Και δε σου τηλεφώνησα, ούτε μια φορά...

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
όταν νιώθω στη σχέση ότι μου συμπεριφέρθηκαν άσχημα και μου οφείλουν μια συγνώμη, φεύγω, εξαφανίζομαι. περιμένω από την άλλη μεριά κίνηση αλλιώς χάνομαι από προσώπου γής...

εάν η άλλη μεριά αναγνωρίσει το λάθος και κάνει την επαφή, είμαι έτοιμος να τα ξεχάσω όλα. εάν όχι, θα χαθούμε...

μου έχει τύχει να διαφωνήσω με κοπέλα χρόνια πριν, να κλείσουμε το τηλέφωνο και να μην ξαναιδωθούμε ούτε να ξαναμιλήσουμε ποτέ από τότε (ούτε τηλ, ούτε SMS, τίποτα). Στην αρχή πονάει αλλά σιγά-σιγά το συνηθίζεις...

εγωϊσμός θα μου πείτε... και δε θα διαφωνήσω. χρειάζεται όμως κι αυτός.

και όπως λέει και ο σοφός λαός: "έχει κι αλλού πορτοκαλίες..." :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το έχω κάνει δύο φορές στη ζωή μου αυτό....
μία με φίλη και μία με σχέση....

δε μπορώ να πω ότι δεν νιώθω σαν να υπάρχουν εκκρεμότητες....
θα προτιμούσα να το είχα τερματίσει κάπως αλλιώς...
πιο ξεκάθαρα ίσως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι η ερώτηση ειναι; :D

(Το έχω κάνει κι εγώ.. με φίλη πρόσφατα, δεν είναι και πολύ ωραίο, αλλά ενίοτε δεν εχεις άλλες επιλογές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Κι η ερώτηση ειναι; :D

πώς μαγειρεύεται τελικά το ραγού;

(βλαμμένο, έ βλαμμένο... :beating: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ με φίλους σπάνια κάνω delete, με την έννοια ότι ακόμα κι αν μου έχουν φερθεί σκ@τ@, ακόμα κι αν έχω κόψει επαφή, αν επικοινωνήσουν για οτιδήποτε θα τους μιλήσω, ανεξάρτητα με το αν θα τους δώσω κι άλλη ευκαιρία.

Με σχέσεις όχι. Όταν λέω "Άντε και" το εννοώ. Έχει τύχει να επικοινωνήσουν λίγο μετά τον χωρισμό και να μην απαντήσω. Επειδή και μια ελάχιστη επαφή με απωθούσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγώ με φίλες που με πρόδωσαν είμαι πολύ σκληρή, το έχω κάνει αυτό που λες.
Αλλά με το αγόρι μου πολλές φορές ακόμα κι αν δεν φταίω εγώ ζητάω συγνώμη για να τα ξαναβρούμε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Εγώ με φίλους σπάνια κάνω delete, με την έννοια ότι ακόμα κι αν μου έχουν φερθεί σκ@τ@, ακόμα κι αν έχω κόψει επαφή, αν επικοινωνήσουν για οτιδήποτε θα τους μιλήσω, ανεξάρτητα με το αν θα τους δώσω κι άλλη ευκαιρία.

Με σχέσεις όχι. Όταν λέω "Άντε και" το εννοώ. Έχει τύχει να επικοινωνήσουν λίγο μετά τον χωρισμό και να μην απαντήσω. Επειδή και μια ελάχιστη επαφή με απωθούσε!

ακριβώς (μα ακριβώς όμως) έτσι... :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
me too, me too!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
"μόνο μια φορά έκλαψα για σένα πικρά ... κι ύστερα κανόνισα και δεν σου τηλεφώνησα.... ούτε μια φορά"

όχι... δεν το έχω καταφέρει ποτέ (αν και το έχω τραγουδήσει πολλάκις!)
συνήθως εξαντλώ τα περιθώρια μέχρι ...αηδίας (ενίοτε με λάθος αποτελέσματα :() και μετά προχωράω... σε ερωτικό/ σε φιλικό επίπεδο... παντού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
ποτέ δε το έκανα
ακόμα τουλάχιστον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σιγά καλέ, όλοι θα πάρετε:P

εμένα δε μου αρέσει το τηλ.... όποτε το σηκώσω, δύσκολα το κλεινω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ πάλι λύνω διαφορές χρόνια μετά!
Τις λύνω όμως!
Χαχα, εντελώς unefficient!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Κι εγω το εχω κανει σε σχεση με πολλα πισωγυρισματα και ενταση, μια μερα ειπα ως εδω ηταν, δεν παει αλλο. Και τη στιγμη που το ενιωσα αυτο ηξερα οτι ειχε τελειωσει οριστικα και απο μενα δεν θα εβλεπε πια ουτε ενα τηλεφωνο. Και ετσι εγινε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Με φίλους το κάνω εύκολα και αν δεν ακούσω συγγνώμη δεν ξαναμιλάω ποτέ.
Σε σχέση δεν ξέρω όμως..μου φαίνεται προσωπικά πολύ δύσκολο..δεν είναι του χαρακτήρα μου..:P

Θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ναι...το έχω κάνει με σχέση και το έχω κάνει με φιλία..και ας πονούσε... και ας ήμουν σκατά μετά...και ας....

Είμαι παλιοεγωίστρια....δεν το αρνούμαι... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
εγωϊσμός θα μου πείτε... και δε θα διαφωνήσω. χρειάζεται όμως κι αυτός.

Άντε για τους άνδρες να είναι "εγωϊσμός". Για τις γυναίκες τι είναι ρε παιδιά; :hmm:

Με βάση όσα έχω ζήσει, όσα διαβάζω και όσα καταλαβαίνω, όταν μια γυναίκα χωρίζει αλλάζει και προσωπικότητα. Καλύτερα να μην πάρεις και να μην σε πάρει τηλέφωνο ποτέ. Θα είναι τόσο "αλλιώτικη" η φωνή, που αν έχεις εξασκημένο αυτί και έχεις μάθει να την σκιαγραφείς.....παθαίνεις σοκ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν μου έχει τύχει σε φιλία. Σε σχέση όμως είναι μάλλον το πιο συνηθισμένο που κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό κάνω αλλά δεν το θεωρώ εγωισμό. Το συνδέω με τη φράση :

"Αν αγαπάς κάτι άσε το να φύγει. Αν γυρίσει τότε σου ανήκει"

Μπορεί να θεωρήσω οτι σε μία φιλική/ερωτική σχέση ο άλλος κάνει λάθος ή ο άλλος απομακρύνεται. Μπορεί να μην υπάρχει κάτι τέτοιο. Να είναι απλά μέσα στο μυαλό μου. Μπορεί να έχει γίνει παρεξήγηση όμως δεν αντέχω στην ιδέα οτι με τον οποιδήποτε τρόπο ενοχλώ τον άλλο, είτε επειδή μου συμπεριφέρεται άσχημα, είτε επειδή απομακρύνεται. Έτσι λοιπόν, όταν αισθανθώ κάτι τέτοιο, κάνω κι εγώ πίσω, αφήνω τον άλλο να φύγει και να επιλέξει μόνος του αν θα γυρίσει ή όχι. Στις περισσότερες περιπτώσεις όταν γυρίσει θα το δεχτώ και θα ξεχάσω το οτιδήποτε, αρκεί να γυρίσει.

Έχω ακούσει βέβαια οτι με αυτόν τον τρόπο είναι σα να διώχνω κάποιους. Είναι όμως πάνω απο τις δυνάμεις μου να κρατήσω ψύχραιμο τον εαυτό μου σε μία θέση που υποψιάζεται οτι ενοχλεί τον άλλον άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Άντε για τους άνδρες να είναι "εγωϊσμός". Για τις γυναίκες τι είναι ρε παιδιά; :hmm:

Πάλι εγωισμός είναι :P

Με βάση όσα έχω ζήσει, όσα διαβάζω και όσα καταλαβαίνω, όταν μια γυναίκα χωρίζει αλλάζει και προσωπικότητα. Καλύτερα να μην πάρεις και να μην σε πάρει τηλέφωνο ποτέ. Θα είναι τόσο "αλλιώτικη" η φωνή, που αν έχεις εξασκημένο αυτί και έχεις μάθει να την σκιαγραφείς.....παθαίνεις σοκ! :redface:

Βασικά...μμμ...προσωπικά μιλώντας... όταν φτάσω σε αυτό το σημείο και απαντήσω σε τηλ, ναι, ακούς άλλη γυναίκα από αυτή που έχεις γνωρίσει, νιώθεις άλλες αντιδράσεις και ίσως το απόλυτο κενό (βγάζω τον κακό μου εαυτό:P) ...Έτσι αντιδρώ, είναι σαν να βάζω ένα τεράστιο τοίχος και να καλύπτω ότι νιώθω εκείνη την στιγμή ή να έχω σβήσει τα πάντα από τον άλλον... αλλά ξέρω μέσα μου ότι εκείνη την στιγμή απλά καλύπτομαι...ότι περιμένω τις κατάλληλες λέξεις και πράξεις για να με έχει ο άλλος... Ναι...ίσως είναι μια χαζή δοκιμασία... ίσως χαζή αντίδραση... ίσως ηλίθιος εγωισμός... αλλά δεν μπορώ εγώ προσωπικά να το αλλάξω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο. Δεν έχω γνωρίσει ποτέ μου κάποιον στ'αλήθεια αρκετά κακό άνρθρωπο που να αξίζει τέτοια συμπεριφορά. Όπως και να χει μιας και το να μου το κάνει κάποιος αυτό θα με πλήγωνε πάρα πολύ δεν νομίζω ότι θα το έκανα ποτέ. Ειδικά σε κάποιον τον οποίο έστω και για μια μικρή περίοδο αγάπησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top