Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,213 μηνύματα σε 74,659 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Ναι
54
73,97%
Όχι
19
26,03%

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 22:02, 03-11-12:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:08, 03-11-12:

έτσι δεν ανεβάζεις τα ποσοστά του κομματός σου αγαπητέ. (ούτε κατεβάζεις την χ.α)

αυτοκριτική χρειάζεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 22:49, 03-11-12:

Φασίστας...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 23:05, 03-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi
έτσι δεν ανεβάζεις τα ποσοστά του κομματός σου αγαπητέ. (ούτε κατεβάζεις την χ.α)

αυτοκριτική χρειάζεται.
Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Ο αγώνας δε θα γίνει μέσω ενός φόρουμ, γίνεται κάθε μέρα μέσα στους συλλόγους και μέσα στους δρόμους. Εδώ απλά παραθέτοντας το ντοκιμαντέρ αυτό, στοχεύω στην ενημέρωση και στον προβληματισμό.

Πάντως, για να τρέχεις σαν σκυλάκι και να σχολιάζεις κάθε μήνυμά μου στο θέμα, κάτι φαίνεται πως πετυχαίνω.
Αρχική Δημοσίευση από Νεογέννητος
Δεν το είδα το βίντεο και έτσι δεν ξέρω τους λόγους για τους οποίους τον χτύπησαν, απλά με αφορμή αυτό θέλω να πω κάτι.
Αν έρθω εγώ και σε μαχαιρώσω για να σε ληστέψω ή ξυλοκοπήσω μία γυναίκα για να τη βιάσω, φταίνε όλοι οι Έλληνες; Δηλαδή αν εγώ χτυπήσω και βιάσω μία γυναίκα από το Πακιστάν, πρέπει να βγουν όλοι οι Πακιστανοί και να αρχίσουν να μαχαιρώνουν όποιον Έλληνα βρίσκουν μπροστά τους και να πηδάνε όλες τις Ελληνίδες;

Που θέλω να καταλήξω. Το έγκλημα αφορά μόνο σε αυτόν που το διέπραξε και όχι σε «φυλές».

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 00:15, 04-11-12:

Δεν διαφώνισε κανείς....

Νεοφασίστες....

Νεοφασίστες.....

Νεοφασίστες....

Η λίστα έχει και πολλά άλλα περιστατικά που δεν προλαβαίνω να γραψω αυτή τη στιγμή γιατί έχω διαβασμα... Ένα τελευταίο θα σου πω φίλε μου διότι σε λυπάμαι που έχεις επηρεαστεί απ'το κόμμα των αμόρφωτων. Η εγκληματικότητα δεν έχει φυλή, έχει κόμμα που δυστυχώς υφίσταται στην Ελλάδα και λέγεται Χρυσή Αυγή...

Καλά μυαλά

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 00:20, 04-11-12:

Η λίστα έχει και πολλά άλλα περιστατικά που δεν προλαβαίνω να γραψω αυτή τη στιγμή γιατί έχω διαβασμα... Ένα τελευταίο θα σου πω φίλε μου διότι σε λυπάμαι που έχεις επηρεαστεί απ'το κόμμα των αμόρφωτων. Η εγκληματικότητα δεν έχει φυλή, έχει κόμμα που δυστυχώς υφίσταται στην Ελλάδα και λέγεται Χρυσή Αυγή...
Επειδή όπως πάντα μερικοί κοιτάτε το δέντρο και όχι το δάσος, δεν καταλαβαίνετε ότι είμαι ενάντια σε κάθε μορφή ανομίας, είτε αυτή προέρχεται από Έλληνες είτε από ξένους. Όμως, η πολιτεία - υποτίθεται - πως έχει μεριμνήσει νομικά και κοινωνικά για την παραβατική δραστηριότητα των Ελλήνων ή νόμιμων μεταναστών. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να προστατεύω ή να αντιμετωπίζω ισότιμα χιλιάδες άλλους που εισέβαλαν παράνομα στη χώρα, εγκαταστάθηκαν στις πόλεις, δημιούργησαν γκέτο κι όλα αυτά με ετσιθελικό τρόπο, ο οποίος βρίσκει και την συμπαράσταση μερικών ανεκδιήγητων, είτε γιατί πληρώνονται αδρά (μκο και λοιπές μπούρδες) είτε γιατί έχουν φάει την προπαγάνδα του συστήματος αμάσητη, είτε γιατί κάνουν κόντρα στο ποιος θα πάρει τα εύσημα του μεγαλύτερου αντιρατσιστή.

Παράθεση

ελλόγιμος λαγός

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελλόγιμος λαγός
Ο ελλόγιμος λαγός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O ελλόγιμος λαγός έγραψε στις 00:45, 04-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Που θέλω να καταλήξω. Το έγκλημα αφορά μόνο σε αυτόν που το διέπραξε και όχι σε «φυλές».
Ω ρε μάνα, έτσι και κολλήσει το ...standardized, δε πα να αναποδογυρίσει ο κόσμος, εκεί, βράχος ο δικός σου

Έχω τόσο απηυδήσει, με το κομμουνιστικό "κυριε ελεησον" που βαρέθηκα να λέω πως όταν σε μια συγκεκριμένη χώρα 8 εκατομμυρίων ιθαγενών, με 2+ εκατομμύρια ΕΙΣΒΟΛΕΩΝ, στην ασφυκτική πλειοψηφία τους εγκληματικά στοιχεία, που έχουν ΡΗΜΑΞΕΙ τα πάντα, σε κάθε μα κάθε μορφή παρανομίας και μάλιστα με πρακτικές και μεθόδους ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΕΣ για τα δικά μας δεδομένα, συνυπολογίζοντας την παντελή έλλειψη σεβασμού, αλλά αντίθετα ειδεχθή ξεσπάσματα μίσους για τους κατοίκους, που στην αρχή δεν αντέδρασαν καθόλου, πως μπορείς να σκεφτείς βρε ιδιοφυΐα, το ...άτομο που διέπραξε ότι διέπραξε, όταν τα χιλιάδες καθάρματα που καθημερινά κλέβουν, βιάζουν, ληστεύουν, σκοτώνουν, κατά 99.999% ανήκουν σε αυτές τις "φυλές" που μπούκαραν ετσιθελικά και μετέτρεψαν τη χώρα σε μπορντέλο!

Για να στο πω με δυο λέξεις, μήπως βραχυκυκλώσεις από τις πολλές, αυτό που είπες ισχύει ναι, αλλά υπό κανονικές, φυσιολογικές συνθήκες όχι στην εντελώς ακραία ιδιαίτερη περίπτωση που βιώνει η Ελλάδα.

Τι αμαρτίες πλερώνω Νω... Θέ μου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ελλόγιμος λαγός : 04-11-12 στις 01:08.
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,093 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 01:08, 04-11-12:

Κυκλοφορεί από χθες στο Διαδίκτυο η παρακάτω είδηση για βιασμό ενός Πακιστανού από έναν Έλληνα. Όσο ηλίθιες και να τις θεωρώ τέτοιου είδους αναρτήσεις που προσπαθούν να συνδέσουν την εθνικότητα με το αποτρόπαιο έγκλημα, βάζω κι εγώ αυτή την ανάρτηση απλώς για να δείξω και την άλλη όψη του νομίσματος. Έχει καταντήσει τελείως γραφικό να ποστάρονται ειδήσεις με εγκλήματα αλλοδαπών τάχα μου για να δειχθεί πως κάποιοι λαοί έχουν κάποια "φυσική κλίση" στο έγκλημα. Αντίστοιχα εγκλήματα διεπραχθέντα από Έλληνες δεν προβάλονται, ούτε λαμβάνουν την δημοσιότητα που θα λάμβαναν αν είχαν γίνει από αλλοδαπούς. Η παραπάνω είδηση είναι ένα παράδειγμα.

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 01:52, 04-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από ελλόγιμος λαγός
στην ασφυκτική πλειοψηφία τους εγκληματικά στοιχεία, που έχουν ΡΗΜΑΞΕΙ τα πάντα, σε κάθε μα κάθε μορφή παρανομίας και μάλιστα με πρακτικές και μεθόδους ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΕΣ για τα δικά μας δεδομένα, συνυπολογίζοντας την παντελή έλλειψη σεβασμού, αλλά αντίθετα ειδεχθή ξεσπάσματα μίσους για τους κατοίκους,
Πρόκειται για ένα ρατσιστικό ξέσπασμα ανάλογο με τα πογκρόμ που κάνουν οι χρυσαυγίτες εναντίον των μεταναστών. Η διαφορά είναι ότι εσύ αναγκαστικά μέσω του φόρουμ παραμένεις σε λεκτικό επίπεδο. Η υπερβολή που ξεχειλίζει για τα τέρατα τους μετανάστες και τους καλούς Έλληνες που δεν έχουν ξαναδεί/κάνει τέτοια εγκλήματα ποτέ τους, προκαλεί γέλια και μόνο.

Για ψάξε να δεις την εγκληματικότητα των Ελλήνων στις ΗΠΑ και σε άλλες χώρες όταν έφευγαν σωρηδόν ως μετανάστες πριν μερικές δεκαετίες. Λέγανε τότε, ότι οι χειρότεροι εγκληματίες στις ΗΠΑ ήταν οι Έλληνες, ότι έκαναν τα πιο ειδεχθή εγκλήματα και χωρίς πάντα να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Αυτό μάλλον θα σήμαινε ότι όλοι οι Έλληνες είμαστε καθάρματα, εγκληματίες και κάναμε πρωτόγνωρα εγκλήματα για εκείνους; Όχι. Απλά όταν έχεις κόσμο που δεν τον ενσωματώνεις (όχι αφομοιώνεις) στην κοινωνία σου και τους έχεις στο περιθώριο, τότε προφανώς θα κάνουν εγκλήματα, είτε για να επιβιώσουν, είτε γιατί όντες κοινωνικά απομονωμένοι, έχουν χάσει λίγο την επαφή με το τι είναι σωστό και τι λάθος. Η συμπεριφορά των ανθρώπων είναι κάτι που έχει διαμορφωθεί και διαμορφώνεται συνεχώς από την κοινωνία και όχι από τα γονίδια. Κανείς δεν γεννιέται ούτε καλός άνθρωπος, ούτε εγκληματίας.

Επίσης υπάρχει ένα άλλο ζήτημα που αφορά στα στατιστικά στοιχεία. Και μόνο που θεωρείς τον μετανάστη ως εγκληματία και είναι πιο πιθανό να ελέγξεις μετανάστη παρά Έλληνα για κάποιο έγκλημα/παράβαση, φυσικό είναι να βρίσκεις συνεχώς παραβάτες από αυτόν τον χώρο. Όταν ψάχνεις, βρίσκεις.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ελλόγιμος λαγός

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελλόγιμος λαγός
Ο ελλόγιμος λαγός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O ελλόγιμος λαγός έγραψε στις 02:22, 04-11-12:

Πρόκειται για ένα ρατσιστικό
Έχεις χάσει τα αυγά και τα πασχάλια, δεν μιλάμε για μετανάστες αλλά για εισβολείς, το χωνεύει η κούτρα σου;
Δεν αναφερόμαστε σε μερικές χιλιάδες που διασκορπίστηκαν σε υπό ανάπτυξη χώρες αλλά σε εκατομμύρια που έπεσαν σαν τις ακρίδες σε ΜΙΑ ΧΩΡΑ που έπνεε έτσι κι αλλιώς τα λοίσθια.
Δεν γίνεται να ενσωματωθούν υπεράριθμοι φανατικοί ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΜΩΑΜΕΘΑΝΟΙ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ και δεν ξερω τι άλλο σε μια κοινωνία σαν την Ελληνική, ακόμα και εμείς να το δεχόμαστε ΔΕΝ το θέλουν εκείνοι.
Δεν είναι η περιθωριοποίηση που έκανε όλους αυτούς φονιάδες, έτσι ήταν πριν μπουν εδώ, δεν δεχθήκαμε μορφωμένους μετανάστες, ούτε καν ανθρώπους που ήρθαν για το μεροκάματο, όπως κάνανε οι Έλληνες στις χώρες που πήγαν πριν μερικές δεκαετίες ή και τώρα πχ στην Αυστραλία, πλην ελαχίστων που κανένας δεν έχει με αυτούς πρόβλημα.
Ξύπνα ρε μάγκα επιτέλους, έχω αρχίσει να σε λυπάμαι ειλικρινά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 04-11-12 στις 19:21. Αιτία: Split προς μεταφορά σε off topic
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 09:01, 04-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νεογέννητος
Επειδή όπως πάντα μερικοί κοιτάτε το δέντρο και όχι το δάσος, δεν καταλαβαίνετε ότι είμαι ενάντια σε κάθε μορφή ανομίας, είτε αυτή προέρχεται από Έλληνες είτε από ξένους. Όμως, η πολιτεία - υποτίθεται - πως έχει μεριμνήσει νομικά και κοινωνικά για την παραβατική δραστηριότητα των Ελλήνων ή νόμιμων μεταναστών. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να προστατεύω ή να αντιμετωπίζω ισότιμα χιλιάδες άλλους που εισέβαλαν παράνομα στη χώρα, εγκαταστάθηκαν στις πόλεις, δημιούργησαν γκέτο κι όλα αυτά με ετσιθελικό τρόπο, ο οποίος βρίσκει και την συμπαράσταση μερικών ανεκδιήγητων, είτε γιατί πληρώνονται αδρά (μκο και λοιπές μπούρδες) είτε γιατί έχουν φάει την προπαγάνδα του συστήματος αμάσητη, είτε γιατί κάνουν κόντρα στο ποιος θα πάρει τα εύσημα του μεγαλύτερου αντιρατσιστή.
εχεις δίκιο... δεν πρέπει να τους προστατεύουμε, πρέπει να τους πλακώνουμε στο ξύλο μέχρι θανατου... μα πως δν το είχα σκεφτεί νωρίτερα;

Δεν διαφωνώ με το θέμα των παράνομων μεταναστών. Δυστυχώς η χώρα μας έχει καταντήσει τόπος συνάθροισης παράνομων μεταναστών, οι οποίοι οι καημένοι δεν είναι ότι γουστάρουν να έρθουν να μείνουν εδώ αλλά θέλουν να προωθηθούν σε γερμανίες κλπ.Έλα όμως που δεν γίνεται αυτό. Η πολιτεία θα έπρεπε να λάβει καλύτερα μέτρα σχετικά με την εισαγωγή λαθρομεταναστών στη χώρα και να εοιβάλλει πιο οδυνηρές ποινές για αυτούς που τους φέρνουν λαθραία στη χώρα μας. Όλα αυτά είναι οκ. Γιατί όμως πρέπει ο κάθε αμόρφωτος-απαίδευτος μαλάκας που έχει μόνο μυς και μυαλό κουκούτσι (σ.σ. αναφέρομαι στους Χρυσαυγίτες) να πλακώνει στο ξύλο τον οποιονδήποτε είναι αλλοδαπός και έχειδιαφορετικό χρώμα; Βασικά για να ακριβολογούμε, μόνο τους ανίμπορους πλακώνουν στο ξύλο. Ούτε @ρχίδι@ έχουν, γιατί άμα είχαν θα πλάκωναν στο ξύλο Σομαλούς, Ρώσους, Ουκρανούς και όλους όσους έχουν σχέση με μαφία... Το κάνουν όμως; Δε νομίζω....

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 11:49, 04-11-12:

Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Ο αγώνας δε θα γίνει μέσω ενός φόρουμ, γίνεται κάθε μέρα μέσα στους συλλόγους και μέσα στους δρόμους. Εδώ απλά παραθέτοντας το ντοκιμαντέρ αυτό, στοχεύω στην ενημέρωση και στον προβληματισμό.

Πάντως, για να τρέχεις σαν σκυλάκι και να σχολιάζεις κάθε μήνυμά μου στο θέμα, κάτι φαίνεται πως πετυχαίνω.

ό κόσμος και ενημερωμένος είναι και προβληματισμένος, γι'αυτό και μια οργάνωση των 20.000 ψήφων
έγινε κόμμα με 500.000 και όπως δείχνουν τα πράγματα θα φτάσει άνετα το 1.000.000,

αλλά μέχρι να το καταλάβετε αυτό θα μας κυβερνάει ήδη ο μιχαλολιάκος.

δεν είναι στραβός ο γυαλός, εσείς στραβά αρμενίζετε.

και όσο αφορά τους χαρακτηρισμούς, δυστυχώς για σένα -ευτυχώς για τους υπόλοιπους-
δύσκολα κρύβεται ο πραγματικός μας εαυτός.

- το τι πετυχαίνεις εσύ και το συνάφι σου φαίνεται, από τις 20.000 στις 500.000 και από εκεί στο 1.000.000,
εμείς τι φταίμε.

Παράθεση

Σφεντονας

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σφεντονας
Ο Σφεντονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Τρίκερι (Μαγνησία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O Σφεντονας έγραψε στις 12:41, 04-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi
ό κόσμος και ενημερωμένος είναι και προβληματισμένος, γι'αυτό και μια οργάνωση των 20.000 ψήφων
έγινε κόμμα με 500.000 και όπως δείχνουν τα πράγματα θα φτάσει άνετα το 1.000.000,

αλλά μέχρι να το καταλάβετε αυτό θα μας κυβερνάει ήδη ο μιχαλολιάκος.
δυστυχως εχεις απολυτο δικιο σε αυτο. Αλλα η ανοδος της Χ.Α. ειναι αποτελεσμα της βαρβαροτητας του Καπιταλισμου. Αφου η κυριαρχη ταξη βλεπει οτι εχει ξοφλησει και πως ο λαος ειναι εναντιων της, πεταει τον ασσο που εχει στο μανηκι της που λεγεται φασισμος. Αυτο το εχει δειξει η ιδια η ιστορια. Αυτο το φαινομενο πρεπει πρωτα απ' ολα να το απομωνωσει η κοινωνια και μετεπειτα ολοι αυτοι που τα λεγανε εδω και χρονια (αλλα η κοινωνια δεν τους ακουγαι τοτε). Αν τους ανεχτουμε τωρα, σε λιγο καιρο θα κυβερνησουν και να ξερετε πως αν κυβερνησουν δε θα κοβουν μισθους και συνταξεις, αλλα κεφαλια.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:20, 04-11-12:

αυτή πάντως η εμμονή στον δυισμό χρεισυαβγει/ΚΚΕ
μονο προσανατολιστική είναι

υγ. εμένα δεν θα με πείραζε να κυβερνήσουν.
θα γινόταν η αθήνα πολύ πιο συναρπαστικό μέρος για να ζείς.
γτφ, θα έκανε και αφιερώματα η LIFO και η Athens Voice, "σε ειδα...
και φόραγες μαυρο μπλουζάκι ΧΡΥΣΕΙ ΑΒΓΗ"

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 16:33, 04-11-12:

Έχεις χάσει τα αυγά και τα πασχάλια, δεν μιλάμε για μετανάστες αλλά για εισβολείς, το χωνεύει η κούτρα σου;
Δεν αναφερόμαστε σε μερικές χιλιάδες που διασκορπίστηκαν σε υπό ανάπτυξη χώρες αλλά σε εκατομμύρια που έπεσαν σαν τις ακρίδες σε ΜΙΑ ΧΩΡΑ που έπνεε έτσι κι αλλιώς τα λοίσθια.
Δεν γίνεται να ενσωματωθούν υπεράριθμοι φανατικοί ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ ΜΩΑΜΕΘΑΝΟΙ ΒΟΥΔΙΣΤΕΣ και δεν ξερω τι άλλο σε μια κοινωνία σαν την Ελληνική, ακόμα και εμείς να το δεχόμαστε ΔΕΝ το θέλουν εκείνοι.
Δεν είναι η περιθωριοποίηση που έκανε όλους αυτούς φονιάδες, έτσι ήταν πριν μπουν εδώ, δεν δεχθήκαμε μορφωμένους μετανάστες, ούτε καν ανθρώπους που ήρθαν για το μεροκάματο, όπως κάνανε οι Έλληνες στις χώρες που πήγαν πριν μερικές δεκαετίες ή και τώρα πχ στην Αυστραλία, πλην ελαχίστων που κανένας δεν έχει με αυτούς πρόβλημα.

Δεν θα αλλάξουν και πολλά όπου και να το πάμε, από το γενικό νόημα της ...τοποθέτησης σου!

ΥΓ ψιτ, εσύ η "αόρατη" και ..μουγγή, αν αφαιρέσουν από τις επιλογές το πάνω/κάτω χεράκι, θα χάσεις κάθε λόγο ύπαρξης, ε;
Τι εισβολείς ρε κούνελε με το ξυρισμένο κεφάλι...
Οι άνθρωποι που ήρθαν με τα χίλια ζόρια διακινδυνεύοντας τη ζωή τους, που τους μεταφέρουν μέσα σε βάρκες μέσα από το Αιγαίο... εισβολείς; Που αν τους ρωτήσεις όλους αυτούς αν ήθελαν να μείνουν Ελλάδα, θα γελάνε και θα σου λένε ότι αν ήταν να μείνουν Ελλάδα, κάθονταν και στις χώρες τους; Οι άνθρωποι που ΕΜΕΙΣ δεν τους αφήνουμε να φύγουν προς τις Ευρωπαϊκές χώρες που θέλουν, γιατί μας το απαγορεύει η ΕΕ;

Έχεις χάσει πλέον κάθε σταγόνα λογικής που θα μπορούσε να σου μείνει και έχεις πεισθεί ότι όλοι οι μη Έλληνες είναι τέρατα, φονιάδες, κλέφτες και βιαστές. Έχεις ολοκληρωτικά πέσει στα δίχτυα του ναζισμού, του πλήρους παραλογισμού και της μισαλλοδοξίας.

Εμείς πρέπει να σε λυπόμαστε, όχι εσύ εμάς.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 22:52, 05-11-12:

Η Χρυσή Αυγή κατά των φόρων στους εφοπλιστές

Κόντρα για την φορολόγηση των εφοπλιστών έγινε στην Βουλή στην διάρκεια της συζήτησης στην Επιτροπή για τον προϋπολογισμό με την «Χρυσή Αυγή» να παίρνει ξεκάθαρη θέση κατά της φορολογίας των υπό ελληνική σημαία πλοίων προτείνοντας να δοθούν και άλλα κίνητρα στους εφοπλιστές για την πρόσληψη ελληνικών πληρωμάτων.

Όπως μετέδωσε το in.gr ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής Γιώργος Γερμενής καταφέρθηκε κατά της φορολογίας τών υπό ελληνική σημαία πλοίων με βάση το τονάζ τους ενώ νωρίτερα ο εισηγητής της Χ.Α. Ηλίας Παναγιώταρος, είχε προτείνει μάλιστα και κίνητρα στους εφοπλιστές για την πρόσληψη ελληνικών πληρωμάτων…

«Η πρότασή σας για επιδότηση των εφοπλιστών θα έπρεπε να σοκάρει τους ιδιοκτήτες των περιπτέρων», απάντησε στους βουλευτές της Χ.Α. ο Βαγγέλης Διαμαντόπουλος (ΣΥΡΙΖΑ) και συμπλήρωσε: «Ο ακτιβισμός σας φτάνει έως εκεί που σας επιτρέπουν τα αφεντικά σας».

Να σημειωθεί ότι σύμφωνα με τον προϋπολογισμό του 2013 θα πρέπει να εισπραχτούν 80 εκατομμύρια ευρώ από την αύξηση της φορολόγησης των εφοπλιστών, πάντα με βάση το τονάζ των πλοίων.

Την ίδια ώρα, όμως, περικόπτονται από τους ανάπηρους 82 εκατομμύρια ευρώ….

Με δύο λόγια, οι ανάπηροι καλούνται να προσφέρουν περισσότερα απ’ ότι οι…. Αναξιοπαθούντες εφοπλιστές!

http://www.alfavita.gr/arthra/%CE%B7...84%CE%AD%CF%82
http://www.sofokleousin.gr/archives/114131.html
http://www.google.gr/search?num=30&h....1.EA6E892d_nc

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 23:02, 05-11-12:

Δεον ει οπως
μη λησμονούμεν, φίλε εχκ,
πως ακομη και
οι Ελληνες Εφοπλισταί
πλήττονται
υπό της παρούσης οικονομικής κρίσεως.

Οποτε, ας συμφωνήσομεν στο ότι οι Χρεισαβγοίταις,
δρωντες ως όφειλαν και οφείλουν
οι αληθινοι προστάται του Έθνους,
προτείνουσι εν μέτρον
φοροελαφρύνσεως
ενός ακόμα
σκληρώς χειμαζομένου
τμήματος του Ελληνικού Λαού.
Λέγω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 05-11-12 στις 23:09.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 23:07, 05-11-12:

Ελπίζω να μη μιλάνε καθαρεύουσα όμως όταν γίνουν Κυβέρνηση.Άντε μέχρι πολυτονικό θα άντεχα βαριά βαριά

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 23:11, 05-11-12:

Η Χρυσή Αυγή είναι κάτι σαν τα σκυλάκια στο tichu..ελάχιστοι τα θέλουν και πολλοί που τα εμπιστεύονται στο τέλος το μετανιώνουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antonisd95

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonisd95
Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 619 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 13:40, 07-11-12:

Αυτά είναι λοιπόν αποτελέσματα της προπαγάνδας που δεχόμαστε καθημερινά από τα χαζοκούτια....μένω έκπληκτος για το πόσο εύκολα μπορούν να ξετινάξουν νοητικά έναν άνθρωπο ώστε να πιστεύει ότι η αφετηρία και το τέρμα των προβλημάτων είναι οι μετανάστες.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 13:44, 07-11-12:

η αφετηρία και το τέρμα των προβλημάτων είναι οι μετανάστες.
οχι μαν, αυτοί είναι ο πρώτος, ο εύκολος στόχος.
όταν αυτοί θα εξαφανιστούν, θα περάσουμε στους Εβραίους.
όταν τα μαγαζιά τους ανήκουν στο κόμμα, θα περάσουμε στους Κομμουνιστάς.
όταν αυτοί πλεον θα είναι εξορία/νεκροί, θα περάσουμε στους εξωτερικούς εχθρούς:
Ματσεντονσκι, Αλβανούς, Τούρκους.
μετά τον πόλεμο, για την ήττα θα φταίνε οι μετανάστες, οι Εβραίοι και οι Κομμουνιστές,
οπότε ξεκινάμε πάλι από την αρχή.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antonisd95

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonisd95
Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 619 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 13:51, 07-11-12:

νομίζω πως συμφωνούμε....

«Όταν ήρθαν να πάρουν τους Εβραίους, δεν διαμαρτυρήθηκα, γιατί δεν ήμουν Εβραίος. Όταν ήρθαν για τους κομμουνιστές δεν φώναξα, γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής.
Όταν κατεδίωξαν τους τσιγγάνους, ούτε τότε φώναξα, γιατί δεν ήμουν τσιγγάνος.
Όταν έκλεισαν το στόμα των Ρωμαιοκαθολικών που αντιτάσσονταν στο φασισμό, δεν έκανα τίποτα γιατί δεν ήμουν καθολικός.
Μετά ήρθαν να συλλάβουν εμένα, αλλά δεν υπήρχε πια κανείς να αντισταθεί μαζί μου».
Μπρεχτ

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 16:57, 07-11-12:

Ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου για επίθεση τραμπούκων της Χρυσής Αυγής σε μέλη της ΚΝΕ στον Λαγκαδά και την απάντηση που πήραν από απεργούς εργάτες

Το ΚΚΕ καταγγέλλει την επίθεση τραμπούκων της νεοναζιστικής Χρυσής Αυγής σε μέλη της ΚΝΕ έξω από το ΕΠΑΛ Λαγκαδά όπου καλούσαν τους μαθητές να συμμετέχουν στη σημερινή απεργία και στις συγκεντρώσεις. Η ομάδα των φασιστοειδών, με επικεφαλής γνωστά στελέχη μπράβους της Χρυσής Αυγής Διχταπανίδη και Παναγιωτίδη, αρχικά με βρισιές και απειλές επιχείρησαν να τρομοκρατήσουν και να διώξουν τα μέλη της ΚΝΕ. Όταν διαπίστωσαν ότι η τρομοκρατία δεν είχε αποτέλεσμα επιτέθηκαν με γροθιές και ρόπαλα.
Η συμμορία όμως της Χρυσής Αυγής πήρε την κατάλληλη απάντηση καθώς προς βοήθεια των μελών της ΚΝΕ έσπευσαν απεργοί εργάτες από το εργοστάσιο της ΑΓΝΟ. Οι απεργοί εργάτες κατάφεραν και πήραν από τους μπράβους της Χρυσής Αυγής τα ρόπαλα, δύο ξύλινα και ένα μηχανικό, παρότι αυτοί έβγαλαν μαχαίρια.
Αυτό είναι το πραγματικό πρόσωπο της ναζιστικής Χρυσής Αυγής. Είναι ένας ύπουλος αντικομμουνιστικός και τρομοκρατικός μηχανισμός που στηρίζεται από το σύστημα και χρησιμοποιείται ενάντια στο εργατικό λαϊκό κίνημα και στους νέους που αγωνίζονται για τα δικαιώματά τους ενάντια στην ΕΕ και τους εκμεταλλευτές καπιταλιστές.
Η απάντηση που τους έδωσαν τα μέλη της ΚΝΕ και οι απεργοί εργάτες δείχνει το πώς ο λαός και η νεολαία μπορούν να απομονώσουν, να αποκαλύψουν και να αντιμετωπίσουν την τρομοκρατική και εγκληματική δράση των ναζιστικών. Η κυβέρνηση να αναλάβει τις ευθύνες της. Είναι υπεύθυνη για το αν θα τιμωρηθούν οι τραμπούκοι της Χρυσής Αυγής. Υπάρχουν όλα τα στοιχεία, τα ονόματα ακόμα και τα αποτυπώματά τους στα ρόπαλα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 11:56, 09-11-12:

Θελω να βαλω διπλα και την απάντηση της χρεισυς αβγοις, ετσι ως ...άσκηση ύφους
(που ελεγε η φιλολογος στο λυκειο):

Λενε λοιπόν τα
αξυριστα καραφλοκέφαλα καμάρια μας:

"Την Τετάρτη 07/11 την ημέρα που ψηφίζονταν τα αντεθνικά μέτρα στην βουλή ομάδα ατόμων της ΚΝΕ πραγματοποίησαν αφισοκόλληση ενάντια στην ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ στο ΕΠΑΛ του Λαγκαδά Θεσσαλονίκης. Έξω από το δημόσιο σχολείο, όπου απαγορεύονται οι πολιτικές δράσεις, η παραπάνω ομάδα συναντήθηκε με δύο νεαρούς συναγωνιστές μας, οι οποίοι τους ζήτησαν να μην κολλούν τέτοιου είδους θέματα έξω από το σχολείο διότι ο χώρος δεν ενδείκνυνται για πολιτικές δράσεις. Η απάντηση των στελεχών της ΚΝΕ ήταν άμεση και ‘’δημοκρατική’’, επιτέθηκαν στους συναγωνιστές μας, με τα κοντάρια που κρατούσαν, ενώ στο χώρο προσήλθαν και άλλοι ‘’δημοκρατικοί’’ πολίτες, διοργανώνοντας συλλαλητήριο οπερέτα για τους κινδύνους που διατρέχει η δημοκρατία από τον ‘’φασισμό’’ στον Λαγκαδά. Τα υπόλοιπα που αναφέρουν για μαχαίρια και πιστόλια σε σχετική ανακοίνωση τους ανήκουν στην ζωηρή φαντασία κάποιων θερμοκέφαλων που θέλουν να δείξουν για μια ακόμη φορά πως ‘’μάτωσαν’’ μαχόμενοι για τον πατέρα Στάλιν. Παραθέτουμε την αφίσα αδιάψευστη απόδειξη του αγώνα που κάνουν τόσοι ‘’δημοκρατικοί’’ πολίτες, όταν όλο τους το πρόβλημα στην παρούσα κατάρρευση της χώρας είναι ο ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ."

Δεν βαζωπηγή γιατι το βρηκα στο 1ο αποτέλεσμα στο ψαχτήρι, αρα μπορεί να το βρεί ο καθένας.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 15:11, 09-11-12:

Love is in the air...

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 16:15, 09-11-12:

Όλοι οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι η Στάη σού βγάζει "χρυσαυγίτικο"...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:21, 09-11-12:

Love is in the air...
ο κασι ειναι τοσο γομαρι που δεν μπορει να γοητευσει τη σταη,,εστω και κομματοσκυλού
τοσο στοκοι που τους βρηκαν?

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 14:37, 10-11-12:

Καθηγητές στην Λακωνία απειλούν με αποβολή μαθήτρια λόγω...εθνικισμού!

Aπίστευτο σκηνικό στην Αρεόπολη Λακωνίας! Η Γρηγορία Στραβοκέφαλου μητέρα μαθήτριας, έκανε έγγραφη καταγγελία προς το Υπουργείο Παιδείας, τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Λακωνίας, το Λύκειο Αρεόπολης και το Γυμνάσιο Αρεόπολης, αναφέροντας τα εξής:
"Μετά λύπης μου θέλω να σας πληροφορήσω τα παρακάτω που αφορούν το Λύκειο και Γυμνάσιο Αρεόπολης, και συγκεκριμένα όπως με πληροφόρησε η κόρη μου:
Καθηγήτρια Λυκείου και καθηγητής Γυμνασίου - Λυκείου του Λυκείου Αρεόπολης θεωρεί ότι πρέπει να επιπλήττει μαθήτρια και συγκεκριμένα την κόρη μου για αναρτήσεις σε ιστοσελίδα κοινωνικής Διαδικτίωσης (face book) που κατά τη γνώμη τους εκφράζουν εθνικιστικές -ρατσιστικές τάσεις απειλώντας μάλιστα το παιδί μου με οριστικές αποβολές από όλα τα σχολεία. Δεν παρέλειψαν να την παρομοιάσουν με την πρωταθλήτρια Παπαχρήστου λέγοντας ότι θα υποστεί αποκλεισμούς από πολλά, και ότι μπορούν να της της χαλάσουν τη διαγωγή από κοσμιοτάτη σε κόσμια ενεργώντας κατά αυτό τον τρόπο παράνομα στο παιδί μου με την ακριβή έννοια της απελής δημιουργώντας της φόβο και ανασφάλεια και διαταραχή της ομαλής σκέψης του. Προσέβαλαν την προσωπικότητα του παιδιού μου ενώπιων τρίτων γεμίζοντας το ανασφάλειες και ενοχές για τις πολιτικές πεποιθήσεις και την ελληνική του υπηκοότητα.
Έφτασε μάλιστα στο σημείο να επιπλήτουν το παιδί μου για καυγά που είχε με άλλη μαθήτρια εκτός σχολείου αλβανικής υπηκοότητας η οποία την προκαλούσε αρκετές φορές κατά τρόπο ανάρμοστο, αγενή, και εξυβριστικό τόσο για την ίδια όσο και για οικείους της. Ερωτάτε έχει δικαίωμα το λύκειο Αρεόπολης καθηγητές και λυκειάρχης να ασχολείται με εξωσχολικά γεγονότα μαθητών απειλώντας μάλιστα με παιδοψυχολόγους τα παιδία, όταν αυτά ως συνηδιτοποιημενα άτομα στην ηλικία των 17 ετών έχουν πολιτική συνείδηση, να τα κρίνουν για αυτή όταν πιθανός δεν τους αρέσει η θέλουν οι ίδιοι καθηγητές ίσως καθοδηγούμενοι να καταπνίγουν κάθε εθνικιστική άποψη και γνώμη επιβάλλοντας κατά αυτό το ν τρόπο τις δικές τους απόψεις.
Επιφυλάσσομαι παντός νομίμου σε βάρος οποιουδήποτε ξανά καθʼ οποιοδήποτε τρόπο ενεργήσει σε βάρος του παιδιού μου απαιτώντας την παραδειγματική ποινική τιμωρία του. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι δεν επιθυμώ τον πειθαρχικό έλεγχο των υπαιτίων επιφυλασσόμενη ποινικού καταλογισμού.
Τέλος στο Λύκειο- Γυμνάσιο Αρεόπολής που συστεγάζονται κυκλοφορεί ,αν δυνατόν καθηγήτρια που προέβηκε σε χειροδικία σε βάρος ανηλίκου μαθήτριας . Είναι δυνατό κυκλοφορεί εκεί χωρίς συνέπειες της πράξης της θέτοντας σε κίνδυνο την αφάλεια των παιδιών μαζί και της κόρης μου ; Τι μέτρα πήρατε η θα πάρετε; Θα ξανακλείσουν τα παιδιά στις τουαλέτες για να αποφύγουν την επίθεση της μαινόμενης καθηγήτριας;
Σας γνωρίζω ότι σε καμία περίπτωση όπως σας προαναφέρω μην τολμήστε ξανά να ασχοληθείτε με της πολιτικές πεποιθήσεις της κόρης μου διότι αυτό δεν σας αφορά διότι δε λαμβάνει χώρα εντός σχολείου, γιατί σε αντίθετη περίπτωση θα δώσετε λόγο στις αρμόδιες δικαστικές αρχές.
Παρακαλώ για την διεξαγωγή έρευνας και την εγγραφή απάντησή σας".
Το θέμα στην τοπική κοινωνία έχει πάρει διαστάσεις και οι ντόπιοι δηλώνουν έτοιμοι να προστατέψουν την μαθήτρια και συμπατριώτισσα τους δηλώνοντας "εδώ είναι Μάνη"

Πηγή: http://www.palo.gr/cluster/blogs/ekk.../?clid=6057806

----

Στο "λόγω εθνικισμού", αν βάζαμε "λόγω αριστερών φρονημάτων" και στη θέση του καθηγητή ήταν ένας εθνικόφρων, τώρα θα είχε ξεσπάσει εμφύλιος πόλεμος, θα γινόντουσαν πορείες, θα μιλούσαμε για νέα Χούντα κ.λπ.
Όμως, δεν συμβαίνει τίποτα τέτοιο όταν παραβιάζονται τα δικαιώματα πατριωτών στην κατά τ' άλλα "συντηρητική", "θρησκόληπτη", "φασίζουσα" ελληνική κοινωνία (ναι, τα έχω ακούσει από διάφορους που πετάνε στο διάστημα).
Η αριστερή Χούντα υφίσταται και δεν το αναφέρω για να δικαιολογήσω τη δεξιά Χούντα. Ας είμαστε αντικειμενικοί.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:40, 10-11-12:

Καθηγήτρια Λυκείου και καθηγητής Γυμνασίου - Λυκείου του Λυκείου Αρεόπολης θεωρεί ότι πρέπει να επιπλήττει μαθήτρια και συγκεκριμένα την κόρη μου για αναρτήσεις σε ιστοσελίδα κοινωνικής Διαδικτίωσης (face book) που κατά τη γνώμη τους εκφράζουν εθνικιστικές -ρατσιστικές τάσεις απειλώντας μάλιστα το παιδί μου με οριστικές αποβολές από όλα τα σχολεία. Δεν παρέλειψαν να την παρομοιάσουν με την πρωταθλήτρια Παπαχρήστου λέγοντας ότι θα υποστεί αποκλεισμούς από πολλά, και ότι μπορούν να της της χαλάσουν τη διαγωγή από κοσμιοτάτη σε κόσμια ενεργώντας κατά αυτό τον τρόπο παράνομα στο παιδί μου με την ακριβή έννοια της απελής δημιουργώντας της φόβο και ανασφάλεια και διαταραχή της ομαλής σκέψης του.
αντιρατσιστικη χουντα
θα φερει την κανονικη

οι αριστεροι γιατι δεν μιλανε για δικαιωματα του παιδιου και των αποψεων του?

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 14:45, 10-11-12:

Το θέμα Άγγελε, είναι ότι η "φασιστική" πρακτική δεν αποτελεί πια μοναδικό χαρακτηριστικό των εθνικοφρόνων, αλλά έχει διαποτίσει την νοοτροπία όλων των ιδεολογικών πλευρών. Αυτό αποδεικνύεται από το γεγονός ότι πλέον όλοι χρησιμοποιούν τις ίδιες τακτικές και μεθόδους (με διαφορετικούς σκοπούς) για να επιβάλλουν τα πιστεύω τους και να εμποδίσουν ή να περιορίσουν αντιτιθέμενες ιδέες κι απόψεις.
Όλα γεννώνται από την ανομία και την μπαχαλίστικη οργάνωση του σάπιου κράτους μας, που ασχολείται με τα προνόμια μερικών (υπεργολάβων, ντόπιων και ξένων).

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 15:04, 10-11-12:

Καθηγητές στην Λακωνία απειλούν με αποβολή μαθήτρια λόγω...εθνικισμού!
αν ισχυει ολο αυτο και ειναι οπως τα λεει η μητερα του παιδιου δεν ειναι σωστο. Βεβαια δεν την βλεπω να ανυσηχει η ιδια για τις ιδεες που φερει η κορη της (προφανως επηρεασμενη απο το οικογενειακο της περιβαλλον). Εξαλλου και την αλβανιδα καλα εκανε και την εδειρε αφου ηταν... αναγωγη Οσο για το περιστατικο με την καθηγητρια που εδειρε μαθητες δεν ξερω τι εχει παιχτει αλλα θα μπορουσαν να το εχουν καταγγελει νωριτερα και οχι τωρα για λογους εντυπωσιασμου. τελος η ειδηση ειναι τελειως ασχετη με την Χ.Α.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:09, 10-11-12:

οταν ποση νεολαια ηταν αναρχικοι και ιαγαν και σπαγανε καλα ηταν?

οι νεοι παντα ρεπουν προς τα ακρα..

το θεμα δεν ειναι να τους επιβαλουμε ωριμη σκεψη
αλλα να τους μαθουμε να σκεφτονται

αποφασιζομεν και διατασσομεν..
"οι ρατσιστικες ιδεες επισειουν ποινη 10 χρονια καθειρξη..

εκει θα φτασουμε

εκει φτανει η κοινωνια οταν εχει παρακμασει και δεν μπορει να λειτουργισει μονη της σωστα και πρεπει να επιβαλει τα παντα με τη βια και την ποινη..
καπνισμα,αποψεις ..
ολα

και δεν ειμαστε μονο εμεις ετσι,,υποτιθεμενες προοδευτικες κοινωνιες της γαλλιας πχ λενε απαγορευεται να φορας μαντιλα απαγορευεται το αλλο,απαγορευεται να δειχνεις την πιστη σου

δημοκρατικες χουντες..

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 15:10, 10-11-12:

Όταν η δημοκρατία αποτυγχάνει την αντικαθιστά ο κάθε μορφής φασισμός δεξιός ή αριστερός.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 15:11, 10-11-12:

Kάθηστε ρε σεις.
Ξυπνησε το κοριτσι μια μερα Εθνεικηστρυα?

Οι γονεις την εκαναν.
Και αμετανόητοι
συνεχίζουν τη μαλακισμένη τους δράση
(σορρυ για τη λεξη "δραση")
προσπαθώντας να τραβηξουν τη δημοσιότητα.

τεσπαλολ

καλες παπαχρηστου να 'χουμε

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:14, 10-11-12:

Kάθηστε ρε σεις.

Οι γονεις την εκαναν.
Και αμετανόητοι
κοιτας μονο με το αριστερο ματι
ανοιξε και το αλλο..

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 15:14, 10-11-12:

Το πρόβλημα του Ρεμπεσκέ και του κάθε ρεμπεσκέ...

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 15:18, 10-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Kάθηστε ρε σεις.

Οι γονεις την εκαναν.
Και αμετανόητοι
Δέν μας πέφτει κανένας λόγος για το τί λένε οι γονείς με το παιδί τους, όπως και στους καθηγητές για το τί κάνει το παιδί στην ιδιωτική του ζωή το μόνο που πρέπει να τους απασχολεί είναι οι σχέσεις του παιδιού με το σχολείο και τα μαθήματα.

Παράθεση

Σφεντονας

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Σφεντονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Τρίκερι (Μαγνησία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O Σφεντονας έγραψε στις 15:21, 10-11-12:

Παρομιο περιστατικο συνεβη και σε γυμνασιο της Νεαπολης, οπου ο υποδιευθυντης ειπε πως θα φωναξει την Χρυση Αυγη για να διωξει ολους τους αλλοδαπους μαθητες και οταν οι μαθητες απαντησαν, δεχτηκαν επιθεση λεκτικη και σωματικη απο την διευθυντρια του σχολειου.

Τετοια περιστατικα διαδραματιζονται συχνα σε σχολεια ολης της Ελλαδας που τυχαινει απλως τα περισοτερα να μην βγαινουν στην δημοσιοτητα.

Αποψη μου ειναι πως οι καθηγητες δεν πρεπει να κανουν προπαγανδα στα σχολεια και αν διαφωνουν με τις ιδεες καποιων μαθητων μπορουν ανετα να τους αλλαξουν αποψη με επιχειρηματα και φυσικα οχι με απειλες. Ειναι και τι καθηγητης θα σου τυχει βεβαια.

Τωρα αυτες οι πιπες που λεει ο νεογεννητος για "αριστερη χουντα" (λολ) ειναι αναξιες σχολιασμου. Η μονη χουντα που υπαρχει σημερα ειναι αυτη των καπιταλιστων και αυτην ειναι ο εχθρος.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:22, 10-11-12:

Αποψη μου ειναι πως οι καθηγητες δεν πρεπει να κανουν προπαγανδα στα σχολεια και αν διαφωνουν με τις ιδεες καποιων μαθητων μπορουν ανετα να τους αλλαξουν αποψη με επιχειρηματα και φυσικα οχι με απειλες. Ειναι και τι καθηγητης θα σου τυχει βεβαια.
σε αυτο συμφωνω..
αν αρχισουν τα σχολεια να καταδικαζουν αριστερους δεξιους κλπ..
να μεινουν μακρια..
και απλα να διδασκουν ανθρωπισμο και κοινη λογικη στα παιδια..

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 15:25, 10-11-12:

Τωρα αυτες οι πιπες που λεει ο νεογεννητος για "αριστερη χουντα" (λολ) ειναι αναξιες σχολιασμου. Η μονη χουντα που υπαρχει σημερα ειναι αυτη των καπιταλιστων και αυτην ειναι ο εχθρος.
Είναι ανάξιες σχολιασμού, αλλά αμέσως μετά σχολίασες για την χούντα των καπιταλιστών, όπως επίσης παρέμεινες στην "αριστερή χούντα" και όχι στη "δεξιά χούντα", διότι αναφέρθηκα κσι σ' αυτήν. Αλλά αυτή προφανώς υπάρχει στο δικό σου μυαλό, οπότε είπα πίπες μόνο στο πρώτο σκέλος... χεχ... αν η εμπάθεια ήταν χρυσός, θα τάιζες όλο τον κόσμο.

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 15:26, 10-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Δέν μας πέφτει κανένας λόγος για το τί λένε οι γονείς με το παιδί τους, όπως και στους καθηγητές για το τί κάνει το παιδί στην ιδιωτική του ζωή το μόνο που πρέπει να τους απασχολεί είναι οι σχέσεις του παιδιού με το σχολείο και τα μαθήματα.
Είσαι ο ορισμός της αντικειμενικότητας (σοβαρά). Πλιζ μην φύγεις.

Παράθεση

Σφεντονας

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Σφεντονας έγραψε στις 15:35, 10-11-12:

Τι σημασια εχει αν η χουντα ειναι αριστερη, δεξια, κεντρωα η μεσοκαθετος? Απο την στιγμη που ο ανθρωπος χανει την ελευθερια του, ιδιες ειναι ολες οι χουντες. Γι' αυτο και μονο η αναρχια μπορει να μας εγγυηθει ασυδοτη ελευθερια και εναν κοσμο αλληλεγγυης και ισοτητας.

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 15:38, 10-11-12:

Τι σημασια εχει αν η χουντα ειναι αριστερη, δεξια, κεντρωα η μεσοκαθετος? Απο την στιγμη που ο ανθρωπος χανει την ελευθερια του, ιδιες ειναι ολες οι χουντες.
Αυτό επιδίωξα να καταστήσω σαφές και γι' αυτό έκλεισα με το "δεν το λέω για να δικαιολογήσω τη δεξιά Χούντα. Ας είμαστε αντικειμενικοί"! Πόσο πιο σαφές; Αλλά, επειδή έχεις μπετόν στα ματάκια σου ή επειδή απλά δεν με γουστάρεις (μπιγκ ντιλ), το προσπέρασες και σκέφτηκες "ας προσπαθήσω να την πω στον Νεογέννητο" (γκρέιβ μιστέικ).

Γι' αυτο και μονο η αναρχια μπορει να μας εγγυηθει ασυδοτη ελευθερια και εναν κοσμο αλληλεγγυης και ισοτητας.
Αυτό νομίζω πως αναφέρεται στο 14ο απόκρυφο ευαγγέλιο.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 15:40, 10-11-12:

τι λε ρε ψηλέ.
εαν το παιδί κακοποιείται και το καταλάβει ο δάσκαλος, πρέπει να αδιαφορήσει επειδή έβγαλε 19 στο τριμηνο;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:42, 10-11-12:

Γι' αυτο και μονο η αναρχια μπορει να μας εγγυηθει ασυδοτη ελευθερια και εναν κοσμο αλληλεγγυης και ισοτητας.
δηλαδη εγω πχ μπορω να παω και να διαδηλωσω υπερ του να παρουμε την Πολη πχ ή κατι αλλο εθνικιστικο
σε περιοχη αναρχικων ελευθερα.ε?
και θα σεβαστουν απολυτα την ελευθερια αποψης μου?
ε?

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

O Νεογέννητος έγραψε στις 15:45, 10-11-12:

τι λε ρε ψηλέ.
εαν το παιδί κακοποιείται και το καταλάβει ο δάσκαλος, πρέπει να αδιαφορήσει επειδή έβγαλε 19 στο τριμηνο;
Νομίζω πως υπάρχει κοινή λογική και καταλαβαίνουμε τι εννοεί ο άλλος. Προφανώς και θα ενδιαφερθεί σε περιπτώσεις κακοποίησης, όχι μόνο ως δάσκαλος αλλά και ως άνθρωπος.
Εκτός κι αν θεωρείς ότι κακοποιείται ένα παιδί που μαθαίνει την ιστορία του τόπου του, σέβεται την σημαία του και γενικώς αποκτά εθνικά ιδεώδη. Αν ναι, τότε.... facepalm.

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 15:45, 10-11-12:

τι λε ρε ψηλέ.
Άν καταλάβει ο δάσκαλος οτι το παιδί κακοποιείται πρέπει να αντιδράσει όπως θα έκανες εσύ άν έβλεπες να κακοποιείται το παιδί του γείτονα να κάνει καταγγελία στις αρμόδιες αρχές.
Άλλο κατήχηση, άλλο κακοποίηση την κατήχηση δέν την απαγορεύει κανένας.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:47, 10-11-12:

εαν το παιδί κακοποιείται και το καταλάβει ο δάσκαλος,
αν κακοποιειται ας επεμβει ο δασκαλος

αλλα δεν μπορει να επιβαλει καμια αποψη

ρεμπεσκε μιλας για τους εθνικιστες σαν αρρωστια οπως ακριβως μιλαγανε οι παλιοι για τους κομμουνιστες

ακριβως το ιδιο
ελπιζω να το καταλαβαινεις..

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 15:48, 10-11-12:

Άν καταλάβει ο δάσκαλος οτι το παιδί κακοποιείται πρέπει να αντιδράσει όπως θα έκανες εσύ άν έβλεπες να κακοποιείται το παιδί του γείτονα να κάνει καταγγελία στις αρμόδιες αρχές.
Άλλο κατήχηση, άλλο κακοποίηση την κατήχηση δέν την απαγορεύει κανένας.

δηλαδή μπορώ να κάνω κατήχηση στο παιδί μου υπέρ της χρησης μαριχουανας, όπως λέει και καποιο κομμα;
(πασοκ επι παπανδρεου, πονηρουληδες αντισυριζαιοι)

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 15:49, 10-11-12:

ρεμπεσκε μιλας για τους εθνικιστες σαν αρρωστια οπως ακριβως μιλαγανε οι παλιοι για τους κομμουνιστες

ποιοι παλιοι; ακομα ετσι μιλάνε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους