Πώς πιάνεις κουβέντα με κάποιον/α;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Πώς μπορούμε να πιάσουμε κουβέντα με κάποιον/α;
Φυσικά δεν αναφέρομαι σε ήδη επικρατούσες σχέσεις, αλλά με κάποιον/α που μπορεί να γνωρίζετε λίγο έως και καθόλου και σας έχει αποσπάσει το ενδιαφέρον και τη προσοχή. Στην αρχή το καλύτερο είναι να πλησιάζουμε το άλλο άτομο φιλικά ώστε να το γνωρίσουμε καλύτερα και ύστερα να προχωρήσουμε.
Με ποιο τρόπο κινείστε και τραβώντας τη προσοχή του/της άλλης ξεκινάτε μια συζήτηση;

Μπορείτε να αναφέρεται και προσωπικές εμπειρίες [μερικοί όλο και κάποιες τρέλες θα έχετε κάνει προκειμένου να τραβήξετε το ενδιαφέρον κάποιου/ας ;) ].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
.. Στην αρχή το καλύτερο είναι να πλησιάζουμε το άλλο άτομο φιλικά ώστε να το γνωρίσουμε καλύτερα και ύστερα να προχωρήσουμε.
Με ποιο τρόπο κινείστε και τραβώντας τη προσοχή του/της άλλης ξεκινάτε μια συζήτηση;

Διαφωνω παντα ξεκινα κανεις επιθετικα, διοτι ο 'χρονος ειναι ... κριμα' οπως λεει και ενας γνωστος καλλιτεχνης ..
Κλασικες αμερικανιες για αγριο μπασιμο:
"I just lost my phone number, may I borrow yours?"

ή το αλλο

"If I had to rearrange the alphabet I would put U and I together ..." :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν στανταρ...δεν μπορω να πω οτι ακολουθω παντα μια συγγεκριμενη γραμμη...
Αναλογος το τι μου βγαζει ο αλλος *γενικα σαν ατομο-εικονα-προσωπικοτητα* κανω και το αναλογο "πλησιασμα".:redface:
Π.Χ. την κοπελα μου τωρα την "πλησιασα" με τελειως διαφορετικο τροπο απ' οτι εχα κανει σε μια αλλη κοπελα μερικους μηνες πιο πριν.
(σιγουρα ομως στον ολο τροπο που κινεισαι παιζουν οι "εμπειριες", η ηλικια - και η δικια σου και σε αυτην που "στοχευεις"- κτλ κτλ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαλαρά και φυσικά χωρίς πολλά πολλά μέχρι να δω ότι ο άλλος αξίζει όντως το ενδιαφέρον μου..... κοινώς άνετα και στο φιλικό

μου έχει τύχει πολλές φορές να δω ένα φόρεμα σε μια βιτρίνα που είπα wow! το θέλω αυτό! αλλά όταν πήγα να το δω απο κοντα και να το προβάρω ήταν κακοραμμένο κακής ποιότητας κλπ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι έχω πλησιάσει ποτέ κάποιον άγνωστο για να του πιάσω κουβέντα. Είμαι παραδοσιακή και προτιμώ να κάνει ο άντρας το πρώτο βήμα.Από κει και πέρα θα συμπεριφερθώ ανάλογα με την περίπτωση.
Το καλύτερο πάντως είναι να είσαι ο εαυτός σου και το πιο πιθανό είναι να πάνε όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
χαλαρά και φυσικά χωρίς πολλά πολλά μέχρι να δω ότι ο άλλος αξίζει όντως το ενδιαφέρον μου..... κοινώς άνετα και στο φιλικό

μου έχει τύχει πολλές φορές να δω ένα φόρεμα σε μια βιτρίνα που είπα wow! το θέλω αυτό! αλλά όταν πήγα να το δω απο κοντα και να το προβάρω ήταν κακοραμμένο κακής ποιότητας κλπ ;)

Συμφωνω εννοειται!
:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την prime. Συνήθως δεν κάνω εγώ το πρώτο βήμα, απλά αφήνω να καταλάβει ο "ενδιαφερόμενος" ότι αν πλησιάσει δεν θα βρει μπροστά του "κλειστή πόρτα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κι εγω της παλιας σχολης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Κι εγω της παλιας σχολης!
Μια από τα ίδια και γω..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Πως μπορώ να πλησιάσω ένα αγόρι που μ'έχει τραβήξει το ενδιαφέρον? Συγκεκριμένα από κινητό προς το παρόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πως μπορώ να πλησιάσω ένα αγόρι που μ'έχει τραβήξει το ενδιαφέρον? Συγκεκριμένα από κινητό προς το παρόν..

Στείλ'του μία ημίγυμνη(ή και γυμνή) φωτό.Αν δεν ανταποκριθεί,είναι ή γκεύ ή ασεξουαλικός.:P:P

Σοβαρά τώρα.
Μιάς και βλέπω πως είσαι μικρή ακόμα.Ρώτα τον για καμιά ταινία,μουσική,βιβλίο.
Ή αν πηγαίνετε στην ίδια τάξη,κάποια βοήθεια για το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Είναι 20 χρονών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Για να πιασεις κουβεντα με εναν ανθρωπο,θα πρεπει αρχικα να εχεις κοινα ενδιαφεροντα.:PΟποτε ρωτησε τον για κατι που απασχολει και τους 2.Εαν βλεπεις πως δεν εχετε κοινα ενδιαφεροντα,τοτε μαλλον δε χρειαζεται να πιασεις ''παραπανω'' κουβεντα μαζι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Ακούμε την ίδια μουσική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΟΜΙΤΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΗΗΗΗΗΗ. σόρρυ για την ενόχληση ρε συ, αλλά κόλλησα ιό στο πισί και κάνει σα τρελό και είσαι ο μόνος που μπορεί να ξέρει τι να κάνω. :(
Μπορείς να με βοηθήσεις να μου πεις πώς να το φτιάξω;

:sly:

Δίνω ρέστα το ξέρω. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Χαχαχα..καλό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
ΟΜΙΤΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΗΗΗΗΗΗ. σόρρυ για την ενόχληση ρε συ, αλλά κόλλησα ιό στο πισί και κάνει σα τρελό και είσαι ο μόνος που μπορεί να ξέρει τι να κάνω. :(
Μπορείς να με βοηθήσεις να μου πεις πώς να το φτιάξω;

:sly:

Δίνω ρέστα το ξέρω. 8)

Ναι, αμέ, έρχομαι από εκεί να σου κάνω format!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaratoustras

Νεοφερμένος

Ο zaratoustras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Απλά πιάνεις κουβέντα,δεν υπάρχουν κανόνες προσέγγισης ανθρώπου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ακούμε την ίδια μουσική..

Στείλε του κάτι του στυλ "Έχεις να μου προτείνεις κανέναν καλό δίσκο να ακούσω;" ή κάτι τέτοιο.Φαντάζομαι για να λες για επικοινωνία μέσω κινητού,το κινητό θα το έχεις.


Και τρόποι για να πλησιάσεις υπάρχουν πολλοί.Όρεξη και φαντασία να έχεις.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Απευθυνσου στον Rempeske. Ολο και κατι θα εχει να σου προτεινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top