• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τριχοφυία

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Γεια σας!Έχω μεγάλο πρόβλημα τριχοφυίας..Έχω πάει σε ενδοκρινολόγο για να κάνω ορμονικές εξετάσεις και μάλλον έχω πολυκυστικές ωοθήκες(δεν ήταν σίγουρη γιατί δεν είχα τόσο εμφανή συμπτώματα)..Μου σύστησε να πάρω αντισυλληπτικά αλλά φοβάμαι μιας και έχω ακούσει για διάφορες παρενέργειες..Υπάρχει κάποιος καλός τρόπος να απαλλαγώ από τις τρίχες στα χέρια;Εκτός από χάπια βέβαια..Κάνω λέιζερ για μουστάκι κτλ αλλά μιας και οι ορμόνες μου δεν έχουν σταθεροποιηθεί λόγω ηλικίας δεν έχω μόνιμα αποτελέσματα και δεν ξέρω αν είναι τζάμπα κόπος να δοκιμάσω χέρια με λέιζερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μπορείς πάντα να κάνεις κερί...:confused: Εκτός αν θέλεις κάτι πιο μόνιμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εχω διαβασει οτι 2 κουπες τσαι μεντας την ημερα μειωνει αισθητα την τριχοφυια, μπορεις να δοκιμασεις, δεν εχεις να χασεις και τιποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ευχαριστώ και τις 2 :) θα δοκιμάσω :)απλά με το κερί φοβάμαι γιατί έχω τρίχες και στο άκρο ,δηλαδή στην αντίθετη πλευρά της παλάμης και μου φαίνεται κάπως :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και το κερί πρέπει να ξέρεις ότι αν το κάνεις καιρό και δεν χρησιμοποιείς άλλες μεθόδους αποτρίχωσης, θα σου αραιώσει την τριχοφυία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Γεια σας!Έχω μεγάλο πρόβλημα τριχοφυίας..Έχω πάει σε ενδοκρινολόγο για να κάνω ορμονικές εξετάσεις και μάλλον έχω πολυκυστικές ωοθήκες(δεν ήταν σίγουρη γιατί δεν είχα τόσο εμφανή συμπτώματα)..Μου σύστησε να πάρω αντισυλληπτικά αλλά φοβάμαι μιας και έχω ακούσει για διάφορες παρενέργειες..Υπάρχει κάποιος καλός τρόπος να απαλλαγώ από τις τρίχες στα χέρια;Εκτός από χάπια βέβαια..Κάνω λέιζερ για μουστάκι κτλ αλλά μιας και οι ορμόνες μου δεν έχουν σταθεροποιηθεί λόγω ηλικίας δεν έχω μόνιμα αποτελέσματα και δεν ξέρω αν είναι τζάμπα κόπος να δοκιμάσω χέρια με λέιζερ
βασικα αντισυλληπτικα χαπια και γω τ χα παρει στην εφηβεια (απο λαθος διαγνωση ελεος) και δε μου συνεβη κατι κακο απλα πρεπει να προσεχεις να μην τα ξεχνας! τωρα οσο για τη μειωση της τριχοφυιας ειμαι κ γω υπερ της αποψης οτι το κερι οντως ειναι καλη λυση και γενικα μειωνει την τριχοφυια. τωρα γ χερια δεν τ χω δοκιμασει αλλα λογικα αφου το κανει σε ολα τ αλλα σημεια...θα το κανει και στα χερια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top