Τραγικές εμπειρίες απο forums!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παρακαλώ μην αναφέρετε ονόματα ή συνδέσμους προς άλλα fora σε αυτό το thread, θα διαγράφονται χωρίς προιδοποίηση

Ποιές είναι οι χειρότερες εμπειρίες σας απο διάφορα fora? Τι σας εκνέυρισε πραγματικά? Τι θεωρήσατε τελείως γελοίο?

Ας ξεκινήσω εγώ...
Σε ένα φόρουμ πρόσφατα, είχα κάνει ένα thread και ένας συντονιστής που δεν με συμπαθούσε έκανε edit και έγραψε βρισιές!!!! Του στύλ "είμαι π****ς" κλπ!! Μιλάμε δεν πίστευα στα μάτια μου!! Εσείς έχετε πάθει κάτι παρόμοιο ή είμαι η εξάιρεση?


ΥΓ: Το thread το άνοιξα γιατί πιστευω οτι θα έχει πλάκα και θα βοηθήσει να φυλαγόμαστε ώστε να μην πάθουμε κι εμείς. Δεν το άνοιξα για να δυσφημιστεί κάποιο άλλο forum οπότε κάθε link, όνομα ή εκτενής περιγραφή για το forum θα διαγράφεται για ευνόητους λόγους. :) Αν θέλετε να παραμείνει ανοιχτό, keep it clean ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το μόνο που θύμαμαι αυτή την στιγμή είναι ότι είχα φάει κατα λάθος ban γιατί ο admin μπέρδεψε τα nick :P ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Από forum δεν έχω κάποια τραγική εμπειρία....
προφανώς γιατί είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε κάποιο ενεργά :redface:
συνήθως σπαταλούσα τον ελεύθερο χρόνο μου (και πλέον βλέπω πόσο λάθος έκανα) σε chat rooms
από chat rooms λοιπόν να σας πω χιλιάδες τραγικά αν θέλετε (από διαχειριστές που διαβάζαν τα πριβέ και στην έλεγαν κι όλας! μέχρι ότι φανταστείτε) αλλά δεν νομίζω ότι έχουν κάποια σχέση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ έχε δει κατα καιρούς τα απίστευτα, απο κατεβατά σε βρισιές μέχρι και απειλές κτλ. Δεν μου έχει τύχει όμως να έχω κάποια άσχημη εμπειρία που να χρειάζεται αναφορά. Κάτι μικρο καταστάσει μόνο. θυμάσε michelle!;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δεν έχω κάποια άσχημη εμπειρία από κάποιο φόρουμ, εκτός από το γεγονός ότι ενώ πραγματικά ήθελες να πάρεις κάποιες γνώμες τρίτων για κάποιο θέμα που σε απασχολούσε, υπήρχαν ορισμένοι οι οποίοι κατηγορούσαν και έβριζαν χωρίς καν να μπουν στον κόπο να σε νιώσουν και να καταλάβουν ότι ίσως με αυτό τον τρόπο σε κάνουν να νιώθεις πολύ άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απλά μερικοί "έλληναρες" δεν έχουν συνειδητοποιήσει τι εστί internet και νομίζουν οτι ειναι μόνο για να σπας πλάκα και οτι όλοι έτσι πρέπει να το βλέπουν. Δεν μπορει να χωρέσει το μυαλό τους ότι κάνεις ποστ γιατι όντως έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα και εφόσον θεωρούν οτι το ιντερνετ ειναι μόνο για να σπας πλάκα δεν πιστευουν οτι ο άλλος θα πληγωθεί.
Εγώ μια φορά είχα βάλει τα κλάμματα απο ειρωνεία κάποιων σε ενα thread σε ένα πιο "τεχνολογικό" forum απο αυτό για το οποίο λες (αν κατάλαβα καλα) οι οποιοι φυσικά με τίποτα δεν περίμεναν οτι θα με πειράξει τόσο (κ ούτε ακόμα το ξέρουν οτι πειράχτηκα). Το πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρεις τον άλλο οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν ειναι ευαίσθητος ή όχι ούτε αν θα το πάρει στην πλάκα ή αν θα πειράχτει... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Απλά μερικοί "έλληναρες" δεν έχουν συνειδητοποιήσει τι εστί internet και νομίζουν οτι ειναι μόνο για να σπας πλάκα και οτι όλοι έτσι πρέπει να το βλέπουν. Δεν μπορει να χωρέσει το μυαλό τους ότι κάνεις ποστ γιατι όντως έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα και εφόσον θεωρούν οτι το ιντερνετ ειναι μόνο για να σπας πλάκα δεν πιστευουν οτι ο άλλος θα πληγωθεί.
Εγώ μια φορά είχα βάλει τα κλάμματα απο ειρωνεία κάποιων σε ενα thread σε ένα πιο "τεχνολογικό" forum απο αυτό για το οποίο λες (αν κατάλαβα καλα) οι οποιοι φυσικά με τίποτα δεν περίμεναν οτι θα με πειράξει τόσο (κ ούτε ακόμα το ξέρουν οτι πειράχτηκα). Το πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρεις τον άλλο οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν ειναι ευαίσθητος ή όχι ούτε αν θα το πάρει στην πλάκα ή αν θα πειράχτει... :/:


Έχεις απόλυτο δίκιο.
Όσον αφορά το συγκεκριμένο φόρουμ που σωστά κατάλαβες (!!!), μπορεί προσωπικά να μην μου είχε γίνει καμία επίθεση, ήταν όμως πολλές οι φορές που ένιωθα άσχημα για τα τόσο επιπόλαια συμπεράσματα που έβγαζαν μερικοί και για τον τρόπο που απαντούσαν σε κάποια μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Nα φανταστείς οτι κάτι τέτοια περιστατικά μας έκαναν να φτιάξουμε το e-steki, lol. Ακριβώς επειδή είχαμε μπουχτίσει απο μερικούς που την ειρωνεία την έχουν συνέχεια έτοιμη, γι'αυτό και είμαστε λίγο υπέρ το δεον αυστηροί σε αυτό το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μεγαλύτερη φρίκη από όταν ήμουν mod στο φόρουμ ενός site για game δεν έχω ξαναζήσει. κάθε δεύτερο post και μπινελίκια :mad:. τελικά έκλεισε το ρημάδι και ησυχάσαμε :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Nα φανταστείς οτι κάτι τέτοια περιστατικά μας έκαναν να φτιάξουμε το e-steki, lol. Ακριβώς επειδή είχαμε μπουχτίσει απο μερικούς που την ειρωνεία την έχουν συνέχεια έτοιμη, γι'αυτό και είμαστε λίγο υπέρ το δεον αυστηροί σε αυτό το θέμα...

.... και πολύ καλά κάνετε. Έτσι κανείς δεν "φοβάται" ότι θα τον κράξουν αν θέλει να πάρει μια γνώμη, αν θέλει να μοιραστεί ένα πρόβλημα, την χαρά του, την λύπη του.
Προσωπικά το έχω κάνει αρκετές φορές, και φυσικά ούτε κατά διάνοια δεν θα τολμούσα να το κάνω κάπου αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
.... και πολύ καλά κάνετε. Έτσι κανείς δεν "φοβάται" ότι θα τον κράξουν αν θέλει να πάρει μια γνώμη, αν θέλει να μοιραστεί ένα πρόβλημα, την χαρά του, την λύπη του.
Προσωπικά το έχω κάνει αρκετές φορές, και φυσικά ούτε κατά διάνοια δεν θα τολμούσα να το κάνω κάπου αλλού.
Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ.
Αν και φυσικά υπάρχουν μερικοί που παραπονιούνται... Απ'οτι φαίνεται η ειρωνεία ειναι στο αίμα των περισσοτέρων ελλήνων και τους κακοφαίνεται να είναι σε ενα φόρουμ που να μην επιτρέπεται να ρίξουν τη χολή τους :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ.
Αν και φυσικά υπάρχουν μερικοί που παραπονιούνται... Απ'οτι φαίνεται η ειρωνεία ειναι στο αίμα των περισσοτέρων ελλήνων και τους κακοφαίνεται να είναι σε ενα φόρουμ που να μην επιτρέπεται να ρίξουν τη χολή τους :mad:

Μην μασάτε..... Όσοι χαλιούνται μπορούν να ρίξουν τη χολή τους σε κάποια άλλα φόρουμ και να ερθούν εδώ ήρεμοι για να κάνουμε όλοι μαζί μια πολιτισμένη κουβέντα για οποιοδήποτε θέμα.
Ειλικρινά Michelle, το μεγαλύτερο ατού στο e-steki πιστεύω ότι είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχουν χλευασμοί, ειρωνίες και κοροϊδία από τα υπόλοιπα μέλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:redface: :redface: Ευχαριστούμε... :redface:

Τέσπα, εχουμε βγει πολύ εκτός θέματος...καλύτερα τα επόμενα ποστς να είναι on topic... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το μονο που εχω ειναι ενα ban απο κατι μ@*@*ες mod. Και κατι που με πληγωσε αλλα δεν ειχε σχεση με το forum ητανε ο θανατος ενος συνforumιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:

Δεν θυμάσε σε ένα τοπικ που είχαμε γίνει μπίλιες γιατί δεν συμφωνούσαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Λοιπόν... είχα και εγώ κατα σύμπτωση παρόμοια εμπειρία με τη Michelle αυτές τις μέρες.. εξέφρασα κάποια παράπονα για έναν mod ο οποίος επειδή ήλθαμε σε αντιπαράθεση μέσω PMs, μου έσβησε όλα τα posts... στη συνέχεια κάνοντας reply στο σχετικό thread εκείνου του forum για παράπονα, εκείνςο είχε στηθέι και τα έσβηνε και άλλες φορές τα έκανε edit και αφαιρούσε τις 'πολύ'' βαριές κατηγορίες .... στο τέλος επειδή δε τον σύμφερε, διέγραψε και τα δικά του replies όπου μου απάντουσε στις κατηγορίες, και προσπαθουσε να βάλει λόγια στους admins να με κάνουν ban λέγοντας πως τον έβρισα μεσω PM:confused::confused::confused: πραγματικά αυτό ήταν ότι πιο απαίσιο έχω συναντήσει στο net... δλδ τέτοια λογοκρισία απο moderator.
Γενικά όσα ειρωνικά σχόλια και αν έχω δεχτεί είτε απο fora είτε απο chat κτλ, ποτέ δεν έχω φτάσει σε σημείο να κλαψω, αλλά θυμώνω αφάνταστα. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Δεν θυμάσε σε ένα τοπικ που είχαμε γίνει μπίλιες γιατί δεν συμφωνούσαμε?
E σιγά την "τραγική εμπειρία" βρε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
E σιγά την "τραγική εμπειρία" βρε! :P

Μόνο τόσο Light εμπειρίες έχω τι να κάνω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deluxe

Νεοφερμένος

Ο Deluxe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
απο τραγικες εμπειριες αλλο τιποτα! ειμαι σημαδεμενος!! και αναφερομαι κυριως στα 2 μεγαλα διδακτορικα forums ( με καταλαβαινετε, ετσι; ) στο ενα ειχα φαει ενα ban και απο τοτε εκανα 4 λογαριασμους και ολοι ειναι banned. δλδ αυτο δεν μπορω να το καταλαβω. τρωει καποιος ban και δεν μπορει να του δωθει μια δευτερη ευκαιρια; να μπει με αλλο ονομα, χωρις να τον ξερει κανεις και να συνεχισει απο την αρχη! βεβαια στην περιπτωση μου σε καθενα απο τα καινουρια accounts ειχα μεινει το μεγιστο 5 μηνες, μεχρι να με καταλαβουν ποιος ειμαι και μετα με κανουν ban.. τωρα αν αυτο ειναι λογικο, εσεις θα μου το πειτε. στην μια περιπτωση τους ειχα πει οτι ημουν εγω και με ξαναεκαναν ban. στην αλλη περιπτωση ειχα γραψει ενα θεμα σε δυο forums και φαινεται το ειδαν και υπεθεσαν οτι ημουν ο ιδιος και με κανανε ξανα ban ( στο δευτερο forum ειχα το ονομα που ειχα την πρωτη φορα στο πρωτο forum ) και την αλλη φορα ειχα ξεθαψει δυο παλια θεματα που τα ειχε δημιουργησει το ιδιο μελος ( το οποιο ημουν εγω την πρωτη φορα ) και με κανανε ban.. δλδ δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.. εδω απλα ετυχε και ημουν οντως εγω. αμα ομως ηταν καποιος αλλος; για αυτο μετα ακουμε οτι τρωνε ban χωρις λογο μερικοι.. και τι τους πειραζε; 5 μηνες ημουν χωρις να δημιουρησω καποιο προβλημα..

τι να πω; ελεος!!

Και οχι στην δικτατορια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top