• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αλλεργίες

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ δυστυχώς έχω αρκετές διατροφικές αλλεργίες..:/:
Και οι επιπτώσεις είναι τοπικό πρήξιμο,φαγούρα και βγάζω σπυράκια..

Εσείς έχετε αλλεργίες; Αν ναι, σε τι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πρέπει να έχω αλλεργία σε κάποιο είδος γύρης αλλά δεν το έχω ψάξει. Ευτυχώς μέχρι στιγμής με τρόφιμα και φάρμακα δεν είχα τέτοια προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
έχω μια απαίσια αλλεργία σε λουλούδια [με γύρη μόνο, νομίζω]. φρίκη είναι, λέγεται hayfever (πυρετός εκ χόρτου). συμπτώματα: αλλεργική ρινίτιδα, φαγούρα στα μάτια και άλλα τέτοια ωραία. παλιότερα πριν πάω σε αλλεργιολόγο, περνούσα μαύρες μέρες στο εξοχικό μου. ευτυχώς μετά τον επισκεφθήκαμε και μας χορήγησε χάπια και ένα σιρόπι. τώρα πλέον λίγο πριν ξεκινήσουν οι καλοκαιρινές διακοπές αρχίζω τα χάπια και είναι λιγότερο έντονα τα συμπτώματα το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
ας απαντήσει κάποιος υπεύθυνα..
μπορείς να πάθεις αλλεργία με πρήξιμο στα χείλη από αρωματικό κερί;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
άναψα χθες και σήμερα τρία αρωματικά κεράκια στο σαλόνι, όχι έντονα, σαν βανίλια μυρίζουν και ο σκύλος μου φτερνιζοταν (πρώτη φορά το παθαίνει), είναι τα σκυλιά αλλεργικά σε τέτοια είδη;
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,474 μηνύματα.
Screenshot_2023-09-17-20-22-22-652-edit_com.android.chrome.jpg
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,474 μηνύματα.
Τα συγκεκριμένα πείραξαν κι εμένα, αλλά το παράξενο είναι ότι τα παίρνω συνέχεια, πρώτη φορά γίνεται αυτό το πράγμα
Γίνεται να αποκτήσεις αλλεργίες και από εκεί που δεν είχες καμία.
Εγώ π.χ. απέκτησα αλλεργία στα σπόρια (ηλιόσπορους και στα άσπρα) επειδή ένα καλοκαίρι έτρωγα κάθε μέρα και ο οργανισμός μου αποφάσισε να με εκδικηθεί
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Γίνεται να αποκτήσεις αλλεργίες και από εκεί που δεν είχες καμία.
Εγώ π.χ. απέκτησα αλλεργία στα σπόρια (ηλιόσπορους και στα άσπρα) επειδή ένα καλοκαίρι έτρωγα κάθε μέρα και ο οργανισμός μου απόφασης να με εκδικηθεί
άλλο η τροφή, για μυρωδιά πρώτη φορά το ακούω
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,474 μηνύματα.
άλλο η τροφή, για μυρωδιά πρώτη φορά το ακούω
Δεν είμαι παρασκευαστής κεριών για να ξέρω τι υλικά βάζουν, αλλά μπορεί τα συστατικά να επηρεάζουν τον οργανισμό σου. Βέβαια, δεν θεωρώ ότι είναι από το κερί αυτά τα συμπτώματα. Μήπως έφαγες ή έβαλες κάτι στο πρόσωπο σου που να σε πείραξε;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top