Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,654 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διασκέδαση στο σπίτι ή έξω;

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 11:16, 28-03-12:

Γιατί είναι άδεια τα βράδια η Αθήνα;

Κρίνοντας από τη δική μου παρέα, αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλο και πιο σπάνια πλέον θα κανονίσουμε να διασκεδάσουμε εκτός σπιτιού. Συνήθως μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, μαγειρεύουμε, πίνουμε τα κρασάκια μας, συζητούμε, παίζουμε επιτραπέζια, το ξημερώνουμε γενικά και έχω φτάσει στο σημείο να το προτιμώ.

Όσες φορές βγαίνω παρατηρώ μια υποτονική δραστηριότητα, βρίσκεις εύκολα τραπέζι, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, άδειοι δρόμοι τα βράδια στο κέντρο.. και αναρωτιέμαι:
Ο κόσμος δε διασκεδάζει ή προτιμά πλέον να μαζεύεται σπίτι;
Εσείς τι προτιμάτε; Τι κάνετε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 11:35, 28-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ

Κρίνοντας από τη δική μου παρέα, αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλο και πιο σπάνια πλέον θα κανονίσουμε να διασκεδάσουμε εκτός σπιτιού. Συνήθως μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, μαγειρεύουμε, πίνουμε τα κρασάκια μας, συζητούμε, παίζουμε επιτραπέζια, το ξημερώνουμε γενικά και έχω φτάσει στο σημείο να το προτιμώ.

Όσες φορές βγαίνω παρατηρώ μια υποτονική δραστηριότητα, βρίσκεις εύκολα τραπέζι, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, άδειοι δρόμοι τα βράδια στο κέντρο.. και αναρωτιέμαι:
: Επιτέλους αρχίσαμε να συνυπάρχουμε! Ίσως έτσι να βρούμε και τις λύσεις των προβλημάτων, που δημιουργούν οι εξουσίες (Πολιτικοί,Τεχνοκράτες και Αγορές), για εμάς χωρίς εμάς!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 11:39, 28-03-12:

η αληθεια ειναι οτι παμε εξω λιγοτερο απο παλια.
επιτραπεζιο, ταινιακι, μαγείρεμα, ό,τι κατσει.
παλια πηγαινες καπου και για πλακα, επειδή το ήθελε η παρεα. τωρα το σκεφτεσαι δυο φορες (τουλαχιστον εγω )

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zaratoustras

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zaratoustras
Ο zaratoustras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O zaratoustras who dares win! έγραψε στις 12:27, 28-03-12:

πάνε οι εποχές που ειχες ενα χιλιαρικο(δραχμες)στη τσεπη σου και ηταν υπεραρκετo για τη βολτα καθως περίσευαν κιολας,πανε και οι εποχες που ειχες ενα 10ρικο(euro)και το ειχες για να το ξοδεψεις,πλεον δε περισευει euro για σπαταλη καθως ο ιδιος ο μισθος καλα καλα δε φτανει...προσωπικά πλεον βγαινω απο το σπιτι(βολτα)μονο για να επισκεφθώ καποιο αλλο σπιτι,για να παω περιπατο με καποιον/ους μαζι,για ποδηλατο με παρεα φυσικα η στη καλυτερη περιπτωση road trip με μηχανες με τα κοντερ να μπορουν να γραψουν περιορισμενο αριθμο χιλιομετρων λογο σχεδον 2euro/λιτρο...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 13:07, 28-03-12:

Μετά απο δυο μήνες, πήγα και γω μεσοβδόμαδα για καφέ με μια φίλη.. και ομολογώ οτι δνε μου φάνηκαν άδειες οι καφετέριες.. πιστεύω οτι οτι και να γίνει ο έλληνας δεν θα την στερηθεί την "καφεδιά" του.. οκ,αν μιλάτε για μπουζούκια,κλάμπ,μπορεί να είναι όντως άδεια-δεν ξέρω..
μέχρι και πέρυσι θα πήγαινα για καφέ με οποιαδήποτε παρέα και ας ήξερα οτι δεν θα περάσω καλά.. τώρα λυπάμαι να δώσω αυτά τα 4 ευρώ. Θα τα δώσω μόνο αν ξέρω οτι θα περάσω καλά και οτι η παρέα τα αξίζει.. δηλαδή και αύριο δεν θα πάμε με την φίλη μου για καφέ,αλλά θα αράξουμε σε κανένα παγκάκι στο πάρκο..
Πάντως ναι,όταν μαζευόμαστε σε σπίτι είναι οτι καλύτερο.. επιτραπέζια, μαγείρεμα, είμαστε πιο χαλαρά.. πάντα το προτιμούσα, απλά οι υπόλοιποι το σνόμπαραν..τώρα το προτιμούν και αυτοί απο ανάγκη..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 13:58, 28-03-12:

K εγω με τη σειρα μου να πω ποσο εχει αλλαξει αυτο το εξω στα χρονια που περνανε.Γενικα προσωπικα ειμαι πολυ του εξω,δεν μπορω να κατσω μεσα,δεν μου ταιριαζει.Οποτε με την παρεα πηγαιναμε για καφε με τις ωρες,και μετα για ποτο,αραζαμε και ηταν ολα καλα.
Ειδικα κατι καλοκαιρια,ολη μερα εξω απ το πρωι μεχρι το βραδυ θα χαλουσαμε πανω απο 10 ευρω για φαγητο ,καφε,τσιγαρα,καρτα καμια φορα,και μετα μπυρες για να αραξουμε.
Τωρα το δεν εχω λεφτα δινει και παιρνει,οπως και ο περιορισμος σ ενα κρασακι καποια βραδια,η το να βρουμε καμια καφετερια με φοιτητικες τιμες,και να χαιρομαστε αν μας δινει και κατι επιπλεον να φαμε αμα ειναι μεσημερι και πειναμε,η αυτο που λεμε οι φοιτητες κυλικειο.
Η νεα διασκεδαση πια ειναι το σπιτι.Εκει μπορεις να κανεις πολλα πραγμα,απο ταινια απο μουσικη απο επιτραπεζιο και δε λεω καλα ειναι ειδικα με καλη παρεα, αλλα για μενα η αισθηση της ελευθεριας που δινει το εξω ειναι απεριγραπτη.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:17, 28-03-12:

Εχμ, ίσως γιατί ο κόσμος δεν έχει λεφτά?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

boss.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη boss.
Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

O boss. έγραψε στις 20:04, 28-03-12:

δεν ειναι καθολου αδεια η αθηνα τα βραδια! απλα μαλλον εχεις καιρο να βγειςμ και σου εχουν ξεφυγει τα καινουργια στεκια!
χαμος γινετε στην αθηνα καθε παρασκευη-σαββατο βραδυ!
γαμω ειναι να αραζεις σπιτι, και να περνας γαματα με την παρεα, αλλα απο εκει και περα, δεν λεει συνεχεια μεσα, με τους ιδιους και τους ιδιους! θες να βγεις λιγο εξω, να γνωρισεις κοσμο, να παιξεις ρε παιδι μου!
γινονται συνεχεια παρτυ, που ειναι πολυ οικονομικα, με ενημερωση μεσω facebook, εχει τυχει πολλες φορες, να περασω και απο 5 παρτυ μεσα σε ενα σαββατοβραδο, και φαντασου το ποτο στο καθενα ειχε 3ευρω!
εε και σε καθε παρτυ και αλλο ειδος μουσικης, μην νομιζεις πως ειναι σαπια παρτυ αναρχικων

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,819 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 20:37, 28-03-12:

Εγω οπου παω ολα γεματα τα βρισκω

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:42, 28-03-12:

Πάντως η Αθήνα όντως δεν είναι άδεια.
Εδώ και καθημερινή απόγευμα να βγεις θα δεις ότι έχει κόσμο, και ειδικά σε πολυσύχναστες περιοχές γίνεται χαμός.
Ας μη μιλήσω για Π/Σ/Κ που γίνεται Ο χαμός.
Γενικά δεν έχει αλλάξει κάτι, απ' ό,τι βλέπω, απλά ίσως έχουμε ελαττώσει λίγο τις εξόδους, ελάχιστα (άλλοι πιο πολύ, άλλοι πιο λίγο), λόγω έλλειψης ευρουλακίων. Κατά τ' άλλα ο κόσμος βγαίνει ακόμα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:44, 28-03-12:

Ποτέ δεν μου πολυάρεσε το έξω, άσε που το δούλευα χρόνια και όσο να ναι μετά δεν μπορείς να διασκεδάσεις ούτε με το ζόρι σε τέτοια μέρη. Οσες φορές κανονίζουμε οτιδήποτε σε σπίτι, όχι μόνο χαλάμε πολύ λίγα λεφτά αλλά διασκεδάζουμε πολύ περισσότερο από το να πηγαίναμε έξω.
Βέβαια ακόμα προτιμώ να πίνω καφέ έξω, αφενός γιατί η καφετιέρα μου είναι χάλια και αφετέρου γιατί βολεύει καλύτερα να συναντηθούμε κάπου πιό προσιτά σε όλους και να μοιράζουμε την απόσταση, εφόσον πρόκειται για λίγη ώρα. Το κόστος του καφέ είναι ελάχιστό έτσι κι αλλιώς, μιας και το πολύ να χαλάσω 10 ευρώ το μήνα, οπότε δεν το σκέφτομαι.
Αν και δεν νομίζω τα κλαμπ/μπουζούκια να είναι άδεια...οι πρώην συνάδελφοί μου λένε το αντίθετο. Δεν είναι τίγκα κάθε μέρα βέβαια, αλλά γεμίζουν επαρκώς.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 22:18, 28-03-12:

Πάντα ήμουν ο τύπος που προτιμούσε πιό παρείστικες καταστάσεις, σπιτάκι, φαγάκι, κρασάκι, απαλή μουσικούλα με τσιγαράκι, καμιά Μονόπολη, κανα Risk, ή και γιατί όχι μια ωραία φιλοσοφική συζήτηση του τύπου "Ποιός είμαι, από που έρχομαι, που πάω σαν είδος; ".

Για τα πιό έντονα, τυχαίνει να έχω μαζέψει και πολύ κόσμο (καμιά 50αριά άτομα) και να κάνουμε πάρτυ, όπου ο καθένας φέρνει κι από ένα ποτό, εγώ βάζω σπίτι μουσική και ψιλομασουλίνια για να μην πηγαίνει ξεροσφύρι το ποτό κάτω, και όλα τζετ.

Γενικά δεν έχω και την ψυχολογία να βγω στα μπουζούκια πλέον. Ακόμα κι αν είχα 2 εκατομμύρια ευρώ να χαλάσω μέσα σε ένα βράδυ όπως θέλω, πάλι το σπίτι θα προτιμούσα. Με τέτοια κρίση, δε μπορώ να γλεντοκοπάω στα μπουζούκια και αύριο να σκέφτομαι ότι πρέπει να βρω δουλειά ή να κάνω διδακτορικό για να τρέξει λίγο χρήμα (είτε μισθός είτε υποτροφία).

Αυτά τα έκανα ως φοιτητής στην ΑΣΟΕΕ, και μην ξεχνάμε φυσικά ότι τότε (2004-2008 ) ήταν άλλες εποχές. Τώρα όχι, έχω άγχη, αγωνία, θέλω να ορθοποδήσω στη ζωή μου.

Ακόμα και κάτι φοιτητές (όχι όλους, αλλά τυγχάνει και δικούς μου από το ΜΒΑ) που βλέπω και γλεντοκοπάνε στα W και στα μπουζούκια κάθε Σαββατάκι (γιατί είναι in να βγαίνεις Σαββατάκι τάχα, ενώ ξενέρα να μένεις σαν παππούς μέσα, λες και όλη τη βδομάδα κουράστηκαν στη δουλειά και τους μένει μόνο το Σ/Κ για διασκέδαση), τους λυπάμαι λίγο, γιατί δεν έχουν μάθει τι είναι να ξοδεύεις το δικό σου χρήμα και όχι των γονιών σου, και πολύ φοβάμαι ότι όταν τελειώσει η γονική παροχή χρήματος, κάποιοι θα γκρεμοτσακιστούν άγρια από τον φτιαχτό παράδεισό τους.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 23:13, 28-03-12:

Δεν ξέρω για Αθήνα αλλά εδώ (Γιάννενα) γενικά παρατήρησα μείωση της κίνησης τα βράδια.
Η αλήθεια είναι ότι πέρσι βγήκα ΠΟΛΥ και φέτος δεν είχα το κουράγιο ή τη διάθεση αν θέλετε να βγω το ίδιο συχνά.

Ο οικονομικός παράγοντας δεν έπαιξε τόσο ρόλο γιατί δεν ξοδεύεις στην επαρχία τα ίδια χρήματα με Αθήνα και αν δεν
πίνεις και πολύ δεν σε επηρεάζει τόσο στο πορτοφόλι.

Ένας αποθαρρυντικος παράγοντας ήταν σίγουρα το κρύο που φέτος ήταν δριμύτατο και προσωπικά δεν την πάλευα.

Αν γυρίσεις ή είσαι σπίτι δεν μπαίνεις εύκολα στη διαδικασία με θερμοκρασία μείον να βγεις. Για μένα τουλάχιστον έπαιξε
ίσως τον καθοριστικό ρόλο.

Τώρα που ανοίγει ο καιρός δεν με τραβάει καθόλου η ιδέα να μαζευτούμε σε σπίτι -που έγινε κάποιες φορές αυτούς τους μήνες.-.

Γενικά μου αρέσει πιο πολύ το έξω. Έχω συγκεκριμένο στέκι που με καλύπτει απόλυτα μουσικά, αισθητικά, από ποιότητα κόσμου,
είναι παρείστικο μαγαζί και προτιμώ να βρίσκομαι εκεί με την παρέα παρά σε σπίτι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prime : 28-03-12 στις 23:33.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:49, 28-03-12:

Εδώ πάντως τα στέκια έχουν παραμείνει στέκια και μαζεύουν πολύ κόσμο. Δε ξέρω τι έχει γίνει με πιο low profile μαγαζιά, αλλά αν προσπαθήσεις να βγεις Π/Σ/Κ μόνο με λίγη καλή θέληση θα βρεις να κάτσεις στα περισσότερα.
Ο κόσμος που κυκλοφορεί δεν έχει μειωθεί -το βλέπω και στα μαγαζιά και στα νυχτερινά λεωφορεία που κυκλοφορούν και είναι φίσκα. Απλά ενώ μέχρι πρότινος μπορεί να πήγαινε μια παρέα σε 2-3 μαγαζιά ένα βράδυ, τώρα πηγαίνει σε 1 και αράζει όλο το βράδυ.
Εμένα δε με ενοχλεί να μείνω μέσα να διασκεδάσω, άλλωστε το αν θα περάσω καλά δε θα το καθορίσει το μαγαζί, αλλά η παρέα...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:13, 29-03-12:

Όσοι λέτε ότι εξακολουθεί να γίνεται χαμός στα μαγαζιά τις νύχτες, για πείτε για ποιες περιοχές αναφέρεστε..
Γιατί κέντρο είναι και το Κολωνάκι, αλλά κέντρο είναι και τα Εξάρχεια και το Μεταξουργείο..

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:20, 29-03-12:

Έχω συγκεκριμένο στέκι που με καλύπτει απόλυτα μουσικά, αισθητικά, από ποιότητα κόσμου,
είναι παρείστικο μαγαζί και προτιμώ να βρίσκομαι εκεί με την παρέα

...και εγώ το ίδιο.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 10:40, 29-03-12:

χαχαχαα χαχαχα

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:02, 29-03-12:

Όσοι λέτε ότι εξακολουθεί να γίνεται χαμός στα μαγαζιά τις νύχτες, για πείτε για ποιες περιοχές αναφέρεστε..
Γιατί κέντρο είναι και το Κολωνάκι, αλλά κέντρο είναι και τα Εξάρχεια και το Μεταξουργείο..
Ταβέρνες με 12 Ευρό το άτομο υπάρχουν πολλές και ποιοτικές και σίγουρα δεν είναι του Μπούμπη που έβαλε ο Ρεμπεσκές. Σας το λέω εκ πείρας. Εγώ ως γέρος indigo πηγαίνω μόνο σε ταβέρνες. Τα άλλα είδη της διασκέδασης (club, bar κλπ) τα έχω φάει με το κουτάλι όλα (τώρα πια δεν θέλω να περνάω ούτε από έξω) και πράγματι δεν παρατηρώ μεγάλη κάμψη σε μαγαζιά με ιστορία. Το σπίτι είναι καλύτερο από πολλές απόψεις, ειδικά για έναν ηλικιωμένο indigo.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

boss.

Διάσημο Μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

O boss. έγραψε στις 16:47, 29-03-12:

π,χ, κεραμεικος!

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 18:09, 29-03-12:

επαναλαμβάνω- μιλάω για καφετέριες..
Αιγάλεω, Χαϊδάρι,Κεραμεικός...

Αυτό που μου έκανε εντύπωση σήμερα: πήγα σε μια καφετέρια που όλοι οι καφέδες τις καθημερινές έχουν 1 ευρώ..
Κανονική καφετέρια (ούτε καφενές, ούτε φαστφουντάδικο)-λίγο πιο μαζεμένη απο τις άλλες, αλλά η ποιότητα καφέ και η εξυπηρέτηση ήταν ίδια με τις υπόλοιπες ..
Εκτός απο την δική μου παρέα και άλλα δυο τραπέζια,στα υπόλοιπα καθόντουσαν κύριοι άνω των 50. Όλη η νεολαία είχε μαζευτεί στις "μουράτες" καφετέριες που ο καφές στοιχίζει 3-5 ευρώ..
Ακόμη και όταν οι κύριοι άνω των 50 αποχώρησαν, τα τραπέζια δεν γέμιζαν με τίποτα, σε αντίθεση με τις άλλες καφετέριες..

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:13, 29-03-12:

Η Αθήνα ποτέ δεν πεθαίνει...μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνει και μετά....προς την δόξα τραβά!

Βράδυ Τετάρτης. Έξοδος για ένα χαλαρό ποτάκι. 23.00 άφιξη στο Γκάζι. Λέμε θα βρούμε εύκολα να παρκάρουμε, μιας και είναι μέση της βδομάδας, οπότε μπήκαμε μέσα στο Γκάζι για να παρκάρουμε. Ναι...θα θέλαμε. Τελικά, παρκάραμε κοντά στις γραμμές από κάτω γιατί οι θέσεις parking ήταν...μηδενικές! Κατευθυνόμαστε προς ένα μαγαζί που συνήθως το ΣΚ παίζει πολύς χορός, το αντικρίζουμε άδειο αλλά δεν μας πτόησε μιας και μας είπε η κοπέλα στην είσοδο πως έχει live σε λίγο. Ε...για να μην πολυλογώ...μέχρι τις 12.30 όλα τα άδεια τραπεζάκια, ήταν πλέον γεμάτα και ίσα ίσα χωρούσες να περάσεις ενδιάμεσα. Ποτά να έρχονται και να φεύγουν....κτλ κτλ (σημείωση: τιμή ποτού 8 ευρώ).
πφ...που είναι εκείνες οι μέρες στην Βουδαπέστη που έπαιρνες cocktail με 3 euro...

Υπόθεση 1η: Ο Έλληνας δεν χαμπαριάζει τίποτα και ακόμα και Τετάρτη βράδυ θα βγεί και θα γλεντήσει...με τι λεφτά; ΔΕΝ ΞΕΡΩ!

Υπόθεση 2η: Μάλλον οι έξοδοι έχουν περιοριστεί και αυτή ήταν μία από τις λίγες εξόδους μιας και είχε live...

Δεν ξέρω...

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Θα έλεγα ότι στις εξής περιοχές έχει ακόμα πολύ κόσμο...μέχρι και καθημερινές: Γκάζι, Ψυρρή, Κολωνάκι, Εξάρχεια.

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 00:58, 26-08-12:

Το καλοκαιρακι την κανεις χαλαρα για εξω,οσο αντεχει η τσεπη σου φυσικα,το χειμωνα παιζει αρκετα να μαζευτεις σε κανα σπιτι.
Καλη παρεα να υπαρχει και οπου και να σαι καλα θα περασεις

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 01:22, 26-08-12:

Εμενα παλι ολες μου οι εξοδοι εχουν σχεση με παιδικες χαρες, παιδικα παρτυ, παιδοτοπους, παρκα, παιδικα θεατρα κτλ μιας και ολοι μου οι φιλοι/ες παντρευτηκαν και εχουν παιδια και δεν μπορουν να πανε πουθενα περα απο τα παραπανω.
Οποτε ακολουθω κι εγω.

Ομολογω οτι μου εχει λειψει λιγο η νυχτερινη διασκεδαση με φιλους/ες.

Θυμηθηκα τωρα μια ατακα του Δεσμωτα που ειχε πει (μεσα σε ολα τα αλλα ) οτι ειχε πιασει τον εαυτο του να διασκεδαζει με τη μουσικη του σουπερ μαρκετ.

Δεν ξερω αν το εννοουσε ο Δεσμωτας, αλλα εμενα οντως μου χει συμβει αυτο!

Παράθεση

boss.

Διάσημο Μέλος

O boss. έγραψε στις 14:19, 26-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Εμενα παλι ολες μου οι εξοδοι εχουν σχεση με παιδικες χαρες, παιδικα παρτυ, παιδοτοπους, παρκα, παιδικα θεατρα κτλ μιας και ολοι μου οι φιλοι/ες παντρευτηκαν και εχουν παιδια και δεν μπορουν να πανε πουθενα περα απο τα παραπανω.
Οποτε ακολουθω κι εγω.

Ομολογω οτι μου εχει λειψει λιγο η νυχτερινη διασκεδαση με φιλους/ες.

Θυμηθηκα τωρα μια ατακα του Δεσμωτα που ειχε πει (μεσα σε ολα τα αλλα ) οτι ειχε πιασει τον εαυτο του να διασκεδαζει με τη μουσικη του σουπερ μαρκετ.

Δεν ξερω αν το εννοουσε ο Δεσμωτας, αλλα εμενα οντως μου χει συμβει αυτο!
δηλαδη εισαι σε φαση που θες να βγεις με τουσ φιλους σου βραδυ και να το καψετε, και δεν μπορειτε ? ή δεν παιζει διαθεση ?

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 15:53, 26-08-12:

Ε λογικά εννοεί ότι δεν μπορούν οι φίλες/οι της να αφήσουν τα παιδιά τους και τα παίρνουν μαζί και ως γνωστό δεν μπορείς να διασκεδάσεις με την ψυχή σου χωρίς να έχεις το μυαλό σου στα παιδιά, μην κάνουν καμιά βλακεία π.χ.

Εγώ δεν έχω ιδιαίτερες προτίμησεις σχετικά με την ερώτηση του thread. Το κυριότερο είναι να έχεις την κατάλληλη παρέα, τα υπόλοιπα τα θεωρώ λεπτομέρειες.

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 15:55, 26-08-12:

εξω για χαλαρα πραγματα ομως αλλιως σπιτακι

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 16:29, 30-08-12:

συνηθως σπιτι.εκτος σπιτιου πα βολτες.οι καφετεριες τα μπαρ δεν ειναι ιδιαιτερα του γουστου μου.Θεωρω οτι το εξω πρεπει ναναι κυριολεκτικο.Σε πλατειες με κατι απτο περιπτερο σε παρκα ΕΞΩ.Συνηθως μεσα με σπιτικους η απεξω μεζεδες, ντρινκς,ταινια,κουβεντα,επιτραπεζια,και μασκα ομορφιας

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 10:56, 10-09-12:

Καποιες φορες προτιμω να καθομαι μεσα και να βλεπω ταινιες...καποιες παλι θελω να βγω για ενα ποτο!! αναλογως τη διαθεση...αλλα και καθε βραδυ εξω να πω την αληθεια βαριεμαι!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 07-06-13 στις 12:13.
Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 20:35, 10-09-12:

Όλα τα party animal εδω

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 21:01, 10-09-12:

Καλή παρέα να υπάρχει και το μέρος βρίσκεται..!!(μέσα..έξω..δεν έχει σημασία.!!)

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:11, 10-09-12:

Το εξω εχει την γλυκα του και την δροσια του, ενω το μεσα εχει την ομορφια και την ζεστασια του! Η ισσοροπια ειναι το καλητερο!
Οταν ειμαι ηρεμος απολαμβανω απιστευτα το να ειμαι σπιτι, ακομα και μονος, με μοναδικη παρεα λιγη μουσικη, λιγο φαΐ και αρκετο ποτο!
Οταν παλι δεν υπαρχει ηρεμια, κατι με τραβαει προς τα εξω για να μπορεσω να ηρεμισω!

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 21:40, 10-09-12:

Φυσικά και έξω. Σε ένα από τα πολλά internet cafe που υπάρχουν στην πόλη μου.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 22:28, 10-09-12:

Με καλή παρέα, και τα 2 γαμάτα είναι!!
Αλλά σπίτι είναι καλύτερα πιστεύω!

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 20:04, 21-09-12:

Τα τελευταία χρόνια είμαι σπιτόγατα!! Ίσως γιατί πιο παλιά εβγαινά συνέχεια έξω!
Πλέον πιστέυω πως το καλύτερο είναι η ισορροπία και κυρίως η καλή παρέα!!!!

Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nektariosmakris
Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε στις 17:33, 05-06-13:

γιατι δεν εχουν λεφτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:36, 06-06-13:

Κάποτε ήμουν πολύ κλαμπόβια, αλλά τώρα έγινα πολύ μίζερος άνθρωπος.
Στα διάλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 08:53, 07-06-13:

Όταν έχεις καλή παρέα παντού ωραία περνάς

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάτι από τα δύο γιατί είναι διαφορετικά, το καθένα έχει τη χάρη του

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 09:57, 07-06-13:

εξαρταται την παρεα,τον καιρο και την διαθεση
εγω γενικα αμα εχει δροσια προτιμω εξω (ειδικα απογευμα)
αλλα και στο σπιτι εχεις περισσοτερη ηρεμια
βασικα θα ελεγα και τα 2, εμεις παντως με την παρεα μου παμε πρωτα εξω και μετα σε καποιο σπιτι (καμια φορα και το αντιθετο)

Παράθεση

valeria..

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη valeria..
H valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H valeria.. έγραψε στις 11:26, 29-08-13:

Εμενα δε μάρεσει να βγαινω πολυ εξω επειδη δε μάρεσει
να με βλεπουν και να βλεπω κανεναν.
Πισττευω παντως οτι στο σπιτι μπορεις να περασεις καλα είτε
μονος/η σου βλεποντας καμια ταινια ή ακουγοντας μουσικη
είτε και με παρεα ενώ αμα βγεις έξω θα πας οποσδηποτε με
παρεα. Επισης στους καιρους που ζουμε στο σπιτι πεφτει πολυ
πιο οικονομικα....

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 20:14, 06-11-13:

Με καλή παρέα όπου και να σαι είναι τέλεια!Και ειδικά στις μέρες μας που δεν υπάρχει φράγκο και το σπιτάκι καλό είναι!2-3 μπυρούλες μουσικούλα ταινία και τη βγάζεις λάδι!Άμα είστε και πολλοί έχει φάση

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 21:03, 06-11-13:

Προτιμώ το έξω, αλλά επειδή δεν υπάρχει μία μαζευόμαστε σε σπίτια πια.

Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 14:44, 29-08-14:

Μου αρέσει να διασκεδάζω και έξω και μέσα.
Γενικότερα θέλω να υπάρχει μια ισορροπία.
Δεν μπορώ ούτε να βγαίνω όλη την ώρα έξω αλλά ούτε και να είμαι όλη την ώρα μέσα σε ένα σπίτι.
Απλώς στο σπίτι έχει πιο πολύ φάση είμαστε πιο free από ότι έξω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:54, 29-08-14:

Ολα καλα κι ωραια ειναι, αρκει να διασκεδαζεις, αλλα εγω ειμαι κατα κυριο λογο του εξω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

boss.

Διάσημο Μέλος

O boss. έγραψε στις 13:40, 09-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Μύριαμ4
Μου αρέσει να διασκεδάζω και έξω και μέσα.
Γενικότερα θέλω να υπάρχει μια ισορροπία.
Δεν μπορώ ούτε να βγαίνω όλη την ώρα έξω αλλά ούτε και να είμαι όλη την ώρα μέσα σε ένα σπίτι.
Απλώς στο σπίτι έχει πιο πολύ φάση είμαστε πιο free από ότι έξω
τι εννοεις πιο φρεε ?

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 20:09, 09-09-14:

Αν έχεις καλή παρέα δεν σε πολύ ενδιαφέρει αν θα διασκεδάσετε κάπου έξω ή σε κάποιο σπίτι, παντού μπορείς να περάσεις καλά. Αν και σε καιρούς κρίσης η διασκέδαση στο σπίτι προτιμάται.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,075 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 16:43, 10-09-14:

Ρε παιδια, τι το κακο εχει να καθεσαι σπιτι με παρεα?
Σημαινει οτι η διασκεδαση εχει χαθει επειδη τα μαγαζια δεν ειναι γεματα? Οσον αφορα τουλαχιστον το δικο μου τοπο ομως, παντα γεματα ειναι, δεν εχει παρατηρηθει διαφορα

Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 20:26, 10-09-14:

ωραία η διασκέδαση στο σπίτι αλλά λίγοι την εκτιμούν απτις παρέες μου. Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που ΚΑθΕ Σ/Κ θέλουν να πηγαίνουν σε μπαράκια..δεν μπορούν αλλιώς

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 07:30, 11-09-14:

Όταν δεν υπάρχουν λεφτά: ΜΕΣΑ
Όταν υπάρχουν λεφτά: ΕΞΩ ή ΜΕΣΑ αν βαριόμαστε
Παντού μπορείς να περάσεις καλά αρκεί να είσαι σε περιβάλλον που νιώθεις άνετα και με ανθρώπους που νιώθεις άνετα. Αλλά στο σπίτι φοράς και τις πιτζαμούλες σου και είσαι και χαλαρά, παραγγέλνεις και μια πίτσα και είσαι άρχοντας

Παράθεση

intefina (Ιδιαίτερη Περίπτωση)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη intefina
H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 10:49, 11-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Όταν δεν υπάρχουν λεφτά: ΜΕΣΑ
Όταν υπάρχουν λεφτά: ΕΞΩ ή ΜΕΣΑ αν βαριόμαστε
Παντού μπορείς να περάσεις καλά αρκεί να είσαι σε περιβάλλον που νιώθεις άνετα και με ανθρώπους που νιώθεις άνετα. Αλλά στο σπίτι φοράς και τις πιτζαμούλες σου και είσαι και χαλαρά, παραγγέλνεις και μια πίτσα και είσαι άρχοντας
Η πίτσα θέλει και λεφτά!

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 11:00, 11-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από intefina
Η πίτσα θέλει και λεφτά!
Εντάξει, ανακαλώ. Μπορείς να ψήσεις πίτσα από τις έτοιμες τύπου lidl

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους