Μπορείτε να ελέγχετε τη σκέψη σας;

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
κατα συνέπεια τη διάθεσή σας οποιαδήποτε ώρα και στιγμή
Εγώ τώρα τέλευταία μπορώ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θα μας πεις τη συνταγή; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οχι. Με τιποτα.. :(
Η σκεψη και η διαθεση μου μπορουν να αλλαξουν τοσο ευκολα που ουτε εγω με προλαβαινω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρκεί να μην συμμετέχουν οι γονείς μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Λοιπόν...
Παίρνεις 1 κουτάλι.Το βάζεις πάνω στην τηλεόραση και βάζεις βιντεοκασέτα την εκπομπή του Χαρδαβέλα με τον Γιούρι Γκέλερ. (δεν πιστέυω να μην έχεις τέτοια βιντεοκασέτα :mad: )
Συγκεντρώνεις τη σκέψη σου και όλο σου το είναι στο κουτάλι.Μη γελάς, είναι πολύ σημαντικό.
Το κουτάλι θα λυγίσει 100% και θα σου φτιάξει η διάθεση. :P
Επαναλαμβάνεις τη διαδικασία όσες φορές θες...

Για να φτιάχνει η διάθεση, βοηθάει πολύ να έχεις κάτι να περιμένεις.Να ανυπομονείς.Και κάθε φορά που σκέφτεσαι αυτό το κάτι, που μπορεί να είναι οτιδήποτε, από ένα συγκεκριμένο φαγητό που θα φας το μεσημέρι μέχρι διακοπές στις Μπαχάμες, να ξεφεύγεις από αυτό που έτυχε να σου χαλάσει τη διάθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
There is no spoon...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Λοιπόν...
Παίρνεις 1 κουτάλι.Το βάζεις πάνω στην τηλεόραση και βάζεις βιντεοκασέτα την εκπομπή του Χαρδαβέλα με τον Γιούρι Γκέλερ. (δεν πιστέυω να μην έχεις τέτοια βιντεοκασέτα :mad: )
Συγκεντρώνεις τη σκέψη σου και όλο σου το είναι στο κουτάλι.Μη γελάς, είναι πολύ σημαντικό.
Το κουτάλι θα λυγίσει 100% και θα σου φτιάξει η διάθεση. :P
Επαναλαμβάνεις τη διαδικασία όσες φορές θες...

Για να φτιάχνει η διάθεση, βοηθάει πολύ να έχεις κάτι να περιμένεις.Να ανυπομονείς.Και κάθε φορά που σκέφτεσαι αυτό το κάτι, που μπορεί να είναι οτιδήποτε, από ένα συγκεκριμένο φαγητό που θα φας το μεσημέρι μέχρι διακοπές στις Μπαχάμες, να ξεφεύγεις από αυτό που έτυχε να σου χαλάσει τη διάθεση.

ακριβώς:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) Θα άχιζα να μιλάω για διαλογισμό ,μέχρι που είδα την απάντηση του faith, που κατάλαβε και...μ'έσωσε ,διατηρώντας το πρέπον επιπεδο ! Μου έκανε καλό χωρίς..να ξέρει ! ευχαριστώ faith :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Αρκεί να μην συμμετέχουν οι γονείς μου!

:clapup: ζήτωωωω! δεν είμαι η μόνη τρελή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Οχι. Με τιποτα.. :(
Η σκεψη και η διαθεση μου μπορουν να αλλαξουν τοσο ευκολα που ουτε εγω με προλαβαινω. :/:

Συμφωνώ απόλυτα..αλλά μήπως είμαι τρελή που εγώ το απολαμβάνω..?? :hmm: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από burbuja:
Συμφωνώ απόλυτα..αλλά μήπως είμαι τρελή που εγώ το απολαμβάνω..?? :hmm: ;)

όχι! ισα ισα που έχεις βρει το νόημα της ζωής. για πες το καλύτερα σ'εκείνη την θεματολογία και μάλλον θα τους διαφωτίσεις ντόκτορ!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Οχι. Με τιποτα.. :(
Η σκεψη και η διαθεση μου μπορουν να αλλαξουν τοσο ευκολα που ουτε εγω με προλαβαινω. :/:

μια απο τα ιδια κι εδω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι. Κυκλοθυμιες για παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως αν μπορουσα να ελεγξω τη σκεψη μου θα ημουν δυστυχισμενη..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βασικά γιατί να την αλλάξεις; Είναι ωραία να ζεις με αυτές και να τις απολαμβάνεις...ειδικά αν είσαι κυκλοθυμικός όπως εγώ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Βασικά γιατί να την αλλάξεις; Είναι ωραία να ζεις με αυτές και να τις απολαμβάνεις...ειδικά αν είσαι κυκλοθυμικός όπως εγώ! :redface:
:) Εντάξει κορίτσια,αλλο το συναισθηματικό βάθος & η συναισθηματική πολλαπλότητα ενος ατόμου-το θεωρώ πλούτο,έτσι είμαι κι εγώ-αλλά είναι άλλο θέμα !Η κυκλοθυμία μπορεί να βλάπτει και τον...πάσχοντα (μη το πάρετε μετρητοίς το πάσχων και με βρίζετε οκ;):) ,αλλά πολλές φορες δημιουργεί και για τους γύρω άσχημες καταστάσεις...Ο έλεγχος της ακέψης περιλαμβάνει και αυτό το μέρος,πιστεύω μαλιστα ,οτι απ'τα πρώτα σημεία που θα πρέπει να χειραγωγήσουμε ,είναι αυτές οι τάσεις...Λέω εγω τώρα...Εσείς το διασκεδάζετε;;;Δεν ξέρω...το "έπιασα"σωστά?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι το ποστ μιλαει για τετοιες καταστασεις. Αλλο το να ελεγχεις τη σκεψη σου και τα συναισθηματα σου, και αλλο να μπορεις να ελεγχεις τον εαυτο σου ωστε να μην φτασεις σε παθολογικες καταστασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Δεν νομιζω οτι το ποστ μιλαει για τετοιες καταστασεις. Αλλο το να ελεγχεις τη σκεψη σου και τα συναισθηματα σου, και αλλο να μπορεις να ελεγχεις τον εαυτο σου ωστε να μην φτασεις σε παθολογικες καταστασεις.
:) Αντιθέτως ! Το θέμα βέβαια, μπορείνα έχει και πολλές άλλες προεκτάσεις(κατα τον τρόπο που δόθηκε) σε θέματα ελέγχου της συμπεριφοράς,της διανόησης,της ψυχοσύνθεσης και...βάλε !Όλα αποτέλεσμα νόησης-σκέψης είναι ! Δεν μιλάω κυριολεκτικά για παθολογία !! Δεν τίθεται τέτοιο θέμα !! Προειδοποίησα κι όλας !!!:( Γιατί το εγκαταλείπεις έτσι;; Ο έλεγχος της κυκλοθυμίας που οι περισσότεροι καποια στιγμή στη ζωή αντιμετωπίζουμε σαν θύματα η θύτες,δεν είναι πεδίο του ελέγχου της σκέψης;; Γμτ ! θα προσλάβω και μεταφραστή...:confused: :P :P Ενα-ένα τώρα αυτό "έπιασα" κυκλοθυμία σε σχέση με τον έλεγχο της σκέψης !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:) Αντιθέτως ! Το θέμα βέβαια, μπορείνα έχει και πολλές άλλες προεκτάσεις(κατα τον τρόπο που δόθηκε) σε θέματα ελέγχου της συμπεριφοράς,της διανόησης,της ψυχοσύνθεσης και...βάλε !Όλα αποτέλεσμα νόησης-σκέψης είναι ! Δεν μιλάω κυριολεκτικά για παθολογία !! Δεν τίθεται τέτοιο θέμα !! Προειδοποίησα κι όλας !!!:( Γιατί το εγκαταλείπεις έτσι;; Ο έλεγχος της κυκλοθυμίας που οι περισσότεροι καποια στιγμή στη ζωή αντιμετωπίζουμε σαν θύματα η θύτες,δεν είναι πεδίο του ελέγχου της σκέψης;; Γμτ ! θα προσλάβω και μεταφραστή...:confused: :P :P

Καταλαβα τι λες και συμφωνω οτι ειναι καλο σε ενα σημειο να μην αφηνεις τα συναισθηματα σου να σε πηγαινουν οπου θελουν αυτα. Να επηρεαζουν τοσο τη ζωη σου που να μην μπορεις να λειτουργησεις. Αλλα ναι, αν ημουν σε θεση να αλλαξω τη διαθεση μου οποτε ηθελα, θα βαριομουν. Ολα, ακομα και ο πονος , μεσα στη ζωη ειναι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως εγώ μιλάω για καταστάσεις που δεν θα επηρεάσουν τους άλλους ή θα είναι εμπόδιο για εμένα :) π.χ. με έχει πιάσει η μελαγχολία μου, η καταθλιψάρα μου (όχι όμως παθολογική κατάσταση, μην παρεξηγηθούμε) και είμαι χάλια....Θέλω να ακούσω την κοψοφλέβικη μουσικούλα μου, να βάλω το ποτάκι μου και να ανάψω και το τσιγαράκι μου και να αφεθώ εκεί (άρα την απολαμβάνω με εμένα από την στιγμή που δημιουργώ το κατάλληλο κλίμα) ΑΛΛΑ αν έχω π.χ. να βγω έξω για δουλειά ή έχω κανονίσει κάτι το οποίο δεν ακυρώνεται θα φορέσω τη μάσκα του όλα πάνε μια χαρά...Θα ανεβάσω και λίγο την διαθεσή μου και κανένας δεν θα πάρει χαμπάρι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top