Λίβανος....

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Γιατί ρε Γιάννη πέφτεις στην παγίδα της τηλεόρασης;
Ίσες αποστάσεις από Παλαιστίνιους που παλεύουν για την ελευθερία τους και Ισραηλινούς που κάνουν έναν ιμπεριαλιστικό πόλεμο;
Ίσες αποστάσεις και από τα ΜΑΤ που δέρνουν κόσμο (τα ζήσαμε και στις εκπαιδευτικές), χτες έσπρωξαν μια φίλη μου που είχαμε πάει μαζί στην πορεία χωρίς να έχει κάνει τίποτα απολύτως και ίσες αποστάσεις από τους "αναρχικούς".

Μην πέφτετε στην προβοκάτσια των ΜΜΕ..

Παγίδα της τηλεόρασης είναι που γράφει ο άλλος οδηγίες για να τσακιστεί ο κόσμος ρε emu ? Δεν παίρνω ούτε υποστηρίζω των Ισραηλινών και ούτε των αστυνομικών, όταν είναι όμως να καταδικάζουμε κάποια πράγματα να τα κοιτάμε σφαιρικά.
Απαράδεκτοι οι αστυνομικοί που χτυπάνε κόσμο αλλα απαράδεκτος και ο οποιοσδήποτε πέταξε έστω και μια πέτρα δεν ξεχωρίζω ιδεολογίες και τίποτα αν έβλεπα κάποιον να πετάει πέτρα στο αμάξι μου το ξύλο που θα έτρωγε θα είχε να το θυμάτε και αδιαφορώ αν του φταίει το κράτος η αν διαμαρτήρεται για κάποιον πόλεμο.
Κρίμα για την φίλη σου και να σου πω την αλήθεια δεν με παρεξενεύει η απαράδεκτη συμπεριφορά των αστυνομικών αλλα μην τα ισοπεδώνουμε και όλα και να λέμε δεν πειράζει που έσπασε και μια τζαμαρια απο την πέτρα ενός ηλίθιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Το να σπας αυτοκίνητα του κοσμάκη είναι βλακεία και συμφωνώ μαζί σου και καταδικαστέα κτλ κτλ. Οι συγκρούσεις όμως γενικότερα δεν είναι, δηλαδή, όταν σου εμποδίζουν ένα σωρό κλούβες το δημοκρατικά κατοχυρωμένο δικαίωμά σου να διαδηλώσεις, πρέπει να διαμαρτυρηθείς. Δεν μπορώ να κρατάω ίσες αποστάσεις. Τώρα αυτοί που τα σπάνε, πολύ συχνά είναι και χωμένοι ασφαλίτες για να μην ξεχνιόμαστε, προβοκάτορες ;)

Φωτογραφίες από την πορεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Οι συγκρούσεις όμως γενικότερα δεν είναι, δηλαδή, όταν σου εμποδίζουν ένα σωρό κλούβες το δημοκρατικά κατοχυρωμένο δικαίωμά σου να διαδηλώσεις, πρέπει να διαμαρτυρηθείς. Άλλο να διαδηλώσεις και άλλο να κάψεις και να σπάσεις, αν δεν ήταν οι κλούβες μπροστά στην Αμερικάνικη πρεσβεία απλά θα περνάγαν ήσυχα μπροστά ?
Δεν μπορώ να κρατάω ίσες αποστάσεις.
Τώρα αυτοί που τα σπάνε, πολύ συχνά είναι και χωμένοι ασφαλίτες για να μην ξεχνιόμαστε, προβοκάτορες ;) Έλα ρε emu ας σοβαρευτούμε λίγο, αν σου αρέσει αυτή η καραμέλα για δικαιολογία κράτα την, αλλα δεν δέχομαι ότι όλοι είναι καλόπαιδα και οι μόνοι που κάνουν επισόδεια είναι προβοκάτωρες αστυνομικοί!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ρε Γιάννη διαβάζεις τι γράφω;

Γράφω: " Τώρα αυτοί που τα σπάνε, πολύ συχνά είναι και χωμένοι ασφαλίτες για να μην ξεχνιόμαστε, προβοκάτορες ;)". Δεν είναι καραμέλα, είναι γεγονός έχει αποδειχτεί και πρόσφατα και πάντα.

Από πού κι ως πού βγαίνει το συμπέρασμα ότι είναι καλόπαιδα. Κάποιοι απλά έχουν διάθεση συγκρουσιακή και λειτουργούν άθελά τους ως προβοκάτορες για το μέσο άστο και άλλοι είναι βαλτοί. That's all. Εξάλλου τα λεγόμενά μου αποδεικνύονται περίτρανα από το γεγονός ότι ουδέποτε συνελήφθησαν "γνωστοί άγνωστοι". Αθώοι που δεν έχουν κάνει τίποτα χτυπιούνται, η καταστολή πάνω σε αυτούς γίνεται για να τρομοκρατηθούν. Ξέρουμε πως λειτουργούν τέτοιου είδους ψευτοδημοκρατικά καθεστώτα, δεν είναι κάτι νέο.


ΥΓ. Στην Πορεία της 27ης Ιουνίου που μας έκλεισαν στην Νομική, οι μπάτσοι και οι ΜΑΤάδες και μας πέταγαν δακρυγόνα, αν δεν υπήρχαν και οι "κουκουλοφόροι" δεν θα είχα βγει ζωντανός.. (for more infos δες το thread στο Φοιτητικό subforum)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
To θέμα πάντα είναι ότι φταίνε και οι δύο πλευρες και οι απλοί φοιτητές που μέσα στον χαμό θα ρίξουν και εκείνοι πέτρες.
Οσο για τους γνωστούς - αγνώστους είναι μεγάλη ιστορία που την άποψη μου την έχω γράψει και σε άλλο τοπικ (βασικα δεν θυμάμε σε ποιό) αλλα για εμένα είναι κατευθηνόμενοι και όπως και η Τουρκία, προσπάθεια αποπροσανατολισμού της εκάστοτε κυβέρνησης, ότι ήταν και η 17Ν δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Είναι χαζό να πεθαίνουν και οι παλαιστήνιοι και οι εβραίοι! Για μένα και οι δυό έχουν εφθήνες απλά οι Εβραίοι έχουν την υποστήριξη της Αμερικής!
Στην συγκεκριμένη σύρραξη πάντως αλλά και πάραπολλές από τότε που η ΕΣΣΔ πέθανε, φαίνεται ότι ο ΟΗΕ είναι απλά διακοσμητικός! Υπάρχει δυστυχώς μόνο η Αμερική και μια άφωνη Ευρώπη προς το παρόν!Ελπίζουμε να υπάρξει και η Κινα . Αλλά και που θα υπάρξουν δεν θα το κάνουν για το καλό της μάνας τους! Για το προσωπικό τους συμφέρον. Και αυτός έιναι ο λόγος που όταν μια διαδήλωση γίνει πιεστική υποχωρούνε. Δεν τους συμφέρει ποια!

Πάντως η ιστορία πολύ Plan B στο θέμα του ΙΡΑΝ μυρίζει! Και αν τόσο καιρό είχαν χαλαρώσει λίγο τα πράγματα, ρίχνουμε λάδι στην φωτιά για να δημιουργήσουμε μια νέα γενιά μίσους!


Αρχική Δημοσίευση από travel_lover:
και τους ανατινάξει όπως καλή ώρα μια φορά και έναν καιρό στο μανχάταν
Αν δεις ένα ντοκιμαντέρ που έπεσε στα χέρια μου πριν κανά 2μηνο ίσως να σοκαριστείς λίγο.Προσωπική μου γνώμη ήταν ότι η Αμερική μόνο κέρδισε από την 9/11. Αλλά δεν περίμενα αυτά που είδα! Το εργάκι είναι και δωρεάν καθώς οι δημιουργοί του προτρέπουν τον κόσμο στο p2pit
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanos56

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tanos56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
emufear

Τις απόψεις μου για τον Λίβανο τις κατάθεσα. Ωστόσο:

Ή καταδικάζουμε συνολικά τη βία, ή την καθαγιάζουμε όταν πολιτικά είναι συμβατή με την ιδεολογία μας. Το ότι υπάρχουν αναρχικές ομάδες στην Ελλάδα, που δημιουργούν έκτροπα εδώ και δεκαετίες, είναι ένα γεγονός που δεν αμφισβητείται από κανέναν.Για να ξέρουμε λοιπόν τι λέμε, καλό θα είναι να μην απλοποιούμε τα πάντα.
Όταν μία ομάδα διαδηλωτών θέλει δια της βίας να εισέλθει σε ένα Υπουργείο και πέφτουν οι πρώτες κονταριές στα κεφάλια των αστυνομικών που έχουν κάνει τείχος, επικροτείς αυτή τη βία και την ονομάζεις "λαΪκή έκφραση"? Η άλλη βία είναι η ΚΡΑΤΙΚΉ καταστολή?
Δεν αναφέρομαι σε σένα -δεν σε ξέρω- αλλά υπάρχουν άνθρωποι, που μιλούν για ειρήνη και για ανθρώπινα δικαιώματα, ενώ υπεραμύνονται των διωγμών -εθνικών και πολιτικών- που διέπραξε ο Στάλιν. Πως αισθάνεσαι όταν βλέπεις να καίνε τις Ελληνικές σημαίες και να καταφεύγουν στο άσυλο? Δεν ξέρω τι σημαίνει για σένα η σημαία, για κάποιους όμως σ΄αυτό το τόπο, σημαίνει πολλά. Έσύ πμορεί να έχεις τα δικά σου σύμβολα. Συμβαινει όμως η συντριπτική πλειοψηφία αυτού του λαού να έχει και αυτή το δικά της σύμβολα.Απλοιούνται πολλά πράγματα εν ονόματι της πολιτικής μας ιδεολογίας.Όποιος διαφωνεί με την φημολογούμενη Ελληνοτουρκική φιλία, είναι αυτόματα στιγματισμένος με την ρετσινιά του "Εθνικιστή". Κι αυτή η μομφή εκτοξεύεται από ανθρώπους που ποτέ δεν ασχολήθηκαν σοβαρά με το Ελληνοτουρκικό υποσύστημα, Που μπερδεύουν το f-16 με το fadom γιατί αμφότερα ξεκινούν γραφόμενα από f. Οποιος διαφωνεί με το θέμα των ταυτοτήτων είναι ακροδεξιός. Μα αν όλοι αυτοί που συγκεντρώθηκαν για τις ταυτότητες, είναι ακροδεξιοί τότε το μεταπολιτευτικό μας σύστημα έχει πρόβλημα. Aν καταφέραμε και κάναμε πλειοψηφια τους ακροδεξιούς, τότε αλλού πρέπει να αναζητηθούν τα αίτια.

Σε χαιρετώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Σχετικά με το θέμα των αναρχικών και γενικά ταραχοποιών στοιχείων, πιστεύω πως φταίει συνολικά το "σύστημα" όπως συνηθίζουμε να λέμε. Τί εννοώ. Οι διοργανωτές των διαφόρων πορειών είναι κυρίως αριστεροί. Η έννοια της ελευθερίας στουσ αριστερούς πολλές φορές αγγίζει τα όρια της ασυδωσίας. Και αφού όλοι είμαστε ελεύθεροι να εκφραζόμαστε όπως θέλουμε, ποιός θα είναι αυτός ο αριστερός που θα "καταδώσει" κάποιον αναρχικό ακόμη και αν ξέρει ποιός είναι. Αντιθέτως πολλές φορές υπάρχει και υπεράσπισή των αναρχικών αυτών. Οπότε από τους διοργανωτές δεν υπάρχει έλεγχος ως προς το ποιός θα ναι μέσα στις πορείες.
Από την άλλη οι εκάστοτε κυβερνήσεις δεν προσπαθούν να κάνουν κάποια οργανωμένη προσπάθεια να περιθοροιοποιήσουν τους αναρχικούς. Και γιατί να γίνει άλλωστε? Τί καλύτερο μπορεί να ελπίζει μία κυβερνηση, από την αμαύρωση μιάς πορείας από επισόδεια. Πολύ εύκολα μπορεί να αποπροσανατολίσει την κοινή γνώμη και να εστιάσει στα επισόδεια, παρά στην ουσία του πράγματος. Πρόσφατο παράδειγμα τα φοιτητικά συλλαλητήρια.
Προσωπική μου άποψη λοιπόν είναι πως αφού η κυβέρνηση βολεύεται από τους αναρχικούς και η αριστερά δεν κάνει προσπάθεια να αποκοπούν από τις διάφορες εκδηλώσεις τους αυτά τα στοιχεία, θα υπάρχει επ' αόριστον αυτό το πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αν δεις ένα ντοκιμαντέρ που έπεσε στα χέρια μου πριν κανά 2μηνο ίσως να σοκαριστείς λίγο.Προσωπική μου γνώμη ήταν ότι η Αμερική μόνο κέρδισε από την 9/11. Αλλά δεν περίμενα αυτά που είδα! Το εργάκι είναι και δωρεάν καθώς οι δημιουργοί του προτρέπουν τον κόσμο στο p2pit[/quote]

φυσικά! συμφωνώ και με το παραπάνω. δεν χρειάζεται να δεις δοκιμαντερ για να καταλάβεις ότι όλα είναι προσχεδιασμένα, όλα είναι απλά ένα παιχνίδι πολιτικών και το μόνο που ζητάνε είναι οι αφορμές για να μπουν βουρ στον πατσά. ακόμα και έτσι πάντως, ο κόσμος της αμερικής (και δεν λέω το κράτος) συνειδητοπόίησε τι γινόταν έξω από τον πλανήτη "αμερική" το 2001 (και αμφιβάλλω αν έχουν καταλάβει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Σταλινικός δεν είμαι καταρχάς..
Ούτε εθνίκι αλλά δεν μου αρέσει να καίγεται η σημαία.

Αυτό που λέω είναι πως δεν μπορώ να βάλω στο ίδιο τσουβάλι, τη βία της Χεζμπολλάχ που σκότωσε στρατιώτες και απήγαγε κάποιους για να τους ανταλλάξει με γυναικόπαιδα που σαπίζουν στις φυλακές του Ισραήλ, τους αγώνες της Παλαιστίνης για ελευθερία με τις θηριωδίες του Ισραήλ σε βάρος αμάχων.

Κατ' αναλογία δεν μπορώ να βάλω τις πέτρες και τις μολότοφ που πετούν το πολύ 50 άτομα σε κάθε πορεία με την βάναυση, άγρια και βίαιη καταστολή του "αστικού κράτους". Στις 8 Ιουνίου, είχαν εντολή να μας διαλύσουν την πορεία και το έκαναν, στις 15 Ιουνίου "γνωστοί-άγνωστοι" διέλυσαν τις τράπεζες στη Συγγρού και δεν μας έκαναν τίποτα. Στις 27 Ιουνίου επειδή πετάχτηκε ένα μπουκάλι νερό στα Προπύλαια για διαμαρτυρία καταπάτησης τους Ασύλου μας ξέσκισαν και στο τέλος βρεθήκαμε πολιορκούμενοι στην Νομική. Ε όχι δεν μπορώ να τα βάλω στο ίδιο τσουβάλι!

Τέλος, οι συγκρούσεις έχουν και συμβολικό χαρακτήρα, πολύ πιο σπουδαίο βέβαια όταν γίνονται από το σύνολο μιας πορείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το έχεις δεί?? Αν πάω σπίτι θα σου πω και τον τίτλο! Αυτό που είδα εγώ λέει ότι οι πύργοι δεν πέσαν αλλά ήταν ελεγχόμενη κατεδάφιση!Και έχει και στοιχεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
αν το βρω μέχρι το βράδυ το site θα σου δώσω την διεύθυνση. υπάρχουν πολλά clues!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και αν και είμαι offtopic επιτρέψτε μου να κάνω μια μικρούτσικη παρέμβαση....
Άλλο πράγμα η αναρχία και άλλο πράγμα ο χουλιγκανισμός....
Η αναρχία είναι ιδεολογία που πουθενα δεν αναφέρει ότι τα σπάμε όλα για να βρούμε το δίκιο μας.... ο χουλιγκανισμός τώρα, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, που προσωπική μου πάντα άποψη είναι ότι υπάρχει με τις άδειες και τις πλάτες του κράτους ...δεν δέχομαι με την καμία ότι το κράτος δεν είναι σε θέση να συλλάβει και να κρατήσει μέσα 10 ταραχοποιά στοιχεία και κάθε χρόνο στο πολυτεχνείο γίνονται τα ίδια.... οπότε έρχομαι να συμφωνήσω εδώ με τον emu ότι τα ταραχοποιά στοιχεία είναι το ίδιο το κράτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
και αν και είμαι offtopic επιτρέψτε μου να κάνω μια μικρούτσικη παρέμβαση....
Άλλο πράγμα η αναρχία και άλλο πράγμα ο χουλιγκανισμός....
Η αναρχία είναι ιδεολογία που πουθενα δεν αναφέρει ότι τα σπάμε όλα για να βρούμε το δίκιο μας.... ο χουλιγκανισμός τώρα, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, που προσωπική μου πάντα άποψη είναι ότι υπάρχει με τις άδειες και τις πλάτες του κράτους ...δεν δέχομαι με την καμία ότι το κράτος δεν είναι σε θέση να συλλάβει και να κρατήσει μέσα 10 ταραχοποιά στοιχεία και κάθε χρόνο στο πολυτεχνείο γίνονται τα ίδια.... οπότε έρχομαι να συμφωνήσω εδώ με τον emu ότι τα ταραχοποιά στοιχεία είναι το ίδιο το κράτος

καμιά αντίρριση! αλλά, τι σχέση έχει ο χουλισκανισμός και ο αναρχισμός με την τρομοκρατία της αμερικής;;;:confused: θα μου πεις με όλα έχει σχέση η αμερική (ακόμα και με τις δυσκολίες οργασμού που έχει ο σκύλος μου- ψυχολογικα)!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από travel_lover:
καμιά αντίρριση! αλλά, τι σχέση έχει ο χουλισκανισμός και ο αναρχισμός με την τρομοκρατία της αμερικής;;;:confused: θα μου πεις με όλα έχει σχέση η αμερική (ακόμα και με τις δυσκολίες οργασμού που έχει ο σκύλος μου- ψυχολογικα)!:D

είπαμε ντε να κάνω ένα οφ τόπικ, για το οποίο αφορμή πήρα από τα μηνύματα 27 και 28 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ο αναρχισμός καμία με την τρομοκροτία της Αμερικής!
Σκέφτηκα κάτι αλλά να δούμε και τι έχετε να πείτε
Αν το δούμε πιο γενικά τότε ο χουλιγκανισμός και η τρομοκρατία της Αμερικής έχουν ένα κοινό σημείο! Το γεγονός ότι γίνονται προς όφελος (όποιο και να είναι αυτό) του συμμετέχοντα σε βάρος άλλον με τσαμπουκά και νταβατσιλίκι και επειδή τον πέρνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Ο αναρχισμός καμία με την τρομοκροτία της Αμερικής!
Σκέφτηκα κάτι αλλά να δούμε και τι έχετε να πείτε
Αν το δούμε πιο γενικά τότε ο χουλιγκανισμός και η τρομοκρατία της Αμερικής έχουν ένα κοινό σημείο! Το γεγονός ότι γίνονται προς όφελος (όποιο και να είναι αυτό) του συμμετέχοντα σε βάρος άλλον με τσαμπουκά και νταβατσιλίκι και επειδή τον πέρνει!

τι να πούμε; έτσι όπως το φαίρνεις, συμφωνούμε, σηκώνουμε τα χέρια και λέμε: yes master!!!!:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
"Ωστόσο, ο τρίτος τη τάξει στο Στέϊτ Ντιπάρτμεντ, αναπληρωτής υπουργός Εξωτερικών Νίκολας Μπερνς δήλωσε στο τηλεοπτικό δίκτυο ABC ότι «οι Ηνωμένες Πολιτείες δεν πιστεύουν ότι όσα έχουν γίνει εδώ και δυόμιση εβδομάδες στον Λίβανο, αποτελούν εγκλήματα πολέμου». Για την επίθεση στην Κανά είπε μόνο ότι «αυτή είναι μία τραγική ημέρα για τους Λιβανέζους»."

https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=727676

"«Αυτές οι βόμβες ήταν αμερικανικές βόμβες» δήλωσε ο Σύρος πρεσβευτής. «Τις αποκαλούν βόμβες κατευθυνόμενες με λέιζερ, αλλά στην ουσία είναι βόμβες κατευθυνόμενες από μίσος και δυστυχώς είναι βόμβες 'made in USA'»."

https://www.in.gr/news/article.asp?l...42&lngDtrID=245
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός - Εκκληση για το Λίβανο

Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός καλεί όλους τους ενδιαφερομένους να συνδράμουν στο έργο βοηθείας προς τα θύματα του πολέμου στο Λίβανο. Οι οικογένειες που αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν τα σπίτια τους λόγω των εχθροπραξιών χρειάζονται είδη πρώτης ανάγκης για την επιβίωσή τους.
Oσοι επιθυμούν να συνεισφέρουν στις επιχειρήσεις βοηθείας μπορούν να κάνουν χρηματικές καταθέσεις στους εξής τραπεζικούς λογαριασμούς:
- Αγροτική Τράπεζα Ελλάδος, 017.04.005402.82
- ALPHA Tράπεζα, 101-00-2002-005560
- Αττικής Τράπεζα, 069/84298361
- CITY BANK, 0506687357
- Τράπεζα Εργασίας - EUROBANK, 0026.0240.33.0200055949
Οι καταθέσεις πρέπει να φέρουν την απόδειξη Λίβανος. Οι επιχειρήσεις βοηθείας στο πεδίο συντονίζονται απο τη Διεθνή Επιτροπή Ερυθρού Σταυρού και τον Ερυθρό Σταυρό του Λιβάνου.
Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στη Διεύθυνση Διεθνών Σχέσεων, τηλ: 210 3621681 - 210 3615606.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
«Γιατροί του Κόσμου» - Εκκληση για βοήθεια

Με αφορμή την πρόσφατη κρίση στον Λίβανο, οι Γιατροί του Κόσμου ενημερώνουν τα μέλη τους και το ελληνικό κοινό πως -εφόσον το επιθυμούν- μπορούν να αποστείλουν στην Οργάνωση μόνον:
1. Παιδικές τροφές (γάλατα διαρκείας, κρέμες κλπ), όσπρια, κονσέρβες (εκτός χοιρινού), ζάχαρη, ρύζι, αλεύρι.
2. Φάρμακα α΄ ανάγκης (ινσουλίνες, καρδιολογικά, πνευμονολογικά, αντιβιωτικά, αντιπυρετικά)
3. Χρήματα μέσω των Τραπεζικών Λογαριασμών:
- Εμπορική Τράπεζα: 001-29534144
- Alpha Bank: 199-00-2002-002401
Σε περίπτωση κατάθεσης χρηματικού ποσού, ο καταθέτης θα πρέπει να αποστείλει το καταθετήριο στο φαξ 210-3213850 για να του αποσταλεί η απόδειξη είσπραξης απο την Οργάνωση.
Οι Γιατροί του Κόσμου θα προωθήσουν όσες ποσότητες των ειδών μαζευτούν στον Λίβανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top