Χρήση των εφαρμογών [Opera mini, Mig33, eMSN κ.α] μέσω Wind Plus Non-Stop

Θα χρησιμοποιούσατε το κόλπο αν δεν είχατε Internet στo PC ή ήσαστε διακοπές;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
  • Όχι. 3,49 ευρώ/μήνα είναι πολλά...

    Ψήφοι: 0 0.0%

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Προσοχή!!!
το 'κόλπο' απευθύνεται μόνο σε συνδρομητές ΤΙΜ.
Βήμα 1ο:Έλεγχος και εγκατάσταση ρυθμίσεων TIM Plus.
Για να λάβετε ρυθμίσεις ΤΙΜ Plus θα πρέπει να αποστείλετε δωρέαν με sms την εντολή 'PLUS' στο 234.
Μετά την αποστολή μυνήματος θα λάβετε κάποιες ρυθμίσεις τις οποίες πρέπει να αποθηκεύσετε...
Αφού γίνει αποθήκευση και έχετε κινητό SE κάντε έναν έλεγχο στις ρυθμίσεις...!
=>Μενού=>Ρυθμίσεις=>Συνδεσιμότητα=>Επ. Δεδομένων

=>Λογαρ. δεδομ.=> ΤΙΜ PLUS=>
Διεύθυνση ΑΡΝ: gwap.b-online.gr
Όνομα χρήστη:wap
Κωδικός:wap
Αιτ. κωδικού:Μη ενεργό
Επιτρ.Κλήσ.:Αυτόματη
Τα άλλα τα αφήνουμε όπως είναι.
Μετά αφού ελέξτε αυτές τις ρυθμίσεις κάντε το εξής:
Μενού=>Ρυθμίσεις=>Συνδεσιμότητα=>Ρυθμίσεις WAP=>Profile WAP=>TIM PLUS=>Επιλογές=>Ρυθμίσεις.
Σύνδεση με: TIM PLUS
Τύπος wap: Http
Διακομ. μεσολάβ.: Ναι
Διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.010
Αριθμός θύρας:9401
Τα άλλα τα αφήνουμε όπως είναι.

Βήμα 2o:Ενεργοποίηση της υπηρεσίας ΤΙΜ Plus Non-Stop.
Η υπηρεσία TIM Plus Non-Stop προσφέρει σε όλους τους συνδρομητές ΤΙΜ δωρεάν απεριόριστη πλοήγηση στο WAP και όχι στο Internet στείλτε την εντολή 'PLUS' στο 349[Απεριόριστη πλοήγηση με 3,49ΕΥΡΩ/μήνα].
Αλλά σχετικά με το κόλπο έκανα κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις και γιαυτό υπάρχει πρόσβαση στo WEB.
Βήμα 3ο: Εγκατάσταση της εφαρμογής Opera Mini.

Για να κατεβάσετε την εφαρμογή θα πρέπει να μπείτε μέσω WAP στο https://mini.opera.com ή από pc στο https://www.opera.com
Για τις υπόλοιπες εφαρμογές όπως eMSN, Migg33 κτλ ή θέλετε βοήθεια επικοινωνήστε μαζί μου με ΡΜ ή θέστε το post σας εδώ...!
Σύντομα θα μπουν ρυθμίσεις και για υπόλοιπα κινητά...
ΤΈΛΟΣ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΉΣΩ ΤΟΝ HUNTER ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΑΝΟΊΞΩ ΑΥΤΌ ΤΟ ΘΈΜΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πολύ καλή κίνηση.
Ευχαριστούμε Μήτσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Αυτή είναι μια ωραία κίνηση το καλοκαίρι που αυτοί που είναι διακοπές ίσως να μην έχουν adsl...
Το 'κόλπο' θα δοκιμαστεί και σε Nokia symbian με τον κανονικό Opera browser...!
===
Thanks Hunter for edit...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Θα ήταν καλό ο καθένας μας να αναφέρει με ποιές συσκευές έχει -επιτυχημένα- δοκιμαστεί το κόλπο.
Τι λες Μήτσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Έχεις δίκιο και ξέχασα να το αναφέρω...
Μάλλον θα τις βάλω με την βοήθεια κάπιου moderator/admin...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω να δώσω τα 6230, 6600, Ε50, w710.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Δουλεύουν κανονικά αυτά με το κόλπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εγώ μπαίνω με το Ericsson 700i και το έχω συνδέσει μέσω laptop....Δουλεύει μια χαρά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Έχει η Vodafone κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα για απεριόριστο wap/web surfing με κάποιο προκαθορισμένο χρηματικό ποσό το μήνα;
Επίσης ισχύει και για κατόχους καρτοκινητής TIM;






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Έχει η Vodafone κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα για απεριόριστο wap/web surfing με κάποιο προκαθορισμένο χρηματικό ποσό το μήνα;
Επίσης ισχύει και για κατόχους καρτοκινητής TIM;

Για Vodafone δεν νομίζω...μιας και είμαι συνδρομήτρια και δεν έχω ενημερωθεί για κάτι ανάλογο :) (χωρίς βέβαια να είμαι 100% σίγουρη)

Εγώ μπαίνω μέσω καρτοκινητής και δουλεύει μια χαρά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
οχι Πετρο, η βοδιαφον δεν εχει αντιστοιχο πακετο, μονο με 3g καρτα (οπως ειχες δει στο μαρουσι εαν θυμασαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να ρωτήξω κάτι κι εγώ; Με σύνδεση γίνεται αυτό ή μόνο με καρτοκινητή; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Να ρωτήξω κάτι κι εγώ; Με σύνδεση γίνεται αυτό ή μόνο με καρτοκινητή; :hmm:

Νομίζω ότι ισχύει και με τα δύο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
και με τα δυο γινεται, αρκει βεβαια να εχεις ενεργοποιησει το ΤΙΜ PLUS (? 3,49 το μηνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχά.. οπότε μέχρι να μπει η σύνδεση στο σπίτι.. ;) Αλλά δεν ξέρω αν πιάνει με το κινητό μου και δεν ξέρω τι μοντέλο ακριβως ειναι να σας πω.. ένα Μοτορολα πάντως ειναι αν βοηθάω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα το κάνω στο καρτοκινητό μου αν πάω διακοπές κάποια στιγμή. Πολύ χρήσιμο! Ευχαριστούμε Μήτσο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Χαίρομαι που σας αρέσει...!:)
Ξέχασα να αναφέρω οτι για συμβόλαια στέλνεις την εντολή PLUS στο 3490 και όχι 349:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
γινεται και παραγινεται με το κινητο σου kajira ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Που το ξέρεις Hunter;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μητσαρα μπραβο!;)
Το λοιπον...προσωπικα θα το δοκιμασω οταν ξανακατεβω Ελλαδα.Αξιζει τον κοπο και η τιμη ειναι ακρως ελκυστικη.:D
Τωρα θα περασω και τον opera mini στο ef81 να δω τι παιζει κι απο εκει.(ετσι κι αλλιως σε java ειναι.Τον εχεις βαλει εσυ κυνηγε;;;; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top