Σεξουαλική Παρενόχληση

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
ας μοιραστώ και τη δικιά μου εμπειρία ... από γιατρό..
Είχα ένα οφθαλμίατρο από παιδί και πάντα θυμόμουν ότι ήθελε να μου κρατάει το χέρι να μην "φοβάμαι" όταν με εξέταζε(αυτό με τα γράμματα στον πίνακα που τα διαβάζεις!). Ακόμα και σαν παιδί ήμουν αντιδραστικό και όχι ιδαιτερα ανετη με την ανθρώπινη έπαφη, δεν ήθελα ουτε τον είχα αφήσει ποτέ να μου πιάσει το χέρι...

Είχα πολλά χρόνια να πάω στον οφθαλμίατρο (από το δημοτικό) και μια μέρα στην τρίτη γυμνασίου αποφάσισα να ξαναπάω. Και για να μην τα πολυλογώ... Πάλι ήθελε να μου κρατάει το χεράκι, αλλά αυτή την φορά (είχα μεγαλώσει και καταλάβαινα πια) συνειδητοποίησα τι προσπαθούσε να κάνει τόσα χρόνια... Το φερμουαρ του ανοιχτό και ένα "φουσκωμα" φαινόταν.... Φυσικά ούτε αυτή την φορά τον άφησα να μου κρατήσει το χερι, για άλλο λόγο βέβαια πλέον και έφυγα αιδιασμένη και σοκαρισμένη... Για πολλές μέρες δεν ήθελα να πιστέψω τι έγινε και έλεγα στον εαυτό μου ότι κα΄τι δεν είχα καταλάβει σωστα!!!!! Μέχρι που συνάντησα μια φίλη μου, που μου είπε ότι της είχε κάνει το ίδιο, αλλά εκείνη δεν πήρε χαμπάρι τι έκανε μέχρι που ήταν πολυ αργα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Λεω να πω και εγω τιν δικια μου γιατι χτες ειχα εφιαλτες Ειμουν 10-11 το πολυ μολις ειχε πεθανει η γυναικα ενος ξαδελφου του μπαμπα μου και ειμουν μαζι με τιν μαμα μου σπιτι του να τον σιλιπιθουμε εφυγε η μαμα μου για λιγο δεν θυμαμε το γιατι και εκεινος με πιρε στιν αγκαλια του εβαλε το χερι μου στην π......και μου ελεγε "πιαστιν μου μικρη μου πιαστιν μου :'(......"........και με τιν βια μαλιστα μολις ειρτηε η μαμα μου εφυγα και τα βραδυ τισ τα ειπα εγινε χαμοσ περιτο να το πω....αλλα εγω για χρονια βασανιζομουν και ελεγα για πιον λογο να το εκανε??ειμουν παιδακι τοτε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina21 :
Λεω να πω και εγω τιν δικια μου γιατι χτες ειχα εφιαλτες Ειμουν 10-11 το πολυ μολις ειχε πεθανει η γυναικα ενος ξαδελφου του μπαμπα μου και ειμουν μαζι με τιν μαμα μου σπιτι του να τον σιλιπιθουμε εφυγε η μαμα μου για λιγο δεν θυμαμε το γιατι και εκεινος με πιρε στιν αγκαλια του εβαλε το χερι μου στην π......και μου ελεγε "πιαστιν μου μικρη μου πιαστιν μου :'(......"........και με τιν βια μαλιστα μολις ειρτηε η μαμα μου εφυγα και τα βραδυ τισ τα ειπα εγινε χαμοσ περιτο να το πω....αλλα εγω για χρονια βασανιζομουν και ελεγα για πιον λογο να το εκανε??ειμουν παιδακι τοτε :(

Έλεος, και να φανταστεί κανεις οτι μόλις είχε πεθάνει η γυναίκα του... Φαντάζομαι πόσο στεναχωρήθηκε... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
μην το ψάχνεις Κατερίνα, δεν έχουν λογική ουτε εξήγηση... Τουλάχιστον το είπες στους γονείς σου... Εμένα μου πήρε κάτι χρόνια γιατί ντρεπόμουν... αποφάσισα να το πω όταν ξαναπήγα μια φορά και πριν από μένα ήταν ένα κοριτσάκι με τον μπαμπά του. 7-8 ετών να ήταν... Με το που ανοίγει η πόρτα, το κοριτσάκι φεύγει τρέχοντας και ο πατέρας του απορημένος τρέχει από πίσω του... η μητέρα μου βλέπει ότι το κοριτσάκι μες στην φούρια του είχε ξεχάσει τα γυαλιά του και τρέχει και εκείνη από πίσω τους να τουσ δώσει τα γυαλιά... Και αφού έφυγαν όλοι και έμεινα εγώ με τον γιατρό, τον βλέπω να σηκωνεται και να κλείνει το φερνουάρ του με απόλυτη φυσικότητα... Φρίκαρα! :'( και το βράδυ τα είπα όλα... Και μέχρι ΄σημερα δεν μπορά να πάω σε γιατρό μόνη μου... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
nv σε κατι τετια ατομα δεν τους αξιζει να ζουν μπορει να ειναι σκληρο αυτο που λες αλλα δεν τους αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά γιατί ξαναπήγες στον ίδιο γιατρό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
Συγνώμη αλλά γιατί ξαναπήγες στον ίδιο γιατρό???

Γιατί ντρεπόμουν να το πω στους γονείς μου... και όσο μπορούσα το απέφευγα με ηλίθιες δικαιολογίες αλλά έλα που θεωρείται και από τους πολύ καλούς και οι γονεις μου έιχαν πλέον καλή σχεση μαζί του, γιατί τον ήξεραν χρόνια... το απέφευγα , το απέφευγα αλλά όταν έπρεπε να πάω σε οφθαλμίατρο, δυστυχώς μόνο αυτόν εμπιστεύονταν.... Αφού όταν κατάλαβα για πρώτη φορά τι έκανε δεν το πίστευα, έλεγα ότι ήμουν μικρή και άσχετη και δεν είχα καταλάβει καλά. Αυτός ο φίλος των γονιών μου! Δεν ήταν δυνατόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina21 :
nv σε κατι τετια ατομα δεν τους αξιζει να ζουν μπορει να ειναι σκληρο αυτο που λες αλλα δεν τους αξιζει
Ειναι καθαρματα... εκμεταλλεύονται μικρά παιδιά και τουσ κλέβουν την αθωότητά τους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ειναι καθαρματα... εκμεταλλεύονται μικρά παιδιά και τουσ κλέβουν την αθωότητά τους.... εχεισ απολιτο δικιο χαρικα πολυ οταν εμαθα οτι αυτος ο αχριστος παιθανε :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
:blink: :wacko: :/ :worry: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
είναι πολύ περίεργες καταστάσεις και είσαι τυχερός που δεν το έχεις ζήσει, και σου εύχομαι να μην το ζήσεις ποτέ. Οταν είσαι παιδί ζεις στην ωραία ροζ "φούσκα" σου μέχρι που γίνεται κάτι τέτοιο να σε προσγειώσει απότομα και να σε κάνει να αμφισβητήσεις όλη σου την μέχρι τότε κοσμοθεωρία... Ερχεσαι αντιμέτωπος με τα "άσχημα" της ζωής πολύ απότομα και άντε να προσγειωθείς ομαλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το λιγότερο κρέσμαμα χρειάζονται κάτι τέτοια καθίκια! :mad: Πως μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο σε ένα μωρό 8 χρονών? Έχει γεμίσει ο κόσμος ανώμαλους και ειδικά στα μικρά παιδιά μένει τραύμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Ωχ παιδιά έχω μείνει μαλάκας με αυτά που διάβασα εδώ μέσα :blink: εμένα ΕΥΤΥΧΩΣ δε μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο... ούτε καν με έχουν χουφτώσει ποτέ, ούτε με έχουν αγγίξει περίεργα... λεκτικά με έχουν παρενοχλήσει, αλλά αυτό δε μετράει και πολύ, απλά τον διαολοστέλνεις... τι να πω, είμαι τυχερή!

Πάντως όταν με το καλό πιάσω δουλειά έτσι και μου την πέσει το αφεντικό σε στιλ ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ έχει φάει σφαλιάρα από χέρι. Ας με διώξουνε, χέστηκα. Πάω στον πατέρα μου και του λέω "δώσε". 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Ναι. θέλουν κρέμασμα κάτι τέτοιοι ανώμαλοι :devil:, πάντως ούτε εγώ έχω συναντήσει τίποτα τέτοιο στη ζωή μου, ευτυχώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
... από μεθυσμένους ή παππούδες. Το σιχαίνομαι. Δε με ενοχλεί να αρχίσω να τσιρίζω σαν υστερικία ή να κάνω σκηνή αν ο άλλος είναι "αναμενόμενος", κάποιο παιδαρέλι που θέλει απλά να αγγίζει ή κανένας "τυπικός" γλοιώδης.

Αλλά αν είναι ο τάχα αθώος παππούλης που ξαφνικά σου τη φέρνει πίσω από τα "γούτσου-γούτσου" άσπρα μουστάκια του ή κάποιος μεθυσμένος, με τον οποίον έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει γέφυρα επικοινωνίας...

και ειδικά σε ξένη γλώσσα, με την οποία, ε, τέλεια άνεση δεν έχεις...

τι κάνεις, ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις Γίδι, δεν είναι ανάγκη όλες οι διαφορές να λύνονται με πολιτισμένο τρόπο.Υπάρχουν και τα χαστούκια.Άρα δε θα χρειαστεί καν να χρησιμοποιήσεις την ξένη γλώσσα με την οποία δεν έχεις τόση άνεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Κοίταξε να δεις Γίδι, δεν είναι ανάγκη όλες οι διαφορές να λύνονται με πολιτισμένο τρόπο.Υπάρχουν και τα χαστούκια.Άρα δε θα χρειαστεί καν να χρησιμοποιήσεις την ξένη γλώσσα με την οποία δεν έχεις τόση άνεση.

Σωστό κι αυτό. Χαστουκι και πάλι χαστούκι. Άντε πια, με τον κάθε παλαβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Tι ωραία που το λέτε.
Αλλά, ρε παιδιά, αν δεν είναι σαφές και απλά είσαι στο όριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ποιο όριο????


μη δίνετε σημασία. get the hell out of there.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παρεπιπτόντως έτυχε να είμαι μπροστά σε μια τέτοια φάση μέσα σε στο λεωφορείο.Μιλάμε ο γερος είχε στριμώξει το κορίτσι ανάμεσα στην πόρτα.Είχε μέχρι και τα χερια του βάλει για να μπλοκάρει τον δρόμο,η κοπέλα αμήχανη δε μιλούσε.E πήγα και εγώ και κάθισα ανάμεσα στο γερο και στην κοπέλα και αναγκάστηκε ο "βρομογερος" να τραβηχτεί.Οι άλλοι ήταν απλοί παρατηρητές :whistle:Δεν καταλαβαίνω τι περίμεναν,να αρχίσει να την χαϊδεύει για να μιλήσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top