Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εχω εκνευριστει αρκετα, γιατι πριν 2-3 εβδομαδες κατεβασα φρι το avast antivirus . και τωρα εδω και 2-3 μερες βγαινει ενα κοκκινο παραθυρο οτι η συνδρομη θα ληξει σε 10 μερες και αλλα τετοια ξεκουδουνα :mad: μα εγω δεν κατεβασα δοκιμαστικο προγραμμα. δεν ελεγε κατι τετοιο οταν το κατεβαζα. τι κανω τωρα ? θελω ενα μονιμο αντιικο, οχι για ενα μηνα. :down:


Ιωάννα το avast σου δίνει ΔΩΡΕΑΝ ένα χρόνο κλειδί , όταν λήξει σε έναν χρόνο μπορείς να πάρεις πάλι ΔΩΡΕΑΝ και άλλο , απλά χρειάζεται να μπεις στη σελίδα σου να ζητήσεις νέο κλειδί :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ιωάννα το avast σου δίνει ΔΩΡΕΑΝ ένα χρόνο κλειδί , όταν λήξει σε έναν χρόνο μπορείς να πάρεις πάλι ΔΩΡΕΑΝ και άλλο , απλά χρειάζεται να μπεις στη σελίδα σου να ζητήσεις νέο κλειδί :D


Ωπ ! :D καλως τον κι ας αργησε ! :P ευχαριστω νικολα μου, μου το εστειλε η τζουλια και το εχω για ενα χρονο πια, οπως το πες. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ωπ ! :D καλως τον κι ας αργησε ! :P ευχαριστω νικολα μου, μου το εστειλε η τζουλια και το εχω για ενα χρονο πια, οπως το πες. :rolleyes:

δε χρειάζεται κανένα σπάσιμο.. free είναι.. ελπίζω να μη 'τσίμπησες' κανένα 'δωράκι' μαζί με το 'σπασμένο' avast.. :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
δε χρειάζεται κανένα σπάσιμο.. free είναι.. ελπίζω να μη 'τσίμπησες' κανένα 'δωράκι' μαζί με το 'σπασμένο' avast.. :blink:

ωχ :( δεν ξερω αν το τσιμπησα...:( δε θα φαινοταν αν ειχα κατι, εδω και 2 μερες που το εχω ομως ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ωχ :( δεν ξερω αν το τσιμπησα...:( δε θα φαινοταν αν ειχα κατι, εδω και 2 μερες που το εχω ομως ? :hmm:


δοκίμασε και αυτό δε χάνεις τίποτε..
https://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
δοκίμασε και αυτό δε χάνεις τίποτε..
https://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html :happy:


εγινε νικολα, θα το ψαξω και θα σου επανελθω (κοινως θα σε ζαλισω) αν εχω αποριες :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ιβάνα, αυτό που πείρες είναι με ένα χρόνο κλειδί. Το είχε μέσα στο rar και εσύ το έβαλες.;)

Δεν νομίζω να έχεις θέμα, τρέξε και το spyboot, το έχω και εγώ, αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα, κάτι διαφημιστικά, και κάτι άλλα αρχεία που θα βρεί, θα τα βρίσκει κάθε φορά που θα μπαίνεις στο νετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ιβάνα, αυτό που πείρες είναι με ένα χρόνο κλειδί. Το είχε μέσα στο rar και εσύ το έβαλες.;)

Δεν νομίζω να έχεις θέμα, τρέξε και το spyboot, το έχω και εγώ, αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα, κάτι διαφημιστικά, και κάτι άλλα αρχεία που θα βρεί, θα τα βρίσκει κάθε φορά που θα μπαίνεις στο νετ.


οκ παιδια, και εγω δε νομιζω οτι θα εχω προβλημα, αν ηταν θα ειχα ηδη προβλημα λογικα. ευχαριστω :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μετα απο κατι μηνες που ειχα αποσειρη το παλιο μου pc, πειρα ενα τροφοδοτικο μπας και αναστηθη. Το συνδεσα (δεν ξερω, μπορει να μου εχει ξεφυγει καμια λαθος συνδεση..) και παταω το κουμπακι. Ακουω ολο ικανοποιηση τον ηχο του ανεμιστιρα και χαιρομαι, αλλα η οθονη δεν αναβει, και κανει συνεχος εναν ηχο διαρκειας 3-4 δευτερολεπτων...
Καμια ιδεα τι συμενει αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σου δείχνει αν παίρνει σήμα η οθόνη;
Ή αυτό το σφύριγμα σημαίνει ότι δεν παίρνει σήμα;

Τσέκαρε να δεις αν πατάνε καλά τα καλώδια.
Αν έχει κανένα ανεμηστηράκι πάνω η κάρτα γραφικών σου δες αν δουλεύει, σε περίπτωση που είχε παραδώσει και αυτή πνεύμα και γι αυτό δεν δίνει σήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σου δείχνει αν παίρνει σήμα η οθόνη;
Ή αυτό το σφύριγμα σημαίνει ότι δεν παίρνει σήμα;

Τσέκαρε να δεις αν πατάνε καλά τα καλώδια.
Αν έχει κανένα ανεμηστηράκι πάνω η κάρτα γραφικών σου δες αν δουλεύει, σε περίπτωση που είχε παραδώσει και αυτή πνεύμα και γι αυτό δεν δίνει σήμα.

Πως να μου δειχνει δλδ αν περνει σημα η οθονη; Το φωτακι της παντος παραμενει πορτοκαλι.
Αναμιστιρα δεν εχει, εχει μια ψυκτρα, η οπια παιζει να τα εχει παιξει... Λες να ειμαι για καρτα;

EDIT: Βασικα, τωρα που το σκευτομαι, παιζει και να εχω πειραξει καπιες καλωδιωσεις εντος τις motherboard, δεν ξερω αν ολες ειναι οπως θα επρεπε, ουτε κατα ποσο φταιει αυτο... Παιζει καπος να βρω πως ακριβως πρεπει να ειναι η συνδεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
1.Ανοίγεις το κουτί και ξανακουμπώνεις κάρτα γραφικών και μνήμη.
2.Αν δεν γίνει τίποτα κάνε εκκίνηση αφου αφαιρέσεις πρώτα την κάρτα γραφικών.Αν δεν ακούσεις τον ήχο σημαίνει ότι τά'παιξε.

Δεν ξέρω τι έχεις πειράξει και γιατί αλλά τις συνδέσεις θα τις βρείς στό βιβλιαράκι της motherboard.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ξανακουμπωσα ραμ και καρτα γραφικων, το ξανα αναψα, δεν κανει ηχους, αλλα η οθονη νεκρη....

EDIT: πειραξα κατι pins, γιατι το CSMOS και το BIOS, εδωσε μεν σημα στην οθονη, αλλα κολαει στην εκινιση στο "detecting IDE drives"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Ξανακουμπωσα ραμ και καρτα γραφικων, το ξανα αναψα, δεν κανει ηχους, αλλα η οθονη νεκρη....

EDIT: πειραξα κατι pins, γιατι το CSMOS και το BIOS, εδωσε μεν σημα στην οθονη, αλλα κολαει στην εκινιση στο "detecting IDE drives"...
Μάλλον δεν έβλεπε τον σκληρό.
Αν έχεις άλλη καλωδιοταινία κάνε μία δοκιμή αφού επαναφέρεις τα pins στη θέση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το αφησα για ωρα στο detecting ide-drivers (πηγα εφαγα και ξαναρθα) και τους ειχε εντοπισει.Αλλα παλι δεν ανοιξε γιατι λεει αλλαξα cpu και πρεπει να ρυθμισω... Δεν ξερω, μπηκα στο bios, αλλαξα ημερομινια (ειχε ιανουαριο του 2003, εβαλα την σημερινη) και εκανα save, δεν ξερω αν θα του φτασει αυτο... περιμενω να ξανα εντοπισει τους σκληρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Το αφησα για ωρα στο detecting ide-drivers (πηγα εφαγα και ξαναρθα) και τους ειχε εντοπισει.Αλλα παλι δεν ανοιξε γιατι λεει αλλαξα cpu και πρεπει να ρυθμισω... Δεν ξερω, μπηκα στο bios, αλλαξα ημερομινια (ειχε ιανουαριο του 2003, εβαλα την σημερινη) και εκανα save, δεν ξερω αν θα του φτασει αυτο... περιμενω να ξανα εντοπισει τους σκληρους
Πιθανή εξάντληση μπαταρίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
δλδ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δοκιμασα αν αποσυνδεσω τον δευτερο σκληρο, και ως εκ δια μαγειας, το μηχανιμα δουλευει μια χαρα... (το δεξι κλικ του ποντικιου δεν δουλευει, αλλα μαλλον φταιει το ποντικι, θα δοκιμασω με το αλλο για να σιγουρευτω)

Το θεμα ομως ειναι... Οτι ο κυριος λογος που επιχειρα ολο αυτο το πραγμα, ειναι τα δεδομενα που βρησκονται σε αυτον τον δισκο...
Πια ειναι λοιπον η λυση σε αυτο ο προβλημα;

EDIT: Το ποντικι χαλασε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Δοκιμασα αν αποσυνδεσω τον δευτερο σκληρο, και ως εκ δια μαγειας, το μηχανιμα δουλευει μια χαρα... (το δεξι κλικ του ποντικιου δεν δουλευει, αλλα μαλλον φταιει το ποντικι, θα δοκιμασω με το αλλο για να σιγουρευτω)

Το θεμα ομως ειναι... Οτι ο κυριος λογος που επιχειρα ολο αυτο το πραγμα, ειναι τα δεδομενα που βρησκονται σε αυτον τον δισκο...
Πια ειναι λοιπον η λυση σε αυτο ο προβλημα;


Δώσε βάση στις συνδέσεις.
https://www.it.uom.gr/project/mycomputer/storage/interf/ide/i_c_c_2.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top