Αγορά μηχανής μεγάλου κυβισμού

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ποτε μπορω να βγαλω διπλωμα για μηχανη 500cc και ανω?
Σκεφτομαι τωρα που ειμαι 18 να βγαλω για μικρη μεχρι και 125 γιατι ρωτησα και με ειπανε πως γινεται...
Και δευτερον αν καποιος γνωριζει να μου πει και 2-3 site για να δω καποιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αν είσαι 18 μπορείς να βγάλεις για 125cc. Αν τώρα θες μηχανή 500cc και άνω πρέπει να περιμένεις νομίζω, αφού πρώτα πάρεις το δίπλωμα για 125, μέχρι να κλείσεις τα 21. Μόλις συμπληρώσεις το 21ο έτος τότε κάνεις μια απλή θεώρηση του διπλώματος ή κάτι παρόμοιο κι ύστερα έχεις το δικαίωμα για απεριόριστα κυβικά. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος γιατί είχα ακούσει ότι θα άλλαζαν οι σχετικοί νόμοι. Για να σιγουρευτείς πήγαινε καλύτερα να ρωτήσεις σε μια σχολή οδηγών για να σου πουν ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Ποτε μπορω να βγαλω διπλωμα για μηχανη 500cc και ανω?
Σκεφτομαι τωρα που ειμαι 18 να βγαλω για μικρη μεχρι και 125 γιατι ρωτησα και με ειπανε πως γινεται...
Και δευτερον αν καποιος γνωριζει να μου πει και 2-3 site για να δω καποιες.

Και εγώ τώρα θα κλείσω τα 18 και σκέφτομαι να αγοράσω μηχανή. Ψάχνω μεταχειρισμένη καθώς μου αρέσουν γύρω στην δεκαετία του '90. Δοκίμασε το car.gr ή αλλιώς κάνε search στο google για μεταχειρισμένες ή καινούργιες.

Αν είσαι 18 μπορείς να βγάλεις για 125cc. Αν τώρα θες μηχανή 500cc και άνω πρέπει να περιμένεις νομίζω, αφού πρώτα πάρεις το δίπλωμα για 125, μέχρι να κλείσεις τα 21. Μόλις συμπληρώσεις το 21ο έτος τότε κάνεις μια απλή θεώρηση του διπλώματος ή κάτι παρόμοιο κι ύστερα έχεις το δικαίωμα για απεριόριστα κυβικά. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος γιατί είχα ακούσει ότι θα άλλαζαν οι σχετικοί νόμοι. Για να σιγουρευτείς πήγαινε καλύτερα να ρωτήσεις σε μια σχολή οδηγών για να σου πουν ακριβώς.

Εγώ ξέρω ότι στα 18 έχεις το δικαίωμα να οδηγείς μέχρι και 250cc. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ποτε μπορω να βγαλω διπλωμα για μηχανη 500cc και ανω?
Σκεφτομαι τωρα που ειμαι 18 να βγαλω για μικρη μεχρι και 125 γιατι ρωτησα και με ειπανε πως γινεται...
Και δευτερον αν καποιος γνωριζει να μου πει και 2-3 site για να δω καποιες.

Θα σου πω εγώ Ανδρέα που τα έχω και τα δύο. Όταν συπληρώσεις το 18ο έτος της ηλικίας σου έχει δικαίωμα να βγάλεις άδεια οδήγησης κατηγορίας Α1, δηλαδή άδεια για δίκυκλο μέχρι 125cc. Όταν συμπληρώσεις το 21ο έτος της ηλικίας σου έχεις το δικαίωμα να βγάλεις άδεια κατηγορίας Α, δηλαδή άδεια για δίκυκλο κυβισμού μεγαλύτερου από 125cc.

Μπορείς στα 21 ή πιο μετά να βγάλεις την άδεια Α χωρίς να χρειάζεται να βγάλεις άδεια Α1. Σε αυτήν την περίπτωση παίρνεις και τις δύο άδειες Α1 και Α (Αυτό έκανα κι εγώ στα 23 έδωσα κατευθείαν για κατηγορία Α χωρίς να έχω την Α1, έχοντας ήδη την Β από τα 18). Οι πρακτικές εξετάσεις είναι οι ίδιες και για τις δύο κατηγορίες Α1 και Α. Η μόνη διαφορά είναι ότι στην Α1 οδηγείς μηχανή μικρού κυβισμού και στην Α μηχανή μεγάλου κυβισμού (συνήθως 500cc).
Οι θεωρητικές εξετάσεις στα σήματα είναι ίδιες και για τις δύο κατηγορίες Α1 και Α. Εδώ δώσε προσοχή:

1) Όσοι υποψήφιοι είναι κάτοχοι άδειας οδήγησης κατηγορίας Β (άδεια οδήγησης αυτοκινήτου) τότε εξετάζονται σε 1 ερωτηματολόγιο σχετικά με τα μηχανολογικά των μοτοσυκλετών

2) Όσοι υποψήφιοι δεν είναι κάτοχοι άδειας οδήγησης κατηγορίας Β (άδεια οδήγησης αυτοκινήτου) τότε εξετάζονται σε 2 ερωτηματολόγια. Το 1ο είναι εκείνο της προηγούμενης περίπτωσης με τα μηχανολογικά και το 2ο είναι το ερωτηματολόγιο για τα σήματα, το ίδιο που δίνουν οι υποψήφιοι για άδεια οδήγησης κατηγορίας Β.

Τώρα που έγινες 18 χρονών, καλύτερα βγάλε άδεια οδήγησης αυτοκινήτου πρώτα που θα σου χρειαστεί σίγουρα στη ζωή σου και μετά βγάζεις και για μικρή μηχανή (μια γνώμη είπα...μη βαράτε:D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Θα σου πω εγώ Ανδρέα που τα έχω και τα δύο. Όταν συπληρώσεις το 18ο έτος της ηλικίας σου έχει δικαίωμα να βγάλεις άδεια οδήγησης κατηγορίας Α1, δηλαδή άδεια για δίκυκλο μέχρι 125cc. Όταν συμπληρώσεις το 21ο έτος της ηλικίας σου έχεις το δικαίωμα να βγάλεις άδεια κατηγορίας Α, δηλαδή άδεια για δίκυκλο κυβισμού μεγαλύτερου από 125cc.

Μπορείς στα 21 ή πιο μετά να βγάλεις την άδεια Α χωρίς να χρειάζεται να βγάλεις άδεια Α1. Σε αυτήν την περίπτωση παίρνεις και τις δύο άδειες Α1 και Α (Αυτό έκανα κι εγώ στα 23 έδωσα κατευθείαν για κατηγορία Α χωρίς να έχω την Α1, έχοντας ήδη την Β από τα 18). Οι πρακτικές εξετάσεις είναι οι ίδιες και για τις δύο κατηγορίες Α1 και Α. Η μόνη διαφορά είναι ότι στην Α1 οδηγείς μηχανή μικρού κυβισμού και στην Α μηχανή μεγάλου κυβισμού (συνήθως 500cc).
Οι θεωρητικές εξετάσεις στα σήματα είναι ίδιες και για τις δύο κατηγορίες Α1 και Α. Εδώ δώσε προσοχή:

1) Όσοι υποψήφιοι είναι κάτοχοι άδειας οδήγησης κατηγορίας Β (άδεια οδήγησης αυτοκινήτου) τότε εξετάζονται σε 1 ερωτηματολόγιο σχετικά με τα μηχανολογικά των μοτοσυκλετών

2) Όσοι υποψήφιοι δεν είναι κάτοχοι άδειας οδήγησης κατηγορίας Β (άδεια οδήγησης αυτοκινήτου) τότε εξετάζονται σε 2 ερωτηματολόγια. Το 1ο είναι εκείνο της προηγούμενης περίπτωσης με τα μηχανολογικά και το 2ο είναι το ερωτηματολόγιο για τα σήματα, το ίδιο που δίνουν οι υποψήφιοι για άδεια οδήγησης κατηγορίας Β.

Τώρα που έγινες 18 χρονών, καλύτερα βγάλε άδεια οδήγησης αυτοκινήτου πρώτα που θα σου χρειαστεί σίγουρα στη ζωή σου και μετά βγάζεις και για μικρή μηχανή (μια γνώμη είπα...μη βαράτε:D).

Δηλαδή αυτό που βρήκα εγώ σε πληροφορίες από σχολή οδηγών δεν ισχύει;

Κατηγορία Α1 (έως 25 kw περίπου 250cc)

Το δίπλωμα αυτό μετατρέπεται σε κατηγορία Α (απεριόριστα κυβικά) μετά την πάροδο 2 ετών και μια απλή αίτηση στο Υπουργείο Μεταφορών, χωρίς εξετάσεις. Η μετατροπή αυτή γίνεται μόνο εάν το δίπλωμα εκδόθηκε μετά τον Ιούλιο του 2002.Το δίπλωμα αυτό επιτρέπει την οδήγηση οποιουδήποτε δικύκλου ισχύος έως 25 kw (περίπου 33 ίπποι). Κινητήρες τέτοιας ισχύος είναι συνήθως περίπου 250 cc.

δε το παίζω έξυπνη, απλά θέλω να βεβαιωθώ γιατί σκοπεύω να αγοράσω μηχανή που είναι 250cc. Θα μπορέσω να την οδηγήσω νόμιμα;
ααα, το 125cc μέχρι πόσο πάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo93

Νεοφερμένος

Ο theo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
επειδη το εχω κοιταξει το θεμα γιατι με ενδιαφερει το διπλωμα α1 ειναι για μηχανες μεχρι 34 αλογα η αναλογια 0,16KW/kg η 25KW αρα μπορεις να παρεις μηχανη που ειναι πανω απο 125 κυβικα αλλα μεχρι 34 αλογα.κοιτα και εδω https://www.mybike.gr/topic/41791-όλα-όσα-θα-πρέπει-να-γνωρίζετε-για-τα-διπλώματα/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
επειδη το εχω κοιταξει το θεμα γιατι με ενδιαφερει το διπλωμα α1 ειναι για μηχανες μεχρι 34 αλογα η αναλογια 0,16KW/kg η 25KW αρα μπορεις να παρεις μηχανη που ειναι πανω απο 125 κυβικα αλλα μεχρι 34 αλογα.κοιτα και εδω https://www.mybike.gr/topic/41791-όλα-όσα-θα-πρέπει-να-γνωρίζετε-για-τα-διπλώματα/


Κυβικά: 250 cc, Ίπποι: 25 bhp

άρα τέτοιου είδους μηχανή μπορώ να οδηγήσω από τα 18, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo93

Νεοφερμένος

Ο theo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ναι υπαρχουν μηχανες και με παραπανω κυβικα που αποδιδουν λιγοτερα αλογα (δηλαδι μεσα στα ορια του α1).πχ to honda bros 400 ειναι 400 cc αλλα ειναι 33 αλογα,ενω το Kawasaki Ninja 2011250cc/33hp οποτε κοιτας τα αλογα ή την αναλογια ή τα kw για να δεις αμα εισαι νομιμος;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
ναι υπαρχουν μηχανες και με παραπανω κυβικα που αποδιδουν λιγοτερα αλογα (δηλαδι μεσα στα ορια του α1).πχ to honda bros 400 ειναι 400 cc αλλα ειναι 33 αλογα,ενω το Kawasaki Ninja 2011250cc/33hp οποτε κοιτας τα αλογα ή την αναλογια ή τα kw για να δεις αμα εισαι νομιμος;);)

ωραία, κατάλαβα σ'ευχαριστώ..
Εντάξει όμως, εμένα με βολεύει εκείνη η μηχανή. είναι kawasaki eliminator 250cc. έχω φάει χοντρό κόλλημα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo93

Νεοφερμένος

Ο theo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ααααα εισαι σε τσοπεροειδη κατασταση:P:P:P
εγω προτιμω πιο street οπως το bros h to hornet που ειναι μεγαλο για εμας:(:(
με το καλο να το αποκτησεις και παντα κρανος:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
ααααα εισαι σε τσοπεροειδη κατασταση:P:P:P
εγω προτιμω πιο street οπως το bros h to hornet που ειναι μεγαλο για εμας:(:(
με το καλο να το αποκτησεις και παντα κρανος:D:D:D:D:D

είμαι η ρουφιάνα. και όταν τρώω κόλλημα, τρώω μεγάλο κόλλημα!
άντε ρε, πολύ μεγάλο θέλεις να πεις. ειδικά εγώ με τα κιλά δε θα μπορώ ούτε να την σηκώσω την μηχανή.
Τώρα το καλοκαίρι σκέφτομαι να την πάρω σε καλή τιμή γιατί βιάζομαι! :D
Εννοείται κράνος, μετά από ένα ατυχηματάκι χωρίς κράνος χέστηκα πάνω μου, οπότε κράνος και πάλι κράνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Οι μηχανές είναι πολύ επίκυνδινες. Προτείνω να μην πάρετε καν δίπλωμα και να βολευτείτε με ένα αυτοκινητάκι. Αν παρόλα αυτά θέλετε μηχανή μάθετε πρώτα με μικρά κυβικά και μετά από δύο χρόνια πάρτε μεγάλου κυβισμού για να αποκτήσετε καλά αντανακλαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Οι μηχανές είναι πολύ επίκυνδινες. Προτείνω να μην πάρετε καν δίπλωμα και να βολευτείτε με ένα αυτοκινητάκι. Αν παρόλα αυτά θέλετε μηχανή μάθετε πρώτα με μικρά κυβικά και μετά από δύο χρόνια πάρτε μεγάλου κυβισμού για να αποκτήσετε καλά αντανακλαστικά.

οδηγάω μηχανάκι 50cc νομίζω πως λέγονται, από το γυμνάσιο. Οπότε την εμπειρία στο είδος της μοτοσυκλέτας , νομίζω, πως την έχω αποκτήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo93

Νεοφερμένος

Ο theo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
και εγω απο πενηνταρι ξεκινησα που με κατι μοντες ειναι ενενηνταρι:D:D.
οι μηχανες ειναι επικινδυνες οταν ειναι και ο αναβατης του , οσο για το αμαξι σκεφτομαι να βγαλω διπλομα και για αυτο το καλοκαιρι αλλα ειναι πιο ακριβω και στην συντηρηση και στις βενζινες.οσο για το hornet που λεω μεγαλο για εμας εννοω στα κυβικα και στα λογα που βγαζει(100.57 HP (73.4 kW)):D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
και εγω απο πενηνταρι ξεκινησα που με κατι μοντες ειναι ενενηνταρι:D:D.
οι μηχανες ειναι επικινδυνες οταν ειναι και ο αναβατης του

Δυστύχως αυτό δεν ισχύει. Στο αμάξι θα την πάθεις αν κάνεις μ...ς και οδηγείς μεθυσμένος τρέχεις. Στις περισσότερες φορές αν κάνεις ατύχημα με το αυτοκίνητο την βγάζεις καθαρή.

Στην μηχανή όμως μπορεί ένας να στην φέρει από πίσω και χωρίς να φταις να σου καταστρέψει την ζωή σου. Ακόμα και το απλό πέσιμο με το χέρι μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα κατάγματα στα χέρια. Είναι πολύ επικίνδυνα ειδικά για μικρά παιδιά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
και εγω απο πενηνταρι ξεκινησα που με κατι μοντες ειναι ενενηνταρι:D:D.
οι μηχανες ειναι επικινδυνες οταν ειναι και ο αναβατης του , οσο για το αμαξι σκεφτομαι να βγαλω διπλομα και για αυτο το καλοκαιρι αλλα ειναι πιο ακριβω και στην συντηρηση και στις βενζινες.οσο για το hornet που λεω μεγαλο για εμας εννοω στα κυβικα και στα λογα που βγαζει(100.57 HP (73.4 kW)):D:D:D

εγώ θα βγάλω και για τα δύο μαζί. Θα ξεκινήσω μαθήματα λίγο προτού κλείσω τα 18 για να τα πάρω στο χέρι τα διπλώματα.
Ρε ξέρω εγώ τι λέω, βαρύ είναι για τα κιλά μου. Φαντάσου μια 45 κιλά να σηκώσει αυτό το πράγμα και θα καταλάβεις :whistle::P


Δυστύχως αυτό δεν ισχύει. Στο αμάξι θα την πάθεις αν κάνεις μ...ς και οδηγείς μεθυσμένος τρέχεις. Στις περισσότερες φορές αν κάνεις ατύχημα με το αυτοκίνητο την βγάζεις καθαρή.

Στην μηχανή όμως μπορεί ένας να στην φέρει από πίσω και χωρίς να φταις να σου καταστρέψει την ζωή σου. Ακόμα και το απλό πέσιμο με το χέρι μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα κατάγματα στα χέρια. Είναι πολύ επικίνδυνα ειδικά για μικρά παιδιά .

ναι έχεις δίκιο..εγώ πέρυσι είχα πέσει στην άσφαλτο και φορούσα αμάνικο. ο αριστερός μου ώμος γδάρθηκε και άνοιξε και μετά η πληγή έγινε σαν κάψιμο. Ακόμα έχω το σημάδι.
Πάντως και στις δύο περιπτώσεις, είτε αυτοκίνητο είτε μηχανή, πρέπει να προσέχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo93

Νεοφερμένος

Ο theo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
kai οι 2 δικαιο εχεται για την ασφαλεια στα δυο οχηματα αλλα κατι που σου αρεσει δεν το αφηνεις ευκολα.:):)
και αυτο που θες βικυ ειναι στα ιδια κιλα:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
kai οι 2 δικαιο εχεται για την ασφαλεια στα δυο οχηματα αλλα κατι που σου αρεσει δεν το αφηνεις ευκολα.:):)
και αυτο που θες βικυ ειναι στα ιδια κιλα:P:P:P:P

Ααα δε ξέρω...:pfff:
είναι πιο κοντό όμως αυτό που θέλω :P μη, μη μιλάς! για μένα παίζει ρόλο ΚΑΙ το ύψος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 1473022_0_b.jpg
    1473022_0_b.jpg
    344.9 KB · Εμφανίσεις: 753

theo93

Νεοφερμένος

Ο theo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
αααα συγνωμη δεν ηξερα.........:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
αααα συγνωμη δεν ηξερα.........:P:P:P:P:P:P:P

εξηγούμαι για να μη παρεξηγούμαι....δεν είμαι κοντή! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top