Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akatanomastos

Νεοφερμένος

Ο akatanomastos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αρχικα θα ηθελα να πω οτι μιλωντας για τα ΜΜΕ κ τα μηνυματα που στελνει δεν αναφερομουν στις ερωτικες τανιες αλλα στους ανθρωπους που τα απαρτιζουν.Σιγουρα δεν μπορεις να απαγορεψεις σε ενα μικρο παιδι να βλεπει τηλεοραση αλλα μεσα απο την δικια σου σταση απεναντι της μπορεις να δωσεις τα δικα σου μηνυματα.Οπως ολοι γνωριζουμε τα παιδια ειναι οι καλυτεροι μιμητες των γονιων τους.Προσωπικα δεν ανοιγω τηλεοραση εκτος ελαχιστων περιπτωσεων αλλα αυτο ειναι ενα θεμα που δεν μας αφορα στην συγκεκριμενη περιπτωση.Οσο αφορα τον ρατσισμο,δεν εχω διαβασει ολα τα κειμενα που εχουν στειλει αλλα δεν τον ειδα,ισα ισα ειδα μια πολυ πολιτισμενη αντιμετωπιση συγκριτικα με αυτα που ακουω γενικοτερα.Δεν ειμαι κατα των ομοφυλοφιλων αλλα σιγουρα δεν ειμαι και υπερ σε μια τετοια σταση ζωης.Ο λογος ειναι πολυ απλος,αν ολοι οι ανθρωποι υιοθετουσαν μια τετοια σταση(ομοφυλοφιλικη)κανεις μας δεν θα ηταν αυτη την στιγμη εδω, να επικοινωνουμε επειδη δεν θα υπηρχαμε.Η ιδια η φυση εχει επιλεξει για την διαιωνιση του ειδους και φυσικα για να υπαρχουν και οι ομοφυλοφιλοι,οι οποιοι οντως δεν ειναι τωρινο φαινομενο,την ενωση του αρσενικου με το θηλυκο.Θεωρω, πλην ορισμενων εξαιρεσεων (και ειναι αυτες που επιβαιβεωνουν τον κανονα)οτι τετοιου ειδους σεξουαλικες συμπεριφορες εχουν την ριζα τους στην παιδικη ηλικια και στα βιωματα των ανθρωπων που την υιοθετουν.Θα ηθελα πολυ να μαθω για την οικογενειακη κατασταση των ομοφυλοφιλων της παρεας(απουσια η εντονη παρουσια,αυταρχικοτητα η αδιαφορια,χωρισμενοι η οχι, διαφορες τραυματικες εμπειριες που τους εχουν γινει βιωματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Οσο αφορα τον ρατσισμο,δεν εχω διαβασει ολα τα κειμενα που εχουν στειλει αλλα δεν τον ειδα,ισα ισα ειδα μια πολυ πολιτισμενη αντιμετωπιση συγκριτικα με αυτα που ακουω γενικοτερα.

Προφανώς σου γλίτωσε το κειμενάκι όπου ένας είπε ότι πρέπει να μας κρεμάσουν!!

Θεωρω, πλην ορισμενων εξαιρεσεων (και ειναι αυτες που επιβαιβεωνουν τον κανονα)οτι τετοιου ειδους σεξουαλικες συμπεριφορες εχουν την ριζα τους στην παιδικη ηλικια και στα βιωματα των ανθρωπων που την υιοθετουν.

Λάθος, αφού έχει ήδη αποδειχθεί οτι η αιτία της ομοφυλοφιλίας οφείλεται σε παράγοντες όπως γονίδια και ορμόνες.

Θα ηθελα πολυ να μαθω για την οικογενειακη κατασταση των ομοφυλοφιλων της παρεας(απουσια η εντονη παρουσια,αυταρχικοτητα η αδιαφορια,χωρισμενοι η οχι, διαφορες τραυματικες εμπειριες που τους εχουν γινει βιωματα.

Ελπίζω να σπούδασες ψυχολόγος...., γιατί αλλίως :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
akatanomaste κάνεις ένα λάθος... Η ομοφυλοφιλία είναι απόλυτα φυσική παραλλαγή για τον έλεγχο των γεννήσεων και υπάρχει και στα ζώα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,809 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από akatanomastos:
.Θα ηθελα πολυ να μαθω για την οικογενειακη κατασταση των ομοφυλοφιλων της παρεας(απουσια η εντονη παρουσια,αυταρχικοτητα η αδιαφορια,χωρισμενοι η οχι, διαφορες τραυματικες εμπειριες που τους εχουν γινει βιωματα)
Με αυτό που λες, είναι σαν να θεωρείς πως οι ομοφυλόφιλοι έγιναν έτσι επειδή είχαν τραυματικές εμπειρίες στο παρελθόν και με λίγα λόγια πως δεν μεγάλωσαν φυσιολογικά.
Σαφώς και υπάρχουν τετοιες περιπτώσεις που κάποιοι λόγο τραυματικών εμπειριών έχουν έχουν διαφορετικό σεξουαλικό προσανατολισμό όπως πχ και άλλοι δεν ολοκληρώνουν σαν προσωπικότητες κτλ. Αλλά πέρα από αυτό καλό είναι να έχουμε υπόψη μας πως περα από τον τρόπο που μεγαλώνει κάποιος είναι και θέμα προτίμησης είτε εκ γεννετής είτε αργότερα κατα τη πάροδο του χρόνου.

Την άψογη κατ' εμε οικογενειακή μου κατάσταση την έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post και ειλικρινά δεν μπορώ τουλάχιστον από το σόι μου να βρω κάποιον γονιό που να αντιμετωπίζει καλύτερα τα ξαδέλφια μου από ότι οι γονείς μου εμένα. Ίσως ένα μειωνέκτιμα αλλά όχι και τόσο μεγάλο είναι ότι ποτέ δεν με πίεσαν αρκετά. :)




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης εδώ και κάτι δεκαετίες η ομοφυλοφιλία έχει πάψει να θεωρείται ψυχολογική αρρώστια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akatanomastos

Νεοφερμένος

Ο akatanomastos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikolas17:
Προφανώς σου γλίτωσε το κειμενάκι όπου ένας είπε ότι πρέπει να μας κρεμάσουν!!



Λάθος, αφού έχει ήδη αποδειχθεί οτι η αιτία της ομοφυλοφιλίας οφείλεται σε παράγοντες όπως γονίδια και ορμόνες.



Ελπίζω να σπούδασες ψυχολόγος...., γιατί αλλίως :no:
Εχεις δικιο μου εχει διαφυγει και ειναι το λιγοτερο απαραδεκτος για να μην σου πω οτι μπορει να ειναι και αυτος ομοφυλοφιλος ασυνειδητα και να του βγαινει αυτη η επιθετικοτητα,οσο για τα γονιδια ηδη εγραψα οτι υπαρχουν τα λαθη της φυσης,αν οχι το λεω τωρα,δεν ξερω τωρα πως ακουγεται αυτο αλλα ειναι σιγουρα ορμονικη διαταραχη η λαθος των γονιδιων,σιγουρα δεν ειναι ο κανονας.Οχι δεν εχω σπουδασει ψυχολογος,απλα λογο της ιδιοτητας μου ως γονιος εχω διαβασει αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akatanomastos

Νεοφερμένος

Ο akatanomastos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Με αυτό που λες, είναι σαν να θεωρείς πως οι ομοφυλόφιλοι έγιναν έτσι επειδή είχαν τραυματικές εμπειρίες στο παρελθόν και με λίγα λόγια πως δεν μεγάλωσαν φυσιολογικά.
Σαφώς και υπάρχουν τετοιες περιπτώσεις που κάποιοι λόγο τραυματικών εμπειριών έχουν έχουν διαφορετικό σεξουαλικό προσανατολισμό όπως πχ και άλλοι δεν ολοκληρώνουν σαν προσωπικότητες κτλ. Αλλά πέρα από αυτό καλό είναι να έχουμε υπόψη μας πως περα από τον τρόπο που μεγαλώνει κάποιος είναι και θέμα προτίμησης είτε εκ γεννετής είτε αργότερα κατα τη πάροδο του χρόνου.

Την άψογη κατ' εμε οικογενειακή μου κατάσταση την έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post και ειλικρινά δεν μπορώ τουλάχιστον από το σόι μου να βρω κάποιον γονιό που να αντιμετωπίζει καλύτερα τα ξαδέλφια μου από ότι οι γονείς μου εμένα. Ίσως ένα μειωνέκτιμα αλλά όχι και τόσο μεγάλο είναι ότι ποτέ δεν με πίεσαν αρκετά. :)




Σε καμια περιπτωση δεν εννοω κατι τετοιο απλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ολοι κουβαλαμε αμαρτιες του παρελθοντος, εκτος αν μεγαλωσαμε σε γυαλα που παλι θα ειχαμε αλλα ειδους προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akatanomastos

Νεοφερμένος

Ο akatanomastos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επίσης εδώ και κάτι δεκαετίες η ομοφυλοφιλία έχει πάψει να θεωρείται ψυχολογική αρρώστια.
Αν κατι τετοιο καταλαβες,λαθος καταλαβες,οτι αναφερα το αναφερα ως ενδεχομενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
οσο για τα γονιδια ηδη εγραψα οτι υπαρχουν τα λαθη της φυσης,αν οχι το λεω τωρα,δεν ξερω τωρα πως ακουγεται αυτο αλλα ειναι σιγουρα ορμονικη διαταραχη η λαθος των γονιδιων
Εφόσον λοιπόν παραδέχεσαι ότι όντως δεν είναι δική μας επιλογή πώς περιμένεις να αλλάξει κάποιος?

Οχι δεν εχω σπουδασει ψυχολογος,απλα λογω της ιδιοτητας μου ως γονιος εχω διαβασει αρκετα.
Ίσως πρέπει να σου πω και εγώ με την σειρά μου ότι αφ' ενός δεν είσαι ψυχολόγος και άρα δεν έχεις την δυνατότηα να με κρίνεις και αφ' ετέρου δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γράψω κάτι τόσο προσωπικό σε ένα φόρουμ.

Με αυτό που λες, είναι σαν να θεωρείς πως οι ομοφυλόφιλοι έγιναν έτσι επειδή είχαν τραυματικές εμπειρίες στο παρελθόν και με λίγα λόγια πως δεν μεγάλωσαν φυσιολογικά.
Σε καμια περιπτωση δεν εννοω κατι τετοιο απλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ολοι κουβαλαμε αμαρτιες του παρελθοντος, εκτος αν μεγαλωσαμε σε γυαλα που παλι θα ειχαμε αλλα ειδους προβληματα
Είναι όντως πιθανό να γίνει κάποιος ομοφυλόφιλος λόγω κάποιων τραυματικών εμπειριών αλλά να σου υπνεθιμήσω ότι δεν είναι πάντα αυτή η περίπτωση.

Επίσης εδώ και κάτι δεκαετίες η ομοφυλοφιλία έχει πάψει να θεωρείται ψυχολογική αρρώστια.
Αν κατι τετοιο καταλαβες,λαθος καταλαβες,οτι αναφερα το αναφερα ως ενδεχομενο
Δηλαδή δεν είσαι σίγουρος εάν είναι ψυχολογική αρρώστια ή οχι? :confused:

Επίσης θα σε παρακαλούσα να γράφεις ότι θες να πεις σε ένα ποστ και να μην ποστάρεις συνεχόμενα όπως έκανες και τώρα ,(3 συνεχόμενα πόστς σε 10 λεπτά) καθώς αυτό το μόνο που δείχνει είναι μια μάταιη προσπάθεια αύξησης των ποστ σου.Επίσης δεν αφήνει τον συνομιλιτή σου να τελειώσει την σκέψη του, αφου μέχρι να απαντήσει έχεις ποστάρει άλλες 2 φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Να τονίσω κάτι....τα αίτια της ομοφυλοφιλίας δεν είναι ξεκάθαρα....
Μόνο υποθέσεις είναι:α) για γονίδια β) ορμόνες γ) σεξουαλική κακοποιήση ή τραυματικές εμπειρίες...Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια έρευνα που τα δεδομένα της να υποστηρίζουν για πιο λόγο υπάρχει και να πεί τα αίτια είναι αυτά και αυτά και αποκλείονται τ' άλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έστω οτι προκαλείται απο τραυματικές εμπειρίες μόνο. Τότε πως εξηγείται η ομοφυλοφιλία στα ζώα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου η ομοφυλοφιλία προκαλείται απο οργανικά και ψυχολογικά αίτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Λία μου όπως είπα είναι απλά υποθέσεις....Βάση λογικης είναι γονίδιο ή ορμόνες...Παρ' όλα αυτά δεν πρέπει να αποκλείουμε και τις ψυχολογικές καταστάσεις που αναπτύσσουν και πλάθουν μια προσωπικότητα...Όπως και να έχει η επιστήμη έχει το πρώτο λόγο και μέχρι στιγμής ούτε αυτή είναι σε θέση να απαντήσει 8)

P/s: Μην ξεχνάμε ότι ο κάθε ερευνητής κάνει έρευνα βάση της γνώσης του και της ειδικότητας του....Ο βιολόγος θα ψάξει αλλού το αίτιο απ' ότι ο ψυχολόγος ή καλύτερα θα δώσει βαρύτητα βάση της δικής του επιστήμης....Η ομοφυλοφυλία σταμάτησε να θεωρείται ψυχολογικό πρόβλημα αν θυμάμαι καλά γύρω στο 1976...Απλά π.χ. εγώ δεν είμαι αρμόδια να πω σε τι ωφείλεται αλλά ούτε και υπάρχει κάποια έρευνα που να μου αποσπάσει τελείως την προσοχή και να την δεχτώ παραπάνω...Μπορεί να εισάγονται πολύ παράγοντες....άλλωστε μην ξεχνάμε ότι πέρα απο τα γονίδια για το αν θα αναπτυχθεί κάτι παίζει και το περιβάλλον του ατόμου ( και δεν το πάω σε άσχημα παιδικά χρόνια κλπ για να μην παρεξηγηθώ κίολας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Έστω οτι προκαλείται απο τραυματικές εμπειρίες μόνο. Τότε πως εξηγείται η ομοφυλοφιλία στα ζώα;

Δεν νομιζω οτι υποστηριξε καποιος οτι προκαλειται μονο απο τραυματικες εμπειριες.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ιο-ιο το ξέρω οτι δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο, απλά δεν το απέκλεισε κιόλας, οπότε είπα να το κάνω εγώ :P
Προσωπικά, πιο λογικό μου φαίνεται να είναι θέμα γονιδίων. Αν ήταν θέμα ορμονών δεν θα ήταν γενικά λίγο θυληπρεπής ο γκέι άντρας; Ε δεν είναι πάντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Η ομοφυλοφυλοφιλία δεν έχει απαραιτήτως τα ίδια αίτια και στους ανθρώπους και στα ζωά. Απλώς κάποια αίτια είναι κοινά κια για τους δύο, όπως για παράδειγμα τα γονίδια και οι ορμόνες. Τώρα στον άνθρωπο πιθανά αίτια είναι ακόμη τραυματικές εμπειρίες και/ή σεξουαλική κακοποίηση σε μικρή ηλικία.

Αν ήταν θέμα ορμονών δεν θα ήταν γενικά λίγο θυληπρεπής ο γκέι άντρας; Ε δεν είναι πάντα...
Και όποιος έχει περισότερες γυναικίες ορμόνες πρέπει πάντα να επηρεάζεται η εμφάνιση του?:hmm:

ΥΓ : Γράφεται ομοφυλόφιλος αντί γκέυ. Αν και έχουν την ίδια ακριβώς σημασία το γκέυ ακούγεται πιο αρνητικό (ακόμα και σε εμένα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όταν λέω θυληπρεπής δεν εννοώ εμφανισιακά... (πάντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael

Νεοφερμένος

Ο Michael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλοφυλους αρκεί να μην κυκλοφορούν σα κραγμένες με φούστες και τα συναφή. Τότε έχω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michael:
Δεν έχω πρόβλημα με τους ομοφυλοφυλους αρκεί να μην κυκλοφορούν σα κραγμένες με φούστες και τα συναφή. Τότε έχω. ;)
Μήπως μπερδεύεις τους ομοφυλόφιλους με τους τραβεστί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikolas17:
ΥΓ : Γράφεται ομοφυλόφιλος αντί γκέυ. Αν και έχουν την ίδια ακριβώς σημασία το γκέυ ακούγεται πιο αρνητικό (ακόμα και σε εμένα).

Νομίζω οτι έχουν την ίδια σημασία, απλά το ένα είναι ξένη λέξη... 'Όποιος ξέρει καλύτερα ας με διορθώσει... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top