Η ανακάλυψη κι εξερεύνηση του έρωτα

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι μιά σχέση είναι αρκετή ώστε να ξεκαθαρίσει η έννοια του έρωτα στο μυαλό ενός αγοριού ή ενός κοριτσιού ;

Οι εικόνες τουSEX, μέσω DVD που ενδεχομένως έχουν αγόρια και κορίτσια, βοηθούν ή όχι να αποκωδικοποιήσουν την έννοια του έρωτα ;

Συνολικά αναφέρομαι σαφώς εννοώ και την πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
σπουδαίο θέμα Μάξιμε....
θα είναι καθαρή ειρωνία αν..., δεν εξελιχθεί σε θέμα του μήνα αυτό....
βλέπω τόσα θέματα που απασχολούν τους νέους και νομίζω ότι αυτό το θέμα προσεγγίζει την πραγματικότητα, όπως δεν έχουμε μάθει να την προσεγγίζουμε..., μέχρι τώρα....
αντί να ασχοληθούμε με τα προβλήματα των νέων, ασχολούμαστε με τη θέση των ζώων, στη ζωή μας....
αυτό δεν είναι ειρωνία...;
αφήστε το στους ειδικούς αυτό και εσείς γράψτε και καμμιά γνώμη, πάνω στο θέμα αυτό.... :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
σπουδαίο θέμα Μάξιμε....
θα είναι καθαρή ειρωνία αν..., δεν εξελιχθεί σε θέμα του μήνα αυτό....
βλέπω τόσα θέματα που απασχολούν τους νέους και νομίζω ότι αυτό το θέμα προσεγγίζει την πραγματικότητα, όπως δεν έχουμε μάθει να την προσεγγίζουμε..., μέχρι τώρα....
αντί να ασχοληθούμε με τα προβλήματα των νέων, ασχολούμαστε με τη θέση των ζώων, στη ζωή μας....

μα τα προβλήματα των νέων είναι ότι τα ζώα έχουνε υψηλόβαθμες θέσεις στην κενωνία μας :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
πάντως νομίζω, ότι οι πρώτες πληροφορίες για το σεξ, πρέπει να προσφέρονται από τους γονείς και από το εκπαιδευτικό σύστημα στην συνέχεια....
και όχι να τις ψάχνουν τόσο οι νέοι από τα φιλαράκια και από άσχετες πηγές....
είναι πολύ λεπτό και σοβαρό θέμα και φαίνεται σε ένα παιδί στη συνέχεια της πορείας του..., οπότε να προσέχετε, πως εκφράζεστε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
κατσε γιατι με μπερδεψες...:)οταν λες ερωτας εννοεις την πραξη η γενικα το συναισθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
κατσε γιατι με μπερδεψες...:)οταν λες ερωτας εννοεις την πραξη η γενικα το συναισθημα?

Σε αυτό το θέμα πρόθεσή μου είναι η απλή γραφή και όχι δεν θέλω να δυσκολέψω απολύτως κανέναν.

Εννοώ το πέρασμα απο την άγνοια στην γνώση .

Ερωτεύεται ένα παιδί νοιώθει το συναίσθημα και καταλήγει στην πράξη.

Επιθυμία μου να ξεκαθαρίσει κάπως η θολούρα που προσωπικά βλέπω να υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
α οκ.εγω προσωπικα δεν πιστευω πως μονο μια σχεση μπορει να ξεκαθαρισει την εννοια του ερωτα σε εναν εφηβο,αλλα σιγουρα μεσω μιας τετοιας εμπειριας αρχιζεις σιγα σιγα να πιανεις το νοημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δεν είμαι ούτε αγόρι ουτε κορίτσι αφου κοντευω τα 50 πια, όμως μιας και μου ζήτησε να εκφέρω γνώμη εδώ ο Μάχιμος θα το κάνω

Πιστεύω ότι η υπερτροφοδοτηση εικονας, με αντικείμενο το σέξ, είναι μια καταστροφη για τους σημερινούς νέους. Τους στερεί εκβιαστικά την μαγεία της ανακάλυψης. Και να μήν θέλεις, παντού στο περίπτερο γυρω γύρω βρίσκονται εξώφυλλα που δείχνουν σχεδόν τα πάντα σε κεινή θέα. Ωστενα τα δεί καλά και το παιδάκι των 5 ετών που συνοδεύει τη μαμά του, ή η οκτάχρονη που έχει πάει εκεί για να αγοράσει τσίχλες.

Φυσικά, η ανακάλυψη, όπως κάθε εξερεύνηση, έχει εκτός απο την έξαψη και το φοβο, και την αγωνία για το ΤΙ θα ανακαλύψεις. Όμως η προσφορά θεάματος είναι τελικά μόνο θέμα τεχνικής γνώστης. Τις ροπές, στις οποίες ύστερα θα αναζητήσει ο έφηβος τις όποιες τεχνικές, θα τις ανακαλύπτει πάντα με τον πατροπαράδοτο τρόπο. Εξερευνωντας το πως θα περάσει καλά, ανεξάρτητα το τι θα πεί ο κόσμος. Μόνο ελεύθερος να δοκιμάσει ενας άνθρωπος μορεί να ανακαλύψει τί πραγματικά του αρέσει. Ενα περιοδικό ή ντιβιντι τσόντα δεν μπορεί να πεί στον έφηβο πως να είναι ελεύθερος και πως να κάνει αυτή την εξερεύνηση. Ενα καλό βιβλίο ίσως μπορεί. Μετά απο αυτό βέβαια, η τεχνική σαφώς βοηθά στην επίτευξη αποδοτικότερων (απο πλευράς ηδονής και οργασμών) σεξουαλικών επαφών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
α οκ.εγω προσωπικα δεν πιστευω πως μονο μια σχεση μπορει να ξεκαθαρισει την εννοια του ερωτα σε εναν εφηβο,αλλα σιγουρα μεσω μιας τετοιας εμπειριας αρχιζεις σιγα σιγα να πιανεις το νοημα...


Άν θέλεις μπορείς να πεις την γνώμη σου για τα μέσα που έχεις διαθέσιμα και έχεις πάρει τις πληροφορίες σου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Noμιζω οτι η εικονα ειναι αρκετα θολη στις πρωτες σχεσεις μετα ξεκαθαριζει και ειδικα οταν απο το συναισθημα γινεται πραξη.Δεν θα συνφωνησω με τον Buggs απολυτα νομιζω οτι δεν ειναι το πορνοπεριοδικο η το ντιβιντι η καταστροφη των νεων η ευκολη προσβαση σε τετοια μεσα καμια φορα μπορει να βοηθησει ενα παιδι που δεν εχει καλες σχεσεις με τους γονεις του να μαθει καποια πραγματα εστω και με τραβηγμενο τροπο. Αν το παιδι ξερει διαχωριζει οτι οι σχεσεις δεν ειναι μονο αυτο και οτι αυτοι οι ανθρωποι ειναι απλα επαγγελματιες και οτι με το κοριτσι του η το αγορι αντιστοιχα το σεχ δεν ειναι ακριβως ετσι αλλα ενα παιχνιδι ηδονης που δημιουργειται και καλιεργειται απο συναισθημα και σεβασμο δεν βλεπω το προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
εγώ δε θυμάμαι να είχα τέτοιες συζητήσεις με τους γονείς μου..., σχετικά με θέματα, γύρω από τη σεξουαλική επαφή....
δε θυμάμαι ούτε και από το σχολείο να είχαμε κάποια επαφή και συζήτηση γύρω από αυτό το θέμα....
γενικά δεν είμαστε λαός, που προετοιμάζει τον νέο για την εικόνα της ζωής....
και αυτό είναι ένα κομμάτι, που δε προσέξαμε ποτέ και στερεί από τους νέους, τη δύναμη να μπορούν να χειριστούν διάφορα θέματα με διαύγεια, λογική και ευκολία....
μιλάω γενικά.... και όχι για τους λίγους, που ξέρουν πόσο σημαντική είναι η σωστή διαπαιδαγώγηση και η σωστή επικοινωνία με τους νέους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
εγώ δε θυμάμαι να είχα τέτοιες συζητήσεις με τους γονείς μου..., σχετικά με θέματα, γύρω από τη σεξουαλική επαφή....
δε θυμάμαι ούτε και από το σχολείο να είχαμε κάποια επαφή και συζήτηση γύρω από αυτό το θέμα....
γενικά δεν είμαστε λαός, που προετοιμάζει τον νέο για την εικόνα της ζωής....
και αυτό είναι ένα κομμάτι, που δε προσέξαμε ποτέ και στερεί από τους νέους, τη δύναμη να μπορούν να χειριστούν διάφορα θέματα με διαύγεια, λογική και ευκολία....
μιλάω γενικά.... και όχι για τους λίγους, που ξέρουν πόσο σημαντική είναι η σωστή διαπαιδαγώγηση και η σωστή επικοινωνία με τους νέους....
Εχεις δικιο ομως τωρα ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα στο λεω και ως μαμα γιατι εχουμε μιλισει πολυ για αυτο με τον γιο μου και ειδικα οταν εσκασε το θεμα τζουλιας αλλα και στο σχολειο στην βιολογια μιλησαν μεταξυ αστειου και σοβαρου δυστηχως αλλα κατι ειναι και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
.... νομιζω οτι δεν ειναι το πορνοπεριοδικο η το ντιβιντι η καταστροφη των νεων η ευκολη προσβαση σε τετοια μεσα καμια φορα μπορει να βοηθησει ενα παιδι που δεν εχει καλες σχεσεις με τους γονεις του να μαθει καποια πραγματα εστω και με τραβηγμενο τροπο. Αν το παιδι ξερει διαχωριζει οτι οι σχεσεις δεν ειναι μονο αυτο και οτι αυτοι οι ανθρωποι ειναι απλα επαγγελματιες και οτι με το κοριτσι του η το αγορι αντιστοιχα το σεχ δεν ειναι ακριβως ετσι αλλα ενα παιχνιδι ηδονης που δημιουργειται και καλιεργειται απο συναισθημα και σεβασμο δεν βλεπω το προβλημα.

Αλίμονο, κανένα πραγματικά πρόβλημα αν είναι έτσι ! Ομως ενα παιδί που δεν μιλάει αυτά τα θέματα με τους γονείς του, και γνωρίζει το σέξ απο τα πορνό, πόσες πιθανότητες έχει να να γνωρίσει την πολύτιμη συναισθηματική διάσταση του σέξ; Κι άν δεν την γνωρίσει πόσες πιθανότητες έχει να ανακαλύψει αυτό που πραγματικά τον/την ευχαριστεί και να το κάνει; Γι'αυτό είπα ότι ενα καλό λογοτεχνικό βιβλίο ίσως προσέφερε πολύτιμη βοήθεια σ'αυτόν τον τομέα. Γιατί τα παιδιά που δεν έχουν γονείς που να τα κατατοπίζουν, αναγκαστικά θα πέσουν στην υπερπληθώρα πορνογραφικού υλικού. Που βέβαια θα τα κατατοπίσουν ελάχιστα για τηνσχέση που έχει το σέξ με τα συναισθήματα, την ελευθερία και την αγάπη και εν τέλει με την ευτυχία και την ολοκήρωση τους (όποιες και άν είναι οι προτιμήσεις τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αναλογίζεσαι όμως τις ευθύνες, που έχουν οι μεγάλοι άνθρωποι για την εξέλιξη της κοινωνίας, όταν στερούν από έναν νέο άνθρωπο, βασικά πράγματα, για αυτά που ενδεχομένως θα βρει μπροστά του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
αναλογίζεσαι όμως τις ευθύνες, που έχουν οι μεγάλοι άνθρωποι για την εξέλιξη της κοινωνίας, όταν στερούν από έναν νέο άνθρωπο, βασικά πράγματα, για αυτά που ενδεχομένως θα βρει μπροστά του....


Οι ευθύνες είναι τεράστιες ! Γι'αυτό εγώ το επόμενο βιβλίο μου το αφιέρωσα στους γιους μου, στους οποίους μάλιστα κάνω σεξουαλική διαπαιδαγώγηση απο 5 χρονων τουλάχιστο. Δεν θυμάμαι αν ήταν νωρίτερα που εκαναν τις πρώτες ερωτήσεις, όμως είναι μια κατ'αρχήν θέση στο σπίτι μας, να απαντάμε στα παιδιά όσο το δυνατόν πιο κατατοπιστικά, με έννοιες βέβαια που μπορούν να κατανοήσουν πάντα ανάλογα την ηλικία τους. Φυσικά τους έχουμε πεί να μήν μιλάνε αυτά που λέμε στο σπίτι μας για το σέξ με τους συμμαθητές τους αφού, πέρα απο τα πορνοπεριοδικά, που για κάπόιο λόγο έχουν τεράστια ελευθερία, το σέξ μετα το aids δείχνει να έχει περάσει σε εποχή μεσαίωνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Οι ευθύνες είναι τεράστιες ! Γι'αυτό εγώ το επόμενο βιβίο μου το αφιέρωσα στους γιους μου, στους οποίους μάλιστα κάνω σεξουαλική διαπαιδαγώγηση απο 5 χρονων τουλάχιστο. Δεν θυμάμαι αν ήταν νωρίτερα που εκαναν τις πρώτες ερωτήσεις, όμως είναι μια κατ'αρχήν θέση στο σπίτι μας, να απαντάμε στα παιδιά όσο το δυνατόν πιο κατατοπιστικά, με έννοιες βέβαια που μπορούν να κατανοήσουν πάντα ανάλογα την ηλικία τους. Φυσικά τους έχουμε πεί να μήν μιλάνε αυτά που λέμε στο σπίτι μας για το σέξ με τους συμμαθητές τους αφού, πέρα απο τα πορνοπεριοδικά, που για κάπόιο λόγο έχουν τεράστια ελευθερία, το σέξ μετα το aids δείχνει να έχει περάσει σε εποχή μεσαίωνα...
Μα γιατι δεν βλεπω τον λογο να μην μιλανε ισα ισα που μπορει να μεταδοσουν και μια πιο σωστη ερμηνεια και να υποστηριξουν τις αποψεις τους με επιχειρηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Οι ευθύνες είναι τεράστιες ! Γι'αυτό εγώ το επόμενο βιβλίο μου το αφιέρωσα στους γιους μου, στους οποίους μάλιστα κάνω σεξουαλική διαπαιδαγώγηση απο 5 χρονων τουλάχιστο.

Ερώτηση: Αν ήταν κορίτσια, θα έκανες το ίδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Μα γιατι δεν βλεπω τον λογο να μην μιλανε ισα ισα που μπορει να μεταδοσουν και μια πιο σωστη ερμηνεια και να υποστηριξουν τις αποψεις τους με επιχειρηματα
Γιατι να το κάνουν τα παιδιά αυτό που λές; Σε τι θα τους χρησιμεύσει; Η γνώση χρησιμεύει κι ας μήν την μοιράζεσαι με άλλους.

Ερώτηση: Αν ήταν κορίτσια, θα έκανες το ίδιο;
Πιστεύω ότι με τα κορίτσια η μητέρα τους θα είχε τον πρώτο λόγο στον τρόπο με τον οποί θα δίνονταν οι εξηγήσεις. Η γραμμή εκπαίδευσης όμως θα ήθελα να είναι η ίδια. Οτι δηλαδή θα έπρεπε να μάθουν την αλήθεια για το σέξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Γιατι να το κάνουν τα παιδιά αυτό που λές; Σε τι θα τους χρησιμεύσει; Η γνώση χρησιμεύει κι ας μήν την μοιράζεσαι με άλλους.


Πιστεύω ότι με τα κορίτσια η μητέρα τους θα είχε τον πρώτο λόγο στον τρόπο με τον οποί θα δίνονταν οι εξηγήσεις. Η γραμμή εκπαίδευσης όμως θα ήθελα να είναι η ίδια. Οτι δηλαδή θα έπρεπε να μάθουν την αλήθεια για το σέξ.
Απλα διαφωνω η γνωση ειναι για να μοιραζεται να γινεται διαλογος ακομα κι οταν διαφωνεις με καποιον απο την ολοι διαδικασια κατι θετικο βγαινει .Δεν ειναι παραδοξο ενας συγγραφεας να θεωρει οτι η γνωση δεν ειναι χρησιμη οταν μοιραζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ερώτηση: Αν ήταν κορίτσια, θα έκανες το ίδιο;
Η εποχή που και μόνο η σκέψη πως κάποιος (μαντράχαλος) πήδηξε την κόρη και όχι η κόρη μας έκανε έρωτα με ένα νεαρό υγιή αρτιμελή, ισορροπημένο και σε κάθε περίπτωση απλά έκανε έρωτα με ένα παιδί για το οποίο τρέφει συναισθήματα ή ακόμα λιγότερο της αρέσει έτσι όπως ακούγεται, έχει περάσει ανεπιστρεπτί.

Πιστεύω οτι διάκριση πλέον η εποχή που ζούμε μας επιβάλει να μήν κάνουμε.

Ανεξαρτήτως απο το άν έχουμε απέναντή μας αγόρι ή κορίτσι, η ευθύτητα είναι αυτή που χρειάζεται να έχουν τα λόγια μας.

Προκειμένου όμως να προχωρήσουμε την συζήτηση, αναγκαίος είναι ένας διαχωρισμός των ρόλων.

Δέν μπορούμε να μιλάμε γενικά και αόριστα περι SEX και έρωτος.

Άλλη είναι η φύση του αγοριού άλλη είναι η φύση του κοριτσιού.

Αλλά προκύπτουν και ένα σωρό άλλες ερωτήσεις όπως και απορίες απο την πλευρά των παιδιών .

Μήν έχετε και την απόλυτη σιγουριά πως δεν υπάρχουν ενήλικοι με πλήρη άγνοια κάποιων πραγμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top