Προσεχείς αλλαγές στο MyCat

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σύντομα θα γίνουν κάποιες σημαντικές αλλαγές στο MyCat με στόχο την διευκόλυνση των μελών που συμμετέχουν και στα 3 site μας (mycat.gr, ischool.gr, e-steki.gr) και την ευκολότερη συντήρηση τους, όπως:

  • Ενοποίηση των λογαριασμών των χρηστών. Πλέον θα υπάρχει κοινό login και για τα 3 sites και όταν συνδέεστε στο ένα, θα είστε συνδεδεμένοι σε όλα.
  • Κοινά features. Κάποια features που μέχρι τώρα υπήρχαν μόνο στο e-steki.gr, πλέον θα υπάρχουν και στα 3 sites (πχ αξιολόγηση μηνυμάτων). Φυσικά δυνατότητες που είχε μόνο το ischool θα συνεχίσουν κανονικά να υπάρχουν μόνο στο MyCat.
  • Αλλαγές στο design. Αν και κάθε site θα διατηρήσει το δικό του χαρακτήρα θα υπάρχουν κοινές οπτικές "πινελιές" που να υπαινίσσονται ότι και τα 3 έχουν κάτι κοινό.
  • Θα υπάρχουν τρόποι για αναζήτηση στο περιεχόμενο και των τριών και ανάγνωση νέων μηνυμάτων και από τα τρία μαζί. Φυσικά θα υπάρχουν ακόμη οι αντίστοιχες λειτουργίες για ξεχωριστά.
Όσοι από εσάς συμμετέχετε μόνο στο MyCat, μην ανησυχείτε δεν θα σας ενοχλήσουν οι αλλαγές αφού τα 3 sites θα εξακολουθήσουν να είναι σαφώς διαχωρισμένα (για όποιον δεν συμμετέχει και στα 3). Απεναντίας, θα επωφεληθείτε από τις δυνατότητες που θα προστεθούν. Όσοι από εσάς συμμετέχετε και στα άλλα, είμαι σίγουρη ότι οι αλλαγές θα σας διευκολύνουν σε μεγάλο βαθμό!

Γενικά προσπαθούμε η αλλαγή αυτή να σας φέρει μόνο οφέλη και όχι απώλειες. Θα πρέπει ωστόσο να δείξετε κατανόηση για τις πρώτες μέρες μετά την αλλαγή, όπου είναι πιθανό να υπάρχουν προβλήματα και παραλείψεις, λόγω του μεγέθους του εν λόγω έργου, τα οποία φυσικά θα λυνονται το συντομότερο αφότου υποπίπτουν στην αντίληψη μας.

Οι αλλαγές υπολογίζεται να γίνουν το αργότερο σε 10-20 μέρες. Καλό θα ήταν, όσοι έχετε λογαριασμό και σε κάποιο από τα άλλα 2 sites, να φροντίσετε μέχρι τότε να έχετε βάλει το ίδιο mail και στους 2 (ή 3) λογαριασμούς (και να το επιβεβαιώσετε φυσικά) ώστε να καταλάβει το σύστημα ότι είστε το ίδιο άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Τελεια νεα!:up:
Να φτιαξετε και τα χρωματα γραμματοσειρας που δεν παιζουν!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,347 μηνύματα.
να ρωτησω κατι....βεβαια,δεν ξερω ποσο χαζο μπορει να 'ακουστει'...γιατι δεν ειμαι και πολυ ειδικη σε αυτα...τα θεματα μας δηλαδη που γραφουμε στο my cat θα διαβαζονται και απο τα αλλα site ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
να ρωτησω κατι....βεβαια,δεν ξερω ποσο χαζο μπορει να 'ακουστει'...γιατι δεν ειμαι και πολυ ειδικη σε αυτα...τα θεματα μας δηλαδη που γραφουμε στο my cat θα διαβαζονται και απο τα αλλα site ;:)
Εννοείς αν θα φαίνονται στα τελευταία μηνύματα τους; Κανονικά όχι.
Αν και θα υπάρχει λειτουργία αν θέλει κάποιος να δει τελευταία μηνύματα και από τα 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελεια νεα!:up:
Να φτιαξετε και τα χρωματα γραμματοσειρας που δεν παιζουν!:lol:
Θα διορθωθούν και αυτά τότε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,347 μηνύματα.
εμεις που ειμαστε γραμμενοι μονο στο my cat...οταν γινουν οι αλλαγες,για να μπουμε στα αλλα δυο site θα πρεπει να γραφτουμε;;; ή αυτοματα πια θα ανηκουμε και στα τρια;..συγνωμην αν ειναι απλοικες οι ερωτησεις μου...αλλα προσπαθω να καταλαβω τις αλλαγες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι, θα γίνουν όλα αυτόματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,347 μηνύματα.

evelynkar

Νεοφερμένος

Η evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
κατι αλλο..στα αλλα 2 φορουμ ποιο ειναι το θεμα τους?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,347 μηνύματα.
να ρωτησω και κατι τελευταιο...οταν γινει αυτο,την πρωτη φορα που θα δοκιμασουμε να μπουμε...θα ζητηθει ο κωδικος μας...ή θα ειναι αυτοματα οπως παντα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατέχων

Νεοφερμένος

Ο Γατέχων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σύντομα θα γίνουν κάποιες σημαντικές αλλαγές στο MyCat με στόχο την διευκόλυνση των μελών που συμμετέχουν και στα 3 site μας (mycat.gr, ischool.gr, e-steki.gr) και την ευκολότερη συντήρηση τους,

τι θα πει "μας" ; εκει ο κουμανταδορος ανδρας δεν ειναι..εσυ εισαι η γενικη δερβεναγας δλδ;
σχετικα με το ischool ..εχω δυσαρεστηθει πολυ στο παρελθον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εγω ειμαι μελος στα δυο απο τα τρια,και πιστευω οτι θα βοηθησουν πολυ ολους τους χρηστες οι αλλαγες.Ετσι κι αλλιως το MyCat και το e-steki ειναι απο τους πιο ευχρηστους ιστοχωρους και εχουν απο τα πιο φιλικα προς το χρηστη φορα που εχω συναντησει,τωρα με τις βελτιωσεις θα πεταμε!:up:
Ευχαριστουμε Michelle και ομαδα που μας προσεχετε τοσο!
Τα φαλλοκρατικα θα τα αφησω ασχολιαστα για την Αλίκη.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zbeebz

Νεοφερμένος

Η αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ηρεμήστε, παίδες. Έχω επιβεβαιωμένες πληροφορίες ;) ότι ο άντρακλας δερβέναγας εκείνου του σάιτ είναι συνειδητοποιημένος και ορκισμένος ευνούχος! Άρα άκυρα τα φαλλοκρατικά... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδιά ηρεμήστε, ο άνθρωπος εννοούσε ότι είναι δύσκολο οποιοσδήποτε να διαχειρίζεται 3 sites, ή τουλάχιστον εγώ έτσι το αντελήφθην (και έχω κατηγορηθεί στο παρελθον ως ...υστερική φεμινίστρια). Το "μας" αναφέρεται στο νομικό πρόσωπο στο οποίο ανήκουν και τα 3, το οποίο ανήκει σε μένα κατά το ήμισυ και στον Παναγιώτη (Exposed_Bone εδώ) κατά το άλλο ήμισυ. :)
Όσον αφορά αυτόν που λες Zbeebz, είναι ο αρχικός ιδιοκτήτης του iSchool και φίλος μας. To iSchool αγοράστηκε από εμας το καλοκαίρι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zbeebz

Νεοφερμένος

Η αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Όσον αφορά αυτόν που λες Zbeebz, είναι ο αρχικός ιδιοκτήτης του iSchool και φίλος μας. To iSchool αγοράστηκε από εμας το καλοκαίρι. :)
Καλέ, εντελώς πλάκα έκανα! Ούτε τον ξέρω τον άνθρωπο ούτε με ξέρει, ορκίζομαι στα γατιά μου!
Αν ήταν κρυάδα, mea culpa! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
να ρωτησω και κατι τελευταιο...οταν γινει αυτο,την πρωτη φορα που θα δοκιμασουμε να μπουμε...θα ζητηθει ο κωδικος μας...ή θα ειναι αυτοματα οπως παντα;:)
Την πρώτη φορά θα ζητηθεί ο κωδικός σας, εκτός αν μέχρι τότε σκεφτώ κάτι για να μεταφέρονται αυτόματα τα cookies. Χμ.

Εγω ειμαι μελος στα δυο απο τα τρια
Στο e-steki είχα γραφτεί πολύ παλιά αλλά δεν συμμμετείχα, για το τρίτο σαιτ, αγνοούσα και την ύπαρξή του.:redface:
σχετικα με το ischool ..εχω δυσαρεστηθει πολυ στο παρελθον!
Μην ξεχάσετε πριν την αλλαγή να βάλετε ίδιο mail και στους 2 λογαριασμούς σας! (αν δεν είναι ήδη ίδιο) ώστε να συγχωνευτούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ωραια μηπως θα γινουν και τιποτις αλλες αλλαγες με αυτες? πχ να μπει κανανα μερος για επειγοντα νυκτοβια κτηνιατρεια η κατι αλλα που ειχαμε προτεινει?
Παρεπιπτοντως εαν δεν μπορουμε να παμε με τα μπισκοτακια μας μαζι ε τι να κανουμε θα παμε να παρουμε αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Τα φαλλοκρατικα θα τα αφησω ασχολιαστα για την Αλίκη.:lol:
Εγώ σας έβγαλα όλους off, φαλλοκράτες και φεμινίστριες, αρσενικούς και θηλυκούς και κρυψόρχιδες, δερβέναγες και μη, για να μάθετε να φέρεστε :bleh::lol:

On topic, νομίζω κι εγώ ότι η συγχώνευση θα μας ωφελήσει όλους μακροπρόθεσμα, οπότε αξίζει τον κόπο η προσαρμογή μας σε κάποια νέα δεδομένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εγώ σας έβγαλα όλους off, φαλλοκράτες και φεμινίστριες, αρσενικούς και θηλυκούς και κρυψόρχιδες, δερβέναγες και μη, για να μάθετε να φέρεστε :bleh::lol:

On topic, νομίζω κι εγώ ότι η συγχώνευση θα μας ωφελήσει όλους μακροπρόθεσμα, οπότε αξίζει τον κόπο η προσαρμογή μας σε κάποια νέα δεδομένα :)
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Δικό σας είναι και το ischool?Μπένω.Αλλά δεν κατάλαβα καλά.Εμένα στο ischool με λένε Elevestar.Θα συνδέομαι με αυτό το όνομα και ταυτόχρονα θα είμαι συνδεδεμένη με το μάικάτ;Και όταν θα απαντάω σε θέματα ποιο όνομα θα βγάζει;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top