Πώς αλλάζω τον WMP από default player;

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γεια σας... Μια ερωτηση.

Για λόγους που ίσως φαντάζεστε αλλά για να μην παραβώ κανέναν κανόνα [ή να μην με κυνηγήσει κανείς :P] δεν αναγέρω, μετά την τελευταία αναβάθμιση του windows media player (αναβάθμιση σε 11 όπως μου πρότινε ο ίδιος ο player) δεν ανοίγει και μου ζητάει να του κάνω validation κάτι το οποίο για προφανείς λόγους ΔΕΝ θέλω ούτε να δοκιμάσω να κάνω :)

Έχω εναλλακτικά προγράμματα (τον classic η το vlc) και τον classic τον έχω βάλει ως τον default palyer.

ΟΜΩΣ!!!!

Αν πάω να ανοίξω πχ αυτά τα λινκ [btw του μοναχού είναι το blog αυτό? δεν θυμάμαι αλλά νομίζω από το στέκι το είχα βρει:hmm:] πάει να ανοίξει ο windows media player και μου ζητάει να κάνω validation.

'Εχετε ιδέα πως ΔΕΝ θα γίνεται αυτό και θα πηγαίνει και από εκεί by default (ή έστω όχι by default να διαλέγω εγώ κάθε φορά!) σε κάποιον άλλο player?:hmm:

thx! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
επαναφορα συστηματος εκανα εγω. ξαναπηγα στον 10 και ειναι ολα οκ ;)

κι οποτε ζηταει αναβαθμιση (συχνα) λεω ενα μεγαλο ΟΧΙ σαν της 28ης Οκτωβριου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι η συσχέτιση προγράμματος με τύπο αρχείου. Εδώ όμως ο τύπος δεν είναι ένα απλό extention αλλά είναι πρόθεμα σε url (συγκεκριμένα mms).

Υπάρχει ένα σημείο στην registry που τα ορίζεις αυτά αλλά πρέπει να το ψάξω και είναι και δύσκολο. Το πρόβλημα με με αυτού του τύπου τις συσχετίσεις είναι ότι δεν υπάρχει κάπου να εμφανιστεί η επιλογή Open With και έτσι δεν είναι απλό. Ίσως υπάρχει κάπου ένα πρόγραμμα management τέτοιων συσχετίσεων!!

Προς το παρόν δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
επαναφορα συστηματος εκανα εγω. ξαναπηγα στον 10 και ειναι ολα οκ ;)

κι οποτε ζηταει αναβαθμιση (συχνα) λεω ενα μεγαλο ΟΧΙ σαν της 28ης Οκτωβριου :P

έχει γίνει αρκετό καιρό πριν αυτή η αναβάθμιση (θα μου πεις τώρα το θυμηθηκες?well, δεν πολυχρησιμοποιούσα αυτόν τον υπολογιστή και τώρα πλέον ξαναγύρισε σε...πλήρη χρήση) και τώρα να κάνω επαναφορά 5-6 μήνες πριν δεν το κάνω...

Και εγώ ΟΧΙ σαν της 28ης λέω συνήθως αλλά εκείνη τη φορά (το θυμάμαι!) i was in the middle of s'th μου το πέταξε και εντελώς ασυναίσθητα πάτησα ναι... τώρα γιατί δεν γύρισα επι τόπου πίσω εκείνη την ώρα... ε... δεν ξέρω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top