Προβλήματα με υπότιτλους

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Οταν βλεπω μια ταινια χωρις να παταω το forward ου υποτιτλοι μου εμφανιζοτναι κανονικα. Οταν ομως την προχωραω, οι υποτιτλοι εμφανιζονται ετεροχρονισμενα.
Γιατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
με ποιο πρόγραμμα βλέπεις την ταινία;
θα σου πρότεινα bsplayer...
εγώ αυτό χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα είτε με forward είτε αν πάω σε άλλο τελείως άσχετο σημείο της ταινίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Οντως δεν υπαρχει προβλημα με το BS Player, ομως γιατι δεν λειτουργει στο Media Player Classic;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
ΟΚ το ελυσα το προβλημα. Πειραξα τις ρυθμισεις του output στο Media Player Classic και κατεβασα καινούργοιυς υποτιτλους και ολα λειτουργουν σχεδον τελεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σχεδόν? :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Δεν ξέρω αν στέλνω στη σωστή κατηγορία..Αν όχι.. Ζητώ συγγνώμη!
Θα ήθελα τη βοήθεια σας ώστε να βρεθεί λύση στο πρόβλημά μου..
Λοιπόν.. Έχω κλατεβάσει μια ταινία σε μορφή .avi και τους υπότιτλους της σε μορφή .srt. Αυτό που θέλω ουσιαστικά είναι να δω τη ταινία(με υπότιτλους) σε dvd-player (στη τηλεόραση). Υπάρχει free(κατά προτίμηση) πρόγραμμα που να πληρεί τις παραπάνω ανάγκες-απαιτήσεις; Ή έστω κάποιος τρόπος για να τη δω στη tv;
Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
με το convertXtoDVD φτιάχνεις dvd εισάγοντας και τους υπότιτλους που θες (για συγχρονισμό υποτίτλων πολύ καλό είναι το Subtitle workshop)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
τα έχω κατεβάσει και τα δύο.. πολύ καλά προγράμματα ομολογώ! Ωστόσο έω ένα πρόβλημα με το convertXtoDVD.. μου ζητάει να το ξεκλειδώσω.. αλλά δεν έχω κλειδι.. Αν μπορείς να βοηθήσεις.. Ευχαρίστως!!

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
media player classic

κατεβάζεις, πατάς ctrl + l και βαζείς τον υπότιτλο. easy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θέλει να το βλέπει στη τηλεόραση λέμε:P

αστέριε, αν το κατέβασες "σωστά" θα είχες και το κλειδί;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guabi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο asterIOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
you may be right..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Χρησιμοποιησε το Avi2Dvd που ειναι & freeware :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ερώτηση αρχάριου...

Έχω το εξής πρόβλημα... Θέλω να γράψω μια ταινία σε DVD με υπότιλους αλλά δε ξέρω πως. Κατέβασα τους υπότιτλους από το νετ και την είδα αλλά δε ξέρω πως να τη γράψω και να τους βγάζει χωρίς αναγκαστικά να τους εισάγω. Η ταινία έχει μέγεθος 700 mb. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Για δες έναν πολύ καλό οδηγό στα ελληνικά εδώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ελεος παιδιά δεν αντέχω άλλο..ψάχνω 2μέρες τώρα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη...αγόρασα ένα dvd-φέτα της sony το DVP-NS38 το οποίο υποστηρίζει και divx.θέλω να γράψω σε dvd τα prisonbreak αλλά όταν τα γράφω και πάω να τα παίξω στον player δεν μου εμφανίζονται η υπότιτλοι.θα σας πω τι ακριβώς έχω κάνει μέχρι τώρα εκτός του ότι έψαξα πολύ σε forum και δεν μπόρεσα να καταλάβω και πολλά πράγματα...πρώτα δοκίμασα με πρόγραμμα να μετατρέψω τα αρχεία(επεισόδια)απο divx-σε 1 ταινία dvd με το (convertxtodvd)..οι υπότιτλοι όμως δεν παίζουν παρα μόνο στον υπολογιστή.δεύτερον τα έγραψα τα αρχεία σε ένα cd και πήγα να τα παίξω αλλά και πάλι οι υπότιτλοι δεν εμφανίζονται ενώ η ταινία παίζει κανονικά..υπ'όψιν το όνομα που δίνω στους υπότιτλοιυς όταν τους γράφω είναι το ίδιο με αυτό του αρχείου-επεισοδίου που αντιστοιχεί...επίσης προσπάθησα να ενσωματώσω τους υπότιτλους μαζί με την ταινία αλλά τα ίδια...παίζει η ταινία χωρίς υπότιτλους..να πω ότι έχω ενεργοποιήσει τους υπότιτλους απο το dvd-ελληνικά.

έψαξα πολύ αλλά για το συγκεγκριμένο μοντέλο δεν βρήκα τπτ..έίδα και κάτι το οποίο με μπέρδεψε και είπα μήπως φταίει αυτό? υπάρχουν dvd τα οποία τα κάνεις αναβάθμιση το firmware το οποίο απ ότι κατάλαβα είναι το λειτουργικό του player.
μήπως ξέρετε αν φταίει αυτό το πράγμα? αν ναι πως μπορώ να κάνω upodate τον player?ή μήπως είναι κάτι άλλο

pls δωστε μου μαι απάντηση διότι το εγχερίδιο χρήσης δεν ανφέρεται σε τέτοιο πρόβλημα...
ευχαριστώ π΄λύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για δες στο αποπάνω ποστ αυτό που δίνει ο fandago ( #7 ) μήπως βοηθηθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Έχει ο vlc επιλογή για να μεγαλώσω το μέγεθος των υπότιτλων (δεν είναι ενσωματωμένοι στο αρχείο προφανώς);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εκεί που έχει επιλογή για "use subtitles file" έχει δίπλα ένα κουμπί "advanced" και μετά επιλογή relative font size, όπου έχει 2 επιλογές για μεγαλύτερους υπότιτλους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@gos

Νεοφερμένος

Ο V@gos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ρε παιδια γινεται να ενσωματωσω αρχεια υποτιτλων σε dvd με το nero ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Απλά τα έχεις στον ίδιο φάκελο με την ταινία...και πρέπει να έχεις 1 Player....πχ bsplayer!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top