• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
….Οπως λεει και ο τιτλος "ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ με ΛΕΙΖΕΡ" … Σκεφτομαι πολύ σοβαρα να κανω μουστακι/ μπικινι κ μασχαλες, αλλα δεν εχω ιδεα σχετικα με το θεμα. Εχει καμια σας αναλογη εμπειρια? Ποιες οι εντυπωσεις σας? Τι θα μου συνιστουσατε να προσεξω? Και ποσο περιπου κοστιζει (για να μην μας πιασουν και κοροιδο) !!

[FONT=&quot]Thanks in Advance , Chica;)[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θα σου συνιστουσα να αρχισεις κερι αν κανεις ξυραφι.
Κοστιζει γυρω στα 50 ευρα την επισκεψη, χρειαζεσαι τουλαχιστον 6 επισκεψεις (με αποσταση αναλογη με το ποτε βγαινουν παλι οι τριχες -οσο περναει ο καιρος τοσο αραιοτερα σκανε μυτη, πχ τον πρωτο καιρο μια φορα το μηνα, πιο μετα μια το διμηνο, μια το τετραμηνο κτλ κτλ). Αλλα γενικως 0 τριχα μην περιμενεις ποτε. Αυτια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι λες βρε Κατερίνα; Κάνω κερί επι 4 χρόνια, κάθε μήνα και ακόμα έχω άφθονες. Απλά έχουν μειωθεί σημαντικά.
Κι εμένα με ενδιαφέρει το θέμα, θέλω να κάνω στο μπικίνι laser...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Λεω, ΑΝ κανει τωρα ξυραφι, καλυτερα να κανει κερι παρα λειζερ, γιατι και μετα το λειζερ κατι θα πρεπει να κανει :p Εγω τουλαχιστον τα κλαιω τα λεφτακια.
Βασικα εξαρταται μαλλον στο δερμα/τριχα..Αν εχεις σκληρες/μαυρες τριχες μαλλον θα πιασει καλυτερα απο μενα, αλλα και παλι, απολυτα αποτριχωμενο δερμα που δεν θα θελει μετα το λειζερ διαφορα δεν παιζει! Εκτος αν σ'ενδιαφερει να μειωθει η τριχοφυια κι οχι να εξαφανιστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, σκούρες τρίχες έχω και αρκετά χοντρές, οπότε θα τις "πιάσει" καλύτερα. Έχω όμως και σκούρο δέρμα, δεν ξέρω αν επηρεάζει αυτό...
Εσύ Κατερίνα σε ποιό σημείο έκανες; Πόσο % μειώθηκαν;
Πάντως ακόμα και 50% να μειώνονται, είναι πολύ σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Εκανα αρκετα χρονια με αποτριχωτικη μηχανη (μου επαιρνε απιστευτο χρονο) , τον τελυταιο χρονο κανω με κερι … Τραβα πονο για ομορφια:redface:

50? την επισκεψη:worry:? Που πηγαινες Corpse Bride? Εγω καπου που ρωτησα, μου ειπαν γυρω στα 1000? μονο για μπικινι :angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
chica_loca, η Κατερίνα εννοεί 50 την επίσκεψη για κερί νομίζω... Πάντως κι εμένα κάμποσα μου φαίνονται, η δική μου μου παίρνει 30 για όλο το πόδι και το μπικίνι και σε όσες έχω πάει κατα καιρόυς τόσα έπαιρναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Βασικα ελαττωθηκαν αισθητα, αλλα δεν εκανε διαφορα, γιατι ωραια και καλα εξασθενησαν, αλλα και παλι ειναι σπαστικο ακομα και το απαλο τριχωμα:P Πρεπει συνεχεια δηλαδη, η να σκας 50αρια για να συνεχιζεται το λειζερ (και τι κανεις στο ενδιαμεσο μεχρι την επισκεψη; ), η να ριχνεις κερι παλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι, 50 εννοω την επισκεψη για λειζερ!
Πανε 4-5 χρονια απο τοτε που πηγαινα, οποτε ισως να χουν αλλαξει οι τιμες, εξαρταται κι απο περιοχη, τριχοφυια, επισκεψεις και διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Κοιταζοντας το παρακατο link λεει ότι οι τιμες για μπικινι κυμαινονται από 160 – 180 ? . Γιʼαυτό το 50? που λες μου ακουγεται καπως παραξενο:confused:.
Πηγαινεις σε καποιο ινστιτουτο αισθητικης ή σε Δερματολογο:hmm:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Chica loca κι εμενα μου φαινονται πολυ ψηλες οι τιμες στο λινκ που δινεις, αλλα τι να σου πω, δεν ξερω πλεον που κινουνται..
Πηγαινα σε δερματολογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
chica loca, πολυ ενδιαφέρον και κατατοπιστικό το link!
Κατερίνα, λέει οτι η τιμή μειώνεται μετά τις πρώτες συνεδρίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ισχυει :) Εμενα νομιζω μετα την 5η ειχε πεσει η τιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αχα, ευχαριστώ. :)
Δεν μου απάντησες, περίπου πόσο % μειώθηκαν; Πάνω απο 50%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κοιτα, πηγαινα εναμιση χρονο, και μειωθηκαν τοσο θα λεγα, 50%, αλλα το προβλημα ειναι οτι ουτε με 50% μειωση μπορεις να κυκλοφορεις χωρις να κανεις τιποτα επιπλεον..Δεν ειναι δηλαδη οτι δεν φαινονται και καθολου, αναγκαστικα πρεπει να συνεχισεις να ασχολεισαι με τις παλιοτριχες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωραία! Άρα εμένα που έχω σκούρες και χοντρές θα μειωθούν ακόμα περισσότερο! :D
Δεν με ενδιαφέρει βρε Κατερίνα να μην χρειάζεται να κάνω αποτρίχωση, με ενδιαφέρει να μην πονάω τόσο όταν κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πριν το λειζερ σου βαζουν ειδικη κρεμα, οποτε ο πονος ειναι πραγματι ΑΙΣΘΗΤΑ μικροτερος απ'οτι με χαλαουα/κερια..
Νομιζω αν θεωρησεις δεδομενο οτι παντα θα χεις τουλαχιστον λιγο χνουδι ακομη και με λειζερ, και δε σε χαλαει αυτο, σε συμφερει πολυ περισσοτερο απο αποψη αποτελεσματος/κοστους/χρονου να σκας 50 καθε διμηνο, παρα 20 καθε 3 βδομαδες.. (αν και με τις τιμες 150+ σοκαριστηκα λιγο :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά δεν εννοούσα τον πόνο απο το laser, εννοούσα τον πόνο απο το κερί στο μπικίνι (που απ'ότι κατάλαβα και μετά το laser, πάλι κερί θα κάνω). Δεν τον αντέχω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
παιδια εγω κανω laser στο προσωπο γιατι εβγαλα πολυ τριχα γενικα(μιλαμε για παρα πολυ) απο φαρμακευτικη αγωγη και με χαλασε πολυ αυτο.εκει που δεν ειχα ουτε μια για δειγμα τελευταια ειχα γινει γυναικειος λυκανθρωπος (εδω γελαμε). τεσπα...εγω παω σε δερματολογο μην πατε με τπτ σε πρινου κλπ θα σας κωλοπιασουν 1000-1500 ευρω τουλαχιστον για ενα χρονο και πρεπει να τα δωσεις ολα μαζι αλλιως χρεωνεις πιστωτικες κλπ. εγω που παω πληρωνω 60 ευρω την επισκεψη(μια φορα το μηνα) και εκτος απ τη μια φορα το μηνα παω και καθε 15μερο (το 15μερο ειναι δωρεαν).
αρα μου βγαινει πολυ καλα σε τιμη. ηδη πηγα 2 φορες και ειδα αισθητη διαφορα καμια σχεση μιλαμε. μειωθηκαν παρα πολυ οι τριχες ουτε που φαινονται τωρα. το μονο που θα πρεπει να προσεχει καποιος που κανει laser ειναι να μην κανει ηλιοθεραπεια και μαυρισει στο σημειο εκεινο που κανει αποτριχωση γιατι τοτε χρησιμοποιουν πιο δυνατη ενταση φωτος και μπορει να παθεις εγκαυματα. ποναει βεβαια γιατι καιει την τριχα αλλα οχι οσο ποναει το κερι μην τρελαθουμε κιολας. στο υπολοιπο σωμα (χερια και ποδια) κανω με κερι και υπομενω τα φριχτα βασανιστηρια του πονου....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το σκέφτομαι κι εγώ να κάνω λέϊζερ στο μπικίνι (γιατί δεν αντέχω τον πόνο με την αποτρίχωση, αλλά μου την δίνει και το ξυράφι) σε ένα ινστιτούτο που δουλεύει η ξαδέρφη μου.. Φιλική τιμή 800?, υποχρεωτικά όλα μαζί (το πολύ σε δύο δόσεις)- μόνο αυτό με χαλάει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top