Πώς να γράψω την διεύθυνσή μου στα αγγλικά;

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πώς να γράψω την διεύθυνσή μου στα αγγλικά; Πρώτα μπαίνει ο αριθμός ή μετά,π.χ : Kolokotroni 54 ή 54th Kolokotroni. Παρήγγειλα κατι από το εξωτερικό και έχω δει σε γράμματα κατά καιρούς και τις δυο εκδοχές και δεν ξέρω ποια είναι η σωστή :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philimonas

Νεοφερμένος

Ο philimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αφού στην Ελλάδα είναι η διεύθυνση σου, γράφ'το "greeklish". Έλληνας ταχυδρόμος θα το διαβάσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betoni

Νεοφερμένος

Η Bέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Οκ :) Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
54 Kolokotroni Street
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marikon

Νεοφερμένος

Η marikon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κανονικά για εξωτερικό ο αριθμός μπαίνει μπροστά, όπως ακριβώς έγραψε ο Hunter παραπάνω αλλά να' σαι σίγουρη ότι και να το γράψεις σε "στυλ" Ελληνικό πάλι δε θα υπάρξει κανένα πρόβλημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top