Δωρεάν ίντερνετ σε διάφορες περιοχές

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
:)ακουσα για πιλοτικο προγραμμα δωρεαν ιντερνετ σε διαφορους νομους αληθευει?και αν ναι τι ταχυτητες θα εχει?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Δεν έχω ακούσει τίποτα τέτοιο.Το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι η HOL προσφέρει φθηνό ίντερνετ με ένα πρόγραμμα της Ε.Ε για συγκεκριμένες πόλεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω ιδέα.. βασικά πρώτη φορά το ακούω αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
πολύ καλό αυτό το πρόγραμμα.

εδώ στον νομό πέλλας και συγκεκριμένα στα γιαννιτσά που μένω εφαρμόζετε.
πρόκειτε για ασύρματο δωρεάν ίντερνετ.
το μόνο που θέλει είναι μια συσκευή σάν κεραία για να λαμβάνει το σήμα. στην πόλη υπάρχουν πολλοί πομποί, εγώ παίρνω απο έναν πομπό στο βουνό πάικο που απέχει περίπου 6 χιλιόμετρα απο το σπίτι μου.

η ταχύτητα είναι βέβαια λίγο μικρή 1mbs λένε, αλλα στην ουσία έιναι 60klbs (στο μέλλον λένε θα την αυξήσουν)
αλλα είναι τελείως δωρεάν.
εγώ το έχω ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
ούτε καλώδια ούτε λογαριασμοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι σε μας μαλλον θα ισχυει Wi-fi Internet και φυσικα δωρεάν.
Αλλα απο Νοεμβρη.
Το επιχορηγει η ΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Με τοσα ανοιχτα ασυρματα δικτυα πρεπει να εισαι γκαντεμης για να μην πιανεις κανενα:D.Τι να το κανεις το internet του δημου που θα τραβαει και ζορια απο τους πολλους χρηστες ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κακα τα ψεματα εχεις δικιο.
Μολις εκανα μια αναζητηση με το λαπτοπ και βρηκε 7 δικτυα και τα 3 ειναι αφύλακτα και χωρις κωδικο προσβασης...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Ναι αλλα αμα σκεφτομαστε ολοι ετσι σε καθε γειτονια 1ας θα εχει ADSL και αλλοι 10 θα κλεβουν!:D
Προς το παρον ,στο περιπου ,η αναλογια ειναι 5:2 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Ναι αλλα αμα σκεφτομαστε ολοι ετσι σε καθε γειτονια 1ας θα εχει ADSL και αλλοι 10 θα κλεβουν!:D
Προς το παρον ,στο περιπου ,η αναλογια ειναι 5:2 :P

Μ'αρεσει η σκεψη σου.

Θα ηταν καλο αμα ηταν κλειδωμενο το δικτυο, ο ιδιοκτητης να ελεγε τον κωδικο σε αλλους 5 με την προυποθεση να συνεισφερουν στον μηνιαιο λογαριασμο.

Ετσι πιστευω ολοι θα ηταν ευχαριστημενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Καθόλου ευχαριστημένοι. Και 24 mgbps να είχαν, 5 υπολογιστές μαζί βαραίνουν αφάνταστα το δίκτυο (μιλάω κι εγώ που όλη μέρα είναι τέσσερις υπολογιστές συνδεδεμένοι στο internet στο σπίτι μου..:P:P[κι έχουμε και 8 mbps]).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Άσε μας, ρε Νιόνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Δεν περηφανεύομαι γι' αυτό. Μακάρι να ήμουν ο μόνος με υπολογιστή στο σπίτι μου... :P

Σας αφήνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Αφού συνδέεστε σε κάποιο ξεκλείδωτο ασύρματο, μετά οι κωδικοί σας/τα στοιχεία σας κτλ στέλνονται σε unencrypted plain-text, και οποιοσδήποτε (βλέπε κάποια κακά άτομα όπως ο djohn) θα μπορεί ΠΑΝΕΥΚΟΛΟΤΑΤΑ να τα κλέψει.

keywords: dsniff, wireshark

Καιρός να τα ξανασκέφτεστε λοιπόν πριν μπείτε στο facebook από κάποιο ξεκλείδωτο hotspot.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Αφού συνδέεστε σε κάποιο ξεκλείδωτο ασύρματο, μετά οι κωδικοί σας/τα στοιχεία σας κτλ στέλνονται σε unencrypted plain-text, και οποιοσδήποτε (βλέπε κάποια κακά άτομα όπως ο djohn) θα μπορεί ΠΑΝΕΥΚΟΛΟΤΑΤΑ να τα κλέψει.

keywords: dsniff, wireshark

Καιρός να τα ξανασκέφτεστε λοιπόν πριν μπείτε στο facebook από κάποιο ξεκλείδωτο hotspot.
πως φαινεται ο κακος ο ανθρωπος.:P


αλλα εχει δικιο σε αυτο που λεει γι'αυτο μην μπαινετε απο τετοια μερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Σε ίντερνετ καφέ έχεις προστασία από το να σου κλέψει τα στοιχεία ο ιδιωκτήτης ή το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον εμπιστευτείς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Σε ίντερνετ καφέ έχεις προστασία από το να σου κλέψει τα στοιχεία ο ιδιωκτήτης ή το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον εμπιστευτείς;;;

Εγώ δεν θα φοβόμουν τον ιδιοκτήτη, περισσότερο θα φοβόμουν αυτούς που κάθονταν πριν για keyloggers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Εγώ δεν θα φοβόμουν τον ιδιοκτήτη, περισσότερο θα φοβόμουν αυτούς που κάθονταν πριν για keyloggers.
πολυ σωστα.αν δε ξερεις πως να προστατευτεις,καλυτερα οχι σε τετοια μερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top