Σεξουαλική Παρενόχληση

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μια φορά μου έχουν βάλει χέρι μέσα στο τρένο.... κι επειδή μέσες άκρες αντέδρασα όπως πρότεινα σε προηγούμενο πόστ μου, δεν τόλμησε καν να μου αντιμιλήσει και κάποιος... μάλλον να τον σώσουν απ τα χέρια μου θα έπρεπε αν έλεγε και κουβέντα!
Γενικώς και ειδικώς, δεν είμαι απ τους τύπους που "προκαλούν" με την εμφανιση τους (γυναίκα που φοράει βέρμαχτ μπότες, δεν νομίζω ότι είναι και το πρότυπο θηλυκότητας και πρόκλησης :P )

Στην αδερφή μου δε, έχει τύχει πολύ πολύ χειρότερο και μάλλον και επικίνδυνο!
Στο τελευταίο τρένο της μέρας, έχει μπει σε βαγόνι που είναι άδειο... σε κάποια στάση μπαίνει μέσα ένας τύπος ο οποίος κάθετε αρκετά μακρυά της μεν, σε σημείο που να βλέπονται δε, και αρχίζει και τον παίζει!!!!!
Εκεί μου λέτε τι κάνεις??? (εκτός απ το να σε πιάσει πανικός και να τραβήξεις το φρένο εκτάκτου ανάγκης :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Στην αδερφή μου δε, έχει τύχει πολύ πολύ χειρότερο και μάλλον και επικίνδυνο!
.... και αρχίζει και τον παίζει!!!!!
:clapup: :clapup: Και στην αδερφή μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε καφετέρια!!
Πάει ο τύπος και της λέει αφού κάθησε στο τραπέζι (είχε και κάτι σαν τραπεζομάντυλο) ότι για την πάρτυ σου τον παίζω τώρα κάτω από το τραπέζι. Και το ζώον κοίταξε κιόλας!!!
Ότι να είναι

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εκεί μου λέτε τι κάνεις??? (εκτός απ το να σε πιάσει πανικός και να τραβήξεις το φρένο εκτάκτου ανάγκης

Πας όσο πιο ήρεμα μπορείς και του λες "κρύψε αγόρι μου τον Κύριο Τοσοδούλη μη σου κρυώσει". Δε πρόκειται να το ξανακάνει ο τύπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
O πεθερός μου (πρωήν αστυνομικός και κρητικός) έκανε το καλύτερο. Κυκλοφορούσε με συγκινωνία και βλέπει κάποιον να χουφτώνει μια κοπέλα.
Του αστράυτει ένα χαστούκι τόσο δυνατό που ακούστηκε μέχρι τον οδηγό, σταματάει το λεωφορεί κάνει νόημα στον οδηγό, του ανοίγει την πόρτα και κάνει νοήμα στον σάτυρο να κατέβει, χωρίς κουβέντα σαν βρεγμένη γάτα κατέβηκε.
Τα άτομα είναι θρασύδειλα και τίποτα παραπάνω και αν αρχίσει η κοπέλα ή να ζητήσει βοήθεια η να διαμαρτυρηθεί όλο και κάποιος θα την βοηθήσει.
Γενικά ανοίκουμε στην λογική του όχλου οπότε με το που ο πρώτος που θα πεταχτεί να το κατακρίνει θα ακολουθήσουν και άλλοι.
Μην το υπομείνετε ούτε ένα λεπτό!!!

κάτι μου θυμίζει αυτό:D
πάντως εγώ προσωπικά έχω χατσουκήσει λόγω χουφτώματος:mad: και μέσα σε πολύ κόσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Πας όσο πιο ήρεμα μπορείς και του λες "κρύψε αγόρι μου τον Κύριο Τοσοδούλη μη σου κρυώσει". Δε πρόκειται να το ξανακάνει ο τύπος.


:rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εκτός από τις σεξουαλικές παρενοχλήσεις, υπάρχουν και άλλου είδους και εκεί ίσως είναι πιο δύσκολα να αντιδράσεις:
είμαι στο underground για Heathrow, άδειο το βαγόνι (τα βαγόνια του underground στο λονδίνο είναι αρκετά μεγάλα), μπαίνει ένας μέθυσος τρικλίζοντας, μέσα στη βρώμα, με ένα μπουκάλι σπασμένο στο χέρι, με αίματα παντού στα ρούχα του και στα πόδια του, και κάθεται δίπλα μου.
Χέστηκα πάνω μου. Άρχισε να μου μιλάει. Εκεί μου πήγε τσιρλιπιπί. Ήταν από τις στιγμές, που λες "εγώ τώρα αν φύγω και το παρεξηγήσει και αρχίσει το κυνήγι?"
Διάλεξα να μείνω στη θέση μου μέχρι να φτάσω στο τέρμιναλ. εξάλλου ήταν αργά, οι σταθμοί από zone 3 και μετά, είναι για να σε τρώνε οι λύκοι και το εδιμβούργο με περίμενε εναγωνιωδώς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Οκ όλα καλά να αντιδράσεις έτσι και λογικό....Αλλά τι γίνεται όταν ο άλλος είναι με το ένα πόδι στον τάφο...έχει τύχει με νεότερο να πάει να κάνει την κίνηση και το χέρι έφυγε αυτόματα (πραγματικά δεν το έλεγξα...πήρε πρωτοβουλία από μόνο του :P) αλλά με τους παππούδες που οκ μπορεί να μην αγγίξουν αλλά σου αρχίζουν τα αισχρόλογα...Εκεί τι κάνεις; Βασικά το μόνο που έχω πει είναι "Σέβομαι την ηλικία σου αλλιώς θα σου απαντούσα κατάλληλα" αλλά και πάλι νιώθω αμήχανα να μιλήσω άσχημα...Γ@μώ το σεβασμό μου σε αυτή την ηλικία δηλαδή :mad:

Όσο για να την παίζει μου έχει τύχει....Επειδή το τύπος έκανε θόρυβο και γύρισα να δω τι παίζει τον είδα να κάνει νόημα να δω ότι τον παίζει....Ψύχραιμα είπα " Καλά γι'αυτό που βλέπω κάνεις τόση φασαρία" και συνέχισα τον δρόμο μου...Τώρα αν συνέχισε ή όχι ιδέα δεν έχω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Οκ όλα καλά να αντιδράσεις έτσι και λογικό....Αλλά τι γίνεται όταν ο άλλος είναι με το ένα πόδι στον τάφο...έχει τύχει με νεότερο να πάει να κάνει την κίνηση και το χέρι έφυγε αυτόματα (πραγματικά δεν το έλεγξα...πήρε πρωτοβουλία από μόνο του :P) αλλά με τους παππούδες που οκ μπορεί να μην αγγίξουν αλλά σου αρχίζουν τα αισχρόλογα...Εκεί τι κάνεις; Βασικά το μόνο που έχω πει είναι "Σέβομαι την ηλικία σου αλλιώς θα σου απαντούσα κατάλληλα" αλλά και πάλι νιώθω αμήχανα να μιλήσω άσχημα...Γ@μώ το σεβασμό μου σε αυτή την ηλικία δηλαδή :mad:
Σε νιώθω 100% τι εννοείς σε αυτό!!! Που απο τη μια θέλεις να του τα χώσεις γιατί θα μπορούσε να είναι ο ...παππούς σου και από την αλλή αυτό ακριβώς σε κολάει από το να τον βάλεις κάτω και να τον πλακώσεις!!!! :mad:



Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Πάντως δεν μπορώ να συνηδητοποιήσω ότι γίνεται τόσο πολύ! Δεν είναι ότι δεν το πιστεύω αλλά μου φαίνεται απίστευτο και ίσως υπερβολικό. Και γενικά εγώ δεν το έχω δει! Και κυκλοφορούσα χρόνια με λεωφορείο!!

Δυστυχώς δεν είναι καθόλου μα καθόλου υπερβολικό... Ρώτα οποιαδήποτε κοπέλα[σε καλύτερη εκδοχή από τη Γεωργία Βασιλειάδου] έχει χρειαστει να παίρνει συνέχεια λεωφορεία κτλ σε ώρες αιχμής πιο πολύ και όλες έχουν πολλές ιστορίες να σου πουν... Και επειδή αναρωτιέσαι προσωπικά πέρα από το ότι ΝΑΙ χύμα η παλάμη γύρισε και έπιασε τον κ**** μου, άλλες συνήθεις πρακτικές είναι ότι με αφορμή τον κόσμο τύποι να έχουν κολλήσει από πίσω μου κ να τρίβονται ή το άλλο θεικό που μου έχει τύχει είναι εγώ να κάθομαι και ο τύπος να τρίβει...επίμαχη περιοχή ...στον ώμο μου... Και ΟΧΙ δεν ήταν τόσο γεμάτο το τραίνο που να μην έχει που αλλού να πάει ειλικρινά σου μιλάω!
Και έχει συμβεί με...διάφορες εκδοχές μου, από την εκδοχή "έχω ετοιμαστεί για ναβγω και εκεί θα είναι και ο χ γκόμενος που γουστάρω οπότε θέλω να με προσέξει" και σε φάση που είμαι με φόρμα, αθλητικά, μαζεμένο μαλλί και γενικως απόλυτα ατημέλητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
εκτός από τις σεξουαλικές παρενοχλήσεις, υπάρχουν και άλλου είδους και εκεί ίσως είναι πιο δύσκολα να αντιδράσεις:
είμαι στο underground για Heathrow, άδειο το βαγόνι (τα βαγόνια του underground στο λονδίνο είναι αρκετά μεγάλα), μπαίνει ένας μέθυσος τρικλίζοντας, μέσα στη βρώμα, με ένα μπουκάλι σπασμένο στο χέρι, με αίματα παντού στα ρούχα του και στα πόδια του, και κάθεται δίπλα μου.
Χέστηκα πάνω μου. Άρχισε να μου μιλάει. Εκεί μου πήγε τσιρλιπιπί. Ήταν από τις στιγμές, που λες "εγώ τώρα αν φύγω και το παρεξηγήσει και αρχίσει το κυνήγι?"
Διάλεξα να μείνω στη θέση μου μέχρι να φτάσω στο τέρμιναλ. εξάλλου ήταν αργά, οι σταθμοί από zone 3 και μετά, είναι για να σε τρώνε οι λύκοι και το εδιμβούργο με περίμενε εναγωνιωδώς:)

Αυτό, αυτό ακριβώς... τι κάνεις;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Αυτό, αυτό ακριβώς... τι κάνεις;;;;
πήγα στο εδιμβούργο και στο συστήνω ανεπιφύλακτα:P:P:D

δεν υπάρχει κανόνας. αναλόγως τις συνθήκες. Ζυγίζεις και πράττεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Αυτό, αυτό ακριβώς... τι κάνεις;;;;

2 λέξεις
σπρέι πιπεριού, αν θέλετε να κυκλοφορείτε μόνες σας, πάρτε τουλάχιστον κάποια μέτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
2 λέξεις
σπρέι πιπεριού, αν θέλετε να κυκλοφορείτε μόνες σας, πάρτε τουλάχιστον κάποια μέτρα.

Δεν απαγορεύται η χρήση του;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
σπρέι πιπεριού

Δεν απαγορεύται η χρήση του;

Εγώ το χρησιμοποιώ στα τηγανητά...






Υγ. Μη κάνετε κόλπα που θα τους εκνευρίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Δεν απαγορεύται η χρήση του;

Και να απαγορεύεται, τι θα πει ο άλλος? Την χούφτωσα και μου έριξε σπρέυ? Καλά σου έκανε θα του έλεγα:P

Πάντως τώρα εάν δημιουργεί χρόνια αναπνευστικά ή οπτικά προβλήματα ίσως να προσέχουμε λίγο την υπερβολική χρήση του. (=μην τον ξεπαστρέψετε τον γέρο):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ε δεν έχει και πολύ χρόνο μπροστά του πάντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τι θα σκεφτείς αν είναι παράνομο ή αν μπορείς να γλυτώσεις απο μια πολύ δύσκολη-επικίνδυνη κατάσταση?
@rebeske ναι έχεις δίκιο μην τους εκνευρίσεις καλό είναι την ώρα που στην πέφτει να είναι ήρεμος!
Το σπρέι πιπεριού σου δίνει τον χρόνο για να τρέξεις να απομακρυνθείς την ώρα που εκείνος προσπαθεί να ανοίξει τα μάτια του.
Το τσούκσιμο είναι τόσο δυνατό (αλλα ακίνδυνο) που για 20 λεπτά περίπου δεν μπορεί να κάνει τίποτα.
Νομοθετικό πλαίσιο δεν ξέρω αν υπάρχει καθώς δεν θεωρείτε όπλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ρε παίδες, μην μπερδευόμαστε δεν μιλάω για την περίπτωση του παππού - σάτηρου , αλλα για την περίπτοση της Ντου η άλλη τόσο σοβαρή κατάσταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Φυσικά κατά την γνώμη μου σρέυ πιπεριού μόνο σε απόμερα μέρη/δρομάκια. Δεν "λέει" μέσα στο λεωφορείο που είναι γεμάτο με ανθρώπους να το χρησιμοποιήσεις, εξάλλου εκεί ενα χαστούκι εκτός από το ότι κάνει πιο καλά την δουλειά του κάνει και ρεζίλι τον άλλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δουλεύει μόνο με πιπέρι, ή μπορώ να χρησιμοποιήσω γαρύφαλο, κανέλα,κλπ μπαχαρικά?:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Υγ. Μη κάνετε κόλπα που θα τους εκνευρίσουν.

Πολύ βασικό αυτό. Και στη σχολή kung fu αυτό μας έλεγαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top