Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Ναι
54
73,97%
Όχι
19
26,03%

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 13:41, 04-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
οχι ακομα ζεντ, περίμενε όμως στο ακουστικό σου.
Ναι, περιμένω τον επαναστάτη του καφέ που αρνείται να αναγνωρίσει την αλήθεια. Διαπίστωση έκανα, δεν είπα ότι περιμένω κάτι. Μάθε να διαβάζεις και μετά απάντα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 14:06, 04-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Πόσο fake πια... Έλα χορτάσαμε, φτάνει. Τον εαυτό σου κοροϊδεύεις. Αυτοί που βρίσκονται ήδη επάνω είναι υμνητές του Τόμσεν και της Μέρκελ που μας βιάζουν σήμερα οικονομικά, όχι στρατιωτικά, είναι ηθικοί αυτουργοί χιλιάδων αυτοκτονιών αλλά και δολοφονιών, φασίστες και προπαγανδιστές (δεν πιστεύω να θες παραδείγματα, λογικά θα τα έχεις παρατηρήσει, αν δεν σου έχουν συμβεί κι εσένα), κλέφτες και εγκληματίες.

Και τώρα σε ενόχλησε η χ.α.; Τόσο καιρό δεν ντρεπόσουν, δεν συνέτρεχε θέμα ηθικής. Και ξέρεις γιατί; Γιατί ποτέ δεν το παραδέχθηκαν ακόμα οι νυν πολιτικοί και ας το ξέρουν κι οι πέτρες. Οι χρυσαυγίτες το παραδέχονται, γι'αυτό σας ενοχλεί όλους. Γιατί αν έρθει ένας νέος Παπαδόπουλος και σας πει έχετε χούντα κύριοι, τότε μόνο θα αντιδράσετε όλοι, όταν σας λέει ο Βενιζέλος και ο Σαμαράς θα σας δώσω τούτο και το άλλο και θα τα καταφέρουμε, τότε τα αυτιά χαϊδεύονται και ηρεμείτε, κι ας ξέρετε ότι η χούντα η σημερινή είναι χειρότερη κι από του 70.
Πρωτα απ'ολα ξεσπας σε λαθος μερος και σε λαθος ατομο τον θυμο που εχει συσσωρευτει μεσα σου. Αλλα εχω κατανοηση και φιλικη διαθεση.
Το να μου μιλας λες και με ξερεις προσωπικα ομως, ειναι αδιανοητο. Κοροιδευω τον εαυτο μου γιατι; Επειδη ειμαι εναντιον της ΧΑ και ο,τι αυτη πρεσβευει; Και επειδη θεωρω οτι δεν θα επρεπε να παρει μερος στις εκλογες ;; Γιατι ακριβως τον κοροιδευω; Εγραψα καπου οτι οι πολιτικοι μας δεν ειναι υμνητες της Μερκελ, και της καθε Μερκελ, και πως θελουν να βοηθησουν τον τοπο γιατι ειναι πραγματικα πατριωτες;;
Δεν το εγραψα, αρα η επιθεση σου ειναι ακυρη και ανοητη. Ερχεσαι να μου το παιξεις τι; Ο διαφωτιστης μου;; Να μου φανερωσεις ξαφνικα οτι οι πολιτικοι μου ειναι διεφθαρμενοι, φασιστες και προπαγανδιστες και να μου δειξεις ποιο ειναι το αληθινο τους προσωπο; Εσενα περιμενω νομιζεις για να το μαθω;
Επισης με ρωτας αν με ενοχλησε τωρα η ΧΑ. Οχι, δεν με ενοχλησε τωρα, με ενοχλει πολλα χρονια τωρα. Ελπιζω να σε καλυψα σ'αυτο. Το επομενο ομως δεν ειναι ερωτηση. Γιατι; Ααα ναι ξερω! Γιατι ειπαμε, με γνωριζεις προσωπικα και ξερεις οτι τοσα χρονια δεν ντρεπομουν, οτι ξαφνικα τωρα ξυπνησα, τωρα ντραπηκα, τωρα ανοιξα τα ματια μου και ειδα τι συμβαινει γυρω μου!
Και μαλιστα οχι μονο εισαι σιγουρος, αλλα μου υποδεικνυεις θρασυτατα και το γιατι τοσα χρονια δεν ντρεπομουν. Γιατι αλλωστε ειναι προφανες, το γνωριζεις τοσο καλα!
Και ποιοι ειμαστε ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ που ενοχλουμαστε με τους χρυσαυγιτες τωρα, που κοροιδευουμε τους εαυτους μας, θελεις να μου πεις;; Αφου τα γνωριζεις ολα, αυτο γιατι μου το αποκρυπτεις;; Μα να μην μαθω;; Δεν με λυπασαι;;
Σε ολο το κειμενο σου μιλας στο β' πληθυντικο. Και ειναι πραγματι τοσο γελοιο! Γινεσαι τοσο γελοιος!
Δεν με νοιαζει ιδιαιτερα το τι πιστευεις αλλα με νοιαζει το οτι τα εχεις βαλει γενικοτερα με τον κοσμο και το συστημα και εκφερεις αποψη και γνωμη σαν σωστος Ελληνας ξερολας χωρις ομως να ξερεις.
Ειμαι 20 χρονων και φετος πρωτη φορα εχω τη δυνατοτητα να ψηφισω στις βουλευτικες εκλογες. Σε περιπτωση δηλαδη που με μπερδεψες με καποιους που ψηφιζαν τοσα χρονια ΠΑΣΟΚ και ΝΔ και που τους "χαιδευαν τα αυτια".
Επισης, θεωρω πως οι πολιτικοι μας ειναι κλεφτες, εγκληματιες, ηθικοι αυτουργοι για τα περισσοτερα που συμβαινουν σ'αυτη τη χωρα και πως δεν αξιζουν να ψηφιζονται ξανα και ξανα απο ηλιθιους κομματικοβαρεμενους.
Ειναι οντως υμνητες της Μερκελ, των συμφεροντων τους, της παρταρας τους γενικοτερα και θα τιμωρηθουν αργα ή γρηγορα. Αυτο εξαρταται απο το ποσο αργα ή γρηγορα θα ξυπνησουμε ολοι μας.
Προσωπικα, η ΧΑ με ενοχλουσε παντα, απο τοτε που καταλαβα το ρολο της, διαβασα και εψαξα γι'αυτην, απο τοτε που πολιτικοποιηθηκα και εμαθα καποια πραγματα γενικοτερα γι'αυτη τη χωρα.
Και σε πληροφορω οτι δεν ντραπηκα τωρα για την καταντια της χωρας μου, αλλα ντρεπομαι χρονια τωρα, γιατι οσο μεγαλωνω συνειδητοποιω οτι ο Ελληνας πρεπει να χασει και το βρακι του, που λεει ο λογος, για να ξυπνησει και να δει οτι του τα πηραν ολα και δεν του αφησαν τιποτα πλεον.
Ποιοι ειμαστε ολοι εμεις που ενοχλουμαστε τωρα ξαφνικα απο την ΧΑ, δεν ξερω, και δεν με ενδιαφερει κιολας να μαθω, γιατι δεν εκπροσωπω και δεν εκπροσωπουμαι απο κανεναν παρα μιλαω για αυτα που πιστευω και μονο.
Επισης το αν μου χαιδεψαν τα αυτια ο Βενιζελος και ο Σαμαρας, μ'αυτα που μου ειπαν και με ηρεμησαν και τωρα πλεον δεν εχω λογο ανησυχιας, αυτο ασε να το ξερω εγω καλυτερα!
Και οσο για το τελευταιο και κλασσικο "η χούντα η σημερινή είναι χειρότερη κι από του 70", εχω να σου πω το εξης.
Η υπαρξη δημοκρατιας σε μια χωρα προυποθετει και την αναλογη νοοτροπια και υπευθυνοτητα του λαου. Δεν ειναι μονο οι πολιτικοι του ΠΑΣΟΚ, της ΝΔ και γενικοτερα ολων των κομματων που διεφθειραν την ελληνικη κοινωνια μετα τη μεταπολιτευση, ειναι η διαφθορα που λειτουργουσε και λειτουργει παντα απ'την αρχη της δημιουργιας του ελληνικου κρατους ως μεσον και ως αποτελεσμα!
Το γεγονος λοιπον οτι η διαφθορα, η φοροδιαφυγη και ολα τα αλλα, ειναι τροπος ζωης για τον μεσο νεοελληνα(οχι για ολους, τονιζω!), γι'αυτο δεν φταινει μονο οι πολιτικοι. Και να τονισω το μονο, γιατι μετα θα μου γραψετε οτι ειμαι χωμενη σε κανα κομμα και μιλαω εκ μερους του και μπλα μπλα μπλα.
Το οτι λοιπον η εννοια της δημοκρατιας υπονομευτηκε απο τα καθικια που μας κυβερνουν, αλλα που εμεις τους βαλαμε να μας κυβερνουν(βαζω και τον εαυτο μου μεσα κι ας μην ψηφισα ποτε κανεναν τους!), αυτο δεν αλλαζει το οτι η δημοκρατια ειναι κατι το ιερο και θα 'πρεπε να το σεβομαστε ολοι. Γιατι αυτος ειναι ο λογος αλλωστε που ειμαστε ολοι εμεις εδω μεσα και λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.
Ειναι πολυ ευκολο να πεταμε ατακες τυπου "καλυτερα μια χουντα, τουλαχιστον εκει ηταν ξεκαθαρα τα πραγματα" και αλλιως να ζουμε την χουντα την πραγματικη. Δεν αντιλεγω οτι το πολιτευμα μας ειναι ψευτοδημοκρατια και κομματοκρατια (γιατι αυτο ειναι!), αλλα αλλο αυτο και αλλο το να οδηγουμαστε στα ακρα. Αλλωστε αυτο θελουν. Να μας οδηγησουν στα ακρα! Γι'αυτο τα κανουν ολα!

Την επομενη φορα, λοιπον, που θα θελησεις να ξεσπασεις καπου, φιλε μου, φροντισε να ειναι το σωστο ατομο. Αυτο το ατομο που εχει υποστηριξει κατα κορον αυτους τους γελοιους, αυτο που εχει αγνοια και δεν καταλαβαινει τα φουμαρα που του πουλανε για μεταξωτες κορδελες. Αυτο που αγνοει τα πολιτικα πραγματα. Εγω δεν ειμαι αυτο, λυπαμαι αν σε απογοητευσα.
Ολοι ειμαστε νευριασμενοι με την σημερινη κατασταση. Το να απομονωνεσαι και να λες "εσεις αυτο, εσεις εκεινοι" δειχνει την ανωριμοτητα και την ανοησια σου και τιποτα αλλο.
Φιλικα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 14:43, 04-05-12:

Αφού σ'αρέσει να τα ψειρίζεις τόσο, ας ψειρίσω κι εγώ τα δικά σου.

Το γεγονος του οτι 59 ατομα απο τα 106 στη δημοσκοπηση δεν εχουν κανενα προβλημα με τη Χρυση Αυγη δεν προβληματισε κανεναν σας;;;
Η δημοσκόπηση ρωτά αν πρέπει να επιτραπεί η είσοδος της χ.α. στην βουλή, όχι αν έχουμε πρόβλημα μαζί της. Στο απάντησε και άλλος πιο πάνω αλλά δεν έδωσες σημασία. Εγώ λοιπόν και όσοι έχουν ψηφίσει ναι, δεν το υποστηρίζουμε επειδή δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα μαζί της, αλλά επειδή ούτως ή άλλως εκεί μέσα βρίσκεται κάθε καρυδιάς καρύδι, από υμνητές του στάλιν (κκε) και του χίτλερ (μπουμπούκος, βορίδης πχ) μέχρι υμνητές του δολαρίου και του € (σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι) και επειδή αυτό προφανώς δεν θα αλλάξει δραματικά, το ίδιο μας κάνει άμα μπουν και αυτοί.
Επομένως, εσύ ήσουν αυτή που έκρινες πρώτη προσωπικά τόσα άτομα χωρίς να μας ξέρεις, γι'αυτό μην παρουσιάζεις την θιγμένη.

Απο νομικης αποψης ναι, ισως και να μην υπαρχει καποιος λογος να της απαγορευτει η συμμετοχη στις εκλογες.
Απο ηθικης, απο ανθρωπινης αποψης;
Δεν καταλαβαίνω γιατί μπαίνεις να σχολιάσεις για ένα κόμμα που αποδεδειγμένα έχει πράξει εγκλήματα όμως ΔΕΝ έχει κυβερνήσει ποτέ και λες "Μήπως να μην συμμετέχει στις εκλογές;", ενώ για τα κόμματα που αποδεδειγμένα επίσης έχουν πράξει εγκλήματα και ΈΧΟΥΝ κυβερνήσει πολλές φορές να επιτρέπεται. Γιατί δεν διάβασα κάπου αν είναι ηθικό να συμμετέχουν πασοκ-νδ στις εκλογές. Αυτό είναι το πρόβλημά μου με τα όσα έγραψες, και δεν είναι προσωπικό, έχει να κάνει με την άποψη αυτή. Με ενοχλεί λοιπόν όταν τα δημοκρατικά σου συναισθήματα και οι ιδέες σου (και του οποιουδήποτε), για τις οποίες δεν αμφιβάλλω ιδίως μετά την απάντησή σου (δεν ειρωνεύομαι), ξετυλίγονται σε ένα κείμενο που αφορά τους φανερούς φασίστες, τον εύκολο στόχο, και στα topics που αφορούν τους μασκαρεμένους δημοκράτες που στην πράξη έχουν αποδειχθεί φασίστες στο πολλαπλάσιο, δεν υπάρχουν απαντήσεις σε ανάλογο ύφος και τόνο.

Τι να πω πια....εδω που την καταντησαμε την κοινωνιας μας, ας τη λουστουμε.
Τα συγχαρητηρια μου.
Συγγνώμη, αλλά ούτε εγώ τους ψήφισα, όπως ούτε εσύ, οπότε έχω το δικαίωμα στα 24 μου να βγάζω τον εαυτό μου απέξω καθώς δεν πρόλαβα να συμμετέχω σε αυτήν την κατάντια, όσο κι αν υποθέσουμε ότι ενδεχομένως να το ήθελα. Άρα το πρώτο πληθυντικό που βάζεις είναι λάθος, γιατί εγώ δεν έχω καμία διάθεση να "την λουστώ".

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 14:53, 04-05-12:

Αφού σ'αρέσει να τα ψειρίζεις τόσο, ας ψειρίσω κι εγώ τα δικά σου.
Ναι οντως μπορει να μην το διατυπωσα το πρωτο σχολιο μου οπως θα επρεπε και να το εγραψα χωρις να το σκεφτω και πολυ. Αλλα και παλι με προβληματιζει το οτι δεν σε ενοχλει-και μιλαω για σενα τωρα- που θα μπει και η ΧΑ στη Βουλη. Δηλαδη εγιναν που εγιναν ολα μπαχαλο ας απογινουν; Αυτο θες εσυ; Δεν ζητας μια αλλαγη, δεν θες να αλλαξει κατι;; Αλλα ας συνεχισουμε ετσι;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 04-05-12 στις 15:46. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση για καλύτερο scrolling
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,081 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 15:03, 04-05-12:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ἅλς : 05-10-12 στις 09:38.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 15:24, 04-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από adele
Ναι οντως μπορει να μην το διατυπωσα το πρωτο σχολιο μου οπως θα επρεπε και να το εγραψα χωρις να το σκεφτω και πολυ. Αλλα και παλι με προβληματιζει το οτι δεν σε ενοχλει-και μιλαω για σενα τωρα- που θα μπει και η ΧΑ στη Βουλη. Δηλαδη εγιναν που εγιναν ολα μπαχαλο ας απογινουν; Αυτο θες εσυ; Δεν ζητας μια αλλαγη, δεν θες να αλλαξει κατι;; Αλλα ας συνεχισουμε ετσι;
Και ποιος δεν το θέλει; Αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση με το θέμα. Το να γίνει κάποια ουσιαστική αλλαγή νομίζω αφορά το πολίτευμα ή έστω το κοινωνικο-οικονομικό σύστημα, όχι τα πρόσωπα.

Εμένα με ενοχλεί πχ που ο "αλς" από πάνω βάζει τέτοιες φώτο, τις οποίες δεν τις αμφισβητώ.
Όταν όμως έχουμε πολιτικούς που δολοφόνησαν τον Γρηγορόπουλο, που δολοφόνησαν τον Γκιόλια (επειδή κάποιοι νομίζετε ότι έχουμε ελευθερία λόγου), που έριξαν το Σινούκ το 2004 με τον Πατριάρχη, που βύθισαν το ΣΑΜΙΝΑ, που αυτοκτόνησαν πόσες χιλιάδες κόσμου (χρηματιστήριο και κρίση), που μας έδειραν πόσες φορές και μας πότισαν με τόνους χημικά (marfin και θάνατος του παμίτη) και πόσα άλλα βαριέμαι να κάθομαι να γράφω και να θυμάμαι γιατί θα γεμίσω πολλές γραμμές -πρόσεξε, αναφέρω μόνο δολοφονίες, όχι οικονομικά σκάνδαλα- και εμείς ασχολούμαστε με την χ.α., τότε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα αντίληψης των πραγμάτων.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

H adele έγραψε στις 15:38, 04-05-12:

Και ποιος δεν το θέλει; Αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση με το θέμα. Το να γίνει κάποια ουσιαστική αλλαγή νομίζω αφορά το πολίτευμα ή έστω το κοινωνικο-οικονομικό σύστημα, όχι τα πρόσωπα.

Εμένα με ενοχλεί πχ που ο "αλς" από πάνω βάζει τέτοιες φώτο, τις οποίες δεν τις αμφισβητώ.
Όταν όμως έχουμε πολιτικούς που δολοφόνησαν τον Γρηγορόπουλο, που δολοφόνησαν τον Γκιόλια (επειδή κάποιοι νομίζετε ότι έχουμε ελευθερία λόγου), που έριξαν το Σινούκ το 2004 με τον Πατριάρχη, που βύθισαν το ΣΑΜΙΝΑ, που αυτοκτόνησαν πόσες χιλιάδες κόσμου (χρηματιστήριο και κρίση), που μας έδειραν πόσες φορές και μας πότισαν με τόνους χημικά (marfin και θάνατος του παμίτη) και πόσα άλλα βαριέμαι να κάθομαι να γράφω και να θυμάμαι γιατί θα γεμίσω πολλές γραμμές -πρόσεξε, αναφέρω μόνο δολοφονίες, όχι οικονομικά σκάνδαλα- και εμείς ασχολούμαστε με την χ.α., τότε υπάρχει σοβαρό πρόβλημα αντίληψης των πραγμάτων.
Ναι σ'αυτα εχεις απολυτο δικιο, συμφωνω μαζι σου!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,081 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 15:50, 04-05-12:

Ποιός τα αμφισβήτησε όλα τα παραπάνω; Εγώ πάντως όχι ΑΛΛΑ είναι ασυγχώρητο να υπάρχει στην ελληνική Βουλή ναζιστικό κόμμα. Έτσι το βλέπω, έτσι το αντιλαμβάνομαι και δικαίωμά σου να μην συμφωνείς με τον τρόπο που βλέπω τα πράγματα!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 15:51, 04-05-12:

Υπάρχουν ήδη τουλάχιστον 3, τι δεν καταλαβαίνεις;

Παράθεση

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ἅλς

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 15:57, 04-05-12:

Το τσουβάλιασμα!

Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 00:11, 05-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
ε καλά τώρα, για να είμαστε δίκαιοι, νομίζω ότι δικαιούται κανείς να έχει ένα ροζ ξενοδοχειάκι, ειδικά όταν ολόκληρη η Ελλάδα έχει γίνει μπορντέλο από ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.
Κι ο Σημίτης σε εγκληματικές οργανώσεις ήταν μέλος αλλά τον είχαμε πρωθυπουργό, η χ.α. σε πείραξε τώρα;
Δηλαδή;
Η χα προτείνει την νομιμοποίηση της παρανομίας;;;;

Η ψήφος είναι πιό ισχυρή από τη σφαίρα.
Γιατί η σφαίρα μπορεί να σκοτώσει ένα εχθρό,αλλά η ψήφος το μέλλον των παιδιών σας.

Αβραάμ Λίνκολν

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 05-05-12 στις 01:12.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 19:40, 05-05-12:

Λεπόν μάγκες, ξέχασα να σας πω κάτι πολύ σημαντικό σε αυτό το τοξικ

ξέρετε, το να είσαι
μερικά κοινωνικοποιημένος/αποκοινωνικοποιημένος/ακοινώνητος
είναι μία από τις πολλές λολατυχίες
που μπορεί να επιπέσουν σε εμάς
(τα 'εξόριστα τέκνα της Εύας',
όπως λέει και το άσμα).
Βέβαια, το να απορρίπτεις εν θέσει
(και φύσει, σε αυτό δεν το λέμε στο σαλόνι μας)
την κοινωνία των ανθρώπων, είναι κατά κάποιο τρόπο υγιές, εάν σκεφτούμε
πόσο μη υγιές είναι
το να είσαι καθώς πρέπει άνθρωπος αφήνοντας κατά μέρος όμως
αυτές τις τρολλανοησίες, ας εξετάσουμε και την περίφτωση
όπου το εξεταζόμενο άτομο
(αυτός ο πανφταίχτης της ιδίας κακοδαιμονίας)
επιθυμεί την κοινωνικοποίηση όσο τίποτε, μα η κοινωνία η ίδια τον έχει θέσει
στο περιθώριο.
(για λόγους που δεν μας επηρεάζουν στα επόμενα, μα εντελώς φυσιολογικά
αφορούν την μη ομαλή εκρίζωση των βρεφικών ενστίκτων. Όπως λέει ο Φρόυντ. Και ο περιπτεράς μου. τεσπα)
Τι θα κάνει λοιπόν αυτό το άτομο, που η κενωνία η ένοχη τον καταδικάζει;

Είτε θα τους στείλει όλους στο διάολο και θα ζήσει στο πυθάρι,
είτε θα στέρξει να κοινωνικοποιηθεί κάπου ...αλλού.
Σε μια ομάδα, ένα γκρουπούσκουλο όπως λένε και στην τιβι.
Μόνο που, όπως εύκολα συνάγουμε από τα συμφραζόμενα, αυτό το ούσκουλο
έχει κάθε λόγο να υποθάλπτει την παρανομία,
ως άμεση, λυτρωτική εκδίκηση
προς το κοινωνικό σύνολο.
Περαιτέρω, και εντελώς τρολλφυσιολογικά, τα μέλη του ούσκουλου απαρτίζουν ενα κοινωνικό κύτταρο-
μια οικογένεια. Τα μέλη έχουν έναν ιδιότυπο δεσμό μεταξύ τους, είναι "αδέρφια", ενώ ο καθοδηγητής
διατηρεί έναν Πατριαρχικό ρόλο, κατέχοντας την εξουσία της "παύσης" της ιδιότητας του "αδερφού"
για το μέλος που θα "παραστρατίσει" από την "οικογένεια",
μια παύση η οποία -πάμπολα τα παραδείγματα- μπορεί να περιλαμβάνει
ακόμα και την φυσική του εξόντωση.
Πιο παραδειγματική είναι, όμως, η "στιγματοποίηση" και η "διαπόμπευση",
δυο πρακτικές που είναι γνώριμες και απολαυστικές σε όλους μας
που έχουμε φάει διαδοχικά μπαν
σε μια σοβαρή σελίδα στο ίντερνετ.

Αυτό που εννοώ βέβαια, είναι πως
η κοινωνικές δομές του πολιτισμένου κόσμου
είναι, κατά βάση, πατριαρχικές, εξουσιαστικές και απαιτούν την ύπαρξη πασης φύσεως κρατητηρίων.
Μια πρακτική εφαρμογή των ανωτέρω βρίσκουμε
όταν συναπαντούμε ένα ούσκουλο
το οποίο θεωρεί πως η κοινωνία, δικαιωματικά, αποτελεί την ...τροφό του. Σε αυτή την περίπτωση
γίνεται απαραίτητη η καταχώρηση των ...αντιφρονούντων σε μια λίστα προς ...αφανισμό,
ένα ιδιαίτερο Damnatio Ad Bestias
που δεν έχουμε ξαναδεί ποτέ σε αυτή την χώρα.

Γιατί ο πρόλογος, θα ρωτήσετε, αγαπητοί (νοτ) συμφορουμίστες;
Για δύο λόγους.

Ο πρώτος είναι πως δεν έχετε σίγουρα κάτι καλύτερο να κάνετε με τη ζωή σας, και χαζεύετε στο νετ αυτή τη στιγμή

Ο δεύτερος αφορά την πρακτική εφαρμογή της αρχής του κρατητηρίου.
Ξέρετε, από την μικρή μου ιντερνετική συνδιαλλαγή με το αγαπητό γένος των Υπερ-Πατριωτών,
γνωρίζω πως εκείνοι διατηρούν μια μικρή βάση δεδομένων.

Τι εννοώ. Όπως ξέρετε, για μερικούς το ίντερνετ είναι "serious business".
Οπότε, μόλις κάποιος άγνωστος σε κάποιο φόρουμ
προσβάλει αυτό που αγαπούν βαθύτατα, ένας κόκκινος συναγερμός ηχεί σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της ιντερνετόσφαιρας,
και ένα ιδιότυπον "Zerg Rush" αρχινά.
Μπορεί στην Χελλάδα να μην το παρακολουθούμε σε μεγάλη έκταση, μα πιστέψτε με,
από την στιγμή που σε κάποιο ποστ ενός μπλογκ, φόρουμ, κλπ
αναφέρεται κάτι προσβλητικό για την ΧΑ,
οι φρουροί της ιντερνετικής Αρείας Χελλίν Φυλής
κρατούν το όνομα/νικ του ποστάροντα σε έναν ειδικό κατάλογο
που περιέχει όλους όσους είναι αντιφρονούντες και αναμένουν την τιμωρία.
Σας φαίνεται ανόητο ή αδιανόητο, αγαπητοί μου φίλοι;
(νοτ)
Καλωσήλθατε στο ΛΑΟΣ περιστερίου, καλωσήλθατε και στο χάι τεκ "Γραφείο Τύπου" που συνέλαβε και εκτέλεσε μονος του
γνωστός πολιτικομιντιαλίστας που δεν θέλω να κατονομάσω (Θ. Ρουσόπουλος) τον καιρό που ήταν σε γνωστό κόμμα που
επίσης δεν θέλω να κακοχαρακτηρίσω (ΝΔ). Μάλιστα είχε γίνει ένας μικρός θορυβος για το δεύτερο, με την έννοια πως
αρκετοί -ογράφοι είχαν επισήμως αναρωτηθεί γιατί να υπάρχει ανάγκη να παρακολουθείται ο Τύπος εικοσιτέσσερεις ώρες τη μέρα και να καταχωρούνται όλες μα όλες οι δημοσιεύσεις που αφορούν τη ΝΔ, μαζί με το όνομα του υπευθύνου τεσπα.

Και καταληγω την απογευματινή μου ανία λέγοντας με απλά λόγια το εξής.
Από την στιγμή που εμφανίστηκε ένας τους στο φόρουμ, τα νικνέημς όλων όσων
έχουν εκφραστεί αρνητικά ως προς το μεγαλείον της ΧΑ, βρίσκονται καταχωρημένα.

Μη βλέπετε που οι ικανότητές τους στην οπισθανίχνευση του ποστ περιορίζονται σε μια αναζήτηση στο γκουγκλ.
Εάν μπορούσαν θα έβρισκαν το μεηλ σας και το φεησμπουκ σας. Αφενός η λίστα τους θα εμπλουτιζόταν με κάτι
παραπάνω από το νικνέημ "Μαρουλίτα22CatLover!", αφ' ετέρου ο τοίχος του φέης σας
θα γέμιζε με απειλές και βρισιές από διάφορους τυπαδες με ευφάνταστα νικ του στυλ "Himmler88".
Όποιος θέλει να τεστάρει αυτό που λέω, ας πάει μέσω φέης να αφήσει ενα ποστ ελαφρά υποτιμητικό
για την χα, σε μία οποιοδήποτε σελίδα τους.

Υγ.
"Cry havoc and let slip the dogs of War"
που λένε και στις ειδήσεις του σταρ.

Υγ2.
Πρέπει να βάλω και μια πηγή, ε;
Ορίστε.

Υγ3.
Παραπομπές για περισσότερα ινφο στα επειστημμωνικά κομμάτια του ποστ
δεν έχω πέραν των συνηθισμένων.

- Τεύχη Μικυ Μαους 300-345, με έμφαση στο 313

- Τευχη Cosmopolitan απο Μάιο του 1999 μέχρι Μάιο του '12 (ειδικα το τελευταίο είναι σούπερ)

- Εφημερίδες "ΣΤΟΧΟΣ" (λολ, σημαδιακό;..), "Νέοι Άνθρωποι":
Όλες οι τυπωμένες εκδόσεις που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί
στο βάψιμο τοίχου και το τύλιγμα ψαριών στην αγορά.

Τέσπα, ώρα για ένα ποτάκι
ββ.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
Το παραπάνω ποστ περιέχει στοιχεία που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.
Τουλάχιστον την Αντικειμενική Πραγματικότητα του θετικισμού κοπής πρό του 1900.

Επίσης, θα ήθελα να ευχαριστήσω με σειρά, τα ακόλουθα πρόσωπα:

- Σεξπηρ
(μπυραρία στο Κεντρο)
- Φ. Ενγκελς
(εργοστασιάρχης)
- Σ. Φρόυντ
(ο πατέρας του εξώγαμου που αποκαλούμε ψυχανάλυση)
- Α. Χιτλερ
(τι θα ήταν η ψηλή και ξανθή Αρεία Φυλή χωρίς έναν μαυροτσούκαλο κοντοστούπη να την καθοδηγεί; )
- Περιπτεράς της γειτονιάς, για την έκπτωση που μου παρέχει στα είδη πρώτης ανάγκης
- Αλ Γκορ, για την ανακάλυψη της Πράσσινης Ατζέντας, μα κυρίως για την ανακάλυψη του Ιντερνετ
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
τελος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 05-05-12 στις 19:54.
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giosx
Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 20:35, 05-05-12:

Οταν ξεμαστουρώσεις, ξαναγράφτα...
Για εμπέδωση του νοητικού κενού και μίσους που διατρέχει όλο το κείμενο.
Και με την ευκαιρία, να συμπεριλάβεις μια ανάλυση για το άν ο Λένιν πέθανε:
1. Απο Σύφιλη
2. Εγκεφαλικό;;
3. Δηλητηρίαση(που ήταν και το αγαπημένο), του Πατερούλη Ιωσήφ Βησσαριώνοβιτς Τσάλιν....
υ.σ
Γιατί κι ο Τρότσκυ απο "Εγκεφαλικό" πήγε, ξέρεις το ορειβατικό σφυρο-τσέκουρο δεν είναι σαν την τσίχλα!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giosx : 05-05-12 στις 20:43. Αιτία: συμπλήρωση
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 00:11, 07-05-12:

Τελικά το ερώτημα-ψηφοφορία, απαντήθηκε... απο τον Ελληνικό Λαό!!
Είτε αρέσει είτε δεν αρέσει, σε κάποιους....
Επιπλέον θα τους απολαμβάνουν και απο το γυαλί τη ΤιΒί τους, ας την σπάσουν αντί να σπάζουν βιτρίνες...
Το Τόπικ πρέπει να κλείσει πλέον, δεν έχει λόγο για πρόσθετες τριβές.

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 00:12, 07-05-12:

Τα καταφέραμε πάλι..

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 00:19, 07-05-12:

Κατα τυχη νομιζω πως μπηκαν.Η μονη λυση να απαλαγουμε απο τα ναζιστακια ειναι η αδιαφορια

Οπως μπηκαν,ετσι θα βγουν.Σε καμια περιπτωση μην τους κοντραρεις γιατι ετσι θα δυναμωσουν και μετα τρεχα γυρευε (και κουρεψου)

Παράθεση

dante ravenclaw

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dante ravenclaw
Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O dante ravenclaw έγραψε στις 00:26, 07-05-12:

Ναι τώρα που θα σφάζονται στο κέντρο της Αθήνας οι αριστεροί με τους χρυσαυγίτες,να δούμε πώς θα μπορέσεις να δείξεις(ή και ο οποιοσδήποτε) αδιαφορία.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 00:30, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από dante ravenclaw
Ναι τώρα που θα σφάζονται στο κέντρο της Αθήνας οι αριστεροί με τους χρυσαυγίτες,να δούμε πώς θα μπορέσεις να δείξεις(ή και ο οποιοσδήποτε) αδιαφορία.
Εδω ειναι η μαγκια φιλε μου,να μην μπεις σε καμια πλευρα και να κρατηθεις οσο δυσκολα και αν ειναι.

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 00:50, 07-05-12:

Περίπου 450 χιλιάδες ψήφοι κατά τύχη. Fuck logic.

Και όχι αυτή η στάση δεν είναι μαγκιά,αλλά σταρχιδισμός.Που δεν το λες και το θετικότερο πράγμα,να βλέπεις τον κόσμο να καίγεται και να μην σε αγγίζει ούτε στο παραμικρό.
Νταξ,όπως τον βολεύει τον καθένα.

Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 01:56, 07-05-12:

Λοιπόν... Συγχαρητήρια στη Χρυσή Αυγή για την επιτυχία της! Πολύ καλή δουλεία! Δεν πιστευω που το λεω..... Μαλλον τρελαθήκαμε εντελώς από το χάος που γινεται... Να πάρουν τοσους ψηφους...- οι ρατσιστες? Και που? Στην Ελλαδα...
Αλλά καποιοι το ξέρανε...,ξέρανε πώς το αριστερό κίνημα θα παει πολυ μπροστα... Και το επέτρεψαν! ...ισως και φανούν χρήσιμοι...

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 02:11, 07-05-12:

Πάντοτε η Αριστερά ήταν φιλύποπτη και συνομωτική κι αυτό φαίνεται.... απο πάνω.

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 03:50, 07-05-12:

Εκτός αίθουσας οδηγήθηκαν όσοι δημοσιογράφοι δεν σηκώθηκαν κατά την είσοδο του επικεφαλής της Χρυσής Αυγής, Νίκου Μιχαλολιάκου, λίγο πριν τις καθιερωμένες δηλώσεις, μετά την ανακοίνωση των πρώτων εκλογικών αποτελεσμάτων.

Με το σύνθημα «Εγέρθητε», ένα στέλεχος του κόμματος ζήτησε από τους δημοσιογράφους να σηκωθούν, ενώ όσοι δεν υπάκουσαν στην εντολή, κλήθηκαν να εγκαταλείψουν την αίθουσα. «Γιατί μας τραβάτε;», αντέδρασαν ξαφνιασμένοι κάποιοι δημοσιογράφοι. «Δεν σηκωθήκατε την ώρα που έμπαινε ο αρχηγός μας», τους απάντησε στέλεχος του κόμματος.

http://www.protothema.gr/ekloges/article/?aid=195403

Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nioniosmeg
Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε στις 04:53, 07-05-12:

Δεν πα το IQ σου να είναι αρνητικός αριθμός, δεν πα να είσαι φασίστας και δεξιός, δεν πα να χτυπάν όλοι τον κώλο τους κάτω, πριν σε στείλω από εκεί που ήρθες την άποψή σου θα τη πεις, και στην ελευθερία δικαίωμα έχουν όλοι.

Η ΧΑ καλά έκανε και κατέβηκε, ο λαός της Ελλάδας θα φάει σκατά επειδή το επέλεξε ο ίδιος.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 08:17, 07-05-12:

Εγώ πάντως περιμένω με αγωνία το ξύλο που θα πέσει στην βουλή.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 12:56, 07-05-12:

Ανεπιβεβαίωτο μέχρι στιγμής, αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα αργήσει να επαληθευτεί ή να διαψευστεί, όπως δεν θα αργήσει πλέον να εμφανιστεί η όποια πραγματικότητα βρίσκεται μέσα στο νεοεισελθέντα σχηματισμό στο Ελληνικό Κοινοβούλιο...

Νέα κοινοβουλευτικά ήθη φέρνει η Χρυσή Αυγή καθώς ο επικεφαλής της, Νίκος Μιχαλολιάκος, θέλει να «επιλέξει» ο ιδιος ποιοι θα είναι οι βουλευτές του, ανεξάρτητα των σταυρών που πήραν. Επιπλέον, έχει αποφασίσει να παίρνουν, αντί για την βουλευτική αποζημίωση, τον μισθό που αντιστοιχεί σε έναν...αντισυνταγματάρχη!

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με πληροφορίες που δημοσιεύει το protothema.gr, ο Νίκος Μιχαλολιάκος έχει αφήσει ανοιχτό το ενδεχόμενο να «παρακάμψει» το δημοκρατικό αποτέλεσμα της σταυροδοσίας των βουλευτών του κόμματος και να επιλέξει ο ίδιος ποιοι από αυτούς θα καταλάβουν τα 21 βουλευτικά έδρανα που αντιστοιχούν στη Χρυσή Αυγή. Για να γίνει πραγματικότητα η επιθυμία του κ. Μιχαλολιάκου, μπορεί να ζητήσει να παραιτηθούν όσοι έχουν εκλεγεί. Το κριτήριο της επιλογής για όσους κάτσουν τελικά στο βουλευτικό έδρανο; Ο ηγέτης της Χρυσής Αυγής θα επιλέξει στελέχη «με προσφορά και ιστορία στο κόμμα».

Σημειώνεται ότι η απόφαση αυτή, αν τελικά είναι σωστή η πληροφορία, έρχεται σε συνέχεια μιας άλλης απόφασης που είχε πάρει ο Νίκος Μιχαλολιάκος πριν τις εκλογές. Σύμφωνα με την απόφαση εκείνη, όλοι οι βουλευτές της Χρυσής Αυγής θα παραιτηθούν της βουλευτικής αποζημίωσης που δικαιούνται. Τα χρήματα αυτά θα πηγαίνουν στη Χρυσή Αυγή και οι ίδιοι θα λαμβάνουν ως αντιπαροχή τον μισθό που αντιστοιχεί στο βαθμό του αντισυνταγματάρχη.
Πηγή

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:00, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge

Ανεπιβεβαίωτο μέχρι στιγμής, αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα αργήσει να επαληθευτεί ή να διαψευστεί, όπως δεν θα αργήσει πλέον να εμφανιστεί η όποια πραγματικότητα βρίσκεται μέσα στο νεοεισελθέντα σχηματισμό στο Ελληνικό Κοινοβούλιο...

Πηγή

Τώρα αυτό πως να σχολιαστεί;;;;

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:41, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
Τώρα αυτό πως να σχολιαστεί;;;;
και που είσαι ακόμα...

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:48, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
και που είσαι ακόμα...
Ξέρεις τι φοβάμαι πιότερο;;;; Να μην γίνουμε σαν κάποιες χώρες, που στην βουλή μετά από μια συζήτηση καταφεύγουν σε μπουνιές και κλωτσιές. Και τα βλέπουμε στην tv και γελάμε....και τώρα μπορεί να γίνουμε εμείς πρωταγωνιστές....

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:56, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
Ξέρεις τι φοβάμαι πιότερο;;;; Να μην γίνουμε σαν κάποιες χώρες, που στην βουλή μετά από μια συζήτηση καταφεύγουν σε μπουνιές και κλωτσιές. Και τα βλέπουμε στην tv και γελάμε....και τώρα μπορεί να γίνουμε εμείς πρωταγωνιστές....
Εγω, για να την πω την αμαρτια μου, απο την αλλη το θελω αυτο...! Θελω να τα δουν ολοι οσοι ψηφισαν και δεν ψηφισαν σε αυτες τις εκλογες, ασχετα απο το τι κομμα ψηφισαν η τον λογο που δεν ψηφισαν και να δω μετα τις αντιδρασεις του καθε ενος αναλογα με τις επιλογες του...!

Αν δεν απατομαι, ιστορικα την τελευτεα φορα που στην Ελληνικη βουλη επευτε ξυλο η αμεσως επομενη φαση ητανε η Χουντα!...Ας το εχουμε υποψην!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 14:04, 07-05-12:

Αὐτὴ ἡ πρακτικὴ πάντως τοῦ Μιχαλολιάκου μοῦ θυμίζει σὲ ἕνα βαθμὸ τὴν πρακτικὴ ἑνὸς ἄλλου κόμματος τοῦ ὁποίου τὰ ἀρχικὰ εἶναι δύο κάπα καὶ ἕνα ἔψιλον... Διορθῶστε με ἂν κάνω λάθος...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:05, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Αὐτὴ ἡ πρακτικὴ πάντως τοῦ Μιχαλολιάκου μοῦ θυμίζει σὲ ἕνα βαθμὸ τὴν πρακτικὴ ἑνὸς ἄλλου κόμματος τοῦ ὁποίου τὰ ἀρχικὰ εἶναι δύο κάπα καὶ ἕνα ἔψιλον... Διορθῶστε με ἂν κάνω λάθος...
Το να μπουν στην βουλη αυτοι που θελει ο ιδιος;...!
Δεν το νομιζω...! Δεν εχω ξανακουσει ποτε κατι τετοιο!

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 14:06, 07-05-12:

Καθόλου λάθος δεν κάνεις. Επίσης, οι υμνητές του ναζισμού, μου θυμίζουν ένα άλλο κόμμα που υμνεί τον Σταλινισμό. Διορθώστε με και μένα αν δεν κάνω λάθος.

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 14:06, 07-05-12:

Αναφέρεσαι στο θέμα κατάθεσης της βουλευτικής αποζημίωσης στο κόμμα (γνωστό και μη εξαιρετέο) ή και στον ενδεχόμενο εξαναγκασμό σε παραίτηση των εκλεγέντων με σταυρό για να πάρουν την θέση τους άλλοι επιλεγμένοι με άλλα κριτήρια πέραν της σταυροδοσίας από το εκλογικό σώμα?

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 14:12, 07-05-12:

http://www.star.gr/Pages/Media.aspx?...den_sikothikan

Παιδιά απλά δείτε το. Είναι τρομακτικό!!!!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 14:19, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Το να μπουν στην βουλη αυτοι που θελει ο ιδιος;...!
Δεν το νομιζω...! Δεν εχω ξανακουσει ποτε κατι τετοιο!
Ὄντως τὸ ΚΚΕ δὲν τὸ κάνει εὐθέως αὐτό, ἀλλὰ μὴν ξεχνᾷς ὅτι ἔχει ἀναπτύξει ἐδῶ καὶ πολλὰ περισσότερα χρόνια πολὺ ἰσχυρὸ κομματικὸ μηχανισμὸ καὶ τὸ ποιός θὰ βγῇ βουλευτὴς σὲ κάθε περιφέρεια ἔχει ὁρισθεῖ ἐκ τῶν προτέρων ἀπὸ τὸ κόμμα καὶ οἱ κομμουνιστὲς ὡς καλοὶ στρατιῶτες τοῦ κινήματος ψηφίζουν συντεταγμένα. Γι' αὐτὸ ἄλλωστε καὶ δὲν κάνουν προεκλογικὴ ἐκστρατεία ἀτομικὰ οἱ ὑποψήφιοι τοῦ ΚΚΕ. Ἐπίσης τὸ πόσα χρήματα θὰ πάρουν οἱ βουλευτὲς τοῦ ΚΚΕ ὁρίζεται πάλι ἀπὸ τὸ κόμμα.

Ὁ Μιχαλολιάκος βέβαια δὲν ἔχει ἀναπτύξει τέτοιο μηχανισμὸ καὶ ἐπειδὴ ψήφισαν πολλοὶ ἄσχετοι τὴ Χρυσῆ Αὐγή, γι' αὐτὸ καὶ θέλει νὰ ἔχῃ στὴ βουλὴ μόνο τοὺς πιὸ πιστοὺς σὲ αὐτὸν στρατιῶτες ὅπως τὸ ΚΚΕ. Νά ἕνας λόγος λοιπὸν γιὰ τὸν ὁποῖον τὸ ΚΚΕ δὲν ἐπεδίωξε ποτὲ νὰ ἔχἡ ὑψηλότερα ποσοστὰ ἀπὸ τὸ 8%· δὲ θὰ μποροῦσε πλέον νὰ ἐλέγχῃ ἀπολύτως τὸ κονκλάβιο τοῦ κόμματος ποιοί θὰ εἶναι οἱ «ἐκπρόσωποι τοῦ λαοῦ». Σημειωτέον ὅτι τουλάχιστον στὶς φοιτητικὲς ἐκλογὲς αὐτὸ τὸ ὁποῖο προτίθεται νὰ κάνῃ ὁ Μιχαλολιάκος ἰσχύει μὲ τὴν παράταξη του ΚΚΕ, τὴν ΠΚΣ. Ἀνεξάρτητα ἀπὸ τὸ πόσες ψήφους λαμβάνει ὁ κάθε ὑποψήφιος, στὸ ΔΣ τῆς σχολῆς μπαίνουν μόνο αὐτοὶ ποὺ εἶναι οἱ κομματικοὶ καθοδηγητὲς στὴν κάθε σχολή.

Μὲ τὴν εἰσοδο τῆς ἀντιδημοκρατικῆς Χρυσῆς Αὐγῆς στὴ βουλὴ, ἀναπόφευκτο εἶναι νὰ ξεσκεπασθῇ σταδιακὰ καὶ τὸ ἐπίσης βαθειὰ ἀντιδημοκρατικὸ καὶ ἀπαρχαιωμένο ΚΚΕ. Αὐτὸ εἶναι, ἂν μὴ τι ἄλλο, μιὰ πολὺ θετικὴ ἐξέλιξη. Ὅταν μιλοῦσα γιὰ μούμιες στὸ ἄλλο θέμα, δὲν εἶχα καὶ πολὺ ἄδικο...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 14:32, 07-05-12:

Το μπετον επηξε.

Αλλο να εισαι αντικκες,αντικομμουνιστης και αλλο να επικροτεις την εισοδο του φασισμου στη βουλη.
Πηγαιντε πλεξτε κορδελες καλυτερα.
Δεν μπορειτε να εστιασετε στο προβλημα.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:35, 07-05-12:

Δεν είδα πουθενά να τον επικροτεί. Απότι κατάλαβα εγώ, έκανε σύγκριση των δύο άκρων.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:40, 07-05-12:

Ὄντως τὸ ΚΚΕ δὲν τὸ κάνει εὐθέως αὐτό, ἀλλὰ μὴν ξεχνᾷς ὅτι ἔχει ἀναπτύξει ἐδῶ καὶ πολλὰ περισσότερα χρόνια πολὺ ἰσχυρὸ κομματικὸ μηχανισμὸ καὶ τὸ ποιός θὰ βγῇ βουλευτὴς σὲ κάθε περιφέρεια ἔχει ὁρισθεῖ ἐκ τῶν προτέρων ἀπὸ τὸ κόμμα καὶ οἱ κομμουνιστὲς ὡς καλοὶ στρατιῶτες τοῦ κινήματος ψηφίζουν συντεταγμένα. Γι' αὐτὸ ἄλλωστε καὶ δὲν κάνουν προεκλογικὴ ἐκστρατεία ἀτομικὰ οἱ ὑποψήφιοι τοῦ ΚΚΕ. Ἐπίσης τὸ πόσα χρήματα θὰ πάρουν οἱ βουλευτὲς τοῦ ΚΚΕ ὁρίζεται πάλι ἀπὸ τὸ κόμμα.

Γνωριζω μια υποψηφια του ΚΚΕ (και σε περασμενες εκλογες και στις φετινες) και η ιδια μου ειχε πει οτι δεν τους ενδιαφερει ποιοι θα μπουν, αρκει να μπει το ΚΚΕ. Δεν κανουν προσωπικες εξστρατιες γιατι τα ατομα που κατεβενουν δεν κατεβενουν για να παρουν την εδρα στην βουλη, αλλα για να μπει το κομμα ως ενα. Η ιδια κατεβενε επειδη υπηρχε αναγκη για περισσοτερα ατομα στο ψηφοδελτιο απο οτι υπηρχαν (Αν θυμαμε καλα υπηρχαν 5 αντρες και χρειαζοντουσαν απαρετιτος δυο γυναικες λογο του 30%) και ποσος την ενδιεφερε η πολιτικη καριερα, αν ομως ειχε συλεξει τους σχετικους σταυρους και καλουνταν να παει στην βουλη θα το εκανε, δεν θα επελε ουτε η Παριγα ουτε καποιος αλλος το ποιοι θα εκπρωσωπισουν το ΚΚΕ στην βουλη.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 14:50, 07-05-12:

Μὲ τὴν εἰσοδο τῆς ἀντιδημοκρατικῆς Χρυσῆς Αὐγῆς στὴ βουλὴ, ἀναπόφευκτο εἶναι νὰ ξεσκεπασθῇ σταδιακὰ καὶ τὸ ἐπίσης βαθειὰ ἀντιδημοκρατικὸ καὶ ἀπαρχαιωμένο ΚΚΕ. Αὐτὸ εἶναι, ἂν μὴ τι ἄλλο, μιὰ πολὺ θετικὴ ἐξέλιξη.
Οχι.Πουθενα.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:56, 07-05-12:

Ααα καλά! Αυτό το θεωρείς υποστήριξη? Και εγώ είπα πως το μόνο κατά τη δική μου γνώμη θετικό με τη χρυσή αυγή είναι πως θα πουν όχι στο μνημόνιο. Αυτό δε σημαίνει πως τους επικροτώ, βγάζω απλά ένα συμπέρασμα. Σωστό ή λάθος μικρή σημασία έχει.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 15:01, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Γνωριζω μια υποψηφια του ΚΚΕ (και σε περασμενες εκλογες και στις φετινες) και η ιδια μου ειχε πει οτι δεν τους ενδιαφερει ποιοι θα μπουν, αρκει να μπει το ΚΚΕ. Δεν κανουν προσωπικες εξστρατιες γιατι τα ατομα που κατεβενουν δεν κατεβενουν για να παρουν την εδρα στην βουλη, αλλα για να μπει το κομμα ως ενα. Η ιδια κατεβενε επειδη υπηρχε αναγκη για περισσοτερα ατομα στο ψηφοδελτιο απο οτι υπηρχαν (Αν θυμαμε καλα υπηρχαν 5 αντρες και χρειαζοντουσαν απαρετιτος δυο γυναικες λογο του 30%) και ποσος την ενδιεφερε η πολιτικη καριερα, αν ομως ειχε συλεξει τους σχετικους σταυρους και καλουνταν να παει στην βουλη θα το εκανε, δεν θα επελε ουτε η Παριγα ουτε καποιος αλλος το ποιοι θα εκπρωσωπισουν το ΚΚΕ στην βουλη.
Ἐγὼ ἁπλῶς θὰ πῶ ὅτι στὴν Ἀχαΐα γιὰ τὴν ὁποῖα καὶ γνωρίζω, ὁ Ν. Καραθανασόπουλος βγαίνει ἐδῶ καὶ τρεῖς ἐκλογικὲς ἀναμετρήσεις μὲ πολὺ μεγάλη διαφορὰ ἀπὸ τὸν δεύτερο καὶ γνωρίζω ἀπὸ πρῶτο χέρι ἀπὸ φίλους μου ποὺ ἦταν στὸ ΚΚΕ καὶ στὴν ΚΝΕ ὅτι κάθε χρόνο δίνεται γραμμὴ ἀπὸ τὸ κόμμα γιὰ τὸ συγκεκριμένο πρόσωπο ἐνῷ οἱ ὑπόλοιποι λειτουργοῦν ὡς ἁπλοῖ στρατιῶτες. Περιμένετε πάντως· σταδιακὰ θὰ βγοῦν στὴν ἐπιφάνεια ὅλες αὐτὲς οἱ ἀντιδημοκρατικὲς πρακτικὲς τοῦ τοτεμοποιημένου μέχρι πρότινος ΚΚΕ. Ἔχουμε καιρὸ μπροστά μας.

Συγχωρῆστε με πάντως ἂν στὸ θέμα γιὰ τὴ Χρυσῆ Αὐγὴ ἀνοίξαμε κουβέντα γιὰ τὸ ΚΚΕ. Δὲ μοῦ ἀρέσει καθόλου που μπῆκε στὴ βουλὴ ἡ ἀκραία αὐτὴ ὀργάνωση μὲ τὶς ἀποκρυφιστικὲς καταβολές. Ὅταν ὑπάρχουν ὅμως δύο ἀκραῖα καὶ ἀντιδημοκρατικὰ κόμματα στὴ βουλή, τότε εἶναι ἀναπόφευκτο οἱ συγκρίσεις νὰ γίνουν. Καὶ ἡ μὲν Χρυσῆ Αὐγὴ ἁπλῶς θὰ ἀποδεικνύεται σὲ αὐτοὺς οἱ ὁποῖοι βλακωδῶς τὴ στήριξαν πόσο ὠμὰ βίαια καὶ ἀντιδημοκρατικὴ εἶναι καὶ μετὰ θὰ κλαῖνε τὴν ψῆφο τους, τὸ δὲ ΚΚΕ θὰ ξεγυμνωθῇ πλήρως καὶ θὰ φανῇ σὲ ὅλο της τὸ μεγαλεῖο ἡ σταλινικὴ δομή του καὶ νοοτροπία καὶ ἔτσι τὸ ὅποιο λαϊκὸ ἔρεισμα εἶχε μέχρι πρότινος, θὰ ἐκλείψῃ ὁριστικά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πατρεύς : 07-05-12 στις 16:27. Αιτία: διόρθωση λαθῶν
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 15:17, 07-05-12:

με την εισοδο της ΧΑ στην βουλη ολα αλλαζουν

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:23, 07-05-12:

τα ακραια κομματα παντα ειναι απολυταρχικα και στρατιωτικα

σκεφτητε μονο πότε αλλαξε τελευταια φορα αρχηγος του κκε
ουτε εγω θυμαμαι

(και με αυτο το κριτηριο,το πασοκ παντα ηταν πιο κομμουνιστικο κομμα σε οργανωση και σφιχτο -αναφερονται στο κομμα ως η μηχανη,,που βγαζει και γαιδαρο ως προεδρο ή πρωθυπουργο..-και πολυ δυσκολα αλλαζε αρχηγο ή τον αλλαζε με 95% πλειοψηφια,,ενω η ΝΔ βασικα,,εχει αλλαξει 6 και δεν ανοιξε μυτη,,μεσα απο πολλους υποψηφιους..)

η σκληρη απολυταρχικη δομη ενος κομματος το κανει πιο ανθεκτικο στα χρονια,,αλλα πολυ δυσκολα το αφηνει να αλλαξει,,αφου γινεται πετρα η καρδια του και πυρηνας του,,
μη γελιομαστε
ο κομμουνισμος ποτε δεν ηταν δημοκρατια
ολιχαρχια του κομματος ηταν βασικα,,

ξερετε οτι σταλιν ειχε υπογραψει συμφωνο ειρηνης με το συναδελφο χιτλερ,,και απλα μετα χαλασε με την εισβολη..

εθνικο-σοσιαλισμος (nazi δηλαδη),,με σοσιαλισμος-ρωσια πχ- ποσο απεχει?

και αναλογα οργανωνεται και το κκε

απλα λογω ιστορικοτητας καλυπτεται,,και ολοι το χαιδευουν

μην ξεχνουμε οτι προσφατα σε επιχειρηση του κκε μαρτυρησαν οι εργαζομενοι οτι απαγορευοταν ο συνδικαλισμος -του ΠΑΜΕ υποθετω?-
και οι απολυσεις γινονταν αβερτα

και μετα λεμε προοδευτικους τους αριστερους

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 18:08, 07-05-12:

Oops..
Νομίζω ότι..την έχουμε πατήσει άσχημα..

Παράθεση

Irene*

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Irene*
H Irene* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Irene* έγραψε στις 18:40, 07-05-12:

21 έδρες!!Να χαιρόμαστε αυτούς και κυρίως τους ψηφοφόρους τους!!Αφού αυτή είναι η δημοκρατία που θέλουμε ας καμαρώσουμε και τους ναζιστικούς χαιρετισμούς (και όχι μόνο) μέσα στη βουλή!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:41, 07-05-12:

ΕΓΕΡΘΗΤΩ!

Παράθεση

Irene*

Νεοφερμένος

H Irene* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Irene* έγραψε στις 18:52, 07-05-12:

Κι αυτό ήταν μόνο για το "καλό ξεκίνημα"...θα ακολουθήσουν πολύ χειρότερα(δε νομίζω να βγω ψεύτρα,δυστυχώς)

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 18:52, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Irene*
21 έδρες!!Να χαιρόμαστε αυτούς και κυρίως τους ψηφοφόρους τους!!Αφού αυτή είναι η δημοκρατία που θέλουμε ας καμαρώσουμε και τους ναζιστικούς χαιρετισμούς (και όχι μόνο) μέσα στη βουλή!
Οι ψηφοφόροι τους, σε μεγάλο βαθμό (ή τουλάχιστον στο βαθμό της διαφοράς των φετεινών ποσοστών από τα αντίστοιχα προηγούμενα) είναι άνθρωποι που στάθηκαν στα φαινόμενα και όχι στην ουσία, άνθρωποι που είδαν το σήμερα όπως παρουσιάστηκε (ή όχι) από την οργάνωση και δεν έψαξαν το παρελθόν, τα πρόσωπα, τα γεγονότα.
Και τέλος, άνθρωποι που, παραδέρνοντας στα κύματα της κρίσης και των λοιπών προβλημάτων της ελληνικής κοινωνίας και του κράτους και των όποιων επιπτώσεων έχει στη ζωή τους , επιβεβαιώνουν τα μοντέλα που τείνουν να παγιωθούν πλέον σε καιρούς οικονομικής κρίσης η οποία σε μια καταναλωτική κοινωνία όπως η δυτική, γρήγορα μετατρέπεται σε κρίση αξιών και θεσμών.

Δείτε κι αυτό...

Greek election polls are trickling in and one disturbing result is this: The Neo-Nazi 'Golden Dawn' party, whose logo is practically a swastika is likely going to get enough votes to win a few seats in parliament. Nothing is quite confirmed yet, but that's what exit polls show now.
They'll be tiny, but it's still a shock.
And furthermore, the relationship between depression, unemployment, and Nazis repeats again, as this famous chart from SocGen's Dylan Grice confirms.
www.businessinsider.com

UPDATE: It's official. The Neo-Nazi party will take about 22 seats.

Read more: http://www.businessinsider.com/neo-n...#ixzz1uCfklHax

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 18:58, 07-05-12:

Η ιστορία τελικά επαναλαμβάνεται...
Δεν μάθαμε απο τα λάθη του παρελθόντος

Παράθεση

Irene*

Νεοφερμένος

H Irene* έγραψε στις 19:12, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge

Οι ψηφοφόροι τους, σε μεγάλο βαθμό (ή τουλάχιστον στο βαθμό της διαφοράς των φετεινών ποσοστών από τα αντίστοιχα προηγούμενα) είναι άνθρωποι που στάθηκαν στα φαινόμενα και όχι στην ουσία, άνθρωποι που είδαν το σήμερα όπως παρουσιάστηκε (ή όχι) από την οργάνωση και δεν έψαξαν το παρελθόν, τα πρόσωπα, τα γεγονότα.
Και τέλος, άνθρωποι που, παραδέρνοντας στα κύματα της κρίσης και των λοιπών προβλημάτων της ελληνικής κοινωνίας και του κράτους και των όποιων επιπτώσεων έχει στη ζωή τους , επιβεβαιώνουν τα μοντέλα που τείνουν να παγιωθούν πλέον σε καιρούς οικονομικής κρίσης η οποία σε μια καταναλωτική κοινωνία όπως η δυτική, γρήγορα μετατρέπεται σε κρίση αξιών και θεσμών.

Δυστυχώς ξέρω άτομα που ψήφισαν τη ΧΑ μετά από έρευνα!Μάλιστα ακόμα και οι ίδιοι μου έλεγαν:"ξέρουμε ότι είναι ναζιστές,χιτλερικοί αλλά αυτοί μας χρειάζονται!!!!".Ωστόσο και αυτοί που ψήφισαν ΧΑ από άγνοια/αντίδραση δεν έχουν μικρότερο μερίδιο ευθύνης.Κατάφεραν να βάλουν στη βουλή τους χιτλερικούς και θα τους καμαρώνουν σαν υπνωτισμένοι επειδή είναι "διαφορετικοί" από τα δυο μεγάλα κόμματα.
Δεν μπορώ να δω ως δικαιολογία την ανεργία και την κατάθλιψη.Η απελπισία μπορεί να οδηγήσει σε ακραίες λύσεις όχι όμως και σ'αυτές(εκτός αν μιλάμε για ψυχικά ασθενείς)Η ψήφος στην ΧΑ δεν είναι στροφή και αντίδραση.Υπάρχουν άλλα πόσα κόμματα που θα μπορούσαν να ψηφίσουν!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους