Πώς μπορώ να κάνω remix τραγουδιών;

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Οσοι ξερετε(και θελετε) προτεινετε καποιο προγραμμα μεσω του οποιου μπορουν να γινουν remix τραγουδιων(οπως κανουν οι djs:P).Επειδη μου αρεσει πολυ η house και trance μουσικη,θα ηθελα να ασχοληθω με αυτο,για πλακα.Απλα,επιδη δεν ξερω τετοια προγραμματα ουτε βεβαια να τα χρησιμοποιω,οποια βοηθεια σας θα ηταν ευπροσδεκτη.:clapup::clapup::clapup::D:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Eγώ χωρίς καμία γνώση έφτιαξα αυτό σου αρέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=rP5zRu9LrHc
Eγώ χωρίς καμία γνώση έφτιαξα αυτό σου αρέσει;
Καλο ηταν,μου αρεσε πιο πολυ το πρωτο μερος με την Πρωτοψαλτη και τον Τζακσον:).Εγω ψαχνομαι για πιο γρηγορο στυλ μουσικης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Καλο ηταν,μου αρεσε πιο πολυ το πρωτο μερος με την Πρωτοψαλτη και τον Τζακσον:).Εγω ψαχνομαι για πιο γρηγορο στυλ μουσικης.:)

Εγώ το φτιαξα με το audacity. Και με το music maker που στην ουσιά φορτώνο μουσικές και μου αλλάζει τα όργανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Virtual DJ, αν θες κατι κοντα σε dj, το audacity που λεει ο φοκος δεν εχει καμια σχεση με dj, απλα μπορεις να κανεις και πραγαμτα που μπορεις με τα μηχανιματα ενος dj.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Virtual DJ, αν θες κατι κοντα σε dj, το audacity που λεει ο φοκος δεν εχει καμια σχεση με dj, απλα μπορεις να κανεις και πραγαμτα που μπορεις με τα μηχανιματα ενος dj.

Mα με το audacity μπορείς να βάλεις πολλά κανάλια και να δημιουργήσεις κομμάτια (Δε τα ριπάρεις live (Το οποίο θέλει εμπειρία) αλλά είναι πολύ ευκολότερο για έναν μη γνώστη που δε μπορεί να τα κάνει μηχανικά.

Eγώ πχ έβαλα 2 τραγούδια και τύμπανα πίσω και παράλληλα προσθεσα και κάποια εφέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Mα με το audacity μπορείς να βάλεις πολλά κανάλια και να δημιουργήσεις κομμάτια (Δε τα ριπάρεις live (Το οποίο θέλει εμπειρία) αλλά είναι πολύ ευκολότερο για έναν μη γνώστη που δε μπορεί να τα κάνει μηχανικά.

Eγώ πχ έβαλα 2 τραγούδια και τύμπανα πίσω και παράλληλα προσθεσα και κάποια εφέ

Ξερω πως λειτουργει το audacity, και οι λειτουργιες του ειναι απειρες! Απλα αν θελει να νιωσει σαν dj δεν του κανει αυτο το προγραμμα, αυτο ανεφερα απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ξερω πως λειτουργει το audacity, και οι λειτουργιες του ειναι απειρες! Απλα αν θελει να νιωσει σαν dj δεν του κανει αυτο το προγραμμα, αυτο ανεφερα απλα.

αυτό όμως δε ν αναγνωρίζει ελληνικές γραμμασειρες στα κομμάτια :hmm: νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ωραια,κατεβασα το virtual dj.πώς το χρησιμοποιω;(ειμαι εντελως ασχετος με τετοια προγραμματα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ωραια,κατεβασα το virtual dj.πώς το χρησιμοποιω;(ειμαι εντελως ασχετος με τετοια προγραμματα:P)

Ψαξε κανενα tutorial, πειραματισου και θα το μαθεις σιγα-σιγα. Ολα τα προγραμματα αυτου του τυπου θελουν υπομονη και μελετη, αλλα περισσοτερο και αλλα λιγοτερο.
Εγω δεν μπορω να σε βοηθισω παιρετερο γιατι πανε κατι χρονια απο τοτε που το δοκιμασα και δεν θυμαμε τιποτα φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alina130

Νεοφερμένος

Η alina130 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δηλαδη με ποιο προγραμμα γινετε ας πουμε να βαλουμε ενα τραγουδι για 5-6 δευτερολεπτα μετα να βαλουμε καποιο αλλο για 20-30 δευτερολεπτα και μετα να βαλουμε αλλο για λιγο και τα λοιπα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δηλαδη με ποιο προγραμμα γινετε ας πουμε να βαλουμε ενα τραγουδι για 5-6 δευτερολεπτα μετα να βαλουμε καποιο αλλο για 20-30 δευτερολεπτα και μετα να βαλουμε αλλο για λιγο και τα λοιπα?:hmm:

Virtual DJ, και γενικοτερα αν ψαξεις για προγραμματα dj θα βρεις πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
δες εδω
εδω
γενικα υπαρχουν πολλα οπως virtual dj, traktor, mixx και πολλα αλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top