Bookmarks

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Κρατάει κανείς bookmarks είτε στον browser είτε σε κάποιο social bookmarking site?

Εγώ έχω λογαριασμό στο Delicious και γενικώς σημειώνω links σχετικά με web design, περίεργες ιστοσελίδες, online tools και όχι μόνο (μια ματιά στα tags θα σας καλύψει).

Αν κάποιος έχει account και θέλει, ας το μοιραστεί ή ας postάρει εδώ κάποια ιστοσελίδα στην οποία βρίσκει ξεχωριστό ενδιαφέρον, είτε από άποψη περιεχομένου, είτε από σχεδιασμό, είτε από κάποια άλλη προοπτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
εχω σελιδοδεικτες στον firefox!!!! τους εχω κατηγοριοποιημενους και ετσι τους βρισκω ευκολα γιατι ειναι παρα πολλοι! το μονο κακο ειναι οτι επιβραδυνουν σημαντικα τον firefox κατα την εκκινηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
εχω σελιδοδεικτες στον firefox!!!! τους εχω κατηγοριοποιημενους και ετσι τους βρισκω ευκολα γιατι ειναι παρα πολλοι! το μονο κακο ειναι οτι επιβραδυνουν σημαντικα τον firefox κατα την εκκινηση.

Μπορείς να τα κάνεις import στο Delicious, αφού πρώτα τα σώσεις σε html αρχείο (αν κάποια θες να τα αποκρύψεις, μπορείς επίσης να το κάνεις). Έτσι σε ελάχιστα δευτερόλεπτα βρίσκονται όλα online ;)
Τώρα για άλλες υπηρεσίες όπως το digg δεν έχω ψάξει αν γίνεται. Πάντως αν έχεις κάποια/ες καλή/ες και θες, post them εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
λοιπον προτιμω να μην τους αποθηκευσω online μιας και το Delicious ζηταει να κατεβασω προγ/μα πραγμα που το βρισκω ανουσιο αφου τους εχω ηδη αποθηκευμενους και θα επιβαρυνω τον υπολογιστη μου. Γι' αυτο σου δινω ενα αρχειο με τους σελιδοδεικτες(τους περισσοτερους γιατι ειναι παρα πολλοι, το συγκεκριμενο αρχειο περιεχει 174 ιστοσελιδες).
Το αρχειο ειναι .txt γιατι δεν επιτρεπεται html στα συνημμενα αρχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • bookmarks.txt
    7.7 KB · Εμφανίσεις: 1,710

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
λοιπον προτιμω να μην τους αποθηκευσω online μιας και το Delicious ζηταει να κατεβασω προγ/μα πραγμα που το βρισκω ανουσιο αφου τους εχω ηδη αποθηκευμενους και θα επιβαρυνω τον υπολογιστη μου. Γι' αυτο σου δινω ενα αρχειο με τους σελιδοδεικτες(τους περισσοτερους γιατι ειναι παρα πολλοι, το συγκεκριμενο αρχειο περιεχει 174 ιστοσελιδες).
Το αρχειο ειναι .txt γιατι δεν επιτρεπεται html στα συνημμενα αρχεια.

Κάνεις λάθος. Δεν ζητάει κάποιο πρόγραμμα. Απλά τα σώζεις ως html και περνιούνται αυτόματα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Thanks πάντως που τα μοιράστηκες.

Ας βάλει και κανένας άλλος έστω ένα link που βρήκε ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ρε παιδια κατι λιγο ασχετο!Στους σελιδοδεικτες μου εχω παααααρα πολλα πραγματα.Εγω δεν θυμαμαι να τα εβαλα ομως...Ναι καποιες σελιδες τις εχω επισκευτει αλλα δεν τις εχω βαλει στους σελιδοδεικτες!γτ γινεται αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Δεν ζητάει κάποιο πρόγραμμα. Απλά τα σώζεις ως html και περνιούνται αυτόματα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Thanks πάντως που τα μοιράστηκες.

Ας βάλει και κανένας άλλος έστω ένα link που βρήκε ενδιαφέρον.

ναι οντως δεν ζητουσε καποιο προγραμμα.Τελοςπαντων, τους εβαλά και στο delicious. Οριστε https://delicious.com/markip

ρε παιδια κατι λιγο ασχετο!Στους σελιδοδεικτες μου εχω παααααρα πολλα πραγματα.Εγω δεν θυμαμαι να τα εβαλα ομως...Ναι καποιες σελιδες τις εχω επισκευτει αλλα δεν τις εχω βαλει στους σελιδοδεικτες!γτ γινεται αυτο?

τι browser εχεις? μηπως εχεις βαλει καποιο προσθετο στον browser που να αποθηκευει αυτοματα τις ιστοσελιδες σαν σελιδοδεικτες? Mηπως εβαλες τις ιστοσελιδες σαν σελιδοδεικτες και μετα το ξεχασες?(το εχω κανει πολλες φορες, βαζω σαν σελιδοδεικτη ιστοσελιδα και μετα το ξεχναω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
ρε παιδια κατι λιγο ασχετο!Στους σελιδοδεικτες μου εχω παααααρα πολλα πραγματα.Εγω δεν θυμαμαι να τα εβαλα ομως...Ναι καποιες σελιδες τις εχω επισκευτει αλλα δεν τις εχω βαλει στους σελιδοδεικτες!γτ γινεται αυτο?

Μήπως πατάς προσθήκη στα αγαπημένα? Δεν ξέρω τι μπορεί να έχεις κάνει, πάντως σβήστα απλά και αν ξαναγίνει το συζητάμε.

ναι οντως δεν ζητουσε καποιο προγραμμα.Τελοςπαντων, τους εβαλά και στο delicious. Οριστε https://delicious.com/markip

Εντάξει, τα είδα όλα από το txt. M'άρεσε πολύ το greekddl, έχει μερικά πολύ καλά αρχεία για dl, ty Μαρίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ναι οντως δεν ζητουσε καποιο προγραμμα.Τελοςπαντων, τους εβαλά και στο delicious. Οριστε https://delicious.com/markip



τι browser εχεις? μηπως εχεις βαλει καποιο προσθετο στον browser που να αποθηκευει αυτοματα τις ιστοσελιδες σαν σελιδοδεικτες? Mηπως εβαλες τις ιστοσελιδες σαν σελιδοδεικτες και μετα το ξεχασες?(το εχω κανει πολλες φορες, βαζω σαν σελιδοδεικτη ιστοσελιδα και μετα το ξεχναω)
firefox εχω τον καινουργιο.αυτο που λες να τις εχω βαλει σαν σελιδοδειχτες οχι.Βασικα πρεπει να μου εχει βαλει ενας γνωστος μου που ειχε φτιαξει καποτε το πισι.ειναι ολα χρησιμα{σχεδον ολα δηλαδη}ενταξει δεν με πειραζουν απλα απο περιεργια και μονο ρωτησα.Καθυστερουν τον firefox?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
firefox εχω τον καινουργιο.αυτο που λες να τις εχω βαλει σαν σελιδοδειχτες οχι.Βασικα πρεπει να μου εχει βαλει ενας γνωστος μου που ειχε φτιαξει καποτε το πισι.ειναι ολα χρησιμα{σχεδον ολα δηλαδη}ενταξει δεν με πειραζουν απλα απο περιεργια και μονο ρωτησα.Καθυστερουν τον firefox?

ισως να τον καθυστερουν λιγο κατα την εκκινηση. Αλλα συνηθως αυτα που τον καθυστερουν πολυ ειναι τα προσθετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top