Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,087 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Ναι
54
73,97%
Όχι
19
26,03%

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 09:25, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Μαχαίρωμα Μετανάστη από χρυσαυγίτες (video)

Σταθμός Μετρό Αττικής, 17 Ιουνίου 2012 Στο 43'' ακούγεται ο μετανάστης να φωνάζει "βοήθεια" ενώ οι ΧΑυγήτες φαίνεται να κλωτσάνε.Ο σεκιουριτάς του σταθμού φαίνεται πως έχει δει όλο το σκηνικό της επίθεσης που έγινε στα σκαλάκια κατεβαίνοντας για το Μετρό.

Επίσης οι Κάμερες του σταθμού πρέπει να έχουν πάρει τα πρόσωπα των Δραστών, γιατί κάπου ακούγεται μετά να λένε "μας έχουν πάρει οι Κάμερες, πάμε να την κάνουμε" ή κάτι τέτοιο...
.....κάποιος που αποστρέφει το βλέμμα του και προσπερνάει.... - συμμετέχει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:16, 18-06-12:

Το μόνο θετικό είναι πως την επόμενη φορά που θα λένε "ναι σε όλα", θα αμολάνε τον Κασιδιάρη στη βουλή. Και σε αυτούς θα αξίζει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 10:30, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Το μόνο θετικό είναι πως την επόμενη φορά που θα λένε "ναι σε όλα", θα αμολάνε τον Κασιδιάρη στη βουλή. Και σε αυτούς θα αξίζει!
εμας ομως μας αξιζει να προσπερναμε της ευθυνη της ψηφου μας και τις συνεπειες της;;; μας αξιζει να μην αναπτυσουμε την κριτικη μας σκεψη,ωστε να φτασουμε σε αποφασεις κ σε εποικοδομητικη δραση;;;

μας αξιζει να ικανοποιουμε το αισθημα δικαιου μεσα μας,με μια σφαλιαρα;;;εκει τοποθετουμε τους εαυτους μας;;;στον ξεπεσμο;;;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:35, 18-06-12:

Δε με νοιάζει που μπήκε η χρυσή αυγή στη βουλή. Το πρόβλημα μου δεν είναι αυτή. Στα μάτια μου είναι πολύ πιο τίμιοι από τους προδότες που θα μας κυβερνάνε.

Και ναι, θέλω να φάνε πολύ ξύλο, όσο πρέπει.

Αν εσείς τόσο καιρό με το διάλογο και το επίπεδο μέσα στη βουλή είδατε να συννενοούνται, μάλλον εγώ δεν παρακολουθώ σωστά τις εξελίξεις.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 10:42, 18-06-12:

Δε με νοιάζει που μπήκε η χρυσή αυγή στη βουλή. Το πρόβλημα μου δεν είναι αυτή. Στα μάτια μου είναι πολύ πιο τίμιοι από τους προδότες που θα μας κυβερνάνε.

Και ναι, θέλω να φάνε πολύ ξύλο, όσο πρέπει.

Αν εσείς τόσο καιρό με το διάλογο και το επίπεδο μέσα στη βουλή είδατε να συννενοούνται, μάλλον εγώ δεν παρακολουθώ σωστά τις εξελίξεις.
να προσεχεις το θηριο που ταιζεις μεσα σου...μπορει να ερθει η ωρα που θα στραφει κ εναντιον σου ...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 10:47, 18-06-12:

... Στα μάτια μου είναι πολύ πιο τίμιοι από τους προδότες που θα μας κυβερνάνε.

....
Δλδ λες, ότι οι μεν προδότες είναι τίμιοι, οι δε φασίστες, ακόμη πιο τίμιοι! Νομίζω χρειαζόμαστε Οφθαλμίατρο!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 10:51, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
να προσεχεις το θηριο που ταιζεις μεσα σου...μπορει να ερθει η ωρα που θα στραφει κ εναντιον σου ...
Ήδη στράφηκε εχθές κι εσύ ακόμα πετάς χαρταετό. Καλοφάγωτα τα χαράτσια και σε σένα.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:06, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Δλδ λες, ότι οι μεν προδότες είναι τίμιοι, οι δε φασίστες, ακόμη πιο τίμιοι! Νομίζω χρειαζόμαστε Οφθαλμίατρο!
Αυτό κατάλαβες?
Είπα πως και οι δυο είναι σκατά αλλά πιο απόσκατα είναι οι προδότες.
Τουλάχιστον οι χρυσαυγίτες δεν το παίζουν κάποιοι που δεν είναι. Ούτε μας κοροϊδεύουν. Λένε αυτοί είμαστε αν θέλετε ψηφίστε μας.

Εν τω μεταξύ που έχει χαθεί ο Άγγελος?Πήγε Σύνταγμα να πανηγυρίσει?

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 11:08, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Ήδη στράφηκε εχθές κι εσύ ακόμα πετάς χαρταετό. Καλοφάγωτα τα χαράτσια και σε σένα.
ειδες που απο το ενα ακρο πετας στο αλλο;;;επειδη δεν θελω φασισμο....με κατατασεις στους αλλους κρυφοφασιστες....με αισθημα κρυφοευχαριστησης κιολας για τα δεινα που περιμενουν κ εμενα....
σε ευχαριστω για την ευχη κ ανταποδιδω
σου ευχομαι σε καθε βημα(κ ειναι πολλα πο το ενα ακρο στο αλλο) να σκεπτεσαι,να κρινεις,ωστε να βλεπεις καθαρα...που πηγαινεις...

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 11:14, 18-06-12:

Τουλάχιστον οι χρυσαυγίτες δεν το παίζουν κάποιοι που δεν είναι. Ούτε μας κοροϊδεύουν. Λένε αυτοί είμαστε αν θέλετε ψηφίστε μας.
Όχι μας κοροϊδεύουν. Χρηματοδοτήθηκαν από Ξένες Μυστικές Υπηρεσίες για να παριστάνουν τους Αντιμνημονιακούς απορροφώντας ψήφους των αγανακτισμένων όταν το κυρίως μέλημά τους ήταν να δέρνουν αντιμνημονιακούς αριστερούς και να κατευθύνουν την οργή στους μόνους που δεν φταίνε: τους μετανάστες συνανθρώπους μας.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 11:16, 18-06-12:

Φυσικά! Γιατί εσένα φαίνεται δεν σε απασχολούν το ότι θα μείνεις άνεργη, θα πληρώσεις πολλαπλάσια από ό,τι τα πρώτα χαράτσια, θα κάνεις ό,τι σου λέει η μαμά Άνγκελα κι η Bild (όχι, δεν είναι φασισμός αυτό και μάλιστα γερμανικός, μην το λες), ό,τι θα ζεις σε μια χώρα που άνθρωποι αυτοκτονούν και δολοφονούνται σε ακόμη συχνότερη βάση... Εσένα και πολλών άλλων Ελλήνων το πρόβλημα no1 είναι και θα παραμείνει η χ.α.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:21, 18-06-12:

Όχι μας κοροϊδεύουν. Χρηματοδοτήθηκαν από Ξένες Μυστικές Υπηρεσίες για να παριστάνουν τους Αντιμνημονιακούς απορροφώντας ψήφους των αγανακτισμένων όταν το κυρίως μέλημά τους ήταν να δέρνουν αντιμνημονιακούς αριστερούς και να κατευθύνουν την οργή στους μόνους που δεν φταίνε: τους μετανάστες συνανθρώπους μας.
Αυτά που λες μου ακούγονται ιστορίες για αγρίους, απλά είναι άνθρωποι πορωμένοι και κακοί.
Μου φαίνεται δεν καταλαβαίνετε. Ποτέ δεν ψήφισα χρυσή αυγή και ποτέ μου δε τους χώνεψα.
Ωστόσο επιτρέψτε μου αυτό που με απασχολεί να είναι οι προδότες της κυβέρνησης και το σπίτι μου που κρέμεται από μια κλωστή όσο η μαμά μου μένει απλήρωτη. Τώρα που κινδυνεύει η δική μου οικογένεια να μείνει στο δρόμο, και εγώ να παρατήσω τις σπουδές μου χέστηκα για τους ΛΑΘΡΟμετανάστες. Συγνώμη που έχω άλλες προτεραιότητες.

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 11:35, 18-06-12:

Καμιά άλλη παπάτσα θα μας πεις ;

Αν αυτοί είναι πληρωμένοι τότε οι σαμαράς , παπανδρέου όλοι τους , καραμανλής , πάγκαλος , βενιζέλος ,τσίπρας,παπαρίγα και λοιποί
τι είναι ;;;;;;;;;;; Μήπως ήρωες της πατρίδος ???? Ποιοί έφεραν τη χώρα εδώ εγώ ή αυτοί ?????

άντε ξεκολάτε το μυαλό σας λοιπόν....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 11:45, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Irodis
Καμιά άλλη παπάτσα θα μας πεις ;

Αν αυτοί είναι πληρωμένοι τότε οι σαμαράς , παπανδρέου όλοι τους , καραμανλής , πάγκαλος , βενιζέλος ,τσίπρας,παπαρίγα και λοιποί
τι είναι ;;;;;;;;;;; Μήπως ήρωες της πατρίδος ???? Ποιοί έφεραν τη χώρα εδώ εγώ ή αυτοί ?????

άντε ξεκολάτε το μυαλό σας λοιπόν....
μαζί στο κόλπο είστε, αδελφές ψυχές που λέει και ο Ζορό.
θα σας βάζουν να βγάζετε τη βρώμικη δουλειά και όποτε έχουν ανάγκη να στρέψουν αλλού την κοινή γνώμη, θα ανάβετε και καμιά πυρκαγιά.
σεσημασμένοι κακοποιοί του κοινού ποινικού δικαίου και τραμπούκοι είστε.

Αυτά που λες μου ακούγονται ιστορίες για αγρίους, απλά είναι άνθρωποι πορωμένοι και κακοί.
Μου φαίνεται δεν καταλαβαίνετε. Ποτέ δεν ψήφισα χρυσή αυγή και ποτέ μου δε τους χώνεψα.
Ωστόσο επιτρέψτε μου αυτό που με απασχολεί να είναι οι προδότες της κυβέρνησης και το σπίτι μου που κρέμεται από μια κλωστή όσο η μαμά μου μένει απλήρωτη. Τώρα που κινδυνεύει η δική μου οικογένεια να μείνει στο δρόμο, και εγώ να παρατήσω τις σπουδές μου χέστηκα για τους ΛΑΘΡΟμετανάστες. Συγνώμη που έχω άλλες προτεραιότητες.
τότε άνοιξε το μυαλό σου και δες τι συμβαίνει αυτή τη στιγμή στην ελληνική κοινωνία. βία και μίσος.
μπορεί να μιλάω ανοιχτά και παθιασμένα εναντίων της χα γιατί έτσι οφείλει να κάνει κάθε δημοκράτης, αλλά δεν με ενδιαφέρει να σπάσω στο ξύλο κανένα.

αν κάποιοι "αγανακτισμένοι αντιμνημονιακοί" δεν ψηφίζανε χρυσή αυγή αλλά σύριζα, θα ήμασταν πρώτο κόμμα και θα υπήρχε ελπίδα για μια αλλαγή. δεν το θέλανε όμως αυτό, θέλανε να κυβερνήσει η ΝΔ, η "αδελφή ψυχή" τους και τα καταφέρανε σπέρνοντας τον τρόμο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 11:49, 18-06-12:

αν κάποιοι "αγανακτισμένοι αντιμνημονιακοί" δεν ψηφίζανε χρυσή αυγή αλλά σύριζα, θα ήμασταν πρώτο κόμμα και θα υπήρχε ελπίδα για μια αλλαγή. δεν το θέλανε όμως αυτό, θέλανε να κυβερνήσει η ΝΔ, η "αδελφή ψυχή" τους και τα καταφέρανε σπέρνοντας τον τρόμο.
Γκουχ γκουχ. Ωραία αλλαγή θα έκανε το ΣΥΡΙΖΑ. Όλο πα***ιες πετάει. Πάλι καλά που βγήκε η ΝΔ πρώτο κόμμα κι όχι το ΣΥΡΙΖΑ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:49, 18-06-12:

Αυτό φώναζα και εγώ χτες στο σπίτι μου, δίνοντας μπράβο στον μπαμπά μου που αν και με παράκουσε () ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ.
Σήμερα όμως αυτό που βλέπω είναι μια άχρηστη αριστερά, αδύναμη να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να κερδίσει περισσότερους ψηφοφόρους από ένα κόμμα τίγκα στα σκάνδαλα. Το λάθος είναι της αριστεράς που δεν έπεισε και όχι της χρυσής αυγής.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,389 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 11:55, 18-06-12:

Αυτό φώναζα και εγώ χτες στο σπίτι μου, δίνοντας μπράβο στον μπαμπά μου που αν και με παράκουσε () ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ.
Σήμερα όμως αυτό που βλέπω είναι μια άχρηστη αριστερά, αδύναμη να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να κερδίσει περισσότερους ψηφοφόρους από ένα κόμμα τίγκα στα σκάνδαλα. Το λάθος είναι της αριστεράς που δεν έπεισε και όχι της χρυσής αυγής.
Μην ξεχνάς την απεριόριστη προπαγάνδα από τα ΜΜΕ τον τελευταίο μήνα. Μέχρι και ότι θα γίνει πυρηνική καταστροφή αν βγει ο ΣΥΡΙΖΑ ακούστηκε, και πολλοί το πίστεψαν...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 11:57, 18-06-12:

Παρόλο που έριξα ΣΥΡΙΖΑ, ξέρεις πολύ καλά ότι οι περισσότεροι το κάναμε για την συνείδησή μας κι όχι για να βγει. Διότι αν έβγαινε με τόσο μικρή διαφορά, δεν θα άντεχε πάνω από μήνα στην εξουσία, όχι επειδή απαραίτητα δεν μπορεί, αλλά επειδή θα επωμιζόταν όλες τις ευθύνες που αναλογούν σε πασοκ-νδ και επειδή δεν θα άρεσε στους Ευρωπαίους και θα τρομοκρατούσαν ακόμα πιο πολύ τον κόσμο. Θα έπεφτε σίγουρα από την κυβέρνηση.

Έλα, αφού την είδες την ανακούφιση του Αλέξη εχθές το βράδυ.. Δεν χρειάζεται να έχεις σπουδάσει body language για να την δεις...

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 12:01, 18-06-12:

Τι λες καλέ; Πήρε ο Τσίπρας ένα κόμμα του 3% και το έφερε στο 27% μέσα σε λίγους μήνες όταν απανταχού στην Ευρώπη λέγανε ανοιχτά: "Ψηφίστε ΝΔ γιατί θα σας διώξουμε απ' το ευρώ!". Τι άλλο να κάνει δηλαδή αυτή η "άχρηστη αριστερά"; Να κλονοποιήσει τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΛΕΩΝΙΔΑ; Έλεος πια μ' αυτή την γκρίνια του μικροαστού. Όλοι περιμένουμε το μάγο με τα δώρα.

Εγώ ξέρω ότι το 46,22% στο e-steki ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ. Η νέα γενειά είναι εδώ και το μέλλον ανήκει στο λαό.

Έλα, αφού την είδες την ανακούφιση του Αλέξη εχθές το βράδυ.. Δεν χρειάζεται να έχεις σπουδάσει body language για να την δεις...
Κουταμάρες. Ειδικά για τον Αλέξη δεν ισχύει, για άλλους ναι.

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 12:44, 18-06-12:

Μαχαίρωμα Μετανάστη από χρυσαυγίτες (video)

Σταθμός Μετρό Αττικής, 17 Ιουνίου 2012 Στο 43'' ακούγεται ο μετανάστης να φωνάζει "βοήθεια" ενώ οι ΧΑυγήτες φαίνεται να κλωτσάνε.Ο σεκιουριτάς του σταθμού φαίνεται πως έχει δει όλο το σκηνικό της επίθεσης που έγινε στα σκαλάκια κατεβαίνοντας για το Μετρό.

Επίσης οι Κάμερες του σταθμού πρέπει να έχουν πάρει τα πρόσωπα των Δραστών, γιατί κάπου ακούγεται μετά να λένε "μας έχουν πάρει οι Κάμερες, πάμε να την κάνουμε" ή κάτι τέτοιο...
Καταρχάς, ο σεκιουριτάς προφανώς δεν είναι τόσο βλάκας να τα βάλει με όλους αυτούς να μαχαιρωθεί κι ο ίδιος.

Από κει και πέρα, θα ήθελα πολύ να μου πεις, ποιος ευθύνεται για αυτό; Οι κυβερνήσεις που έχουν διαλύσει ολοκληρωτικά την παιδεία και επιτρέπουν -για να μην πω ενθαρρύνουν- να μεγαλώνουν άτομα με τέτοιες αντιλήψεις; Οι κυβερνήσεις που έχουν πάρει 10 αστυνομικούς σε κάθε πολιτικό να τον φυλάνε και όχι σε κάθε δημόσιο χώρο; Οι κυβερνήσεις που ενώ έχουν το υλικό και φαίνονται πρόσωπα, δεν συλλαμβάνουν κανέναν; Ποιος φταίει; Το αγρίμι που είναι αγρίμι και δεν κατανοεί ή αυτός που το αγριεύει περισσότερο αντί να το εξημερώσει;

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 13:10, 18-06-12:

Καταρχάς, ο σεκιουριτάς προφανώς δεν είναι τόσο βλάκας να τα βάλει με όλους αυτούς να μαχαιρωθεί κι ο ίδιος.

Από κει και πέρα, θα ήθελα πολύ να μου πεις, ποιος ευθύνεται για αυτό; Οι κυβερνήσεις που έχουν διαλύσει ολοκληρωτικά την παιδεία και επιτρέπουν -για να μην πω ενθαρρύνουν- να μεγαλώνουν άτομα με τέτοιες αντιλήψεις; Οι κυβερνήσεις που έχουν πάρει 10 αστυνομικούς σε κάθε πολιτικό να τον φυλάνε και όχι σε κάθε δημόσιο χώρο; Οι κυβερνήσεις που ενώ έχουν το υλικό και φαίνονται πρόσωπα, δεν συλλαμβάνουν κανέναν; Ποιος φταίει; Το αγρίμι που είναι αγρίμι και δεν κατανοεί ή αυτός που το αγριεύει περισσότερο αντί να το εξημερώσει;
Μη με βάζεις να παρακολουθήσω τα νοητικά σου άλματα. Αν θέλεις να βρω τρόπο να κλείσω τα αυτιά και την ψυχή στο ουρλιαχτό του σκουρόχρωμου συνανθρώπου μου ("Βοήθειααα"), συγνώμη αλλά δεν πρόκειται να το κάνω. Σε αυτό το θρεντ θα ξεσκεπάζω τη βρωμιά τους και ας κρίνουν άλλοι τι φταίει...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:33, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από thalalla
Έχω να κάνω πρόταση να πάμε στην Κρήτη
και να αποσχιστούμε απο την υπόλοιπη Έλλάδα και τους τρομολάγνους.
Δυσκολο... Και οι Κρητηκοι που "αγωνιζονται" για την ανεξαρτησια της κρητης ειναι λιγοι...! Οι περισσοτεροι θελουν να ειναι μερος της τρομολαγνειας

Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giosx
Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 16:48, 18-06-12:

Σύζυγος Μιχαλολιάκου: Με τη Λιάνα κάναμε παρέα, είμαστε ξαδέρφες

Αποκαλυπτική συνέντευξη Ελένης Ζαρούλια σε ραδιοφωνικό σταθμό. Η σχέση της με τη Λιάνα Κανέλλη, το χαστούκι του Ηλία Κασιδιάρη και το περίφημο "εγέρθητι". Δείτε απόσπασμα της συνέντευξης (Vid) news247 Ιούνιος 18 2012 15:08
Μπορεί να ακούγεται απίστευτο, ωστόσο είναι σίγουρα πραγματικό.
Η σύζυγος του επικεφαλής της Χρυσής Αυγής Νίκου Μιχαλολιάκου, Ελένη Ζαρούλια σε αποκλειστική συνέντευξη που παραχώρησε στο ραδιοφωνικό σταθμό "Ιόνιο Fm" προέβη στην αποκάλυψη ότι με τη Λιάνα Κανέλλη αναγκαστικά έκαναν παρέα στο παρελθόν, καθ' ότι είναι μακρινές ξαδέρφες.
Αφήνοντας άφωνο το δημοσιογράφο του σταθμού, η ίδια δήλωσε ότι: "Με τη Λιάνα Κανέλλη κάναμε αναγκαστικά παρέα σε μικρότερες ηλικίες γιατί είναι μακρινή συγγενής μου. Είμαστε μακρινά ξαδέρφια. Όταν ήμασταν παιδιά παίζαμε στην άμμο στην παραλία στη Βουλιαγμένη στην άμμο με την αδερφή της, τον πατέρα της και τη μητέρα. Προέρχεται από ένα μεγαλοαστικό περιβάλλον και όλα αυτά που λέει είναι παραμύθια", σημείωσε χαρακτηριστικά η σύζυγός του αρχηγού της Χρυσής Αυγής.
Τι είπε για το ξύλο Κασιδιάρη κατά Λιάνας Κανέλλη
Αναφερόμενη στη συνέχεια στο περιστατικό με το χαστούκι του Ηλία Κασιδιάρη στην ξαδέρφη της Λιάνα Κανέλλη, η κ.Ζαρούλια δικαιολόγησε πλήρως την αντίδραση του βουλευτή της Χρυσής Αυγής:
"Εγώ δεν είμαι από τις φεμινίστριες με τις τρίχες στα πόδια και τις μασχάλες. Δε λένε αυτές ότι θέλουν ισότητα; Τότε τι είναι αυτά που λένε ότι χτύπησε γυναίκα; Ο κ. Κασιδιάρης δέχθηκε επίθεση και κάθε άνθρωπος με αξιοπρέπεια θα αντιδρούσε έτσι, είτε ο άλλος είναι γυναίκα είτε όχι. Επιτέθηκε πρώτη η κ. Κανέλλη.
Και μην ξεχνάμε ότι έτσι όπως είναι και εύρωστη, αν πήγαινε κατά πάνω του θα τον έριχνε κάτω και θα γινόταν και ρεζίλι το παιδί".
Παράλληλα, επεσήμανε ότι το χαστούκι στο μάγουλο της κ. Κανέλλη το έδωσε η Ελλάδα: "Έχουμε πάρει πολλά μηνύματα ότι το χαστούκι το έδωσε η Ελλάδα σε αυτή την κυρία γιατί ήταν πολύ θρασύς και δεν είναι η πρώτη φορά ούτε η τελευταία. Μας είπανε καλά της έκανε".
Αναφερόμενη στο περίφημο "εγέρθητι" στους δημοσιογράφους, η κα Ζαρούλια υποστήριξε ότι "ήταν μια παρότρυνση για να σηκωθεί η Ελλάδα στο ύψος της", ενώ όπως αποκάλυψε η ίδια έχει χάσει φίλες από τότε που μαθεύτηκε ότι ανήκει στη Χρυσή Αυγή: "Ωστόσο, έχω κερδίσει περισσότερους", συμπλήρωσε.
Τέλος, η βουλευτής της Χρυσής Αυγής σε ερώτηση για το πώς θα αντιδρούσε εάν η κόρη της έφερνε… Αριστερό γαμπρό, αφού γέλασε αμήχανα, άφησε ένα παράθυρο ανοικτό για να τον αποδεχθεί: "Δεν ξέρω. Ρωτήστε την ίδια. Αν είναι αγωνιστής, να κάνουμε πέτρα την καρδιά μας να το αποδεχτούμε".

ΥΣ: αγωνιστές της αριστεράς, τρέχτε ευκαιρίααα.... λέμε!!

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 16:51, 18-06-12:

Στο καλό?

Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 16:54, 18-06-12:

Αυτό είναι το plan b του αλέξη, που του έστειλε ο Σόρος;;
Μια ζωή αδιόρθωτοι οι αριστεροί/ές....
Πάντοτε απάτριδες και διχαστικοί...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giosx : 18-06-12 στις 19:28.
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panoslarissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 16:57, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
μπααα
που να τρεχω,,που λεφτα για ξοδεμα

εδω στο σπιτι ειμαι βλεπω εξελιξεις

και διαβαζω τιποτα για εξετασεις αυριο..

το να τρεχεις να πανηγυριζεις με σημαιες μου φαινεται πολυ ηλιθιο..προσωπικα τουλαχιστον..
ενω το να ψηφιζεις ενα κομμα που στηριζει το μνημονιο δεν ειναι καθολου ηλιθιο;Μονος σου λες οτι δεν εχεις λεφτα και ψηφιζεις αυτους που στα πηραν..

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 17:03, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από panoslarissa
ενω το να ψηφιζεις ενα κομμα που στηριζει το μνημονιο δεν ειναι καθολου ηλιθιο;Μονος σου λες οτι δεν εχεις λεφτα και ψηφιζεις αυτους που στα πηραν..
Ηλίθιοι είστε και φαίνεστε, ήμαρτον με τα κοσμητικά επίθετα σε όσους δεν ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ(μαλάκες, ηλίθιοι κτλ.).

Εσύ ρε βλήμα τι νομίζεις ότι ψήφισες?Την ελπίδα?Τα λεφτά?

Επιστροφή στο 4%, άμεσα!

Παράθεση

panoslarissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 17:10, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alchemist
Ηλίθιοι είστε και φαίνεστε, ήμαρτον με τα κοσμητικά επίθετα σε όσους δεν ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ(μαλάκες, ηλίθιοι κτλ.).

Εσύ ρε βλήμα τι νομίζεις ότι ψήφισες?Την ελπίδα?Τα λεφτά?

Επιστροφή στο 4%, άμεσα!
Αυτο θα το δουμε.Μολις ο κωλοτουμπας που ψηφισες πει οτι επαναδιαπραγματευση δε γινεται,θα το δουμε ποιος θα παει στο 4%.Ισως ομως γινει επαναδιαπραγματευση και την πληρωσουμε ακομα χειροτερα εμεις,η εργατικη ταξη κι οχι εσεις οι βολεμενοι και υποστηρικτες του καπιταλισμου και οι απεργοσπαστες.Ψηφισα για ενα νεο πολιτικο σκηνικο στην Ελλαδα και να φυγει αυτη η σαπιλα.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 17:10, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από giosx
Σύζυγος Μιχαλολιάκου: Με τη Λιάνα κάναμε παρέα, είμαστε ξαδέρφες

1) προφανως και να την χτυπαει ο μιχαλολιακος δεν την ενοχλει

2) το θεμα δεν ειναι μονο οτι χτυπησε γυναικα (και αντρας να ηταν παλι θα με ενοχλουσε). Για σκεψου εναν τραμπουκο 30 χρονων να δερνει μια γυναικα 60! θα μπορουσε καλλιστα να ναι μητερα του! και πως αντεδρασε με αξιοπρεπεια δλδ? αμα καποιος με ενοχλει θα τον πλακωσω στις μπατσες? το δε ΄΄τον χτυπησε πρωτη΄΄ ναι ειναι το ιδιο ποσες μπουνιες με 3 πεταμενα χαρτια και ενω πριν ειχε επιτεθει σε αλλο ατομο!

3) αυτο με το εγερθητΩ δεν το σχολιαζω ακομα πιασμενος ειμαι απο τα γελια!

4) ναι δεν θα σε πειραξει ο ΄΄αριστερος΄΄ γαμπρος! θα στειλει ο αντρας σου τα πρωτοπαλικαρα του να τον κανουν τ' αλατιου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-06-12 στις 17:50. Αιτία: Προσθήκη spoiler tag στην παράθεση
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 17:14, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από panoslarissa
Αυτο θα το δουμε.Μολις ο κωλοτουμπας που ψηφισες πει οτι επαναδιαπραγματευση δε γινεται,θα το δουμε ποιος θα παει στο 4%.Ισως ομως γινει επαναδιαπραγματευση και την πληρωσουμε ακομα χειροτερα εμεις,η εργατικη ταξη κι οχι εσεις οι βολεμενοι και υποστηρικτες του καπιταλισμου και οι απεργοσπαστες.Ψηφισα για ενα νεο πολιτικο σκηνικο στην Ελλαδα και να φυγει αυτη η σαπιλα.
Φυσικά και δε θα γίνει επαναδιαπραγμάτευση όπως την εννοείτε.Καμιά επιμήκυνση του χρόνου αποπληρωμής, κάτι τέτοιο συζητιέται.

Την επόμενη φορά ψήφισε ΑΕΚ.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 18:13, 18-06-12:

A ρε ζεδ... Φαντάσου σκηνικό.
Η χώρα διαλύεται, εξαθλιώνεται ο λαός.
Μαζί εσύ και εγώ.

Δεν υπάρχει ελπίδα πλεον εδώ.
Τι να κάνουμε;

Φεύγουμε μετανάστες.
Μετά από τριάντα χρόνια.
Εσυ, και εγώ.
Μετανάστες.
Σου φαίνεται απίστευτο;

...Στις φάμπρικες της Γερμανίας, και στου Βελγίου τις στοές,
που λέει και ο Καζαντζίδης.

(Μη γελάς.
Κανένας δεν ξέρει τι του επιφυλάσσει η μοίρα.
Και σε μας επιφυλάσσει μονο ατυχίες )

Eκεί λοιπόν, τελειώνοντας το 18ωρο της εργασίας μας, και πληρωμένοι με το ένα τρίτο του ημερομισθίου,
γυρνάμε σπίτια μας με το μετρό. Κουρασμένοι, κατάμαυροι, σκέτα φαντάσματα.

Και εκεί που γυρνάμε, μια ομάδα από Νεοναζήδες μας βλέπουν.
Και μας παίρνουν στο κατόπι.
Τρέχεις εσύ, τρέχω και εγώ.
Μα η ζωη ως μετανάστης σε έχει κουράσει.
Μένεις πίσω.
Και σε προφτάνουν.
Δέκα εικοσάρηδες.
Και εσυ πενηνταρης.

Σε μαχαιρώνουν
και πέφτεις χάμω.

......

Σε αυτό το σημείο, θα έρθω εγώ δίπλα σου.
Θα σκύψω και θα σου μιλήσω.

"Μη φοβάσαι και μη πονάς.
Μας πήρε η κάμερα.
Κάποιοι στο Ίντερνετ θα τα δουν,
θα τα συζητησουν
και θα βρουν ποια είναι η αιτία
που σε ξεκοιλιασαν σημερα"

Αντε Καληνύχτα μας.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thalalla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη thalalla
H thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H thalalla έγραψε στις 20:07, 18-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από giosx
Αυτό είναι το plan b του αλέξη, που του έστειλε ο Σόρος;;
Μια ζωή αδιόρθωτοι οι αριστεροί/ές....
Πάντοτε απάτριδες και διχαστικοί...
Αυτό είναι χιούμορ απο την δεκατιτρίτη συνιστώσα.
Εμπρός παλικάρια να πάρουμε την Πόλη.
Μιχαλολιάκος: "Η Κωνσταντινούπολη είναι και θα είναι Ελληνική"

Συγκέντρωση και πορεία από την πλατεία Μητροπόλεως με κατεύθυνση προς την πλατεία Συντάγματος πραγματοποίησαν μέλη της Χρυσής Αυγής με στόχο να τιμήσουν τη μνήμη του τελευταίου Βυζαντινού Αυτοκράτορα Κωνσταντίνου ΙΑ' Παλαιολόγου. "Η εκδήλωση Τιμής στο πρόσωπο του Κωνσταντίνου Παλαιολόγου και των Τελευταίων Υπερασπιστών της Βασιλεύουσας, ξεπέρασε κάθε προσδοκία και δείχνει ότι το Εθνικιστικό Κίνημα προχωρά ακάθεκτο.

Περισσότεροι από 50.000 Εθνικιστές πορεύτηκαν μετά το πέρας των ομιλιών στην πλατεία Μητροπόλεως προς τον Άγνωστο Στρατιώτη", αναφέρει η Χρυσή Αυγή στην ιστοσελίδα της με αφορμή την συμπλήρωση 559 ετών από την Άλωση της Κωνσταντινούπολης.
"Εκεί οι Εθνικιστές βρέθηκαν αντιμέτωποι με αστυνομικές δυνάμεις καθώς με αστείες δικαιολογίες δεν επετράπη η κατάθεση στεφάνου. Ο σκοπός τους προφανής... Ας καταλάβουν όμως κάποια στιγμή ότι είμαστε Πολιτικοί Στρατιώτες μιας Μεγάλης Ιδέας. Έχουμε Ηγεσία και είμαστε πειθαρχημένοι, οι Εθνικιστές δεν θα γίνουν ποτέ όχλος... Η απάντηση του Γ.Γ. της Χρυσής Αυγής, Συναγωνιστού Νικόλαου Μιχαλολιάκου ήταν λακωνική αλλά καίρια: "Δεν θα καταθέσουμε το στεφάνι εδώ... Όχι γιατί δεν μπορούμε, αλλά γιατί είμαστε πειθαρχημένοι
. Σε δηλώσεις του επίσης προς τηλεοπτικούς σταθμούς είπε: "Είμαστε εδώ για να τιμήσουμε τον αυτοκράτορα Κωνσταντίνο Παλαιολόγο. Για εμάς η Κωνσταντινούπολη είναι και θα είναι ελληνική", συμπληρώνει.

Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 20:27, 18-06-12:

Αυτό είναι χιούμορ απο την δεκατιτρίτη συνιστώσα.
Εμπρός παλικάρια να πάρουμε την Πόλη.
Οτι κι ότι... ρε τραλλαλά, τάχω ξαναπεί αλλά εσύ κοιμώσουν, και να μας τη χαρίσουν δεν τη θέλω!!!
Για τους ακόλουθους λόγους:
1. Η Πρωτεύουσα των Ελλήνων, είναι η Αθήνα.
2. Η Κων/πολη, είναι η Πρωτεύουσα του σκατόψυχου παμπόνηρου εγκληματία (Μ) Κων/νου, που την έφτιαξε για να συσπειρώσει τους τότε ανάρχες Χριστιανούς που σαμποτάριζαν με όποιο τρόπο μπορούσαν τη "Ρώμη".
3. Η Κων/πολη, είναι η Διεθνιστική Πρωτεύουσα των ΕβραιοΧριστιανών όπου οι Πολίτες της Ρωμαικής Αυρτοκρατορίας, απο Πολίτες Ρωμαίοι, έγιναν Υπήκοοι του Αυτοκράτορα της Ανατολικής Ρωμαικής Αυτοκρατορίας και Δούλοι του Θεού, πλέον.
4. Και να μας τη χαρίζαν, που θα πάει ο 18.000.000 πληθυσμός της;;
5. Με τι κόσμο θα την αποικούσες εσύ όταν όλη χώρα μας είναι 10.000.000;;
6. Λογικό είναι να στείλουμε τα 2.000.000 Μεταναστών που είναι και ομόθρησκοι με τα μεμέτια, να την εποικοίσουν!!
Με βάση το 6ο.. λέω ΝΑΙ... αν μου τη δώσουν.. θα ξεφορτωθώ και τη σαβούρα της Ελλάδας, άμα θές πήγαινε για αρχηγός των "Μεταναστών"-Επικοιστών, αντί να πάς στην Κρήτη και να κάνεις αυτονομία!!!
Γιά τράβα στην Τουρκία να κάνεις τα κόλπα σου, να δείς το πρότυπο της αραβικής "άνοιξης"... πόσο Δημοκρατικό είναι!!
Κοίτα να δείς άμα πάς πάρε και τη Ρεπόυση μαζί σου μαζί με τη Δούρου και τοους υπόλοιπους Συριζαίους απο τη Θράκη, κι απ τη Αθήνα αμα λάχει, πάρτους...

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 06:03, 19-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
A ρε ζεδ... Φαντάσου σκηνικό.
Η χώρα διαλύεται, εξαθλιώνεται ο λαός.
Μαζί εσύ και εγώ.

Δεν υπάρχει ελπίδα πλεον εδώ.
Τι να κάνουμε;

Φεύγουμε μετανάστες.
Μετά από τριάντα χρόνια.
Εσυ, και εγώ.
Μετανάστες.
Σου φαίνεται απίστευτο;

...
Επίκληση στο συναίσθημα για να απαντήσεις σε ένα post στο οποία αναλύω τα αίτια του φαινομένου. Ναι, πολύ συγκινητικό αλλά ουδεμία σχέση με το post μου. Θα μπορούσα να πω κι εγώ για τα παιδάκια που λιμοκτονούν στην Αφρική ενώ εσύ έχεις έτοιμο κάθε φορά το καφεδάκι και το σαντουιτσάκι σου όποτε θες, κι όταν μάλιστα χορτάσεις, το πετάς στα σκουπίδια το υπόλοιπο και την ίδια στιγμή μας παίζεις τον πονόψυχο, αλλά δεν θέλω να το ξεφτιλίσω το θέμα.

Επίσης, θα ήταν όμορφο με την ίδια θέρμη κι αγάπη να αγκαλιάσεις και τους δημοτικούς αστυνομικούς (είναι διαφορετικοί από τους μπάτσους αν δεν το ξέρεις) που έχουν μαχαιρωθεί και νοσηλευτεί στα νοσοκομεία, όπως και τους συνοριοφύλακες.

Σκέψου τώρα ένα διαφορετικό σκηνικό. Είσαι άνετος και χαλαρός, έχεις καλή ψυχούλα ρε παιδάκι μου, φαίνεται από τα συγκινητικά και μελιστάλαχτα post σου στο e-steki. Εχθές σου κλέψανε το σπίτι αλλά οι έρευνες δεν απέδωσαν καρπούς κι έτσι το νέο iphone17 που μόλις αγόρασες με το μηλαράκι έκανε φτερά (κρίμα, θα σε χωρίσει κι η γκόμενα άμα δεν έχεις την τελευταία έκδοση -δες εδώ την περιπέτειά της με την φίλη της). Βγάζεις βόλτα τον αγαπημένο σου Φούφουτο, το σκυλάκι σου. Ο Αμπντούν πάει να σου πασάρει το iphone ως καινούργιο μόνο με 50€ (μετά βέβαια θα σου δώσει το μούφα με το ίδιο βάρος και το low battery ως ένδειξη- είπαμε, μεροκαματιάρης). Εσύ τον αντιλαμβάνεσαι, ομοίως και ο σκύλος σου από την μυρωδιά καταλαβαίνει ότι ο Αμπντούν είναι ο κλέφτης που είχε μπει χθες στο σπίτι και δαιμονίζεται εναντίον του.
Σου ρίχνει μία και ξεμπερδεύει μια και καλή μαζί σου. Τον σκύλο τον παίρνει για μεσημεριανό.

Εκείνη την ώρα, έρχομαι εγώ με την κάμερα, όχι για να την πάρω από το αυτοκίνητο ώστε να απαθανατίσω την στιγμή της γέννας της γυναίκας μου, αλλά για να πάρω μια τελευταία δήλωση από εσένα που τόσο αγαπώ ενώ εσύ ψυχορραγείς... Εύχομαι να αποσπάσω έστω αυτό το πολυπόθητο "ζεντ, σ'αγαπώ με όλη μου την καρδιά", προτού πας μετανάστης στον παράδεισο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zed : 19-06-12 στις 07:14.
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 09:09, 19-06-12:

Επίκληση στο συναίσθημα για να απαντήσεις σε ένα post στο οποία αναλύω τα αίτια του φαινομένου. Ναι, πολύ συγκινητικό αλλά ουδεμία σχέση με το post μου.
το δικό σου ποστ όμως δεν είχε ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα του μαχαιρωμένου μετανάστη. δεν υπάρχει κάποιο "αίτιο φαινομένου" να αναλύσεις γιατί ο ναζισμός είναι κενός νοήματος. μαχαιρώνει και στέλνει στους φούρνους ανθρώπους που θεωρεί αξιωματικά κατώτερους. τι να απαντήσεις σε αυτό; ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι; δεν είναι;

αν τώρα "το φαινόμενο" για σένα είναι το παιδάκι που εισέρχεται σε μια συμμορία ναζιστών, αυτό είναι μια εντελώς διαφορετική συζήτηση. αυταρχικοί ή αδιάφοροι γονείς, μοναξιά, ανάγκη συμμετοχής σε μια ομάδα, κακές παρέες, στρατολόγηση από σεσημασμένους κακοποιούς με ιδεολογικό περιτύλιγμα, κοκ.

Επίσης, θα ήταν όμορφο με την ίδια θέρμη κι αγάπη να αγκαλιάσεις και τους δημοτικούς αστυνομικούς (είναι διαφορετικοί από τους μπάτσους αν δεν το ξέρεις) που έχουν μαχαιρωθεί και νοσηλευτεί στα νοσοκομεία, όπως και τους συνοριοφύλακες.
συγκρίνεις δύο εντελώς διαφορετικά μαχαιρώματα. απ' την μια έχεις το επίσημο κράτος που πέφτει στο καθήκον από μεμονωμένους κακοποιούς, απ' την άλλη έχεις έναν μεμονωμένο άνθρωπο που μαχαιρώνεται από μια συμμορία ναζιστών. δεν την βλέπεις τη διαφορά;

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 09:38, 19-06-12:

... ο ναζισμός είναι κενός νοήματος. ...
...επειδή ακριβώς δεν αναγνωρίζει, ότι κάθε ανθρώπινη ύπαρξη, ανεξάρτητα από το χρώμα, τη φυλή, την ιστορική καταβολή, τη θρησκευτική (ανοησία ή δοξασία ) και οικονομική κατάστασή του, έχει το δικό της μοναδικό υπαρκτικό νόημα, που η απουσία του ισοδυναμεί με θάνατο! Ο ναζισμός, πέρα από όλους τους άλλους εκδηλωμένους ιστορικά φασισμούς, είναι ακραιφνώς θανατοκεντρικός( μέχρι και "σατανικός" ως "απόκρυφος"! ) και τοποθείται πρακτικά και χονδροδέστατα στον αντίποδα της χριστιανικής ηθικής και "εν ζωή " προσδοκίας!

μαχαιρώνει και στέλνει στους φούρνους ανθρώπους που θεωρεί αξιωματικά κατώτερους. τι να απαντήσεις σε αυτό; ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι; δεν είναι;
Η καθημερινή μας εμπειρία διδάσκει, ότι δεν ήμαστε, δυστυχώς ακόμη! Κάποιοι θεωρούν( ακόμη και "Ορθόδοξοι Χριστιανοί"! ), ότι έτσι πρέπει να είναι και πάντα επωάζουν ένα "αυγό φιδιού". Από τα μέσα του α΄παγκ. πολέμου, εκείνοι που στην πραγματικότητα είναι χειρότεροι από τους φασίστες, είναι τα εκάστοτε "αφεντικά" τους! Τα οποία έχουν πάντα λόγους να προστατεύουν τη ζωή τους, ακόμη και με το θάνατό(μου, σου, των)!

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 09:38, 19-06-12:

Σαφώς και την βλέπω την διαφορά. Βλέπω ότι η υπερευαισθησία μερικών θίγεται μόνο όταν το μαχαίρωμα γίνεται σε μετανάστες. Κάθε φορά που μαχαιρώνεται κάποιος μετανάστης, ανεβαίνει το βίντεο κι η είδηση. Κάθε φορά που μαχαιρώνεται νόμιμος πολίτης αυτής της χώρας (πρόσεξε, λέω νόμιμος πολίτης, κάτι το οποίο σημαίνει ότι περιλαμβάνονται και οι νόμιμοι μετανάστες) από λαθρομετανάστες, έχει γίνει τόσο σύνηθες φαινόμενο και αυτό (όπως και τα μαχαιρώματα από χ.α.) που δεν το αναφέρει κανείς και πουθενά σε τούτο το φόρουμ.

Αλήθεια, προς τι τόσος ρατσισμός προς τους συμπολίτες σας;

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 09:44, 19-06-12:

...

Ποιος μπορεί να θεωρεί έναν οποιοδήποτε μαχαιροβγάλτη, "συμπολίτη" του, σ' αυτή τη χώρα και να μην έχει ...φασιστικές προοπτικές; Ποιός;

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 09:45, 19-06-12:

Έλα τώρα λόγια των οπισθίων και σόρυ κιόλας. Μόλις μαχαιρωθεί ένας Έλληνας πολίτης βουίζουν κανάλια, εφημερίδες, blogs, κλπ. Και είναι αποτρόπαιο γεγονός που μας θλίβει όλους. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρουμε τα μαχαίρια και να κυνηγάμε μετανάστες για αντίποινα;

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 09:46, 19-06-12:

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρουμε τα μαχαίρια και να κυνηγάμε μετανάστες για αντίποινα;
Εντάξει, αν αυτό κατάλαβες, δεν έχει νόημα να συζητάμε.

Λάμπη, δεν είπα συμπολίτες τους χ.α.

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O parafernalia έγραψε στις 09:48, 19-06-12:

Εντάξει, αν αυτό κατάλαβες, δεν έχει νόημα να συζητάμε.

Μα εσύ με αφορμή έναν μαχαιρωμένο μετανάστη, μιλάς για ρατσισμό προς τους συμπολίτες μας. Τι άλλο να καταλάβω δηλαδή;

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 09:51, 19-06-12:

Εδώ προσπάθησα να επικεντρώσω στα αίτια τους προβλήματος κι ο τρολάς ο Rempeskes μου κάνει post με επίκληση στο συναίσθημα με ένα σενάριο φαντασίας για να δείξει πόσο φιλάνθρωπος είναι και πόσο «μισεί ο ζεντ τους μετανάστες», με αφορμή έναν μαχαιρωμένο μετανάστη, όπως λες.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 09:52, 19-06-12:

...

Το αντιλαμβάνομαι, φίλε μου!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:53, 19-06-12:

και κατι αλλο

δεν υπαρχει ναζισμος(συντομογραφια ειναι)

εθνικοσοσιαλισμος λεγεται..

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 10:57, 19-06-12:

και κατι αλλο

δεν υπαρχει ναζισμος(συντομογραφια ειναι)

εθνικοσοσιαλισμος λεγεται..
Και θα συνεχίσουμε να τον λέμε "ναζισμό".
Επειδή είναι πιο σύντομο σπό το "Nationalsozialismus"

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:07, 19-06-12:

ναι,αλλα το ναζισμος κρυβει τα συστατικα

δεν ειναι κατι ξεχωρο ακροδεξιο και τερατωδες
ειναι εθνικοσοσιαλισμος
μην ξεχναμε το πως μπορει να καταληξει καποιος με σοσιαλιστικη και φιλο-λαική ταμπελα..

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 11:09, 19-06-12:

ναι,αλλα το ναζισμος κρυβει τα συστατικα

δεν ειναι κατι ξεχωρο ακροδεξιο και τερατωδες
ειναι εθνικοσοσιαλισμος
μην ξεχναμε το πως μπορει να καταληξει καποιος με σοσιαλιστικη ταμπελα..
Οπότε,υποθέτω ότι δε θα τολμούσες να το ρίξεις στη Χ.Α,ε?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:11, 19-06-12:

χρυση αυγη,οχι με τιποτε
ειναι υπερβολικα ακραιοι ,στοκοι και επικινδυνοι για τους ψηφισω..

αλλο αν θελω να ειναι στη βουλη για να ακουγονται και οι αποψεις τους απεναντι απο την αριστερα..

Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη olga_serb
H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε στις 11:12, 19-06-12:

Οι Έλληνες πολίτες που τους ψήφισαν δεν είναι φιλοναζιστές. Είναι ιστορικοί αρνητές αυτού που συμβαίνει σε όλους μας. Της οικονομικής και εθνικής κατάπτωσης. Απλώς πήραν λάθος δρόμο.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:12, 19-06-12:

νταξ, χαιρω πολυ, τον καιρο που δημιουργηθηκε η ταμπέλα,
ο σοσιαλισμός ειχε φτασει να σημαίνει τόσο διαφορετικά πράγματα
που ουσιαστικα δεν σημαινε τιποτε.

++++++++++++++++

Yγ.

Απλώς πήραν λάθος δρόμο.

Αυτο θα γινει ωραίο ρεμπέτικο μια μέρα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους