DSL σύνδεση για τους πρωτεύσαντες φοιτητές

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Επιτέλους έχουμε την πρώτη επίσημη ανακοίνωση!

https://www.ote.gr/oteweb/filesup/dtoteadslseprotefsantesfitoites.pdf

Για να δούμε τι θα κάνουν με τους υπόλοιπους, εμάς τους κοινούς θνητούς.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Δίνω μια φερράρι δωρεάν στους Έλληνες που έχουν Κινέζο πατέρα και Κογκολέζα μητέρα. Τι εννοώ. Πόσοι θα είναι αυτοί οι πρωτεύσαντες; Όσοι και τα τμήματα έτσι; Και τα έτη, οκ! Το θέμα είναι πόσοι απο αυτούς ξέρουν καν τι εστι DSL! Άρα με την αφαιρετική μέθοδο πάμε αμέσως αμέσως στα 10-15 άτομα :P

Όσο για μας αδερφέ, δε το κόβω να μας δίνουν ούτε δωρεάν πατατάκια!:P Ντάξ δε χρωστάω και κανα σπουδαίο αριθμό μαθημάτων αλλά απ το "πρώτος" απέχω παρασάγκας που λέει και ο φίλτατος Σταρόβας!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Βάλντερ νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκιο! :clapup:
(με εξαίρεση ίσως το πόσοι είναι αυτοί που θα αξιοποιήσουν το DSL... Εγώ νομίζω ότι θα είναι καμιά 100αριά... Όχι ότι θα κάνει μεγάλη διαφορά βέβαια...)


Γενικά για το φοιτητικό internet για δείτε και αυτό
Είναι νομίζω ένα καλό βήμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Βάλντερ νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκιο! :clapup:
(με εξαίρεση ίσως το πόσοι είναι αυτοί που θα αξιοποιήσουν το DSL... Εγώ νομίζω ότι θα είναι καμιά 100αριά... Όχι ότι θα κάνει μεγάλη διαφορά βέβαια...)


Γενικά για το φοιτητικό internet για δείτε και αυτό
Είναι νομίζω ένα καλό βήμα....
Dsl σύνδεση και φτήνη και χωρίς χωρίς περιορισμούς στον όγκο δεδομένων που θα «κατεβάζουν»??Γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί απότι κατάλαβα δεν θα υπάρει ογκοχρέωση..Αυτά στην Ελλάδα δεν γίνοντα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Dsl σύνδεση και φτήνη και χωρίς χωρίς περιορισμούς στον όγκο δεδομένων που θα «κατεβάζουν»??Γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί απότι κατάλαβα δεν θα υπάρει ογκοχρέωση..Αυτά στην Ελλάδα δεν γίνοντα:/:
Μα αν δεν κάνω λάθος ο ISP βάζει την ογκοχρέωση, ο ότε μόνο το dslam δίνει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μα αν δεν κάνω λάθος ο ISP βάζει την ογκοχρέωση, ο ότε μόνο το dslam δίνει :/:
Σωστά..Τα μπέρδεψα μάλλον..Δηλαδή θα χρεωνόμαστε από τον ISP?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν θα πληρώνουν οι φοιτητές τον ote αλλά μάλλον θα πληρώνουν τον ISP ή εκτός γίνει και εκεί τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Για ριξτε μια ματια εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αίσχος. Τόσο καιρό μας παραμύθιαζαν "φτηνο ιντερνετ για φοιτητές" κλπ και τώρα θα δώσουν στο πρωτο μόνο κάθε τμήματος??????????
ΕΛΕΟΣ! Για ηλίθιους μας περνάνε??? :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αίσχος. Τόσο καιρό μας παραμύθιαζαν "φτηνο ιντερνετ για φοιτητές" κλπ και τώρα θα δώσουν στο πρωτο μόνο κάθε τμήματος??????????
ΕΛΕΟΣ! Για ηλίθιους μας περνάνε??? :mad:
Πες τα χρυσόστομε...Ασε εχω πάψει προ πολλού να ασχολούμαι με την ιστορία:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Το μόνο θετικό που έχουμε είναι πως έσκασε η πρώτη ανακοίνωση από τον πΟΤΕ οπότε ίσως ακολουθήσουν κι άλλες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Παιδιά σήμερα μίλαγα με ένα παλικάρι που είναι ολλανδός και μένει στο Άμστερνταμ....
Εχει broadband cable 3000kbps και ρε παιδιά πληρώνει 100 ευρώ το μήνα!!!
Ε, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
Παιδιά σήμερα μίλαγα με ένα παλικάρι που είναι ολλανδός και μένει στο Άμστερνταμ....
Εχει broadband cable 3000kbps και ρε παιδιά πληρώνει 100 ευρώ το μήνα!!!
Ε, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!
Πανακριβα την πληρωνει,μηπως εκανε κανενα λαθος;

https://www.home.ntl.com/icat/broadband
Δες τιμες που εχει η Αγγλια

Το καλωδιακο ιντερνετ δεν χρειαζεται επιπλεον συνδρομη οπως με την dsl,απλα καλωδιο ethernet or usb στο pc και απευθειας internet (ουτε καν ρυθμισεις,ουτε dial,ουτε τηλ.γραμμη)

Προσωπικα την λατρευω την καλωδιακη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top