Έλληνες και οδηγική συμπεριφορά

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αφορμη να ανοιξω αυτο το thread ειναι τα δυδαρεστα νεα που ελαβα πριν απο μερικες ωρες και οπου πληροφορηθηκα μετα λυπης μου, οτι ακομα ενας νεος κια μαλιστα φιλος μου ποτισε με το αιμα του την ηδη βαθυκοκκινη σε χρωμα ασφαλτο....:(
Το παλικαρι στα 20 του χρονια περιπου, σκοτωθηκε ακαριαια οταν το αυτοκινητο στο οποιο ηταν συνοδηγος καρφωθηκε με υπερβολικη ταχυτητα πανω σε μια τσιμεντενια κολλωνα και κοπηκε στην μεση...
Η λυπη μου ειναι ανεκδιηγητη οχι μονο γιατι μιλαμε γιαεναν φιλο μου με τον οποιο πιναμε καφε τα χριστουγεννα και το Πασχα μου ελεγε τα σχεδια του τα καλοκαιρινα, αλλα και γιατι αλλο ενα νεο παλικαρι, αλλη μια ζωη χανεται στους δρομους...:(
Για ποιον λογο χρειαζεται να τρεχουμε και να κανουμε ατυπες και ανουσιες οδηγικες επειδηξεις στους ηδη κακοφτιαγμενους ελληνικους δρομους;
Γιατι απο την στιγμη που ξερουμε σε τι κατασταση βρισκεται το οδικο δικτυο στην Ελλαδα στην επαρχια και μη, εμεις αντι να εχουμε τα ματια μας 14 και να οδηγουμε οσο γινεται πιο προσεκτικα αντιθετα αποφασιζουμε να παιξουμε την ζωη μας κορωνα γραμματα μονο και μονο για μερικα λεπτα εξαρσης της αδρεναλινης μας;
Για ποιον λογο να προσφερουμε ετσι ασκοπα τις ζωες νεων,μωρων,μαναδων,πατεραδων,γυναικων και ανδρων τις ζωες θυσια στον αιμοσταγη θεο της ασφαλτου;
Ποιο το νοημα να χανονται ζωες και απο πισω να μενουν ζωντανοι νεκροι για μια ζωη τοσοι συγγενεις και φιλοι;
Γιατι οχι απλως δεν σεβομαστε τον εαυτο μας οταν οδηγουμεν αλλα ουτε και τους αλλους;ειτε ειναι συνεπιβατες, ειτε αλλοι οδηγοι ειτε πεζοι...
Τα ερωτηματα ειναι πολλα και θα ειναι παντα επαναλαμβανομενα μεχρι να καταλαβουμε ολοι μας πως στον δρομο αφενος δεν ειμαστε μονοι μας, αλλα υπαρχουν και αλλοι οδηγοι ή ακομα και πεζοι και πως θα πρεπει να σκεφτομαστε πολυ καλα πριν αποφασισουμε να κολλησουμε το ποδι μας στο γκαζι και να δουμε το στροφομετρο να τερματιζει προς τερψη των "θελω" μας...
Ζητω συγγνωμη εαν υπαρχει αναλογο θεμα, αλλα καθε αλλο παρα καθαρο μυαλο για να κανω εστω ενα search...

Λιγο προσοχη θελει παιδια...Στο χερι ολων μας ειναι να μην θρηνησουμε αλλα θυματα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Λυπάμαι πολύ για το φίλο σου. Πριν λίγα χρόνια έχασα κι εγώ ένα φίλο από μηχανή...:'( Μόλις 23 ετών.

Τι να σου απαντήσω...δεν οδηγώ.
Είναι πραγματικά τραγικό να χάνονται άνθρωπινες ζωές με αυτόν τον τρόπο... Νομίζω κοντά σε όλα τα άλλα, μας λείπει και η συνέπεια στην οδική συμπεριφορά. Συνέπεια και σεβασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
οταν η οδικη μας παιδεια διδασκει κατι σαν αυτο εδω https://www.youtube.com/watch?v=3xkEIVjofJs , ε τοτε τι να σχολιασεις :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Λυπαμαι για τον φιλο σου.
Καθε φορα που ακουω για κατι αντιστοιχο (θανατο απο τετοια "απροσεξια" οδηγων), σκεφτομαι οτι ειναι ακομα ενας στην μεγαλη λιστα, η οποια ομως δυστυχως δεν τελειωνει εδω.. :(
Δυστυχως, εχω κλαψει για αρκετους φιλους και γνωστους που χαθηκαν, εξαιτιας καποιων "απροσεκτων" οδηγων, οι οποιοι στην τελικη δεν επαθαν και τιποτα.. :confused:


Αρχική Δημοσίευση από Hunter:
οταν η οδικη μας παιδεια διδασκει κατι σαν αυτο εδω https://www.youtube.com/watch?v=3xkEIVjofJs , ε τοτε τι να σχολιασεις :mad:
Ειναι απιστευτο ετσι? :angry::rant: :kill:

Πριν κανενα διμηνο, "εφυγε" ενα παιδι-μωρο, μολις 16 χρονων, (φιλος της αδερφης μου) ο οποιος οδηγουσε ενα παπακι, και μια τυπισα που ερχοταν απο πισω με το αυτοκινητο της βαφοταν εκεινη την ωρα και ΔΕΝ προλαβε να το δει!
Τι να της πεις αυτηνης?
Τι να πεις στους γονεις αυτου του παιδιου? Οτι φταινε οι δρομοι?

Ειναι απαραδεκτο να κυκλοφορουν τετοιοι οδηγοι στους δρομους!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μάριε λυπάμαι πολύ... :(


Η οδηγική συμπεριφορά ειναι απόρια πολλων και διαφορετικών παραγόντων....
Για άλλη μια φορά η έλειψη παιδείας χτυπά....
Ο εγωκεντρισμός, ο εγωισμός, ο ζαμανφουτισμός....ο ωχαδερφισμός :(

Δεν αρκεί να υπάρχουν καλοί δρόμοι... πρέπει να υπάρχουν και καλοί οδηγοί....
Δεν αρκεί να υπάρχουν καλοί οδηγοί... πρεπει να υπάρχουν και καλοί δρόμοι...

Είναι τοοοοοοοοοοοοοοσα πολλά τα "πρέπει" που καταντούν κουραστικά...
Και περιέργως.. οοοοοοοοολοι τα ξέρουμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μάριε το μόνο που μπορούμε να σου πούμε είναι ότι η ζωή συνεχίζεται.
Αν και όποτε οδηγήσεις, να είσαι προσεκτικός και ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Μάριε συλληπητήρια για το φίλο σου.
Η Isiliel τα είπε όλα με την τελευταία λέξη.Λείπει ο σεβασμός.Προς τους άλλους, προς τους συνεπιβάτες μας, προς την ίδια μας τη ζωή.
Οι δρόμοι είναι χάλια, όλοι συμφωνούμε σ'αυτό, αλλά αυτό είναι γνωστό σε όλους.Μπορεί κάποιοι να μην είχαν σκοτωθεί αν οι δρόμοι ήταν καλύτεροι, αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα.Έχω πετύχει κι εγώ γυναίκες που βάφονται ή άντρες και γυναίκες που μιλάνε στο κινητό και σ'αυτό δεν έχει σχέση η κατάσταση του δρόμου.Τί να πεις...:/::mad:
Αρχική Δημοσίευση από Hunter:
οταν η οδικη μας παιδεια διδασκει κατι σαν αυτο εδω https://www.youtube.com/watch?v=3xkEIVjofJs , ε τοτε τι να σχολιασεις :mad:
Ειλικρινά, θέλω να μου πει κάποιος αν αυτό το πράγμα δεν είναι απόπειρα δολοφονίας, τότε τί είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Όλοι δυστηχώς έχουμε χάσει κάποιον φίλο, γνωστό συγγενή κτλ. Μάριε συλληπητήρια και απο εμένα, είναι ιδιαιέτερα άσχημο όταν φεύγει ένας νέος άνθρωπος.
Είναι πολλοί οι λόγοι των πολλών τροχαίων και δυστηχώς τα έχουμε πει χιλιάδες φορές. Είναι άσχημο να φεύγουν τόσο άδικα νέα παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μάριε συλληπητήρια και απο μένα.
Δυστυχώς φοβάμαι πως οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε βρεθεί στην θέση σου και θα βρεθούμε πολλοί ακόμη στο μέλλον. Δυστυχώς οι Έλληνες οδηγούνε με την πεποίθηση ότι βρίσκονται μόνοι τους στον δρόμο τους.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Συλλυπητήρια Μάριε και από εμένα. Φαντάζομαι το πόνο σου. :( Παρόλα αυτά όσα μέτρα και αν θεσπιστούν, όσο αυστηρά και αν γίνουν, όσα λόγια νουθεσίας κι αν ειπωθούν, δε πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι. Οι Έλληνες έχουν τη δική τους νοοτροπία εδώ και χρόνια, και δε πρόκειται να μάθουν τίποτα από τα συνεχή νέα για ''το φόρο αίματος'' στην άσφαλτο. :( Είναι κάτι παρόμιο κατα κάποιο τρόπο με τα τσιγάρα. Όσο και αν ακριβύνουν, οι Έλληνες θα συνεχίσουν να είναι ''μερακλήδες''. Πολύ απλά σα λαός είμαστε ανεπίδεκτος μαθήσεως και αυτό αποδεικνύεται συνεχώς. Όπως λέει και η παροιμία: Τον αράπη κι αν τον πλένεις, το σαπούνι σου χαλάς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Τα συλληπητήρια μου και από μένα Μάριε....
Και να φανταστείς πως σήμερα είχα στο μυαλό να δημιουργήσω ένα ανάλογο θέμα.....
Σήμερα ξημερώματα.....και ενώ γυρνούσα με μια φίλη από Χαλκιδικη.....έπεσε πάνω μας μια μερσεντες.....βγήκε από κάποιο παράδρομο, παραβιάζοντας στο στοπ και καρφώθηκε στη θέση του συνοδηγού.....η φίλη μου έσπασε το χέρι της και χτύπησε το κέφάλι της - ευτυχώς ελαφρά -......Ευτυχώς υπήρχαν μάρτυρες, γιατί ο τύπας που οδήγουσε την μερσεντες πετάχτηκε από το αυτοκίνητο και επιτέθηκε προς τα εμάς, την ώρα που εμεις προσπάθουσαμε να συνέλθουμε απο το αρχικο σοκ.....και άρχισε να μας βρίζει ....θαρρείς και φταίγαμε!!!!!!
Μα....γιατί τόση βιασύνη βρε παιδιά στους δρόμους;;;;;
Γιατί τέτοια ανευθυνότητα;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συλλυπητηρια Μαριε.

Οταν αυτοι που ειναι αρμοδιοι για το τι οδηγοι βγαινουν στους δρομους, δινουν διπλωματα αντι λαδιου, τοτε τι να πουμε? Οι κοντρες και λοιπες βλακειες ειναι στη νοημοσυνη του καθενα να καταλαβει οτι κατι τετοιο δεν ειναι ουτε παιχνιδι, ουτε αστειο. Τσαντιζομαι παρα πολυ οταν ακουω για παιδια που φευγουν απο τετοιες επιπολαιοτητες. Προσοχη και "συντηρητικη" οδηγηση θελει. Ειναι κριμα να μιλαμε για τετοιους θανατους :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σας, ευχαριστω παιδια...
doo μου οδηγω απο τα 18 και εχω οδηγηδει και στο εξωτερικο.
Σε καμια περιπτωση δεν εχω κανει χαζομαρες κι αυτο γιατι σε 2 περιπτωσεις κοντεψα να τρακαρω απο παραβασεις αλλων και απο την υπερβολικη ταχυτητα αλλων.:mad:
Οπως ειπε πολυ σωστα η isiliel οταν πιανουμε τιμονι ξεχναμε τον κοσμο γυρω μας.Η λεξη σεβασμος παει περιπατος...
Κ.Ε. σιγουρα δεν φτανει ουτε να εχεις μονο καλους οδηγους ουτε μονο καλους δρομους...Αλλα ρωταω, απο την στιγμη που ολοι μα ολοι οι ελληνες στις καθημερινες μας συζητησεις μιλαμε και αναφερουμε το ασχημο οδικο μας δικτυο και φωναζουμε γι' αυτο και κανουμε συζητησεις ωρων...γιατι με του που πιανουμε το τιμονι ολα αυτα τα ξεχναμε και κανουμε του κεφαλιου μας;(Το ξερω το ιδιο λεμε.:) )
Γιαννη μου οντως, αδικο και κριμα ειναι, αλλα φοβαμαι οτι θα γινεται για πολλα χρονια ακομα...
faitplus και misslittledevil αυτο που λετε με την γυναικα που βαφοταν το εχω ζησει με μια γυναικα στο λιμανι ναυπλιου που βαφοταν, ειχε ξεχασει να βαλει χειροφρενο και κατευθυνοταν (με το αυτοκινητο οπου στην θεση συνοδηγου ειχε το μωρακι της) για βουτα κατευθειαν στο λιμανι.:worry:
Τελικα παλι καλα που αντι να πεσει στο λιμανι χτυπησε στο τσιμεντενιο κολωνακι που δενουν τα πλοια...
crow και κλεφτρονι εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι αυτο που ειπες:Δεν χαμπαριαζουμε τιποτα και στην Ελλαδα ο καθεις κανεις του κεφαλιου του.Ειμαστε η μονη χωρα που θα δεις γερους και τυφλους να οδηγουν ανετοι.Ενας τετοιος ειχε σκοτωσει εναν αλλο φιλο μου στα 19 του χρονια τοτε!:mad: (εγω ημουν 17).
Ειναι κριμα...ελπιζω τα μυαλα ολων των οδηγων να αλλαξουν το συντομοτερο.Οι ανθρωπινες ζωες δεν ειναι κερακια πανω σε τουτα να τα σβηνουμε και να χειροκροτουμε στο τελος...:(

P.S.-Ηunter μην μου το θυμιζεις αυτο το video...απο τοτε που το προτειδα δεν το εχω χωνεψει ακομα!:mad: Ειλικρινα με πιανει ενας κομπος στο στομαχι οταν το βλεπω...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Τα συλληπητήρια μου και από μένα Μάριε....
Και να φανταστείς πως σήμερα είχα στο μυαλό να δημιουργήσω ένα ανάλογο θέμα.....
Σήμερα ξημερώματα.....και ενώ γυρνούσα με μια φίλη από Χαλκιδικη.....έπεσε πάνω μας μια μερσεντες.....βγήκε από κάποιο παράδρομο, παραβιάζοντας στο στοπ και καρφώθηκε στη θέση του συνοδηγού.....η φίλη μου έσπασε το χέρι της και χτύπησε το κέφάλι της - ευτυχώς ελαφρά -......Ευτυχώς υπήρχαν μάρτυρες, γιατί ο τύπας που οδήγουσε την μερσεντες πετάχτηκε από το αυτοκίνητο και επιτέθηκε προς τα εμάς, την ώρα που εμεις προσπάθουσαμε να συνέλθουμε απο το αρχικο σοκ.....και άρχισε να μας βρίζει ....θαρρείς και φταίγαμε!!!!!!
Μα....γιατί τόση βιασύνη βρε παιδιά στους δρόμους;;;;;
Γιατί τέτοια ανευθυνότητα;;;;;

Σοβαρα μιλας;;;;Τετοιο μοσχαρι ο αλητης;;;
Αντι να κοιταξι εαν ειστε καλα (ειδικα αφου εφταιγε!!!!), βγηκε και αρχιζε να βριζει κι ολας;;:mad:
Τωρα αυτου τι να του πεις;Τετοια ακουω και απογοητευομαι πληρως για το επιπεδο τον Ελληνων ορισμενες φορες...
Η φιλη σου πως ειναι τωρα;Τι της ειπαν οι Ιατροι;Εσυ χτυπησες;
Περαστικα και στην φιλη σου και σε εσενα.(Αν χτυπησες ή εστω και περαστικα απο το σοκ.:/: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πήγε να το παίξει τσαμπουκάς ο τύπος στις γυναίκες ..πάλι καλά που δεν χτυπήσατε σοβαρά, και πάλι καλά που υπήρχαν μάρτυρες, erodia μου.

Ας ξεχάσουμε για λίγο το κακό οδικό δίκτυο.
Ποιος ο λόγος να πηγαίνουμε με 140 σε έναν δρόμο που το όριο ταχύτητας είναι τα 80 χλμ την ώρα?
Ποιος ο λόγος να πηγαίνουμε με 60 σε έναν δρόμο που το όριο ταχύτητας είναι τα 80 χλμ την ώρα?

Πολλά τα ερωτήματα. Και σιγά μην βρεθεί ποτέ η απάντηση. Για αυτό, ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΚ.


ψ. Το βίντεο που έβαλε ο Hunter είναι μέσα στην Αττική οδό. Κανονικά, αφού υπάρχουν κάμερες, θα έπρεπε να δωθεί στην αστυνομία ο αριθμός των πινακίδων του συγκεκριμένου ΖΩΟΥ. Η πλάκα είναι ότι κάτι αντίστοιχο έτυχε και σε μένα, πάλι στην αττική οδό: ένας γεράκος αποφάσισε να σταματήσει επιτόπου, να κοιτάζει μαζί με τη γυναικούλα του την έξοδο αν είναι η σωστή, να στρίβει το αμάξι 90 μοιρες δεξιά και να τη κάνει σαν κύριος από την έξοδο. Πάλι καλά που είχα αρκετή απόσταση και πρόλαβα να φρενάρω. Πάλι καλά που δεν ήταν άλλος πίσω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Σοβαρα μιλας;;;;Τετοιο μοσχαρι ο αλητης;;;
Αντι να κοιταξι εαν ειστε καλα (ειδικα αφου εφταιγε!!!!), βγηκε και αρχιζε να βριζει κι ολας;;:mad:
Τωρα αυτου τι να του πεις;Τετοια ακουω και απογοητευομαι πληρως για το επιπεδο τον Ελληνων ορισμενες φορες...
Η φιλη σου πως ειναι τωρα;Τι της ειπαν οι Ιατροι;Εσυ χτυπησες;
Περαστικα και στην φιλη σου και σε εσενα.(Αν χτυπησες ή εστω και περαστικα απο το σοκ.:/: )

Σοβαρότατα Μάριε μου!
Και όχι μόνο δεν ενδιαφέρθηκε να δει αν είμαστε καλά....αλλά την ώρα που προσπάθούσα να βγάλω από τα πόδια μου το κάθισμα του συνοδήγου...αυτός έβαλε το κεφάλι του μέσα στο αυτοκίνητο και έβριζε το κάθ@ρμα.....υτυχώς από πίσω ακολούθούσε ο σύντροφός μου με κάτι φίλους μας και φυσικά μπορείς να φανταστείς την συνέχεια μόνο σ σου.....Εγώ πέρα από κάτι γρατσουνιές σε χέρια και πόδια.....ευτυχώς τίποτα άλλο.....Το σοκ φυσικά ήταν πολύ μεγάλο γιατί δεν τον είδαμε κάν.....!!!! Απλά τον καταλάβαμε όταν έπεσε πάνω μας.....Το αυτοκίνητο μου σχεδός κόπηκε στη μέση.....και αυτόν πέρα από όλα τα άλλα τον εκάνα και μήνυση για επίθεση (και σωματική και φραστική).....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Να του τα πάρεις ΧΟΝΤΡΑ. Και να μην συμβιβαστείς. Του έκαναν αλκοτέστ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Να του τα πάρεις ΧΟΝΤΡΑ. Και να μην συμβιβαστείς. Του έκαναν αλκοτέστ?

Τού έκαναν αλκοοτεστ.....η πλάκα είναι πως καθόταν και φώναζε πως βρομοκοπάω ουισκυ και άλλα τέτοια κουλά.!!!! όταν μας έκαναν το τεστ....αυτός βρέθηκε με αλκοόλ στο αίμα του ενώ εγώ μα μηδεν!!!!.....
Δεν θα τον αφήσω έτσι.....γιατί οκ....δεν λέω άνθρωποι είμαστε....συμβαίνουν αυτά....αλλά να φέρεσαι ανθρώπινα....όχι σαν γουρούνι.....θα το φτάσω στα άκρα το θέμα....γιατί το μόνο που τον ένοιαζε είναι να πληρώσω εγώ τις ζημιές του....και ακόμα και όταν ήρθε η τροχαία αυτός υποστήριζε πως εγώ έπεσα πάνω του με αποτέλεσμα να τους μπερδέψει στην αρχή και να πιστεύουν οι τροχαίοι πως αυτός οδηγούσε το δικό μου αυτοκίνητο....!!!
Ο τύπος εχεί iq ....ι φτου μιλάμε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα του κανατε και πραγματικα ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να του παρουν του αλητη το διπλωμα για μια ζωη!:mad: Σε γυναικες ευκολα πολλοι το παιζουν μαγκες!Εαν γινοταν αυτο στην κοπελα μου και αεγω το εβλεπα...αστα να πανε!Καλλιτερα να μην σκεφτομαι πως θα αντιδρουσα...:mad:
Ειναι κι αυτο που λεει η doo.Το θεικο ειναι να βλεπω ατομα στην ατικη να εχουν πιασει μεσαια ή αριστερη λωριδα και να πηγαινουν με 60-70 και αντιστοιχα μεσα στην πολη ειτε κοντα σε σχολια ειτε οπουδηποτε ή σε επαρχιακους να πηγαινουν με 80 και 90 και 100 πολλες φορες.:worry:
Στο Αργος και Ναυπλιο εχω πετυχει απειρες φορες ατομα τα οποια μεσα στην πολη το βραδυ οπου και καλα δεν κυκλοφορουν αυτοκινητα, να κανουν μαγκιες και να τραβανε χειροφρενα κτλ κτλ...ΖΩΑ!
Το σημαντικοτερο ειναι ζωνη.Ποτε χωρις αυτην!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Συμφωνώ για την ζώνη....χθές όμως αν φορούσαμε ζώνη....ίσως και να μας είχε πνίξει.....και να φανταστείς πως ποτέ δεν οδηγώ χωρίς ζώνη....χθές όμως δεν την έβαλα!!!!
Οι πλευρικοί αερόσακοι πάντως κάνουν δουλειά παιδιά!!!!
Μας έσωσαν.....
Πάντως θεωρούμε από τις προσεκτικες οδηγούς.....τελικά δεν αρκεί μόνο αυτό..πρέπει όλοι μας να είμαστε προσεκτικοί - πράγμα που δυστυχώς δεν ισχύει-...και αυτό είναι που με φόβισε πάρα πολύ μετά την χθεσινή εμπειρία μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top