Καλύτεροι 5 δίσκοι για το 2005

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ποιοι κατά τη γνώμη σας ήταν οι καλύτεροι 5 δίσκοι της χρονιάς που μας πέρασε;
Κάνω την αρχή:
1.System Of A Down - Mezmerize/Hypnotize (στην ουσία 1 δίσκος)
2.Nevermore - This Godless Endeavor
3.Opeth - Ghost Reveries
4.Soulfly - Dark Ages
5.Nine Inch Nails - [With_Teeth]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Ωραίο thread, έπρεπε να το έχουμε ανοίξει νωρίτερα...
Here goes nothing!

1. System Of A Down - Mesmerize/Hypnotize (το μόνο συγκρότημα που έχει κάτι να πει σήμερα και το λέει δυνατά)
2. Green Day - American Idiot (καταπληκτικός δίσκος αν και δε μ'αρέσουν γενικά)
3. Foo Fighters - In Your Honor (I just love 'em... κι επίσης ο Dave Grohl είναι θεϊκός drummer)
4. Γιάννης Αγγελάκας & Οι Επισκέπτες - Από 'Δω Και Πάνω (έτη φωτός μπροστά από ότιδήποτε άλλο στην Ελλάδα)
5. Bruce Springsteen - Devils And Dust (τα σπάει το αφεντικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
1. Ρόδες - Στη γιορτή της φαντασίας
2. Lene Marlin - Lost in a moment
3. System of a Down - Hypnotize
4. -- "" -- - Mesmerize
5. Garbage - Bleed like me

Zorgy το American Idiot βγήκε το 2004! (τι σου κάνει το mtv, ε; χεχεχε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ναι όντως το 2004 βγήκε... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Zorgy το American Idiot βγήκε το 2004! (τι σου κάνει το mtv, ε; χεχεχε)
Don't offend me man! Άκου MTV...:)

Εν πάσει περιπτώσει σπάω κι εγώ το System σε δύο κομμάτια και βγάζω τους Green Day... Τεμπέληδες είμαστε όλοι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Χεχε, no offense man, απλά ήθελα να πω πως έτσι όπως παρουσιάστηκε και προωθήθηκε όλοι πιστέψαμε (κι εγώ μέσα) ότι είχε βγει το 2005..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ θα ψηφίσω 6 :redface: (αργότερα μάλλον θα αλλάξει η λίστα μιας και δεν έχω ακούσει κάποιους δίσκους όσο θα ήθελα για να τους κρίνω...). αλφαβητικά λοιπόν:

Kamelot - The Black Halo : πλησιάζουν επικίνδυνα (για μας) κοντά στο μεγαλείο των Conception
Nevermore - This Godless Endeavor : μάλλον ο καλύτερός τους δίσκος για την τρέχουσα δεκαετία. τους θέλω πιο κάφρους όμως :redface:
Primordial - The Gathering Wilderness : η φλόγα των Bathory σιγοκαίει ακόμα στα σωθικά τους...
Shadow Gallery - Room V : σταθερά στην κορυφή του ολύμπου 15 χρόνια τώρα. γεννήτορες υπέροχων συναισθημάτων
System Of A Down - Mezmerize/Hypnotize : αναμφίβολα οι ηγέτες του σκληρού ήχου πλέον. ανήκω στους λίγους που προτιμούν το δεύτερο από τα δύο, το οποίο και βρίσκω αψεγάδιαστο :)
The Mars Volta - Frances The Mute : αλλού... εδώ και καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
Primordial - The Gathering Wilderness : η φλόγα των Bathory σιγοκαίει ακόμα στα σωθικά τους...
Wow! Δεν τους ξέρω τους κυρίους αλλά το σχόλιο σου με εντυπωσίασε...
Τρέχω να το ψάξω καλύτερα!



Bathory!!! Τι μου θύμισες τώρα..... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεδομενου οτι σοβαρα ασχολιθεικα με την μουσικη την χρονια που περασε και δεδομενου οτι ειμαι λατρεις παλιων (κυριος) συγκροτιματων δεν εχω ακουσει πολλα αλμπουμ (αξιολογα παντα, οχι κατι Κοκκινου και μλκς) που να βγεικαεν το 2005. Μπορω να ξεχωρισω 4, και αυτα σας γραφω
Judas Priest-Angel Of Retribution
Rolling Stones- A Bigger Bang
Dimmu Borgir-Stormblåst
(John) Bon Jovi- Have A Nice Day
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εμένα το φετινό album των Jovi με απογοήτευσε πικρά.. :(((((((((
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Εμένα το φετινό album των Jovi με απογοήτευσε πικρά.. :(((((((((
Βασικα δεν το εχω ακουσει και πολυ, αλλα το Have a nice day (το τραγουδι) που το εχω ακουσει πολυ μου αρεσει. Απο εκει και περα ουτε που ξερω τι εχει κυκλοφορισει φετος. Για τα album των SOAD ακουω καλα λογια αλλα δεν εχω ακουσει τπτ οποτε δεν του εβαλα. Οποτε ουσιαστικα αυτα ειναι τα μονα album που εχω ακουσει και αξιζουν εστω και κατι λιγα,τα υπολιπα το μονο που αξιζαν ητανε περιφρονιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Nevermore - This Godless Endeavor
System Of A Down - Mesmerize
Kreator - Enemy Of God
Lamb Of God - Killadelphia (τα live μετρανε ε?)
Arcturus - Sideshow Symphonies
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top