Χαλάσατε ποτέ μια φιλία για μια σχέση;

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Δεν έχω χαλάσει ποτέ μια φιλία για μια δική μου σχέση αλλά πρόσφατα χάλασα μια φιλία γιατί με κούρασε η σχέση της φίλης μου (τον έχει ήδη παντρευτεί) με προβληματίζει η ενεργειά μου :ermm: :ermm:...πείτε την γνώμη σας...please
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι εννοείς σε κούρασε η σχέση της φίλης σου? :wacko: Γίνε βρε λίγο πιο σαφής... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Όταν παντρεύεσαι πιστεύω αλλάζουν οι ευθύνες,γίνονται περισσότερες,γι'αυτό βάζουμε πιο πάνω την οικογένεια μας και μετά τους φίλους μας.
Ίσως δεν είχε χρόνο όπως πριν.... :/
Μίλησες μαζί της???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εμένα κάποτε μου άρεσε η αδερφή ενός πολύ καλού μου φίλου. Του το είπα και με κυνήγαγε με το τσεκούρι :lol:
Αλλά ολα οκ τώρα, είμαστε ακόμα φίλοι :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγώ πιστεύω θα σε είχα πετύχει με το τσεκούρι Anarki!!! xixixx πλάκα κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Anarki ποιός υποχχώρησε όμως; Παραιτήθηκες εσύ απο την αδερφή του η το ξεπέρασε αυτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δε με ήθελε ούτως ή άλλως η αδερφή του οπότε δεν υπήρχε μεγάλο πρόβλημα :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Δεν έχω χαλάσει φιλία για μία σχέση, αλλά θα το έκανα αν η σχέση ήταν σοβαρή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν η φιλία είναι ιδανική θα ανεκτή τις αλλαγές που φέρνει μια σχέση και αν η σχέση είναι ιδανική θα ανεκτή τις υποχωρήσεις που πρέπει να γίνουν για να κρατηθεί μια φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ποτε.Η φιλια,αν αξιζει φυσικα,συνεπως αν ειναι αληθινη,ειναι πανω απο κατι τετοιο.Δεν θα χαλασω μια αληθινη φιλια,θα προσπαθησω να καταπιω τον εγωισμο μου,εστω κ αν "διαπιστωσω" οτι θα ειναι καλυτερα αν η κοπελα ειναι καλυτερα μαζι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Εγώ άμα θέλω μια κοπέλα για σχέση δεν αποκτώ ποτέ φιλία μαζί της, τουλάχιστον μέχρι να την ξεπεράσω, γιατί δε θα μπορέσω να τη δω φιλικά τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Είχα σταματήσει να μιλάω σε μια κολλητή μου γιατί ανακάλυψα ότι γούσταρε αυτόν που ήθελα και ενώ υποχώρησα (χωρίσ να μου το παραδεχτεί ότι τον θέλει) για να μην την στεναχορήσω, άρχισε να μου μιλάει πολύ άσχημα, να με θάβει και άλλα τέτοια ωραία... Οπότε σταμάτησα να μιλάω και στην φίλη μου και στο "μήλο της έριδος"..! Ξαναρχίσαμε να μιλάμε μετά από κανένα χρόνο που μου ζήτησε συγνώμη για την συμπεριφορά της. Και μια φίλη μου σταμάτησε να μου μιλάει γιατί νόμιζε ότι κάτι έτρεχε με εμένα και τον πρώην της (κάτι που δεν ίσχυε φυσικά!!!). Ε! Μετά από αυτά τα περιστατικά, έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για τις γυναικίες φιλίες!  :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ. Αν και δεν ήταν πολλά (μόλις 2) πιστεύω οτι έχει "ζουμί" το θέμα και καλύτερα να μπορύμε να το συζητήσουμε ελέυθερα στο σωστό thread ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ. Αν και δεν ήταν πολλά (μόλις 2) πιστεύω οτι έχει "ζουμί" το θέμα και καλύτερα να μπορύμε να το συζητήσουμε ελέυθερα στο σωστό thread ;)

Βρε παιδιά, το "εδώ" ειναι link που οδηγει στην καινούρια συζήτηση! Τα άλλα 2 off-topic posts μεταφέρθηκαν εκει. Σας παρακαλώ συνεχίστε εκει για το θέμα "γυναικείες φιλίες"! Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ποτε δεν εχω χαλασει φιλια για σχεση ουτε το αντιθετο. Ελπιζω παντος να μην χαλασω φιλια για σχεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν εχω χαλασει φιλια για σχεση, ποτε δεν ετυχε να μπω σε τετοιο διλημμα *φιου*, αλλα απο τη συμπεριφορα φιλων απεναντι στη σχεση μου καταλαβα οτι επρεπε μερικοι να απομακρυνθουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν έχω χάλασει αλλά αν μπώ στο δίλημμα αυτό μάλλον θα χάλαγα την φιλία , όχι γιατί δεν δίνω σημασία στην φίλια αλλά γιατί εγώ για να έχω μια σχέση πρώτα πρέπει να είμαι φίλος με την σύντροφο μου. Δλδ για εμένα η σχέση είναι κάτι δυνατότερο/καλλίτερο απο μια φιλία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστεύω exposed_bone, όμως οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω βάζουν τη φιλία πιο πάνω, ή μάλλον ως κάτι εντελώς "διαφορετικό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Και εγώ αυτό πιστεύω exposed_bone, όμως οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω βάζουν τη φιλία πιο πάνω, ή μάλλον ως κάτι εντελώς "διαφορετικό".

Εγώ παντως έχω ακριβώς την ίδια άποψη με τον Exposed επι του θέματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Εγώ παντως έχω ακριβώς την ίδια άποψη με τον Exposed επι του θέματος!

τώρα δεν θα αντέξω θα το πω "αν δεν ταιριάζατε δεν θα συμπεθεριάζατε" :P χι χι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top