Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 73)
Ναι
54
73,97%
Όχι
19
26,03%

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 21:47, 14-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Η διαφωνίας μας τελικά είναι ότι αποδέχεσαι μόνο τους μνημονικούς και μη μνημονικούς, ενώ εγώ αναγνωρίζω τους:
  • Μνημονικούς
  • Μεταρρυθμιστές
  • Φιλελεύθερους
  • Τους πολέμιους του κρατισμού
  • [...]
  • Κρατιστές
  • Αριστερούς
  • Κομμουνιστές
  • Δεν-πληρώνω
Η παραπάνω διαβάθμιση για εμένα ασχημαίνει αν προσθέσω και τους ναζιστές.
Τι σημαίνει "αναγνωρίζεις"; Εγκρίνεις; Ολα αυτά μαζί; (είναι και παράταιρα)
Τι έχουν στην τελική να μου προσφέρουν;
Εξαρτάται απο το ποιός είσαι και με ποιούς είσαι. Δεν το ξερω οπότε θα απαντήσω γενικά. Η ΧΑ δε έχει τιποτα νομίζω να προσφέρει σε καποιον μνημονιακό.

Τότε γιατί δεν συμφωνείς ότι φυλάκιση τους ήταν κάτι το αναμενόμενο και φυσιολογικό;
Αν όλο το σκηνικο είναι στημένο και συμφωνήσω τότε σημαίνει ότι μου αρέσει η δικατορία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:36, 14-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Buggs
Τι σημαίνει "αναγνωρίζεις"; Εγκρίνεις; Ολα αυτά μαζί; (είναι και παράταιρα)
Διακρίνω - καταλαβαίνω ότι υπάρχουν.
Με το τι συμφωνώ είναι άλλο θέμα

Η ΧΑ δε έχει τιποτα νομίζω να προσφέρει σε καποιον μνημονιακό.
Και σε κάποιο φίλο της Δημοκρατίας επίσης

Αν όλο το σκηνικο είναι στημένο και συμφωνήσω τότε σημαίνει ότι μου αρέσει η δικατορία
elaborate that

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 13:14, 16-12-13:

Εντωμεταξύ ο Κασιδιάρης λέει θα βάλει υποψηφιότητα για δήμαρχος Αθηναίων. Πολύ σίγουρο τον βλέπω και αυτό μόνο θετικό δεν είναι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 14:51, 16-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
απο ποτε το να καιες μαγαζια και να σπας μεζοδρομια και να βαρας ματατζηδες ειναι αντιδραση στην πολιτικη σκηνη?
Ούτε να κακοποιείς μετανάστες με την αστεία δικιολογία οτι δεν είναι Έλληνες είναι αντίδραση στην πολιτική σκηνή, αυτοί όχι μόνο δεν κυβέρνησαν ποτέ αλλά ούτε ψήφισαν αυτούς που σε κυβέρνησαν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 16:06, 17-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Εντωμεταξύ ο Κασιδιάρης λέει θα βάλει υποψηφιότητα για δήμαρχος Αθηναίων. Πολύ σίγουρο τον βλέπω και αυτό μόνο θετικό δεν είναι.
Απο πριν τη δολοφονία Φυσσα το έλεγε. Και φημολογείτο ότι θα κτυπούσε το Δήμο με σοβαρές πιθανότητες. Μάλιστα ότι αυτός ήταν και ο κύριος λόγος της δολοφονίας του Φυσσα. Μήπως και κατηγορώντας γι'αυτήν την ΧΑ ανέκοπταν την άνοδο της. Τελικά συμβαίνει το απολύτως αντίθετο. Τόσο που προβληματίζομαι το έστησαν μαζί ΝΔ-ΧΑ ή μόνον οι πρώτοι ενάντια στους ΧΑτες; Διότι προφανώς, αναγάγοντας σε αντιστασιακούς ήρωες την ΧΑ με τόσο αγανατισμένο τον κόσμο, ακόμη και ηλίθιος θα περίμενε άνοδο της. Αυτή με τέτοιο αντιστασιακό προφιλ που ανέπτυξε, οχι τον Δήμο Αθηναίων μπορεί να κτυπάει αλλά να φέρει και την άνοδο έκπληξη που έφερε ο ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές του 2012.

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Ούτε να κακοποιείς μετανάστες με την αστεία δικιολογία οτι δεν είναι Έλληνες είναι αντίδραση στην πολιτική σκηνή, αυτοί όχι μόνο δεν κυβέρνησαν ποτέ αλλά ούτε ψήφισαν αυτούς που σε κυβέρνησαν.
Ο μετανάστης που αγοράζει το μπλουζάκι που εσύ εισάγεις νόμιμα, απο τη μαύρη αγορα χωρίς δασμούς κλπ, και το πουλάει έξω απο το μαγαζί όπου εσύ πληρώνεις νοικι, ρευμα, υπαλλήλους, ενσημα, ΤΕΒΕ, ΦΠΑ, ΕΦΟΡΙΑ, ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ κακοποιεί εκείνος εσένα και όχι εσύ αυτόν αν βγείς απο το μαγαζί σου και του τα σπάσεις όλα.

Εσύ όμως δεν θέλεις να μπλέξεις, αφού είναι προφανές ότι το κράτος στην έχει στήσει, αφού αμα δεν στην είχε στήσει ούτε τα σύνορα ανοικτά θα τα είχε να έρθει η σαρα και μάρα ούτε οι αστυνομικοι θα επέτρεπαν στον λεχρίτη μπρος στην βιτρίνα σου να σου χαλάει την πιάτσα, και θα τον είχαν προ πολλού μαζέψει, πριν σου χαλάσει και την πελατεία. Επειδή εσύ λοιπόν θέλεις να κάνεις τον νομοταγή σε ένα κράτος που ξέρεις ότι ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΔΙΚΑΙΩΣΕΙ, φωνάζεις στα κρυφα την ΧΑ και τους τα σπάει εκείνη. Οχι;

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 19:52, 17-12-13:

Ο μετανάστης που αγοράζει το μπλουζάκι που εσύ εισάγεις νόμιμα, απο τη μαύρη αγορα χωρίς δασμούς κλπ, και το πουλάει έξω απο το μαγαζί όπου εσύ πληρώνεις νοικι, ρευμα, υπαλλήλους, ενσημα, ΤΕΒΕ, ΦΠΑ, ΕΦΟΡΙΑ, ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ κακοποιεί εκείνος εσένα και όχι εσύ αυτόν αν βγείς απο το μαγαζί σου και του τα σπάσεις όλα.
Δέν έχω δικό μου μαγαζί γι'αυτό δεν μπορώ να σου πω την γνώμη μου αλλά αν είχα απο την στιγμή που δεν με ενοχλούσε δεν είχα κανέναν λόγο να του τα σπάσω όλα άσχετα με τις προκλητικές ευκολίες που του παρείχε το κράτος. Απο την στιγμή που συμμορφώνεται αυτός με το κράτος θεωρείται το ίδιο νομοταγής όπως εγώ άρα δεν φταίει αυτός για να του τα σπάσω αλλά το κράτος που ευνοεί αυτόν και αδικεί εμένα, γι'αυτό θα ζητούσα απο την Χρυσή Αυγή να τιμωρήσει πρώτα τους πολιτικούς ώστε να τους αναγκάσει έστω με εκβιαστικό τρόπο να εφαρμόσουν τον νόμο τότε όλοι οι μετανάστες που πουλάνε μισοτιμής μπροστά σε ξένα μαγαζιά θα αναγκαστούν να εξαφανιστούν. Άν κάποιος μετανάστης κάνει εγκλήματα δεν το συζητώ θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου αλλά οι περιπτώσεις αυτές είναι μεμονωμένες.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 06:19, 18-12-13:

Δέν έχω δικό μου μαγαζί γι'αυτό δεν μπορώ να σου πω την γνώμη μου αλλά αν είχα απο την στιγμή που δεν με ενοχλούσε δεν είχα κανέναν λόγο να του τα σπάσω όλα άσχετα με τις προκλητικές ευκολίες που του παρείχε το κράτος. Απο την στιγμή που συμμορφώνεται αυτός με το κράτος θεωρείται το ίδιο νομοταγής όπως εγώ άρα δεν φταίει αυτός για να του τα σπάσω αλλά το κράτος που ευνοεί αυτόν και αδικεί εμένα, γι'αυτό θα ζητούσα απο την Χρυσή Αυγή να τιμωρήσει πρώτα τους πολιτικούς ώστε να τους αναγκάσει έστω με εκβιαστικό τρόπο να εφαρμόσουν τον νόμο τότε όλοι οι μετανάστες που πουλάνε μισοτιμής μπροστά σε ξένα μαγαζιά θα αναγκαστούν να εξαφανιστούν. Άν κάποιος μετανάστης κάνει εγκλήματα δεν το συζητώ θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου αλλά οι περιπτώσεις αυτές είναι μεμονωμένες.
  • Το να σου παίρνει τη μπουκια απο το στόμα παραβιάζοντας μπρος απο το μαγαζί σου όλους τους νόμους δεν σε ενοχλεί;
  • "Προκλητικές ευκολίες" λεγεται η άδεια για παρανομίες; Γιατί δεν δίνει αυτές τις ευκολιες και σε Έλληνες μαγαζάτορες; Ρατσιστής είναι το κράτος;
  • Η ΧΑ θα τιμωρήσει τους πολιτικούς αν την αφήσουν εντός Βουλής. Γιατί νομίζεις η κυβέρνηση κάνει τα πάντα για να βγάλει τη ΧΑ εγκληματική οργάνωση; Αν είχαν σκοτώσει ή και μαχαιρώσει δεκάδες αλλοδαπούς όπως λένε, γιατί να μην έβρισκαν μάρτυρες γι'αυτά τα εγκληματα; Θα χρειαζόταν να στήσουν το φόνο του Φυσσα μπροστά σε ποσους αστυνομικους στη μέση του δρόμιου, με όλα τα κινητά να τραβάνε βίντεο; Και το Ρουπακια όχι μόνο να παραδίδεται αλλά να ομολογεί κι όλας; Ακόμη και κόντρα στο ρεύμα πηγε με το αυτοκινητο του και το παράτησε για να κάνει το φόνο διακόπτοντας προφανώς την κυκλοφορία. Μη τυχόν και δεν τον παρει χαμπάρι όλος ο κόσμος! Είναι ανάγκη να είναι εγκληματολόγος κάποιος για να τα βρεί γελοία και στημένα όλα αυτά;
  • Το λαθρεμπόριο είναι κορυφαία ζημιογόνο έγκλημα αφού βλάπτει ταυτόχρονα παρα πολλούς και σε μεγάλο βάθος χρόνου. Το ότι φτάσαμε το κράτος να το αβαντάρει ανοικτά και να περιμένουμε απο μια ΧΑ να το σταματήσει τα λέει όλα για το ποιοι είναι η πραγματική εγκληματική οργάνωση

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Buggs : 18-12-13 στις 06:22.
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 08:50, 18-12-13:

Είναι γεγονός οτι το κράτος είναι διαλυμένο αυτό δίνει σε πολλούς καπάτσους την ευκαιρία να κάνουν αυτή την δουλειά, πολλοί μετανάστες μπορούν επειδή είναι μαθημένοι απο την πατρίδα τους αυτό δεν σημαίνει οτι υπάρχει ειδική νομοθεσία που τους ευνοεί τα ίδια κάνουν και Έλληνες που μπορούν, η κόκκινη γραμμή που τραβάτε ανάμεσα σε Έλληνες και μή Έλληνες δεν είναι σωστό. Οι περισσότεροι μετανάστες ζητιανεύουν στα φανάρια, όσοι δεν μπορούν να βγάλουν τίποτα επιστρέφουν στην πατρίδα τους, άλλοι θέλουν να φύγουν αλλά πάλι το κράτος δεν τους αφήνει.
ΥΓ. Τώρα ανακαλύψατε οτι υπάρχει τόσο χοντρό πρόβλημα με τους ξένους, τόσα χρόνια που ήταν περισσότεροι δεν λέγατε τίποτα, τώρα που έχουμε και πατριώτη πρωθυπουργό; Για τον πατριωτισμό του δεν τον βγάλατε αρχηγό της ΝΔ; Μπορεί αυτός σαν πατριώτης να λύσει το πρόβλημα τους επιπλέον πατριώτες τι τους χρειάζεστε;

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:25, 18-12-13:

Buggs όλοι βλέπουμε τα κακώς κείμενα αυτά, πχ με το παραεμπόριο. Μάλιστα προσωπικά έχω καλύτερη αντίληψη, λόγο καθημερινότητας, από εσένα προσωπικά για το τι συμβαίνει στην οικονομία. Το σημείο εκκίνησης της διαφωνίας μας μαζί σου είναι προς την λύση, την Χρυσή αυγή. Προσωπικά θα διαφωνώ κάθετα μέχρι να παγώσει η κόλαση και αυτό επειδή:
  • Δεν είναι το μοναδικό πρόβλημα της οικονομίας η μετανάστευση. Και πίστεψε με, ο μέσος επιχειρηματίας περισσότερο ανησυχεί για τις οφειλές του στον ΟΑΕΕ, παρά ότι απέξω είναι ένας ταλαίπωρος που προσπαθεί να βγάλει κανένα 5€ και αύριο έχει ο Θεός.
  • Η χρυσή αυγή δεν έχει το παραμικρό σχέδιο. Συνέχεια για ξύλο μιλάει και μακάρι το μοναδικό μας πρόβλημα να ήταν το χρώμα δέρματος.
  • Πολλές άλλες φωνές έχουν μιλήσει για όλα αυτά και παρακαλώ να τα έχουν πλαισιώσει πολύ καλύτερα από την ΧΑ. Υπάρχουν και άλλοι που επιδιώκουν να χτυπήσουν το πρόβλημα στην ρίζα, το κράτος. Από την μια μεριά έχουμε τον Τζήμερο πχ και από την άλλη το ΚΚΕ. Τα μηνύματα σου θα ήτα πραγματικά πολύ όμορφα αν αντί να καταλήγουν στην ΧΑ κατέληγαν οποιοδήποτε αλλού.
Και τέλος θέλω να επισημάνω ότι στην τελική και επί χούντας αλλά και ο Χίτλερ είχαν αξιοπρόσεχτα λογιστικά αποτελέσματα... αλλά ποίος νοιάζεται; Όποιος νοιάζεται για αυτή την λεπτομέρεια απλά χάνει το δάσος και βλέπει ένα δέντρο.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 16:19, 18-12-13:

Buggs όλοι βλέπουμε τα κακώς κείμενα αυτά, πχ με το παραεμπόριο. Μάλιστα προσωπικά έχω καλύτερη αντίληψη, λόγο καθημερινότητας, από εσένα προσωπικά για το τι συμβαίνει στην οικονομία. Το σημείο εκκίνησης της διαφωνίας μας μαζί σου είναι προς την λύση, την Χρυσή αυγή. Προσωπικά θα διαφωνώ κάθετα μέχρι να παγώσει η κόλαση και αυτό επειδή:
  • Δεν είναι το μοναδικό πρόβλημα της οικονομίας η μετανάστευση. Και πίστεψε με, ο μέσος επιχειρηματίας περισσότερο ανησυχεί για τις οφειλές του στον ΟΑΕΕ, παρά ότι απέξω είναι ένας ταλαίπωρος που προσπαθεί να βγάλει κανένα 5€ και αύριο έχει ο Θεός.
  • Η χρυσή αυγή δεν έχει το παραμικρό σχέδιο. Συνέχεια για ξύλο μιλάει και μακάρι το μοναδικό μας πρόβλημα να ήταν το χρώμα δέρματος.
  • Πολλές άλλες φωνές έχουν μιλήσει για όλα αυτά και παρακαλώ να τα έχουν πλαισιώσει πολύ καλύτερα από την ΧΑ. Υπάρχουν και άλλοι που επιδιώκουν να χτυπήσουν το πρόβλημα στην ρίζα, το κράτος. Από την μια μεριά έχουμε τον Τζήμερο πχ και από την άλλη το ΚΚΕ. Τα μηνύματα σου θα ήτα πραγματικά πολύ όμορφα αν αντί να καταλήγουν στην ΧΑ κατέληγαν οποιοδήποτε αλλού.
Και τέλος θέλω να επισημάνω ότι στην τελική και επί χούντας αλλά και ο Χίτλερ είχαν αξιοπρόσεχτα λογιστικά αποτελέσματα... αλλά ποίος νοιάζεται; Όποιος νοιάζεται για αυτή την λεπτομέρεια απλά χάνει το δάσος και βλέπει ένα δέντρο.
Παναγιώτη η ΧΑ όντως δεν φαίνεται να έχει το παραμικρό σχέδιο για μετά τις εκλογές. Πρώτα όμως ξεχερσώνεις ένα χωράφι απο τα παράσιτα και ύστερα το σπέρνεις. Για την πρώτη δουλειά ξέρεις κανέναν καλύτερο; Ολοι οι άλλοι δείχνουν να έχουνε μπεί στο pay roll!

Λές εμένα να μη με ανησυχεί το ότι θα πρέπει να βασιστούμε σε κάποιους τόσο άγαρμπους και βίαιους τύπους για την ανατροπή του υπάρχοντος πολιτεύματος; Ομως το πολίτευμα τώρα είναι δικτατορία καραμπινάτη και ξεκάθαρη. Εχουν παραβιαστεί όλα τα κεκτημένα ανθρώπινα δικαιώματα του 20 αιώνα (μισθοί, συνταξη, κοινωνική πρόνοια, παιδεία, υγεία) πριν καν φτάσουμε στα δημοκρατικά που είναι ανύπαρκτα. Αφού δεν υπάρχει καν νόμος! Κάνουν μια αδικία σε έναν φτωχό σήμερα και, αν υποθέσουμε ότι βρίσκει 15000 ευρώ για να ακολουθήσει τον δικαστικό αγώνα τελεσιδικεί να παρει το δίκιο του δέκα χρόνια μετά!

Δεν νοείται βεβαίως δημοκρατία ίσα επειδή μας αφήνουν να τους βρίζουμε απο το Ιντερνετ κι το 67 ας πούμε δεν έβριζε ξκανείς τον παπαδόπουλο στο δρόμο ή τον Καντάφι στη Λιβύη. Εσύ ειδικά πρέπει να ξέρεις ποσο πολύ στις σύγχρονες οικονομικές δικτατορίες το "ελεύθερο Ιντερεντ" τους συμφέρει και είναι ακρογωνιαίος λίθος τους.

Πρέπει να παραδεχτούμε ότι οι της ΧΑ φαίνονται νταήδες και ημιάγριοι, όμως ταυτόχρονα φαίνονται και ψυχωμένοι και ειλικρινείς. Μεχρι το φόνο του Φυσσα δεν τους είχα δώσει σημασία για να μην πώ ότι τους αντιπαθούσα στερεότυπα. Αφού ο αγκυλωτός σταυρός μου προκαλει ανατριχίλα και δε πα να λέει ο Κασσιδιάρης ότι είναι αρχαιοελληνικό σύμβολο. Εμένα μου θυμίζει τον Χιτλερ και τα εκατοντάδες πτώματα στους ομαδικούς τάφους.

Ομως βλέποντας τώρα την τελείως άθλια δίωξη τους, χωρίς στοιχεία πόσο μάλλον που σκότωσαν δυο δικούς τους, όπως καταλαβαίνεις άρχισα να σκέφτομαι: Μή[ως αυτοί ε/ιναι πράγματι εχθροί των μνημονιακών απατεώνων; Εκεί που όλοι οι άλλοι τους παριαστάνουν και απο πίσω "τα βρίσκουν" με το αζημίωτο; Και ύστερα μας πουλάνε όλους;

Το ΚΚΕ κάνει το κορόιδο 30 χρόνια τώρα για να καλοπερνάει στα έδρανα με τους παχουλούς μισθούς και τις ανύ[παρκτες ευθύνες της αντιπολίτευσης. Ο ΣΥΡΙΖΑ πούλησε τις εκλογές του 2012 το κατάλαβαν και οι κότες. Δικές του ήτανε. Γιατί; μα γιατί το "αιώνια αντιπολίτευση" είναι το πιο ασφαλές επάγγελμα, ας όψεται και ο πρώτος διδάξας το ΚΚΕ. Αλλιώς οι δυο αυτοί θα είχανε κανει κυβέρνηση και εμείς θα είχαμε σήμερα ίσως γλιτώσει απο τους δικτάτορες. Η ΔΗΜΑΡ; Ακόμη χειρότερη εξαγορά, αυτή πουλήθηκε όλως διόλου. Ο Πανος Καμένος όλο φωνάζει φωνάζει όμως όλο και παχαίνει όλα αυτά τα 4 χρόνια. Πως γίνεται αυτό ρε παιδί μου;

Θα μου πεις απο την κοιλιά τους βγάζεις τα συμπεράσματα σου για τους πολιτικούς; Απο πολλά βγάζω τα συμπεράσματα μου. Το σίγουρο είναι ότι για μια φορά ο κυβερνητικός εκπρόσωπος είπε μια αλήθεια μέσα στον ορυμαγδό απο ψέματα που μας βομβαρδίζουν καθημερινά: Η ΧΑ σχεδίαζε την ανατροπή του ισχύοντος πολιτεύματος. Μόνο γι'αυτό μπορεί να δικαιολογηθεί τόση λύσσα να την πετάξουνε εκτός Βουλής, αφού αν είχαν όντως διατάξει τον φόνο του Φυσσα θα τους είχανε κρεμάσει ανάποδα μήνες τώρα. Ομως, δεν είχαν κανένα λόγο να το κάνουν κι αυτό το ξέρουν ικαι οι πιο άσχετοι πλέον, σε κάθε άκρη της Ελλάδας, ίσα απο την ανάγνωση της σχετικής ειδησεογραφίας απο τότε στα κοινωνικά δίκτυα.

Η σημαίνουσα ερώτηση λοιπόν είναι: Ποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ την ανατροπή του ισχύοντος πολιτεύματος αλήθεια;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Buggs : 18-12-13 στις 16:39.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:06, 18-12-13:

Παναγιώτη η ΧΑ όντως δεν φαίνεται να έχει το παραμικρό σχέδιο για μετά τις εκλογές. Πρώτα όμως ξεχερσώνεις ένα χωράφι απο τα παράσιτα και ύστερα το σπέρνεις. Για την πρώτη δουλειά ξέρεις κανέναν καλύτερο; Ολοι οι άλλοι δείχνουν να έχουνε μπεί στο pay roll!
Όσο λογικό ή παράλογο και αν είναι κάποιος να είναι ΧΑ άλλο τόσο λογικό ή παράλογο είναι κάποιος να είναι ΝΔ και αυτό οφείλεις να το αναγνωρίσεις. Κάποιος θα μπορούσε να πει ότι 1) επιτέλους διοικητές στα νοσοκομεία, 2) επιτέλους συζητιέται έμπρακτα η μείωση του κράτους 3) επιτέλους έχουμε και γενόσημα 4) επιτέλους είναι εύκολο ένα μη ευρωπαϊκό κρουαζιερόπλοιο μπορεί να επιλέξει την Ελλάδα 5) επιτέλους πολιτικοί που δεν τους νοιάζει το πολιτικό κόστος. Είναι και αυτά επιχειρήματα και δεδομένης της περίστασης μοιάζουν εξίσου αλλόκοτα με τον ναζισμό και από την στιγμή που για τους λόγους σου έχεις επιλέξει να του δώσεις μια ευκαιρία, παρόλο που πιθανών να προλάβεις να πάρεις μια γεύση από την Χούντα, τότε οφείλεις να αναγνωρίσεις ότι κάποιοι σκέφτονται το ακριβώς ανάποδο από εσένα και από την στιγμή που θέλεις να εκφράζεσαι, οφείλεις να τους αφήσεις και σε αυτούς τον απαραίτητο χρονοχώρο.

Πιο πρακτικά, αν και προσωπικά αμετανόητα φιλελεύθερος αναγνωρίζω και σέβομαι τους λόγους σου. Οφείλεις και εσύ με την σειρά σου να κάνεις τα ίδιο. Αυτό σημαίνει δημοκρατία, έχω τις απόψεις μου και μπορώ να τις υποστηρίζω, παράλληλα όμως δεν σκοτώνω τον ανταγωνισμό

Πιο σημαντικό πρόβλημα βρίσκω να βρεθεί ένας αντάξιος ηγέτης, παρά πως θα εκδικηθώ τους προηγούμενους. Εσύ μιλάς για εκδίκηση. Εγώ νοιάζομαι για το μέλλον.

Λές εμένα να μη με ανησυχεί το ότι θα πρέπει να βασιστούμε σε κάποιους τόσο άγαρμπους και βίαιους τύπους για την ανατροπή του υπάρχοντος πολιτεύματος;
Βασικά είμαι σίγουρος ότι δεν σε ανησυχεί κάτι τέτοιο
Και για σοβαρευτώ:
Μέχρι στιγμής τι κατάφερε η ΧΑ που μας έφερε πιο κοντά από την επιθυμητή ανατροπή;
Από την ΧΑ μόνο η ΝΔ κερδίζει πόντους

Πρέπει να παραδεχτούμε ότι οι της ΧΑ φαίνονται νταήδες και ημιάγριοι, όμως ταυτόχρονα φαίνονται και ψυχωμένοι και ειλικρινείς.
Χαχα γέλασα πραγματικά με το ημιάγριος
Ημιάγριος κατά το ημίθεος του Jesus Crist ή κατά του ολίγον-έγκυος

Ειλικρίνεια; Όπως ότι η σβάστικα είναι αρχαιοελληνικό σύμβολο;
Όπως ότι χρειάστηκε να αλλάξουν ολόκληρο το καταστατικό τους όταν έπρεπε να γίνουν πιο politically correct;

Το ΚΚΕ κάνει το κορόιδο 30 χρόνια τώρα για να καλοπερνάει στα έδρανα με τους παχουλούς μισθούς και τις ανύ[παρκτες ευθύνες της αντιπολίτευσης. Ο ΣΥΡΙΖΑ πούλησε τις εκλογές του 2012 το κατάλαβαν και οι κότες. Δικές του ήτανε. Γιατί; μα γιατί το "αιώνια αντιπολίτευση" είναι το πιο ασφαλές επάγγελμα, ας όψεται και ο πρώτος διδάξας το ΚΚΕ. Αλλιώς οι δυο αυτοί θα είχανε κανει κυβέρνηση και εμείς θα είχαμε σήμερα ίσως γλιτώσει απο τους δικτάτορες. Η ΔΗΜΑΡ; Ακόμη χειρότερη εξαγορά, αυτή πουλήθηκε όλως διόλου. Ο Πανος Καμένος όλο φωνάζει φωνάζει όμως όλο και παχαίνει όλα αυτά τα 4 χρόνια. Πως γίνεται αυτό ρε παιδί μου;
Χαίρομαι που δεν σχολίασες τον Τζήμερο
Υπάρχουν παρόλα αυτά και άλλες επιλογές.
Δράση, οικολόγοι πράσινοι κτλ κτλ.
--
Εσύ ειδικά πρέπει να ξέρεις ποσο πολύ στις σύγχρονες οικονομικές δικτατορίες το "ελεύθερο Ιντερεντ" τους συμφέρει και είναι ακρογωνιαίος λίθος τους.
Οι δικτατορίες, όπως τις ορίζεις, δεν θέλουν ελεύθερο Internet. Τους χαλάει τις πατέντες, τους χαλάει το TOR, τους χαλάει τα p2p πρωτόκολλα.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 19:51, 18-12-13:

Οι δικτατορίες, όπως τις ορίζεις, δεν θέλουν ελεύθερο Internet. Τους χαλάει τις πατέντες, τους χαλάει το TOR, τους χαλάει τα p2p πρωτόκολλα.
Οι οικονομικές (και ηλεκτρονικές) δικτατορίες σαν τη δική μας δεν είναι σαν του Καντάφι ή του Ιντι αμιν Νταντά. Στηρίζονται απόλυτα στην "ψευδαίσθηση δημοκρατίας" την οποία εξυπηρετεί ακριβώς η άδεια να λέει ο καθένας ότι θέλει στο Ιντερνετ. Αν το απαγόρευαν αυτό, τότε οι πολίτες θα τα έλεγαν όλα αυτά κρυφά και δια ζώσης και αυτό είναι πολύ πιο κοντά σε μια μαζική εξέγερση απο το να βρίζει ή να "φωνάζει" κάποιος πληκτρολογώντας μόνος του απέναντι σε μια οθόνη. Πέραν του ότι με τα σύγχρονα μέσα ότι γράφουμε στο Ιντερνετ είναι γνωστό ενώ τα άλλα τα μιλητά δεν θα τα ήξεραν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Buggs : 18-12-13 στις 19:55.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 20:05, 18-12-13:

Οι οικονομικές (και ηλεκτρονικές) δικτατορίες σαν τη δική μας δεν είναι σαν του Καντάφι ή του Ιντι αμιν Νταντά. Στηρίζονται απόλυτα στην "ψευδαίσθηση δημοκρατίας" την οποία εξυπηρετεί ακριβώς η άδεια να λέει ο καθένας ότι θέλει στο Ιντερνετ. Αν το απαγόρευαν αυτό, τότε οι πολίτες θα τα έλεγαν όλα αυτά κρυφά και δια ζώσης και αυτό είναι πολύ πιο κοντά σε μια μαζική εξέγερση απο το να βρίζει ή να "φωνάζει" κάποιος πληκτρολογώντας μόνος του απέναντι σε μια οθόνη. Πέραν του ότι με τα σύγχρονα μέσα ότι γράφουμε στο Ιντερνετ είναι γνωστό ενώ τα άλλα τα μιλητά δεν θα τα ήξεραν.
Σωστό αλλά είναι αδύνατο να απαγορεύσεις το Ίντερνετ σήμερα σε τέτοιο βαθμό που έχει κυριαρχήσει στον κόσμο ούτε κάν σε ξεφωνημένη δικτατορία.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:13, 18-12-13:

"ψευδαίσθηση δημοκρατίας" την οποία εξυπηρετεί ακριβώς η άδεια να λέει ο καθένας ότι θέλει στο Ιντερνετ.
αλλα απαγορευει δημοσι,,σε καναλια κλπ

οι ζωντανες ομιλιες με τηλεθεατες εχουν κοπει εδω και χρονια στις ενημερωτικες εκπομπες..

τα παντα ελεγχομενα και σε κασετα μην και κεφυγει καμια βρισια ή κατι που δεν θελουν να ακουσουν

και αν σε καμια εκπομπη ακουστει τιποτα μη πλιτικως ορθο και απαγορευμενο..πεφτουν διαφημισεις κτα λαθος..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 20:36, 18-12-13:

Σωστό αλλά είναι αδύνατο να απαγορεύσεις το Ίντερνετ σήμερα σε τέτοιο βαθμό που έχει κυριαρχήσει στον κόσμο ούτε κάν σε ξεφωνημένη δικτατορία.
Οι ξεφωνημένες είναι οι παλιές δικτατορίες, Γ Ραιχ, το Ιντερνετ είναι το αγαπημένο εργαλείο του Δ Ραιχ

αλλα απαγορευει δημοσι,,σε καναλια κλπ

οι ζωντανες ομιλιες με τηλεθεατες εχουν κοπει εδω και χρονια στις ενημερωτικες εκπομπες..

τα παντα ελεγχομενα και σε κασετα μην και κεφυγει καμια βρισια ή κατι που δεν θελουν να ακουσουν

και αν σε καμια εκπομπη ακουστει τιποτα μη πλιτικως ορθο και απαγορευμενο..πεφτουν διαφημισεις κτα λαθος..
ολα τα ζωντανά δεν ελέγχονται και δεν αμφισβητούνται επίσης. Οταν όμως γράφει ο κάθε ένας με ενα ψευδώνυμο ότι του κατέβει, ποιος νοιάζεται; Και παράλληλα να την και η ψευδαίσθηση δημοκρατίας !

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,844 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:26, 18-12-13:

Μα .....να σχολιαζουμε την ΧΑ ως κόμμα;Ήμαρτον παναγίτσα μου!Τα οφθαλμοφανέστατα,πάμε να τα καμουφλάρουμε;Εμ..δεν καμουφλάρονται πλέον.Τι μνημόνια και ξεμνημόνια και μπούρδες;Όλοι ξέρουμε οτι η ΧΑ ειναι ναζιστές ,τραμπούκοι και εγκληματίες.
Πλάκα κανουμε τωρα;Επειδή οι αλλόι τα έφαγαν,πρέπει εγω να γίνω ναζίστρια ,να χαιρετάω χιτλερικά και να ψηφίσω τα κνώδαλα;Απο τους κλέφτες δηλαδή στους εγκληματίες;: Ειλικρινά,πιο παράλογα ''επιχειρήματα ''δεν έχω ξανακούσει.Το ''παράλογα'΄,χαριστικά το χρησιμοποιώ,ως κομπλιμέντο.Άλλες λέξεις αξίζουν εδώ.Υπάρχουν και άλλα κόμματα που δεν είναι μνημονιακά,που δεν έχουν έρθει στην εξουσία και δεν εχουν φάει και δεν είναι εγκληματίες.Απο αυτούς θα διαλλέξω.Ως άνθρωπος που έχει σωας τα φρένα του.Και καλά αναλύσεις,και αναδρομές στο παρελθόν..και τριτο ραιχ και τεταρτο ραιχ και τι έκανε η θειά μου πρόπερσυ και πάει λέγοντας.Ναι..και φάγανε και είπιανε και κλέψανε ,αλλά δόξα τον Θεό..υπάρχουν τόσα κόμματα,που είναι κόμματα και όχι τραμπούκοι και εγκληματίες.
Ας τελειώνει πια αυτό το παραμυθάκι,δεν πειθει κανεναν και δεν θα πάρουμε άλλο.Κουραστήκαμε πια.Ε...αρκετά.Αλλάξτε κασέτα λέμε.Με αυτήν ,ότι γέλιο είχαμε να ρίξουμε το ρίξαμε.
Οι μεν τα φάγανε,οι άλλοι είναι εγκληματίες.Καλά...να μην μιλήσω για αυτούς που κατηγορούν τους πολιτικούς που τα φάγανε,αλλα και οι ίδιοι απειρες φορές έχουν ''φαει'' τα μαλλιοκέρατα τους κατακλέβοντας το κράτος,τουτέστιν εμας τους υπόλοιπους που τους πληρώνουμε και έχουν επίσης χρησιμοποιήσει τους βουλευτάδες για να κάνουν τα δικά τους.Ας το παραδεχτούμε.Οι κυβερνήσεις αντικτατροπτίζουν εμάς.Μέρος της κοινωνίας είναι.Απλά όταν μας πατήσουν τον κάλο,τότε οι άλλοι είναι κλέφτες.Όταν όμως εμείς κλέβουμε...εκεί είμαστε απλά έξυπνοι.
Όταν λοιπόν εμείς διορθώσουμε τις αφεντομουτσουνάρες μας και γίνουμε τίμιοι πολίτες,τότε ας βγαίνουμε να κατηγορούμε και τους πολιτικούς,που παρεπιτόντως εμείς ψηφίζουμε.(καμία πρόθεση δεν έχω να τους υποστηρίξω..ισα ισα.Την υποκρισία και τον συμφεροντολογισμό δεν αντέχω,που καμουφλάρονται.)
Ο Α πληθυντικός,για λόγους ευγενείας καθότι στη ζωή μου δεν έχω κλέψει ούτε μισό λεπτό απο το κράτος.

Αναστέλλεται η χρηματοδότηση της Χρυσής Αυγής
Με 241 ΝΑΙ και 26 ΟΧΙ η Βουλή ενέκρινε την αναστολή της κρατικής χρηματοδότησης προς τη Χρυσή Αυγή. Η ψηφοφορία ήταν ονομαστική και συμμετείχαν 272 βουλευτές. Πέντε βουλευτές δήλωσαν "παρών".
πηγή

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:08, 18-12-13:

Ο Α πληθυντικός,για λόγους ευγενείας καθότι στη ζωή μου δεν έχω κλέψει ούτε μισό λεπτό απο το κράτος.
δεν πηρεςποτε τιποτα χωρις αποδειξη?

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 09:16, 19-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
... Υπάρχουν και άλλα κόμματα που δεν είναι μνημονιακά,που δεν έχουν έρθει στην εξουσία και δεν εχουν φάει και δεν είναι εγκληματίες.Απο αυτούς θα διαλλέξω.Ως άνθρωπος που έχει σωας τα φρένα του.
Στα 4 χρόνια δικτατορία δυο πράγματα φοβήθηκαν μόνον οι νταήδες των μνημονίων: Το Δημοψήφισμα Παπανδρέου και την ΧΑ. Όλους τους άλλους είτε τους έχουν εξαγοράσει εδώ και πολυ καιρό και τους ελέγχουν πλήρως είτε είναι αμελητέες ποσότητες.

Δεν έχεις υποχρέωση να κάνεις κάτι για να διώξεις τους δεσμοφύλακες που κάνουν χιλιάδες συμπολίτες σου σαπούνι στο Αουσβιτς-Ελλάς; Αντί να εκμεταλλεύεσαι την κατάσταση για να επιδειχθείς σαν σαν "καλή" "ανώτερη" "εξυπνη" και έχουσα "σωας τας φρένας" μόνο απο το γεγονός ότι εσύ ΘΑ διάλεγες ένας σικ κόμμα;

Που θα έκανε τι με 2 και 3%; Στο μεταξύ ομως, όσο εσύ το κλωθογυρίζεις οι άλλοι πεθαίνουν μέσα στο Αουσβιτς. Τους κάνουν σαπούνι κατα χιλιάδες. Εκεί δεν υπάρχει ΘΑ γι'αυτούς.

Δεν είναι τρέλα να το βλεπεις, και να μην κάνεις τίποτα;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 11:20, 19-12-13:

Στα 4 χρόνια δικτατορία δυο πράγματα φοβήθηκαν μόνον οι νταήδες των μνημονίων: Το Δημοψήφισμα Παπανδρέου και την ΧΑ. Όλους τους άλλους είτε τους έχουν εξαγοράσει εδώ και πολυ καιρό και τους ελέγχουν πλήρως είτε είναι αμελητέες ποσότητες.
Το δημοψήφισμα Παπανδρέου το φοβήθηκαν για την ΧΑ μην είσαι τόσο σίγουρος, όλα δείχνουν οτι την χρησιμοποιούν σαν μέσο για να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο όταν θέλει η κυβέρνηση να περάσει τα σκληρότερα μέτρα πέφτουν όλοι σαν τις ακρίδες πάνω στην ΧΑ για να ασχολούνται οι πάντες μαζί της όταν το πετύχουν πέφτουν όλα τα μέτρα χωρίς να καταλάβεις τίποτα.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 11:22, 19-12-13:

...

και ο κανταφυ επαναστατης ηταν..
...και η επανάσταση. κανταΐφι!

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 11:49, 19-12-13:

Το δημοψήφισμα Παπανδρέου το φοβήθηκαν για την ΧΑ μην είσαι τόσο σίγουρος, όλα δείχνουν οτι την χρησιμοποιούν σαν μέσο για να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο όταν θέλει η κυβέρνηση να περάσει τα σκληρότερα μέτρα πέφτουν όλοι σαν τις ακρίδες πάνω στην ΧΑ για να ασχολούνται οι πάντες μαζί της όταν το πετύχουν πέφτουν όλα τα μέτρα χωρίς να καταλάβεις τίποτα.
Αυτό μη το ξαναπείτε. Περνάνε ότι θέλουνε όποτε θέλουνε. Με τα ΜΑΤ περνάνε τα νομοσχέδια όχι με τον αποπροσανατολισμό.

Εχει μεγάλες πιθανότητες η κόντρα με την ΧΑ να είναι αυθεντική. Και όσο δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και παλι καλά να λέμε. Αφού όλοι οι άλλοι φαίνονται να τα έχουνε κάνει πλακάκια με το αζημίωτο και ότι και αν λένε απο πίσω μοιράζονται τα κλοπιμαία μαζί. Που δεν είναι αλλα απο τις περιουσίες μας, την πατρίδα μας και το μέλλον μας.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,844 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:53, 19-12-13:

Δεν έχεις υποχρέωση να κάνεις κάτι για να διώξεις τους δεσμοφύλακες που κάνουν χιλιάδες συμπολίτες σου σαπούνι στο Αουσβιτς-Ελλάς; Αντί να εκμεταλλεύεσαι την κατάσταση για να επιδειχθείς σαν σαν "καλή" "ανώτερη" "εξυπνη" και έχουσα "σωας τας φρένας" μόνο απο το γεγονός ότι εσύ ΘΑ διάλεγες ένας σικ κόμμα;

Που θα έκανε τι με 2 και 3%; Στο μεταξύ ομως, όσο εσύ το κλωθογυρίζεις οι άλλοι πεθαίνουν μέσα στο Αουσβιτς. Τους κάνουν σαπούνι κατα χιλιάδες. Εκεί δεν υπάρχει ΘΑ γι'αυτούς.

Δεν είναι τρέλα να το βλεπεις, και να μην κάνεις τίποτα;
Πραγματι εχεις δικιο!Ειναι οντως τρελλα να το βλεπω και να μην κανω τιποτα!Πρεπει να βγω στους δρομους και να σκοτωνω ότι διαφωνει με εμενα.Σαφως και εχω υποχρεωση να κανω κατι.Να πηγαινω στις αγορες και με την βια να διωχνω τους μεταναστες,να τραμπουκιζω ολη την ωρα,να απειλω,να σκοτωνω οποιον δεν συμφωνει μαζι μου.
Ειναι οντως τρελλα,να το βλεπω..και να παω να συμπορευτω με κατι που ειναι ακομα χειροτερο.
Λυπαμαι,αλλα κανενα πεδιο συννενοησης.Εγω ανθρωπος του νεαντερνταλ δεν γινομαι.
Σε αυτον τον κοσμο που ηρθαμε,μια ειναι η εξελιξη για το ανθρωπινο ειδος.Να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι.Τωρα αν εσυ ,υποστηριζεις οτι με την βια λυνονται τα προβληματα και γινομαστε καλυτεροι απο αυτους που κατηγορουμε,κοιτα πιο σοβαρα μεσα σου.Καποιο προβλημα υπαρχει.
Επισης,τα 2/100 ΕΜΕΙΣ τα δινουμε you know.Απο εμας εξαρταται.Οποτε η προπαγανδα σου αλλου.
End of story.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-12-13 στις 22:58.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:53, 20-12-13:

Να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι.
ω ναι,,περαν ιδεολογιας ,αυτη ειναι η ουσια,,και ετσι θα φτιαξουν τα πραγματα παγκοσμιως..

αλλα δυσκολο να αλλαξει ο ανθρωπος..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 12:56, 20-12-13:

Πραγματι εχεις δικιο!Ειναι οντως τρελλα να το βλεπω και να μην κανω τιποτα!Πρεπει να βγω στους δρομους και να σκοτωνω ότι διαφωνει με εμενα.
Δεν το κάνεις αλήθεια; Με την υποστήριξη σου σε οσους το κάνουν;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:08, 20-12-13:

Δεν το κάνεις αλήθεια; Με την υποστήριξη σου σε οσους το κάνουν;
Ερχεσαι στα λογια μου!Μονο που εγω δεν υποστηριζω κανενα κομμα καταρχην,εγω απλως λεω τη γνωμη μου που ειναι εναντια στην ΧΑ.Τα υπολοιπα ειναι δικα σου συμπερασματα.Κανενα κομμα και κανεναν δεν υποστηριζω.Κατα δευτερον δεν υποστηριζω ΧΑ ,που σκοτωνει κοσμο.Εσυ το κανεις,απο οτι φαινεται.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 20-12-13 στις 20:22.
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 13:21, 21-12-13:

Ερχεσαι στα λογια μου!Μονο που εγω δεν υποστηριζω κανενα κομμα καταρχην,εγω απλως λεω τη γνωμη μου που ειναι εναντια στην ΧΑ.Τα υπολοιπα ειναι δικα σου συμπερασματα.Κανενα κομμα και κανεναν δεν υποστηριζω.Κατα δευτερον δεν υποστηριζω ΧΑ ,που σκοτωνει κοσμο.Εσυ το κανεις,απο οτι φαινεται.

Δεν έρχομαι πουθενά στα λόγια σου. Οσο για το ποιοι σκοτώνουν κόσμο, είναι επιβεβαιωμένες οι απώλειες χιλιαδων ανθρώπων αποδεδειγμένα απο τις ενέργειες των μνημονιακων κυβερνήσεων. Αυτό που εσύ λες αγωνίζονται να στήσον ΕΝΑΝ μόνο φόνο, τοιυ Παυλου Φυσσα, κι ακόμη ούτε αυτόν δεν τα έχουνε καταφέρει. Οπότε, όσο και να λες ότι δεν είσαι με κανένα κόμμα μάλλον το αντίθετο φαίνεται

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:44, 21-12-13:

το γελιο ειναι οτι αριστεροι που υποστηριζουν Ξηρους κλπ τρομοκρατες ,που σκοτωνουν κοσμο.
καταριουνται τη ΧΑ που σκοτωνει κοσμο.

κοινως δεν ειναι θεμα οι ζωες ,αλλα η ιδεολογια,,του φονια και του θυματος

αν εισαι αναρχοαριστερος και σκοτωσεις ειναι πολιτικη πραξη,,αν εισαι χρυσαυγιτης εισαι απλα φονιας..
η μολοτωφ ειναι καλυτερη απο το μαχαιρι..
εκει τρελαινομαι..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 21-12-13 στις 17:48.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:43, 22-12-13:

Welcome to the twilight zone!
'Ανθρωποι με ενα επαρκες επιπεδο IQ,δεν χρειαζοντουσαν την δολοφονια του Φυσα για να καταλαβουν τι εστι ΧΑ.Οποτε,ας ξεκολλησουν απο αυτο.
Ματακια εχουμε ,ενα μυαλουδακι το διαθετουμε και βλεπουμε και ξεραμε ηδη τι εστι ΧΑ.
Βουλευτες επιπεδου κνωδαλου,ναζιστικες χαιρετουρες,εγερθητι...ξυλο σε λαικες αγορες και ολα τα υπολοιπα που τα ξερουμε ολοι πολυ καλα.

Και ω ναι!!Υπαρχουν και ανθρωποι που ειναι κατά της βιας απο όπου και αν προερχετε!Τι;Δεν το ξερατε;;Δεν ειχε περασει ποτέ αυτο απο το μυαλο σας; Ε να λοιπον που το μαθατε!Και ομως,υπαρχουν και ανθρωποι που καταδικάζουν την βια απο οπου και αν προερχεται!Yes,its true!
Επισης αγαπημενοι μου φιλοι και φιλες,για μια ακομα φορα βλεπουμε το ιδιο σκηνικο.
Τι;;Δεν υποστηριζεις την ΧΑ;Ε..τοτε εισαι κομμουνιστης,συριζαιος,αναρχικος,αναρχοκουμουνι και παει λεγοντας.Κατι αλλο σαφως δεν παιζει!Δεν γινεται!Πως το λενε δηλαδη;ή θα εισαι ΧΑυγιτης ή συριζαιοαναρχοκομουνιστης!Εννοειται και υποστηρικτης της 17 Νοεμβρη!Τερμα!Νορμαλ ανθρωπος που δεν του αρεσει ο ρατσισμος/ναζισμος ,η βια και εχει και ενα επιπεδο..δεν παιζει!Αδυνατον σας λεω..αδυνατον!
Τι;;Λες οτι εισαι εναντια στην ΧΑ;Ε..τοτε εισαι συριζαιοαναρχοκουμουνι!Εννοειται βεβαια πως με το ζορι υποστηριζεις καποιο απο αυτα τα κομματα.Επισης εννοειται πως και εσενα σου αρεσει η βια!Ετσι..με το ετσι θελω!Εισαι ελεφαντας,γιατι ετσι το θελω εγω!Και για κατι αλλο.Γιατι;Μα για να δικαιολογησω αγαπη μου, την δικια μου υποστηριξη προς την βια και τον τραμπουκισμο.Ειναι τοσο απλο!Και για να σου πω βεβαιως οτι δεν εχεις αλλες επιλογες.Οοοοχι.Δεν εχεις.Πρεπει να επιλεξεις ποια βια σου αρεσει περισσοτερο!
Λυπαμαι που θα σας στεναχωρησω,αλλα εχω.

Ε λοιπον καλα μου παιδακια,σημερα μαθαμε ,ανακαλυψαμε 2 πραγματακια!
1ον:Υπαρχουν σε αυτον τον πλανητη και ανθρωποι που δεν υποστηριζουν τη βια,απο οπου και αν προερχεται,ειτε ειναι αριστερη,ειτε δεξια,ειτε απο την γιαγια μου που πασχει απο αλτσχαιμερ!.Ναι...ειναι γεγονος!
2ον:Όποιος δεν συμφωνει με την ΧΑ δεν σημαινει οτι ειναι συριζαιος,ΚΚΕς,μπακουνιν,17 νοεμβρη ,Ξηρος και Κουφοντινας.Ναι...υπαρχουν και ανθρωποι που δεν τους αρεσει ο ναζισμος/ρατσισμος,χωρις να ειναι αναρχοκομμουνια!
ΥΓ.Φιλικη συμβουλη προς τα παπαγαλακια της ΧΑ γενικοτερα.Χειροτερο κακο κανουν με τετοια''επιχειρηματα''.Ο δογματισμος/απολυταρχισμος φαινεται και λαμπει σε ολο του το μεγαλειο!Οποτε αν θελουν κανενα ψηφαλακι,μαλλον ας μην μιλουν καθολου.Διοτι οταν μιλουν...αστα να πανε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 22-12-13 στις 14:48.
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 14:15, 30-12-13:

Ζούμε πλεον σε μια χώρα όπου το εγκλημα είναι σε επίπεδο νομοθέτη. Νομοι το "νομιμοποιούν" καθημερινά . Φυσικά όπως όλα τα εγκληματα αποδίδει τεράστια ποσά χρημάτων, απο τα οποία πληρώνονται όλοι οι εμπλεκόμενοι.

Οταν το έγκλημα γίνει νόμος, η βία γίνεται κι αυτή νόμιμη. Εκβιασμοί και ληστείες, χιλιάδων πολιτών, είναι πλέον η καθημερινότητα, ομως αυτοι που τα κάνουν τα λενε με άλλα ονόματα βέβαια, οχι βία... Για να ονομάζουν μόνον την αντίσταση σ'αυτή τη βία , βία...

Θα ήθελα να ακούσω απο έναν, απο όλους όσους λένε στους αγανακτισμένους που υπόκεινται αυτή την βία καθημερινά, την ληστεία και τους εκβιασμούς, πως θα μπορούσαν να σταματούσαν αυτοί οι εγκληματίες δίχως βία...

Παράθεση

μαυρουλης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαυρουλης
Ο μαυρουλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O μαυρουλης έγραψε στις 18:36, 06-01-14:

Να ρωτησω κατι ασχετο εγω!
Ειμαι 21 και σε αυτα τα 21 χρονια που ζω δυσκολευομαι να βρω κατι...δεν βρισκω λοιπον εναν λογο για να ειμαι..περηφανος ελληναρας!Ουτε εναν..βασικα ξεχασα το euro !!Λογους για να ντρεπομαι για την καταγωγη μου ??Α Μ Ε Τ Ρ Η ΤΟ Υ Σ
Δεν με νοιαζει τι εκαναν οι αρχαιοι ελληνες ρε φιλε ουτε πως πολεμησαν οι 300 πριν 10000 χρονια!
Πριν 10000 χρονια μπορει η μπουγατσα να ηταν στρογγυλη ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ !
Δειτε περα απο το δαχτυλο σας ρε παιδια..να καταλαβετε οτι οι συμπατριωτες μας στην συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι ενα ματσο βλαχοι(με την κακη ενοια) που τους δουλευει ο καθε "ξυπνιος" πολιτικος και οχι μονο !
Ξεκολλατε λοιπον ,εδω και πολλες εκατονταδες ειμαστε ενα μηδεν(0) ,βγες στο εξωτερικο και πες οτι εισαι ελληνας !ξερεισ τι θα σου πει ?καλως τον πιθηκα αυτο θα σου πει...
Ο πολιτικος χωρος ομως που δουλευει τους βλαχους ελληνες αυτην την περιοδο προσταζει οχι μονο να εισαι περηφανος ελληνας αλλα να χτυπιεσαι απο περηφανια κιολας και να κανεις ουυυυυγκ !
ciao

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 20:23, 09-01-14:

Ζούμε πλεον σε μια χώρα ....
...που δεν έχει πια ούτε την απαραίτητη διάθεση βίας, για αυτομαστίγωση! Κάπως έτσι πρέπει να ήταν και η Αφρική, πριν δύο περίπου αιώνες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

O Zithos έγραψε στις 21:10, 09-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από μαυρουλης
Δειτε περα απο το δαχτυλο σας ρε παιδια..να καταλαβετε οτι οι συμπατριωτες μας στην συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι ενα ματσο βλαχοι(με την κακη ενοια) που τους δουλευει ο καθε "ξυπνιος" πολιτικος και οχι μονο !
Ξεκολλατε λοιπον ,εδω και πολλες εκατονταδες ειμαστε ενα μηδεν(0) ,βγες στο εξωτερικο και πες οτι εισαι ελληνας !ξερεισ τι θα σου πει ?καλως τον πιθηκα αυτο θα σου πει...
Ο μέσος Έλληνας δεν ηλεκτρίζεται καθόλου απο τέτοιου είδους συνθήματα περί μεγάλης ανωτερότητας των νεοΕλλήνων επειδή το καταλαβαίνει απο μόνος του οτι είναι αηδίες χωρίς καμιά σχέση με την πραγματικότητα, συναρπάζεται απο τα άλλα συνθήματα περί ανατροπής του πολιτικού συστήματος και της τιμωρίας όλων των πολιτικών γι'αυτό καταφεύγει στην Χρυσή Αυγή.

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 09:51, 10-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
...που δεν έχει πια ούτε την απαραίτητη διάθεση βίας, για αυτομαστίγωση! Κάπως έτσι πρέπει να ήταν και η Αφρική, πριν δύο περίπου αιώνες!
Αν όμως η κυβέρνηση την έστησε όντως στην ΧΑ τότε η ΧΑτες έχουν όλη την απαραίτητη διάθεση βίας εναντίον της κυβέρνησης κι αυτό συμφέρει πολύ όλον αυτόν τον κόσμο που η κυβέρνηση κατάκλεψε και εξακολουθεί πρόστυχα όσο και απροκάλυπτα και επιδεικτικότατα να κατακλέβει

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 10:03, 10-01-14:

Η ουσια ειναι μια πως δεν υπαρχει κομμα που να πρεπει να υποστηριζει ο Ελληνας. Ολα εναντιον του ειναι. Τωρα η χρυση αυγη κρυβοταν πισω απο καποιες ταχα μου ιδεες οπως να διωξει τους αλλοδαπους..που ειχε καποιο δικαιο ας πουμε.. Στην πραγματικοτητα ομως αυτο που τους ενοιαζε ηταν να το παιζουν νταηδες και να σκοτωνουν. Νομιζουν ζουν στο καιρο του χιτλερ. Καλα ειδικα αυτος που τους εφτυνε ολους τι σουργελο

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 12:42, 10-01-14:

Αν όμως η κυβέρνηση την έστησε όντως στην ΧΑ τότε η ΧΑτες έχουν όλη την απαραίτητη διάθεση βίας εναντίον της κυβέρνησης κι αυτό συμφέρει πολύ όλον αυτόν τον κόσμο που η κυβέρνηση κατάκλεψε και εξακολουθεί πρόστυχα όσο και απροκάλυπτα και επιδεικτικότατα να κατακλέβει
Πολύ πριν ο χρυσαυγητισμός ενσωματωθεί στο ημιθανές "πολιτικό σύστημά"μας, ήταν έτοιμη η "Χ.Α.", ως εμβόλιο της "γρίπης των οικονομικών"(και οικονομιών ) μας.Θυμηθείτε, ότι πριν απ' αυτούς, είχαν προηγηθεί τα εμβόλια και για τις γρίπες των πτηνών και των χοίρων. Θα έχαναν την ευκαιρία, βρίσκοντας ένα τέτοιο "ποίμνιο" σαν την κοινωνία μας, να πειραματιστούν και με τα πρόβατα; Δεν νομίζω!

Αρχική Δημοσίευση από Nicole1987
Η ουσια ειναι μια πως δεν υπαρχει κομμα που να πρεπει να υποστηριζει ο Ελληνας....
Η ουσία είναι μία: όσοι συνεχίζουμε να ζούμε τα παγκόσμια δρώμενα στη μικρή μας γωνίτσα, να σκαρφιστούμε και να αναστήσουμε νέες, σε περιεχόμενο και μορφή, συλλογικότητες, να "ξαναγαπηθούμε" σαν "ένα χωριό" ή "μία γειτονιά"! Εκτός πια κι αν η σιωπή των αμνών που μας κατέλαβε τελευταία, είναι κι ένα ακόμη από τα επιτεύγματα ...του Όνου και του Σαμαριού του !

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 23:58, 10-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Πολύ πριν ο χρυσαυγητισμός ενσωματωθεί στο ημιθανές "πολιτικό σύστημά"μας, ήταν έτοιμη η "Χ.Α.", ως εμβόλιο της "γρίπης των οικονομικών"(και οικονομιών ) μας.Θυμηθείτε, ότι πριν απ' αυτούς, είχαν προηγηθεί τα εμβόλια και για τις γρίπες των πτηνών και των χοίρων. Θα έχαναν την ευκαιρία, βρίσκοντας ένα τέτοιο "ποίμνιο" σαν την κοινωνία μας, να πειραματιστούν και με τα πρόβατα; Δεν νομίζω!

Η ουσία είναι μία: όσοι συνεχίζουμε να ζούμε τα παγκόσμια δρώμενα στη μικρή μας γωνίτσα, να σκαρφιστούμε και να αναστήσουμε νέες, σε περιεχόμενο και μορφή, συλλογικότητες, να "ξαναγαπηθούμε" σαν "ένα χωριό" ή "μία γειτονιά"! Εκτός πια κι αν η σιωπή των αμνών που μας κατέλαβε τελευταία, είναι κι ένα ακόμη από τα επιτεύγματα ...του Όνου και του Σαμαριού του !
Δεν μας ειπες ομως.., τι προτεινεις δηλαδη; Τη χρυση αυγη;

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 19:27, 12-01-14:

Δεν μας ειπες ομως.., τι προτεινεις δηλαδη; Τη χρυση αυγη;
...Φυσικά, σκέτη...αυγή!

ΥΓ: Και, είμαι κατά γενικά των "εμβολίων", όσο και των εμβόλιμων γενικά. (Απορώ, για τα αρνητικά, αλήθεια!)

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 19:05, 14-01-14:

Γιά πάμε μία αναθέρμανση του θέματος.
Ποιός ψηφίζει χρυσά αυγά;

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 20:57, 14-01-14:

Δεν θέλω να αναθερμάνω το θέμα διότι η δολοφονία των 2 Χρυσαυγιτών φαίνεται το ίδιο παράξενη και σκηνοθετημένη όσο του Π. Φυσσα. Θα υποστήριζα οποιοδήποτε κόμμα θα ήμουν σίγουρος ότι είναι ΚΑΤΑ της κυβέρνησης, κατα συνέπεια και όσων οι μνημονιακές κυβερνήσεις κάνουν. Ομως αυτό δεν είναι σίγουρο για την ΧΑ. Εδω ολοκληρος ΣΥΡΙΖΑ και φαίνεται να εξυπηρετει τους μνημονιακούς σκοπούς μια χαρά.

Με τις φυλακίσεις μελων της ΧΑ είναι πιο πιθανό να είναι εχθροί με τους μνημονιακούς. Ομως μην ξεχνάμε ότι ζούμε στην παγκόσμια εποχη των εντυπώσεων... Υστερα λοιπόν που θα την πανε, σαν αντιστασιακή, την ΧΑ στο 18% , (όπως πήγανε και τον συριζα απο το 6 στπ 26% και δεν έκανε ποτέ του τίποτα αντιστασιακο) μετά τις εκλογές, να σου τους παλι κυβέρνηση οι κλέφτες μνημονιακοί ρέμαλοι συνεργαζόμενιο ξαφνικά "με το καλό σκέλος της ΧΑ" ! Αμα πιάσει μια φορά πιάνει χίλιες;

Μια ερώτηση λοιπόν: μασάει η κατσίκα τον ταραμά;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Buggs : 14-01-14 στις 21:05.
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 21:20, 14-01-14:

Κανενα κομμα δεν υπαρχει που να θελει να σωσει την Ελλαδα. Το καθε κομμα εξυπηρετει τα δικα του συμφεροντα. Η χρυση αυγη απλα προσπαθουσε να πεισει τον κοσμο πως ψηφιζοντας τους θα αλλαζε το χαλι της Ελλαδας. Λες και κτυπωντας τους Πακιστανους και σκοτωνοντας θα γινοταν αυτο

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 22:16, 14-01-14:

Κανενα κομμα δεν υπαρχει που να θελει να σωσει την Ελλαδα. Το καθε κομμα εξυπηρετει τα δικα του συμφεροντα. Η χρυση αυγη απλα προσπαθουσε να πεισει τον κοσμο πως ψηφιζοντας τους θα αλλαζε το χαλι της Ελλαδας. Λες και κτυπωντας τους Πακιστανους και σκοτωνοντας θα γινοταν αυτο
Συμφωνώ, σε τελική ανάλυση, ότι η Χ.Α. είναι μία εγκληματική οργάνωση, που το ξεφτιλισμένο μεταπολιτευτικό μας "πολιτικό σύστημα" χρειαζόταν, ώστε να αποκρύψει( ή να αμβλύνει) τις εγκληματικές όψεις της δικής του συμπεριφοράς. Γ' αυτό, παραπάνω, χαρακτηρίζω την Χ.Α., ως εμβόλιμο παράγοντα στην κοινωνική και πολιτική μας μνημονιακή επικαιρότητα. Και μάλιστα, τεχνηέντως βοηθούμενη, από πολιτικούς που σήμερα παίζουν το τελευταίο τους χαρτί(οπως πχ ο Βεβιζέλος, μεταξύ αυτών!).

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 10:52, 15-01-14:

Κανενα κομμα δεν υπαρχει που να θελει να σωσει την Ελλαδα....

Πρέπει όμως να υπάρξει ένα. Στην Ελλάδα ζούμε όλοι μας, που συμβαίνει μάλιστα να είναι το πιο όμορφο μέρος στον κόσμο ...!

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 02:52, 16-01-14:

Πρέπει όμως να υπάρξει ένα. Στην Ελλάδα ζούμε όλοι μας, που συμβαίνει μάλιστα να είναι το πιο όμορφο μέρος στον κόσμο ...!
Μήπως ο ...ΡΙΖ.Α.ΣΥ.;

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 10:43, 16-01-14:

Κανενα κομμα δεν αξιζει. Ειναι ολοι γελοιοι. Οριστε η αποδειξη.
http://epanastasi-gr.blogspot.com/20...post_5674.html

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 18:55, 16-01-14:

ριζοσπαστική αριστερή συμμορία; Νόμιζα ότι αυτή την λέγανε ΠΑΣΟΚ

Παράθεση

mintin97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mintin97
Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O mintin97 έγραψε στις 21:41, 16-01-14:

Κανενα κομμα δεν αξιζει. Ειναι ολοι γελοιοι. Οριστε η αποδειξη.
http://epanastasi-gr.blogspot.com/20...post_5674.html
Χωρίς να θέλω να μπω στη συζήτηση, δες κι αυτό http://filosneoslaos.blogspot.gr/2014/01/1.html

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 23:10, 16-01-14:

ριζοσπαστική αριστερή συμμορία; Νόμιζα ότι αυτή την λέγανε ΠΑΣΟΚ
Όχι, αλλά, "ρύζι, αλάτι,σύμβραση"! Κοινώς, "ατζέμ πιλάφ", μεταξύ των "αντιμνημονιακών δυνάμεων"(με τη γνωστή εξαίρεση-φόβητρο "Χ.Α."), προκειμένου τη "νέα μεταπολίτευση" να τη διαχειριστούν "...δυνάμεις που δεν θυμίζουν το ΠΑΣΟΚ...ούτε και είναι κεντροαριστερές"(για να συμμετέχει κι ο Κουβέλης, ντε, στην τρίτη κυβερνητική τριαρχία, μετά την πολιτική αυτοχειρία του μονοκράτορα ΓΑΠ!). (Κι επειδή τον Κουβέλη δεν τον έχω να μη θυμάται το δις εξαμαρτειν, ευελπιστώ ότι... εν τοιαύτη περιπτώσει...το ατζέμ πιλάφ, κι αν συνοδεύεται ειδικά από φρέσκους μαϊδανούς, τίποτε άλλα αρωματικά....χόρτα ντε, σε σαλάτες, ωμά ή βραστά, ολόκληρα ή ψιλοκομμένα, θα είναι νοστιμότατο, εκεί στα ...συσσίτια! Και είμαι σχεδόν σίγουρος, πως τότες, εκεί ...στα συσσίτια, μη τυχόν δει ο κόσμος κανέναν αλλόφρονα, να πετάει γιαουρτάκι σε "πολιτικό", θα τον "φάνε άψητο"(κατά το λαϊκό...). Τέτοια θα 'ναι πια η απαξίωση των "πολιτικών"(στο επάγγελμα νοούμε), που δεν θα τους αξίζει, ούτ' ένα κεσεδάκι γιαουρτάκι, κατά την "γνώμη του πεινασμένου λαού"! Μακρυγόρησα νομίζω ασύστολα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νωεύς : 16-01-14 στις 23:36.
Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 10:19, 17-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από mintin97
Χωρίς να θέλω να μπω στη συζήτηση, δες κι αυτό http://filosneoslaos.blogspot.gr/2014/01/1.html
Ευχαριστω. Δεν το ειχα ψαξει. Τοσο σουργελα πια να το αλλαξουν.

Παράθεση

danopfin95 (Δανάη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη danopfin95
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H danopfin95 έγραψε στις 23:54, 20-01-14:

Μα το θεμα δεν ειναι να ερθει ενα κομμα ή ενα ενας ηγετης που θα σε σωσει, θα σωσει την ελλαδα... αυτες οι τακτικες μεσσιανισμου δεν οδηγουν πουθενα...η ελλαδα θα σωθει μονο οταν ολοι καταλαβουν πως τα κοινα δεν αφορουν τους πολιτικους αλλα τους παντες!!! την οργανωση της ζωης ΜΑΣ και της κοινωνιας ΜΑΣ δεν πρεπει να την αφηνουμε να την καθορισει ενα κομμα που ολοι επικαλειστε! τα συμφεροντα σου εσυ θα τα διεκδικησεις και θα παλεψεις για αυτα οργανωμενα !!!! οχι καποιο κομμα με την εννοια που το εννοεις ..
φιλικα

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:54, 21-01-14:

η σωτηρια ειναι στο μυαλο μας,,
σε κανενα κομμα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους