Μεταβατική περίοδος...

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
είναι η στιγμή, που αποφασίζουμε οτί κάτι πρέπει να αλλάξουμε..., είναι καταστάσεις, που μας ταλαιπωρούν για μικρά ή μεγάλα χρονικά διαστήματα..., είναι το φαινόμενο της αλλαγής, το οποίο έρχεται για να μας βοηθήσει ψυχολογικά....
είναι ένα ακόμα βήμα, στην προσωπική πορεία του καθενός....
ας μοιραστούμε ένα κομμάτι που μας απασχολεί και διάφορες ιδέες....

το κυριότερο πρόβλημα που με απασχολεί είναι το επαγγελματικό..., τα έχω κάνει θάλασσα μέχρι τώρα και αναρωτιέμαι για την πορεία αυτή....
έχω τελειώσει απλά το λύκειο και η τελευταία απόπειρα, ήταν να τελειώσω μηχανικός αυτοκινήτων από τον ΟΑΕΔ, αλλά τα παράτησα στο τρίτο έτος..., έκτοτε δουλεύω σταδιακά σε διάφορα εργοστάσια(συσκευαστήρια φρούτων)
βέβαια το πρόβλημα εντοπίζεται στο χαρακτήρα μου, επειδή είμαι αμελής και δεν είχα ακολουθήσει κάποιο σχέδιο για τον επαγγελματικό μου προσανατολισμό.... τα χρόνια πέρασαν και τώρα ψάχνω να βρω, με τι μπορώ να ασχοληθώ στο μέλλον, γιατί χωρίς να έχεις κάποιο σταθερό εισόδημα, δεν μπορείς να σταθείς και σαν προσωπικότητα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top