JN763: Αρνήθηκε η πρόσβαση από την διεύθυνση IP σας. Τι να κάνω;

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα ! Καιρό τώρα έμπαινα σε ένα γνωστό chat room αλλά τώρα όταν κάνω σύνδεση μου βγάζει το εξής μήνυμα:''JN763. Αρνήθηκε η πρόσβαση από την διεύθυνση ip σας.''Τι είναι αυτό και πως μπορώ να το αλλάξω;(Έχω ασύρματο δίκτυο OTE.) Χωρίς τίτλο.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
reset το router να αλλάξεις ip.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω πως έκαναν block ip. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;; ας πούμε ένα πρόγραμμα που να αλλάζει το ip...:/::/::/:????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
για να δείς ποιο ip έχεις κάθε φορά πήγαινε στο www.whatismyip.com.
Λογικά όταν κάνεις reset το router αυτο σου αλλάζει. Αν σου αλλάζει και παλι δεν σε βάζει τότε έχουν κόψει με κάποιο τρόπο ολες τις πιθανες ips, πχ ολης της ελλάδας ή όλης της otenet.

Αν θές να "αλλάξεις το ip" πρέπει να χρησιμοποιήσεις έναν proxy server για να φανεί το ip αυτουνου. Ψάξε στο internet για "anonymous proxies" (κάποια θέλουν λευτά, άλλα είναι free).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
τίποτα:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
αλλάζεις ip όταν κάνεις reboot το router;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
έχω κάνει πολλές ρυθμίσεις στο router δεν θέλω να της χάσω, κανένα πρόγραμμα change ip ξέρετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Cat

Νεοφερμένος

Η Red Cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ψαξε αυτο το site https://www.ip-adress.com/whois/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
έχω κάνει πολλές ρυθμίσεις στο router δεν θέλω να της χάσω, κανένα πρόγραμμα change ip ξέρετε;;

Ρε φιλαράκι, μην τρελαίνεσαι. Απλό restart σου είπε να κάνεις στο ρούτερ, όχι hard reset (στις εργοστασιακές ρυθμίσεις).

Απλά το κλείνεις από το ΟΝ/OFF και το ξανανοίγεις (εγώ το κάνω και μέσα από το panel γιατί βαριέμαι να σηκωθώ να πάω εκεί που είναι ο ρούτερ:P)

Την απλή λύση πάντως να επικοινωνήσεις με τον Admin του chat την έχεις σκεφτεί ή μήπως έφαγες ban και θες να το παρακάμψεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ρε φιλαράκι, μην τρελαίνεσαι. Απλό restart σου είπε να κάνεις στο ρούτερ, όχι hard reset (στις εργοστασιακές ρυθμίσεις).

Απλά το κλείνεις από το ΟΝ/OFF και το ξανανοίγεις (εγώ το κάνω και μέσα από το panel γιατί βαριέμαι να σηκωθώ να πάω εκεί που είναι ο ρούτερ:P)

Την απλή λύση πάντως να επικοινωνήσεις με τον Admin του chat την έχεις σκεφτεί ή μήπως έφαγες ban και θες να το παρακάμψεις;:P
επειδήστην αρχή μου είπε για reset μπερδεύτηκα :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΦΗ35

Νεοφερμένος

Η ΕΦΗ35 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημερα! Εδω και λιγες μερες μπαινω σε ενα τσατ και μου βγαζει αυτο το μηνυμα
JN763. Αρνήθηκε η πρόσβαση απο την διεύθυνση ip σας.
Μπορει να βοηθησει καποιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλημερα! Εδω και λιγες μερες μπαινω σε ενα τσατ και μου βγαζει αυτο το μηνυμα
JN763. Αρνήθηκε η πρόσβαση απο την διεύθυνση ip σας.
Μπορει να βοηθησει καποιος;
Δεύτερο post στο παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transcendence

Νεοφερμένος

Ο Διομήδης Τρανέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

Sorsor

Νεοφερμένος

Ο Sorsor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εμένα για ban μου ακούγεται ... Αν δοκίμασες αυτό με το ρούτερ , θα μπορούσες να "αλλάξεις" το ip σου. Δοκίμασε να βάλεις την διεύθυνση του chatroom σε αυτή ν την ιστοσελίδα https://www.proxysite.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top