν να μοιράζονται τα στυλό και τα μπλάνκο τους γιατί "θα μου τα τελειώσουν!!!"

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:36, 08-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
1. Νόμιζα ότι υπήρχε Άη Βασίλης μέχρι που το κλασικό βλαμμένο της τάξης μου το ξεφούρνισε στο δημοτικό Μετά όταν το κατάλαβε και η αδερφή μου της είπα να το παίξει ψόφιος κοριός για να συνεχίζουν να μας παίρνουν δώρα
Και νόμιζα ότι ήμουν το μόνο παιδάκι που το είχε σκεφτεί έτσι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 11:43, 08-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
1. Νόμιζα ότι υπήρχε Άη Βασίλης μέχρι που το κλασικό βλαμμένο της τάξης μου το ξεφούρνισε στο δημοτικό
δεν υπαρχει ο αι βασιλησ??

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 11:47, 08-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Και νόμιζα ότι ήμουν το μόνο παιδάκι που το είχε σκεφτεί έτσι.
πάνω απ' όλα το συμφέρον χρυσή μου
Αρχική Δημοσίευση από life12
δεν υπαρχει ο αι βασιλησ??

Ό,τι και να λες τώρα ο μικρός Γιαννάκης (i think) μου κατέρριψε κάθε πίστη και ελπίδα

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 12:45, 08-09-14:

1) Όταν ήμουν μικρος και έβλεπα σε ταινιες ενα ζευγαρι να φιλιεται νομιζα οτι δαγκώνονταν
2) Νομιζα οτι ο νονος μου ειναι ο μαζωνακης (απιστευτη ομοιοτητα ) και καθε φορα που τον εδειχνε η tv ελεγα "Μαμα μαμα ο νονος" xD
3) Νόμιζα οτι μια δασκαλα μου ηταν εξωγηινη και οτι προσπαθουσε να αποπλανησει τα αγορια της ταξης για να φερει ενα νεο ειδος ζωης..( αυτα παθαινεις αμα βλεπεις πολλες ταινιες )
4) Tελευταιο αλλα οχι εσχατο, νομιζα οτι ζουμε στον παραδεισο..(που να'ξερα ο δολιος..)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 20:05, 08-09-14:

Όταν έβλεπα στις ταινίες ένα ζευγάρι να φιλιέται ξαπλωμένο σε κρεβάτι/τραπέζι/whatever, νόμιζα ότι αυτό είναι το σεξ που είχα ακούσει, και όταν τρίβονταν λίγο, πάνω από τα ρούχα, η κοπέλα θα έμενε σίγουρα έγκυος.

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 20:33, 08-09-14:

Όταν πήγαινα δημοτικό μου είχε κολλήσει να πάρω κατοικίδιο. Βρήκα λοιπόν μια μέρα ένα σαλιγκάρι στο δρόμο και το κουβάλησα σπίτι. Μέχρι να γυρίσει η μάνα μου από την δουλειά το σαλιγκάρι είχε γλύψει όλη την κουζίνα μαζί με την μοκέτα. Μετά πήγα να πετάξω το σαλιγκάρι στα σκουπίδια αλλά εκείνο ξαναβγήκε. Το βλαμμένο

Επίσης πριν 3-4 χρόνια φέραμε ένα κουταβάκι κάποιου γνωστού στο σπίτι κι εκείνο πήγε κι έχεσε το χαλί. νταξ, η μάνα μου έπαθε υστερία

Στο τέλος η μάνα μου απεγνωσμένη μου έφερε ένα χρυσόψαρο. Το ονόμασα Σαμουήλ, ασχολήθηκα 2 μέρες μαζί του και τον φόρτωσα στην αδερφή μου. Πέθανε πριν κανα χρόνο.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 22:28, 08-09-14:

Άλλη μία από τις λίγες αταξίες που έκανα ήταν στην πρώτη γυμνασίου.
Εγώ κι ένας φίλος μου είχαμε θέμα με τη γυμναστική. Ο γυμναστής είχε πολύ κόλλημα με το volley κι έτσι όλοι αναγκαστικά έπρεπε να παίζουμε volley. Πήραν όλοι μπάλες, οργανώθηκαν, έφτιαξαν ομάδες κι άρχιζαν να παίζουν. Άλλοι έπεζαν πασούλες, άλλοι έκαναν μαρσέτες ή όπως σκατά τις λένε. Είπε και σε μας του δύο λοιπόν να ασχοληθούμε. Όλος ο καλός ο κόσμος ήταν έξω κι εμείς μπήκαμε στο γυμναστήριο για να πάρουμε μπάλα. Εν τω μεταξύ, τις προηγούμενες μέρες ο γυμναστής μας είχε "εξετάσει" κι έγραφε τις βαθμολογίες του κάθε μαθητή σε ένα μπλοκάκι το οποίο έβαζε σε μία τσάντα. Εμείς ξέραμε πώς ήταν και το μπλοκάκι και η τσάντα και το εκμεταλλευτήκαμε μιας κι ήμασταν μόνοι στο γυμναστήριο
Κρατάω εγώ τσίλιες, ανοίγει ο φίλος μου διακριτικά το τσαντάκι και μαθαίνει τις βαθμολογίες μας, ενώ τρέμαμε και οι δύο μήπως και μας δούνε. Τέλος πάντων, τον μάθαμε τον βαθμό, 17 μας έβαλε και τους δύο

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 22:55, 08-09-14:

Είναι πολλά πράγματα που δε θυμάμαι.Αυτά μου ήρθαν.
1,Όταν ήμουν μικρή ντρεπόμουν απίστευτα τους περισσότερους άντρες σε σημείο να βάζω τα κλάμματα και να κρύβομαι όταν έβλεπα έναν.Σταμάτησα τον παιδικό σταθμό λόγω του γιου της γυναίκας που τον είχε :Ρ Ιδιαίτερο θέμα είχα με έναν θείο μου.Όταν τον έβλεπα πέθαινα στο κλάμα.Τώρα όποτε τον βλέπω νομίζω ότι με θεωρεί χαζό.
2,Όταν πήγα πρώτη δημοτικού ήμουν τόσο χαρούμενη που νόμιζα ότι ονειρεύομαι.Μέχρι την 2α -3η δημοτικού το ψιλοσκεφτόμουν ακόμη και ήμουν σίγουρη ότι θα ξυπνήσω.
3,Νόμιζα ότι στην ταράτσα μας υπάρχε καφετέρια γιατί όταν με έκανε μπάνιο η μαμά μου έλεγε "Κοίτα πάνω, ο νονός , ο νονος" Εγώ νόμιζα ότι ήταν στην ταράτσα και έπινε καφέ. Ό,τι να 'ναι.
4.Όταν έβγαινε έξω ο μπαμπάς ή ο αδερφός μου και ήθελα να με πάρουν μαζί τους αγκάλιαζα από τον αστράγαλο και σερνόμουν σ όλο το σπίτι.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 07:39, 09-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Άλλη μία από τις λίγες αταξίες που έκανα ήταν στην πρώτη γυμνασίου.
Εγώ κι ένας φίλος μου είχαμε θέμα με τη γυμναστική. Ο γυμναστής είχε πολύ κόλλημα με το volley κι έτσι όλοι αναγκαστικά έπρεπε να παίζουμε volley. Πήραν όλοι μπάλες, οργανώθηκαν, έφτιαξαν ομάδες κι άρχιζαν να παίζουν. Άλλοι έπεζαν πασούλες, άλλοι έκαναν μαρσέτες ή όπως σκατά τις λένε. Είπε και σε μας του δύο λοιπόν να ασχοληθούμε. Όλος ο καλός ο κόσμος ήταν έξω κι εμείς μπήκαμε στο γυμναστήριο για να πάρουμε μπάλα. Εν τω μεταξύ, τις προηγούμενες μέρες ο γυμναστής μας είχε "εξετάσει" κι έγραφε τις βαθμολογίες του κάθε μαθητή σε ένα μπλοκάκι το οποίο έβαζε σε μία τσάντα. Εμείς ξέραμε πώς ήταν και το μπλοκάκι και η τσάντα και το εκμεταλλευτήκαμε μιας κι ήμασταν μόνοι στο γυμναστήριο
Κρατάω εγώ τσίλιες, ανοίγει ο φίλος μου διακριτικά το τσαντάκι και μαθαίνει τις βαθμολογίες μας, ενώ τρέμαμε και οι δύο μήπως και μας δούνε. Τέλος πάντων, τον μάθαμε τον βαθμό, 17 μας έβαλε και τους δύο
Αν ήμουν στη θέση σας θα έπαιρνα σβηστικό και θα διόρθωνα τη βαθμολογίαΕγώ στη γυμναστική ξύνομαι,και ο γυμναστής μου βάζει 17 επειδή έχω καλούς βαθμούς σε όλα τα υπόλοιπα μαθήματα.(ο προηγούμενος στην α γυμνασίου μου έβαζε 18 και στο τρίτο τρίμηνο μου έβαλε 19)

Παράθεση

Vayabib

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vayabib
H Vayabib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Vayabib έγραψε στις 01:10, 03-10-14:

Οταν ημουν στο Δημοτικο (Τεταρτη Δημοτικου αν δεν κανω λαθος) καθομουν στο ολοημερο. Εεε μια φορα με μια συμμαθητρια μου ειχαμε ανεβει στον πανω οροφο, στα γραφεια των δασκαλων τα οποια ειχαμε βρει για καλη μας τυχη ανοιχτα (καθαριζε η καθαριστρια εκει γυρω και ειχε ξεκλειδωσει) και μπηκαμε μεσα. Ανοιξαμε το ψυγειο και φαγαμε ο,τι γλυκα και μαρμελαδες υπηρχαν εκει μεσα και την επομενη μερα εψαχναν ολοι ποιος ανοιξε το ψυγειο και τα πηρε. Φυσικα κανεις δεν υποπτευθηκε εμενα γιατι ημουν απο τα μεγαλυτερα φυτα του σχολειου αλλα δεν ηξεραν οτι ειμαι και διαολακι! Ακομα γελαω οταν σκεφτομαι τι εκανα!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πόπη Μ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Πόπη Μ
H Πόπη Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Πόπη Μ έγραψε στις 00:04, 05-11-14:

εγώ θυμάμαι όταν ήμουν μικρή δευτέρα-τρίτη δημοτικού αν θυμάμαι καλά είχα πάει μαζί με το ξάδερφο μου στη γειτόνισά μου και της ζητήσαμε μπίρες για τον μπαμπά μου (και καλά) και μας έδωσε και τις ήπιαμε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Happily.Motionless

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους