Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Ναι
54
73,97%
Όχι
19
26,03%

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 13:45, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νεογέννητος
Δεν έχεις άδικο, αλλά η συγκεκριμένη κίνηση ΑΝ δεν γινόταν από τη Χ.Α. αλλά από κάποιον άλλο φορέα, οι περισσότεροι εδώ μέσα θα χαιρετούσαν αυτή την κίνηση! Δεν είσαστε αντικειμενικοί, είστε προκατειλημμένοι και φανατισμένοι.
Αγοράζουν τα προϊόντα από Έλληνες παραγωγούς, τα οποία προορίζονται για τους Έλληνες πολίτες με τα χρήματα της επιχορήγησης! Πω πω, τραγικό ε!
Και πετάγονται κάποιοι και λένε μπαρούφες! Ναι ρε, πρώτα οι Έλληνες και θα σας το λέω καθημερινά για να σπάζεστε μερικοί...
Εγώ έχω να προτείνω κάτι άλλο.
Πρώτα οι άνθρωποι και μετά οι Έλληνες...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:06, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από φατσα στο ιντερνετ?umad?
προσπαθώ να βρω κάτι επίσημο για αυτό που ρώτησα αρχικά,αλλά μάταια ...

o γενικος υπευθυνος για το σχεδιο της "τελικης λυσης" (pun) λεγοταν Χαϊνριχ Χιμμλερ. Γκουγκλ τον, δεν θα βγεις χαμενη.

υγ. Για να πουμε και του στραβου το δικιο, τα πρωτα στρατοπεδα συγκεντρωσης έγιναν για τους κομμουνιστες εντος των συνορων.
Αργοτερα, στην δεκαετια του 30, χρειαστηκε να επεκταθουν οι υπηρεσιες φιλοξενιας και σε αλλους ανεπιθυμητους
Το γκουγκλ ειναι φιλος μας, ψαξε πχ για "himmler orders concentration camps"
και ψαξε στα αποτελεσματα. Η απο την αλλη ψαξε "himmler stole my teddy bear", και αυτο παραγει συγκλονιστικα αποτελεσματα.

υγ2. Ισως αντιθετα θα επρεπε να αντιμετωπισουμε το θεμα ολιστικά.
γκουγκλ "nazi eugenics".
To eugenics δημιουργηθηκε προς τιμην των αρχαιων αθηναιων, που ηταν οι πρωτοι που διδαξαν στον κοσμο τι παθαινεις αμα αρχιζεις και πιστευεις πως το αιμα σου ειναι κοκκινοτερο απο των αλλων. Σημερα το μεταφραζουμε στα ελληνικα ως ευγονικη και το χαιρομαστε.

υγ3.

και κατι ακομα για τα χρυσαυγα και τις σακουλες απο τα καρφουρ.
Και η μαφια του Ιταλικου Νοτου, φασιστακια μου, μοιραζει τροφιμα και προστασια σε υποβαθμισμενες γειτονιες.
Λετε να το κανει με απωτερο σκοπο να θρεψει τους φτωχους;
Οχι φασιστακια μου. Στρατολογεί. Μαζευει μελλοντικα θυματα.

Αυτο βεβαια δεν εχει καμμια σχεση με την ΧΑ.
Η χα μοιραζει τα μακαρονια 365 για να βοηθησει τον ελληνα που δοκιμαζεται απο την κριση.
Ουτε υστεροβουλια εχει, ουτε κοιταει να μαζεψει μελανοχίτωνες, ουτε κοιτα τα ψηφουλακια.
Όλα για τον Ελληνα. Χάηλ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τίτης

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τίτης
Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Τίτης έγραψε στις 22:30, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Βλα
Εγώ έχω να προτείνω κάτι άλλο.
Πρώτα οι άνθρωποι και μετά οι Έλληνες...
Αχ πατρίδα μου θύμα σε κάνανε...(που λέει και η Ατζελα)

Να βάζει ο Έλληνας πάνω απ'τον Ελληνα τον παράνομο λαθρομετανάστη!
Πραγματικά,τι θλιβερό να το διαβάζεις

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 22:59, 02-08-12:

ο ελληνας βαζει τον μεταναστη πανω απο τον ελληνα

νταξ, μη κλαψεις
οταν οι ελληνες χωριζουν τους ελληνες σε δυο κατηγοριες, δεν ειδα να σε πειραξει τπτ
υγ. μονο μη καλεσεις ασθενοφορο επι της συγγρου, την ωρα που κλεινουν οι δρομοι για να επιστρεψει ο πρωθυπουργέος στα γραφεία του ξεκόμματος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 07-08-12 στις 21:28. Αιτία: Split μηνύματος και μεταφορά offtopic κειμένου στον κάδο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 23:40, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Τίτης
Αχ πατρίδα μου θύμα σε κάνανε...(που λέει και η Ατζελα)

Να βάζει ο Έλληνας πάνω απ'τον Ελληνα τον παράνομο λαθρομετανάστη!
Πραγματικά,τι θλιβερό να το διαβάζεις
Νομίζεις ότι ξεχωρίζουν σε «παράνομους» και νόμιμους μετανάστες;
Η λογική τους είναι ότι πας μη Έλλην, βάρβαρος.

Πάντως έχει πλάκα να λέει κάτι τέτοιο ένας κατά δήλωσή του άνθρωπος με καταγωγή από την Αλβανία.

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τίτης

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τίτης
Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.

O Τίτης έγραψε στις 23:51, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Νομίζεις ότι ξεχωρίζουν σε «παράνομους» και νόμιμους μετανάστες;
Η λογική τους είναι ότι πας μη Έλλην, βάρβαρος.

Πάντως έχει πλάκα να λέει κάτι τέτοιο ένας κατά δήλωσή του άνθρωπος με καταγωγή από την Αλβανία.
Μα φυσικά και δεν πρόκειται να κρύψω ότι είμαι απ'την περίφανη Β.Ήπειρο.Το λέω με περιφάνια και τιμή.
Ελάχιστοι άνθρωποι πραγματικά με έχουν αποκαλέσει Αλβανό.Δεν τους έδωσα σημασία γιατί τους θεώρησα αμαθής/ημιμαθής.
Όπως θα κάνω και με σένα τώρα

Α και να τονίσω πως αυτοί οι ρατσιστές Χρυσαυγίτες,που τόσο πολύ μιλάτε για το μίσος που έχουν κατά των μεταναστών δεν αφήνουν στιγμή δίχως να μιλήσουν για την Ελληνική Β.Ήπειρο!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τίτης : 03-08-12 στις 00:14.
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 01:27, 03-08-12:

ΈΛ-λην, λοιπόν.
Για πες μου τότε, πόσο πλάκα έχει να λέει κάποιος δικτάτορα τον Χότζα και να υποστηρίζει τη ΧΑ...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 02:48, 03-08-12:

Ασχετο με το θεμα τον τροφιμων, αλλα ηθελα απλα να το πω...! Ως ανεκδοτο θα ητανε κρυο, αλλα ως πραγματικοτιτα νομιζω πως εχει πολυ φαση! Αλλωστε, αν δεν δεις την χιουμοριστικη του πλευρα και το αντιμετωπισεις σοβαρα μαλλον θα πεσεις σε καταθλιψη!

Ανθρωποι παντρεμενοι με Ρωσσιδες/Βουλγαρες/Ρουμανες κλπ, που τις βοηθησαν μαλιστα να γινουν νομιμες στην χωρα, που εχουν παιδια με διπλη καταγωγη, ψηφιζουν ΧΑ και θελουν να φυγουν οι ξενοι απο την Ελλαδα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,387 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 12:52, 03-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ανθρωποι παντρεμενοι με Ρωσσιδες/Βουλγαρες/Ρουμανες κλπ, που τις βοηθησαν μαλιστα να γινουν νομιμες στην χωρα, που εχουν παιδια με διπλη καταγωγη, ψηφιζουν ΧΑ και θελουν να φυγουν οι ξενοι απο την Ελλαδα!
Που είναι το παράξενο? Καταρχάς πολλοί από αυτούς που αναφέρεις είναι ήδη Έλληνες απλά ζούσαν εκεί. Κατά δεύτερον δεν είναι Πακιστανοί ούτε Αφγανοί.

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 13:12, 03-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Που είναι το παράξενο? Καταρχάς πολλοί από αυτούς που αναφέρεις είναι ήδη Έλληνες απλά ζούσαν εκεί. Κατά δεύτερον δεν είναι Πακιστανοί ούτε Αφγανοί.
Να τα. Καθαρός φυλετικός διαχωρισμός, δηλαδή...
Και νομίζεις ότι οι ΧΑτες θα δώσουν ιδιαίτερη σημασία στο αν είσαι Ρώσος ή Πακιστανός; Τους αρκεί που δε θα είσαι Έλληνας.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,387 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 13:17, 03-08-12:

Και νομίζεις ότι οι ΧΑτες θα δώσουν ιδιαίτερη σημασία στο αν είσαι Ρώσος ή Πακιστανός; Τους αρκεί που δε θα είσαι Έλληνας.
Μα οι Ρώσοι δεν έρχονται στην Ελλάδα, όσοι νομίζετε ότι είναι Ρώσοι είναι Έλληνες οι οποίοι ήταν μετανάστες στην ΕΣΣΔ ή Πόντιοι.

Οι Αφγανοί είναι Αφγανοί και εδώ δεν είναι ο τόπος τους. Αν χαίρεστε όταν η Ελλάδα γίνεται μελιτζανοσαλάτα τι να πω. Δεν σημαίνει ότι είμαι ρατσιστής το γεγονός ότι κατανοώ ότι πρέπει να σταματήσει η λαθραία μετακίνηση ανθρώπων σε μια χώρα που δεν μπορεί να ταΐσει ούτε τους νόμιμους.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 13:24, 03-08-12:

Μα οι Ρώσοι δεν έρχονται στην Ελλάδα, όσοι νομίζετε ότι είναι Ρώσοι είναι Έλληνες οι οποίοι ήταν μετανάστες στην ΕΣΣΔ ή Πόντιοι.

Οι Αφγανοί είναι Αφγανοί και εδώ δεν είναι ο τόπος τους. Αν χαίρεστε όταν η Ελλάδα γίνεται μελιτζανοσαλάτα τι να πω. Δεν σημαίνει ότι είμαι ρατσιστής το γεγονός ότι κατανοώ ότι πρέπει να σταματήσει η λαθραία μετακίνηση ανθρώπων σε μια χώρα που δεν μπορεί να ταΐσει ούτε τους νόμιμους.
Πάνω μου μένουν κάποιοι γνήσιοι Ρώσοι που ήρθαν μετά το '91, να φωνάξω την ΧΑ να τους διώξουμε;

Αγαπητέ, εσύ δεν είσαι ούτε κατά διάνοια κομμουνιστής. Ο κομμουνισμός μεταξύ άλλων προϋποθέτει το να μην χωρίζεις τους ανθρώπους με βάση τη φυλή και το έθνος. Στην ΕΣΣΔ που τόσες φορές έχεις στηρίξει (όπως και εγώ, βέβαια, αλλά εγώ ξέρω και τι στηρίζω), όλοι ήταν καλοδεχούμενοι, είτε ήταν Έλληνες, είτε Πακιστανοί, είτε Μαύροι, είτε Εβραίοι.
Εσύ ουσιαστικά είσαι εθνικοσοσιαλιστής. Χίτλερ κι έτσ'. «Καλώς» στηρίζεις επομένως αυτό το φασιστικό μόρφωμα της ΧΑ.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 13:46, 03-08-12:

Αγαπητέ, εσύ δεν είσαι ούτε κατά διάνοια κομμουνιστής. Ο κομμουνισμός μεταξύ άλλων προϋποθέτει το να μην χωρίζεις τους ανθρώπους με βάση τη φυλή και το έθνος. Στην ΕΣΣΔ που τόσες φορές έχεις στηρίξει (όπως και εγώ, βέβαια, αλλά εγώ ξέρω και τι στηρίζω), όλοι ήταν καλοδεχούμενοι, είτε ήταν Έλληνες, είτε Πακιστανοί, είτε Μαύροι, είτε Εβραίοι.
Εσύ ουσιαστικά είσαι εθνικοσοσιαλιστής. Χίτλερ κι έτσ'. «Καλώς» στηρίζεις επομένως αυτό το φασιστικό μόρφωμα της ΧΑ.
Το ξέρω. Το ότι στηρίζω την ΕΣΣΔ έχει να κάνει με τον τρόπο που έμεναν εκεί οι άνθρωποι, με την οικονομική της πολιτική. Ωστόσο τώρα διανύουμε μια πολύ διαφορετική περίοδο, μια περίοδο φτώχειας και οικονομικής κρίσης όπου δεν μπορεί να εφαρμοστεί το παραπάνω.

Όμως εδώ να ξεκαθαρίσω κάτι. Δεν θεωρώ κανέναν άνθρωπο κατώτερο μου. Απλώς κατανοώ την ανάγκη ο καθένας να ζει στο μέρος που ανήκει για να μην διαταράσσεται η ισορροπία.

Μην είσαι τόσο σίγουρος για τον διαχωρισμό. Πολλοί Έλληνες έφαγαν στην μάπα τους εξορία στην ΕΣΣΔ, στα άκρα (πχ οι δικοί μου ζούσαν Καζαχστάν). Αυτό βέβαια δεν τους εμπόδιζε από το να ζήσουν μια κανονική ζωή, όπως θα ζούσαν μέσα στη Ρωσία, αλλά η εξορία είναι εξορία και το να έχεις "εξοριστεί" όσο να ναι σε επηρεάζει. Εκεί λοιπόν στο μέρος που τους πήγαν, δημιουργήθηκε μια συνοικία όπου έμεναν κυρίως Έλληνες και Κορεάτες.

Δεν στηρίζω ΧΑ. Δεν το κάνω κυρίως λόγω των πολιτικών της (μόνο ο Κασιδιάρης μου φαίνεται μορφωμένος), των οπαδών της (πολλοί ανεγκέφαλοι που πάνε και χτυπούν/μαχαιρώνουν ανθρώπους) και κυρίως των τεχνικών της. Δεν μου αρέσει το μέρος από όπου παίρνει χρηματοδοτήσεις και δεν ξέρουμε ποια συμφέροντα μπορεί να κρύβονται από πίσω.

Στην εκλογές ψήφισα ΕΠΑΜ αν θες να ξέρεις. Ο Καζάκης, παρόλο που είναι κομμουνιστής, παραδέχτηκε την ανάγκη να πάνε κάπου αλλού αυτοί οι άνθρωποι. Βλέπει την κατάσταση της χώρας. Η Ελλάδα δεν είναι ΕΣΣΔ. Δεν τους αντέχει.

ΚΚΕ δεν θα ψήφιζα με τίποτα, και δεν καταλαβαίνω γιατί υποστηρίζετε αυτό το σάπιο κόμμα όπως κατάντησε και δεν πάτε στον Καζάκη.

Οπότε δεν ξέρεις αν είμαι κομμουνιστής ή "κομμουνιστής". Γενικά δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες. Το ΚΚΕ από την μια, η ΧΑ από την άλλη, αγαπούν τις ταμπέλες και φανατίζουν τους οπαδούς τους. Εγώ κοιτώ την μέση λύση.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aliona
H Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Aliona έγραψε στις 14:58, 03-08-12:

Κοίτα όμως μιλούσαμε για κάτι συγκεκριμένο και άλλαξες το θέμα. Αν θες να μιλήσεις μαζί μου για να μου πας κόντρα ή οτιδήποτε στείλε pm.

Δεν θυμάμαι να είπα καμιά βλακεία. Το Καζαχστάν συνοριακά είναι άκρο. Κοίτα τον χάρτη της ΕΣΣΔ. Μόνο σε αυτό μου απάντησες
πες ακομα μια φορα ποσο οριακα βρισκεται το καζακσταν στην σοβιετικη ενωση κι εγω θα κανω 5 τουμπες.το υποσχομαι.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%...rojection).svg

δεν εχω τιοτα μαζι σου,μονο με αυτα που λες.οταν λες πως οι χρυσαυγιτες παντρευονται ρωσιδες και ουκρανιδες που ειναι ομως και μισες ελληνιδες γιατι ρωσοι και ουκρανοι δεν υπαρχουν στην ελλαδα παρα μονο ελληνες που ζουσαν εκει,ε ειναι αστειο.

ελπιζω να το καταλαβαινεις.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:53, 03-08-12:

Δεν μιλισα για Ελληνες, μιλισα για Ρωσιδες/Βουλγαρες/Ρουμανες κλπ...!
Δεν ξερω που ειδες αυτους τους Ελληνες που απλα ζουσαν εκει, εγω προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν, εγω ομως μιλαω για τους ανθρωπους που καταγονται απο αυτες της χωρες, που μιλανε μονο εκεινη την γλωσσα, που τα χαρτια τους λενε πως ειναι Ρωσοι/βουλγαροι/ουκρανοι κλπ και εχουν ερθει στην Ελλαδα και πασχιζουν για να παρουν αδεια παραμονης. Δεν ειναι μονο οι Αφγανοι και οι Πακιστανοι, απλα αυτοι λογο χρωματος φαινονται πιο ευκολα.

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 20:20, 03-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
o γενικος υπευθυνος για το σχεδιο της "τελικης λυσης" (pun) λεγοταν Χαϊνριχ Χιμμλερ. Γκουγκλ τον, δεν θα βγεις χαμενη.

υγ. Για να πουμε και του στραβου το δικιο, τα πρωτα στρατοπεδα συγκεντρωσης έγιναν για τους κομμουνιστες εντος των συνορων.
Αργοτερα, στην δεκαετια του 30, χρειαστηκε να επεκταθουν οι υπηρεσιες φιλοξενιας και σε αλλους ανεπιθυμητους
Το γκουγκλ ειναι φιλος μας, ψαξε πχ για "himmler orders concentration camps"
και ψαξε στα αποτελεσματα. Η απο την αλλη ψαξε "himmler stole my teddy bear", και αυτο παραγει συγκλονιστικα αποτελεσματα.

υγ2. Ισως αντιθετα θα επρεπε να αντιμετωπισουμε το θεμα ολιστικά.
γκουγκλ "nazi eugenics".
To eugenics δημιουργηθηκε προς τιμην των αρχαιων αθηναιων, που ηταν οι πρωτοι που διδαξαν στον κοσμο τι παθαινεις αμα αρχιζεις και πιστευεις πως το αιμα σου ειναι κοκκινοτερο απο των αλλων. Σημερα το μεταφραζουμε στα ελληνικα ως ευγονικη και το χαιρομαστε.

υγ3.

και κατι ακομα για τα χρυσαυγα και τις σακουλες απο τα καρφουρ.
Και η μαφια του Ιταλικου Νοτου, φασιστακια μου, μοιραζει τροφιμα και προστασια σε υποβαθμισμενες γειτονιες.
Λετε να το κανει με απωτερο σκοπο να θρεψει τους φτωχους;
Οχι φασιστακια μου. Στρατολογεί. Μαζευει μελλοντικα θυματα.

Αυτο βεβαια δεν εχει καμμια σχεση με την ΧΑ.
Η χα μοιραζει τα μακαρονια 365 για να βοηθησει τον ελληνα που δοκιμαζεται απο την κριση.
Ουτε υστεροβουλια εχει, ουτε κοιταει να μαζεψει μελανοχίτωνες, ουτε κοιτα τα ψηφουλακια.
Όλα για τον Ελληνα. Χάηλ.
Dude,δε χρειαζόταν αυτή η επειδιξιομανία σου.Μην προσπαθείς να μου δείξεις οτι ξέρεις κάτι παραπάνω.
τζάμπα κόπος .Τα ξέρω αυτά που λες.Εγώ ρώτησα τί υποστηρίζει η Χ.Α. σε αυτό το θέμα.
Και μη μου απευθύνεσαι σαν να είμαι φασίστρια.Μια ερώτηση έκανα.Απο αυτό κατάλαβες οτι είμαι υπέρ της Χ.Α. ;

Τελικά μερικοί δεν μπορούν να κάνουν έναν εποικοδομητικό διάλογο.Αμέσως να στάξει η χολή τους.
γιεπ η φάτσα μου είναι,τί το περίεργο;δεν άντεξες,και αυτό σχολίασες ;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Polymnia : 03-08-12 στις 20:23. Αιτία: προσθήκη ;)
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 21:22, 03-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Μην ξεχνάς πως ο πυρήνας της ΧΑ είναι η νεολαία...
Πως αλήθεια να ξεχάσει κανείς το μεγαλύτερο πρόβλημα;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αλκίμαχος

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αλκίμαχος
Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O Αλκίμαχος Παν μέτρον άνθρωπος έγραψε στις 00:38, 04-08-12:

Εγώ ξέρω πως όταν πήγα φαντάρος έδωσα όρκο να υπερασπιστώ το δημοκρατικό πολίτευμα από όποιον το επιβουλεύεται. Εδώ κάποιος θα πει, ποιος είναι περισσότερο "φασίστας"; Αυτός που το δηλώνει ανοικτά; ή αυτός που δηλώνει δημοκράτης αλλά απαγορεύει την ελευθερία της πολιτικής έκφρασης; Εκεί πρέπει να βάζουμε την λογική μας να δουλεύει. Το να σκοτώνεις κόσμο, να δέρνεις, και να πιστεύεις (ενώ έχει αποδειχτεί επιστημονικά το αντίθετο) πως η φυλή σου είναι ανώτερη από τις άλλες και να προσπαθείς να εξολοθρεύσεις οτιδήποτε διαφορετικό από σένα, δεν είναι πολιτική έκφραση. Είναι ψυχική διαταραχή. Δεν είναι πολίτευμα αυτό το πράγμα. Από την άλλη πρέπει να παραδεχτούμε πως τέτοια κόμματα στην Ελλάδα ανέβηκαν σταθερά λόγω προβλήματος με τους μετανάστες. Είναι αλήθεια και δεν έχει να κάνει με ρατσισμό. Είναι πολλοί. Και αυτό σε συνδυασμό με την φτώχια και την αποξένωση γεννά την βία και η βία γεννά τον ρατσισμό από μεριάς των ντόπιων που όλο και θα γιγαντώνεται αν δεν λυθεί το θέμα. Στην περίπτωση της δικής μας κοινωνίας δεν έχουμε να κάνουμε με ένα ιδεολογικό κίνημα, αλλά με έναν αχταρμά αποπροσανατολισμένων ανθρώπων που στον θυμό τους βρήκαν λύση στις πολιτικές ακραιότητες λόγω έλλειψης παιδείας. Πιστεύω πως θα πρέπει τέτοιου είδους κόμματα να τεθούν εκτός νόμου, εφόσον ιδεολογικά δεν αποδέχονται ούτε την διαδικασία στην οποία συμμετέχουν (αδιαμαρτύρητα φυσικά αφού τα φράγκα ρέουν ) και κανονικά δεν θα έπρεπε να τους πειράξει καν αυτό.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 10:56, 04-08-12:

Φυσικά και μαζεύτηκαν όλοι οι ακαλλιέργητοι στο παρόν θέμα! Αφού αφορά τους ακαλλιέργητους συνεχιστές του Γ' Ράιχ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

H Polymnia έγραψε στις 11:07, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Φυσικά και μαζεύτηκαν όλοι οι ακαλλιέργητοι στο παρόν θέμα! Αφού αφορά τους ακαλλιέργητους συνεχιστές του Γ' Ράιχ...

δεν έχεις άδικο.Δε γουστάρω απλά συζητήσεις οπου το επίπεδο πάει στο μειον άπειρο.
Ήρθα εδώ για να μου απαντήσουν οι εκπρόσωποι της συγκεκριμένης ιδεολογίας(που προφανώς κάποιος θα υπάρχει,δε μπορεί)
και πετάγονται οι αριστεροι .

και πού 'σαι ρεμπεσκέ,δε θέλω να μαλώσω μαζί σου.Πώς το λένε ;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Polymnia : 04-08-12 στις 11:17. Αιτία: λαλαλα
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 12:21, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Αν παρατηρήσεις καλύτερα, όχι, δεν μαζεύτηκαν συνεχιστές του Γ΄ Ράιχ, το αντίθετο, διάβασε όλα τα σχόλια και θα καταλάβεις.

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
δεν έχεις άδικο.Δε γουστάρω απλά συζητήσεις οπου το επίπεδο πάει στο μειον άπειρο.
Ήρθα εδώ για να μου απαντήσουν οι εκπρόσωποι της συγκεκριμένης ιδεολογίας(που προφανώς κάποιος θα υπάρχει,δε μπορεί)
και πετάγονται οι αριστεροι .

και πού 'σαι ρεμπεσκέ,δε θέλω να μαλώσω μαζί σου.Πώς το λένε ;
Δεν είδα ποιο ακριβώς ήταν το ερώτημα σου αν και έψαξα τα προηγούμενα ποστ,
από την απάντηση που σου έδωσε όμως ο Rempeskes μάλλον ρώτησες για τα τρόφιμα που μοίρασαν.
Αυτά που σου είπε ο Rempeskes είναι σωστά, στρατολογεί το κόσμο,αυτή είναι η τακτική τους,
το θέμα της Χ.Α ήταν να μπει στη βουλή, από κει και πέρα θα βρει τρόπους να κάνει τα κόλπα της,
και μη κοιτάς μόνο τα τρόφιμα, δες το συλλογικά, προστασία σε πολίτες και ιδιαίτερα μεγάλης ηλικίας
σε υποβαθμισμένες γειτονιές, προστασία σε μαγαζιά, πάρε δώσε με την αστυνομία.
κράτα την ουσία της απάντησης του Rempeskes και όχι το τρολλάρισμα του, μην πέφτεις στη παγίδα.

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

H Polymnia έγραψε στις 12:36, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal

Δεν είδα ποιο ακριβώς ήταν το ερώτημα σου αν και έψαξα τα προηγούμενα ποστ,
από την απάντηση που σου έδωσε όμως ο Rempeskes μάλλον ρώτησες για τα τρόφιμα που μοίρασαν.
Αυτά που σου είπε ο Rempeskes είναι σωστά, στρατολογεί το κόσμο,αυτή είναι η τακτική τους,
το θέμα της Χ.Α ήταν να μπει στη βουλή, από κει και πέρα θα βρει τρόπους να κάνει τα κόλπα της,
και μη κοιτάς μόνο τα τρόφιμα, δες το συλλογικά, προστασία σε πολίτες και ιδιαίτερα μεγάλης ηλικίας
σε υποβαθμισμένες γειτονιές, προστασία σε μαγαζιά, πάρε δώσε με την αστυνομία.
κράτα την ουσία της απάντησης του Rempeskes και όχι το τρολλάρισμα του, μην πέφτεις στη παγίδα.
ααα όχι άλλο ρώτησα,τελείως άσχετο , κάτι για άτομα με ειδικές ανάγκες και με ψυχολιγικά προβλήματα ..δηλαδή πώς οι χρυσαυγίτες αντιμετωπίζουν τέτοιους ανθρώπους.Αυτό με τα τρόφιμα που έγραψε ο Ρεμπ πήγαινε για κάποιον άλλον, γιατί εγώ δεν ανέφερα τίποτα απολύτως για αυτό το περιστατικό.Καλά τα λέει,αλλά ρε μαν μερικοί τρολλάρουν χωρίς να είναι αντιληπτό(ίσως επειδή είμαι κανα 2μηνο μόνο εδώ χαχα )
δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο . Και ούτε θέλω να προσβάλουμε ο ένας τον άλλον.Εντ οφ στόρι φίλες και φίλοι .

αυτό με την τακτική τους που λες ( και που είπε και ο ρεμπεσκές) ναι εδώ θα συμφωνήσω

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 12:47, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
ααα όχι άλλο ρώτησα,τελείως άσχετο , κάτι για άτομα με ειδικές ανάγκες και με ψυχολιγικά προβλήματα ..δηλαδή πώς οι χρυσαυγίτες αντιμετωπίζουν τέτοιους ανθρώπους.Αυτό με τα τρόφιμα που έγραψε ο Ρεμπ πήγαινε για κάποιον άλλον, γιατί εγώ δεν ανέφερα τίποτα απολύτως για αυτό το περιστατικό.Καλά τα λέει,αλλά ρε μαν μερικοί τρολλάρουν χωρίς να είναι αντιληπτό(ίσως επειδή είμαι κανα 2μηνο μόνο εδώ χαχα )
δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο . Και ούτε θέλω να προσβάλουμε ο ένας τον άλλον.Εντ οφ στόρι φίλες και φίλοι .

αυτό με την τακτική τους που λες ( και που είπε και ο ρεμπεσκές) ναι εδώ θα συμφωνήσω
Α, συγνώμη τότε κατάλαβα λάθος
Για τις ομάδες ανθρώπων που αναφέρεις δε νομίζω να έχουν κάνει κάποια σχετική δήλωση,
έχουν προτείνει κάποια σχέδια όμως, για τους χρήστες ουσιών.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 00:11, 05-08-12:

Ότι σας πλασάρει η τηλεόραση αυτά παπαγαλίζεται.
Πάω στοίχημα, πως δεν έχετε κάτσει ποτέ μα ποτέ να ενημερωθείτε σχετικά με την Χ.Α.
Και όχι δεν είμαι φασίστρια, ούτε ψηφοφόρος της, απλά κλείνω που και που την τηλεόραση και ψάχνω 5 πράγματα από μόνη μου.
Ναι σε κάποιες καταστάσεις είναι ακραίες οι απόψεις της, αλλά όσο βλέπω τέτοια γεγονότα να εξελίσσονται εν έτη 2012 απορώ, για πια δημοκρατία και δήθεν πολιτισμό μιλάμε; γίνονται όλα αυτά και βγάζουμε το σκασμό, αλλά κατά τα άλλα μας τσούζουν τα δήθεν φασισταριά και ο κάθε χρυσαυγίτης.

Την σαπίλα που θέλουν μερικοί την εξαπλώνεται παντού.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 00:17, 05-08-12:

Ναι σε κάποιες καταστάσεις είναι ακραίες οι απόψεις της, αλλά, λαλα, τραλαλα...

σε μια συναυλία
πιάσε εκει τον Αγγελάκα και πες του.
"Νικολα, η ΧΑ εχει ακραιες αποψεις, ΑΛΛΑ:..."

και κατσε κοψε αντιδρασεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 05-08-12 στις 03:46. Αιτία: λολ, δεν προσεξε κανεις οτι τον λενε γιαννη.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 00:29, 05-08-12:

σε μια συναυλία
πιάσε εκει τον Αγγελάκα και πες του.
"Νικολα, η ΧΑ εχει ακραιες αποψεις, ΑΛΛΑ:..."

και κατσε κοψε αντιδρασεις.
Εκτός από ταλέντο στο τρολλάρισμα, έχεις και στο να διαστρεβλώνεις τα λόγια του άλλου!
Πολυτάλαντο αγόρι, αχ.
Διάβασε όλο το ποστ και μη κρατάς αυτά που σε συμφέρουν.
Ναι προτιμώ έμπορους ναρκωτικών στη κρεμάλα και να κλείσουν τα σύνορα, παρά να βλέπω τέτοιες καταστάσεις, περιμένοντας πότε θα έρθει και η δική μου σειρά.
Δεν σου λέω ότι υποστηρίζω τη Χ.Α ίσα-ίσα, έξυπνο παιδί είσαι και θα καταλάβεις τι εννοώ και πως.
Όσο γίνονται τέτοια πράγματα τόσο χώρο θα βρίσκει η Χ.Α να ναρκοθετεί τους Έλληνες πολίτες.
Αν κοιτάξουν να τα περιορίσουν και σε κάποιο παράλληλο σύμπαν, να τα αποτρέψουν οριστικά να δεις τι καλά
που θα παλιώσει η Χ.Α και θα εξαφανιστεί από το προσκήνιο.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 17:06, 05-08-12:

Ἐγὼ πάντως δὲν μπορῶ νὰ καταλάβω γιατί νὰ συνεχίζεται μιὰ ἀτέρμονη συζήτηση μὲ μαρξιστὲς ἢ ἀναρχικούς. Ἀνάμεσα στὶς ἀξίες τὶς ὁποῖες πρεσβεύουν, σίγουρα δὲ βρίσκεται αὐτὴ τοῦ ἔθνους. Ἄρα δὲν τοὺς ἐνοχλεῖ ποὺ ἡ Ἑλλάδα γέμισε λαθρομετανάστες κάθε λογῆς. Ἴσα-ἴσα οἱ ἀντιφᾶδες χαίρονται καὶ δηλώνουν εὐθαρσῶς ὅτι προτιμοῦν τοὺς Πακιστανοὺς καὶ ἀποστρέφονται ὅσους θεωροῦν ὅτι οἱ Ἕλληνες εἴμαστε ἑνιαῖο ἔθνος μὲ συνέχεια.

Ἄλλωστε, γιὰ νὰ ποῦμε τὰ πράγματα μὲ τὸ ὄνομά τους, ἐδῶ δὲ γίνεται προσπάθεια νὰ πείσῃ κανένας κάποιον οὔτε ἐξετάζεται ὀρθολογικὰ ἡ στάση τοῦ καθενὸς ἀπέναντι στὴ Χ.Α. Ἐδῶ προσπαθεῖ ὁ καθένας νὰ ταπώσῃ τὸν ἄλλον ὥστε νὰ δείξῃ ὅτι ἐπιβλήθηκε. Καὶ μπορεῖ μέχρι πρότινος οἱ ἀκροαριστεροὶ νὰ λογίζονταν οἱ νταῆδες τῆς ὑπόθεσης, ἀλλὰ θὰ πρέπῃ σιγὰ-σιγὰ νὰ συμβιβασθοῦν στὴν ἰδέα ὅτι ὑπάρχουν καὶ πιὸ νταῆδες ἀπὸ αὐτοὺς καὶ νὰ τὸ συνηθίσουν.

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 00:02, 07-08-12:

Tι πρόβλημα έχετε μωρέ με τη Χρυσή Αυγή;Αφήστε τους να κάνουν το έργο που αυτοί θεωρούν σωστό.Ο Ελληνικός λαός θα αποφασίσει ποιοι θα τον κυβερνήσουν,τι νόημα έχει να προσπαθείτε να την πείτε εδώ μέσα οι μεν στους δε;Για να τους ψήφισε ο Ελληνικός λαός,προφανώς τους εμπιστεύτηκε.Επίσης όταν απαγορεύουμε τη συμμετοχή ενός κινήματος στις εκλογές,αυτόματα γινόμαστε φασίστες.

Παράθεση

ΙΠΠΟΠΟΤΑΜΟΣ (Νίκος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΙΠΠΟΠΟΤΑΜΟΣ
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O ΙΠΠΟΠΟΤΑΜΟΣ έγραψε στις 22:50, 09-08-12:

Πέτρος Κωστόπουλος : Τώρα αναρωτιούνται για τη Χρυσή Αυγή…

Μου αρέσει που το πολιτικό σύστημα κάθεται και σκέφτεται για να ανακαλύψει τις αιτίες της ανόδου της Χρυσής Αυγής. Την έκαναν όλοι μαζί. Άκουγα χθες το βράδυ στην εκπομπή του Αντώνη Σρόιτερ ότι μαλακία θες, από παντού. Ειδικά μου άρεσε ο αλλού νυχτωμένος, ο εκπρόσωπος του ΣΥΡΙΖΑ Σκουρλέτης και η Αριστερά που προσπαθούν να ερμηνεύσουν ένα εντελώς νέο φαινόμενο με εργαλεία-σκέψεις όπως αυτά που είχε ο Αβραάμ Λίνκολν όταν μίλαγε για τους μαύρους της Αμερικής. Είναι απλό: ο κόσμος έχει φρικάρει με τις εκατοντάδες χιλιάδες, αν όχι εκατομμύρια λαθρομεταναστών, που έχουν μετατρέψει την Αθήνα, αλλά και άλλες πόλεις όπως η Πάτρα, σε κατεχόμενες περιοχές. Όλα έχουν ένα όριο και η ανοχή το δικό της.

Δεν λέω φτωχοί άνθρωποι, απελπισμένοι, ένα ποσοστό (μικρό) κυνηγημένοι, έχουν βρει την Ελλάδα ξέφραγο αμπέλι, αναζητώντας ένα καλύτερο αύριο. Και το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ, τα τελευταία 10 χρόνια, κοίταζαν το φαινόμενο και δεν το ακουμπούσαν. Η δε Αριστερά τους πίεζε όσο μπορούσε με πατροπαράδοτα αντιρατσιστικά και ουμανιστικά φλασάκια παλαιάς κοπής. Όμως το φαινόμενο αυτό δεν έχει να κάνει πχ. με την έλευση χιλίων Παλαιστινίων όταν τους εξολόθρευαν οι Ισραηλινοί. Καμία σχέση. Εδώ μιλάμε για την είσοδο ανθρώπων που ξεπερνούν σε πληθυσμό τα Σκόπια. Χάρηκα όταν άκουσα χθες τον Λοβέρδο να παραδέχεται ότι ο μόνος που είχε δει τι θα γίνει πριν από 6-7 χρόνια ήταν ο Καρατζαφέρης. Σου αρέσει να συμφωνείς με τον Καρατζαφέρη; Δεν σου αρέσει, αλλά θες, δεν θες είναι ο πρώτος που είχε πει ότι θα γίνουμε μπουρδέλο. Όλοι το περνάγανε στο ντούκου, με αποτέλεσμα να μαζευτούν σήμερα 1,5 εκατομμύριο μετανάστες. Άντε, να είναι ένα εκατομμύριο, στην καλύτερη.

Τον τελευταίο καιρό, παρά τα μέτρα, αυξάνεται η προσέλευση. Μάθανε ότι… αυτονόμαστε και πλάκωσε όλος ο πλανήτης. Εννοείται ότι η Ευρώπη δεν τους παίρνει ούτε με σφαίρες και τους παρατάει στην ανοχύρωτη περιοχή, που είναι η Ελλάδα. Η Ελλάδα δεν έχει να ταΐσει τους δικούς της πια. Δουλειές δεν υπάρχουν ούτε με δίκαννα – όσοι είναι οι παράνομοι μετανάστες, άλλοι τόσοι είναι οι άνεργοι Έλληνες. Είμαστε μια πολύ μικρή κοινωνία και πολύ παλιά, για να μπορέσουμε να αντέξουμε εύκολα ακόμα και τη μίξη πολιτισμών. Η Αμερική χτίστηκε στις άλλες κουλτούρες, γιατί ακριβώς έψαχνε την ανάπτυξη και τα φτηνά εργατικά χέρια. Τους ήπιαν το αίμα με το καλαμάκι, που θα έλεγε και παλιά το ΚΚΕ, αλλά στο τέλος τους ενσωμάτωσαν. Όταν τελείωσε η ανάπτυξη, σηκώθηκε το τοίχος.

Δεν μπορεί η Αθήνα να είναι πια πόλη υπό κατάληψη. Τέλος. Η πείνα και η δυστυχία γενούν παρανομία. Δεν χρειάζεται να είσαι εγκληματικό στοιχείο για να κλέψεις ή να ληστέψεις. Γίνεσαι, άμα πεινάς πολύ. Η Χρυσή Αυγή πόνταρε σε αυτή ακριβώς την έλλειψη πολιτικής από όλα εν συνόλω τα κόμματα – πλην Καρατζαφέρη όπως είπα. Άρχισε να συνοδεύει γιαγιάδες στα ATM και τις συντάξεις, άρχισε να βγάζει μιλίτσιες, δηλαδή παράνομες αστυνομικές δυνάμεις για να φυλάει τις περιοχές και να αδειάζει διαμερίσματα από ανεπιθύμητους που δεν πλήρωναν. Σιγά σιγά, για όλο αυτό το μεγάλο φάσμα ανθρώπων που υπέφεραν σε προσωπική βάση, έγιναν διέξοδος. Τι πιο απλό από το να τους ψηφίσουν στο τέλος. Εδώ είμαστε τόσο μαλάκες που από ότι άκουγα χθες από το Λοβέρδο κατεβαίνουν από Σκόπια, Βουλγαρίες και Αλβανίες για τσάμπα εξετάσεις στα ελληνικά νοσοκομεία (τα πληρώνει ποιος; Κανένας…) και μετά επιστρέφουν σπίτι τους. Έλεος… Αυτό δεν είναι χώρα, αυτό είναι το φαρ γουέστ στο 19ο αιώνα.

Για να πω την αλήθεια και εγώ ήμουν υπέρ τις ελαστικής αντιμετώπισης, της ανθρωπιστικής, αλλά αλλού έβοσκα. Δεν είχα καταλάβει μέχρι πριν από κανένα χρόνο το μέγεθος του προβλήματος, ότι όπως πηγαίναμε θα καταλήγαμε να είμαστε χώρα υπό διάλυση. Και με την πρωτεύουσα υπό κατάληψη. Δεν ξέρω πως, δεν ξέρω τι, ήρθε η ώρα να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία. Εννοείται ότι πρέπει να κινηθούμε στα όρια του ανθρωπισμού, αλλά και στα όρια της μη ανοχής. Θυμάμαι το 1981 ο Βαγγέλης Γιαννόπουλος είχε καταγγείλει τη Δεξιά που έπαιρνε με γερανούς τα παράνομα σταθμευμένα αυτοκίνητα και είπε ότι οι Έλληνες έχουν συνείδηση και δεν χρειάζονται αστυνομικά μέτρα. Σε μια εβδομάδα τα αυτοκίνητα που πάρκαραν στον Εθνικό Κήπο ήταν περισσότερα από τις πάπιες! Έτσι οι γερανοί επέστρεψαν. Η αποτροπή είναι ο καλύτερος τρόπος. Τώρα το πώς θα την κάνουν, ας αποφασίσουν οι ίδιοι.

ΥΓ.: Πολύ μου άρεσε η πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ να τους πάνε σε ξενοδοχεία. Δεν ξέρω αν πρέπει να συνοδεύεται με φουλ πανσιόν και με περιηγήσεις σε Σούνιο και Ακρόπολη. Έτσι και αλλιώς το 50% των τουριστών που είχαν κλείσει να έρθουν στην Ελλάδα το ακύρωσαν ή το μπλόκαραν εξαιτίας της αναμπουμπούλας που δημιουργήθηκε μετά τις εκλογές. Και όχι μόνο…

www.pkool.gr

Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giosx
Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 23:46, 09-08-12:

Σιγά μην τον ακούσουν και αναθεωρήσουν οι αναρχοκομμουνιστές...το πολύ-πολύ να ζητήσουν και all inclusive and full pansion.

Παράθεση

the_truth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη the_truth
Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O the_truth έγραψε στις 04:39, 10-08-12:

Η εθνική εμμονή μας: Όσοι δεν μας θαυμάζουν, μας ζηλεύουν και μας επιβουλεύονται…

Πως θα μπορούσαμε να δούμε τους άλλους αντικειμενικά, όταν δεν μπορούμε να δούμε έτσι ούτε στο ελάχιστο τον ίδιο τον εαυτό μας, ως λαό; Πως θα μπορούσαμε να αξιολογήσουμε τις ενέργειές τους σωστά, όταν θεωρούμε τους εαυτούς μας κέντρο του κόσμου, άλας της Γης, μέγιστους κάτω από τον ήλιο;
Ο νεοέλληνας έχει πλαστεί με αυτή την αντίληψη: Όλοι του χρωστούν γιατί «εδώ γεννήθηκε ο πολιτισμός και η Δημοκρατία». Δεν του περνάει ούτε από την άκρη του μυαλού του ότι τα «χρέη» αυτά αφορούν κάποιους άλλους 2,5 χιλιάδες χρόνια πριν και στον σύγχρονο Έλληνα δεν χρωστάει ουδείς τίποτα, ή καλύτερα του «χρωστούν» ότι σε κάθε άλλο λαό…
Η ανασφάλειά μας φαίνεται στις καθημερινές συζητήσεις, αντιδράσεις, προτροπές και αρνήσεις. Η πρώτη ερώτηση που κάνουν φερέλπιδες δημοσιογράφοι στους αλλοδαπούς μουσικούς, εικαστικούς, πολιτικούς ή οτιδήποτε άλλο είναι: «Σας αρέσει η Ελλάδα;», λες και θα μπορούσε ο ερωτώμενος να απαντήσει αρνητικά σε όποια χώρα κι αν του απευθύνουν την ίδια ερώτηση! Όταν όμως αποσπάσουμε την απάντηση που τονώνει το εθνικό μας εγώ, την προβάλουμε με πηχυαίους τίτλους, αδιαφορώντας για οτιδήποτε άλλο ουσιώδες δήλωσε ο συνεντευξιαζόμενος! Αυτό διψούσαμε να ακούσουμε, αυτό προβάλουμε.
Οι δε ενέργειες των «αλλόφυλων», αν αυτές δεν μας αρέσουν, αποδίδονται στο μίσος ή τη ζήλεια του για την Ελλάδα και όχι απλά στη… διαφωνία του!

Το ίδιο κάναμε όταν η Μέρκελ έκανε τις γνωστές σκληρές δηλώσεις περί του δημοσιονομικού εκτροχιασμού μας. Τις αντίθετες προθέσεις και αισθήματα αποδώσαμε στον Σαρκοζί κ.ο.κ. Λατρεύαμε όσους προτιμούσαν να μας παρασχεθεί βοήθεια, μισούσαμε όλους τους διαφωνούντες. Ούτε ακούγαμε επιχειρήματα, ούτε χρωματίζαμε με δαφορετικές αποχρώσεις τη διαφωνία τους. Άσπρο ή μαύρο. Τίποτα άλλο!
Ο Άκερμαν μας αγαπάει ή μηπως μας… μισεί; Η αμφιβολία μας τρώει τα σωθικά…
Σήμερα, Πέμπτη 27 Μαίου, έγινε γνωστό από ελληνική απογευνατινή εφημερίδα δημοσίευμα της ηλεκτρονικής έκδοσης της έγκριτης εβδομαδιαίας γερμανικής εφημερίδας Die Zeit (θεωρείται το σοβαρότερο εβδομαδιαίο φύλλο της Γερμανίας) σχετικά με τη προσπάθεια που έκανε προ δύο μηνών ο επικεφαλής της Deutsche Βank Γιόζεφ Άκερμαν (φωτ.) για να συγκεντρωθούν από τις αγορές 10-20 δισεκατομμύρια ευρώ για να βοηθηθεί η χώρα μας.
Η προσπάθεια ναυάγησε γιατί απορρίφθηκε από τη κυβέρνηση Μέρκελ. Δεν στεκόμαστε ούτε στους λόγους απόρριψης του σχεδίου (προφανώς γιατί η Μέρκελ μας μισεί), ούτε για το γεγονός ότι το προαναφερθέν ποσόν δεν θα επαρκούσε ούτε στο ελάχιστο για τη «σωτηρία της Ελλάδας» και την αποτροπή προσφυγής μας στο ΔΝΤ. Δεν πάμε τόσο μακριά.
Αλλά, εκείνο που προσέξαμε είναι η εμμέσως επαναλαμβανόμενη θέση ότι η προσπάθεια οφειλόταν στο ότι ο Γ. Άκερμαν… αγαπούσε την Ελλάδα και όχι –προφανέστατα- γιατί θεωρούσε ότι η βοήθεια προς την Ελλάδα ευνοούσε την Ευρωζώνη, τη Γερμανία και τη τράπεζά του! Απόδειξη αυτού είναι η δημοσίευση αυτής της, ενδεικτικής της συγκεκριμένης φιλοσοφίας, παραγράφου: «Πάντως, ο κ. Ακερμαν δεν είναι και ο καλύτερος φίλος της Ελλάδας. (Σημ. GrSOS: τα μαυρισμένα δικά μας) Παρά την εισήγησή του για στήριξη της χώρας μας, η τράπεζά του εξέδωσε λίγο μετά άκρως αρνητική έκθεση για τη χώρα, ενώ μόλις πριν από 10 ημέρες, στις 16 Μαρτίου, δήλωσε ότι αμφιβάλλει αν η Ελλάδα θα μπορέσει να ξεπληρώσει το χρέος της, προκαλώντας την οργή πολλών γερμανών πολιτικών, αφού μόλις είχε αποφασισθεί ο μηχανισμός στήριξης της τρόικας»! Δεν είναι εκπληκτικό; Το ότι εξέδωσε αρνητική έκθεση για τη χώρα μας, το ότι είπε πως αμφιβάλλει αν θα μπορέσει η Ελλάδα να αποπληρώσει το χρέος της οφείλεται όχι στο ότι είναι τεχνοκράτης και υποχρεώνεται, λόγω ιδιότητας, να κάνει έντιμα τη δουλειά του, έστω κι αν σφάλλει, αλλά στο ότι… δεν είναι φίλος της Ελλάδας! Κατ’ επέκταση, με τη πρωτοβουλία του για να βοηθήσει τη χώρα μας είχε δείξει πως… ήταν φίλος της Ελλάδας! Κι αυτό μας μπέρδεψε! Τη μιά είναι φίλος μας, την άλλη όχι! Σε ποιά κατηγορία να τον κατατάξουμε επιτέλους;
Όλες οι πράξεις, ακόμα και των επικεφαλής… Τραπεζών (και τι τραπεζών!) γυρνούν -κατά τη γνώμη μας- γύρω από τον άξονα «αγαπώ μια χώρα, δεν αγαπώ την άλλη», «είμαι φίλος της Ελλάδας (άρα λέω ψέματα για την οικονομική κατάστασή της), ή κάνω καλά τη δουλειά μου (άρα δεν είμαι φίλος!)».
Τα ΜΜΕ σέρνουν το χορό
Τα ΜΜΕ, έστω και δια χειρός καταξιωμένων και, κατά τα άλλα, σοβαρών δημοσιογράφων, κάνουν ότι μπορούν για να αμβλύνουν την ικανότητα των αναγνωστών, τηλεθεατών, ακροατών τους να ερμηνεύουν ορθά αυτά που συμβαίνουν γύρω τους.
Θυμάστε ένα άλλο πρωτοσέλιδο δημοσίευμά κυριακάτικης εφημερίδας (έχουμε γράψει γι αυτό στο παρελθόν) για τον… «μυστικό δείπνο στη Νέα Υόρκη με μενού την Ελλάδα», που ούτε μυστικός ήταν, ούτε η χώρα μας ήταν… προς βρώσιν!
Νωπό είναι και το δημοσίευμα άλλης Κυριακάτικης εφημερίδας που «χαιρέτιζε» τα πολύ ήπια (σε σχέση με αυτά που μας επιβλήθηκαν) μέτρα λιτότητας με τον τίτλο «Χάϊλ μέτρα» και τις φωτογραφίες της Μέρκελ και του Γ. Παπανδρέου! Αν αναλογισθούμε με τι ακριβώς έχουμε ταυτίσει τον χαιρετισμό «χάϊλ», αντιλαμβανόμαστε το ναζιστικό υπονούμενο για τον εμπνευστή των μέτρων, της περί ής ο λόγος εφημερίδας!
Παρακολουθήστε τα βραδυνά τηλεοπτικά δελτία για να διαπιστώσετε –με ελάχιστες εξαιρέσεις που, ευτυχώς, υφίστανται- σε τι εύκολες και εύπεπτες λύσεις καταφεύγουν για να «καλοπιάσουν» τους τηλεθεατές! Λες και φοβούνται πως αν πούν κάτι σοβαρό ή αρνητικό θα τους χάσουν –και μαζί με αυτούς και τη διαφήμιση. Προτιμούν να μην είναι σοβαροί, παρά να απωλέσουν έστω και το πιό επιδερμικό και επιπόλαιο τηλεθεατή τους.
Όλοι θυμόμαστε, χρόνια πριν, τις κραυγές άλλου γνωστού δημοσιογράφου, μέσα από τη συχνότητα ιδιωτικού ραδιοφώνου: Καθύβριζε συλλήβδην όλους τους Ολλανδούς γιατί η κυβέρνησή τους ήταν ελαστική προς τα Σκόπια στη διαμάχη τους με την Ελλάδα για το όνομά τους. Ουδείς σκέφτηκε αν όλοι οι Ολλανδοί συμμερίζονται τις απόψεις της κυβέρνησής τους. Αν η κυβέρνησή τους είχε την κατάλληλη ενημέρωση από την Ελλάδα. Όλοι όμως ακούγαμε για… μαστάρια, για τροφαντές Ολλανδέζες με σεξιστικά υπονοούμενα, γάλατα και εκκλήσεις για καταναλωτικό σαμποτάζ όλων των Ολλανδικών προϊόντων! Και όλα αυτά με αλαλαγμούς που κανέναν πολιτισμένο άνθρωπο δεν τιμούσαν.
Δεν ξεχνάμε βέβαια και την άλλη «υψηλού» επιπέδου δημοσιογραφία κάποιου ανόητου πρωϊνού τηλεαστέρα που αποκαλούσε «μωρή» τη Μέρκελ και δήλωνε πως θα ήθελε «να της αστράψει ένα χαστούκι στα μούτρα και να πάρει σαράντα στροφές»! Έτσι έκρινε πως θα ήταν αρεστός στους συνταξιούχους που τον παρακολουθούσαν!

greeksos.gr
Αρκετα επικαιρο αρθρο και σχετικο περι χρυσης αυγης.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 05:06, 10-08-12:

Διάβασα τὸ ἄρθρο τὸ ὁποῖο δημοσίευσες σὺν-ξένύχτη. Θὰ ἔλεγα τελείως ψύχραιμα ὅτι σὲ ἕνα μεγάλο βαθμὸ συμφωνῶ. Κανένας δὲν ἀγαπᾷ ἢ μισεῖ τὴν Ἑλλάδα οὔτε ὀφείλει ἐκ τῶν πραγμάτων νὰ τὴν ὑποστηρίζῃ. Αὐτὸς ὁ λαϊκισμὸς ὄντως εἶναι ἀντιπαραγωγικὸς καὶ τὸ μόνο τὸ ὁποῖο ἐπιτυγχάνει εἶναι νὰ μᾶς χαϊδεύῃ τὰ αὐτιά. Ὁ καθένας κοιτάει τὴ δουλειά του νὰ κάνῃ καὶ δὲν τὸν νοιάζῃ ἂν αὐτὸ τὸ ὁποῖο ὑποστηρίζει εἶναι ἠθικὸ ἢ ὄχι.

Τὸ ἄρθρο ὅμως λέει τὴ μισὴ ἀλήθεια. Ἐγώ, κατὰ τὴν περίοδο τῆς κρίσης, εἶδα ἕναν ὀχετὸ λάσπης ἀπὸ ξένα μέσα ἀλλὰ καὶ ἀπὸ ἐγχώριους δημοσιογράφους τύπου Μανδραβέλη ἢ Παπαδημητρίου, οἱ ὁποῖοι λίγο ὡς πολὺ εἶπαν ὅτι ἐμεῖς οἱ Ἕλληνες φταῖμε γιὰ τὴν ἀποσταθεροποίηση τῆς εὐρωζώνης, ὅτι ἐμεῖς τοὺς χαλάσαμε τὴν εὐρωζώνη, ὅτι πρέπει νὰ νιώθουμε ἠθικὰ ἔνοχοι ἐπειδὴ ὑπάρχει πρόβλημα στὴν εὐρωζώνη καὶ ὅτι πρέπει νὰ τιμωρηθοῦμε. Εἶδα ἐκφράσεις τοῦ τύπου ὅτι ἐμεῖς γελάσαμε τοὺς ἔντιμους εὐρωπαίους μὲ τὶς ἀπατεωνιές μας καὶ μπήκαμε στὴν εὐρωζώνη χωρὶς νὰ τὸ ἀξίζουμε. Δηλαδὴ εὐθέως παραδέχονται ὅτι εἶναι χαζοί. Σὲ μιὰ προσέγγιση ὑπάρχουν τὰ δύο ἄκρα, ὑπάρχει καὶ ἡ νηφάλια προσέγγιση.

Τὸ συγκεκριμένο ἄρθρο, ἂν καὶ λέει κάποιες ἀλήθειες, εἶναι ἕνα ἄκρως προπαγανδιστικὸ ἄρθρο τὸ ὁποῖο παρουσιάζει μόνο τὴ μία πλευρὰ καὶ μάλιστα τὴν ὄχι σοβαρὴ ἔκφανσή της. Δὲ θεωρῶ ὅτι χρωστάει κανένας τίποτα στὴν Ἑλλάδα, ὅμως ὅταν θέλῃς νὰ εἶσαι πραγματιστής, νὰ εἶσαι σὲ κάθε περίπτωση καὶ ὄχι κατ' ἐπιλογήν.

Ὄντως, ἡ Χρυσῆ Αὐγὴ τράφηκε σὲ ἕνα βαθμὸ ἀπὸ αὐτὸν τὸν λαϊκισμό, ἀλλὰ μὴν ξεχνᾷς ὅτι τὰ παιδιὰ τὰ ὁποῖα
ὡς ἔφηβοι πετοῦσαν πέτρες στοὺς ἀστυνομικοὺς τὸ 2008 (δὲ μιλῶ γιὰ τοὺς ἀντιεξουσιαστὲς οἱ ὁποῖοι εἶναι ὠργανωμένες ὁμάδεςμὲ συγκεκριμένη στόχευση) σὲ πολὺ μεγάλα ποσοστὰ στράφηκαν στὴ Χ.Α. τώρα ποὺ ψήφισαν ὡς ἐνήλικες. Τότε τὶς πράξεις αὐτὲς τὶς δικαιολογοῦσαν καὶ ἐν μέρει τὶς ὑποδαύλιζαν ὅλοι αὐτοὶ οἱ ἐκπρόσωποι τῆς «προοδευτικῆς» ἰδεολογίας ἐν Ἑλλάδι (βλ. Λαζόπουλος, Θεοδωράκης, Κούλογλου κλπ). Τοὺς γύρισε ὅμως μπούμερανγκ. Γιατὶ ὅταν μαθαίνῃς τὰ παιδιὰ νὰ γίνωνται μικρὰ θηρία, τότε μπορεῖ νὰ γυρίσουν νὰ δαγκώσουν ἐσένα μετά. Τότε οἱ ψύχραιμες καὶ νηφάλιες φωνὲς πνίγηκαν στὸν ὀρυμαγδὸ τῆς «ἐπανάστασης» καὶ τῆς «ὑποστήριξης τῆς νέας γενιᾶς». Ὅλα αὐτὰ πρέπει νὰ συνυπολογίζωνται ὅταν θέλῃς νὰ κάνῃς μία νηφάλια προσέγγιση καὶ ὄχι σκέτη προπαγάνδα.

Υ.Γ. Ἕνα κράτος τὸ ὁποῖο ἔχει κάζους μπέλλι μὲ μιὰ χῶρα, εἶναι ἐξ ὁρισμοῦ ἐχθρικὸ (μιλῶ φυσικὰ γιὰ τὴν Τουρκία).

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 18:52, 10-08-12:

Η νέα ελληνίδα χαχαχα έλεος ...
Η χρυσή Αυγή είναι ένα κόμμα που υποστηρίζει τους έλληνες σε όποιον δεν αρέσει άποψη του...
άντε γεμίσαμε μουσουλμάνος στην χώρα της ορθοδοξίας ντροπή!!

α Ρε τρέμουν τα κόκκαλα του Κολοκοτρώνη με αυτά που ακούγονται !

Παράθεση

lilDayDreamer

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lilDayDreamer
H lilDayDreamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H lilDayDreamer έγραψε στις 20:55, 10-08-12:

Το να μην επιτραπεί αυτό στην Χ.Α είναι δείγμα ενός κράτους χωρίς παδεία για 'μένα. Την δημοκρατία δεν την προστατεύουμε αποκλείωντας τις εναλλακτικές αλλά μαθαίνοντας στους πολίτες να σκέφτονται κριτικά και να την διατηρούν οι ίδιοι, γιαυτό και ως πολίτης ενός δημοκρατικού καθεστώς κάποιος έχει μεγάλύτερη ευθύνη.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 10:32, 11-08-12:

στη γειτονια μου απο τη χ.α. μονο μοτοπορειες εχω δει παντως με το πολυ 40 μηχανες. κανονικες πορειες γιατι δεν κανουνε; φοβουνται; νομιζω το κανουν για να δειχνουν πιο εντυπωσιακοι..
παντως το αντιρατσιστικό που είχε γίνει στη γειτονιά ήταν μακρααν μεγαλυτερο - καμία σχεση.
το λεω αυτό με αφορμή μοτοπορεία που ειδα σημερα στην περιοχη με συνθηματα "αιμα τιμη..", "εξω οι ξενοι" κλπ

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 16:49, 11-08-12:

Η απάντηση μου

Τι λέει ξανά αυτό το καθίκι και πως εφαρμόζεται! http://www.elora.gr/portal/istorika/...ssinger-------

Εδώ τι λέει για τον 3 παγκόσμιο πόλεμο το σκεπτικό του αλλά και αυτό που πραγματικά θέλουν! http://www.dailysquib.co.uk/world/30...t-be-deaf.html

Μας δείχνει απόλυτα τις προθέσεις του για το τι σκατά είναι πραγματικά αυτό το κάθαρμα όποτε αυτό που έστηλες δε κολάει πουθενά και τις ειδήσεις τις είχα δει πολύ πιο πριν από εσένα μιρκούλι... Τα έχουμε βγάλει όλα ότι είναι πλαστά γιατί φοβόμαστε μάλλον εσύ και κάτι άλλοι την πραγματική αλήθεια !

Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 17:39, 11-08-12:

Σου έδωσα δύο πηγές που εξηγούν αναλυτικότατα την όλη είδηση, πως δημιουργήθηκε και γιατί διαδόθηκε. Ελπίζω να αφιέρωσες 10 λεπτά να τα διαβάσεις. Αν τώρα εσύ θέλεις να τα αγνοείς, και να πιστεύεις σε συνομωσιολογίες και άλλους τέτοιους λαϊκιστικούς μύθους, ότι είσαι εσύ και όλοι οι άλλοι, και ότι εσύ είσαι ο καλύτερος, και όλοι οι άλλοι θέλουν να σε αφανίσουν, και όταν γίνεται κάτι καλό είναι χάρη σε σένα, και όταν γίνεται κάτι κακό κάποιος άλλος στο προκάλεσε, κάντο, να δούμε αν στο τέλος θα έχεις γίνει καλύτερος ή χειρότερος... μεγάλε.

Παράθεση

ββStyle™

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ββStyle™
Ο ββStyle™ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O ββStyle™ έγραψε στις 18:39, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
στη γειτονια μου απο τη χ.α. μονο μοτοπορειες εχω δει παντως με το πολυ 40 μηχανες. κανονικες πορειες γιατι δεν κανουνε; φοβουνται; νομιζω το κανουν για να δειχνουν πιο εντυπωσιακοι..
παντως το αντιρατσιστικό που είχε γίνει στη γειτονιά ήταν μακρααν μεγαλυτερο - καμία σχεση.
το λεω αυτό με αφορμή μοτοπορεία που ειδα σημερα στην περιοχη με συνθηματα "αιμα τιμη..", "εξω οι ξενοι" κλπ
Bασικα το αντιρατσιστικο τραβαει απο αναρχικο χωρο, Συριζα κλπ.
Σωστο μετρο συγκρισης θα ηταν πχ να γινει ενα αντιμεταναστευτικο φεστιβαλ που θα συγκεντρωνε απο πολλους πολιτικους χωρους.

Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 651 μηνύματα.

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 23:05, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ββStyle™
Bασικα το αντιρατσιστικο τραβαει απο αναρχικο χωρο, Συριζα κλπ.
Σωστο μετρο συγκρισης θα ηταν πχ να γινει ενα αντιμεταναστευτικο φεστιβαλ που θα συγκεντρωνε απο πολλους πολιτικους χωρους.
Κάτσε να μετρήσεις πόσες μολότωφ θα του ρίξουν τα αναρχομαμμούνια..
Που αμέσως θα οργανώσουν Αντι-Φεστιβάλ-ΑντιΣυγκεντρώσεις-Συλλαλητήριο και ψηφίσματα απο 5000++ οργανώσεις/κινήσεις της σφραγίδας κλπ κλπ μέχρι στο Ελσίνκι θα φτάσουν κράζοντας "φασισμός-ρατσισμός-χιτλερισμός".
Το αντισημιτισμός τό'χουν αφαιρέσει/βγάλει γιατί είναι με τους παλαιστίνιους, τώρα !!
Που μιλούν μόνο για δικαιώματα, χωρίς όμως να τηρούν τις υποχρεώσεις της Δημοκρατίας ποτέ.
Που είναι τήρηση των Νόμων και σεβασμός στην αντίθετη άποψη.
Αυτές οι υποχρεώσεις της Δημοκρατίας τηρούνται από όσους σέβονται τη Δημοκρατία.... και δεν την κάνουν τσίχλα.

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 14:20, 20-08-12:

Η καλογυαλισμενη, καλολαδωμενη πολεμικη μηχανή της Εθθθνικιστικής Ελλλλάδος του Μεταξά, με τα "ελίτ" κομμάντα που χαιρετούσαν ναζιστικά;

Ή μήπως οι απόλεμοι αγρότες και εργάτες της πλειοψηφίας, που εδωσαν το αίμα τους; Κομμουνιστές και μή, μαζί.

Τεσπα. "Ελίτ" κομμάντα είχαν όλοι οι Εθθθνικιστές στον β' παγκόσμιο. Ιταλιανοι, αλλεμάν, τζαπς.
Όλα τα "ελίτ" κομμάντα έφαγαν τα μουτρα τους όπου πολεμησαν.

Οι ιταλιάνοι έστειλαν τους επιλεκτους αλπινιστες απέναντι στους ταχιστα επιστρατευμένους της ελληνικής 8ης μεραρχίας στα γιαννενα.
Νομιζαν οτι ο η Ρωμαϊκη Αυτοκρατορία και ο Ιουλιος Καισαρας θα τους ανοιξουν το δρομο χωρις να ματωσει ρουθουνι
Αναμφίβολα, σωστά αυτά που λες και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που τα χρησιμοποιείς ως επιχείρημα για να καταρρίψεις αυτά που ισχυρίζομαι. Ο λαός πολέμησε ενάντια σε ισχυρότερους αριθμητικά και εξοπλιστικά εχθρούς και τα κατάφερε. Αυτό που δεν κατανοείς, είναι ότι ο Μεταξάς για πολλά χρόνια ήταν αξιωματικός του Στρατού και συμμετείχε σε πολλές μάχες, μαζί με τους αγρότες, τους οικοδόμους που αναφέρεις, κι όχι με κάποιους επίλεκτους, γιατί δεν υπήρχαν τότε στην Ελλάδα. Επίσης, ξεχνάς ότι η γραμμή Μεταξά, η απόλυτα επιτυχημένη μυστική μετακίνηση του στρατού από την Πελοπόννησο στο αλβανικό μέτωπο ήταν τακτικές - στρατηγικές επιλογές του Μεταξά, καθοριστικές για την νίκη.
Ούτε εσύ Ρεμπεσκέ, ούτε οποιοσδήποτε άλλος δεν θα παραδεχτεί ποτέ ότι οι πατριώτες έχουν προσφέρει τα μέγιστα στον λαό, γιατί δεν θέλετε να το πιστέψετε. Δεν θέλετε να το παραδεχτείτε. Δεν θα παραδεχτείτε ποτέ την προσφορά τους στα πεδία των μαχών, ούτε τις μεταρρυθμίσεις του Μεταξά στα εργασιακά που θα τις ζήλευαν ακόμη και οι σκληροπυρηνικοί κομμουνιστές. Κατηγορείτε τους εθνικιστές και πάσης φύσεως εθνικόφρονες για κομπλεξισμό, όμως αρνείστε να δείτε τις δικές ιδεολογικές προκαταλήψεις...
Ναι, το καθεστώς της 21ης Απριλίου έκανε τραγικά λάθη, κανείς δεν το αρνείται κι όποιος το κάνει, είναι φανατικός εθνικιστής που δεν μπορεί να αντικρύσει την αλήθεια ή ανιστόρητος.
Και για να καταλάβεις ποιον πατριωτισμό πρεσβεύω, θυμίσου τους εθελοντές Κρητικούς που πολέμησαν στη Μακεδονία για την απελευθέρωσή της. Από την Κρήτη, πήγαν να ενισχύσουν τις γραμμές των συμπατριωτών τους εθελοντικά, διακινδυνεύοντας τη ζωή τους. Ήταν ναζιστές; Ήταν φασιστόμουτρα; Ήταν ταγματασφαλίτες; Όχι, ήταν αγνοί πατριώτες, των οποίων οι μανάδες πηγαίνουν και ανάβουν τα καντήλια των τότε εχθρών τους, των Γερμανών, των οποίων τα πτώματα κοίτωνται στην Κρήτη.
Δεν θα το καταλάβετε ποτέ.

Παράθεση

giosx (Γοργίας)

Διάσημο Μέλος

O giosx Λαθρολάγνος και Πατριώτης δεν γίνεται έγραψε στις 15:14, 20-08-12:

α, ρε Μεταξά, που κράτησες 7 μήνες τους Γερμανούς πίσω, θάχε γίνει η επιχείρηση Μπαρμπαρόσα στην ώρα της, και τα ορφανά του Μπακουνο-Στάλιν, δεν θάβγαζαν γλώσσα τώρα..... επίσης έπρεπε το 1912-13, να μην πολεμήσουν οι παπούδες μας για να ζούν ελεύθερα τα τομάρια που αισχρολογούν τώρα μέσα στην απόλυτη ελευθερία που επειδή την καταχρώνται, έγινε οχλοκρατία....και Τρολλοκρατία.!!
ΥΓ. Οι κοκκινοφασίστες, λένε φασίστες όσους δεν είναι Κομμουνιστές, δηλαδή είναι Πατριώτες!!
Το ότι οι Κομμ, δεν είναι Πατριώτες φάνηκε πάμπολλες φορές στην ιστορία, απο τα αίσχη τους και τα εγκλήματα τους, αλλά προβλέπεται κι απο το μανιφέστο τους... "Οι Προλετάριοι δεν έχουν Πατρίδα".
Ε, όχι.... οι Προλετάριοι, έχουν Πατρίδα και θα την κρατήσουν, όσο κι αν θέλετε να τη διαλύσετε. Θα φάτε τα μούτρα σας, αν λειτουργείτε στην παρανομία.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 18:17, 20-08-12:

οι χα-δες θα διωξουν τους ξενους

...εκτος απο αυτους που απασχολουν

Καιάδας - Τον αρτον ημων τον Πακιστανούσιον

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 29-08-12 στις 08:05. Αιτία: split & αφαίρεση παράθεσης
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 19:21, 20-08-12:

Παντως στο νησι μας εχουν λιγοστεψει οι Πακιστανοι με τους Χρυσαυγητες!!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 08:48, 24-08-12:

H X.A αν δεν είχε αυτό τον αρχηγό θα γίνει κυβέρνηση πολύ γρήγορα. Αρκεί να παρακολουθήσει κανείς τις ομιλίες τους στην βουλή και τις προτάσεις τους, όπως αυτήν για την διαγραφή των αγροτικών χρεών. Είναι το μόνο λαικό κόμμα αυτή τη στιγμή μέσα στη βουλή. Στριμώχνουν κανονικά στη γωνία τους υπόλοιπους. Πολύ νέοι, πολύ άμεσοι, καθόλου ξύλινη γλώσσα και κυρίως πρακτικές προτάσεις. 'Εχουν όμως ένα αρχηγό "πολύ λίγο".

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 09:22, 24-08-12:

οι χα-δες θα διωξουν τους ξενους

Η Ελλάδα θα γλυτώσει άμα διώξουν και τους 'Ελληνες μαζί με τους ξένους, ειδικά τα ορκισμένα πασόκια και τους νεοδημοκράτες, δηλαδή το μεγαλύτερο τμήμα του ελληνικού λαού θέλει φόλα ή ειδική εκπαίδευση για να γίνουν από ανθρωποειδή άνθρωποι.

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 11:47, 24-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
H X.A αν δεν είχε αυτό τον αρχηγό θα γίνει κυβέρνηση πολύ γρήγορα. Αρκεί να παρακολουθήσει κανείς τις ομιλίες τους στην βουλή και τις προτάσεις τους, όπως αυτήν για την διαγραφή των αγροτικών χρεών. Είναι το μόνο λαικό κόμμα αυτή τη στιγμή μέσα στη βουλή. Στριμώχνουν κανονικά στη γωνία τους υπόλοιπους. Πολύ νέοι, πολύ άμεσοι, καθόλου ξύλινη γλώσσα και κυρίως πρακτικές προτάσεις. 'Εχουν όμως ένα αρχηγό "πολύ λίγο".

Σωστός...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:15, 24-08-12:

κυρίως πρακτικές προτάσεις
οπως το πώς θα διωξουν τους αλλοδαπους απο την ελλαδα?

εμενα δεν με πειθουν..
μου θυμιζουν ενα πιο ρεαλιστικο και οχι τοσο ξυλινο κκε
στην ομιλια

ακραιοι και ουτοπικοι..
χρησιμοι μεν,,
αλλα στα λογια τα λυνουν ολα,,αλλα στην πραξη δεν θελουν να γινει τιποτα,,
οπως το απλο,,πού θα πανε οι μεταναστες?

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 17:13, 24-08-12:

Αυτοί που υποστηρίζουν ΝΔ καλά θα κάνουν να μην τα βάζουν με την ΧΑ.

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 17:22, 24-08-12:

Αυτοί που υποστηρίζουν ΝΔ καλά θα κάνουν να μην τα βάζουν με την ΧΑ.
Κύριος σκοπός που εξυπηρετούν τέτοιου είδους αποκόμματα, είναι κάνουν πολλούς να λένε χίλιες φορές καλύτερα κέντρο παρά άκρα.
Ομολογώ πως δεν φανταζόμουν ότι θα ερχόμουν αντιμέτωπος και με την άποψη χίλιες φορές καλύτερα ΧΑ από ΝΔ...

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 17:24, 24-08-12:

Κύριος σκοπός που εξυπηρετούν τέτοιου είδους αποκόμματα, είναι κάνουν πολλούς να λένε χίλιες φορές καλύτερα κέντρο παρά άκρα.
Ομολογώ πως δεν φανταζόμουν ότι θα ερχόμουν αντιμέτωπος και με την άποψη χίλιες φορές καλύτερα ΧΑ από ΝΔ...
Για έναν αριστερό, ο ίδιος ο Διάβολος είναι προτιμότερος από έναν εθνικιστή.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους