Οργανώσεις για την προστασία των παιδιών

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
https://https://www.hamogelo.gr/default.asp?pid=44&la=1

Φέτος πριν φύγουμε για διακοπές...ας κάνουμε όλοι την διαφορά....:)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ευχαριστούμε για την πληροφορία.

Θα δράσουμε.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Εδώ κι αρκετές μέρες,χωρίς να γνωρίζω τον λόγο,προτιμώ να "παρακολουθώ εξ'αποστάσεως" τα θέματα που μ'ενδιαφέρουν περσσότερο και δεν συμμετέχω τόσο ενεργά. Αυτό βέβαια καμία σημασία δεν έχει,απλά το αναφέρω κάνοντας έτσι την "εισαγωγή" για να εκφράσω την απογοήτευση και την πικρία θα έλεγα, που νοιώθω αυτή την στιγμή!!!:/::(
Δεν έχω καμία....μα καμία πρόθεση ή διάθεση, ούτε το δικαίωμα βέβαια, να κρίνω κανέναν ,ούτε "να υποχρεώσω" τους άλλους να διαβάσουν, έστω, ένα Θέμα με τίτλο: " Το Χαμόγελο του Παιδιού". :|
Νοιώθω όμως την ανάγκη να ομολογήσω ό,τι με σταναχωρεί :( το γεγονός ό,τι το συγκεκριμένο θέμα,(όπου οφείλω να πώ ,πώς "περίμενα" να "τύχει" καλύτερης "υποστήριξης")...,διαβάστηκε από ελάχιστους κι "έμεινε στην άκρη", ενώ άλλα θέματα "άνευ ουσίας" διαβάζονται συνεχώς και ζητώ ειλικρινά συγγνώμη γιατί δεν θέλω να προσβάλλω-να θίξω ούτε να μειώσω κανέναν!!!:redface::redface::redface::/: Άλλωστε κι εγώ η ίδια τα διαβάζω κι απαντώ.:worry:
Αναρωτιόμουν αρχικά,αν "έπρεπε" να "το" θέσω...:hmm: και δεν είμαι σίγουρη τελικά αν έπρεπε να το κάνω.
Εύχομαι,ακόμα κι αν προκαλέσω αρνητικά σχόλια ή σκέψεις,να είναι αυτό ένας λόγος,μία αφορμή για ...ένα τουλάχιστον τηλεφώνημα!!!
Με φιλική διάθεση:)

'Οσων αφορά στην μοναδική απάντηση...ευτυχώς προήλθε από έναν 17χρονο:) κι αυτό είναι ιδιαίτερα ελπιδοφόρο....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
καλή μου PYLH... το συγκεκριμένο μηνυμα έχει φτάσει σε πολλούς ήδη με e-mail και ίσως οι περισσότεροι από μας κάναμε ήδη αυτό το τηλεφώνημα χωρίς να θελήσουμε να "το κάνουμε θέμα"... ΪΣΩΣ για αυτό να έμεινε πίσω το εν λόγω θέμα, μιας και όσοι ενδιαφέρθηκαν να προτίμησαν να το κάνουν σιωπηλά όταν τους ήρθε το μειλ (τουλάχιστον αυτό θέλω να ελπίζω εγώ :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
καλή μου PYLH... το συγκεκριμένο μηνυμα έχει φτάσει σε πολλούς ήδη με e-mail και ίσως οι περισσότεροι από μας κάναμε ήδη αυτό το τηλεφώνημα χωρίς να θελήσουμε να "το κάνουμε θέμα"... ΪΣΩΣ για αυτό να έμεινε πίσω το εν λόγω θέμα, μιας και όσοι ενδιαφέρθηκαν να προτίμησαν να το κάνουν σιωπηλά όταν τους ήρθε το μειλ (τουλάχιστον αυτό θέλω να ελπίζω εγώ :))


Είμαι σίγουρη ότι έτσι έχει γίνει. ;)
Τα παιδιά στο στέκι είναι ευαίσθητα σε τέτοια θέματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Πήρα 7 φορές τηλ. στον αριθμό που αναγράφει στο σίτε.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Ζητάω συγγνώμη:redface::redface: ,δεν αμφιβάλλω ότι βρίσκομαι στο κατάλληλο φόρουμ κι ας είναι το πρώτο που συμμετέχω ενεργά. Ίσως αντέδρασα λίγο υπερβολικά....αλλά :/::) ...ευαισθησίες μάλλον!
Σίγουρα όλοι εδώ....θα κάνουμε ό,τι μπορούμε:) :sorry: :bigarmhug :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Στο παρελθόν, δεν ξέρω γιατί, μου προξενούσε καχυποψία το χαμόγελο, κυρίως ο πρόεδρός του, ωστόσο εδώ και καμια πενταετία είμαι ένθερμος υποστηρικτής. Μην ανησυχείς Πύλη μου, 27 άτομα το διάβασαν και κάποιοι από εμάς το προωθήσαμε μέσω mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εδώ κι αρκετές μέρες,χωρίς να γνωρίζω τον λόγο,προτιμώ να "παρακολουθώ εξ'αποστάσεως" τα θέματα που μ'ενδιαφέρουν περσσότερο και δεν συμμετέχω τόσο ενεργά. Αυτό βέβαια καμία σημασία δεν έχει,απλά το αναφέρω κάνοντας έτσι την "εισαγωγή" για να εκφράσω την απογοήτευση και την πικρία θα έλεγα, που νοιώθω αυτή την στιγμή!!!:/::(
Δεν έχω καμία....μα καμία πρόθεση ή διάθεση, ούτε το δικαίωμα βέβαια, να κρίνω κανέναν ,ούτε "να υποχρεώσω" τους άλλους να διαβάσουν, έστω, ένα Θέμα με τίτλο: " Το Χαμόγελο του Παιδιού". :|
Νοιώθω όμως την ανάγκη να ομολογήσω ό,τι με σταναχωρεί :( το γεγονός ό,τι το συγκεκριμένο θέμα,(όπου οφείλω να πώ ,πώς "περίμενα" να "τύχει" καλύτερης "υποστήριξης")...,διαβάστηκε από ελάχιστους κι "έμεινε στην άκρη", ενώ άλλα θέματα "άνευ ουσίας" διαβάζονται συνεχώς και ζητώ ειλικρινά συγγνώμη γιατί δεν θέλω να προσβάλλω-να θίξω ούτε να μειώσω κανέναν!!!:redface::redface::redface::/: Άλλωστε κι εγώ η ίδια τα διαβάζω κι απαντώ.:worry:
Αναρωτιόμουν αρχικά,αν "έπρεπε" να "το" θέσω...:hmm: και δεν είμαι σίγουρη τελικά αν έπρεπε να το κάνω.
Εύχομαι,ακόμα κι αν προκαλέσω αρνητικά σχόλια ή σκέψεις,να είναι αυτό ένας λόγος,μία αφορμή για ...ένα τουλάχιστον τηλεφώνημα!!!
Με φιλική διάθεση:)

'Οσων αφορά στην μοναδική απάντηση...ευτυχώς προήλθε από έναν 17χρονο:) κι αυτό είναι ιδιαίτερα ελπιδοφόρο....!!!


Μη ζητάς συγγνώμη επειδή θέλησες να εκφράσεις την άποψή σου. Καταλαβαίνω τι εννοείς. Τις περισσότερες φορές τέτοιου είδους θέματα, επειδή πολλές φορές πονάνε ή δεν θέλουμε να μας αγγίζουν για να μην χαλάσουν την "ωραία" ζωή μας, τα αποφεύγουμε. Τα παιδιά όμως εδώ μέσα είναι παιδιά με ευαισθησίες απ'ότι έχω καταλάβει το διάστημα που είμαι εδώ. Σαφώς θα υπάρχουν κι αυτοί που δεν τους ενδιαφέρουν τέτοια θέματα. Δεν μπορούμε να υποχρεώσουμε κανέναν. Ο καθένας θα δώσει εξηγήσεις στη δικιά του συνείδηση.


(ΥΓ: Ευχαριστώ για τα καλά λόγια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εγω παλι εκνευριζομαι με τη συγκεκριμενη οργανωση.
μονο λεφτα ζηταει απο τον πολιτη σαν βοηθεια.. και ολο μαρκετινκ ειναι... προσφερουμε τις υπηρεσιες μας και το χρονο μας και ουτε ενα ευχαριστω δεν ακουσαμε ποτε...
οχι, εγω το τηλεφωνημα δεν θα το κανω.
συγνωμη αν βγαζει πικρια...
αλλα οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ γενικά δεν πολυεμπιστεύομαι αυτές τις οργανώσεις.Σίγουρα κάποια απ'τα λεφτά που συγκεντρώνονται χρησιμοποιούνται για τη βελτίωση συνθηκών ζωής παιδιών κλπ αλλά νομίζω ότι αρκετά πάνε στις τσέπες...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Εγώ γενικά δεν πολυεμπιστεύομαι αυτές τις οργανώσεις.Σίγουρα κάποια απ'τα λεφτά που συγκεντρώνονται χρησιμοποιούνται για τη βελτίωση συνθηκών ζωής παιδιών κλπ αλλά νομίζω ότι αρκετά πάνε στις τσέπες...:/:


Eiδικά για το χαμόγελο του παιδιού νομ ίζω ότι αυτό που λες δεν ισχύει. κάνουν πραγματικά καλή δουλειά και άρχεται από ανθρώπους πραγματικά ευαισθητοποιημένους όσον αφορά το θέμα των παιδιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε μπορω να πω οτι πανε στις τσεπες...
δε μπορω να χρεωσω κατι τετοιο...
αλλα εκνευριζομαι που ζητουν ΜΟΝΟ λεφτα!
που οταν δινουμε πολυ απο τον χρονο μας, και διαθεση, και αγαπη, και εμεσα δινουμε και χρηματα..τοτε γιατι δεν αναγνωριζεται τιποτα??
τελοσπαντων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τρουφινακι, να σου πω κατι?
υπαρχουν πανω απο 15 συλλογοι για την προστασια των παιδιων.
ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ, πολυ γνωστος ομως, εξαιτιας της τρελης διαφημισης που κανει. αυτο δε σου λεει εσενα κατι?

επισης, επειδη τυχαινει να ειμαι εθελοντρια σε αρκετους απο αυτους, πιστεψε με οτι υπαρχουν καποιοι που κανουν πολυ καλυτερη δουλεια απο αυτον που προβαλλεται πολυ και παντου!


:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δε μπορω να πω οτι πανε στις τσεπες...
δε μπορω να χρεωσω κατι τετοιο...
αλλα εκνευριζομαι που ζητουν ΜΟΝΟ λεφτα!
που οταν δινουμε πολυ απο τον χρονο μας, και διαθεση, και αγαπη, και εμεσα δινουμε και χρηματα..τοτε γιατι δεν αναγνωριζεται τιποτα??
τελοσπαντων..

συμφωνω μπηκα στο site τους να δω κ γω αν μπορω να δωσω ενα χερι βοηθειας... καπου σε μια ακρη ελεγε πως μπορουμε να τους βοηθησουμε...εκανα κλικ κ ελεγε μονο λογαριασμους τραπεζεις... τιποτα αλλο βγηκα εξω κ δεν ξανα μπηκα τι να πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το ξερω καλο μου,εκ των εσω.
δυστυχως ειναι μονο ετσι.
παιρνουν δωρεες ακομα και απο την ανακυκλωση στους ειδικους καδους, σκεψου τωρα!


...καπου εχει και για εθελοντισμο.
ειτε κανεις αιτηση ειτε οχι, το ιδιο ειναι. δε θα σε καλεσουν ποτε.. δε χρειαζονται τις υπηρεσιες σου... μονο την οικονομικη σου βοηθεια...

τελοσπαντων δεν κατακρινω, αλλωστε ολοι αυτοι ΒΟΗΘΟΥΝ, με τον ενα η τον αλλο τροπο, αλλοι περισσοτεροι και αλλοι λιγοτερο.

ομως μην πεφτετε σε λουμπες.

και πριν παρετε 12343 φορες τηλεφωνο, σκεφτειτε λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
...καπου εχει και για εθελοντισμο.
ειτε κανεις αιτηση ειτε οχι, το ιδιο ειναι. δε θα σε καλεσουν ποτε.. δε χρειαζονται τις υπηρεσιες σου... μονο την οικονομικη σου βοηθεια...
.
παλι καλα που το ειπες γιατι το σκεφτομουν...:/: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:/:

καλο μου, υπαρχουν ενα σωρο αλλες οργανωσεις.

γιατι κολλατε ΟΛΟΙ σε αυτην?

πολλα παιδια εκει εξω χρειαζονται πιο πολυ τη ζεστασια σας παρα το ενα ευρω!
απλα βρειτε τις οργανωσεις. αν χρειαστειτε βοηθεια, πειτε.

επισης πυλη, συγνωμη αν το τραβηξαμε λιγο μακρια, πολυ θα θελα να ακουσω και τη δικη σου αποψη στο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
:/:

καλο μου, υπαρχουν ενα σωρο αλλες οργανωσεις.

γιατι κολλατε ΟΛΟΙ σε αυτην?

πολλα παιδια εκει εξω χρειαζονται πιο πολυ τη ζεστασια σας παρα το ενα ευρω!
απλα βρειτε τις οργανωσεις. αν χρειαστειτε βοηθεια, πειτε.

επισης πυλη, συγνωμη αν το τραβηξαμε λιγο μακρια, πολυ θα θελα να ακουσω και τη δικη σου αποψη στο θεμα.


Giovanna μου θα ηθελα να μαθω για αλλες οργανωσεις αν δεν σου κανει κοπος....αν κ φοβαμει οτι δεν μπορω να κανω πολλα εδω απο την ροδο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτες που εχω στο μυαλο μου δεν εχουν παραρτηματα στη ροδο δυστυχως...
αλλα μπορουμε να πουμε περισσοτερα με πμ, εκτος αν αλλαξει λιγο το θεμα, για να μη βγαινουμε και οφφ...
ας μας πει καποιος που ξερει..
φευγω τωρα, τα ξαναλεμε βραδακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top