Ένα τζαμί στην Αθήνα;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
apostolos μύνηση να κάνεις γιατί κάνουν έργα στον δρόμο σίγουρα δεν γίνετε όπως πολύ σωστά είπε και ο rattlehead οι καμπάνες δεν χτυπάνε 2 το πρωί που περνάει ο τύπος με το αμάξι η μαρσάρει αυτός που κάνει κόντρα. Οι ρωσσοπόντιοι έχουν γενικά σωστή συμπεριφορά και σέβονται το που είναι και ορισμένοι δεν είχαν δει ποτέ την Ελλάδα πρίν πατήσουν το πόδι τους εδω σημασία έχει η αγωγή που έχει ο κάθε πολιτισμός ξέρω για τους διογμούς των ρωσσοποντίων και αν πάμε και λίγο πιο πίσω ιστορικά θα δούμε ότι και ο στάλιν έσφαξε 15.000 ρωσοπόντιους πρίν το τέλος του ΒΠΠ κάτι που γενικά δεν ακούγετε. Οι αλβανοί μπήκαν και παραμένουν με θράσος στην Ελλάδα και πουθενά δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά μπορεί και τα δικά μας τα καλόπαιδα να μάθαν κανα δυο αλβανικές λέξεις και να το παίζαν ξένοι αλλα η σημαντική αύξηση της εγκληματικότητας έγινε απο αυτούς. όταν το παρακράτος της Αλβανία κατέρεψε απο τις παρατράπεζες κατα περίεργο τρόπο άνοιξαν όλα τα οπλοστάσια όλες οι φυλακές και φυσικά τα σύνορα μας. Πολύ καλά έκαναν οι Ιταλοί που δεν τους άφησαν να μπούνε εμέις τα βλέπουμε τα οφέλη καθημερινα. Sorry που ξέφυγα, όσο αφορά για την Εκκλησία ειδικά το μουσουλμανικό έχω να πω το εξείς στην Θράκη ζητάνε αναγνώριση της μειωνότητας των μουσουλμάνων εκεί, πρίν απο λίγα χρόνια φοβόμασταν το μουσουλμανικό τόξο γύρω απο αλβανία πρώην γιουγκοσλαβία και λοιπές χώρες, το να δώσουμε και άδεια να αρχίζουν να κατασκευάζονται τεμένοι μουσουλμανικά ίσως ανοίγει δρόμο για νέες διεκδικήσεις απο μέρους τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos1986

Νεοφερμένος

Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Πολύ καλά έκαναν οι Ιταλοί που δεν τους άφησαν να μπούνε εμέις τα βλέπουμε τα οφέλη καθημερινα.

Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
το να δώσουμε και άδεια να αρχίζουν να κατασκευάζονται τεμένοι μουσουλμανικά ίσως ανοίγει δρόμο για νέες διεκδικήσεις απο μέρους τους

Επιμένω δε νομίζω ένα μουσουλμανικό τέμενος θίγει τα κυριαρχικά μας δικαιώματα. Εμείς θέλουμε όμως να υπάρχει παντού ο χριστιανισμός , ελληνόρθοδοξες εκκλησίες.
Επίσης θέλω να τονίσω ότι η άδεια για ένα μουσουλμανικό τέμενος δεν είναι εθνική υποχώρηση αλλά υποχρέωση προς τον πολιτισμό μας , τη δημοκρατία μας οπού ισχύει η ανεξιθρησκεία. Θέλω να επαναλάβω ότι με την πλειοψηφία των μουσουλμανικών κρατών η Ελλάδα έχει παραδοσιακά καλές σχέσεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τελικά το θέμα φίλε μου είναι απο ποιά σκοπιά το κοιτάς. Μπορούμε να συνεχίζουμε για ώρες και το μόνο που θα κάνουμε είναι να μην συμφωνίσουμε ποτέ. Όσο αφορά τον πολιτισμό μάς πάντος, έχεις ένα δίκιο αν δεκτείς όμως οποιαδήποτε θρησκεία επιθυμήσει να κατασκευάσει εκκλησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keaster

Νεοφερμένος

Ο keaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αν και το θέμα ακούγεται συχνά πυκνά για πρώτη φορά το είχα ακούσει πριν τους ολυμπιακούς και με το επιχείρημα το που θα μπορούν να προσεύχονται οι μουσουλμάνοι αθλητές (ή κάτι τέτοιο), μάλιστα θυμάμαι ότι είχαν δείξει ότι πολλοί μουσουλμάνοι μαζεύονται σε κάποια σπίτια και προσέυχονται, για μένα αυτό είναι μια ακόμη ντροπή για την Ελλάδα του 21ου αιώνα.
Όσο για τον θόρυβο προσωπικά δεν με έχει ενοχλήσει και από τις δύο μεριές. Από την εκκλησία που μένω δίπλα δεν θυμάμαι ποτέ να έχω ενοχληθεί αλλά και στην ξάνθη που ήμουνα για λίγο καιρό θυμάμαι κάποια μεσημέρια προς απόγευμα που άκουγα την φωνή του χόντζα καθώς περπατούσα και μου θύμιζε λίγο από Πολίτικη κουζίνα (νομίζω στην αρχή) και ειλικρινά με έκανε να ανατριχιάζω.
Τώρα για το πού μπορεί να χτιστεί το τζαμί κανείς δεν ξέρει, πάντως η ομόνοια θα ήταν πολύ καλύτερη με ένα μεγαλοπρεπή τζαμί παρά έτσι όπως είναι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
πιστευω οτι ενα τζαμι ειναι καλο διοτι βαρεθηκα να βλεπω εκκλησιες.

ααα το τζαμι αν δεν πιασει θα το κανουμε κεντρο ναρκωμανων θα ειναι και στεγασμενοι,

Αρα ενα τζαμι θα αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τελικά το τζαμί στην Αθήνα μάλλον θα χτιστεί και μάλιστα με τις ευλογίες της εκκλησίας:

Εγκρίθηκε από την Κυβερνητική Επιτροπή η εισήγηση του υπουργού ΠΕΧΩΔΕ για τη δημιουργία τζαμιού. Όπως είπε ο κ. Σουφλιάς, το τζαμί θα γίνει στην περιοχή του Βοτανικού «Ναυτικό Οχυρό», το οποίο απέχει περίπου 700 μέτρα από το νέο σταθμό του Μετρό, στον Αγιο Σάββα.

Η χρηματοδότηση του τζαμιού θα γίνει από την Πολιτεία, πρόσθεσε ο ίδιος.
Ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ έκανε εισήγηση στη συνεδρίαση του Υπουργικού Συμβουλίου για το χωροταξικό σχέδιο και, όπως τόνισε, έχουν παραληφθεί ήδη όλες οι μελέτες. Μέσα στους επόμενους δέκα μήνες θα έχουν προχωρήσει όλα τα χωροταξικά σχέδια και το εθνικό χωροταξικό σχέδιο.


Πρώτο χωροταξικό σχέδιο θα είναι για τις ανανέωσιμες πηγές ενέργειας, θα ακολουθήσει αυτό του τουρισμού και στη συνέχεια το βιομηχανικό.
Υπέρ της δημιουργίας τζαμιού στην Αθήνα τάχθηκε ο Νικήτας Κακλαμάνης, στο περιθώριο της παρουσίασης των υποψηφίων δημοτικών συμβούλων του συνδυασμού του.


«Έχω τοποθετηθεί και στο παρελθόν για το θέμα αυτό. Το Σύνταγμά μας προβλέπει ότι ο κάθε άνθρωπος πρέπει να έχει τον τόπο λατρείας του. Ναι, είμαι υπέρ του να δημιουργηθεί τζαμί. Ο τόπος είναι ήσσονος σημασίας. Αν ο χώρος του Ελαιώνα έχει ψαχτεί και είναι ο καταλληλότερος, κανένα πρόβλημα» δήλωσε.
Ο υποψήφιος δήμαρχος Αθηναίων Αλέξης Τσίπρας δήλωσε για το θέμα: «Η Αθήνα πρέπει επιτέλους να αποκτήσει επίσημους χώρους θρησκευτικής λατρείας για τους χιλιάδες μουσουλμάνους κατοίκους της. Η πόλη μας δεν έχει τίποτε να φοβηθεί αναδεικνύοντας το πολυπολιτισμικό της πρόσωπο. Αντιθέτως έχει πολλά να χάσει από μια φοβική και στενόμυαλη αντιμετώπιση της διαφοράς, που είναι στοιχείο της ίδιας της ταυτότητάς της.


»Η συζήτηση για τη χωροθέτηση του απαραίτητου για τη πόλη τζαμιού, δεν μπορεί να γίνεται αποσπασματικά και πρόχειρα. Η περιοχή του Ελαιώνα αναδεικνύεται στην εύκολη λύση για κάθε χρήση που ψάχνει τόπο εγκατάστασης στη πόλη μας. Ο Ελαιώνας είναι σήμερα ένας κλειστός και κρυμμένος σκουπιδότοπος στην καρδιά της Αθήνας, και έχει ανάγκη από συνολικό πολεοδομικό ανασχεδιασμό με στόχο, πρώτα και κύρια, την αναβάθμιση της ποιότητας ζωής των κατοίκων, την εξασφάλιση χώρων πρασίνου και, βεβαίως, την κατόπιν μελέτης χωροθέτηση νέων χρήσεων.
»Η 'Ανοιχτή Πόλη' υποστηρίζει ότι οι μουσουλμάνοι της Αθήνας δικαιούνται χώρους θρησκευτικής λατρείας, εύκολα προσβάσιμους, κοντά στις περιοχές όπου ζουν και μέσα στον αστικό ιστό, ώστε να μην γκετοποιούνται. Ενδεχομένως η περιοχή του Βοτανικού να είναι μια από αυτές. Όχι όμως χωρίς σχεδιασμό, όχι χωρίς μελέτη των αναγκών του μουσουλμανικού στοιχείου της πόλης, όχι μόνο και μόνο για να 'βγάλουμε την υποχρέωση'».


Ο Αρχιεπίσκοπος δήλωσε σχετικά: «Το δικαίωμα της θρησκευτικής ελευθερίας είναι αναφαίρετο για κάθε πολίτη ευνομούμενης χώρας, όπως είναι η Ελλάδα, και εκφράζεται με το δικαίωμα λατρείας του Θεού, εντός ειδικών χώρων. Χαιρετίζουμε την απόφαση αυτή ως θετική και δικαία, ταυτιζομένη με τις πάγιες θέσεις της Εκκλησίας της Ελλάδος.»

Πηγή:https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=726543
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως εγώ απορώ πως και συμφώνησε η εκκλησία, έστω ο χριστόδουλος:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί είτε τους αρέσει είτε όχι, είναι αναφαίρετο δικαίωμα των (αναγνωρισμένων απ το κράτος) θρησκιών, να έχουν τον τόπο λατρείας τους....
Το τζαμί δεν είναι πρόβλημα ... εγώ θέλω να δω τι θα γίνει αν βγει στην άρκη του τζαμιού και ο τύπος που φωνάζει (μάμη τον λένε? δεν ξέρω :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Συμφωνώ σ' αυτό που λέει η ΚΕ. Όσοι έχουν πάει Ξάνθη ξέρουν πώς είναι να βγαίνει κ να φωνάζει ο ιμάμης..
Δεν διαφωνώ στο να χτιστεί το τζαμί, αλλά όχι σε κεντρικό σημείο. Μπορεί να γίνει στόχος επιθέσεων π.χ.. Και σίγουρα δεν θα φαντάζει ωραίος αυτός ο συνοστισμός των μουσουλμάνων..
Όσο για την συναίνεση του Χριστόδουλου.. ας τα βλέπουν οι μεγαλοχριστιανοί αυτά. Πιστεύω όμως πως δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από maik85:
Όσοι έχουν πάει Ξάνθη ξέρουν πώς είναι να βγαίνει κ να φωνάζει ο ιμάμης..​

Δεν ξέρω για Ξάνθη, στην Κομοτηνή πάντως είχαν μεγάφωνα και μπορούσες να ακούσεις από μακριά την προσευχή -λειτουργία ?- τους κάτι που δε με ενοχλούσε καθόλου.
Έχουν κάθε δικαίωμα να έχουν έναν ναό λατρείας και να μην χρησιμοποιούν υπόγεια για να ασκούν τα θρησευτικά τους καθήκοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Να σας πω την αλήθεια όσο περίεργο και να ακουστεί εγω ανακουφίστικα που ξεκινάνε οι εργασίες για την κατασκευή του.
Οι εποχές είναι δύσκολες και ο Μουσουλμανικός κόσμος είναι σε ένα γενικότερο βρασμό, θυμόμαστε όλοι τι έγινε με τα σκίτσα του Μωάμεθ, την σημέρινή υπόσχεση του 2ου στην Ιεραρχία της Αλ Καιντα για αιμοτοκήλισμα σε όλη την Ευρώπη κτλ.
Με την έναρξη των βομβαρδισμών στο Λίβανο και τον ισχυρισμό των Λιβανέζων ότι η επίθεση είναι κατά των Μουσουλμάνων και με 700.000 μουσουλμάνους στην Ελλάδα και με πιθανά αντίποινα τουλάχιστον κάναμε μια έξυπνη κίνηση σαν πολιτεία για να ξεκαθαρίσουμε σαν Ελλάδα ότι δεν έχουμε πρόβλημα με τους Μουσουλμάνους.
Δεν σας φαίνετε περίεργο που ενώ το συζητάμε τόσα χρόνια μέσα σε μερικές μέρες βρέθηκε χώρος και όλοι μα όλοι χαιρετήζουν την απόφαση.
Το ότι δεν έγινε τίποτα στην Γερμανία κατα το μουντιάλ στηρίζετε στην άριστη οργάνωση τους, το ότι δεν έγινε τίποτα στην Ελλάδα κατα τους Ολυμπιακούς του 2004 στηρίζεται στις πολύ καλές σχέσεις που έχουμε με τους Άραβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θεωρω οτι απο τη στιγμη που η ανεξιθρησκεια ειναι καθιερωμενη, ειναι δεδομενο και το οτι ο καθε πιστος σε οποιαδηποτε θρησκεια εχει το δικαιωμα να εχει τον χωρο προσευχης/λατρειας του. Αυτα στη θεωρια.
Στην πραξη με αγχωνει το γεγονος να ξερω οτι ακραιες θρησκειες θα εχουν βημα και με τις ευλογιες του κρατους. Και δεν αναφερομαι τοσο στους μουσουλμανους, που υπαρχουν και περιοχες στην Ελλαδα που εχουν αρκετους, αλλα για πιο ακραια παραδειγματα, πχ σατανισμος, μυστικισμος και λοιπα. Αναγνωριζοντας τους χωρο θρησκειας, αναγνωριζουμε ταυτοχρονα και τελετες/εθιμα που δεν ειναι αποδεκτα απο το συνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
[/left]
Δεν ξέρω για Ξάνθη, στην Κομοτηνή πάντως είχαν μεγάφωνα και μπορούσες να ακούσεις από μακριά την προσευχή -λειτουργία ?- τους κάτι που δε με ενοχλούσε καθόλου.
Έχουν κάθε δικαίωμα να έχουν έναν ναό λατρείας και να μην χρησιμοποιούν υπόγεια για να ασκούν τα θρησευτικά τους καθήκοντα.

Aπλά είναι κάτι που ξενίζει. Και αυτό που με πειράζει περισσότερο είναι πως πολλές εκκλησίες δεν ανοίγουν τα μεγάφωνά τους από την αντίδραση του κόσμου -στην Θεσσαλονίκη τουλάχιστον-. Στην Ξάνθη που δεν ζω αλλά πηγαίνω κανα 2 φορές το χρόνο, με ενοχλεί ο ήχος που ακούω από τα τζαμιά. Ίσως να φταίει που δεν έχω ζήσει εκεί. Φαντάζεστε αυτή την φωνή στην καρδιά της Αθήνας?

Κατά τα άλλα συμφωνώ με την δημιουργία του τζαμιού, γιατί πιστεύω πως δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς. Αφού υπάρχουν τόσοι μουσουλμάνοι θα πρέπει να υπάρχει και ένας τόπος λατρείας τους. Απλά δεν ξέρω πόσο ομαλή θα είναι η λειτουργία του και τί άλλες τυχόν επιπτώσεις θα υπάρξουν αρχής γενομένης με την δημιουργία του τζαμιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Είναι στάνταρ ότι βγαίνει ο Ιμάμης για την προσευχή ή είναι κάτι σαν τοπικό έθιμο? Θα είναι λίγο περιέργο να βγαίνει στον βοτανικό μέσα στην κίνηση και να φωνάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν είναι έθιμο..:confused: Έτσι γίνεται. Και είναι κ 3 ή 4 φορες την μέρα η προσευχή τους. Τώρα στην περίπτωση της Αθήνας δεν ξέρω τί θα γίνει. Πάντως θα ενοχλεί αν γίνεται με μεγάφωνα κ στους δρόμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Νομίζω (δεν παίρνω κι όρκο) ότι αυτό γίνεται ώστε οι πιστοί που έχουν "ξεχαστεί" την δεδομένη ώρα που πρέπει να κάνουν την προσευχή τους, να σταματήσουν ότι κάνουν και να προσευχηθούν....
Φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει στο Βοτανικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως σορρυ και ολας, αν και συνηθισα την ιδεα για τζαμι ... τωρα για τα μεγαφωνα το θεωρω πολυ παρατραβηγμενο και σιγουρα θα ξεκισηκωσει πολλες αντιδρασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την κατασκευή του....απλά βρε παιδιά αυτό που θα με χαλούσε είναι να βγαίνει 3-4 φορές την μέρα ο ιμάμης και να καλεί τους πιστούς του σε προσευχή....θα μου καθόταν κάπως...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν νομιζω να επιτρεπει κάτι τέτοιο και αν επιτρεπει φανταζομαι οτι θα ξεσηκωθουν πολλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θα με πείραζε καθόλου η κατασκευή ενός τζαμιού στην Αθήνα. Οι Μουσουλμάνοι έχουν το δικαίωμα να έχουν το δικό τους χώρο για να προσεύχονται σαν όλους τους άλλους. Στην Ελλάδα ζουν πολλοί Μουσουλμάνοι και πρέπει το κράτος να μεριμνήσει και για αυτών τις θρησκευτικές ανάγκες. Όλοι οι αρμόδιοι λένε ότι δεν είναι άτομα ενός κατώτερου Θεού. Ας το αποδείξουν λοιπόν στη πράξη εξυπηρετώντας τους. Ακόμα και η εκκλησία της Ελλάδος δεν είναι αντίθετη σε κάτι τέτοιο απ' ότι ξέρω. Απλά διατυπώνει κάποιες ενστάσεις σχετικά με την ακριβή τοποθεσία. Είναι ευχάριστο που η Ελληνική εκκλησία έχει αυτή τη στάση για το θέμα. Η ακριβής τοποθεσία είναι ένα δευτερεύων θέμα που εφόσον υπάρχει - που υπάρχει θέληση όπως όλα δείχνουν, θα λυθεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top