Ανεπιθύμητη ηλεκτρονική αλληλογραφία

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
τι μπορω να κανω για να την αποφυγω?...στο εμαιλ της δουλεια καθε 10 λεπτα εχω κ 2Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
τι μπορω να κανω για να την αποφυγω?...στο εμαιλ της δουλεια καθε 10 λεπτα εχω κ 2Ο


Δεν γράφεις το email σου σε forums ή τέσπα σε οποιαδήποτε σελίδα στο web είναι ορατή από άλλους, γιατί το παίρνουν spambots. Αν χρειαστεί το γράφεις κάπως έτσι Tade at tade dot com ξέρω γω και βάζεις όλους τους αποστολείς του spam στη λίστα του spam filter σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δεν γράφεις το email σου σε forums ή τέσπα σε οποιαδήποτε σελίδα στο web είναι ορατή από άλλους, γιατί το παίρνουν spambots. Αν χρειαστεί το γράφεις κάπως έτσι Tade at tade dot com ξέρω γω και βάζεις όλους τους αποστολείς του spam στη λίστα του spam filter σου.
το ε-μαιλ΄υπαρχει σε σελιδες οπου κανουμε διαφημιση το ξενοδοχειο...
κ στη δικια του ιστιοσελιδα....του ξενοδοχειο δηλ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασε αυτό -> https://www.spamfighter.com/Lang_EL/

Επίσης δοκίμασε να ανοίξεις την junk λειτουργικότητα του client σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
στο microsoft office outlook μου εχω 3 λογαριασμους τι θα κανω? μονο ενα θα βαλω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν έχεις pop3 λογαριασμό δεν υπάρχει πρόβλημα. Λογικά θα στα μετακινεί όλα (τα spam) σε ένα φάκελο που θα του ορίσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν γράφεις το email σου σε forums ή τέσπα σε οποιαδήποτε σελίδα στο web είναι ορατή από άλλους, γιατί το παίρνουν spambots. Αν χρειαστεί το γράφεις κάπως έτσι Tade at tade dot com ξέρω γω και βάζεις όλους τους αποστολείς του spam στη λίστα του spam filter σου.

Και αν παίζεις και board games, ποτέ μην μπαίνεις με το βασικό προφίλ της yahoo. Το έκανα αρχικά όταν έπαιζα σκάκι και μου στέλνανε συνέχεια hi man, what's up ? i have a site with naughty pictures :D:D.
Τώρα έχω 5-6 διαφορετικά yahoo προφίλ όταν μπαίνω στο σκάκι (και φυσικά πάντα υψηλό σκορ είμαι και μετριόφρων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Αυτό συμβαίνει και σε μένα.
Παίρνω διάφορα ανεπιθύμητα για π***αγορές και άλλες διάφορες βλακείες όσπου άλλαξα email και ησύχασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ο δαίμονας που βασανίζει τις αρχές ασφαλείας και τους χρήστες στο Διαδίκτυο είναι τα spam, τα ανεπιθύμητα μηνύματα που αποστέλλονται μαζικά προσπαθώντας να προσελκύσουν αγοραστές σε συνήθως αμφιβόλου ποιότητος υπηρεσίες και προϊόντα. Ως πριν από μερικά χρόνια ήταν σχετικώς περιορισμένα, σήμερα όμως έχουν ξεφύγει από κάθε έλεγχο. Η ποσότητά τους αυξάνεται ραγδαία, κατακλύζοντας τα ηλεκτρονικά γραμματοκιβώτια όλου του πλανήτη και οι αρμόδιοι ανακοινώνουν τους αριθμούς ρεκόρ τον έναν μετά τον άλλον.

Η επιχείρηση είναι εξαιρετικά επικερδής και το δίκτυο των spammers έχει εξελιχθεί αυτή τη στιγμή σε έναν από τους σημαντικότερους τομείς του ηλεκτρονικού οργανωμένου εγκλήματος. Τα spam αποτελούν σήμερα τη νέα μορφή ιού. Στόχος των περισσοτέρων από αυτά είναι να εισχωρήσουν στους υπολογιστές ανυποψίαστων χρηστών και να αναλάβουν τον έλεγχό τους μετατρέποντάς τους σε «ζόμπι». Ετσι, τους χρησιμοποιούν για να στείλουν ακόμη περισσότερα spam ή για να αποκτήσουν πρόσβαση σε τραπεζικούς λογαριασμούς και σε προσωπικά δεδομένα.

Διαβάστε περισσότερα εδώ : https://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=15236&m=H03&aa=1

Για να ελέγξετε αν ο υπολογιστής σας είναι ζόμπι, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα : www.spamhaus.org

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Η επιχείρηση είναι εξαιρετικά επικερδής και το δίκτυο των spammers έχει εξελιχθεί αυτή τη στιγμή σε έναν από τους σημαντικότερους τομείς του ηλεκτρονικού οργανωμένου εγκλήματος. Τα spam αποτελούν σήμερα τη νέα μορφή ιού. Στόχος των περισσοτέρων από αυτά είναι να εισχωρήσουν στους υπολογιστές ανυποψίαστων χρηστών και να αναλάβουν τον έλεγχό τους μετατρέποντάς τους σε «ζόμπι». Ετσι, τους χρησιμοποιούν για να στείλουν ακόμη περισσότερα spam ή για να αποκτήσουν πρόσβαση σε τραπεζικούς λογαριασμούς και σε προσωπικά δεδομένα.


stupid strikes in :P: εγώ γιατί χάνω το επικερδές της υπόθεσης? οκ, άμα καταφέρουν να μου πάρουν στοιχεία λογαριασμού πες το καταλαβαίνω αλλά τι στο καλό κέρδος υπάρχει άμα χρησιμοποιήσουν το Pc Μου για να στείλουν σε 10.000.000 άτομα να κλικάρουν κάπου για να ...enlarge their penis [που δεν ξέρω για το δικό σας αλλά το δικό μου θα έπρεπε να έιχε φτάσει στο ...Δια μέχρι τώρα με τις φορές που μου έχει έρθει τέτοιο μαιλ! :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το bandwidth κοστίζει και όποιος καταφέρει να βρει τρόπο για δωρεάν bandwidth είναι τυχεράκιας. Για αυτό και οι ISP δεν χωνεύουν τα p2p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

furvuslupus

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Αλατζάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμενα,
και καλώς σας βρήκα...

Εγώ έχω να προτείνω και άλλο ένα Φίλτρο για spam
www.postini.com

Από την άλλη μεριά δεν είναι σωστό να βάζουμε το email μας σε ότι Viral μας έρθει....Ειδικά σε αυτά τα αθώα μηνυματάκια που λένε ότι θα μας στείλουν χιλιάδες εκατομμύρια ευρώ....

Και μαζεύονται τα email το ένα κάτω από το άλλο .....δεν είναι λογικό να μας στέλνουν Spam με το τσουβάλι ..??

Thnx g
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top