Τι όνειρο είδατε χθες;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Και εγώ ρε Γιάννη? Γιατί δεν θυμάμαι ποτέ τα ονειρά μου? Ούτε καν έχω την αίσθηση ότι έχω δει!

Χάνω τις καλύτερες ταινείες!! ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΚΑΙ ΕΓΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Να κοιμάσε συνδεδεμένη με το dvd-recorder να τις βλέπεις το πρωί :P (έχει είσοδο A/V στο δεξί σου ρουθούνι και ήχο παίρνει απο το μάτι).
Παίζει μεγάλο ρόλο το πως κοιμάσε πάντα μα πάντα βλέπουμε όνειρα απλά πολλές φορές δεν τα θυμόμαστε.
Όταν ξυπνάς το πρωί να προσπαθείας να θυμηθείς αν είδες, ίσως βοηθήσει λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το ξέρω ότι βλέπω όνειρα αλλιώς θα έιχα τρελαθεί!
Αλλά κοιμάμαι τόσο σαν πτώμα και χωρίς καμιά συνέσθηση που χωρίς ξυπνητήρι όταν σηκωθώ είναι σαν να μην τρέχει τίποτα. Πως ανοίγει ένα pc!!Έτσι.
Τώρα αν μου διακόψουν τον ύπνο συνήθως αυτό που με διακόπτει συμμετέχει κάπως στο όνειρο και όταν ξυπνήσω δεν θυμάμαι τίποτα όσο και αν προσπαθήσω καθώς απλά είμαι σε safe mode .

μιλάμε είχα ένα φίλο που κάθε μέρα μας έβλεπε τι είδε!! Μιλάμε ότι να είναι. Κάτι σαν το Cell .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ είδα ότι ο ]ifrit[ έγινε Moderator.Μην κοροϊδεύετε:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είδα ένα πολύυυυυυυυυυυυ γλυκό όνειρο!


είδα ότι είχα ένα μικρό μαγαζάκι ημιυπόγειο που έφτιαχνα και πουλούσα διάφορα είδη σε σχέση με σοκολάτα!!!
Κρουασάν με γέμιση σοκολάτας! Ντόνατ σοκολάτας, καρυδόπαστες με σοκολάτα, σοκολατένια τσουρέκια, σοκολατάκια, σοκολατόπιτες και ότι μπορείτε να φανταστείτε με σιρόπια σοκολάτας!!!!

Όλα τα έπιπλα ήταν λευκά και παλιακό στυλ και είχες αν ήθελες την δυνατότητα να κάτσεις να πιείς καφε, να φας το σοκολατογλυκό σου... και να διαβάσεις και κάποιο βιβλίο απ τα ράφια του μαγαζιού... βιβλίο που είχε σχέση μόνο με τη σοκολάτα....
Το όνομα ήταν cafe et chocolat... :redface:



ξέφυγα εντελώς έτσι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer:
Εγώ είδα ότι ο ]ifrit[ έγινε Moderator.Μην κοροϊδεύετε:'(
Εγώ είδα ότι έγινες BAN :P

[j/k]

Είδα ένα πολύ μεγάλο όνειρο και βαριέμαι να σας εξηγώ γιατί τρώω τώρα :redface: , ήταν σαν περιπέτεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Εγώ είδα ότι έγινες BAN :P

[j/k]

Είδα ένα πολύ μεγάλο όνειρο και βαριέμαι να σας εξηγώ γιατί τρώω τώρα :redface: , ήταν σαν περιπέτεια!

Πιστεύω όχι τοστ πάλι!
Γράψε βρε το όνειρο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Πιστεύω όχι τοστ πάλι!
Γράψε βρε το όνειρο!:P
Όχι τοστ, τα σιχάθηκα πια! :P
Είναι πολύπλοκο και περα απο τη λογική [όπως πολλά όνειρά μου].
Βασικά ήμουν, λέει, σε ένα μεγάλο σπίτι [τεράστιο, από αυτά που χάνεσαι μέσα] και σκοτεινό όπου υπήρχε και ένα φάντασμα -γέρος [που ήθελε να μας κάνει κακό (ήμουν εγώ με τις δύο ξαδέλφες μου)] αλλά μιας που ήταν φάντασμα δεν μπορούσε παρα μόνο να μας ''παγώνει'' ακινητοποιώντας μας για λίγο. Το σπίτι ήταν και σκοτεινό μέσα και ψάχναμε να σώσουμε την αδελφή της μιας από τις δύο ξαδέλφες μου.
Μέσα στο σπίτι υπήρχε και ένας μεγαλώσωμος σαν τέρας που υποτίθεται την είχε πιάσει αλλά του είχε ξεφύγει :D και έπρεπε τέλοςσπάντων να τον σκοτώσουμε αλλά δεν ξέραμε πώς.
Συγκεκριμένα θυμάμαι πως σε ένα από τα δωμάτια ήταν ένας άλλος γέρος ετοιμοθάνατος και μου είπε πως στη βιβλιοθήκη υπάρχει ένα βιβλίο που λέει πως να τον σκοτώσουμε :redface:
Αφού πήγαμε με τα χίλια ζόρια στη βιβλιοθήκη ήταν εκεί και ο γέρος φάντασμα [μεσα σε σκοτάδι με ελάχιστο φως ήμασταν πάντα ] και δεν είχαμε πολύ χρόνο. Τελικά βρήκαμε σε ένα βιβλίο πως για να πεθάνει πρέπει... να του ρίξουμε οινόπνευμα και να τον φουντώσουμε :clapup: :P
Μετά άρχισε η αναζήτηση να βρώ οινόπνευμα. Βρήκα λέει μισό μπουκάλι και του το έριξα αλλά δεν άναβε ο αναπτήρας και πήγε χαμένο [όλα αυτά μετα δυσκολίας γιατί μπορούσε να με πιάσει εκείνη την ώρα] (είμαι για δέσιμο ε? :redface: ).
Με τα διάφορα που γίνόντουσαν κάπως βρεθήκαμε έξω από το σπίτι εγώ και αυτός [δε ξέρω που χάθηκαν οι άλλες μου ξαδέλφες] και με κυνηγούσε μαζί με την άλλη μου ξαδέλφη που είχε πιάσει και του είχε ξεφύγει [έξω από το σπίτι ήταν δάσος με λάσπες και υγρασία σαν να είχε βρέξει ενώ το φεγγάρι φώτιζε πολύ και δεν ήταν μεγάλο πρόβλημα η ορατότητα].

Και άλλα πολλά που δεν τα θυμάμαι :P
Το τέλος δεν το πρόλαβα γιατί ξύπνησα. Πάντως καιρό έχω να δω τόσο μεγάλο όνειρο [ίσως να μην έχω ξανα δει]. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
είδα ένα πολύυυυυυυυυυυυ γλυκό όνειρο!


είδα ότι είχα ένα μικρό μαγαζάκι ημιυπόγειο που έφτιαχνα και πουλούσα διάφορα είδη σε σχέση με σοκολάτα!!!
Κρουασάν με γέμιση σοκολάτας! Ντόνατ σοκολάτας, καρυδόπαστες με σοκολάτα, σοκολατένια τσουρέκια, σοκολατάκια, σοκολατόπιτες και ότι μπορείτε να φανταστείτε με σιρόπια σοκολάτας!!!!

Όλα τα έπιπλα ήταν λευκά και παλιακό στυλ και είχες αν ήθελες την δυνατότητα να κάτσεις να πιείς καφε, να φας το σοκολατογλυκό σου... και να διαβάσεις και κάποιο βιβλίο απ τα ράφια του μαγαζιού... βιβλίο που είχε σχέση μόνο με τη σοκολάτα....
Το όνομα ήταν cafe et chocolat... :redface:



ξέφυγα εντελώς έτσι? :P

Μήπως έχεις φτοιάξει εσύ το Chocolat το έργο? Η μήπως το είδες πριν κοιμηθείς??
Όπως και να έχει μπορώ φρόντισε να συμμετέχω και εγώ αν το ξαναδείς!! Λατρεύω την σοκολάτα. Μόνο σοκολάτα. να παιθάνουν όλα τα γλυκά χωρίς σοκολάτα. Και όλα με γεύσεις σοκαλάτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Μήπως έχεις φτοιάξει εσύ το Chocolat το έργο? Η μήπως το είδες πριν κοιμηθείς??
Όπως και να έχει μπορώ φρόντισε να συμμετέχω και εγώ αν το ξαναδείς!! Λατρεύω την σοκολάτα. Μόνο σοκολάτα. να παιθάνουν όλα τα γλυκά χωρίς σοκολάτα. Και όλα με γεύσεις σοκαλάτα!

Μπά όχι... τίποτα απ τα δύο (μακάρι να είχα φτιάξει εγώ την ταινια... θα ειχα πολλά φράγγα τώρα :P)

Μου αρέσει και μένα η σοκολάτα και τελικώς μετά από τέτοιο όνειρο έψαχνα να βρω πρωι πρωι τσουρέκι με σοκολάτα πριν παω στη δουλεια (τελικώς βολεύτηκα με ένα του εμπορίου :P)
όμως μου έμεινε η αίσθηση και η... μυρωδιά του μαγαζιού (μου!)
Τόσο έντονο... τόσο ζωντανό.... που όσο οδηγούσα για να πάω στη δουλεια και μποτιλιαρισμένη στην κίνηση είχα αρχίσει (και συνεχίζω) να σκέφτομαι πάρα πολύ έντονα κατά πόσο θα ήταν ίσως ευφικτό να το πραγματοποιήσω αυτό το όνειρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Μήπως έχεις φτοιάξει εσύ το Chocolat το έργο? Η μήπως το είδες πριν κοιμηθείς??
Όπως και να έχει μπορώ φρόντισε να συμμετέχω και εγώ αν το ξαναδείς!! Λατρεύω την σοκολάτα. Μόνο σοκολάτα. να παιθάνουν όλα τα γλυκά χωρίς σοκολάτα. Και όλα με γεύσεις σοκαλάτα!

Συμφωνώ και επαυξάνω!!! :clapup: Αυτό δεν ήταν όνειρο..Παράδεισος ήταν..!!:clapup:μπορώ κι εγώ παρακαλώ να δηλώσω συμμετοχή για το επόμενο όνειρο που θα περιέχει τέτοιου είδους λιχουδιές..?? :redface:

Εγώ πάλι,είδα ότι ήρθε το τέλος του κόσμου κι έτρεχαν όλοι πανικόβλητοι,αλλά μόνο λίγοι ξέραμε ότι υπάρχει ένα μέρος -σαν παλιά βιβλιοθήκη..- που αν έμπαινες μέσα,σωζόσουν..φυσικά,υπήρχε και χρονικό όριο,μετά απ'το πέρας του οποίου,οι πόρτες τις βιβλιοθήκης σφράγιζαν,για να μην μπει "το κακό" μέσα..!(μήπως αυτά είναι τα κατάλοιπα απ'το Silent Hill..??):worry:επειδή ήταν μικρό μέρος όμως,χώραγε λίγους μόνο...αλλά ξύπνησα υπερσκασμένη,γιατί παρακαλούσα,λέει,τη μητέρα μου,να έρθει κι αυτή μαζί μου για να σωθεί και δεν ερχόταν με τίποτα...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ειδα οτι ετρεχα σαν την τρελη (ως συνηθως) με το αυτοκινητο, και τρακαρα.
Πηρα μια τρομαρα. . :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ ξύπνησα κάποια φάση απότομα.Ξέρω ότι έβλεπα όνειρο (μάλλον ήταν λίγο αγχωτικό) αλλά όσο και να προσπάθησα δεν μπορούσα να θυμηθώ. Και ήταν κάτι σαν περιπέτεια!
Θα σκάσω . ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εγω ειδα οτι εβαφα τα νυχια μου (και των χεριων και των ποδιων) μπλε ηλεκτρικ χρωμα... :confused: τι να πεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ένας καλός τρόπος να δεις τη σχέση ονείρων ψυχολογίας, είναι να γράφεις τα όνειρά σου με το που ξυπνας (ότι θυμάσαι) για περίπου έναν μήνα. πιθανόν να αλλάξουν κατά τη διάρκεια αυτού του διαστήματος, αφου ως γνωστον τα όνειρα είναι το υποσυνείδητό μας. ως αποτέλεσμα μπορείς να ατα συγκρίνεις με σκέψεις που έχεις κάνει και με πράγματα που σε προβληματίζουν και να βγάλεις μια΄άκρη. για όσους αυτό φαίνεται βουνό, δοκιμάστε να ξεφυλλίσετε την ερμηνεία των ονείρων του φροϋντ!
μίλησε η επιστήμονας!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εδω βαριεμαι να ανανεωσω το μπλογκ μου, ονειρα θα γραφω? να ταν και τιποτα καλο σα της κουε, να πω νταξ. εγω μονο εφιαλτες βλεπω και ολο αναμαλλιασμενη η κλαμμενη ξυπναω! :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Στην εκδοχή σου Giovanna προτιμώ να μην βλέπω που δεν βλέπω!!! Αλλά θέλω και εγώ να έχω την αίσθηση ότι βλέπω όνειρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εβλεπα οτι ημουν στην Ιταλια με μια συμμαθητρια μου, και μας ακολουθουσε ενα ασπρο σκυλακι μαλλιαρο και στα δυο μπροστινα ποδια του φοραγε απο ενα ρολοι (ενα ροζ και ενα πρασινο).. :confused: :worry: Ειμαι καλα γιατρε μου? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Είδα ότι περπατούσα στην Πατησίων και ξαφνικά βρέθηκα σε ένα χωριό με κάτι νέγρους που ουρλιάζαν. :|

Πως το εξηγήτε αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
Είδα ότι περπατούσα στην Πατησίων και ξαφνικά βρέθηκα σε ένα χωριό με κάτι νέγρους που ουρλιάζαν. :|

Πως το εξηγήτε αυτό; :hmm:


βλεπεις πολυ "αιμα στους λοφους".
γιααααααα χαλαρωσε λιγο!:P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ήταν κάπως καυτό και σέξι το χθεσινό όνειρο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top