Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Ναι
54
73,97%
Όχι
19
26,03%

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giosx
Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 16:29, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από isida!!!
απλως να το βουλώσουν αν τους ειναι ευκολο...
Και γιατί δεν το βουλώνεις εσύ.. εγώ πάντως Χα δεν είμαι, αλλά πιστεύω στη Δημοκρατία, όχι στη Διχτατορία του Προλεταριάτου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 16:32, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Αρχείο: Ο Μιχαλολιάκος και οι καρύδες!

Αρχείο: Ο Κολλάτος και οι ....
Υποβλήθηκε από Ντίνα (επισκέπτης) στις Παρ, 04 Δεκ 2009 - 17:01.
Καλά...Μου θυμίζεις το σκηνοθέτη Δημήτρη Κολάτο, που είδα χθες στο μεσημεριανό Express...'Ολα πήγαιναν καλά μέχρι που εστίασα ("έκανα FOCUS") στη νεκροκεφαλή πίσω του...Κι εγώ δεν θα πλήρωνα 30.000 δραχμές το χρόνο στο οστεοφυλάκιο του δήμου μου με την οικονομική κρίση...Αλλά, όταν μεγαλώνεις ένα μικρό παιδί αυτά τα διακοσμητικά δεν τα κρατάς σ' ένα ωραίο κασελάκι μέχρι να...μεγαλώσει;;; Ρε συ...Πας καλά ή χάνεις λάδια;;;Τον Άλκη μεγαλώνεις ακόμα γαμώ το κέρατό μου;;;ΔΕΝ ΘΑ ΑΦΙΕΡΩΝΑ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΥΤΙΣΜΟ;;;Σ' εγκατέλειψε η αλλοδαπή με το παιδί;;;Φίλε, πόσους αιώνες θα μας δουλεύεις ακόμα;;;Στις ταινίες σου υποτίθεται μας κορόιδευαν οι παπάδες...Ο παπαπρόθυμος, ο παπαάνθιμος κι ο ΠαπαΦουσταμπλούζα...
Υποβλήθηκε από Ντίνα (επισκέπτης) στις Παρ, 04 Δεκ 2009 - 17:25.
Ρε συ...Το 2012 θα γίνει η συντέλεια του κόσμου ή θα ξαναγυρίσει ταινία ο πατέρας Κολάττος; Ποια Mary and the Boy και ποιος Αλέξανδρος Βούλγαρης;;; Μαμάκαααα...Δεν υπάρχει αυτιστικός που δεν θα είχε γιατρευτεί μέσα στην ενδεκαετία της ηλεκτρονικής παρενόχλησης από τα σκουπίδια του Αλαφ...ζέικου... ...Ο...Αλέξανδρος Βούλγαρης βγήκε..."κουνημένη γεύση"γιατί γεννήθηκε ανήμερα του μεγάλου σεισμού της Αθήνας το 1981;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:33, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από giosx
Και γιατί δεν το βουλώνεις εσύ.. εγώ πάντως Χα δεν είμαι, αλλά πιστεύω στη Δημοκρατία, όχι στη Διχτατορία του Προλεταριάτου.
το αποκορύφωμα όλων

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 16:37, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
το αποκορύφωμα όλων
Ρε γμτ, με τη σειρά σας στέλνουν;; έναν-έναν. Είμαι ένας φτωχός και μόνος Ελληνας απέναντι στα Ζόμπι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 16:37, 07-06-12:

Αγγελε ελα πες την αληθεια το χαρηκες καταβαθος

32 χρονων ρε εσυ Κασιδιαρη και 60 η Κανελλη. Θα μπορουσε να ειναι η μανα σου (ή την χτυπας και αυτη?)

Ριχνεις το νερο στην Δουρου (τιμη της που δεν αντεδρασε) και μετα ριχνει 3 χαστουκια στην Κανελλη επειδη σου πεταξε εναν Ριζοσπαστη. Μιλαμε η συγκριση ειναι τερατωδης

Και μενα αφου χτυπησες και αλλα δυο ατομα το εσκασες στα χωραφια σαν καλος αντρας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 16:40, 07-06-12:

εεεεεε ΟΧΙ και να το βουλώσουμε κυριε μου..καλα εχω ριξει πολυ γελιο σμρ..
μιλησε κανεις για δικτατορια προλεταριατου? μαλιστα δηλωσα ανωθεν αν ενθυμουμαι ορθως οτι δεν συμμεριζομαι το κκε...αλλα ποιος με ακουει

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 16:43, 07-06-12:

Τι?Δεν συμφωνεις με την Χρυση Αυγη?

Ντουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυουουουουουουουουουου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:11, 07-06-12:

Τελικα οι προκλησεις απαντωνται μονο επιλεκτικα μαλλον

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 17:19, 07-06-12:

Πολύ άσχημη εντύπωση προκάλεσε η στάση του Προκόπη Παυλόπουλου κατά τη διάρκεια της επίθεσης του Ηλία Κασιδιάρη κατά της Λιάνας Κανέλλη και της Ρένας Δούρου, αφού ο κ. Παυλόπουλος δεν σηκώθηκε καν από την καρέκλα του και παρακολουθούσε ατάραχος σαν Βούδας.

Πριν από λίγο, ο Προκόπης Παυλόπουλος έβαλε τα πράγματα στη θέση τους, κάνοντας την εξής δήλωση: «Δεν σηκώθηκα από την καρέκλα μου όταν ο Κασιδιάρης επιτέθηκε με μπουνιές στην Λιάνα Κανέλλη, γιατί δεν μπορώ να ελέγξω τη δύναμή μου και φοβήθηκα πως, αν σηκωνόμουν όρθιος, θα τον σκότωνα» http://pitsirikos.net

Γελάνε και τα τσιμέντα Πάκη...!!!!

ΠΗΓΗ: Δήλωση Προκόπη Παυλόπουλου:”Αν σηκωνόμουν όρθιος, θα τον σκότωνα”...!!! Το ανέκδοτο της ημέρας!!! http://thesecretrealtruth.blogspot.c...#ixzz1x7Y9s5qU

Ναι εννοειται, κι εμεις αυτο σκεφτηκαμε!
Μαλλον χιουμορ του blogger ειναι τελικα, γιατι ο Παυλοπουλος λεει πως δεν εκανε ποτε αυτη τη δηλωση!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 17:30, 07-06-12:

Ναι,είναι σα τη θάλασσα ο Πάκης...γαλήνιος στην όψη,στο πάτο της ψυχής του όμως,παλεύουν θηριώδη ρεύματα.

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 17:34, 07-06-12:

Επίσης και εδώ γίνεται ένας πανικός με το βιντεάκι του ξυλοδαρμού της Κανέλη και του μπουγέλου της Δούρου από τον τζάμπα μάγκα και καραφασισταριό της νούλας.Όλα τα Βρετανικά ΜΜΕ στα top story το έχουν.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 17:49, 07-06-12:

Αφιερωμενο στον Παυλοπουλο:

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 17:55, 07-06-12:

Τον είχανε λέει κλειδωμένο σε μια πόρτα και τον συγκρατούσαν δύο...παρ'όλα αυτά έσπασε την πόρτα,ακινητοποίησε τους άλλους δύο που τον συγκρατούσαν στο δωμάτιο και δραπέτευσε,αφού έδειρε κι όλους τους δημοσιογράφους που βρέθηκαν μπροστά του!

Ποιος είναι,ο Σαμψών;;;!!!

Εντάξει είναι φασίστας το ξέρουμε,αλλά το ξεφτιλίσατε το θέμα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 18:03, 07-06-12:

" Η Λιάνα έφταιγε! Τον χτύπησε με Ριζοσπάστη! Είναι δυνατόν; Σαν να πετάς αγιασμό σε Βρυκόλακα!"

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thalalla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη thalalla
H thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H thalalla έγραψε στις 18:55, 07-06-12:

Αυτή και μόνο είναι η ρίζα από όπου ξεπετιέται ένας τύραννος: όταν εμφανίζεται για πρώτη φορά είναι ο προστάτης.
Πλάτων, 427-347 π.Χ., Φιλόσοφος

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 19:15, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Τον είχανε λέει κλειδωμένο σε μια πόρτα και τον συγκρατούσαν δύο...παρ'όλα αυτά έσπασε την πόρτα,ακινητοποίησε τους άλλους δύο που τον συγκρατούσαν στο δωμάτιο και δραπέτευσε,αφού έδειρε κι όλους τους δημοσιογράφους που βρέθηκαν μπροστά του!

Ποιος είναι,ο Σαμψών;;;!!!
Εγώ ξέρω ότι πολλά κορίτσια έχουν ερεθιστεί με αυτό το αγρίμι!

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 19:17, 07-06-12:

Με τα καινουρια δεδομενα.. (http://www.e-steki.gr/showthread.php?t=105922)
ΠΟΤΕΣ!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 19:41, 07-06-12:

Ελα μωρε, στην ιδια οικοδομη θα μενουν!
Φανταζεσαι να εχεις γειτονα τον Κασιδιαρη;

Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 966 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 19:48, 07-06-12:

Φασιστες κουφαλες ερχονται κρεμαλες

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 20:12, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Φανταζεσαι να εχεις γειτονα τον Κασιδιαρη;
Εγώ θα ήθελα να έχω ένα τέτοιο αρσενικό έναν τέτοιο άνδρα για γείτονα..

Ελάτε τώρα κορίτσια..Και ποια δεν θα τον ήθελε.. Αυτό το brutal που έβγαλε σήμερα απο μέσα του με ξάναψε..
Tρελένομαι γι'αυτόν!!
Αυτός θα καθάριζε για μένα..Όταν θα μάλωνα με την φίλη μου, όταν θα πιανόμουν απο τα μαλλία με την Κυρία που ήθελε το ενοίκιο εγώ θα τον φώναζα και αυτός.. θα έφερνε άλλους 100 και θα ....
Τον θέλω τρελά..και δεν είμαι η μόνη...

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 20:18, 07-06-12:

Από το πρωί της 7ης Ιουνίου το μόνο θέμα που παίζεται σε όλο το Internet και τα κανάλια είναι το συγκεκριμένο περιστατικό.

Θα το σχολιάσω και αυτό, προτού καταλήξω στην ουσία. Θα σχολιάσω όμως εκτενέστατα, όπως αρμόζει σε ένα τέτοιο θέμα κι όχι απλά "δείχνοντας" ότι είμαι και καλά υπέρμαχος της δημοκρατίας, κατακρίνοντας το περιστατικό, όπως έχουν ήδη κάνει οι περισσότεροι. Όποιος βαριέται, ας μην μπει στον κόπο, ας βάλει ένα status στο facebook να ενδυναμώσει τα δημοκρατικά του ένστικτα, να πάρει και 20 like να ηρεμήσει.

Για να προλάβω τους κακοπροαίρετους, όχι, δεν ψηφίζω χ.α. ούτε δικαιολογώ τις βιαιοπραγίες τους και του κασιδιάρη (ντάξει rempeske, μην χύσεις κανά δάκρυ). Αντιθέτως στις προηγούμενες εκλογές έχω αποτρέψει γνωστούς από το να ψηφίσουν χ.α., λέγοντας τους ότι αργά ή γρήγορα θα το μετανιώσουν. Tι να κάνω, ξεκαθαρίζω την θέση μου γιατί τα trolls παραμονεύουν...

Από την μια μεριά έχουμε τον Κασιδιάρη. Έχει κατηγορηθεί για διάφορα αδικήματα, που δεν ξέρω αν ισχύουν, αλλά ακόμα και τις κακές γλώσσες να μην πιστεύαμε ότι συνεργάζεται με συμμορίες και τα σχετικά, από την φάτσα και μόνο κατανοείς για τι πράμα μιλάμε. Ιδίως αυτό που φέρεται να είπε μετά "Αρχηγέ φέρε 100 άτομα, γιατί έχω πρόβλημα" μου θυμίζει κάτι συμμορίες Αλβανών που κάνουν το ίδιο για να ξεκαθαρίσουν (το χα ζήσει παλιότερα που υπήρξε διαπληκτισμός για ένα σκούντηγμα με δυο Αλβανάκια και μας έφεραν ολόκληρα τα Τύραννα - γύρω στα 20 άτομα- να μας πλακώσουν και να μας πάρουν στο κυνήγι), με την διαφορά ότι αυτοί θα ήταν «Έλληνες» κάγκουρες.

Από την άλλη μεριά έχουμε την Κανέλλη. Μερικές φορές μιλάει σωστά, ίσως είναι η μόνη συμπαθής από το ΚΚΕ αλλά αποτελεί γεγονός το ότι η Κανέλλη δεν αφήνει κανέναν να μιλήσει και όλο διακόπτει (όπως ο Μπουμπούκος, απλά σε θηλυκή έκδοση και με αριστερή ιδεολογία). Το ίδιο έκανε και σήμερα, βλέποντας μερικά λεπτά πριν το βίντεο όπου δεν τον άφηνε να πει μια κουβέντα ολοκληρωμένη και όλο τον προσέβαλε και τον διέκοπτε. Αλγεινή εντύπωση μου προκάλεσε επίσης το γεγονός ότι λίγα λεπτά πριν το ξύλο η Λιάνα κατέκρινε όσους έχουμε πει το σύνθημα "να καεί, να καεί το μπουρδέλο η βουλή" και υπεραμύνθηκε των ΚΝΑΤ, θεωρώντας λογικό να προστατεύουν αυτά την βουλή! Μα τι ειρωνεία, αυτή που θέλουν να φέρουν τον κομμουνισμό και να καταργήσουν τα κόμματα επειδή είναι ταξικά -δήλωση της Αλέκας στο τι θα έκανε αν έβγαινε ποτέ κυβέρνηση- (άρα και την βουλή), τώρα υπαραμύνονται του "ναού της δημοκρατίας". Αριστερός από την Εκάλη το παίζω κι εγώ άνετα.

Για την Δούρου, δεν την ξέρω την κοπέλα να εκφέρω άποψη. Ακούγονται διάφορα για αυτήν, αλλά η αντίδρασή της ήταν η καλύτερη και η πιο ήρεμη εκεί μέσα. Και η μήνυση, δικαίωμά της.
Καλά, για τον μπούλη τον Προκόπη με τον φασιστικό νόμο του μπόνους των 50 εδρών σχολίασε η thermopiles πιο πάνω, παίζει και να κατουρήθηκε. Όχι, για να μην ξεχνάμε και τους υπόλοιπους φασίστες...

Το πλέον λυπηρό βέβαια είναι πως η αντίδραση του Τατσόπουλου στην internetική εκπομπή Focus δεν σχολιάστηκε παρά ελάχιστα από τα μέσα. Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, εξοργισμένος (και με το δίκιο του, δεν αντιλέγω) από τους χαρακτηρισμούς που του απέδιδε ο Σταυρίδης αντέδρασε και αυτός αυθόρμητα και βιαιοπράγησε κατά του πρώην στελέχους της Δράσης (νυν της νδ νομίζω), αρπάζοντας και χτυπώντας το χέρι του στο τραπέζι και όχι μόνο, συν τις αμέτρητες βωμολοχίες του. Τον δικαιολογώ, κι εγώ ίσως να έκανα το ίδιο, όμως, δεν παύει να αποτελεί χειροδικία, όπως και αυτή του Κασιδιάρη. Τώρα το "δεν βαράμε γυναίκες, μόνο άντρες", είναι ρατσιστικό για τις γυναίκες, οπότε θεωρώ τα περιστατικά παρόμοια, με την διαφορά ότι το ένα το κάνανε γαργάρα, το άλλο θα μας το προβάλλουν για αρκετό καιρό. Ο Τατσόπουλος μάλιστα είχε παρόμοιο περιστατικό και εναντίον μιας γυναίκας σε άλλη εκπομπή, όπου της έπαιξε τον νταή χτυπώντας το χέρι στο τραπέζι και χύνοντας και αυτός ένα ποτήρι νερό (στο τραπέζι, όχι πάνω της ). Τα βίντεο στο link πιο πάνω.

Το ακόμα πιο τραγικό είναι το ποιοι σχολιάζουν το γεγονός!!! Φερεντίνο αγόρι μου, ακόμα έξω είσαι εσύ; Τι έγινε; Πώς πάνε τα deals; Όχι τα τηλεπαιχνίδια, τα άλλα deals, με τα «ενισχυμένα εισιτήρια». Ζούμε στην χώρα που ο dealer ναρκωτικών όχι μόνο δεν είναι μέσα αλλά έχει το θράσος να ασκεί και κριτική κατά του φασισμού!

Και έρχομαι στην ουσία. Ακόμα συζητάμε αυτό και δεν συζητάμε κάτι άλλο που έχει στιγματίσει την σημερινή ημέρα.
Πολίτης πυροβόλησε και σκότωσε ληστή

Όλον τον κόσμο δεν τον αφορά το ότι ένας φοιτητής Ιατρικής πυροβόλησε αυτόν που έβαλε μαχαίρι στον λαιμό της μάνας του, ζητώντας εκδίκηση και αγανακτισμένος από την ανεξέλεγκτη δράση των εγκληματιών, παίρνοντας τον νόμο στα χέρια του και πλέον, όπως ο ίδιος δηλώνει δεν θα μπορέσει να το βγάλει ποτέ από το μυαλό του ότι αναγκάστηκε να γίνει δολοφόνος. Αλήθεια, εσείς πώς θα αντιδρούσατε αν αυτός που είχε βάλει μαχαίρι στον λαιμό της μάνας σας πέρναγε πάλι βόλτα από την γειτονιά να σας ΞΑΝΑληστέψει, αφού η αστυνομία έχει επωμιστεί την προστασία των βουλευτών και όχι του κόσμου και είναι απούσα;
Τις προάλλες του αλλουνού του κλέβανε το αμάξι και κατέβηκε στην πιλοτή να δει τι συμβαίνει και τον καθάρισαν κι αυτόν.
Ποιο βρίσκετε πιο ενδιαφέρον θέμα συζήτησης; Το τι θα γίνει με την ασφάλειά μας ή το πόσο πολύ φαίνεται η μελανιά της Λιάνας;

Ούτε με το ότι ξεψύχησε ο άντρας που πυροβολήθηκε στο καφενείο του χωριού που λήστεψαν χθες δύο Αλβανοί κακοποιοί.

Ούτε φυσικά οι νέες αυτοκτονίες που πλέον αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο.

Δεν έχουμε φάρμακα, υποψήφιοι βουλευτές κλαίνε στην κάμερα και από κάτω οι άλλοι σχολιάζουν ότι κόμματα καπηλεύονται τις ψήφους που θα χάσει τώρα η χ.α. επειδή ο συγκεκριμένος ήταν υποψήφιος του Καμμένου. Αυτό θα πει βλέπω το δέντρο και χάνω το δάσος, δημιουργώ μίσος και σπέρνω διχόνοια στον λαό, οδηγώντας τον σε νέο εμφύλιο, έχοντας μέσα στην βουλή την άκρα αριστερά και την άκρα δεξιά, που κανονικά θα έπρεπε να ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Αλλά όταν έχεις την άκρα αριστερά, είσαι αναγκασμένος να δεχτείς και την άκρα δεξιά.

Διάβασα το εξής σχόλιο από τον τρελογιατρό τον Αντωνίου (δεν έχω σκοπό να αναφερθώ στο ποιόν του, θέλω μόνο να κρατήσω το συγκεκριμένο σχόλιό του):

Όταν αναρτήθηκε προχθές η είδηση για μία ακόμα αυτοκτονία ενός 'Ελληνα, λόγω της βίας της κρίσης και της φτώχειας στην χώρα μας ασκούμενη από τους προδότες, ΚΑΝΕΙΣ σας δεν εξεγέρθηκε και δεν σχολίασε με τόσο πάθος, όσο τώρα ένα χαστούκι και ποτήρι νερό εναντίον της ενσάρκωσης του life style, των image makers, και των στυλιστικών πρωτοτυπιών στην χώρα των αυτοκτονιών και της αλαζονείας του τίποτα!!
Ρωτώ:
- Ποιοι είναι οι ηθικοί αυτουργοί της εισόδου της χ.α. στην βουλή; Το πασοκ και η νδ δεν είναι;
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και η δήλωση του Λοβέρδου ότι οι άνθρωποι δεν πεθαίνουν κιόλας; Του υπουργού υγείας που αντί να ασχοληθεί με το σύστημα υγείας το οποίο το ΔΙΕΛΥΣΕ και οδηγεί σε θάνατο χιλιάδες ανθρώπους, έγραφε στο blog του για το πόσο καλή μπάλα έπαιξε ο γάβρος;
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και οι πολιτικές των φασιστών με τα δημοκρατικά προσωπεία που οδηγούν καθημερινά πλήθος κόσμου σε αυτοκτονία και σε κατάντια;
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και οι χειροδικίες απέναντι σε άλλους υποψηφίους της χ.α. από αριστεροαναρχικούς; Γιατί το ξύλο εναντίον φασιστών δικαιολογείται, θα πουν κάποιοι. Σωστά. Γιατί όμως να μην δικαιολογείται τότε και το ξύλο εναντίον των νοσταλγών του Στάλιν; Μήπως τον νοσταλγείτε κι εσείς;
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και το να πετάς γυάλινο τασάκι σε συνδικαλιστή, ενώ πριν καταδικάζεις την ενέργεια του Κασιδιάρη; Ειρωνεία ή υποκρισία; Όταν οι τραμπούκοι είναι αριστερούληδες κανείς δεν μιλάει για "φασισμό" και δεν καταδικάζει...
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και το χρησιμοποιεί τα παιδιά σε προεκλογικό σποτ το κόμμα το οποίο θάβει το μέλλον τους; Πόσο δε μάλλον όταν παρόμοιο βίντεο έχει χρησιμοποιηθεί από την Αργεντινή για να δείξει πόσο κακό προκάλεσε το ΔΝΤ στην χώρα!

Ξεκαθαρείστε μας λίγο, πώς ορίζεται ο φασισμός για εσάς;

Θα παραθέσω μερικά ακόμα σχόλια για προβληματισμό από χρήστες του internet σε διάφορα ειδησεογραφικά sites:

βλέποντας το σημερινό σκηνικό στην εκπομπή του Παπαδάκη εκ πρώτης ταράχτηκα.. στην πορεία γέλασα.. και τέλος προβληματίστηκα.
προσπαθούσα να βρω μια λογική στην όλη αντιμετώπιση.
διαβάζοντας στα διάφορα μπλογκς για το συγκεκριμένο συμβάν.. ακούγοντας το ραδιόφωνο.. και διαβάζοντας τις απόψεις και τις αντιδράσεις που ήταν απαρτισμένες σε κάθε σελίδα του διαδικτύου.. έκανα στον εαυτό μου το εξής εύλογο ερώτημα..
ΓΙΑΤΙ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΡΟΕΒΗ ΣΕ ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΑ ΔΗΜΟΣΙΩΣ?
οι συνήθεις απαντήσεις που πήρα μέσο αυτών που διάβαζα είναι ότι είναι φασίστας .. γυαλίζει το μάτι του.. είναι οξύθυμος.τον προκάλεσαν.. τον πρόσβαλαν.. και πολλές άλλες γλυκανάλατες δικαιολογίες που όμως δεν δικαιολογούν την συμπεριφορά ενός ανθρώπου που εκπροσωπεί ένα κόμμα που του δίνεται η δυνατότητα από τον λαό να μπορεί να έχει πολιτικό λόγο για μεγάλο χρονικό διάστημα λίγο πριν τις εκλογές...
εμένα όλο αυτό με πονήρεψε. ως προς το ότι εφόσον η συγκεκριμένη αντίδραση δεν είχε κάτι να προσφέρει στην ΧΑ..... (το μονό που πρόσφερε ήταν να την κατακρίνουν) μήπως αποσκοπούσε σε πολιτικά κέρδη άλλων κομμάτων με την συνοχή της ΧΑ?
αυτός ο προβληματισμός μου ο οποίος ξεκίνησε δειλά από την 7η Μαΐου στην συνέντευξη τύπου με το εγερθώ που εκ πρώτης σκέφτηκα . οκ είναι γραφικοί. μήπως τελικά δεν είναι τόσο γραφικοί όσο μας αφήνουν να πιστεύουμε? μήπως είναι κατευθυνόμενοι από άλλες πολιτικές δυνάμεις που ξαφνικά έχασαν την γη κάτω από τα ποδιά τους..?
άλλος ένας προβληματισμός. ανεξαρτήτου τι κόμμα εκπροσωπείς
ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ , (από το makeleio.gr)

Νωρίς το πρωί η κυρία Ρένα Δούρου με την κυρία Λιάνα Κανέλλη καθύβριζαν με σκαιότατο τρόπο, επί πολλά λεπτά, προκαλούσαν και ειρωνεύονταν με ακόμα πιο απαράδεκτο ύφος και χαρακτηρισμούς έναν άνθρωπο(ότι και να είναι αυτός)που βρίσκεται εκ προοιμίου σε δεινή θέση και κινδυνεύει να πάει φυλακή για τον απλούστατο λόγο ότι είναι κατηγορούμενος για συνέργεια σε ληστεία και δικάζεται σε 4 μέρες. Όταν κάποιος είναι κατηγορούμενος, πρέπει, επειδή το λέει η ποινική δικονομία(και όχι οι άγραφοι τηλεοτπικοί νόμοι που κάποιοι τους έχουν γράψει εδώ και χρόνια)να σέβεσαι όχι τον ίδιο αλλά τη θέση του. Ο τηλεπαρουσιαστής της εκπομπής που δεν μας έχει πείσει τόσα χρόνια για το αμερόληπτο της συμπεριφοράς του πιθανόν να εκλέγχεται ότι παγίδεψε ένα ανήμερο θηρίο(ο χαρακτηρισμός δεν ανήκει σε μας)στο "κλουβί με τους τρελούς". Σε ένα τηλεοπτικό πλατό με φώτα και κάμερες που ως γνωστόν ερεθίζουν και διεγείρουν το νευρικό σύστημα. Πιστέψτε μας είναι παρατηρημένο. Ο δεχόμενος επίθεση βουλευτής προ της διάλυσης της Βουλής, αντέδρασε όπως αντιδρά ένα θεριό(ειδικά εαν είναι "εκπαιδευμένο")και έχει ανάλογα σωματικά και ψυχικά χαρακτηριστικά. Έβγαλε τα δόντια του κι όποιον πάρει ο Χάρος. Η ενέργεια "χτυπάω γυναίκα" για να πάρω το αίμα μου πίσω και την χαμένη και πληγωμένη τιμή ανήκει σε σκηνές από την "Στέλλα" και τα μεταπολεμικά μπαρ της Τρούμπας και δεν ταιριάζει σε πολιτισμένα(τρόπος του λέγειν)κοινωνικά πηγαδάκια. Όταν μάλιστα ο σφαλιαρίζων και όχι γρονθοκοπών έχει και πολιτική ιδιότητα, τότε το αμάρτημα είναι διπλό. Οι υπόλοιπες καταδίκες δεν μας αφορούν. Προέρχονται από πολιτικούς φελλούς που ενώπιον μιας εκλογικής διαδικασίας που έρχεται πωλούν εμπόρευμα για να διασώσουν το σαρκίον τους.

Ο Ηλίας Κασιδιάρης πρέπει να παραδοθεί, μας λένε έγκριτοι δημοσιογράφοι της αρπαχτής. Μάλιστα. Πρώτα όμως πριν το γράψουν θα έπρεπε να το γράψουν για τον εαυτό τους κοιτάζοντας το πρόσωπο τους στον καθρέφτη κάθε πρωί. Για όλα τα ανομήματα τους πριν βγουν να κρίνουν τα "θεριά" που ακονίζουν τα δόντια τους και για την ελεεινή τους πάρτη. Γιατί τα "θεριά" έχουν κανόνες που πιθανόν δεν διδάσκονται στις βίλες των αρπακτικών των ΜΜΕ.

Στην Παιανία, ένας νεαρός φοιτητής κτηνιατρικής, ο Νίκος Δάβαρης, σκότωσε τον ληστή που μπήκε στο σπίτι του. Η αστυνομία των Χρυσοχοίδη, Οικονόμου και όλων των σφουγγοκωλαριών τους, απούσα. Κατάβρεχε το γκαζόν έξω από το Τμήμα της Παιανίας, το μεσημέρι με λάστιχο 3 μέτρα. Γι αυτό την θέλουνε και όχι για να κηνυγά τους κλέφτες στην πολυπολιτισμική κοινωνία που λένε ότι επαγγέλλεται ο Συριζα του Τσίπρα. Εαν ο φοιτητής προφυλακιστεί τα "θεριά" θα γίνουν δύο σε μια μέρα. Και όλοι οι υπολοιποι που θα μιμηθούν τα "θεριά".

Στην Χαλκίδα, ληστές με κουκούλες, άρπαξαν 15 χρονο μαθητή και ζητούν όχι λύτρα αλλά τις τραπεζικές καταθέσεις των πελατών του τραπεζικού διεθυντή πατέρα του απαχθέντος!

Αυτή είναι η κοινωνία των "λύκων" που επί 50 χρόνια δημιουργούσαν σαν Φρανκεστάιν, οι Καραμανλήδες, οι Μητσοτάκηδες, οι Σαμαράδες, οι Κανελλόπουλοι, οι Παπανδρέιδες και όλα τα άλλα πολιτικά αληταριά, ρουφώντας το αίμα του λαού σε χώρα υπό κατοχή.

Πηγαίνετε τώρα, εσείς τα ίδια αληταριά, να τους μαζέψετε. Δυστυχώς εμείς δεν θα σας βοηθήσουμε να σωθείτε από τα δόντια τους. Και να σας δούμε να σας κατασπαράζουν θα ενεργήσουμε σαν τον βοσκό με τους λύκους και τα πρόβατα. Είστε μόνοι σας και είμαστε πολλοί. Δεν είστε ούτε άξιοι για τη λύπηση μας. Και αυτό θα φανεί στις 17 Ιουνίου.

΄Άντε Καληνύχτα και να προσέχετε...
Μολις ο Ευθυμιου και η Δουρου ποτιστουν και φαει ενα χαστουκι η Κανελη καταλυεται η Δημοκρατια!!!

Το μπουμπουκο οταν τον μπουγελωσαν γελαγατε. Οσους εχουν δειρει οι αριστεροι/αναρχικοί το κανατε γαργαρα.
Και μου έρχεται ο γιος του πρώην πασόκου βολευτή Καρύδη, που μάλιστα είχε κατηγορηθεί ότι έβαζε ψήφους στον μπαμπάκα, αλλά αυτός ποτέ δεν δικάστηκε, να μου πει για τον φασισμό! Ποιος?! Αυτός που τον έβαλε μέσα στην βουλή... Αυτός που πούλησε την χώρα, αυτός που γιγάντωσε τα υπαρκτά προβλήματα τα οποία καπηλεύεται τώρα η χ.α., αυτός που νομιμοποίησε το ξύλο των Ελλήνων ειρηνικών διαδηλωτών, μου μυξοκλαίγεται και το παίζει και δημοκράτης, αυτός που παραδίδει την χώρα στους Γερμανούς..!
Και όλοι οι άλλοι προδότες που συνεχίζουν να τους στηρίζουν...

Μην ξεχνάτε ότι τους ανθρώπους τους απασχολεί πρωτίστως το «φαίνεσθαι» και όχι το «είναι». Ενώ όλοι ξέρουν ότι φασίστες είναι και οι περισσότεροι από τους άλλους πολιτικούς, εκεί που θα βγάλουν την χολή τους είναι σε αυτούς που θα το δείξουν και δεν θα φορέσουν την μάσκα του δημοκράτη.
Ακόμα θα μπορούσα να γράφω ώρες με αφορμή το συγκεκριμένο, αλλά επειδή ήδη θα κουράστηκαν όσοι μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν σταματώ εδώ.

Καταλήγω, λοιπόν, υπενθυμίζοντας μία από τις δέκα τεχνικές για την χειραγώγηση της κοινής γνώμης από τον Νοάμ Τσόμσκι:
1. Η τεχνική της διασκέδασης

Πρωταρχικό στοιχείο του κοινωνικού ελέγχου, η τεχνική της διασκέδασης συνίσταται στη στροφή της προσοχής του κοινού από τα σημαντικά προβλήματα και από τις μεταλλαγές που αποφασίστηκαν από τις πολιτικές και οικονομικές ελίτ, δι’ενός αδιάκοπου καταιγισμού διασκεδαστικών και ασήμαντων λεπτομερειών. Η τεχνική της διασκέδασης είναι επίσης απαραίτητη για να αποτραπεί το κοινό από το να ενδιαφερθεί για ουσιαστικές πληροφορίες στους τομείς της επιστήμης, της οικονομία, της ψυχολογίας, της νευροβιολογίας και της κυβερνητικής. «Κρατήστε αποπροσανατολισμένη την προσοχή του κοινού, μακριά από τα αληθινά κοινωνικά προβλήματα, αιχμαλωτισμένη σε θέματα χωρίς καμιά πραγματική σημασία. Κρατήστε το κοινό απασχολημένο, απασχολημένο, απασχολημένο, χωρίς χρόνο για να σκέφτεται· να επιστρέφει κανονικά στη φάρμα με τα άλλα ζώα». Απόσπασμα από το Όπλα με σιγαστήρα για ήσυχους πολέμους.

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 20:19, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρίτα!!

Ελάτε τώρα κορίτσια..Και ποια δεν θα τον ήθελε.. Αυτό το brutal που έβγαλε σήμερα απο μέσα του με ξάναψε..
Tρελένομαι γι'αυτόν!!
Αυτός θα καθάριζε για μένα..Όταν θα μάλωνα με την φίλη μου, όταν θα πιανόμουν απο τα μαλλία με την Κυρία που ήθελε το ενοίκιο εγώ θα τον φώναζα και αυτός.. θα έφερνε άλλους 100 και θα ....
Slut!...

Παράθεση

Αρίκος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αρίκος
Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Αρίκος έγραψε στις 20:24, 07-06-12:

Αν και λίγο άσχετο: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι συνδέετε την αντίδραση του κασιδιάρη με την πολιτική του κόμματος που εκπροσωπεί.Δεν είμαι χρυσή αυγή, γνωρίζω οτι είναι ναζιστικό κόμμα, αλλά παντού ακούω για φασισμό και διάφορες άλλες παπαριές σχετικά με το σημερινό συμβάν.Δηλαδή αν π.χ. ο Γκλέτσος (που όλοι ξέρουμε πόσο οξύθυμος είναι) αντιδρούσε ανάλογα θα έλεγε κανείς για το κόμμα του ? Ο Κασιδιάρης φέρθηκε άσχημα. Κρίμα πάντως, περίμενα μια συζήτηση μεταξύ του ίδιου και της κανέλλης γιατί ο κασιδιάρης φαινόταν ετοιμόλογος.Βέβαια, η κατάληξη δεν ήταν αυτή που περίμενα. Πιστεύω και πως ο ίδιος το μετάνιωσε και εδώ που τα λέμε πάνω στα νεύρα μας δεν ξέρουμε τι κάνουμε...Αλλα ρε παιδιά τον είχανε στήσει στον τοίχο τον άνθρωπο.Με την κανέλλη εντάξει μια έντονη συζήτηση είχανε, ο κασιδιάρης τα είχε πάρει εκείνη την ώρα, όμως η Δούρου τί πετάγεται και λέει: <<Αναβολή πήρες? >>?Τον προσέβαλε σε προσωπικό επίπεδο γιατί ο Κασιδιάρης δικάζονταν σήμερα(νομίζω) για μια ληστεία που κατηγορείται. Πολλά ήθελε ο άνθρωπος για να τα πάρει.Δεν έπρεπε να αντιδράσει έτσι και όλοι γνωρίζουμε οτι όταν κάποιος βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση ούτε καν τον αγγίζεις.Δυστυχώς, οι της Χρυσής Αυγής, δεν είναι έτοιμοι για τέτοιου είδους συζητήσεις, δεν είναι προετοιμασμένοι απέναντι στους <<επαγγελματίες>> της λεκτικής βίας.

Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 20:55, 07-06-12:

Απορώ, την έβλεπε κανείς την εκπομπή απ'την αρχή? Βγάζετε όλοι συμπεράσματα απ' το βιντεάκι που προβάλουν τα "Δημοκρατικά" Μ.Μ.Ε. μας? (Μέσα Μαζικού Εμετού). ο άνθρωπος ξεκίνησε ΣΥΖΗΤΗΣΗ για τα πετρέλαια του Αιγαίου και την ΑΟΖ, και απ'την μία η Δούρου τον σύγχαιρε ειρωνικά για την αναβολή δίκης που πήρε (ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΑΜΩ. ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ ΔΗΛΑΔΗ?) και απ'την άλλη η Κανέλλη δεν τον άφηνε να μιλήσει και τον αποκάλεσε φασιστο"κατι". (-μουτρο νομίζω). Όταν η Δούρου δέχθηκε το νερό ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ...ΓΕΛΑΕΙ ! ! !
Ένα ΜΟΝΟ πράγμα σημαίνει αυτό. Πέτυχε τον σκοπό της. Και ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ.
ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ. ΟΠΩΣ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΚΤΛ. Αυτό που πολλοί ΑΓΝΟΟΥΝ.
Άλλο ο κομμουνισμός σαν δόγμα-θεωρία κ άλλο πως υλοποιήθηκε στις πρώην ''σοσιαλιστικές'' χώρες.
Να τον εφαρμόσει η ελλάδα;;; διότι όλοι οι άλλοι λαοί ήταν τόσο μαλάκες και μόνο οι έλληνες αριστεροί έχουν το προνόμιο να ερμηνεύουν τον Μάρξ... και ανα 30 χρόνια να αναλαμβάνει την ηγεσία της ελλάδας και διαφορετικό ελληνικό αριστερό γκρουπούσκουλο, διότι οι υπόλοιποι ισχυρίζονται οτι δεν εφαρμόστηκε σωστά ο σοσσιαλισμός...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 22:05, 07-06-12:

καλα ...ηλίθια ειναι ολα αυτα τα κοριτσακια..δε σκεφτονται ότι 5' να κατσουν μαζι του θα τις φανε??? εδω δε διστασε νατις μοιρασει στον αερα , στην προσωπικη ζωή του θα διστασει????????(μαζοχες?)

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H isida!!! έγραψε στις 22:11, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρίτα!!

Tρελένομαι γι'αυτόν!!
ναι παιδι μου..θα καθαριζε για σενα και εσενα....
(και λιγο σεβασμο τα κοριτσακια στον εαυτο μας δε βλαπτει εεε)

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 22:12, 07-06-12:

Αν καταδικαστεί τη Δευτέρα ο νούλας για το άλλο κακούργημα το οποίο εκδικάζεται θα μπορεί ακόμα να κατέβει Βουλευτής ;

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:14, 07-06-12:

Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H isida!!! έγραψε στις 22:21, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Αρίκος
Αν και λίγο άσχετο: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι συνδέετε την αντίδραση του κασιδιάρη με την πολιτική του κόμματος που εκπροσωπεί.Δεν είμαι χρυσή αυγή, γνωρίζω οτι είναι ναζιστικό κόμμα, αλλά παντού ακούω για φασισμό και διάφορες άλλες παπαριές σχετικά με το σημερινό συμβάν.Δηλαδή αν π.χ. ο Γκλέτσος (που όλοι ξέρουμε πόσο οξύθυμος είναι) αντιδρούσε ανάλογα θα έλεγε κανείς για το κόμμα του ? Ο Κασιδιάρης φέρθηκε άσχημα. Κρίμα πάντως, περίμενα μια συζήτηση μεταξύ του ίδιου και της κανέλλης γιατί ο κασιδιάρης φαινόταν ετοιμόλογος.Βέβαια, η κατάληξη δεν ήταν αυτή που περίμενα. Πιστεύω και πως ο ίδιος το μετάνιωσε και εδώ που τα λέμε πάνω στα νεύρα μας δεν ξέρουμε τι κάνουμε...Αλλα ρε παιδιά τον είχανε στήσει στον τοίχο τον άνθρωπο.Με την κανέλλη εντάξει μια έντονη συζήτηση είχανε, ο κασιδιάρης τα είχε πάρει εκείνη την ώρα, όμως η Δούρου τί πετάγεται και λέει: <<Αναβολή πήρες? >>?Τον προσέβαλε σε προσωπικό επίπεδο γιατί ο Κασιδιάρης δικάζονταν σήμερα(νομίζω) για μια ληστεία που κατηγορείται. Πολλά ήθελε ο άνθρωπος για να τα πάρει.Δεν έπρεπε να αντιδράσει έτσι και όλοι γνωρίζουμε οτι όταν κάποιος βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση ούτε καν τον αγγίζεις.Δυστυχώς, οι της Χρυσής Αυγής, δεν είναι έτοιμοι για τέτοιου είδους συζητήσεις, δεν είναι προετοιμασμένοι απέναντι στους <<επαγγελματίες>> της λεκτικής βίας.
γτ ισως το κομμα που εκπροσωπει δεν καταδικασε την πραξη του αλλα αντιθετως εμμεσα την ενστερνίστηκε?

Απορώ, την έβλεπε κανείς την εκπομπή απ'την αρχή? Βγάζετε όλοι συμπεράσματα απ' το βιντεάκι που προβάλουν τα "Δημοκρατικά" Μ.Μ.Ε. μας? (Μέσα Μαζικού Εμετού). ο άνθρωπος ξεκίνησε ΣΥΖΗΤΗΣΗ για τα πετρέλαια του Αιγαίου και την ΑΟΖ, και απ'την μία η Δούρου τον σύγχαιρε ειρωνικά για την αναβολή δίκης που πήρε (ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΑΜΩ. ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ ΔΗΛΑΔΗ?) και απ'την άλλη η Κανέλλη δεν τον άφηνε να μιλήσει και τον αποκάλεσε φασιστο"κατι". (-μουτρο νομίζω). Όταν η Δούρου δέχθηκε το νερό ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ...ΓΕΛΑΕΙ ! ! !
Ένα ΜΟΝΟ πράγμα σημαίνει αυτό. Πέτυχε τον σκοπό της. Και ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ.
ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ. ΟΠΩΣ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΚΤΛ. Αυτό που πολλοί ΑΓΝΟΟΥΝ.
Άλλο ο κομμουνισμός σαν δόγμα-θεωρία κ άλλο πως υλοποιήθηκε στις πρώην ''σοσιαλιστικές'' χώρες.
Να τον εφαρμόσει η ελλάδα;;; διότι όλοι οι άλλοι λαοί ήταν τόσο μαλάκες και μόνο οι έλληνες αριστεροί έχουν το προνόμιο να ερμηνεύουν τον Μάρξ... και ανα 30 χρόνια να αναλαμβάνει την ηγεσία της ελλάδας και διαφορετικό ελληνικό αριστερό γκρουπούσκουλο, διότι οι υπόλοιποι ισχυρίζονται οτι δεν εφαρμόστηκε σωστά ο σοσσιαλισμός...
τι λες παιδι μου? οι ανθρωποι εχουν παραδεχτει και αποδεχτει την ταυτοτητά τους με τις δηλώσεις τους , σε συγκεντρωσεις και οπου σταθούν και βρεθούν το διατρανώνουν..σιγα μη τους βγαλουμε και κουμμουνιστες τωρα..για σε παρακαλω...
και εν πασει περιπτωσει οτιδηποτε και να ειχε προηγηθει δε δικαιολογει τετοια τουλαχιστον παιδαριωση και επικινδυνη -για να μην τη χαρακτηρίσω αλλιως- συμπεριφορα. και μην αρχισουμε να βρίζουμε και τη δουρου που δεν επεσε στο ζωοδες επιπεδο του ...ήμαρτον και ελεος!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 07-06-12 στις 22:30. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 22:27, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Panos__
Επίσης και εδώ γίνεται ένας πανικός με το βιντεάκι του ξυλοδαρμού της Κανέλη και του μπουγέλου της Δούρου από τον τζάμπα μάγκα και καραφασισταριό της νούλας.Όλα τα Βρετανικά ΜΜΕ στα top story το έχουν.
ΕΚΕΙ η αδερφή μου λέει ότι αναφέρθηκε και σχολιάστηκε φυσικά αλλά ΠΑΝΙΚΟΣ δεν έγινε.
Τι στα διάλα στην ίδια χώρα ζείτε, τόσο διαφορετικά Input δεν περίμενα.

Α Όταν η Δούρου δέχθηκε το νερό ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ...ΓΕΛΑΕΙ ! ! !
Kι εγώ και πολλοί άλλοι νομίζω θα μειδιούσαν αν τους πέταγαν εν ώρα ζωντανής εκπομπής ...νερό στα μούτρα. Από αμηχανία μάλλον. Άλλωστε δεν πρόλαβε να το σχολιάσει έγινε πανικός στο στούντιο στο ακριβώς επόμενο δευτερόλεπτο.

Έτυχε και είδα λίγο από την εκπομπή το πρωί πριν φύγω για δουλειά (έφυγα ακριβώς τη στιγμή που καλημέριζε ο παπαδάκης την κανέλλη γμτ πάντα τα καλά χάνω ) και τουλάχιστον το τέταρτο περίπου που παρακολούθησα ήταν ομολογουμένως ήρεμη συζήτηση (βέβαια εγώ πέτυχα το σημείο που...όλοι συμφωνούσαν--μίλαγαν για το περιστατικό στην παιανία και πώς πρέπει η χώρα να φροντίσει τέτοια φαινόμενα να μην ξανασυμβούν).

Συγχωρείστε μου όλοι οι εξαιρετικά θυμωμένοι την ... ελαφριά μου διάθεση απέναντι στο θέμα, αλλά στην Ελλάδα του 2012, πραγματικά δεν μου κάνει εντύπωση απολύτως τίποτα πλέον.
Όταν οι "Polically correct" εκπρόσωποι είναι οι χειρότεροι δοσίλογοι και λωποδύτες της χώρας είναι απλά θέμα χρόνου να εμφανιστεί και ένας τραμπούκος στο παρεάκι τους.
Δυστυχώς, δεν με εκπλήσει πλέον τπτ. Παραιτήθηκα.

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:28, 07-06-12:

Σπέρνουν ανέμους, θερίζουν θύελλες.

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 22:29, 07-06-12:

Αν καταδικαστεί τη Δευτέρα ο νούλας για το άλλο κακούργημα το οποίο εκδικάζεται θα μπορεί ακόμα να κατέβει Βουλευτής ;
Εάν δεν του επιβληθεί ποινή στέρησης των πολιτικών του δικαιωμάτων, λογικά ναι, θα μπορεί... (αν δεν κάνω λάθος πάντα)

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 22:30, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
ΕΚΕΙ η αδερφή μου λέει ότι αναφέρθηκε και σχολιάστηκε φυσικά αλλά ΠΑΝΙΚΟΣ δεν έγινε.
Τι στα διάλα στην ίδια χώρα ζείτε, τόσο διαφορετικά Input δεν περίμενα.
.
Οκ πολύς κόσμος ζει σε παράλληλες κοσμάρες εδώ.ΠΑΝΙΚΑΡΑ λέμε και μάλιστα ΠΑΝΤΟΥ σε όλα τα έντυπα,ΜΜΕ,ιστοσελίδες και σαφώς ειδήσεις και ακόμα γίνεται βασικά.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 22:36, 07-06-12:

Οκ πολύς κόσμος ζει σε παράλληλες κοσμάρες εδώ.ΠΑΝΙΚΑΡΑ λέμε και μάλιστα ΠΑΝΤΟΥ σε όλα τα έντυπα,ΜΜΕ,ιστοσελίδες και σαφώς ειδήσεις και ακόμα γίνεται βασικά.
στανταράκι...
αν και μάλλον η διαφορετική αντίληψη της έννοιας "πανικός", δεν σημαίνει απαραίτητα "παράλληλη κοσμάρα (sic)".
"πανικός" γίνεται εδώ (και λογικό είναι), πχ. το mega έβγαλε έκτακτο δελτίο να το πει, όλα τα κόμματα κάνουν δηλώσεις, η εισαγγελέας διέταξε σύλληψη, κάποια Blog κάνουν party βαφτίζοντας τα μικρόφωνα καλάζνικοφ (My point is συζητάνε ΟΛΟΙ ΟΛΗ μέρα για αυτό το θέμα)
Προφανώς εσύ όταν αναφέρεται συχνότερα από ... ποτέ η Ελλάδα (και δη για τέτοιο θέμα) στη χώρα σου το ονομάζεις "πανικό". Εγώ το ονομάζω αλλιώς.
Fair, clarification required and understood.

(το bbc πράγματι μας έχει στα
Most Popular in News
1: Greek politician's live TV assault
2: Jackson daughter 'confused by mask'
3: Barre-Sinoussi: Pope wrong on condoms
4: Compact living in Tokyo
5: Tsunami dock washed up in Oregon

στη δεξιά στήλη.

ΠΑΝΙΚΑΡΑ, imo, θα ήταν να μας είχε ...πρώτο θέμα. Να γιατί έγινε αυτή η συγχυση...)

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 22:40, 07-06-12:

Όταν η Δούρου δέχθηκε το νερό ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ...ΓΕΛΑΕΙ ! ! !
Επισης, δεν ξερω αν το προσεξες...ειχε και μια μυγα ακριβως απο πισω της προς τα δεξια.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:43, 07-06-12:

Resident δεν ειναι θεμα εκλπηξης. Εμενα προσωπικα δεν με εξεπληξε καθολου το σκηνικο, ξερω τι παει να πει Χρυσαυγητης, αυτο που μου ειχε προκαλεσει εκλπηξη ητανε η ικανοτιτα του Κασιδιαρη να αποκριπτει την πραγματικη ταυτοτιτα της Χρυσης Αυγης (οι υπολιποι δεν εχουν τοσο ταλεντο οσο αυτος), μεχρι προσφατα. Εμενα βασικα μου βγηκε χαρα οταν το εμαθα, γιατι απλα επεσαν οι μασκες!

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 22:43, 07-06-12:

στανταράκι...
αν και μάλλον η διαφορετική αντίληψη της έννοιας "πανικός", δεν σημαίνει απαραίτητα "παράλληλη κοσμάρα (sic)".
"πανικός" γίνεται εδώ (και λογικό είναι), πχ. το mega έβγαλε έκτακτο δελτίο να το πει, όλα τα κόμματα κάνουν δηλώσεις, η εισαγγελέας διέταξε σύλληψη, κάποια Blog κάνουν party βαφτίζοντας τα μικρόφωνα καλάζνικοφ (My point is συζητάνε ΟΛΟΙ ΟΛΗ μέρα για αυτό το θέμα)
Προφανώς εσύ όταν αναφέρεται συχνότερα από ... ποτέ η Ελλάδα (και δη για τέτοιο θέμα) στη χώρα σου το ονομάζεις "πανικό". Εγώ το ονομάζω αλλιώς.
Fair, clarification required and understood.

Αχ να σε καλά για το μάθημα Ελληνικών βρε συ.Μου έμαθες τι σημαίνει πανικός και πιστεύω κάτι μου είπες τώρα.Ανεξάρτητα φυσικά από το πόσο πληθωρικά εκφράζομαι εγώ και το ζόρι που τραβάνε κάποιοι για τις εκφράσεις μου ώστε να ''ακριβολογήσουν'' η ουσία είναι ότι μιλάμε για ΚΑΡΑΠΑΝΙΚΑΡΑ και εδώ και διεθνώς.Οι παπαρολογίες της Ελλάδας αναμενόμενες εξάλλου , αλλά για Βρετανία μέχρι και πρώτη είδηση έφτασε ακόμα και στην ιστοσελίδα του σοβαροφανούς BBC

ΠΑΝΙΚΑΡΑ, imo, θα ήταν να μας είχε ...πρώτο θέμα. Να γιατί έγινε αυτή η συγχυση...)
Aχ δε το πρόλαβα το εντιτ σου.Είδες τι σου κάνει όμως η ιντερντετική αλά Πουαρό εξ αποστάσεως; Πρώτη είδηση ήταν στο Europe section όλο το μεσημέρι.Αλλά ναι φαντάζομαι στα μετάδιδε λεπτό λεπτό η αδερφή σου!

Τώρα είναι τρίτη φυσικά ώρα 9.46 τοπική.

http://www.bbc.co.uk/news/world/europe/

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Capture.JPG
Εμφανίσεις:  33
Μέγεθος:  154,1 KB  
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 22:47, 07-06-12:

Αχ να σε καλά για το μάθημα Ελληνικών βρε συ.Μου έμαθες τι σημαίνει πανικός και πιστεύω κάτι μου είπες τώρα.Ανεξάρτητα φυσικά από το πόσο πληθωρικά εκφράζομαι εγώ και το ζόρι που τραβάνε κάποιοι για τις εκφράσεις μου ώστε να ''ακριβολογήσουν'' η ουσία είναι ότι μιλάμε για ΚΑΡΑΠΑΝΙΚΑΡΑ και εδώ και διεθνώς.Οι παπαρολογίες της Ελλάδας αναμενόμενες εξάλλου αλλά για Βρετανία μέχρι και πρώτη είδηση έφτασε ακόμα και στην ιστοσελίδα του σοβαροφανούς BBC
Δεν σκοπεύω να σου μάθω ελληνικά. Αν δεν στα μάθαν στο σχολείο, δεν είναι δικό μου θέμα. Προφανώς αντιλαμβανόμαστε κάποια μεγέθη διαφορετικά,that's all.

Δεν σε δάγκωσε κανείς χαλάρωσε λίγο, πολύ περισσότερο δε που δεν είναι καθένας που δεν ταυτίζεται μαζί σου αντίπαλός σου, ούτε στη λέει. Αν σε κάποιους δεν αρέσει ο πολιτικός λόγος που ορθώνεις εδώ μέσα (σε εμένα για παράδειγμα δεν αρέσει) δεν σημαίνει ούτε ότι είναι χρυσαυγίτες (για όνομα!) ούτε ότι διαφωνούν σώνει και ντε με αυτά που λες.

Peace.

edit: σήμερα δούλευα μέχρι τις 10 το βράδυ οπότε δεν είχα χρόνο ούτε τα site να ψάχνω ούτε να τηλεφωνώ κάθε 5 λεπτά στην αδελφή μου να την ρωτάω "τι κάνει το (πχ) bbc? Λέει για μας?". Όταν γύρισα σπίτι μιλήσαμε, τη ρώτησα, και μου απάντησε. Τώρα τι να σου, αν δεν ήταν (όπως προφανώς εσύ?) πάνω από τα site όλη μέρα και έχασε το ...peak τη δημοσιότητας μας (που να μην την είχαμε καλύτερα) ε, σχώρα μας οικογενειακώς τι να σου πω(!).

edit2: Ντάξει καλό μου μας έπεισες (ίλεος το τράβηξες και snapshot!) ΟΛΗ Η ΒΡΕΤΑΝΙΑ ασχολείται με την πάρτη μας, όχι πανικάρα, της μουρλής έχει γίνει, σε λίγο θα βγάλει και διάγγελμα η Ελισάβετ. Ντάξει τώρα, μπορούμε να χαλαρώσουμε λίγο?

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,388 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 22:53, 07-06-12:

Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά ο διάλογος μόνο δημοκρατικός δεν ήταν τα τελευταία 10 λεπτά. Τελικά πιο πολύ φασισμό τρώει η Χρυσή Αυγή παρά δίνει.

Αναρωτιέμαι τελευταία, ποιος είναι ο πραγματικός φασίστας.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 22:54, 07-06-12:

Δεν σκοπεύω να σου μάθω ελληνικά. Αν δεν στα μάθαν στο σχολείο, δεν είναι δικό μου θέμα. Προφανώς αντιλαμβανόμαστε κάποια μεγέθη διαφορετικά,that's all.

Δεν σε δάγκωσε κανείς χαλάρωσε λίγο, πολύ περισσότερο δε που δεν είναι καθένας που δεν ταυτίζεται μαζί σου αντίπαλός σου, ούτε στη λέει. Αν σε κάποιους δεν αρέσει ο πολιτικός λόγος που ορθώνεις εδώ μέσα (σε εμένα για παράδειγμα δεν αρέσει) δεν σημαίνει ούτε ότι είναι χρυσαυγίτες (για όνομα!) ούτε ότι διαφωνούν σώνει και ντε με αυτά που λες.

Peace.

edit: σήμερα δούλευα μέχρι τις 10 το βράδυ οπότε δεν είχα χρόνο ούτε τα site να ψάχνω ούτε να τηλεφωνώ κάθε 5 λεπτά στην αδελφή μου να την ρωτάω "τι κάνει το (πχ) bbc? Λέει για μας?". Όταν γύρισα σπίτι μιλήσαμε, τη ρώτησα, και μου απάντησε. Τώρα τι να σου, αν δεν ήταν (όπως προφανώς εσύ?) πάνω από τα site όλη μέρα και έχασε το ...peak τη δημοσιότητας μας (που να μην την είχαμε καλύτερα) ε, σχώρα μας οικογενειακώς τι να σου πω(!).

Δε θυμάμαι να σε αποκάλεσα Χρυσαυγίτισα.Ούτε υποννόησα κάτι τέτοιο για σένα,απλά το συμπλεγματικό κόλλημα στις πληθωρικές εκφράσεις μου τονίζω.Όσο για τα Ελληνικά μου,μαγκιά μου που δεν πήγα σε Ελληνόφωνο σχολείο ποτέ

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 22:58, 07-06-12:

Δε θυμάμαι να σε αποκάλεσα Χρυσαυγίτισα.Ούτε υποννόησα κάτι τέτοιο για σένα,απλά το συμπλεγματικό κόλλημα στις πληθωρικές εκφράσεις μου τονίζω.Όσο για τα Ελληνικά μου,μαγκιά μου που δεν πήγα σε Ελληνόφωνο σχολείο ποτέ
φαντάζομαι ότι έχεις επαφή με ελληνική tv (και διαφημίσεις) οπότε θα το κλείσω εδώ το θέμα, λέγοντας απλώς

"α καλά!...εχ'ς ξεφύγει!"

(και για αυτό άλλωστε θα επιλέξω να το κλείσω)

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:00, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15

Αναρωτιέμαι τελευταία, ποιος είναι ο πραγματικός φασίστας.
Ολοι τους. Δεξιοι και αριστεροι.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,844 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:30, 07-06-12:

Οι λεξεις..απο τις πραξεις,εχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα.
Εγω παντως σκεφτομαι οτι..ΤΩΡΑ..δεν εχουν καμια δικαιολογια οσοι θα ψηφισουν Χρυση αυγη.Εστω οτι καποιοι(λεμε τωρα..),δεν ηξεραν τι ειναι..ΤΩΡΑ ΞΕΡΟΥΝ.Αυτα.Δεν θα ασχοληθω αλλο με σιχαματα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:31, 07-06-12:

32 χρονων ρε εσυ Κασιδιαρη και 60 η Κανελλη. Θα μπορουσε να ειναι η μανα σου (ή την χτυπας και αυτη?)

Ριχνεις το νερο στην Δουρου (τιμη της που δεν αντεδρασε) και μετα ριχνει 3 χαστουκια στην Κανελλη επειδη σου πεταξε εναν Ριζοσπαστη. Μιλαμε η συγκριση ειναι τερατωδης

Και μενα αφου χτυπησες και αλλα δυο ατομα το εσκασες στα χωραφια σαν καλος αντρας.
ακομα που το βλεπω νιωθω ασχημα

δεν μου αρεσει
δεν υπηρχε λογος να χτυπησει
ουτε να ριξει νερο
τι του ειπε?οτι θα παει τη χωρα 500 χρονια πισω
ε,,ας της ελεγε "θα την παμε και χιλια στο βυζαντιο.."

γιατι επρεπε να θυμωσει?

ας εβριζε τελος παντως ας εριχνε καντηλια,,και ας εφευγε,,γιατι να σηκωσει χερι?
σιγα την προσβολη,,εδω τοσες προβολες ακουγονται στις συζητησεις

ο κασιδιαρης εξ αρχης φαινοταν οτι δεν ηταν καλα στα νευρα του
ας τον μαζεψουν.. γιατι την επομενηδεν θα προλαβει να διαφυγει..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su έγραψε στις 23:32, 07-06-12:

Τι εννοείς και λίγο σεβασμό στον ευατό μας; Βασικα ποθ κολλάει αυτό που λες; Εγώ χιούμορ έκανα..

Παράθεση

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O Αρίκος έγραψε στις 23:35, 07-06-12:

γτ ισως το κομμα που εκπροσωπει δεν καταδικασε την πραξη του αλλα αντιθετως εμμεσα την ενστερνίστηκε?
Συγνώμη αλλα που το είδες αυτό ? Η Χρυσή αυγή με την δήλωση της σχετικά με το περιστατικό δεν ενστερνίστηκε την κίνηση του Κασιδιάρη απλώς προσπάθησε να την δικαιολογήσει(η Κανέλλη χτύπησε πρώτη κλπ). Αν αναφέρεσε στους οπαδούς του κόμματος,που επιδοκίμασαν το βουλευτή τους οτάν έφτασε στα γραφεία της Χρυσής Αυγής, δεν μου φαίνεται παράλογο (αν και δεν συμφωνώ με αυτούς) γιατί επιδοκιμασίες υπήρξαν και απο πολιτικά άσχετους με κριτήριο αναφοράς τα όσα είδαν.

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 23:35, 07-06-12:

Πήγα κι εγώ ο κακομοίρης να χαλαρώσω με λίγο chataki, πέφτω σε μια Georgia_32 και το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν...
"χρυσή αυγή, να ξεβρομίσει ο τόπος"
Οπότε γυρνάω και της λέω κι εγώ....
"σκατά στον τάφο σου, να ποτιστεί το χώμα"
με έβρισε
μου λέει "να πεθάνεις μπασταρδάκι"
και της λέω "αφού πρώτα φάω 5-6 από σας!"

ρε τι πάθαμε...
γιατί ρε κορίτσια;

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su έγραψε στις 23:39, 07-06-12:

Νικό μην το ψαχνεις.. Μερικές κοπέλες είναι τελείως μαζοχες...

Παράθεση

Αρίκος

Νεοφερμένος

O Αρίκος έγραψε στις 23:40, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ακομα που το βλεπω νιωθω ασχημα

δεν μου αρεσει
δεν υπηρχε λογος να χτυπησει
ουτε να ριξει νερο
τι του ειπε?οτι θα παει τη χωρα 500 χρονια πισω
ε,,ας της ελεγε "θα την παμε και χιλια στο βυζαντιο.."

γιατι επρεπε να θυμωσει?

ας εβριζε τελος παντως ας εριχνε καντηλια,,και ας εφευγε,,γιατι να σηκωσει χερι?
σιγα την προσβολη,,εδω τοσες προβολες ακουγονται στις συζητησεις

ο κασιδιαρης εξ αρχης φαινοταν οτι δεν ηταν καλα στα νευρα του
ας τον μαζεψουν.. γιατι την επομενηδεν θα προλαβει να διαφυγει..
Τον ειρωνεύτηκε σε προσωπικό επίπεδο χωρίς λόγο,εκεί που συζητούσε έντονα με την Κανέλλη. Μα είναι δυνατόν να συζητάνε για πολιτικά θέματα και να πετάγεται η άλλη στο ξεκάρφωτο και να του λέει ''Αναβολή πήρες?''

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,844 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:46, 07-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Αρίκος
Τον ειρωνεύτηκε σε προσωπικό επίπεδο χωρίς λόγο,εκεί που συζητούσε έντονα με την Κανέλλη. Μα είναι δυνατόν να συζητάνε για πολιτικά θέματα και να πετάγεται η άλλη στο ξεκάρφωτο και να του λέει ''Αναβολή πήρες?''
Σωστααααααα..οποτε,ας ριξουμε και κανενα μπουνιδι βρε.Μα...τι συζηταμε τωρα;;ποσο εχουμε ξεφυγει;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους