• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Απορίες σχετικά με τους υπερήχους

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γειά σας!

Ο γιατρός μου συνέστησε να κάνω έναν υπέρηχο επινεφριδίων.. και δεν ξέρω καν τι είναι και πως γίνεται...
Ο ακτινολόγος μου είπε πως πρέπει να μαι νηστική γι αυτή την εξέταση..
Μπορεί κάποιος που έχει κάνει να με διαφωτίσει?? για το πως γίνεται?? αν όντως χρειάζεται να κάνω την εξέταση νηστική ?? κλπ

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
ολιγόλεπτη και ανώδυνη εξέταση.

όντως πρέπει να είσαι νηστική. κάνε ότι σου είπε ο γιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση..
αλλά σε δεύτερη ερώτηση που έκανα στον ακτινολόγο, μου είπε πως δεν χρειάζεται να μαι νηστική... τι να πιστέψω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση..
αλλά σε δεύτερη ερώτηση που έκανα στον ακτινολόγο, μου είπε πως δεν χρειάζεται να μαι νηστική... τι να πιστέψω??

Για καλο και για κακο μην φας!! Και γιατι αυτος που θα σου κανει την εξεταση δεν σου εχει πει τι ειναι; Ειπες πως δεν γνωριζεις τι ειναι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Βρε συ σπυράκο,

Ρώτησα αρχικά τι και που είναι τα επινεφρίδια... και αυτό ρώτησα το γιατρό μου
Το ραντεβού είναι με τον ακτινολόγο να μου κάνει την εξέταση.. όταν πήρα να κλείσω το ραντεβού είπε αυτός να μαι νηστική..
Το μπέρδεμα μου είναι στο ότι τα επινεφρίδια απ ότι έμαθα είναι πάνω από τα νεφρά και παράγει ορμόνες του οργανισμού... τι σχέση έχει με το φαγητό??
Αυτό σκέφτηκα και πήρα τον ακτινολόγο τηλ για διευκρινήσεις...
Αλλά το άλλο το παιδί είπε πως πρέπει να μαι νηστική.. μπερδεύτηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Βρε συ σπυράκο,

Ρώτησα αρχικά τι και που είναι τα επινεφρίδια... και αυτό ρώτησα το γιατρό μου
Το ραντεβού είναι με τον ακτινολόγο να μου κάνει την εξέταση.. όταν πήρα να κλείσω το ραντεβού είπε αυτός να μαι νηστική..
Το μπέρδεμα μου είναι στο ότι τα επινεφρίδια απ ότι έμαθα είναι πάνω από τα νεφρά και παράγει ορμόνες του οργανισμού... τι σχέση έχει με το φαγητό??
Αυτό σκέφτηκα και πήρα τον ακτινολόγο τηλ για διευκρινήσεις...
Αλλά το άλλο το παιδί είπε πως πρέπει να μαι νηστική.. μπερδεύτηκα...

Τι να σου πω δεν ξερω :hmm: Λογικα ο ακτινολογος εχει δικαιο ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κατάλαβα ύστερα το πρόβλημα του ακτινολόγου μπερδεύτηκε επειδή νόμισε πως θα κάνω και υπέρηχο για χολή... έτσι μου είπε
Απλά ρωτάω ακόμα γιατί ο aergos επιβεβαίωσε την νηστικομάρα χαχαχ!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κατάλαβα ύστερα το πρόβλημα του ακτινολόγου μπερδεύτηκε επειδή νόμισε πως θα κάνω και υπέρηχο για χολή... έτσι μου είπε
Απλά ρωτάω ακόμα γιατί ο aergos επιβεβαίωσε την νηστικομάρα χαχαχ!!! :P

Χμμ .. περιεργα πραματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
όντως... ήταν ολίγον μ@@@κας ο ακτινολόγος...
ευχαριστώ παλικάρια μου για την βοήθεια....
καληνύχτα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
όντως... ήταν ολίγον μ@@@κας ο ακτινολόγος...
ευχαριστώ παλικάρια μου για την βοήθεια....
καληνύχτα σας!

Καληνυχτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Απλά ρωτάω ακόμα γιατί ο aergos επιβεβαίωσε την νηστικομάρα χαχαχ!!! :P

καλά... μην βασίζεσαι σε ότι μαλακία γράφει ο καθένας στο ιντερνετ. :P

Στο υπερηχογράφημα άνω κοιλίας, το οποίο νομίζω περιλαμβάνει μεταξύ άλλων και τα επινεφρίδια, πρέπει να είσαι νηστικός.
ίσως αν εξετάζονται μόνο τα επινεφρίδια και όχι τα υπόλοιπα όργανα να μη χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ξερει καμια αν παίζει ρολο την μερα που θα κάνω το υπερηχογραφημα ειμαι αδιαθέτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top