Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για πείτε... Και τι καφέ; Νες, φραπέ, starbucks, ελληνικό... πώς τον κάνετε;

Ή, αν άλλο είναι το "καύσιμό" σας, μαρτυρήστε το!! Energy Drinks και Cola μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Mocha Coconut Frappuccino (Starbucks... λατρεία!!) αλλά δεν με παίρνει να πίνω κάθε μέρα, οπότε εναλλακτικά Φραπές (μπλιάχ) και Red Bull. 1-2 τη μέρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
πειτε με μαζοχα αλλα χειμωνα-καλοκαιρι πινω νες-καφε(σπιτι μου):hmm: 3-4 την ημερα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ουάου, σ' αρέσει όντως ο νες ή... έχεις άλλο λόγο; :)

Εγώ συνήθως πίνω έναν με δύο, αν και από Οκτώβρη ελπίζω να το κάνω έναν το πολύ.
Παλιά που έπινα ακόμα έναν ήταν φίλτρου ή άντε espresso/cappucino.
Τώρα espresso ή κάτι στιγμιαίοι cappucino...

Τώρα που έχω πολλή δουλειά και ξενύχτι πίνω 3-4, και/ή Red Bull... Αλλά βρήκα κάτι Links για το δεύτερο που καθόλου δε μ'αρέσουν!!

https://www.cbc.ca/consumers/market/files/health/redbull/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Καφέ δεν πίνω ποτέ, η γεύση οποιουδήποτε καφέ μου φαίνεται απαίσια (μόνο να τον μυρίζω μ'αρέσει λωλ), αλλά ανελλιπώς (όσο πιο συχνά μπορώ μέχρι να τελειώσουν τα αποθέματα λωλ) πίνω Άπφελζαφτ! (χυμό μήλου) :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, επίσης, είμαι η μόνη που το νες (και ειδικά ο nes-tle, όχι απαραίτητα όλοι οι στιγμιαίοι) της κάνει το στομάχι τσίχλα;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Ουάου, σ' αρέσει όντως ο νες ή... έχεις άλλο λόγο; :)

Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος...απλα μου αρεσει...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μέχρι πριν ένα μήνα έπινα 2-3 νες καφέ την ημέρα με 2 κουταλάκια καφέ έκαστος... είτε σε μορφη φραπέ είτε σε μορφή ζεστου ....
Δεδομενων όμως κάποιων αλλαγών... κομμένος ο νες και το γυρίσαμε στον Ελληνικό που δεν ειν καθόλου κακός τελικα! Πίνω 2 τη μερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλέκουέ, που σε βοηθάει ο ελληνικός καλύτερα από τον νες?:confused:

μουά, καφέ, νο. Μόνο αν μου φτιάξουν, εγώ βαριέμαι και το κουμπί να πατήσω στη καφετιέρα για τον γαλλικό. Προτιμώ χυμούς, ιδίως Life βύσσινο (ΡΟΥΛΖ λέμε) και χυμό μήλου.
Τώρα αν ο δρόμος με βγάλει στα σταρμπακς (να φανταστείτε στο λονδον, κάθε μέρα από κει περνούσα), φραπουτσίνο κάραμελ ΓΚΡΑΝΤΕ και τα μυαλά στα κάγκελα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Πίνω το λιγότερο 4 το περισσότερο 6.
Ο πρώτος πρώτος πριν φύγω για δουλειά είναι ελληνικός. Μετά έναν φραπέ, μετά ένα φρέντο, μετά κι άλλο φραπέ. Ε αν πάω για καφέ στο ενδιάμεσο πίνω κι άλλο φρέντο. Και συνήθως και έναν γαλλικό στο σπίτι αργά το απόγευμα.
Γιατρέ θα ζήσω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
φραπουτσίνο κάραμελ ΓΚΡΑΝΤΕ και τα μυαλά στα κάγκελα:D

Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου αυτός αλλά γούστα είναι αυτά :)
Πάντως, το grande το μεσαίο μέγεθος είναι ουσιαστικά. Δεδομένου του πως το έγραψες μήπως εννοείς Venti?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μια γλυκια φραπεδιά το πρωι με το ξυπνημα, κι αυτο αν εχω χρονο.
επισης αν εχω χρονο, αλλη μια μετα το μεσημεριανο.
γενικα ειμαι νες φαν, αλλα τωρα ζεσταινομαι πολυ οποτε πινω φραπε με βαρια καρδια..
το χειμωνα νες, απαραιτητα ενα το μεσημερι!
αρα γενικα δε πινω πολυ :P
α, και καμια κοκα... και κανα χυμο λαιφ βιαμινες a+c επισης..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ενα με δυο φραπεδακια τη μερα.
Αν περασω απο starbucks εναν frapuccino caramel και για μενα παρακαλω!(ποσες θερμιδες να χουν αυτα αραγε, χμ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου αυτός αλλά γούστα είναι αυτά :)
Πάντως, το grande το μεσαίο μέγεθος είναι ουσιαστικά. Δεδομένου του πως το έγραψες μήπως εννοείς Venti?
το venti τώρα το βγάλανε (κόψανε το μικρό μικρό, για να κερδίζουν περισσότερα). εγώ με γκράντε μεγάλωσα, με γκράντε θα πεθάνω:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
το venti τώρα το βγάλανε (κόψανε το μικρό μικρό, για να κερδίζουν περισσότερα). εγώ με γκράντε μεγάλωσα, με γκράντε θα πεθάνω:P:P:P
Για πότε λες; Αν θυμάμαι καλά και στην Αμερική Venti ήταν το μεγαλύτερο, πριν καμιά τετραετία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
καλέκουέ, που σε βοηθάει ο ελληνικός καλύτερα από τον νες?:confused:


κοίτα.... o nes είναι ως επί το πλήστον χημικό προϊόν :/: και έχει πολύ περισσότερη καφεΐνη.... ένας νες αντιστοιχεί σε 4 ελληνικούς!!! οπότε εγώ με δύο ελληνικούς είναι σαν να πίνω μισό νες.
Επίσης.... ο νες, δεν βράζε όπως ο ελληνικός ούτε φιλτραρεται όπως ο γαλλικός ή ο espresso.... πάει απευθείας η ένωση του με το νερό... πράγμα ψιλοκαταστροφικό :/:


Για την δική μου περίπτωση anyways, έπρεπε να μειώσω δραστικά την καφεΐνη και να μην πίνω τπτ άβραστο ή αφιλτρατριστο :(
Πρέπει να πω ότι ο νες με μπολικο γάλα, ειδικά το χειμώνα, αντικαθιστα γευματα μου.... οπότε τώρα το έχω ρίξει στο φαΐ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Πίνω 2 φραπέδες την ημέρα. (πρωί - απόγευμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πρόσθεσα δημοσκόποιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πρόσθεσα δημοσκόποιση

Οκ, έριξα τη ψήφο μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ πίνω σπάνια καφέ αλλά μπορεί να πιω και 2 την ημέρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top