Πόσα ευρώπουλα πιάνει πλέον το πισί;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Σκέφτομαι (πολύ ελαφριά) να πουλήσω τον πύργο μου και να αγοράσω νεο.

Τα ...συστατικά του είναι τα εξής:

PSU: Enermax Silent (κάτι τέτοιο) 485W
Mobo: MSI k7nl
CPU: Athlon XP 2400+ με Arctic Copper ψύκτρα
Memory: 512MB
HDD: WD 320GB (Τον μικρό θα τον κρατήσω)
VGA: ASUS Nvidia N6600 256MB
Sound: Creative Soundblaster Live player
TV: Pinnacle PCTV pro + Radio
DVD ROM/RW: Nec 3500 (Το κανονικό DVD ROM δε το δίνω με τίποτα, είναι από τα Pioneer χωρίς συρταράκι που σπρώχνεις μέσα το dvd.
Yamaha SCSI CDRW 8x4x24 (δίχως controller όμως)
Lan: Dlink κάρτα νομίζω.

Πόσα λέτε να πιάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πιστεύω ότι δεν αξίζει, κάνε αναβάθμιση ... πάρε μητρική ΑΜ2 και εναν dual core επεξεργαστη κοπα να του και 2GB Ram κατα προτιμηση DDR2 και θα εισαι πραγματικος αρχοντας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
o σκληρός είναι αυτός που σου χάλασε και έχασες τα δεδομένα?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Μάλλον δεν τα έχασα. Τα Windows πρέπει να κάνουν τη ζημιά τελικά. Πρέπει να υπάρχει ζημιά στο filesystem. Θα δω πως θα τα ανακτήσω. Μου βγάζει αυτό στον Event Viewer και δε θέλω ακόμα να κάνω Check disk:

The file system structure on the disk is corrupt and unusable. Please run the chkdsk utility on the volume G

gademis/giostau που είστεεεε;:(

Απλά θέλω οπωσδήποτε νεο πισί μέχρι το τέλος του χρόνου αν αντέξει αυτό ως τότε.

Κάρτα οθόνης και μητρική θέλω να σπρώξω οπωσδήποτε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λοιπον τα αρχειά τα βλέπεις; Αν ναι, γράψτα κάπου και κάνε format αν απλως χάλασε η δομη του filesystem θα διορθωθει.

Πάντως εγώ είμαι υπερ της αναβάθμισης

ο giostau είναι διακοπές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erebos

Νεοφερμένος

Ο Erebos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Βάλε Intel να δεις την υγειά σου! ;)
Δες εδώ τιμές και σύγκρινε Intel-AMD (1-0):P . Πάνω-κάτω ίδιες τιμές θα βρεις και εδώ στην Ελλάδα:
www.skroutz.gr
Εγώ προτείνω Pentium D 805, ή αν θες Core2Duo τον Ε6300.
Έχε υπόψην μόνο ότι η Intel σταματάει την παραγωγή ορισμένων Pentium
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top