Microsoft Internet Explorer

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μόλις πριν λίγο απο το Google βρήκα τις πρώτες είκονες του ΙΕ 7
Δείτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 21326619_d56b68dcad_b.jpg
    21326619_d56b68dcad_b.jpg
    90.6 KB · Εμφανίσεις: 560
  • 21327461_711c9c9226_b.jpg
    21327461_711c9c9226_b.jpg
    107.5 KB · Εμφανίσεις: 627

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μια άκομη


Οι φωτογραφίες είναι απο εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 21327977_fcfc1522bf_b.jpg
    21327977_fcfc1522bf_b.jpg
    104.4 KB · Εμφανίσεις: 870

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Tribute στο FireFox και στην Opera που το είχε απο πιό πρίν το search box. Ωραίoi. Υλοποιείστε και το XUL και τη στάση του FF για τα στάνταρς και είστε οκ.
Μονο τα tabs δε δείχνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ότι θα κάνει (??) μεθαύριο το ΙΕ το κάνει το Safari και το Firefox εδώ και κατι χρόνια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Μόλις 15 λεπτά χρειάστηκε μία ανεξάρτητη εταιρεία ερευνών για να εντοπίσει το πρώτο κενό ασφαλείας στη δεύτερη δοκιμαστική έκδοση του Internet Explorer 7 που κυκλοφόρησε τις προηγούμενες ημέρες.
Συγκεκριμένα, ο Tom Ferris της αμερικανικής Mission Viejo δημοσιοποίησε τα αποτελέσματα των ερευνών του την Τρίτη και ενώ είχαν περάσει ώρες από την επίσημη κυκλοφορία της Beta2 από τη Microsoft. Το κενό που εντόπισε "κρασάρει" τον Internet Explorer (IE), όταν επιχειρεί να διαβάσει ειδικά διαμορφωμένα HTML (Hypertext Markup Language) αρχεία με τη χρήση ενός αυτοματοποιημένου εργαλείου ασφαλείας, το "fuzzer", το οποίο έχει αναπτύξει ο ίδιος προκειμένου να πραγματοποιεί μετρήσεις στους browsers της Microsoft.
"Κάθε φορά που η Microsoft κυκλοφορεί μία νέα ενημέρωση ασφαλείας, δοκιμάζω τη νέα έκδοση με το fuzzer, για να ελέγξω αν υπάρχει κάτι καινούριο", ανέφερε χαρακτηριστικά ανέφερε ο Ferris. Σύμφωνα πάντα με τα όσα αναφέρει ο Ferris, το κενό μέχρι στιγμής μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για να κρασάρει τον browser, ωστόσο δεν θα ήταν δύσκολο για κάποιον να εκμεταλλευτεί το συγκεκριμένο κενό για να τρέξει κακόβουλο κώδικα στο σύστημα ενός χρήστη. Το κενό αυτό είναι πρωτόγνωρο για τον Ferris που αναφέρει πως μέχρι σήμερα δεν αντιμετώπισε αντίστοιχο πρόβλημα σε καμία έκδοση του Internet Explorer.
Στο παρελθόν, ο Ferris έχει εντοπίσει κενά ασφαλείας στους browsers Firefox και Safari, καθώς και στα Windows XP, ωστόσο ακόμη και αυτός εξεπλάγη για το πόσο γρήγορα εντόπισε το πρώτο πρόβλημα στην Beta2 του IE7. Η ανακάλυψή του απλά υποδεικνύει πως η Microsoft έχει ακόμη αρκετό δρόμο μπροστά της, προτού παρουσιάσει την ολοκληρωμένη έκδοση του IE7.



Πηγη: PCWORLD magazine
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οταν πληκτρολογω καποια σελιδα στο Internet Explorer και πατησω enter πεταγεται και μου την ανοιγει ο opera. Το ιδιο συμβαινει οταν ο Internet Explorer ειναι προεπιλεγμενος browser αλλα και οταν ειχα firefox ... τι μπορει να συμβαινει; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Πολύ περίεργο :confused:, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τον opera.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν φταιει με τιποτα ο Opera, το προβλημα υπηρχε απο τοτε που ειχα firefox
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λοιπόν το πρόβλημα είναι στο πως τα windows αντιμετωπίζουν αυτό που λέγεται default browser!!!
Δεν έχω λύσει να σου προτείνω πέρα από μια πιθανή επανεγκατάστη του Iexplorer.
'Έχω και εγώ κάποιο παρόμοιο πρόβλημα που το έχω αποδεχθεί και βαριέμαι να κάνω format!!
Πληρώνεις την εξυπνάδα του να κάνει τόσο ανάκατο το Internet Explorer στα Windows μέσα ώστε να φαίνεται ότι αποτελεί τμήμα του λειτουργικού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Δεν έχω λύσει να σου προτείνω πέρα από μια πιθανή επανεγκατάστη του Iexplorer.
Μα πως να το κανω επανεγκατάσταση; :worry: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μα πως να το κανω επανεγκατάσταση; :worry: :confused:
Control Panel->Add Remove Programs->Windows Components θα τον δεις εκεί!
Βγάλτον μια φορά!! Κάνε και ένα restart να είσαι μέσα και πάμε πάλι! Αλλά δεν πιστεύω ότι ούτε εγώ θα δουλέψει! Αν δεις στην registry πως κατωχυρώνονται τα file accossiations + τα http,ftp και άλλα θα πάθεται πλάκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα το δοκιμασω μολις βρω χρονο και θα σας πω! Thanks για την ιδεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Και εγώ περιμένω να μου πεις. Πάντως το δικό μου το πρόβλημα με την opera-myie2 δεν λύθηκε. Σκέφτηκα μήπως αυτό που σου είπα επανέφερε στην τάξη τα πράγματα αλλά αν δεις το πως γίνεται το association γενικότερα ενός web browser!!!
Είναι άλλο το default web browser και άλλο τα file assiciations για τα γνωστά extention.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δυστυχως δεν αλλαξε τιποτα απολυτος. Δοκιμασα αυτο με το reinstall αλλα πηγα και στο file assiciations και ειδα οτι τα html ειναι προεπιλεγμενα να ανοιγουν με το ie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σου λέω ότι το default browser δεν είναι το file associations. Βγαίνει κάπως με κάτι class id που βγάζουν τα windows και αν το ψάξεις πολύ θα το βρεις! Εγώ βαρέθηκα πάντως.
Συγνώμη φίλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το προβλημα το εφτιαξα περνωντας τον IE7 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Exposed! ...Sorry για το αστειάκι, αλλά αυτό είναι το εξυπνότερο πράγμα που μπορεί να κάνει ο Explorer για σένα: ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ!

Τι τον θες πουλάκι μου! Έχεις όρεξη να καθαρίζεις Spyware, Adware και άλλα τέτοια?!...

Πάντως κάποτε μου την έδωσε και δοκίμασα να αφαιρέσω τελείως τον explorer από το PC μου.
Το αποτέλεσμα: Βρέθηκα να μην έχω ουτε CONTROL PANEL! :mad:
Τον έχουν χώσει μέσα με τέτοιο τρόπο που δε βγαίνει ο σιχαμένος με τίποτα!

Opera και πάλι opera (άντε και κανένα netscape ή Firefox για μερικά site που δεν θέλουν να λειτουργήσουν με opera).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Exposed! ...Sorry για το αστειάκι, αλλά αυτό είναι το εξυπνότερο πράγμα που μπορεί να κάνει ο Explorer για σένα: ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ!

Τι τον θες πουλάκι μου! Έχεις όρεξη να καθαρίζεις Spyware, Adware και άλλα τέτοια?!...

Πάντως κάποτε μου την έδωσε και δοκίμασα να αφαιρέσω τελείως τον explorer από το PC μου.
Το αποτέλεσμα: Βρέθηκα να μην έχω ουτε CONTROL PANEL! :mad:
Τον έχουν χώσει μέσα με τέτοιο τρόπο που δε βγαίνει ο σιχαμένος με τίποτα!

Opera και πάλι opera (άντε και κανένα netscape ή Firefox για μερικά site που δεν θέλουν να λειτουργήσουν με opera).

Το IE τον θελω για σελιδες που απαιτουν IE. Επισης ο opera δεν μπορει να τρέξει κάθολου κάτι που είναι γραμμένο σε ajax, π.χ. το google analytics. Γενικα υπαρχουν καποια πραγματα που τρεχουν καλα μονο σε IE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Το IE τον θελω για σελιδες που απαιτουν IE. Επισης ο opera δεν μπορει να τρέξει κάθολου κάτι που είναι γραμμένο σε ajax, π.χ. το google analytics. Γενικα υπαρχουν καποια πραγματα που τρεχουν καλα μονο σε IE
Αυτό είναι μια τραγική αλήθεια! Στην αρχή οι εταιρείες εκμεταλευτήκαν την διάδοση του ιντερνετ με βάση των IE και έφτοιαξαν και κάποια site τα οποία εκμεταλαυόντουσαν κάποια κακώς παραπάνω δικαιώματα που έδινε σε windows components. Το αρχικό component που όλοι γράφουμε τα μηνύματα ήταν μόνο για ΙΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μια κίνηση που σίγουρα δεν περίμενε κάνεις. Δεν μας έχει συνηθίσει σε κάτι τέτοιο η Microsoft. Ο IE7 είναι διαθέσιμος χωρίς ελέγχο WGA. Δηλαδή χωρίς έλεγχο αν το λειτουργικό είναι αυθεντικό.

Κάτι τέτοιο κυρίως δημιουργεί χαρά στου Web Designers/Developers επειδή δεν θα χρειάζεται να πονοκεφαλιάζουν και για τον ΙΕ6 και για ΙΕ7. Καταρχάς θα μπορούν να χρησιμοποιούν χωρίς κανένα φόβο png!

Ας απολαύσουμε το Interet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top