Ποιο panel προτιμάτε στις tft;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είχα μια ενδιαφέρουσα συζήτηση χθες που μου έδωσε την έμπνευση για αυτό το θέμα ...

Ποίο panel στις tft προτιμάτε και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Oυγκ? Τι εννοάς? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπαρχουν 4 τεχνολογιες panel ...
1. ΤΝ το πιο γρήγορο τις περισσότερες φορες αλλά σε μικρές μεταβολές ειναι πιο αργό, αλλά δεν έχει τόσο καλή ποιότητα εικόνας ... Συνήθως το συναντάμε σε φτήνες οθόνες
2. S-IPS, πιο ομάλη ταχύτητα ... Η ταχύτητα αυξάνετε σχεδόν γραμμικά σε σχέση με το εύρος ...
3. ΜVA ναι μεν ειναι πιο αργο απο ολα , αλλά προσφέρει καλλίτερη γωνία θέασης και καλλίτερη αντίθεση ...
4. Το PVA , δεν ξέρω τι ακρίβως είναι , μοιάζει με το mva πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Υπαρχουν 4 τεχνολογιες panel ...
1. ΤΝ το πιο γρήγορο τις περισσότερες φορες αλλά σε μικρές μεταβολές ειναι πιο αργό, αλλά δεν έχει τόσο καλή ποιότητα εικόνας ... Συνήθως το συναντάμε σε φτήνες οθόνες
2. S-IPS, πιο ομάλη ταχύτητα ... Η ταχύτητα αυξάνετε σχεδόν γραμμικά σε σχέση με το εύρος ...
3. ΜVA ναι μεν ειναι πιο αργο απο ολα , αλλά προσφέρει καλλίτερη γωνία θέασης και καλλίτερη αντίθεση ...
4. Το PVA , δεν ξέρω τι ακρίβως είναι , μοιάζει με το mva πάντως
Πολυ εξειδικευμενο το βλεπω για να ενδιαφερει τον απλο χρηστη.:hmm:

Παντως εγω θα παρω Eizo οτι panel και να φοραει :D Οοοοοοταν χαλασει η Τ566 μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και ομως το πανελ ειναι αυτο που παιζε τελικα ρολο στο ποσο καλη ειναι η οθονη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγώ πήρα την LG 2010B, μπορεί κάποιος να βρεί τί panel φοράει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
[SIZE=-1]S-IPS panel φοράει αν δεν κάνω λάθος ...
[/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
σίγουρα... τώρα το βρήκα και εγώ... Αλλά αυτό είναι καλό ή κακό;
Βρήκα αυτό το πινακάκι

αλλά δεν ξέρω γερμανικά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
To μετέφρασα ... για κοιτα λίγο

edit: Οταν εκανα format δεν κρατησα αντιγραφο απο την μεταφραση ... sorry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top