Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βρείτε τι κόμμα είστε

Jeanjean (John)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeanjean
Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

O Jeanjean Το πάθος κάνει τον κόσμο να γυρίζει. έγραψε στις 14:37, 15-03-12:

χμμμ αριστερά!Ανεπαρκείς και ανακριβείς οι ερωτήσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 22:02, 15-03-12:

: Προτιμώ να ξέρω, τι κόμμα δεν είμαι, με τίποτε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 11:27, 16-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
: Προτιμώ να ξέρω, τι κόμμα δεν είμαι, με τίποτε!
: Πάντως βασικά και "στρατηγικά" είμαι, με όλες εκείνες τις πολιτικές δυνάμεις, που θα είχαν στην προμετωπίδα του προγράμματος τους και για άμεση μετεκλογική εφαρμογή των διαδικασίων διεκδίκησης των "γερμανικών αποζημιώσεων"!!! Όλα τ' άλλα είναι επιστημονικά "μπαρμπούτσαλα, περί της σωτηρίας της χώρας"! Βάλτες θα γίνουμε: είτε με την "εκμετάλλευση των κοιτασμάτων" είτε εισοδηματικά!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 21:49, 16-03-12:

Κέντρο;;;;; Εγώ...;;;

υγ. άκυρο το τεστ!!!

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 02:34, 18-03-12:

Εμένα μα έβγαλε αριστερά προς στην πλευρα του ΣΥΡΙΖΑ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 03:35, 18-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Εμένα μα έβγαλε αριστερά προς στην πλευρα του ΣΥΡΙΖΑ.
Όσο αριστερά και να σε βγάλει το τεστάκι, στον κώλο θα σαι πάντα ΛΑΟΣ (θυμήσου εκείνο το ποστ).

Κρυφο-φασιστοανάρχα της πρωκτικής οδού, την πίσω πόρτα ένα πράγμα θα τη γιάνει, η νίκη στη ΔΗΣΥ, στη Ντόρα Μπακογιάννη!!

Κάτσε κάτσε... έχω κι άλλα...

Την πίσω πόρτα τη βρίσκω και τη χάνω, ψήφος στη Δράση με Στέφανο Μάνο.

Περίμενε, δεν τελείωσα...

Από πίσω γερά, με Αντώνη Σαμαρά!

Κάτσε ρε Σύριζα, μη φεύγεις... έχω κι άλλο:

Στην πίσω πόρτα λες πως δε θα μπεί άντρα χέρι, γι αυτό και όλοι ρίχνουμε ΛΑΟΣ Καρατζαφέρη!

Σου σπάσανε τα νεύρα... ξέρω, αλλά υπάρχει και καλύτερο...

Κι απ' το πολύ το πρωκτικό, παθαίνουν όλες σοκ, μα η υπέροχη το γλύτωσε με ψήφο στο ΠΑΣΟΚ...

ή....

Εμπρός λαέ, μη σκύβεις το κεφάλι, η μόνη δίοδος είναι η πίσω πόρτα πάλι!

Αλλά εσύ εκεί... ΣΥΡΙΖΑ... να μη μπορώ να βγάλω ομοιοκαταληξία... Σύριζα, όλη τη νύχτα έκλανα, καθόμουν και το μύριζα... Βλέπεις; Σιχαμένο είναι... Ντροπή σου!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 03:55, 18-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Όσο αριστερά και να σε βγάλει το τεστάκι, στον κώλο θα σαι πάντα ΛΑΟΣ (θυμήσου εκείνο το ποστ
Valder νομίζεις ξεχνιέται εκείνο το ποστ????

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κρυφο-φασιστοανάρχα της πρωκτικής οδού, την πίσω πόρτα ένα πράγμα θα τη γιάνει, η νίκη στη ΔΗΣΥ, στη Ντόρα Μπακογιάννη!!
Τα νεύρα δεν μου σπάσανε γιατί έχω πεθάνει στο γέλιο!!!!!!!!!!!!!!
Ένα κ ένα ήταν όλα σου!Πραγματικά πολύ εμπνευσμένα!!χαχαχαχα!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-03-12 στις 04:08. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση και διόρθωση της
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 11:01, 18-03-12:

Φοβερό τεστ με έβγαλε αυτό που είμαι "Koινωνικός Φιλελευθερισμός"

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 23:28, 18-03-12:

Μου έβγαλε ότι ιδεολογικά ανήκω στο χώρο της αριστεράς. Έτσι όπως το βλέπω εγώ βέβαια, είναι σαν να με έχει κάπου ανάμεσα στο κέντρο και στ' αριστερά. Περισσότερο θα έλεγα ότι είμαι στο κέντρο.
Ντάξει, υπάρχουν και μερικά θέματα που δεν τα έχω ψάξει ακόμη... οπότε ναι, είμαι στο κέντρο με μια τάση προς τα αριστερά. Γράφω και με τ' αριστερό άλλωστε, οπότε είναι γενικό το κακό.
Χωρίς πλάκα τώρα πραγματικά θεωρώ ότι τα περισσότερα από αυτά που πρεσβεύουν τα αριστερά κόμματα είναι σωστά και ότι ο κόσμος θα ήταν πολύ καλύτερος αν εφαρμόζονταν... αλλά κατά πόσο είναι εφικτά όλα αυτά; Αυτό είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα... γι' αυτό κέντρο και πάλι κέντρο!! Παντού και πουθενά!!

Συνημμένο Αρχείο 43439

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ερις : 23-06-16 στις 12:32.
Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ
Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 23:52, 18-03-12:

Τι κεντρο,τι αριστερα,τι δεξια....ΤΙΠΟΤΑ.Μας εχουν καταστρεψει ολους.δεν υπαρχει θεμα ιδεολογίας,θέμα ανεργίας και ανέχειας υπάρχει.(μου ρθαν στο μυαλο τα σημερινα κομματοσκυλα,γ@μω το μυαλό τους, γ@μω....)

Παράθεση

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη katerina16
H katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

H katerina16 ~Crazy Philologist~ έγραψε στις 21:17, 24-03-12:

Αριστερά ...Προς τους Οικολόγους Πράσινους πιο πολύ!

Παράθεση

Last Stand

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Last Stand
Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Last Stand έγραψε στις 23:12, 28-03-12:

Χριστιανοδημοκρατία.

Δεν παίζω, με έβγαλε Μέρκελ!

mapimage.jpg

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  mapimage.jpg
Εμφανίσεις:  46
Μέγεθος:  68,2 KB  
Παράθεση

pennyy (πεννυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pennyy
H πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H pennyy έγραψε στις 04:35, 09-04-12:

δεξία-Νδ μέσα έπεσε

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σεβαστή-Μαρία

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σεβαστή-Μαρία
H Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H Σεβαστή-Μαρία Η αισιοδοξία είναι η αφετηρία κάθε νίκης έγραψε στις 07:37, 09-04-12:

Αριστερά που οδεύει προς το κέντρο :ρ

Παράθεση

Last Stand

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Last Stand έγραψε στις 20:08, 21-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από pennyy
δεξία-Νδ μέσα έπεσε
Τι είναι η 'δεξία';

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 20:38, 21-04-12:

Είναι σαν την οξεία, αλλά για φασίστες.

Παράθεση

Black_Butterfly (Αλεξάνδρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Black_Butterfly
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε στις 21:46, 21-04-12:

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:23, 23-04-12:

Ηλεκτρονικός Σύμβουλος Ψήφου για τις Βουλευτικές Εκλογές 2012
www.helpmevote.gr
Απάντησε σε μερικές ερωτήσεις και μάθε σε ποιο κόμμα βρίσκεσαι πιο κοντά.
Απ όσο κατάλαβα στηρίζεται σε πανεπιστημιακή έρευνα και έχει σχετική σοβαρότητα. Μπορεί να σας βοηθήσει ίσως, αλλά φυσικά το τι τελικά θα ψηφίσετε θα πρέπει ειδικά στις συγκεκριμένες εκλογές να αποτελεί συνειδητή απόφαση και όχι προιόν αποτέλεσματος ενός ερωτηματολογίου σε ένα δικτυακό τόπο.. Παρόλα αυτά νομίζω αξίζει να το τσεκάρετε!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:02, 23-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Απ όσο κατάλαβα στηρίζεται σε πανεπιστημιακή έρευνα και έχει σχετική σοβαρότητα. Μπορεί να σας βοηθήσει ίσως, αλλά φυσικά το τι τελικά θα ψηφίσετε θα πρέπει ειδικά στις συγκεκριμένες εκλογές να αποτελεί συνειδητή απόφαση και όχι προιόν αποτέλεσματος ενός ερωτηματολογίου σε ένα δικτυακό τόπο.. Παρόλα αυτά νομίζω αξίζει να το τσεκάρετε!
Προσωπικά το έκανα και μου έβγαλε τους Ανεξάρτητους Έλληνες τους οποίους και θα ψηφίσω με 52% δεύτερη επιλογή. Η πρώτη επιλογή ήταν 54% και ντρέπομαι να πω ποια ήταν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 23-04-12 στις 19:49. Αιτία: ορθογραφικο!!
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 19:05, 23-04-12:

Τα αποτελέσματά μου:
  1. Οικολόγοι-Πράσινοι:53% Αυτό που σκόπευα να ψηφίσω εκ αρχής
  2. Δημοκρατική Αριστερά:42%
  3. Κοινωνική Συμφωνία:41%
  4. Σύριζα:39%
  5. ΑΝΤΑΡΣΥΑ:35%
  6. ΚΚΕ:24%
  7. Δραση:20%
  8. Δημοκρατική Συμμαχία:3%
  9. ΠΑΣΟΚ:0%
  10. ΛΑΟΣ:-6%
  11. Χρυσή Αυγή:-6%
  12. Ανεξάρτητοι Έλληνες :-15%
  13. ΝΔ:-26%

Το διάγραμμα:
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  youget.png
Εμφανίσεις:  41
Μέγεθος:  146,5 KB

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 20:38, 23-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Προσωπικά το έκανα και μου έβγαλε τους Ανεξάρτητους Έλληνες τους οποίους και θα ψηφίσω με 52% δεύτερη επιλογή. Η πρώτη επιλογή ήταν 54% και ντρέπομαι να πω ποια ήταν.
Επειδή τους ανεξάρτητους έλληνες δεν θα έπρεπε να ντρέπεσαι να τους πεις ε;

Παράθεση

MakingMirrors (Ντένια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη MakingMirrors
H Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H MakingMirrors White Horse έγραψε στις 20:58, 23-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Yo guyz, παιζουμε βελάκια;
Ξεκινώ πρώτος.

εχουμε ακριβως το ιδιο μπειμπι

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:37, 23-04-12:

Πολύ καλό τεστ. Εμένα μου έβγαλε αυτό που είμαι και φυσικά δεν ντρέπομαι γι αυτό. Το κακό είναι ότι δεν θέλω να ψηφίσω απολύτως βάση ιδεολογίας. αλλά και προσώπων (λόγω Λοβέρδου ΠΑΣΟΚ δεν ψηφίζω).
Σκέφτομαι σοβαρά να ψηφίσω την κα Μπαγκογιάννη.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:05, 23-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Επειδή τους ανεξάρτητους έλληνες δεν θα έπρεπε να ντρέπεσαι να τους πεις ε;
Εχμ, όχι. Δεν ντρέπομαι.
Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο?

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 22:27, 23-04-12:

Εχμ, όχι. Δεν ντρέπομαι.
Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο?
Εμ, οποιοδήποτε άλλο εκτός από αυτούς και τα αυγά;

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:29, 23-04-12:

Εμ, οποιοδήποτε άλλο εκτός από αυτούς και τα αυγά;
Εντάξει λοιπόν θα ψηφίσω ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ ή ΛΑΟΣ.
Αλλά λέω να περιμένω να μεγαλώσεις να τους ψηφίσεις εσύ!

Παράθεση

StingAs7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη StingAs7
Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O StingAs7 Απο το νεο ετος φοιτητης Μηχανολογος έγραψε στις 22:35, 23-04-12:

προς τα αριστερα με πεταξε και μενα...και σκεφτομουν για Μπακογιαννη...WTF???

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 22:38, 23-04-12:

Εντάξει λοιπόν θα ψηφίσω ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ ή ΛΑΟΣ.
Αλλά λέω να περιμένω να μεγαλώσεις να τους ψηφίσεις εσύ!
Επειδή αυτοί που ανέφερες είναι σκατά, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν απόσκατα.
Περίμενε.

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:39, 23-04-12:

Ξεκινήστε ένα νέο ερωτηματολόγιο Αποτέλεσμα

Πληροφορίες
Βοηθήστε την έρευνά μας

Διάγραμμα

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 23:10, 23-04-12:

Κόμμα Συμφωνία (%)

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:18, 24-04-12:

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:26, 27-04-12:

Mου στείλανε αυτό εμένα

http://www.helpmevote.gr/

Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,561 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 14:27, 27-04-12:

και μενα, και με εβγαλε ΔΗΜΑΡ και σιχτιριζα!

Παράθεση

thalalla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη thalalla
H thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H thalalla έγραψε στις 08:13, 29-04-12:

Αριστερά στο πρώτο και στο www.politicalcompass.org σοσιαλίστρια!!! Μαζί με τον Μαντέλα τον Δαλαί Λάμα και τον ΓΑΠ. !!!

Economic Left/Right: -7.62
Social Libertarian/Authoritarian: -7.59

πράσινο πεδίο σοσιαλιστές
κόκκινο πεδίο κομμουνιστές
μπλέ πεδίο φιλελευθέροι

Εγώ είμαι η κόκκινη βούλα στο πάνω διάγραμμα και στο κάτω απεικονίζονται κάποιες αντιπρωσοπευτικές
δυνάμεις του κάθε χώρου.

(Σημαντική Σημείωση) Ο αντιπρώσοπος των Ευρωπαίων Σοσιαλιστών για αδιευκρίνηστους λόγους δεν έχει
συμπεριληφθεί... Φήμες λένε πως Μέρκελ Σαρκοζί έχουν εμπλακεί για να μην βγάζει μάτι πόσο εκδιαμέτρου αντίθετες πλευρές της Δημοκρατίας έχουν ταχτεί να υπερετούν!!!

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 11:23, 29-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από thalalla

Αρχική Δημοσίευση από thalalla
μπλέ πεδίο φιλελευθέροι
Δεν έχεις καταλάβει πώς ακριβώς δουλεύει το political compass, έτσι;

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 11:31, 29-04-12:

Παράξενο, δεν είμαι άνθρωπος που ασχολείται με την θρησκεία

Παράθεση

thalalla

Δραστήριο Μέλος

H thalalla έγραψε στις 12:08, 29-04-12:

Δεν έχεις καταλάβει πώς ακριβώς δουλεύει το political compass, έτσι;
Γιατί το λές αυτό?

Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,561 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 13:43, 29-04-12:

να μαι και γω!

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

O nioniosmeg έγραψε στις 14:03, 29-04-12:

Δεν ονομάζεις ανάλογα με το κουτάκι.
Προς τα κάτω οι αναρχικοί, προς τα πάνω οι φασίστες, προς τα αριστερά οι κομμουνιστές, προς τα δεξιά οι καπιταλιστές.
Όταν είσαι προς τα κάτω και προς τα δεξιά, είσαι υπέρ της ατομικής ελευθερίας αλλά και της ελεύθερης αγοράς.
Όταν είσαι προς τα κάτω και αριστερά είσαι υπέρ της ατομικής ελευθερίας και της ισότητας.
Όταν είσαι προς τα πάνω και αριστερά είσαι υπέρ της ισότητας κάτω από τον μέγα Φύρερ.
Όταν είσαι πάνω και δεξιά είσαι μαλάκας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thalalla

Δραστήριο Μέλος

H thalalla έγραψε στις 18:50, 29-04-12:

Δεν ονομάζεις ανάλογα με το κουτάκι.
Προς τα κάτω οι αναρχικοί, προς τα πάνω οι φασίστες, προς τα αριστερά οι κομμουνιστές, προς τα δεξιά οι καπιταλιστές.
Όταν είσαι προς τα κάτω και προς τα δεξιά, είσαι υπέρ της ατομικής ελευθερίας αλλά και της ελεύθερης αγοράς.
Όταν είσαι προς τα κάτω και αριστερά είσαι υπέρ της ατομικής ελευθερίας και της ισότητας.
Όταν είσαι προς τα πάνω και αριστερά είσαι υπέρ της ισότητας κάτω από τον μέγα Φύρερ.
Όταν είσαι πάνω και δεξιά είσαι μαλάκας.

Σου παραθέτω το παράδειγμα όπως μου το έβγαλε στην ανάλυση.(Μεταφρασμένο)

μπλέ πεδίο φιλελευθέροι
μώβ πεδίο μή σοσιαλιστές

Σε σχέση με την οικονομία (οριζόντιος άξονας)

Απο αριστερά πρός τα δεξιά
Ο Στάλιν, ο Μάο Τσε Τουνγκ και ο Πολ Ποτ, με την δέσμευσή τους σε μια απόλυτα ελεγχόμενη οικονομία, πάνε στην άκρα αριστερά.

Σοσιαλιστές, όπως ο Μαχάτμα Γκάντι και ο Ρόμπερτ Μουγκάμπε καταλαμβάνουν λιγότερο ακραία αριστερή θέση.

Οι φιλελεύθεροι όπως η Μάργκαρετ Θάτσερ είναι αρκετά δεξιά

Και τέρμα δεξιά πάει ο στρατηγός Πινοσέτ ο απόλυτος freemarketeer.

Σε σχέση με την κοινωνία (κάθετος άξονας)

Αριστερά από πάνω πρός τα κάτω

Ο Στάλιν ήταν ένα αυταρχικός αριστερός (δηλαδή το κράτος είναι πιο σημαντικό από το άτομο)

Ο Γκάντι, πιστεύοντας στην υπέρτατη αξία του κάθε ατόμου, είναι ένας φιλελεύθερος αριστερός.

Στο κάτω αριστερό άκρο είναι ο εθελοντικός κολεκτιβισμός σε περιφερειακό επίπεδο, με συμμετοχή χωρίς κράτος.
Εκατοντάδες αυτών των κοινοτήτων αναρχικών υπήρχαν στην Ισπανία κατά την διάρκεια του εμφυλίου πολέμου.

Δεξιά απο άκρα δεξιά πρός τα αριστερά! (απο την πλήρως απελευθερωμένη αγορά πρός το κοινωνικό κράτος)

Ο Πινοσέτ, ο οποίος ήταν διατεθειμένος για μαζικές δολοφονίες για το καλό της ελεύθερης αγοράς είναι δεξιά και σε μια ακραία σκληροπυρηνική αυταρχική θέση.

Ο Μίλτον Φρίντμαν, είναι στην μη-σοσιαλιστική πλευρά ο οποίος είναι κατά του κράτους για δημοσιονομικούς και όχι για κοινωνικούς λόγους, αλλά και ο Χίτλερ, ο οποίος ήθελε να κάνει το κράτος πιο ισχυρό, ακόμα κι αν χρειαζόταν να εξαφανίσει το μισό της ανθρωπότητας κατά τη διαδικασία. (δηλαδή απο κάπου εκεί ξεκινάει και ο Χίτλερ και βρίσκεται λόγω της ακραίας αυταρχικότητας στο σημείο του φασισμού)

(On the non-socialist side you can distinguishsomeone like Milton Friedman, who is anti-state for fiscal rather than socialreasons, from Hitler, who wanted to make the state stronger, even if he wipedout half of humanity in the process)

Προκύπτει επίσης ότι, παρά την λαϊκή αντίληψη, το αντίθετο του φασισμού δεν είναι ο κομμουνισμός, αλλά ο αναρχισμός (δηλ. ο φιλελεύθερος σοσιαλισμος), και ότι το αντίθετο του κομμουνισμού (δηλαδή εξ ολοκλήρου στο κράτος-σχεδιασμένη οικονομία) είναι ο νεοφιλελευθερισμός (π.χ. ακραία απορύθμιση της οικονομίας )

Επίσης λέει στην ανάλυση που είχε παρακάτω πώς ο Στάλιν και ο Χίτλερ ήταν και οι δύο φασίστες ο ένας απο το κόκκινο τεταρτημόριο και ο άλλος απο το μπλέ!

Έτσι λοιπόν απο την ανάλυση που κάνει το www.politicalcompass.org βγαίνουν τα κόκκινα, μπλέ, πράσινα πεδία και οι πολιτικές που ορίζουν όχι απο το κεφάλι μου! Ούτε τα βάφτισα λόγω χρωμάτων (Μπες να τα ξαναδείς ) Απλά τα χωρίζει σε βασικές ομάδες αυτό είναι όλο!

Και το μπλέ κουτάκι..

που όσοι είναι εκεί είναι
μ...κες

περιλαμβάνει αυτούς που θέλουν άνοιγμα στις απελευθερωμένες αγορές και κλείσιμο του κοινωνικού κράτους πρόνοιας. Ανήκουν στην συνωμοταξία των φιλελευθερών και εκεί ανήκει σχεδόν όλος ο δυτικός κόσμος.

Και εκνευρίζομαι που ο ΓΑΠ που κατάφερε να περάσει ύπουλα τα επαχθή μέτρα του ξεπουλήματος της χώρας κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερος και συστήνεται και σοσιαλιστής!

Κολλάω σε λεπτομέρειες ε?

Όχι άλλο σοσιαλισμό παρακαλώ... όχι άλλο κάρβουνο!

Α επίσης εκνευρίζομαι και με όλους όσους κυκλοφορούν με την σημαία του σοσιαλισμού πρός τις φιλελευθέρες πολιτικές και με τους φιλελευθερούς - φιλελευθερούς και με όσους τους υποστηρίζουν ακόμα!! Γιατί δεν πουλάνε το χωράφι του παππού τους ξεπουλάνε το μέλλον μας.

Παράθεση

Last Stand

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Last Stand έγραψε στις 07:08, 30-04-12:

Το political compass είναι προσαρμοσμένο στα αμερικανικά δεδομένα και τα αποτελέσματα που δίνει για τους Ευρωπαίους είναι ανακριβή.

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 01:18, 04-05-12:

45% ΣΥΡΙΖΑ
44% ΚΚΕ
37% ΑΝΑΡΣΥΑ

συριζα θα ψηφιζα ουτως ή αλλως!
το αλλο το τεστ το αγγλικο δεν ελεγε κατι..ειναι προσαρμοσμενο σε αλλα δεδομενα, αμερικανικα, δεν ειναι ακριβες για μας!
αυτα

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 07:52, 04-05-12:

Κέντρο, πάνω δεξιά κοντά στη Δημιουργία Ξανά, με έβγαλε.

εδιτ:
Κόμμα Συμφωνία (%)
62 %ΝΔ
57 %ΛΑΟΣ
53 %Δημοκρατική Συμμαχία
43 %ΠΑΣΟΚ
36 %ΔΡΑΣΗ
28 %Κοινωνική Συμφωνία
24 %Ανεξάρτητοι Έλληνες
8 %Δημοκρατική Αριστερά
3 %Χρυσή Αυγή
-10 %Οικολόγοι - Πράσινοι
-28 %ΚΚΕ
-37 %ΣΥΡΙΖΑ
-45 %ΑΝΤΑΡΣΥΑ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Joaquín : 04-05-12 στις 08:02.
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 08:10, 04-05-12:

Είναι σαν την οξεία, αλλά για φασίστες.
Ενώ η αριστερά τι είναι?Για δώσε ένα χαρακτηρισμό, αφού όπως βλέπω το κατέχεις με την κριτική και την παπαρολογία

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 13:10, 05-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alchemist
Ενώ η αριστερά τι είναι?Για δώσε ένα χαρακτηρισμό, αφού όπως βλέπω το κατέχεις με την κριτική και την παπαρολογία
Τι ακριβως ψαχνεις; Ορισμο; Η αριστερα, ως πολιτικη, πρεσβευει την κοινωνικη δικαιοσυνη, την ισοτητα, την ελευθερια και ειναι εναντιον του ρατσισμου, του εθνικισμου και της θρησκοληψιας, εν ολιγοις. Βοηθησα;

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 19:58, 05-05-12:

Φυσικά και βοήθησες, ευχαριστώ.Και η δεξιά πρεσβεύει τις αρχές του φασισμού(ε, να μη τις γράψω), ε ,ε ?

Παράθεση

ελενη_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενη_
H ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ελενη_ έγραψε στις 20:14, 01-07-12:

Κομμουνιστικη αριστερα.. Το φανταζομουν οτι καπου εκει θα μ'εβγαζε.. Φαινοταν απ τις ερωτησεις.

Παράθεση

αρετή γρηγ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αρετή γρηγ
H αρετή γρηγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H αρετή γρηγ τίποτα δεν είναι έτσι όπως φαίνεται... έγραψε στις 03:53, 01-08-12:

Χ.Α.

Παράθεση

Morfoula97 (Μορφουλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Morfoula97
H Μορφουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Morfoula97 θελει να παει διακοπες!!!!!! έγραψε στις 17:31, 01-08-12:

σοσιαλδημοκρατια!

Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ξαροπ
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 18:46, 01-08-12:

Κοινωνικός φιλελευθερισμός.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βρείτε τα κοινά σας σημεία! - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 1131 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-10-15 στις 16:38.
    • Βρείτε νέο nick για την ΚουΕ - Από Κακή Επιρροή
      Το θέμα έχει λάβει 40 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-07-08 στις 09:44.
    • Βρείτε το κοινό στοιχείο! - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 48 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-07 στις 12:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους